Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > И Volvo C30 со електрична изведба
 
Spodeli
18 November 2010, 13:20


И Volvo C30 со електрична изведба Volvo C30 И Volvo C30 со електрична изведба
Volvo C30 DRIVe Electric е претставникот на новата ера за шведскиот производител. Од Volvo најавуваат дека автомобилот официјално е спремен за испорака....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Надворешно не се разликува од стандардната изведба, но C30 DRIVe Electric може да помине (веќе стандардни за електричните автомобили) 150 km со едно полнење на батеријата, што значи дека може да ги задоволи секојдневните потреби на просечното семејство. Секако, Volvo C30 DRIVe Electric има нулта емисија на штетни гасови.
 
 
Како и кај секој друг автомобил, електричниот мотор се наоѓа под хаубата, но разликата со некои останати електрични автомобили е што C30 DRIVe Electric се полни како и секој мобилен телефон - потребен е само обичен штекер. Литиум-јонската батерија се полни за околу осум часа доколку е целосно испразнета. Максималната брзина која ја постигнува C30 DRIVe Electric е 130 km/h, додека забрзувањето од 0 до 100 km/h е респектабилни  10,5 секунди. 
 

Volvo C30
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил