дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Lotus
   

fotografii фотографии komentari коментари video видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Lotus Evora Lotus Evora GT430 е најмоќниот Lotus некогаш направен Новитет - Lotus Evora
Lotus Evora GT430 е најмоќниот Lotus некогаш направен
Компанијата очекува одлични продажни резултати...... Повеќе
 
 
Lotus Evora Lotus во плус после 40 години Маркет / Бизнис - Lotus Evora
Lotus во плус после 40 години
Британската марка оваа година ќе произведе нешто повеќе од 2000 автомобили... Повеќе
 
 
Lotus Elise Новиот Lotus Elise пристигнува во 2020та Супер автомобили - Lotus Elise
Новиот Lotus Elise пристигнува во 2020та
Наследникот на прочуениот британски роудстер нема да има поголема маса од 900 килограми... Повеќе
 
 
Lotus Кросоверот на Lotus се очекува во 2020-та Идни модели - Lotus
Кросоверот на Lotus се очекува во 2020-та
Од Lotus не кријат дека со автомобилот ќе атакуваат на најжестокиот конкурент, кој го гледаат во Porsche Macan... Повеќе
 
 
Lotus Lotus ги потврди плановите за производство на кросовер Идни модели - Lotus
Lotus ги потврди плановите за производство на кросовер
Шефот на Lotus, Жан-Марк Гејлс, потврди дека британскиот производител има намера во блиска иднина на пазарот да понуди кросовер модел. Покрај тоа, Гејлс рече дека развојот на овој автомобил е веќе започнат и д... Повеќе
 
 
Lotus Evora Пристигнаа првите фотографии од најбрзиот Lotus досега - Evora 400 Новитет - Lotus Evora
Пристигнаа првите фотографии од најбрзиот Lotus досега - Evora 400
Како што најави самиот наслов, ова е досега најбрзиот Lotus, а на пазарот ќе пристигне во Август оваа година... Повеќе
 
 
Lotus Автомобилот - подморница на Џејмс Бонд ќе биде ставен на аукција Занимливости - Lotus
Автомобилот - подморница на Џејмс Бонд ќе биде ставен на аукција
Голем број на автомобили од филмови и ТВ серии си најдоа сопственици по пат на аукција (оригиналниот Batmobile, Aston Martin DB5 на агентот 007), но оваа лицитација сигурно ќе биде една од најретките и најотк... Повеќе
 
 
Lotus Elise SUV удри во Lotus Elise во Скопски Капиштец Македонија - Lotus Elise
SUV удри во Lotus Elise во Скопски Капиштец
Можеби масивниот SUV автомобил и да не е многу оштетен, ама спортскиот Lotus... Повеќе
 
 
Lotus Lotus ќе учестува на Европскиот шампионат во рели WRC - Lotus
Lotus ќе учестува на Европскиот шампионат во рели
Bernardo Sousa е возачот на болидот Lotus Exige R-GT... Повеќе
 
 
Lotus Evora Италијанската полиција ќе вози Lotus!? Занимливости - Lotus Evora
Италијанската полиција ќе вози Lotus!?
Ако едно нешто сигурно не им недостасува на Италијанците, тоа се супер спортски автомобили... ... Повеќе
 
 
Lotus Lotus го потврди City Car за 2013 година Идни модели - Lotus
Lotus го потврди City Car за 2013 година
На саемот во Париз каде Lotus претстави пет концепти, се наоѓаше и малиот градски хибриден автомобил – City Car.... Повеќе
 
 
Lotus Elite Прва слика и видео на Lotus Elite без покрив Новитет - Lotus Elite
Прва слика и видео на Lotus Elite без покрив
Британскиот бренд на овогодинашниот саем на автомобили во Париз остави многумина од посетителите без здив, иако не остави да погодуваме кој од најавените новости ќе стане прв произведен автомобил, а кој концеп... Повеќе
 
 
Lotus Lotus со шест нови модели најголемо изненадување во Париз!! Новитет - Lotus
Lotus со шест нови модели најголемо изненадување во Париз!!
Планот за ревитализација на Lotus, тешко кој го сфаќаше сериозно. Сепак, на саемот во Париз наидовме на пет нови модели на Lotus, кои наредниве неколку години ќе влезат во сериско производство, но и на еден гр... Повеќе
 
 
Lotus Elite Lotus влегува во GT сегментот со Elite Концепт - Lotus Elite
Lotus влегува во GT сегментот со Elite
Веројатно со конструкција поради која Коли Чепмен, основачот на Lotus, се превртува во гробот, британскиот бренд влегува во водите на спортските купеа со конфигурација на седење 2+2... Повеќе
 
 
Lotus Lotus – иднината е во намалувањето на масата Концепт - Lotus
Lotus – иднината е во намалувањето на масата
Британскиот производител претстави поедини детали и рендери за патничкиот концепт. Станува збор за студија која првенствено е направена од лесни материјали, но исто така во нејзе е намален вкупниот број на к... Повеќе
 
 
Lotus Evora Женева 2010 – Lotus Evora 414E Hybrid Concept Концепт - Lotus Evora
Женева 2010 – Lotus Evora 414E Hybrid Concept
И традиционалниот Lotus влегува во светот на хибридите, но со супер спортски автомобил и целосно нов хибриден погон.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 


Повеќе >
 
Архива на Lotus


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил