Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Први фотографии од внатрешноста на идниот Chrysler 300 C
 
Spodeli
16 December 2010, 23:18


Први фотографии од внатрешноста на идниот Chrysler 300 C Chrysler 300 C Први фотографии од внатрешноста на идниот Chrysler 300 C
Конечно можеме да погледнеме што Chrysler подготви во внатрешноста за идната генерација на 300 C....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Една фотографија конечно успеа да го најде патот до јавноста, а на неа може да се забележат атрактивните детали од дрво, како и големата посветеност на Chrysler во внатрешноста. Детали од дрво се забележителни на вратите, на централната конзола и на управувачот, а исто така е и забележителен навигациониот систем на централната конзола  кој го знаеме од Dodge Charger и Dodge Journey.

Промените во внатрешноста ги отстрануваат оние несакани детали кои ги има сегашниот 300 С. Очекуваме да видиме голем седан со 292 КС и новиот Pentastar V6 мотор, како и 5.7 литарскиот V8 мотор со 300 КС. Chrysler сеуште не најави дали ќе има SRT8 верзија на овој модел, но би биле изненадени доколку моќната „muscle“ верзија не се појави во блиска иднина.
 
 
 

Chrysler 300 C
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
DEFINICIJA: Najdobri proizvoditeli se onie proizvoditeli koj imaat kvalitetni avtomobili vo klasata, imaat dizajn, sigurnost, komfor i normalno cena.
Напишан од !  пред  околу 121 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил