дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Ssang Yong
   

fotografii фотографии komentari коментари video видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Ssang Yong  Rodius - 2013 Женева 2013 – SsangYong Rodius не е веќе најгрдиот автомобил Саеми - Ssang Yong Rodius - 2013
Женева 2013 – SsangYong Rodius не е веќе најгрдиот автомобил
Да се разбереме, новиот модел не е ниту којзнае колку привлечен, но од она што можевме да го видиме, ветува исклучително пространа и функционална кабина, по коректни цени... Повеќе
 
 
Ssang Yong  Rexton II Вака ќе изгледа новиот SsangYong Rexton II Новитет - Ssang Yong Rexton II
Вака ќе изгледа новиот SsangYong Rexton II
Името најверојатно останува исто, а тоа ќе биде познато по 24-ти мај... Повеќе
 
 
Ssang Yong  Korando Тест – Ssangyong Korando 200 CDI Тест - Ssang Yong Korando
Тест – Ssangyong Korando 200 CDI
Специјализиран пред се за SUV и моноволуменски возила, корејскиот производител Ssangyong веќе подолго време е алтернатива на поскапите конкуренти во Европа... Повеќе
 
 
Ssang Yong  Korando Нов корејски SUV -  SsangYong Korando Македонија - Ssang Yong Korando
Нов корејски SUV - SsangYong Korando
Саботна вечер на “Бела Ноќ” во Скопје донесе уште еден SUV играч - новиот SsangYong Korando... Повеќе
 
 
Ssang Yong   Сега и со допадлив изглед - SsangYong SUT 1 Концепт - Ssang Yong
Сега и со допадлив изглед - SsangYong SUT 1
Компанијата Ssang Yong на меѓународниот саем на автомобили Женева ќе претстави концепт на пикап модел SUT1 (Sport Utility Truck)... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 


Повеќе >
 
Архива на Ssang Yong


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил