Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Совети за безбедност > Погледнете ја разликата меѓу летни и зимски гуми!
 
Spodeli
09 December 2010, 22:32


Погледнете ја разликата меѓу летни и зимски гуми! BMW X3 - old 2 Погледнете ја разликата меѓу летни и зимски гуми!
Сепак постои добра причина зошто производителите на автомобили препорачуваат да се користат зимски гуми кога температурата е под 7 C. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Летните гуми на температури под 7 C  ја губат својата еластичност, со што стануваат опасни за возење па дури и кога патот е сув. Проблемот е многу поизразен на снег, каде тенкиот профил на летните гуми има голема тешкотија да го исфрли снегот, па во тој случај ниту погонот на четири тркала нема да помогне.
 
BMW со промотивното видео на двете X3-ки ја покажа разликата меѓу летните и зимските гуми. Двата автомобила се идентични. Разликата е што едниот има летни гуми,а другиот зимски. Сите што размислуваа дека разликата меѓу овие гуми е минорна и дека не вреди да се менуваат гуми (за да се заштеди, бидејќи се скапи), после ова видео дефинитивно би го промениле мислењето.
 

BMW X3 - old 2
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
jako!!!
Напишан од nemsh  пред  околу 111 месеци
jako!!!
Напишан од nemsh  пред  околу 111 месеци
jako!!!
Напишан од nemsh  пред  околу 111 месеци
jako!!!
Напишан од nemsh  пред  околу 111 месеци
jako!!!
Напишан од nemsh  пред  околу 111 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 8
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Совети за безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил