Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > SUV изведба на Volvo C30?
 
Spodeli
05 January 2011, 08:53


SUV изведба на Volvo C30?  SUV изведба на Volvo C30?
Следејќи ги новите цели кои треба да ја зголемат продажбата и во Европа и во Кина, првиот човек на Volvo најави SUV изведбата на C30, како еден од топ приоритетите на компанијата во следниот период....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот кросовер на Volvo ќе треба да биде конкурент на германските Audi Q3 и BMW X1. Volvo веќе одамна го загуби чекорот со германските конкуренти, но според новите планови и зборовите на извршниот директор Stephen Jacoby нештата можат да се сменат. Како што најавија од Volvo овој модел според луксузот, возните својства и цената ќе биде сместен веднаш до Audi Q3 и BMW X1.

XC30 најверојатно ќе биде поставен на изменетата платформа од поголемиот брат XC60. XC30 ќе добие и интелегентен погон на четири тркала. Од Volvo се надеваат дека XC30 ќе успее да се приближи до успехот на поголемиот брат, XC60 кој е најпродаван модел на Volvo.
 
Новиот седан S60, како и V60 и XC60 треба да бидат инспирација за дизајнот на новиот модел – XC30. Шведската компанија со новиот дизајнерски правец се надева дека ќе успее да биде примамлив и за помладите купувачи.
 
Внатрешноста ќе биде слична на она што сме навикнати да го гледаме од Volvo, класични линии и високо ниво на квалитет.
 
XC30 иако нема да биде голем автомобил, сепак ќе биде од големо значење за шведската компанија. Овој модел нема да биде подолг од 4.350 mm, но тоа нема да биде пречка XC30 да понуди солиден багажен простор и комотно сместување на сите пет патници.
 
Исто така од Volvo најавија дека XC30 ќе се произведува и за кинескиот пазар каде меѓуоскиното растојание ќе биде поголемо.  
Стари коментари
autovo ke bide reper za audi i bmw
Напишан од saso  пред  околу 115 месеци
(do jas) ????????????????????
Напишан од Avtomobil  пред  околу 115 месеци
sefe ti audi i bmw za rivali gi smetas das auto shaize
Напишан од jas  пред  околу 115 месеци
Ako se vodat spored noviot V60, siguren sum deka ke napravat odlicen SUV, a ke ponudat i solidna alternativa megu vecnite rivali BMW i Audi.
Напишан од Avtomobil  пред  околу 115 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил