Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Видео – Ford C-Max го презентираше новиот начин на отварање на багажникот
 
Spodeli
22 December 2010, 22:36


Видео – Ford C-Max го презентираше новиот начин на отварање на багажникот Ford C-MAX - old Видео – Ford C-Max го презентираше новиот начин на отварање на багажникот
Новиот модел на Ford C-Max кој се очекува во 2012 година, го промовираше новиот начин на отварање на багажниот простор, без раце....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Американците се прилично возбудени за Ford C-Max. Тоа е така бидејќи тие ги бараат најефикасните решенија за нивните автомобили, а C-Max како мал мултифункционален автомобил, има реални шанси за успех во САД.

Ford и тоа како направи изненадување со својата нова hands-free технологија на отварање на багажникот. Багажникот автоматски се отвара кога возачот ќе ја постави ногата под браникот. Помалку изненадувачки е што ниту еден од повеќето реномирани брендови досега не помислиле на ваков чекор. Во промотивното видео, може да се види колку ќе биде лесно отварањето на багажникот во Ford C-Max.
 

Ford C-MAX - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
lele ja mislev kojznae sto kje vidam toa.... BMW i VW uste pred godina-dve prezentiraa vakvo nesto
Напишан од OF  пред  околу 118 месеци
pogolema glupost nemam videno... sekogas koga ke ti pretrca nekoja macka pod kola ke treba da izleguvas za da go zatvoris bagaznikot... :))))
Напишан од hahahahaha  пред  околу 119 месеци
БРАВО,но би сакал да знам Дали само на нога реагира или....? Пример:Враќаш на рикверц на паркинг И дали мозши да се активира на Банкината? Е ова некако го објасни ФОРД,а не да пуштаат музика без текст и глас........
Напишан од TomSon  пред  околу 119 месеци
:) ...Pa VW prv go vgradi vo noviot Passat... ;)
Напишан од revpermin  пред  околу 119 месеци
sekoja cest..
Напишан од RS500  пред  околу 119 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил