дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Ferrari
   
Златна епоха: Ferrari брендот слави 70 години постоење

Оваа година е навистина значајна во автомобилскиот бренд, поминаа точно 75 години откако Ензо Ферари во италијанскиот град Модена го прикажа својот прв автомобил. ...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Ferrari  Ferrari сепак ќе произведе SUV модел? Новитет - Ferrari
Ferrari сепак ќе произведе SUV модел?
Возилото со високи перформанси сепак нема да смее да се вози надвор од главните сообраќајници... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari не смее да го користи името Testarossa Инфо - Ferrari
Ferrari не смее да го користи името Testarossa
После речиси 20 години, судот на Ferrari му го одзеде ексклузивитетот... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari Sergio понуден на продажба во Норвешка за 4,3 милиони евра Занимливости - Ferrari
Ferrari Sergio понуден на продажба во Норвешка за 4,3 милиони евра
Се работи за модел кој е произведен во 6 примероци... Повеќе
 
 
Ferrari Enzo Ferrari Enzo наскоро на аукција Занимливости - Ferrari Enzo
Ferrari Enzo наскоро на аукција
Единствен модел, чија каросерија е офарбата со сината боја на Tour de France... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari F40 го слави 30-тиот роденден Занимливости - Ferrari
Ferrari F40 го слави 30-тиот роденден
Легендарниот модел наголемо ја креираше картата на спортските автомобили и нивниот тек... Повеќе
 
 
Ferrari  Вработени на Ferrari, не можат да купат Ferrari Занимливости - Ferrari
Вработени на Ferrari, не можат да купат Ferrari
Купувачите и онака предолго чекаат за својот автомобил, па не е добро прво да го добијат нашите работници, вели директорот на маркетинг оделот на компанијата... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari сепак ќе произведе SUV Новитет - Ferrari
Ferrari сепак ќе произведе SUV
Моделот ќе пристигне во 2021 година, а ќе чини најмалку 300.000 евра... Повеќе
 
 
Ferrari Златна епоха: Ferrari брендот слави 70 години постоење Историјат - Ferrari
Златна епоха: Ferrari брендот слави 70 години постоење
Оваа година е навистина значајна во автомобилскиот бренд, поминаа точно 75 години откако Ензо Ферари во италијанскиот град Модена го прикажа својот прв автомобил. ... Повеќе
 
 
Ferrari Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години Идни модели - Ferrari
Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години
Нема да добие мотор од F1 болид, но новиот хибриден автомобил ќе поседува моќност од најмалку 1100 коњски сили.... Повеќе
 
 
Ferrari V12 моторот на Ferrari никогаш нема да добие турбополнач Супер автомобили - Ferrari
V12 моторот на Ferrari никогаш нема да добие турбополнач
И Lamborghini не се откажува од V12 атмосферскиот мотор, кој ќе се вградува и во наследникот на Aventador... Повеќе
 
 
Ferrari Од Ferrari најавуваат повеќе модели со хибриден погон Маркет / Бизнис - Ferrari
Од Ferrari најавуваат повеќе модели со хибриден погон
Шефот на Ferrari, Серџо Макрионе изјави дека сите нови модели на Ferrari од 2019-та година ќе бидат опремени со некоја вид на хибридна технологија. ... Повеќе
 
 
Ferrari  Само за одбрани: Ferrari 488 Challenge Новитет - Ferrari
Само за одбрани: Ferrari 488 Challenge
Ferrari за имотните сопственици кои учествуваат во Ferrari Challenge серијата претстави нов модел 488 Challenge, кој воедно е и најсилниот и најбрзиот Challenge модел некогаш прикажан... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари Инфо - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari се продава за дури 11 милиони долари
Хибридниот суперавтомобил од Маранело кога беше произведен чинеше нешто помалку од два милиони долари... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили Инфо - Ferrari
Ferrari со изненадувачки вести за сите љубители на супер брзите автомобили
Сите модели на Ferrari од 2019 година стануваат хибриди... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari размислува за Formula E Новитет - Ferrari
Ferrari размислува за Formula E
Логична одлука имајќи во предвид дека сите автомобили на Ferrari од 2019 година, ќе имаат некаков вид на електрификација... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Шпиунско видео: Наследникот на моделот Ferrari F12 Занимливости - Ferrari F12berlinetta
Шпиунско видео: Наследникот на моделот Ferrari F12
Доаѓа во Женева следната година, со посилен и поефикасен мотор... Повеќе
 
 
Ferrari  Париз 2016: Премиерно претставен Ferrari LaFerrari Aperta Саеми - Ferrari
Париз 2016: Премиерно претставен Ferrari LaFerrari Aperta
Премиерно на Саемот за автомобили во Париз е претставен и Ferrari LaFerrari Aperta... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari GTC4Lusso T пристигнува со V8 мотор Новитет - Ferrari
Ferrari GTC4Lusso T пристигнува со V8 мотор
Турбобензинскиот 3.9 мотор ќе развива неверојатни 610 коњски сили, а од 0 до 100 километри ќе забрзува за само 3.5 секунди... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Погледнети ги новите гуми во F1 Formula 1 - Ferrari LaFerrari *
Погледнети ги новите гуми во F1
Најбрзиот мотоспорт на планетата во новата сезона ќе има нови гуми... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Петстотиот LaFerrari ќе оди на аукција Супер автомобили - Ferrari LaFerrari *
Петстотиот LaFerrari ќе оди на аукција
Парите ке одат во добротврони цели за настраданите во неодамнешниот земјотрес во Италија... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Видео: Хрватскиот Rimac Concept One уништува Tesla Model S и LaFerrari на драг трка! Занимливости - Ferrari LaFerrari *
Видео: Хрватскиот Rimac Concept One уништува Tesla Model S и LaFerrari на драг трка!
Што ако направите драг трка меѓу најбрзиот електричен седан Tesla Model S P90D, еден од најбрзите автомобили кои согоруваат бензин Ferrari LaFerrari и хрватскиот електричен автомобил Rimac Concept One?... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Speciale Видео: Возачка со Mercedes уништи Ferrari од 400.000 евра на паркинг! Занимливости - Ferrari 458 Speciale
Видео: Возачка со Mercedes уништи Ferrari од 400.000 евра на паркинг!
Е ова се нарекува скапа грешка – покрај тоа што го уништи својот олдтајмер Mercedes-Benz 380 SL, возачката уништи и ново Ferrari 458 Speciale на паркинг... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Кабриолет-изведба на LaFerrari во 2017та Идни модели - Ferrari LaFerrari *
Кабриолет-изведба на LaFerrari во 2017та
Ferrari LaFerrari за прв пат се појави во јавноста во 2013-та година на саемот за автомобили во Женева, кога го зазема централното место на пиедесталот и покрај масовната конкуренција од McLaren P1 и Lamborghi... Повеќе
 
 
Ferrari Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година Formula 1 - Ferrari
Себастијан Фетел инсистира Ferrari да го задржи Кими Раиконен во тимот за 2017 година
Италијанскиот тим отворено размислуваше за замена на повозрасниот Финец, со импресивниот возач на Force India, Sergio Perez, кој е очигледно на врвот на листата... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari 458 MM Speciale – некои работи не можат да се купат со пари? Новитет - Ferrari
Ferrari 458 MM Speciale – некои работи не можат да се купат со пари?
Велат дека ако нешто не може да се купи со пари, може да се купи со многу пари... Повеќе
 
 
Ferrari  Ferrari го потврди новиот GT модел Новитет - Ferrari
Ferrari го потврди новиот GT модел
Се шпрекулира дека станува збор за оживеаниот модел Dino со 500 коњски сили... Повеќе
 
 
Ferrari FF Ferrari го представи GTC4Lusso Новитет - Ferrari FF
Ferrari го представи GTC4Lusso
Иако носи целосно ново име, Ferrari GTC4Lusso всушност е рестилизиран FF, кој доби посилен V12 агрегат и погон и управување на сите четири тркала.... Повеќе
 
 
Ferrari California (2009) Ferrari California поседува единствен детал кој ја оправдува цената од 391 илјади евра Занимливости - Ferrari California (2009)
Ferrari California поседува единствен детал кој ја оправдува цената од 391 илјади евра
Автомобил со неочекувано висока цена, но има една слатка тајна која ја крие овој автомобил.... Повеќе
 
 
Ferrari  Новите модели му донесоа на Ferrari нов рекорд Маркет / Бизнис - Ferrari
Новите модели му донесоа на Ferrari нов рекорд
Ferrari продолжува успешно да балансира по тенката линија која ги разделува ексклузивноста и масовното производство, со раст на продажбата од 6% во 2015 година... Повеќе
 
 
Ferrari Историска драг трка на најголемите Ferrari-ја: 288 GTO vs. F40 vs. F50 vs. Enzo vs. LaFerrari Занимливости - Ferrari
Историска драг трка на најголемите Ferrari-ја: 288 GTO vs. F40 vs. F50 vs. Enzo vs. LaFerrari
Најпознатиот производител на супер спортски автомобили, во 1984 година го лансираше 288 GTO, автомобил кој го имаше најдоброто од Ferrari и кој ја почна ерата на „хипер“ автомобилите... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari колекција вредна 12 милиони долари, наскоро на продажба Занимливости - Ferrari
Ferrari колекција вредна 12 милиони долари, наскоро на продажба
Следната година ќе се пружи единствена можност да станете сопственик на еден од овие осум Ferrari модели, кои се дел од колекција вредна 12 милиони долари... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Споредба: McLaren vs. Porsche 918 Spyder vs. LaFerrari - кој е најдобар? Занимливости - Ferrari LaFerrari *
Споредба: McLaren vs. Porsche 918 Spyder vs. LaFerrari - кој е најдобар?
Еден од најпознатите автомобилски новинари, Крис Харис, е еден од првите кои успеаја да ги споредат хипер автомобилите на трите најголеми конкуренти. Еве ги резултатите... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari ги промовираше тркачките модели 488 GTE и GT3 Новитет - Ferrari
Ferrari ги промовираше тркачките модели 488 GTE и GT3
Ferrari го подготвува својот најнов атак на тркачките патеки, со нови натпреварувачки верзии на 488 GTB... Повеќе
 
 
Ferrari Претставен Ferrari F12tdf со 780 КС Новитет - Ferrari
Претставен Ferrari F12tdf со 780 КС
Во согласност со претходните најави, Ferrari го претстави својот нов автомобил, односно новата изведба на моделот F12 која ја носи ознаката F12tdf (Tour de France)... Повеќе
 
 
Ferrari Уникатниот модел Ferrari 250 GT Drogo достигна цена од 799.960 евра Маркет / Бизнис - Ferrari
Уникатниот модел Ferrari 250 GT Drogo достигна цена од 799.960 евра
799.960 евра или 895.515 долари и не се многу пари за Ferrari модел од Серија 250 бидејќи овие автомобили стануваат поскапи со секој изминат ден ... Повеќе
 
 
Ferrari 488 Spider Франкфурт 2015: Ferrari 488 се соблече топлес Новитет - Ferrari 488 Spider
Франкфурт 2015: Ferrari 488 се соблече топлес
Ferrari 488 GTB е првиот автомобил на италијанскиот бренд со централно поставен мотор и турбо полнење после подолго време, што донесува уште подобри перформанси, а сега истиот е достапен и во Spider варијанта... Повеќе
 
 
Ferrari Визуелен приказ на можниот изглед на новото Ferrari Dino Идни модели - Ferrari
Визуелен приказ на можниот изглед на новото Ferrari Dino
До 2018-та се очекува на пазарот да пристигне модерна верзија на моделот Dino од 1965-та година... Повеќе
 
 
Ferrari Ќе успее ли Кристијан Бејл успешно да го долови ликот на Енцо Ферари? Занимливости - Ferrari
Ќе успее ли Кристијан Бејл успешно да го долови ликот на Енцо Ферари?
Кристијан Бејл ќе толкува уште една улога во која ќе биде во контакт со атрактивни автомобили ... Повеќе
 
 
Ferrari Се продава уникатниот Ferrari Testa D'Oro Colani од 1989-та Концепт - Ferrari
Се продава уникатниот Ferrari Testa D'Oro Colani од 1989-та
Моделот, максимална брзина од 350 km/h постигнал во 1991-ва година, притоа победувајќи во својата класа на патеката Bonneville... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari го потврди враќањето на моделот Dino Идни модели - Ferrari
Ferrari го потврди враќањето на моделот Dino
Италијанците спремаат нов основен модел кој ќе биде наследник на моделот Dino... Повеќе
 
 
Ferrari Звукот на „демоните“ - Ferrari 488 GTB и 488 GTS Новитет - Ferrari
Звукот на „демоните“ - Ferrari 488 GTB и 488 GTS
Бучава од која лазат морници... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari V12 агрегатите без турбо полначи, но со хибридна технологија Мотори - Ferrari
Ferrari V12 агрегатите без турбо полначи, но со хибридна технологија
Италијанскиот производител ги прифати турбо полначите за V8 моторите, но се чини дека неговите V12 агрегати ќе останат атмосферски... Повеќе
 
 
Ferrari Претставен Ferrari 488 GTB Новитет - Ferrari
Претставен Ferrari 488 GTB
Моделот Ferrari 488 GTB, кој светската премиера ја доживеа на саемот во Женева, располага со V8 турбо мотор, а доаѓа како замена за моделот 458... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Себасијан Фетел во акција со Ferrari FXX K на тркачката патека во Fiorano (Видео) Занимливости - Ferrari LaFerrari *
Себасијан Фетел во акција со Ferrari FXX K на тркачката патека во Fiorano (Видео)
Се е лесно кога си возач во Ferrari F1 тимот... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari го претстави моделот FXX K Новитет - Ferrari
Ferrari го претстави моделот FXX K
Ferrari официјално ги објави првите фотографии и технички податоци за моделот FXX K... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Кими Раиконен возеше новинари во Ferrari F12 Занимливости - Ferrari F12berlinetta
Кими Раиконен возеше новинари во Ferrari F12
Неодамна, избрани претставници од медиумите добија единствена можност во Ferrari F12berlinetta по патеката Fiorano да се возат со никој друг, туку лично со Iceman... Повеќе
 
 
Ferrari Веќе не ви требаат милиони за станете сопственик на Ferrari Маркет / Бизнис - Ferrari
Веќе не ви требаат милиони за станете сопственик на Ferrari
Се разбира, Ferrari како компанија, а не нивните автомобили. За нив се 'уште ќе ви треба цело богатство... Повеќе
 
 
Ferrari Fiat Chrysler продава дел од акциите во Ferrari Маркет / Бизнис - Ferrari
Fiat Chrysler продава дел од акциите во Ferrari
Fiat Chrysler штотуку го објави најновиот план поврзан со Ferrari... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari покренат само од електричен погон (Видео) Хибриди - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari покренат само од електричен погон (Видео)
Типичните хибридни автомобили можат да се движат само на електрична енергија на одреден број километри... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari F60 America Новитет - Ferrari
Ferrari F60 America
Ferrari го претстави моделот со кој одбележува шест децении присуство на американскиот пазар ... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari кажа одлучно не на мотоциклите, седан и SUV моделите Маркет / Бизнис - Ferrari
Ferrari кажа одлучно не на мотоциклите, седан и SUV моделите
Лука ди Монтеѕемоло, шефот на Ferrari во заминување на својата последна прес - конференција откри неколку детали за иднината на италијанската компанија ... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Speciale Ferrari го претстави 458 Speciale A Новитет - Ferrari 458 Speciale
Ferrari го претстави 458 Speciale A
Пред премиерата на саемот во Париз, Ferrari го претстави својот најмоќен Spider модел досега... Повеќе
 
 
Ferrari Револуција во Ferrari - ќе се произведуваат повеќе модели Маркет / Бизнис - Ferrari
Револуција во Ferrari - ќе се произведуваат повеќе модели
Не поминаа ни 48 часа наследникот на Ди Монтецемола најави дека ќе ја зголеми годишната продажба.... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari F80 - пристигнува од друга планета Концепт - Ferrari
Ferrari F80 - пристигнува од друга планета
Независниот дизајнер Адриано Раели го создаде виртуелниот наследник на моделот Ferrari LaFerrari... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari доминираше на аукцијата во Монтереј Занимливости - Ferrari
Ferrari доминираше на аукцијата во Монтереј
На дводневниот настан кој што го организираше RM Auctions, сума искажана во седум односно осум цифри постигнаа 21 автомобил... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari 250 GTO продаден за 38,1 милион долари Занимливости - Ferrari
Ferrari 250 GTO продаден за 38,1 милион долари
Пред да се реализира продажбата, експертите проценуваа дека овој автомобил на аукцијата во Монтереј, Калифорнија ќе достигне сума од 75 милиони долари... Повеќе
 
 
Ferrari California (2009) Возач на Ferrari California го преживеал невозможното Безбедност - Ferrari California (2009)
Возач на Ferrari California го преживеал невозможното
Автомобилот удрил во задниот дел на автобус и буквално се вовлекол под моторот... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Ferrari M458-T ќе биде претставен следната пролет во Женева Новитет - Ferrari 458 Italia
Ferrari M458-T ќе биде претставен следната пролет во Женева
M458-Т ќе биде вториот Ferrari со турбо погон, следејќи го неодамна претставениот модел California Т... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari работи на развој на компресорски мотор со електричен турбо полнач? Мотори - Ferrari
Ferrari работи на развој на компресорски мотор со електричен турбо полнач?
Засега нема конкретни информации, но речиси сигурно ќе станува збор за агрегат со помала зафатнина од оние кои се во тековната понуда на италијанскиот производител... Повеќе
 
 
Ferrari Моделот 275 GTB/C Speciale ќе стане најскапиот Ferrari во историјата Занимливости - Ferrari
Моделот 275 GTB/C Speciale ќе стане најскапиот Ferrari во историјата
На 16-ти август автомобилот ќе биде ставен на аукција, при што се очекува да достигне цена од 25 милиони евра ... Повеќе
 
 
Ferrari V12 агрегатите на Ferrari нема да добијат турбо полнач Мотори - Ferrari
V12 агрегатите на Ferrari нема да добијат турбо полнач
По се' изгледа дека италијанскиот производител на спортски автомобили ќе остане доследен на своите атмосферски корени, барем кога станува збор за V12 моторите... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari од JMB Optimering со 1.050 КС Тјунинг - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari од JMB Optimering со 1.050 КС
Сопственикот на еднa од 499-те копии на моделот LaFerrari, бил незадоволен од максималната моќност на неговиот "миленик", која патем речено изнесува 963 коњски сили... Повеќе
 
 
Ferrari F12 TRS * Ferrari што чини 4,2 милиони долари Новитет - Ferrari F12 TRS *
Ferrari што чини 4,2 милиони долари
Кабриолетот придвижуван од 12-цилиндричен мотор е произведен во само еден примерок, а е развиен врз основа на моделот F12 Berlinetta... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari вреди 15 милијарди долари Маркет / Бизнис - Ferrari
Ferrari вреди 15 милијарди долари
Но дури и да ја имате оваа сума пари, компанијата не е за продажба ... Повеќе
 
 
Ferrari Во наредните пет години Ferrari ќе лансира пет нови модели Маркет / Бизнис - Ferrari
Во наредните пет години Ferrari ќе лансира пет нови модели
Ferrari го претстави својот петгодишен план во кој беше потврдено дека производителот од Маранело секоја година ќе претставува по еден нов модел, односно ќе има за цел да "создаде богата понуда на автомобили с... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari ХХ ќе биде придвижуван од турбо V6 агрегат Идни модели - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari ХХ ќе биде придвижуван од турбо V6 агрегат
Според последните сознанија LaFerrari ХХ, чиј развој би требало да биде финиширан кон почетокот на следната година, ќе биде придвижуван од турбо V6 мотор во основа преземен од Formula 1 болидот... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Ferrari 458 тјуниран од Hennessey Performance Тјунинг - Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 тјуниран од Hennessey Performance
Двата турбо полначи ја зголемуваат моќноста на околу 700 КС, додека забрзувањето до 100 km/h е скретено од 3,4 на 2,8 секунди... Повеќе
 
 
Ferrari Enzo LaFerrari и Enzo „јуришаат“ по тесeн и стрмeн пат Занимливости - Ferrari Enzo
LaFerrari и Enzo „јуришаат“ по тесeн и стрмeн пат
Постои нешто што електричните автомобили никогаш нема да го прават подобро од бензинците. Се разбира, зборуваме за звукот на моторот, а во конкретниот случај станува збор за пар атмосферски V12-ки ... Повеќе
 
 
Ferrari California (2009) Новата, егзотична Ferrari California T со турбо мотор Супер автомобили - Ferrari California (2009)
Новата, егзотична Ferrari California T со турбо мотор
Егзотичниот кабриолет на Ferrari, доби нова, турбо V8 изведба со 560 КС, со цел подостапни перформанси, но и намалена потрошувачка... Повеќе
 
 
Ferrari Би издвоиле ли милион евра за да го имате единствениот седан од Ferrari? Занимливости - Ferrari
Би издвоиле ли милион евра за да го имате единствениот седан од Ferrari?
Приватен сопственик го продава единствениот примерок од Ferrari Pinin во светот, стар 34 години и тоа по цена на нов Bugatti Veyron ... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Самуел Ето е првиот сопственик на LaFerrari Занимливости - Ferrari LaFerrari *
Самуел Ето е првиот сопственик на LaFerrari
Напаѓачот на фудалскиот клуб Челзи, Самуел Ето, е првиот клиент на кој Италијанците ќе му ги испорачаат клучевите од својот најпрестижен автомобил, информира редакцијата на The Supercar Kids... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * LaFerrari моделите по цена од 1,4 милиони долари се комплетно распродадени?! Супер автомобили - Ferrari LaFerrari *
LaFerrari моделите по цена од 1,4 милиони долари се комплетно распродадени?!
Доколку никако не можете да ги сфатите астрономските цени на хипер автомобилите од најновата генерација и се прашувате дали воопшто има некаков начин производителите да ги оправдаат истите, тогаш на ум треба д... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Моделот LaFerrari ја доживеа првата сообраќајна незгода Занимливости - Ferrari LaFerrari *
Моделот LaFerrari ја доживеа првата сообраќајна незгода
Ако никогаш не сте возеле по италијанските автопати, веројатно не знаете за заканата која доаѓа од невнимателните локални камионџии... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari California ќе добие наследник Идни модели - Ferrari
Ferrari California ќе добие наследник
Најпосакуваната италијанска автомобилска марка, во своите идни модели ќе вградува мотори со турбо полнач... Повеќе
 
 
Ferrari Еве зошто Ferrari не се остава навечер на улица Занимливости - Ferrari
Еве зошто Ferrari не се остава навечер на улица
Постои добра причина зошто ексклузивните спортски автомобили навечер треба да се оставаат на надгледувани паркинзи или во гаража. Еден Германец оваа животна лекција ја научи на потешкиот начин... Повеќе
 
 
Ferrari FF Се подготвува ли нова изведба на Ferrari FF? Идни модели - Ferrari FF
Се подготвува ли нова изведба на Ferrari FF?
Пред извесно време на интернет почнаа да кружат скици од претходно непозната изведба на моделот Ferrari FF, кои наводно веќе се доставени и до Европскиот завод за патентирање... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Speciale Ferrari 458 Speciale во акција Занимливости - Ferrari 458 Speciale
Ferrari 458 Speciale во акција
"Најспортскиот" Ferrari на денешницата на тркачка патека, на улица и како дел од ноќниот живот - така накратко може да се опише најновото промо видео од Маранело. Погледнете го, но и слушнете го моделот со 605... Повеќе
 
 
Ferrari И Ferrari ќе премине на мотори со турбо полнач Мотори - Ferrari
И Ferrari ќе премине на мотори со турбо полнач
Строгите еколошки прописи, по се’ изгледа ќе земат уште еден данок. Наводно, почнувајќи од 2016-та, Ferrari сите нови модели ќе ги произведува со мотори со турбо полнач ... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Speciale Ferrari кој нуди најдобри возачки перформанси Новитет - Ferrari 458 Speciale
Ferrari кој нуди најдобри возачки перформанси
Ferrari е сон на секој возач, но понекогаш Италијанците успеваат од сонот да направат нирвана. Најновото такво достигнување би можел да биде токму моделот 458 Speciale... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Speciale Ferrari 458 Speciale е подготвен за премиера во Франкфурт Новитет - Ferrari 458 Speciale
Ferrari 458 Speciale е подготвен за премиера во Франкфурт
Ferrari и официјално потврди дека на овогодишниот саем за автомобили во Франкфурт ќе ја претстави новата изведба од моделот 458 Italia... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Novitec Rosso F12berlinetta: поубав изглед и повеќе моќ Тјунинг - Ferrari F12berlinetta
Novitec Rosso F12berlinetta: поубав изглед и повеќе моќ
Тјунерската компанија Novitec Rosso неодамна претстави сет измени и дополнувања на моделот F12, вклучувајќи и зајакнување на силата на моторот... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Дознајте како еволуирал дизајнот на моделот LaFerrari Занимливости - Ferrari LaFerrari *
Дознајте како еволуирал дизајнот на моделот LaFerrari
Зад секој финализиран дизајн на автомобил, стојат веројатно стотици цртежи со модели и идеи кои биле отфрлени во текот на целокупниот процес... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Хибридниот LaFerrari звучи како див ѕвер Хибриди - Ferrari LaFerrari *
Хибридниот LaFerrari звучи како див ѕвер
Иако веќе видовме како ќе изгледа наследникот на легендарниот Ferrari Enzo, Италијанците не запираат со намерата својот најмоќен модел и натаму да го усовршуваат под камуфлажа... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari стар 60 години, вреден милиони Занимливости - Ferrari
Ferrari стар 60 години, вреден милиони
Уникатен примерок од Ferrari 340/375 ММ Berlinetta Competizione, кој што во далечната 1953-та година учествувал на трката во Леман, неодамна беше продаден за фантастични 9,2 милиони евра... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Ferrari најавува уште поекстремна верзија на LaFerrari Идни модели - Ferrari LaFerrari *
Ferrari најавува уште поекстремна верзија на LaFerrari
Од италијанскиот производител потврдија дека постои план за развој и производство на барем една специјална изведба, која ќе се карактеризира со многу мала тежина... Повеќе
 
 
Ferrari Ова е најмладиот возач на Ferrari Занимливости - Ferrari
Ова е најмладиот возач на Ferrari
Демографски, околу 31% од Индијците имаат помеѓу 1 и 14 години, па логично би било да се претпостави дека третина од автомобилите во земјата се управувани од страна на деца... Повеќе
 
 
Ferrari Две Ferrari F50-ки ги стопија гумите во овој перформанс Занимливости - Ferrari
Две Ferrari F50-ки ги стопија гумите во овој перформанс
Кога две Ferrari F50-ки ќе се најдат на едно место, гарантирано привлекуваат големо внимание. Но кога згора на тоа двата автомобили ќе се вклучат во перформанс кој опфаќа „дрифтање“ на неасфалтирани патишта, ф... Повеќе
 
 
Ferrari Нов дизајнерски концепт на тема Ferrari Концепт - Ferrari
Нов дизајнерски концепт на тема Ferrari
Во светот на супер автомобилите никогаш не недостасува инспирација. Посебно кога темата за обработка е бренд од рангот на Ferrari, се чини дека имагинацијата на дизајнерите не познава граници ... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Сликовита споредба на перформанси: Veneno, LaFerrari и P1 Занимливости - Ferrari LaFerrari *
Сликовита споредба на перформанси: Veneno, LaFerrari и P1
На неодамнешниот саем за автомобили во Женева, беа промовирани трите големи „ѕверки“ кои во наредниов период ќе крстосуваат по светските патишта. ... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Женева 2013 – Pininfarina Sergio – посветена на големиот дизајнер! Саеми - Ferrari 458 Italia
Женева 2013 – Pininfarina Sergio – посветена на големиот дизајнер!
Pininfarina Sergio е концепт автомобил базиран на Ferrari 458, а е направен да му се оддаде чест на создавачот на една од најголемите дизајнерски компании, Серџо Пининфарина... Повеќе
 
 
Ferrari LaFerrari * Женева 2013 – Ferrari LaFerrari е новото Enzo со 963 КС! Саеми - Ferrari LaFerrari *
Женева 2013 – Ferrari LaFerrari е новото Enzo со 963 КС!
Ferrari конечно ни го покажа својот најбрз и најнапреден автомобил досега, кој има егзотично име, LaFerrari и хибриден погон со вкупна сила од 963 КС! А, да, чини преку милион евра!... Повеќе
 
 
Ferrari Enzo - 2014 Ferrari Enzo – околу 900 КС и маса од само 1.100 kg! Новитет - Ferrari Enzo - 2014
Ferrari Enzo – околу 900 КС и маса од само 1.100 kg!
Новиот Enzo, засега со кодна ознака F150 – најнапредниот хипер автомобил досега, со перформанси на кои можат да позавидат и многу тркачки автомобили. Сериозно претендира да биде најдобриот автомобил во светот... Повеќе
 
 
Ferrari Официјални teaser фотографии од новото Enzo Супер автомобили - Ferrari
Официјални teaser фотографии од новото Enzo
Полека, но сигурно, наследникот на Ferrari Enzo добива облик... Повеќе
 
 
Ferrari Наследникот на Ferrari Enzo си го покажа "лицето"!? Супер автомобили - Ferrari
Наследникот на Ferrari Enzo си го покажа "лицето"!?
Ова е првата фотографија од новиот F70, на која всушност може да се види нешто... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Проверете дали навистина убавиците сакаат брзо возење Занимливости - Ferrari 458 Italia
Проверете дали навистина убавиците сакаат брзо возење
Како? Преку видео, во кое учествуваат Playboy модел и Ferrari 458 Italia... Повеќе
 
 
Ferrari Галерија: музејот на Ferrari, во чест на Pininfarina Занимливости - Ferrari
Галерија: музејот на Ferrari, во чест на Pininfarina
Од преку 100 Ferrari автомобили дизајнирани од него, изложени се 22-та најдобри... Повеќе
 
 
Ferrari FF Ова се топ 10-те најдобри возила за на зимување Занимливости - Ferrari FF
Ова се топ 10-те најдобри возила за на зимување
Зима иде, мора да Ве советуваме... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Вака изгледа Ferrari 458 Spider, низ очите на фотограф Занимливости - Ferrari 458 Italia
Вака изгледа Ferrari 458 Spider, низ очите на фотограф
Прекрасна галерија. Погледнете... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari навива за влез на Porsche во F1!? Formula 1 - Ferrari
Ferrari навива за влез на Porsche во F1!?
Помалку чудно, но... Ferrari се радува на зголемување на конкуренцијата... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari и Massa потпишаа нов договор, до 2013-та Formula 1 - Ferrari
Ferrari и Massa потпишаа нов договор, до 2013-та
Конечно се заврши сагата на Massa, барем за уште една година. Конечно, и Alonso ќе може да здивне... Повеќе
 
 
Ferrari Enzo Ferrari подготвува изложба, во чест на Pininfarina Занимливости - Ferrari Enzo
Ferrari подготвува изложба, во чест на Pininfarina
На истата, ќе бидат претставени најдобрите автомобили, дизајнирани токму од Sergio Pininfarina... Повеќе
 
 
Ferrari Наследникот на Ferrari Enzo ќе има шасија од карбон Саеми - Ferrari
Наследникот на Ferrari Enzo ќе има шасија од карбон
Со примена на најмодерни технологии, Италијанскиот супер-автомобил ќе биде лесен, цврст и многу брз... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Официјално: Ferrari F12berlinetta на PB Concours Супер автомобили - Ferrari F12berlinetta
Официјално: Ferrari F12berlinetta на PB Concours
Новиот Aston Martin Vanquish нема да биде сам во Pebble Beach... Повеќе
 
 
Ferrari Вака ќе изгледа наследникот на Ferrari Enzo? Супер автомобили - Ferrari
Вака ќе изгледа наследникот на Ferrari Enzo?
По претставувањето на F12berlinetta, Ferrari уште еднаш ќе поставува стандарди во светот на супер-автомобилите, со новиот Enzo... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Ferrari F12berlinetta дебитираше на патеката Fiorano Супер автомобили - Ferrari F12berlinetta
Ferrari F12berlinetta дебитираше на патеката Fiorano
Покрај промоцијата и тест-возењето, Италијанците не “почестија” со фотографии и видео со нивните F1 возачи... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari го прослави 25-тиот роденден на F40 Занимливости - Ferrari
Ferrari го прослави 25-тиот роденден на F40
Со парада, на која учествуваа рекордни 62 примероци на едно место – на патеката Силверстон, во Англија... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Balotelli ја вози бившата девојка во Ferrari 458 Italia Занимливости - Ferrari 458 Italia
Balotelli ја вози бившата девојка во Ferrari 458 Italia
Контроверзниот италијански фудбалер и атрактивната бринета се видени деновиве низ улиците на Милано... Повеќе
 
 
Ferrari Уништено Ferrari 250 GTO од 1962-ра, вредно 30 милиони Занимливости - Ferrari
Уништено Ferrari 250 GTO од 1962-ра, вредно 30 милиони
Иако секој автомобил на патот е изложен на опасност, несреќата го стигнала токму овој историски автомобил... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Ferrari F12berlinetta ќе го дрма светот во 2012-та Занимливости - Ferrari F12berlinetta
Ferrari F12berlinetta ќе го дрма светот во 2012-та
А со него, уште девет други автомобили кои со нетрпение ги очекуваме... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari планира парада на Силверстон со 1000 автомобили Занимливости - Ferrari
Ferrari планира парада на Силверстон со 1000 автомобили
Досега се регистрирани 600 учесници. Италијанците очекуваат уште 400... Повеќе
 
 
Ferrari Продаден за 35 милиони долари – Ferrari 250 GTO Занимливости - Ferrari
Продаден за 35 милиони долари – Ferrari 250 GTO
Се разбира, се работи за класичен автомобил – од 1962-рата година... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari од 1957-ма, продаден за 4 милиони фунти Занимливости - Ferrari
Ferrari од 1957-ма, продаден за 4 милиони фунти
Поконретно, се работи за моделот 625 TRC Spider на Ferrari... Повеќе
 
 
Ferrari Наследникот на Enzo ќе биде хибрид со 920 КС Идни модели - Ferrari
Наследникот на Enzo ќе биде хибрид со 920 КС
Конечно потврдија од Ferrari – F70 пристигнува до крајот на годинава... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Ferrari повлекува 206 примероци од 458 Italia и California Занимливости - Ferrari 458 Italia
Ferrari повлекува 206 примероци од 458 Italia и California
Причината – проблем со коленастото вратило, кое може да го оштети моторот... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Уникатниот Ferrari 458 Italia на Ерик Клептон Занимливости - Ferrari 458 Italia
Уникатниот Ferrari 458 Italia на Ерик Клептон
Дело на одделот на Ferrari за специјални проекти... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Благодарност од Ferrari до фановите на Facebook Занимливости - Ferrari 458 Italia
Благодарност од Ferrari до фановите на Facebook
Изразена преку видео. Погледнете... Повеќе
 
 
Ferrari Enzo Полицијата во Дубаи продава запленет Ferrari Enzo Занимливости - Ferrari Enzo
Полицијата во Дубаи продава запленет Ferrari Enzo
Се работи за напуштен автомобил, кој долго време стоел на паркинг... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Погледнете го Ferrari F12berlinetta на дело Занимливости - Ferrari F12berlinetta
Погледнете го Ferrari F12berlinetta на дело
Најмоќниот Ferrari на сите времиња, низ 3-минутно видео... Повеќе
 
 
Ferrari F12berlinetta Од 0-200 km/h за 8.5 секунди - Ferrari F12berlinetta Новитет - Ferrari F12berlinetta
Од 0-200 km/h за 8.5 секунди - Ferrari F12berlinetta
Една констатација е доволна - Најбрзото Ferrari на сите времиња.... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari EGO: Вака ќе изгледа Ferrari за 15 години?! Занимливости - Ferrari
Ferrari EGO: Вака ќе изгледа Ferrari за 15 години?!
Одговорот на ова прашање ни го дава една група на дизајнери од Торино со Ferrari EGO, чија инспирација доаѓа од претходните модели Ferrari... Повеќе
 
 
Ferrari 599 GTB Трка на старата и новата легенда: Ferrari F40 против Ferrari 599 GTB Fiorano Занимливости - Ferrari 599 GTB
Трка на старата и новата легенда: Ferrari F40 против Ferrari 599 GTB Fiorano
Ferrari го претстави официјалното промотивно видео за новиот модел 599 GTB Fiorano преку трка на локален пат против еден од своите легендарни модели- F 40.... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Ferrari 458 Spider Новитет - Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Spider
Ултра брзиот за склопување алуминиумски покрив го промени ликот на Ferrari 458 Italia во 458 Spider... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Ferrari 458 Spider Новитет - Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Spider
Први (не)официјални фотографии... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari ги прогласи победниците на дизајнерскиот натпревар Награди - Ferrari
Ferrari ги прогласи победниците на дизајнерскиот натпревар
Кога во жирито ви седат претставници на Ferrari и Pininfarina, причина за пријавување на натпреварот секако има... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari стартуваше меѓународен дизајнерски натпревар Занимливости - Ferrari
Ferrari стартуваше меѓународен дизајнерски натпревар
Натпреварот кој има за цел креирање на идеи за идните проекти на Ferrari е во полн замав... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari Superamerica 45 – први фотографии Супер автомобили - Ferrari
Ferrari Superamerica 45 – први фотографии
Една од ѕвездите на овогодинешната манифестација Concorso d'Eleganza Villa d'Este е Ferrari Superamerica 45 прототип во брилијантно плава боја - Blu Antille.... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Не е лесно да се живее со Ferarri Занимливости - Ferrari 458 Italia
Не е лесно да се живее со Ferarri
Ferarri 458 – кога се ви е на дофат на раката, односно палците... Повеќе
 
 
Ferrari Само 6.4% од сопствениците на Ferrari се жени Занимливости - Ferrari
Само 6.4% од сопствениците на Ferrari се жени
Резултатите на една интересна анализа покажуваат дека зад воланот на автомобилот од Maranello доминираат мажи. ... Повеќе
 
 
Ferrari 599 GTB Наследникот на Ferrari 599 ќе има повеќе од 700 КС Идни модели - Ferrari 599 GTB
Наследникот на Ferrari 599 ќе има повеќе од 700 КС
Италијанците ги почнаа своите подготовки за замена на легендарниот Ferrari 599... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Ова е галерија на Ferrari 458, а не на полуголи манекенки! Занимливости - Ferrari 458 Italia
Ова е галерија на Ferrari 458, а не на полуголи манекенки!
Суперавтомобили и атрактивни девојки – совршен спој ... Повеќе
 
 
Ferrari FF Ferrari FF – целото годишно производство е распродадено! Маркет / Бизнис - Ferrari FF
Ferrari FF – целото годишно производство е распродадено!
Иако FF има необичен дизајн, барем кога се работи за Ferrari, а и висока цена од 260.000 евра, сепак заинтерисираноста за овој модел е огромна... Повеќе
 
 
Ferrari FF Ferrari објасни како функционира интегралниот погон на FF Технологија - Ferrari FF
Ferrari објасни како функционира интегралниот погон на FF
Несомнено, една од најголемите атракции на овогодинешниот авто саем во Женева е новиот автомобил на Ferrari, FF... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Novitec Rosso Ferrari 458 Italia Новитет - Ferrari 458 Italia
Novitec Rosso Ferrari 458 Italia
Koмпанијата Novitec Rosso pовторно во центарот на вниманието, овој пат мета беше 458 Italia.... Повеќе
 
 
Ferrari FF Како новото Ferrari FF си игра на снег? Занимливости - Ferrari FF
Како новото Ferrari FF си игра на снег?
Ferrari објави нови динамични фотографии од својот последен модел, FF.... Повеќе
 
 
Ferrari FF Хечбекот на Ferrari од поинаков агол Новитет - Ferrari FF
Хечбекот на Ferrari од поинаков агол
Изненадени или не, Ferrari не почести со нешто што иако беше најавувано, баш и не го очекувавме од нив – тровратен модел, кој треба да биде пофункционална варијанта на купе моделите... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari ќе го чита расположението на возачот! Технологија - Ferrari
Ferrari ќе го чита расположението на возачот!
Инженерите од Ferrari, работат на нова технологија, која ќе го следи расположението на возачот, а следствено на тоа подесувајќи ја тврдоста на подвозјето, како и другите параметри од возилото... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Го истепал бидејќи не сакал да му се тргне со фичото од патот! Занимливости - Ferrari 458 Italia
Го истепал бидејќи не сакал да му се тргне со фичото од патот!
Италијанец, возач на Ferrari 458 Italia, истепал свој сонародник, бидејќи овој не сакал да се тргне од патот со својот Fiat 600... Повеќе
 
 
Ferrari Уште еден редок суперавтомобил - Ferrari 575 GTZ by Zagato Супер автомобили - Ferrari
Уште еден редок суперавтомобил - Ferrari 575 GTZ by Zagato
50-годишнината од претставувањето на моделот 250, дизајнерска куќа Загато ја прослави со производство на уникатен модел на Ferrari.. ... Повеќе
 
 
Ferrari 599 SA Aperta Сега и со ветер во косите – Ferrari 599 SA Aperta Новитет - Ferrari 599 SA Aperta
Сега и со ветер во косите – Ferrari 599 SA Aperta
На саемот во Париз, Ferrari ќе ја претстави кабрио верзијата на 599, која со многу ветер во косите, ќе треба дополнително да го покачи адреналинот од 670-те „коњи“ под хаубата... Повеќе
 
 
Ferrari 599 GTB VIP елитa го запозна Ferrari 599 Roadster Супер автомобили - Ferrari 599 GTB
VIP елитa го запозна Ferrari 599 Roadster
Ferrari потврди дека наскоро има намера да ги претстави новите модели 599. Во меѓувреме, VIP гости имаа прилика да го запознаат новитетот на посебен настан кој се одржа во Калифорнија.... Повеќе
 
 
Ferrari Замислете, да имате Ferrari, а да не е цело Занимливости - Ferrari
Замислете, да имате Ferrari, а да не е цело
Кратка фото сторија, како компилација на удрени Ferrari-ја ... Повеќе
 
 
Ferrari „Светот на Ferrari“ ги отвора вратите во Ноември Занимливости - Ferrari
„Светот на Ferrari“ ги отвора вратите во Ноември
Забавниот парк во Абу Даби, наменет за љубителите на Formula 1, а пред се на тимот на Ferrari, ќе биде отворен во Ноември... Повеќе
 
 
Ferrari 612 Scaglietti Ferrari 612 GTO Design Concept од Саша Селипанов Концепт - Ferrari 612 Scaglietti
Ferrari 612 GTO Design Concept од Саша Селипанов
Низ интернетот секојдневно кружат различни 3D студии на поедини дизајнери, но за некои од нив вреди да се одвои малку време и детално да се погледнат... Повеќе
 
 
Ferrari Enzo Новиот Enzo добива V8 мотор Идни модели - Ferrari Enzo
Новиот Enzo добива V8 мотор
Директорот на Ferrari Амадео Фелиса, на своето последно интервју, откри неколку детали поврзани со следната генерација на Ferrari Enzo... Повеќе
 
 
Ferrari 599 GTB Ferrari 599 GTО - Службено претставен, а веќе распродаден Новитет - Ferrari 599 GTB
Ferrari 599 GTО - Службено претставен, а веќе распродаден
599 GTО е најбрзиот Ferrari модел до сега, а исто така е и најбрзиот распродаден модел на Италијанците од Маранело. Тоа би требало да кажува се за неговата посебност, а не треба да се споменува што се се наоѓа... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Галерија: Новото ремек дело на Ferrari - 458 Italia Новитет - Ferrari 458 Italia
Галерија: Новото ремек дело на Ferrari - 458 Italia
Новиот Ferrari 458 Italia е прикажан во текот на аукција во Лос Анџелес ... Повеќе
 
 
Ferrari 599 GTB Зелената револуција го зафати и бесното коњче - Ferrari 599 HY-KERS Концепт - Ferrari 599 GTB
Зелената револуција го зафати и бесното коњче - Ferrari 599 HY-KERS
Дури и Ferrari “позелене“. Иако зелената боја никогаш не би ви асоцирала на Ferrari, трендот на помало загадување на околината кој веќе го врти светот на автомобилите, пристигна и во Маранело.... Повеќе
 
 
Ferrari Откриен F10, Физико останува трет возач Formula 1 - Ferrari
Откриен F10, Физико останува трет возач
Ferrari го презентираше својот болид за оваа година, со кој ќе атакува на враќање на тронот во најбрзиот циркус на планетава. ... Повеќе
 
 
Ferrari 599 GTB Ferrari ќе лансира хибриден 599! Идни модели - Ferrari 599 GTB
Ferrari ќе лансира хибриден 599!
И разбеснетото коњче сериозно ги сфати новите, построги норми за издувни гасови во Европа, па на саемот во Женева ќе го лансира својот прв хибрид, кој ќе биде базиран на моделот 599.... Повеќе
 
 
Ferrari Рекордна казна за брзо возење: 290.000 долари Занимливости - Ferrari
Рекордна казна за брзо возење: 290.000 долари
Швајцарија, иако донекаде либерална и неутрална земја, е исклучително сериозна кога се работи за казните за брзо возење. ... Повеќе
 
 
Ferrari 599 GTB Ferrari од порцелан?! Занимливости - Ferrari 599 GTB
Ferrari од порцелан?!
Славниот производител од Маранело одлучи специјално на кинескиот пазар да понуди уникатни модели кои ќе имаат кинески обележја и боја на порцелан по цена од 242.000 евра.... Повеќе
 
 
Ferrari 458 Italia Претставен Ferrari 458 Italia Новитет - Ferrari 458 Italia
Претставен Ferrari 458 Italia
Наследникот на моделот F430 може да се пофали со атрактивен дизајн, технологија позајмена директно од Формула 1 и V8 мотор кој развива 570 KС при неверојатни 9000 врт/мин.... Повеќе
 
 
Ferrari 430 Уметничко дело на тркала Новитет - Ferrari 430
Уметничко дело на тркала
Здружените сили на компаниите Unique Sportcars и Novitec Rosso го создадоа проектот Calavera под чие име се крие тематски преработен, супербрз Ferrari F430.... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari од Иран! Концепт - Ferrari
Ferrari од Иран!
Снимките од Иран кои често ги гледаме на телевизија, најчесто знаат да ни ги претстават тамошните луѓе како необразовани и заостанати. Дизајнерот Сиамак Руи Декорди, го докажува спротивното со визијата “Ferrar... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari V4 Superbike concept Концепт - Ferrari
Ferrari V4 Superbike concept
Ferrari на две тркала кое и Michael Schumacher радо би го јавнал. Ова сосема сигурно не е првиот обид да се направи Ferrari на две тркала, но сосема сигурно е дека спаѓа меѓу најдобрите досега. Мотоциклот Ferr... Повеќе
 
 
Ferrari Ferrari од порцелан?! Занимливости - Ferrari
Ferrari од порцелан?!
... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Златна епоха: Ferrari брендот слави 70 години постоење

Повеќе >
koli.com.mk - Ferrari Златна епоха: Ferrari брендот слави 70 години постоење
 
Ова се топ 10-те најдобри возила за на зимување
Женева 2013 – Ferrari LaFerrari е новото Enzo со 963 КС!
Претставен Ferrari 458 Italia
Ferrari од порцелан?!
Ferrari V4 Superbike concept
Уметничко дело на тркала
Ferrari од Иран!
Архива на Ferrari


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил