Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Официјално – Chrysler 300 C
 
Spodeli
22 December 2010, 22:37


Официјално – Chrysler 300 C Chrysler 300 C Официјално – Chrysler 300 C
По многуте шпекулации околу изгледот на 300 С, Chrysler одлучи и пред саемот во Детроит официјално да го претстави својот најпопуларен модел....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како што може да се забележи, дизајнот на новиот 300 С е многу посмел, за разлика од претходникот, благодарение на многуте хромирани детали напред, каде доминираат новите LED. Иако Chrysler се уште нема објавено слики од внатрешноста, како што веќе можевме да видиме од шпионските слики и ентериерот претпре редизајн.

300 С ќе биде придвижуван од страна на 3.6 литарскиот Penestar V6 мотор и од уште посилниот 5.7 литарски V8 мотор, со погон на задните или на сите четири тркала. Продажбата се очекува да стартува во првата четвртина од 2011 година, а цената би требало да биде откриена непосредно пред саемот во Детроит.

Chrysler 300 C
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
blaze si mu na onoj sto nema vozeno i sto go nema chrysler.......hehehe....
Напишан од Zmija  пред  околу 120 месеци
Vo prednicata potseka na Audi A6 no dobro slucajnost inaku super si e vaka sto se odnesuva do preformansi ne moze da se sporeduva so evropskive marki ama zatoa ima pomala cena so poveke oprema :)))
Напишан од Ma4or4e BMW  пред  околу 120 месеци
chrysler 300c pleni so mokniot izgled,avtomobil kako mercedes s klasa po cena na e-klasa,no po vozni svojstva i po drugo ne moze so evropskite rivali,clarksson od top gear vo nekolku navrati sto go testirase imase mnogu loso mislenje za kolata,sepak za 50000 evra se dobiva luksuzno vozilo so 5.7v8 hemi motor,istoto kaj mercedes kosta dvojno povekje
Напишан од italia  пред  околу 120 месеци
Audi a?
Напишан од D.  пред  околу 120 месеци
Абе каков врв.Стариот модел е “закон “- КЛАСИКА на која не му поминува времето.Веле Самак да го донеси во Бунарџик - ем нови работни места ем ЏИН многу поевтин.
Напишан од КЛАСИКА  пред  околу 120 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил