Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Volvo ќе лансира конкурент на Golf&Co
 
Spodeli
20 October 2010, 19:38


Volvo ќе лансира конкурент на Golf&Co  Volvo ќе лансира конкурент на Golf&Co
Колку често го слушаме ова од премиум брендовите, но и натаму ни еден од нив да направи посериозен удар на најдобрите во компактната класа. Volvo, најави дека ќе се обиде да лансира успешен компакт во 2012 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Моделот ќе се темели на С30 и ќе има пет врати, со што ќе го наследи последниот компакт на Volvo, 440. Моделот ќе ја користи истата моторизација како С30, но ќе понуди повеќе простор во внатрешноста и поголем комфор.

Нема да изостанат ниту спортските верзии, па се очекуваат модели со турбо бензинци со над 200 КС и погон на сите четири тркала.

Новиот претседател на Volvo, Стефан Џејкоби, најави дека новиот компакт, а и сите нови модели на Volvo, ќе предничат со „функционалност и Скандинавска елеганција“, што се разликува од спортскиот стил на актуелните модели.

Стари коментари
A da te prasam koj u taa klasa ima sevkupno podobri svojstva vo sporedba so Golfot? Sporedi Kvalitet, zavrsna obrabotka, vozni svojstva, karoseriska cvrstina, performansi, vrednost na staro, imidz... so koja kola sakas u taa klasa i kazi deka ne e kral! Abe benčmark im e na site od prv do posleden u taa klasa site se tufkaat koga vadat nov model i se prasuvaat abe go napravivme li barem priblzno do Golfot ili ne ovoj pat? :)))))
Напишан од Za Mercedes  пред  околу 118 месеци
Jas imam devojka i ja vikaat razor, koga se ebkame toa go pravime isklucivo vo francuski koli najcesto Citroen i Pešo imaat najdobra amortizacija, sega ke si kupime francusko kabrio i ke odime u Moskva na gej parada...
Напишан од rambo  пред  околу 118 месеци
pa nema bas 5 god modelov ali edno 3 ima sigurno ..i noviot ako izleze ocekuvam recisi ist da bide ...
Напишан од edo  пред  околу 118 месеци
...zaboraviv da dodadam, probajte gi ako imate sansa volvo S40 2006 model, sum gi vozel dizelot 2.0 140 konja, zver! a neverovatno ide i trosu mnogu pomalku 1.6 dizel! vlece neverovatno jako :) a trosu 5/6 litri gradska bez stedenje...mnogu jako auto! Istiot dizel go ima Mazda3 i Fokusot...masinata e ekstra...
Напишан од Mercedes  пред  околу 118 месеци
kakov golf kakvi bakraci ova e fantazija
Напишан од kiki  пред  околу 118 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 4
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил