Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Го истепал бидејќи не сакал да му се тргне со фичото од патот!
 
Spodeli
06 January 2011, 20:39


Го истепал бидејќи не сакал да му се тргне со фичото од патот! Ferrari 458 Italia Го истепал бидејќи не сакал да му се тргне со фичото од патот!
Италијанец, возач на Ferrari 458 Italia, истепал свој сонародник, бидејќи овој не сакал да се тргне од патот со својот Fiat 600...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Напумпаниот возач на супер автомобилот, толку не можел да издржи, што дури и почнал да го удира фичото пред него! Откако застанал, заедно со неговиот сопатник, ни два ни три, директно со тупаници на кутриот возач на малиот автомобил... За среќа на лице место поминал полицаец во цивилка, кој ја смирил ситуацијата, притоа испраќајќи ги двајцата патници од Ferrari-то во затвор...

Двајцата патници не им биле непознати на полицијата и веќе имале криминално досие. Во претресот кај нив биле пронајдени и 30.000 евра во кеш во автомобилот, на кои не им е познати потеклото.

Стари коментари
Море чим носел 30.000 евра, сигурно му се брзало негде..Тешка мафија :)
Напишан од Mr.Doni  пред  околу 114 месеци
jas vozam od 1982 i za seto ova vreme mi se slucilo bezbroj pati nekoj da se vlecka pred mene, pricini moze da ima mnogu zosto kolata pred vas vozi posporo ili ne pusta pat,ama ne e nacin fizicki da se presmetuvate so drugite osobeno ne lici vo slucaj da ste sopstvenik na auto so stil,togas mora i da se odnesuvate taka,moze so narednoto fico da nemaat tolku sreka
Напишан од hgty  пред  околу 114 месеци
Koga nekoj ti odi na nervi se moze da sluci uste ako se vlece nekoja konzerva pred tebe ....i ne ti pusta pat so si baral toa si nasol
Напишан од Ma4or4e BMW  пред  околу 114 месеци
ovaj so Ficoto mozi pat ne mu ima davano za da go pominat zato ovie se nalutile....hahahahahha........soferot na Ficoto e so Balkansko poteklo ............ BALKANSKI INAET,BALKANSA ZAVIDNOST.........toj da vozi Ferrari jas ne EPA NEMA DA ME POMINI.........
Напишан од TomSon  пред  околу 114 месеци
koj ima kamila e bogat,ali koj ima ferari ima sreka hahah :)
Напишан од Cicko Kumplug  пред  околу 114 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил