Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Citroen подготвува спортска изведба на DS4 со 300 КС
 
Spodeli
27 October 2010, 22:18


Citroen подготвува спортска изведба на DS4 со 300 КС Citroën DS4 Citroen подготвува спортска изведба на DS4 со 300 КС
Citroen има амбициозни планови за својата гама на возила DS. Откако презентираше како ќе изгледа DS4, медиумите почнаа да шушкаат за спортската хибридна верзија Racing. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

DS4 Racing или Sport би требало да биде позициониран како директен конкурент на моделите како Audi S3, Volkswagen Golf и Ford Focus RS. 
 
За вистинска борба со германското тројство спортски компакти, Citroen планира да го настапи со комбинирање на 1.6-литарскиот четирицилиндричен 200 КС моќен мотор кој ќе ги придвижува предните тркала спарен со електромотор од стотина коњски сили кој би бил задолжен за задната осовина. 
 
Овој склоп е сличен на оној кој го претстави Peugeot во моделот 3008 Hybrid4.. Секако, ќе треба да се почека за да се види како во пракса ќе функционира оваа комбинација. 
 
Стандардниот DS4 во салоните би требало да го видиме веќе во средината на идната година, а на DS4 Racing наводно ќе треба да почекаме до 2013 година.
 

Citroën DS4
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
E, ne. Od majkati pickana e za falenje. Normalno deka Astrata e za falenje kopito edno.
Напишан од Janko  пред  околу 112 месеци
a pa astrata e kola za falenje i prestiz...... hahaha seljak otepan
Напишан од Srebre  пред  околу 113 месеци
Jas mali imam 30 godini, a pak ke ti recam me boli kurot dali ti imas C4. A da imas C4 i bas ne e nesto za pofalba....MALI. Naprotiv.
Напишан од Zlatko  пред  околу 113 месеци
jas imam c 4 predhodniot a ti mali imas vozacka dozvola,frustriran adolescent
Напишан од catpat  пред  околу 113 месеци
A tebe te drzi nekoj da si go kupis spachakov?!! Ne, nikoj. Me boli i mene kurov za spachaci.
Напишан од Zlatko  пред  околу 113 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 16
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил