дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Bentley
   
Bentley Mulsanne - недостижен престиж

Премиерно на штандот во Франкфурт Bentley го престави моделот Mulsanne - grand-tourer кој претставува нов знаменосец на британската луксузна авто - индустрија....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Bentley  Bentley Bentayga PHEV пристигнува во 2018 година Новитет - Bentley
Bentley Bentayga PHEV пристигнува во 2018 година
Под лимот ќе се вградува 3.0 литарски V8 мотор и електромотор... Повеќе
 
 
Bentley Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа Идни модели - Bentley
Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа
Кратење на трошоците поради Dieselgate скандалот продолжува... Повеќе
 
 
Bentley  Видео: Bentley Bentayga забрзува како суперавтомобил Занимливости - Bentley
Видео: Bentley Bentayga забрзува како суперавтомобил
Под хаубата се ноѓа 6.0 литарски W12 мотор со моќност од 608 коњски сили и 900 Nm вртежен момент, а од 0 до 100 километри, СУВ автомобилот забрзува за само четири секунди... Повеќе
 
 
Bentley  Bentley Bentayga добива Speed верзија Новитет - Bentley
Bentley Bentayga добива Speed верзија
Британскиот СУВ автомобил ќе добие купе верзија со продолжено меѓуоскино растојание... Повеќе
 
 
Bentley  Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели Инфо - Bentley
Bentley повлекува дел од своите Bentayga модели
Проблеми со седиштата и плочата со инструменти... Повеќе
 
 
Bentley Continental Bentley Continental GT “исфрли” трамвај од шини Занимливости - Bentley Continental
Bentley Continental GT “исфрли” трамвај од шини
Овие денови, во Цирих се случи невообичаен судир во кој учествуваа Bentley Continental GT и трамвај, кој го извлече подебелиот крај... Повеќе
 
 
Bentley  Рушење на традицијата: Bentley Bentayga Diesel Новитет - Bentley
Рушење на традицијата: Bentley Bentayga Diesel
Откако традиционалистите се изненадија со првиот SUV модел, Bentley сега во Bentayga вгради и V8 турбодизел агрегат... Повеќе
 
 
Bentley SUV Концепт Ни пристигна првиот Bentley со дизел мотор Новитет - Bentley SUV Концепт
Ни пристигна првиот Bentley со дизел мотор
Да, се случи и тоа. Британскиот производител на супер автомобили го претстави својот прв дизел агрегат... Повеќе
 
 
Bentley Continental Black Speed е најимпресивното издание на Bentley Continental GT Speed Занимливости - Bentley Continental
Black Speed е најимпресивното издание на Bentley Continental GT Speed
Continental GT Speed во единствена црвено-црна комбинација ќе се произведува во ограничена серија Black Speed во само 10 примероци, кои ќе бидат веднаш распродадени... Повеќе
 
 
Bentley  Платформата на Porsche MSB како основа на продукциското Bentley EXP 10 Speed 6 Новитет - Bentley
Платформата на Porsche MSB како основа на продукциското Bentley EXP 10 Speed 6
Продукциското Bentley EXP 10 Speed 6 ќе се заснова на платформата на Porsche MSB.... Повеќе
 
 
Bentley Новиот спортски модел од Bentley ќе има електричен погон!? Идни модели - Bentley
Новиот спортски модел од Bentley ќе има електричен погон!?
Веќе од претходно е познато дека Bentley има намера да ја прошири понудата со нов модел кој би се позиционирал под Continental GT, а сериската верзија на концептот EXP 10 Speed 6 би била извонреден кандидат за... Повеќе
 
 
Bentley Bentley развива помал SUV и нов спортски автомобил Идни модели - Bentley
Bentley развива помал SUV и нов спортски автомобил
Британскиот производител Bentley, поточно неговиот шеф, Волфганг Дурхајмер, најави дека веќе се работи на развој на нов SUV модел и на нов спортски автомобил, кои дополнително би ги зголемиле обемот на произво... Повеќе
 
 
Bentley Промовиран Bentayga - првиот SUV модел од Bentley Новитет - Bentley
Промовиран Bentayga - првиот SUV модел од Bentley
Од првиот SUV модел на Bentley ќе бидат произведени нешто повеќе од 600 примероци. Тие ќе овозможуваат високи нивоа на опременост, како и уникатни ознаки со британското знаме... Повеќе
 
 
Bentley Bentley го претстави својот прв SUV модел - Bentayga Новитет - Bentley
Bentley го претстави својот прв SUV модел - Bentayga
По подолга најава, Bentley конечно и официјално го претстави својот прв SUV модел наречен Bentayga. Станува збор за автомобил кој производителот го опишува како „најбрзиот, најмоќниот, најлуксузниот и најекскл... Повеќе
 
 
Bentley Continental Bentley Continental GT инспириран од авионите Breitling L-39 Albatros Тјунинг - Bentley Continental
Bentley Continental GT инспириран од авионите Breitling L-39 Albatros
Bentley го најави производството на ограничено издание на седум Continental модели, конструирани од страна на одделот за модификација Mulliner ... Повеќе
 
 
Bentley Continental Новиот Bentley Continental GT пристигнува во 2017-та Идни модели - Bentley Continental
Новиот Bentley Continental GT пристигнува во 2017-та
Според последните сознанија, новата генерација на моделот Bentley Continental GT ќе биде претставена во 2017-та година... Повеќе
 
 
Bentley Концептот Bentley EXP 10 Speed 6 навестува сериско производство Концепт - Bentley
Концептот Bentley EXP 10 Speed 6 навестува сериско производство
Во однос на дизајнот очигледно е влијанието на модели како Continental GT... Повеќе
 
 
Bentley Брзина и луксуз воедно - Новиот Bentley Mulsanne Speed Супер автомобили - Bentley
Брзина и луксуз воедно - Новиот Bentley Mulsanne Speed
Bentley пред саемот во Париз го претстави спортски настроениот Mulsanne... Повеќе
 
 
Bentley Новото купе од Bentley ќе се базира на Audi R8 Идни модели - Bentley
Новото купе од Bentley ќе се базира на Audi R8
Волфганг Дурхајмер, шефот на Bentley, неодамна потврди дека овој луксузен британски бренд планира да ја прошири својата понуда барем за еден нов автомобил при што речиси сигурно ќе станува збор за купе модел ... Повеќе
 
 
Bentley Bentley работи на SUV кој ќе чини 160.000 евра Идни модели - Bentley
Bentley работи на SUV кој ќе чини 160.000 евра
Ќе се базира на MQB Evo платформата, а неговата максимална брзина ќе изнесува 320 km/h... Повеќе
 
 
Bentley Continental Го закопал под земја своето Bentley, за да има што да вози кога ќе умре Занимливости - Bentley Continental
Го закопал под земја своето Bentley, за да има што да вози кога ќе умре
Бразилскиот ексцентричен милионер, гроф и плејбој Chiquinho Scarpa неодамна гледал документарен филм за фараоните. Тој бил особено импресиониран од делот во кој египетските владетели во гробниците закопувале и... Повеќе
 
 
Bentley Continental Новиот Bentley Continental ќе ја дели платформата со Porsche Panamera Идни модели - Bentley Continental
Новиот Bentley Continental ќе ја дели платформата со Porsche Panamera
Некои развојни проекти и’ се доверуваат само на одредена марка во рамките на групацијата, која во текот на развојниот период го има главниот збор во соработката со останатите... Повеќе
 
 
Bentley Continental Еве како не треба да се транспортира Bentley Занимливости - Bentley Continental
Еве како не треба да се транспортира Bentley
Ниеден автомобил не треба да биде подложен на вакво измачување а особено не Bentley Continental GTC од 200.000 долари... Повеќе
 
 
Bentley Continental Најбрзиот луксузњак – Bentley Flying Spur Новитет - Bentley Continental
Најбрзиот луксузњак – Bentley Flying Spur
Ултра голем, ултра луксузен, ултра рафиниран, а со 625 КС под предниот поклопец и ултра брз, Flying Spur е веројатно најблиску до авион меѓу автомобилите... Повеќе
 
 
Bentley SUV Концепт Bentley сепак ќе лансира SUV Новитет - Bentley SUV Концепт
Bentley сепак ќе лансира SUV
Меѓу компаниите кои ги губат своите вистински вредности, се вклучи и Bentley, од каде потврдија дека ќе лансираат SUV модел... Повеќе
 
 
Bentley Continental Ултимејт кабрио – Bentley GT Speed Convertible Новитет - Bentley Continental
Ултимејт кабрио – Bentley GT Speed Convertible
Можеби бојата на моделот на фотографиите е малку „Парис Хилтон“, но нека не ве лаже изгледот – новиот Bentley кабриолет крие W12 мотор под хаубата со монструозни 625 КС... Повеќе
 
 
Bentley SUV Концепт “Шегата” Bentley SUV ќе претрпи коренити промени Новитет - Bentley SUV Концепт
“Шегата” Bentley SUV ќе претрпи коренити промени
Сè разбира, ќе започнат од изгледот, па ќе продолжат со името... Повеќе
 
 
Bentley SUV Концепт Bentley EXP 9 F – за оние со повеќе пари отколку вкус Концепт - Bentley SUV Концепт
Bentley EXP 9 F – за оние со повеќе пари отколку вкус
SUV возилото на Bentley има W12 агрегат со 600 КС и 800 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
Bentley Bentley ќе добие хибридна верзија Идни модели - Bentley
Bentley ќе добие хибридна верзија
Пред извесно време, директорот на Bentley ги отрки плановите за понуда на plug-in hybrid, а сега има и официјални информации за новиот еко-автомобил... Повеќе
 
 
Bentley Луксузен SUV и од Bentley Новитет - Bentley
Луксузен SUV и од Bentley
Bentlеy веќе сериозно работи на развој на нов луксузен модел, кој би бил конкурент во класата на SUV модели ... Повеќе
 
 
Bentley Continental Најбрзото возење на лед: Bentley + Kankkunen = 330 km/h Занимливости - Bentley Continental
Најбрзото возење на лед: Bentley + Kankkunen = 330 km/h
Четирикратниот шампион на светот во рели, Juha Kankkunen, во служба на британската компанија Bentley; повторно излезе на опасното ледено Балтичко море, со цел во автомобилот Bentley Continental Supersports Con... Повеќе
 
 
Bentley Bentley: од прва скица до излегување од производната лента Занимливости - Bentley
Bentley: од прва скица до излегување од производната лента
Вообичаено скриени од очите на јавноста, сите детали врзани за некој нов Bentley секогаш предизвикуваат значително внимание. А, да можеме да го видиме целиот процес на развој на некој автомобил, во Bentley нап... Повеќе
 
 
Bentley За секое купено Bentley по едно одело по мерка! Занимливости - Bentley
За секое купено Bentley по едно одело по мерка!
Во светот на луксузните автомобили важи правилото доколку купите автомобил да добиете некој бесплатен додаток. За првпат, поклонот е рачно скроено одело.... Повеќе
 
 
Bentley Bentley Mulsanne - недостижен престиж Новитет - Bentley
Bentley Mulsanne - недостижен престиж
Премиерно на штандот во Франкфурт Bentley го престави моделот Mulsanne - grand-tourer кој претставува нов знаменосец на британската луксузна авто - индустрија.... Повеќе
 
 
Bentley Љубов вредна 260.000 фунти Занимливости - Bentley
Љубов вредна 260.000 фунти
Фудбалерот на Манчестер Сити, Steven Ireland, ја импресионираше својата девојка, Jessica Lawlor, купувајќи и за роденден скапоцен автомобил од марката Bentley, и тоа не било каков.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Bentley Mulsanne - недостижен престиж

Повеќе >
koli.com.mk - Bentley Bentley Mulsanne - недостижен престиж
 
Љубов вредна 260.000 фунти
Архива на Bentley


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил