дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
MINI
   
МИНИ стана купе!

БМВ ги објави првите фотографии на концептот “МИНИ Купе“ кој официјално ќе го претстави на публиката на Франкфурт Мотор Шоу, потполнувајќи ја гамата на овој бренд....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 3 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
MINI  Mini нема да произведува мали автомобили Инфо - MINI
Mini нема да произведува мали автомобили
Развојот на таквиот модел не е поевтин од развојот на големиот, објаснија Британците... Повеќе
 
 
MINI Countryman Новиот модел MINI Countryman постигна врвна оценка на NCAP тестовите Безбедност - MINI Countryman
Новиот модел MINI Countryman постигна врвна оценка на NCAP тестовите
Мал, но совршено силен да ги издржи сите препреки... Повеќе
 
 
MINI Mini на струја пристигнува во 2019 година Електрични автомобили - MINI
Mini на струја пристигнува во 2019 година
Овој автомобил би требало да се продава во целиот свет, а истиот би се производувал во континентална Европа... Повеќе
 
 
MINI Countryman Mini Countryman E во продажба од 2017 година Новитет - MINI Countryman
Mini Countryman E во продажба од 2017 година
Хибридниот Британец веројатно ќе го има истиот погонски склоп како и BMW 225xe со 224 коњски сили... Повеќе
 
 
MINI Paceman Mini Paceman престанува да постои Маркет / Бизнис - MINI Paceman
Mini Paceman престанува да постои
Британскиот кросовер годишно се продава во помалку од 9.000 примероци... Повеќе
 
 
MINI Clubman Mini Clubman JCW пристигнува со 228 коњски сили и AWD Новитет - MINI Clubman
Mini Clubman JCW пристигнува со 228 коњски сили и AWD
До 100 километри на час забрзува за шест секунди, а максималната брзина му изнесува 236 километри на час... Повеќе
 
 
MINI  Во Mini размислуваат за лимузина Новитет - MINI
Во Mini размислуваат за лимузина
Ќе се темели на моделот Clubman, а должината најверојатно би и изнесувала 430 сантиметри... Повеќе
 
 
MINI  MINI добива “ламбо” врати Новитет - MINI
MINI добива “ламбо” врати
Тие ќе се разнесуваат со експлозив во случај на несреќа... Повеќе
 
 
MINI Clubman Mini Clubman отсега со погон на сите четири тркала Новитет - MINI Clubman
Mini Clubman отсега со погон на сите четири тркала
Изгледа дека наскоро светската јавност ќе прекине со шегите за Мини автомобилот... Повеќе
 
 
MINI Cabrio Новиот MINI Convertible има систем кој предупредува за можни врнежи од дожд Новитет - MINI Cabrio
Новиот MINI Convertible има систем кој предупредува за можни врнежи од дожд
Третата генерација на MINI ја доби својата кабриолет изведба. Новиот MINI Convertible беше претставен на саемот за автомобили во Токио, а почетокот на неговата продажба е закажан за нареднава пролет ... Повеќе
 
 
MINI Clubman Франкфурт 2015: Mini Clubman се „протегна“ на германскиот подиум Новитет - MINI Clubman
Франкфурт 2015: Mini Clubman се „протегна“ на германскиот подиум
Дополнителните десет сантиметри меѓу оските се многу важни, бидејќи тие го прават автомобилот најдолгиот и најкомфорниот Mini досега... Повеќе
 
 
MINI Clubman - old MINI го претстави новиот Clubman Новитет - MINI Clubman - old
MINI го претстави новиот Clubman
Откако минатата недела беа објавени првите официјални фотографии од моделот Clubman, MINI сега ги објави и деталните информации односно видео записи за овој автомобил... Повеќе
 
 
MINI Clubman - old Први официјални фотографии од втората генерација на MINI Clubman Идни модели - MINI Clubman - old
Први официјални фотографии од втората генерација на MINI Clubman
На „глобалната мрежа“ се појавија фотографии кои го навестуваат доаѓањето на втората генерација на моделот MINI Clubman ... Повеќе
 
 
MINI Mini го најави системот Augmented Vision Технологија - MINI
Mini го најави системот Augmented Vision
На претстојниот автосаем во Шангај, Mini ќе претстави нов систем со назив Augmented Vision. Во суштина, станува збор за високо - технолошки очила кои на своите леќи проектираат различни податоци поврзани со во... Повеќе
 
 
MINI One Mini One First 5D – Слаб, но сепак практичен Новитет - MINI One
Mini One First 5D – Слаб, но сепак практичен
Досега најслабиот Mini од новата генерација беше верзијата One, со 3 цилиндричен агрегат со 102 КС... Повеќе
 
 
MINI Cooper - old Рекорд во „најтесно“ паралелно паркирање Занимливости - MINI Cooper - old
Рекорд во „најтесно“ паралелно паркирање
Откако ќе го погледнете ова видео, сo сигурност ќе ви се промени мислењето за кинеските возачи... Повеќе
 
 
MINI Cooper John Cooper Works Mini JWC е неофицијален рекордер на Нурбургринг тркачката патека (Видео) Тјунинг - MINI Cooper John Cooper Works
Mini JWC е неофицијален рекордер на Нурбургринг тркачката патека (Видео)
Mini Cooper тјуниран од страна на Schirra Motoring постави најбрз круг на Нурбургринг во класата на автомобили со преден погон... Повеќе
 
 
MINI Clubman - old Новиот MINI Clubman ќе има шест врати Новитет - MINI Clubman - old
Новиот MINI Clubman ќе има шест врати
Во следната инкарнација, MINI Clubman ќе ја отфрли каросеријата со три врати и ќе има дури шест. Да, добро прочитавте ... Повеќе
 
 
MINI Cooper - old Новиот MINI веќе и не е така мал Новитет - MINI Cooper - old
Новиот MINI веќе и не е така мал
MINI конечно објави официјални фотографии од третата генерација на автомобили, а според нас особено е интересна онаа која покажува дека малиот модел веќе и не е до толку мал... Повеќе
 
 
MINI И MINI се вклучува во развојот на безбедносни системи за иднината Технологија - MINI
И MINI се вклучува во развојот на безбедносни системи за иднината
Во бранот од последни новитети поврзани со автономната технологија на управување (каде предничат Ford, Nissan и Toyota), се вклучува и MINI, со не толку револуционерни системи кои овозможуваат подобра поврзано... Повеќе
 
 
MINI Cooper - old Третата генерација на MINI се подготвува за саемот во ЛА Новитет - MINI Cooper - old
Третата генерација на MINI се подготвува за саемот во ЛА
Иако веќе со месеци е позната надворешноста на новиот MINI, дури сега, неколку месеци пред саемот за автомобили во Лос Анџелес (каде што автомобилот ќе има премиера), се обелоденети и дополнителни спецификации... Повеќе
 
 
MINI Mini Vision Концепт Mini Vision - најава за новиот Cooper Концепт - MINI Mini Vision
Концепт Mini Vision - најава за новиот Cooper
Mini го претстави концепт моделот Vision кој во основа е директна најава за стилот на новата генерација Cooper, што ќе се појави на пазарот во текот на следната година... Повеќе
 
 
MINI Cooper - old Казна за Mini паркирано на ѕид! Занимливости - MINI Cooper - old
Казна за Mini паркирано на ѕид!
Хјустон мора да има голем проблем со места за паркирање, штом едно Mini е паркирано на ѕид. Шала на страна, оваа реклама за Cooper доби казна од градските власти за погрешно паркирање!... Повеќе
 
 
MINI Cooper - old Кој рече дека е мал – MINI собра 28 гимнастичарки Занимливости - MINI Cooper - old
Кој рече дека е мал – MINI собра 28 гимнастичарки
А тоа значеше соборување на два Гинисови рекорди... Повеќе
 
 
MINI Еве како MINI Cooper Works GP го измамува ветрот Тјунинг - MINI
Еве како MINI Cooper Works GP го измамува ветрот
При што оваа ограничена едиција на 2.000 примероци има за 6% понизок коефициент на отпор на воздухот од стандардната верзија ... Повеќе
 
 
MINI One Countryman MINI противпожарна единица ќе го гаси Лондон Занимливости - MINI One Countryman
MINI противпожарна единица ќе го гаси Лондон
А истите се овозможени од спонзорството на BMW на Летните Олимписки Игри... Повеќе
 
 
MINI Само MINI остана од зделката што ќе го уништеше BMW Занимливости - MINI
Само MINI остана од зделката што ќе го уништеше BMW
Во 1994-та, BMW го купи MG Rover, со цел да ги “оживее” Rover и Land Rover... Повеќе
 
 
MINI One Countryman Steampunk тематски MINI Countryman Тјунинг - MINI One Countryman
Steampunk тематски MINI Countryman
Дело на полскиот Carlex Design... Повеќе
 
 
MINI Два македонски претставници на MINI United 2012 Занимливости - MINI
Два македонски претставници на MINI United 2012
MINI United е фестивал на трки и пријатели, а се одржа во Франција... Повеќе
 
 
MINI JCW линијата на Mini, со нов 1.6-литарски турбо мотор Тјунинг - MINI
JCW линијата на Mini, со нов 1.6-литарски турбо мотор
Четири-цилиндичниот мотор ќе има иста сила, а намалена потрошувачка... Повеќе
 
 
MINI Отворен првиот Mini клуб во Македонија Македонија - MINI
Отворен првиот Mini клуб во Македонија
Сопствениците и љубителите на автомобилите МИНИ во Македонија од завчера (26.01.2012) имаат и сопствен корнер каде ќе можат да се собираат, да се дружат, да споделуваат интересни моменти и да планираат заеднич... Повеќе
 
 
MINI Mini ќе воведе уште три нови модели до крајот на деценијава Занимливости - MINI
Mini ќе воведе уште три нови модели до крајот на деценијава
Веќе сметате дека има многу модели на Mini? Не брзајте со изјавите, бидејќи BMW не покажува знаци на забавување во блиска иднина... Повеќе
 
 
MINI Новиот Mini Roadster како алтернатива на Mazda MX-5 Новитет - MINI
Новиот Mini Roadster како алтернатива на Mazda MX-5
Mazda Mx-5 со години владее во сегментот на лесно пристапните роадстери, но и во Mini веруваат дека имаат „коњ за трка“. Запознајте го Mini Roadster.... Повеќе
 
 
MINI Cooper Coupe Peugeot RCZ доби сериозна конкуренција- пристигна Mini Coupe John Cooper Works Споредби - MINI Cooper Coupe
Peugeot RCZ доби сериозна конкуренција- пристигна Mini Coupe John Cooper Works
Актуелното купе на годината, Peugeot RCZ доби закана која доаѓа во форма на екстремно забавен и тренди автомобил кој доаѓа од соседите преку Англискиот Канал- Ла Манш... Повеќе
 
 
MINI Mini John Cooper Works Coupe Endurance Тјунинг - MINI
Mini John Cooper Works Coupe Endurance
Mini кое „лета“ со 240km/h... Повеќе
 
 
MINI Cooper Coupe Mini Coupe – уште позабавно Mini Новитет - MINI Cooper Coupe
Mini Coupe – уште позабавно Mini
Mini Cooper Coupe е првиот двосед од Mini серијата и, според бајавите, ќе биде најбрз модел на овој автомобил некогаш направен ... Повеќе
 
 
MINI Сега и во купе верзија – Mini Paceman Концепт - MINI
Сега и во купе верзија – Mini Paceman
Иако најавен само како концепт за саемот во Детроит, Mini Paceman веројатно ќе ја пополни понудата во Mini, а се работи за модел кој е најблиску до купе досега... Повеќе
 
 
MINI MINI со Paceman го напаѓа Range Rover Evoque! Идни модели - MINI
MINI со Paceman го напаѓа Range Rover Evoque!
MINI подготви SUV купе со две врати, со кое ќе биде главна конкуренција на Range Rover Evoque.... Повеќе
 
 
MINI One Countryman MINI Countryman спремен и за Dakar! Новитет - MINI One Countryman
MINI Countryman спремен и за Dakar!
Се појавија првите фотографии од Дакар изведбата на MINI Countryman - X-Raid MINI Countryman Dakar Rally.... Повеќе
 
 
MINI One Countryman MINI со погон на четири тркала Македонија - MINI One Countryman
MINI со погон на четири тркала
Македонскиот застапник на MINI официјално го претстави новиот crossover на MINI, кој предизвика многу внимание со неговите off-road способности. ... Повеќе
 
 
MINI Хмммм, кој скутер да го одберам, Smart или Mini? Новитет - MINI
Хмммм, кој скутер да го одберам, Smart или Mini?
Звучни чудно? Отсега кога ќе избирате скутери ќе бирате и меѓу Smart и Mini. Двете нови моторчиња со кои двата премиум бренда се претставија на саемот во Париз, имаат електричен мотор, но се целосно дизајнер... Повеќе
 
 
MINI Mini го предизвикува Porsche Занимливости - MINI
Mini го предизвикува Porsche
Само маркетиншки трик или нешто повеќе? Веројатно станува збор за реклама, бидејќи Mini USA со својот Cooper S го предизвика на трка Porsche и неговиот 911 Carrera S... Повеќе
 
 
MINI One Countryman Подгответе ја планинарската опрема - Mini Countryman Новитет - MINI One Countryman
Подгответе ја планинарската опрема - Mini Countryman
Со големо задоволство ви го претставуваме Mini Countryman, новата изведба на популарниот Mini. Нема повеќе прашања зошто Mini долги години е неприкосновен на врвот во класата на малите премиум автомобили.... Повеќе
 
 
MINI Ретро заведувач за адреналинските возачи Тест - MINI
Ретро заведувач за адреналинските возачи
Половина век во минатото, Mini беше изборот на сите кои сакаа евтин превоз, а притоа не сакаа да си скратат на уживањето во возењето.... Повеќе
 
 
MINI One Countryman Со Mini и на плажа - Beachcomber Concept Концепт - MINI One Countryman
Со Mini и на плажа - Beachcomber Concept
Mini Beachcomber е уште еден дизајнерски концепт, со кој британскиот бренд се претставува на актуелниот саем во Детроит, а го најавува доаѓањето на сериска crossover верзија наесен следната година. ... Повеќе
 
 
MINI Mini во топлес по македонските патишта Македонија - MINI
Mini во топлес по македонските патишта
Сега, задоволството во возењето што традиционално го пружа Mini, ќе може да се доживее и со ветер во косите. Кабрио варијантата на тренди Британецот почна да се продава и на нашиот пазар.... Повеќе
 
 
MINI МИНИ стана купе! Идни модели - MINI
МИНИ стана купе!
БМВ ги објави првите фотографии на концептот “МИНИ Купе“ кој официјално ќе го претстави на публиката на Франкфурт Мотор Шоу, потполнувајќи ја гамата на овој бренд.... Повеќе
 
 
MINI Најава за Mini Speedster Идни модели - MINI
Најава за Mini Speedster
Неодамна беше објавена веста дека BMW му дал на Mini зелено светло за производство на моделот Speedster, а сега стигнуваат првите вистински скици на новиот модел и првите информации за неговите карактеристик... Повеќе
 
 
MINI Mini Roadster за макси уживање Саеми - MINI
Mini Roadster за макси уживање
На штандот на Mini, друштво на Coupe Concept му прави и Roadster Concept – атрактивен двосед со мек склоплив кров и мотор моќен 175 КС.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
МИНИ стана купе!

Повеќе >
koli.com.mk - MINI МИНИ стана купе!
 
Најава за Mini Speedster
Архива на MINI


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил