Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Малечкиот во гламурен костум – Toyota iQ Disco
 
Spodeli
14 October 2010, 15:18


Малечкиот во гламурен костум – Toyota iQ Disco Toyota IQ  Малечкиот во гламурен костум – Toyota iQ Disco
Иако нема да може вистински да заигра на подиум, iQ Disco има доволно „диско“ во него за да си го оправда своето име...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Замислен како модел кој треба да се прикаже низ салоните на Toyota во Германија, iQ диско е олицетворение на гламурот од 70-тите и 80-тите. Целосно облечен како диско топка, со големи 18 инчни тркала и „ножички“ врати кои се отвораат нагоре, оваа верзија на iQ секако има со што да ги привлече посетителите.Најважното сепак се крие во внатрешноста – цел ди-џејски аудио систем Numark NDX со сила од 1000 W, доволни за 130 dB притисок на звукот, како и ди-џејски плочи за миксање и изведување на секакви музички сетови.

Премиерата, iQ Disco ќе ја доживее на концерт во Келн, а потоа ќе биде прикажуван низ салоните во цела Германија. Секако, сериско производство не се планира.


Toyota IQ
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
stranicava za kur neja biduva!!!! kolku samo novosti ima sega a ovie na 3 dena stavaat nova statija.
Напишан од rambo  пред  околу 117 месеци
Koj go vozel znae koj ne se somneva!!!
Напишан од Coma  пред  околу 117 месеци
Викаш реално вреди а 5-6000 а воа чудово го даваат за 40.000? Мајката не сум знаел..
Напишан од Мр.Дони  пред  околу 117 месеци
Ako Aston Marin-ot cini 30.000 ovie samo-bendisanive za inaet ke go napravat 40.000 demek ...zanaete sepak ova e Toyota, a ne tamo nekoj Aston Martin hehehheheh dodeka ne otpadne podnicata pa da ja namalat cenata na 5-6.000 kolku sto realno vredi.
Напишан од Coma  пред  околу 117 месеци
ooooo stvarno jakoooo
Напишан од razor  пред  околу 117 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил