Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > McLaren MP4-26 – новиот болид спремен за новата F1 сезона!
 
Spodeli
08 February 2011, 00:51


McLaren MP4-26 – новиот болид спремен за новата F1 сезона!  McLaren MP4-26 – новиот болид спремен за новата F1 сезона!
Радикално променетиот болид конечно беше официјално претставен во Берлин. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Додека сите тимови ги тестираа своите нови болиди во Валенсија, McLaren се одлучи да го „тестира“ стариот болид (од 2010-та). Сигурно се прашувате која е причината? Наводно од McLaren сакаале да се фокусираат на новите Pirelli гуми и нивниот различен ефект. Сепак, оваа недела во Берлин и Британците се одлучија да го тестираат својот нов тркач – MP4-26. Овој болид е доста изменет од својот претходник и ни откри голем број на иновативни решенија и радикален дизајн.

 
Во главниот град на Германија, Британците го донесоа болидот во делови и го склопија пред очите на јавноста. McLaren има многу тајни, една од нив е плстичниот мотор и пластичниот издувен систем. MP4-26 има подолго меѓуоскино растојание од вообичаеното, а интересно ова е првиот болид на McLaren, дизајниран со специјална намера да го смести удобно релативно високоиотJenson Button. McLaren не го открива целосно дизајнот, тука претстави само неколку слики кои имате можност да ги погледнете.
 
Стари коментари
http://www.formula1.com/gallery/launches/2011/565.html Еве бе и повеќе слики, од сите агли
Напишан од Мали Џокица  пред  околу 113 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил