Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Chrysler 300C добива facelift!
 
Spodeli
09 November 2010, 00:44


Chrysler 300C добива facelift! Chrysler 300 C Chrysler 300C добива facelift!
Шпекулациите за разувавување на добро познатиот Chrysler 300C се остваруваат. Најновите шпионски фотографии го откриваат првичниот изглед редизајнираниот 300C, а доаѓаат од снимањето на промотивното видео, па оттаму и недостатокот на маска. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На предницата може да се забележи дека хромираните делови се задржани, но заоблената маска напред го прават овој автомобил малку повпечатлив. Напред може да се забележат и комплетно новите светла кои ќе имаат LED диоди. 
 
Комплетно нови се и задните светла, како и хромираните делови на задниот дел на автомобилот. И внатрешноста се очекува да биде комплетно нова, со најава за многу поквалитетни матријали.
 
 
Прикажаните фотографии се од американскиот модел на 300С. На европскиот модел може да се очекува помалку хромирани делови и некои други помали измени. Chrysler најверојатно ќе го претстави 300С на престојниот саем на автомобили во LA.
 
Во САД, 300С ќе добие мотори со зафатнина од 3,6 литри и V8 мотор со 5,7 литри. Најверојатно е дека европскиот модел ќе остане само на V6 моторот од 3,0 литри кој ке биде во понуда со мануелен и автоматски менувач.
 

Chrysler 300 C
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
Narode jas mislam deka tuka treba da komentirame za kolive a ne da se karame i pcueme megju sebe,da se vratam na temata kolicevo e super uste 4 prseni da mu stavat na haubata i pravo audi da bide,prednicata mnogu potseka na audi modelite ama ako , vaka izgleda bas ubavo : )))
Напишан од Ma4or4e BMW  пред  околу 122 месеци
jas mrtvite vgaz da ti gi ebam "na` majka mu".Se zivo i mrtvo po spisok da mu ebam dodeka celo pleme ne mu se sotre po spisok.Na jao ming da mu ebam plemeto mongolsko.Da vi se izdrkam vo usta na Bobi,B.S.,Jao Ming,posebno da i svrsam na Sestra mu na jao ming i na site sto provociraat :)))
Напишан од rambo  пред  околу 122 месеци
na ' ceceto vo dupceto da mu go ebam. zaedno so jao ming :-))))
Напишан од na ' majkamu  пред  околу 122 месеци
Stariot model bese mnogu gangsterski, ovoj sigurno ke ima podobri vozni karakteristiki ama go izgubi toj shmek. Prednicata e Audi A8 cela. I ne mi se sviga toa sto ima mnogu hromirani delovi, toj stil e zastaren i odamna napusten osobeno vo Evropa, ama izgleda Amerikancive uste se drzat do toa. Pozdrav do site ebaci i pusaci na stranava jas mislam deka konecno e vreme da se razbudi adminot i da brise komentari
Напишан од viktor  пред  околу 122 месеци
Na "jao ming" da mu ja ebam sestrata vpicka.Crnci da mu ja ebat kineskata majka vgaz da mu ja rascvetaat :)))) I na B.S. vo supak na sestrata mu :)))
Напишан од hahahaha  пред  околу 122 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 5
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил