дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Bugatti
   
Погледнете ги 10-те најскапи автомобили за 2012-та

Само два од десетте се со цена под милион евра...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Bugatti Bugatti го отвори најголемиот продажен салон за само еден автомобил Супер автомобили - Bugatti
Bugatti го отвори најголемиот продажен салон за само еден автомобил
Во самиот центар на Dubai, веќе продале 30 Chrion автомобили... Повеќе
 
 
Bugatti  Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици Инфо - Bugatti
Bugatti Chiron бара уште 280 сопственици
Хиперавтомобилот со 1500 коњски сили досега го порачале 220 милионери... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron 13 годишно дете вози 325 km/h со Bugatti Veyron! Занимливости - Bugatti Veyron
13 годишно дете вози 325 km/h со Bugatti Veyron!
Многумина од нас веројатно немаат ниту возено со брзина преку 200 km/h, а многу мал број имаат возено со скоро 300 km/h. Тоа сепак не е проблем кој го има овој 13 годишник... Повеќе
 
 
Bugatti 8 факти за новото Bugatti Chiron што ќе ве остават со подзината уста Супер автомобили - Bugatti
8 факти за новото Bugatti Chiron што ќе ве остават со подзината уста
Именуван според митолошки кентаур, наследникот на моќниот Veyron, следниот напаѓач на титулата за најбрз фабрички автомобил на светот… Дами и господа, новиот Bugatii Chiron!... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti Chiron е новиот најбрз автомобил на планетата Новитет - Bugatti
Bugatti Chiron е новиот најбрз автомобил на планетата
Bugatti во Женева го претстави наследникот на Veyron, кој ќе се вика Chiron и ќе има 1.500 КС под хаубата, доволно за брзина од над 450 km/h... Повеќе
 
 
Bugatti  Започна одбројувањето до премиерата на новата ѕверка на Bugatti Премиерa - Bugatti
Започна одбројувањето до премиерата на новата ѕверка на Bugatti
Наследникот на моделот Veyron официјално ќе биде представен на автомобилскиот саем во Женева, во вторник на 1 март во 9:45 часот... Повеќе
 
 
Bugatti  Bugatti Chiron – автомобил со максимална брзина од 467 км/ч Премиерa - Bugatti
Bugatti Chiron – автомобил со максимална брзина од 467 км/ч
Представувањето на наследникот на Veyron, ќе биде еден од најважните моменти во автомобилската индустрија оваа година. ... Повеќе
 
 
Bugatti Најнови сознанија за Bugatti Chiron - чудовиште со 1.500 КС Идни модели - Bugatti
Најнови сознанија за Bugatti Chiron - чудовиште со 1.500 КС
Наследникот на Bugatti Veyron најверојатно ќе биде претставен следната пролет на саемот за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Bugatti Франкфурт 2015: концептот Vision Gran Turismo го најавува новиот дизајнерски јазик на Bugatti Концепт - Bugatti
Франкфурт 2015: концептот Vision Gran Turismo го најавува новиот дизајнерски јазик на Bugatti
Bugatti ги откри деталите за својот концепт автомобил наменет за проектот Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti Vision Gran Turismo ќе биде претставен во Франкфурт Концепт - Bugatti
Bugatti Vision Gran Turismo ќе биде претставен во Франкфурт
На саемот за автомобили во Франкфурт, Bugatti ќе го претстави купе моделот инспириран од тркачките патеки, со назив Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Зошто Bugatti Veyron чини милион евра? Занимливости - Bugatti Veyron
Зошто Bugatti Veyron чини милион евра?
Осум литри, 16 цилиндри, 64 вентили и 4 турбо полначи, 1.001 КС и 1.250 Nm максимален вртежен момент. Тоа е Bugatti Veyron - до неодамна најбрзиот автомобил во светот. Цена? Милион евра. Само по себе за наметн... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Grand Sport Крај на една епоха - ова е последниот Bugatti Veyron Новитет - Bugatti Veyron Grand Sport
Крај на една епоха - ова е последниот Bugatti Veyron
На саемот во Женева, Bugatti ќе го претстави последниот, 450-ти примерок од моделот Veyron... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Наследникот на Bugatti Veyron пристигнува со 1500 КС? Идни модели - Bugatti Veyron
Наследникот на Bugatti Veyron пристигнува со 1500 КС?
Veyron… Суперавтомобилот кој ја промени дефиницијата за брзина... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Просечен сопственик на Bugatti поседува 84 автомобили, 3 авиони и јахта Занимливости - Bugatti Veyron
Просечен сопственик на Bugatti поседува 84 автомобили, 3 авиони и јахта
Постои разлика меѓу клиентите на Bentley и Bugatti... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Bugatti Chiron - Дали ова е замената за Veyron? Супер автомобили - Bugatti Veyron
Bugatti Chiron - Дали ова е замената за Veyron?
Според последните информации наследникот на Veyron ќе биде модел со име Chiron... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Со 396 km/h по јавен пат Занимливости - Bugatti Veyron
Со 396 km/h по јавен пат
Да се јурне со 400 km/h и не е некој проблем за денешните хипер автомобили, многу потешко е да се најде доволно долг и рамен пат за такво нешто ... Повеќе
 
 
Bugatti Galibier Concept Galibier нема да дочека сериско производство, но Bugatti најавува наследник на Veyron Новитет - Bugatti Galibier Concept
Galibier нема да дочека сериско производство, но Bugatti најавува наследник на Veyron
Ако досега постоеше некаков сомнеж, сега веќе е дефинитивно отстранет. Bugatti нема да произведува купе со два пара врати. Со други зборови, концептот Galibier нема да доживее сериско производство ... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Grand Sport Нова специјална верзија на Veyron дебитираше во Франкфурт Новитет - Bugatti Veyron Grand Sport
Нова специјална верзија на Veyron дебитираше во Франкфурт
Bugatti Veyron е на пазарот веќе доста долго време, уште од 2005-та, а во меѓувреме покрај редовните, видовме и повеќе специјални верзии од овој модел... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Bugatti го негираше моделот Super Veyron, но најави негова замена Идни модели - Bugatti Veyron
Bugatti го негираше моделот Super Veyron, но најави негова замена
Волфганг Шрајбер, претседателот на Bugatti, во неговoто најново интервју негираше дека производителот подготвува Super изведба на моделот Veyron... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Bugatti најави нова серија: Veyron - Legend Идни модели - Bugatti Veyron
Bugatti најави нова серија: Veyron - Legend
Bugatti во наредните 12 месеци ќе претстави шест нови изведби на моделот Veyron. Сите ќе припаѓаат на серијата Legend, која ќе биде посветена на великаните од историјата на Bugatti, а нивното производство ќе б... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti во сопственост на Ралф Лорен е најубав автомобил на годинашната Villa d'Etse Награди - Bugatti
Bugatti во сопственост на Ралф Лорен е најубав автомобил на годинашната Villa d'Etse
Дури 50 автомобили и 35 мотоцикли оваа година се натпреваруваа во неколку категории... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Veyron веќе не е најбрз на светот! Инфо - Bugatti Veyron
Veyron веќе не е најбрз на светот!
Лоша вест за сите сопственици на Bugatti Veyron Super Sport: нивниот автомобил повеќе не е најбрз во светот, туку само бавно, безвредно нешто во портокалово - црна комбинација... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Погледнете ги 10-те најскапи автомобили за 2012-та Занимливости - Bugatti Veyron
Погледнете ги 10-те најскапи автомобили за 2012-та
Само два од десетте се со цена под милион евра... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Новиот Veyron ќе “летa” со максимални 467 km/h Супер автомобили - Bugatti Veyron
Новиот Veyron ќе “летa” со максимални 467 km/h
Ете тоа значат дополнителните 400 “коњи” кај новиот хипер автомобил на Bugatti... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Со Bugatti Veyron на крстарење по Медитеранот Занимливости - Bugatti Veyron
Со Bugatti Veyron на крстарење по Медитеранот
Се работи за најголемиот собир на сопственици на Bugatti Veyron досега... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Погледнете ги 10-те најбрзи автомобили на денешницата Споредби - Bugatti Veyron
Погледнете ги 10-те најбрзи автомобили на денешницата
Сите знаеме кој е прв на листата. А останатите?... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Нов Bugatti Super Veyron – 0-100 km/h за 1.6 секунди!? Супер автомобили - Bugatti Veyron
Нов Bugatti Super Veyron – 0-100 km/h за 1.6 секунди!?
А ќе има 1.600 КС, за да се погрижат ова да биде остварливо... Повеќе
 
 
Bugatti Galibier Concept Новото “чудовиште” на Bugatti – Galibier со 1.400 КС Супер автомобили - Bugatti Galibier Concept
Новото “чудовиште” на Bugatti – Galibier со 1.400 КС
Концептот од 2009-та година, чека зелено светло за производство... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Наследникот на Bugatti Veyron ќе биде хибрид!? Идни модели - Bugatti Veyron
Наследникот на Bugatti Veyron ќе биде хибрид!?
Сизифов предизвик за француско-германскиот производител... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron По Bugatti Veyron, најскап е Lamborghini Reventon Занимливости - Bugatti Veyron
По Bugatti Veyron, најскап е Lamborghini Reventon
Во продолжение се најскапите 10 автомобили на денешницата... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Четири супер автомобили + авионска писта = трка! Супер автомобили - Bugatti Veyron
Четири супер автомобили + авионска писта = трка!
Lexus LFA, McLaren MP4-12C, Lamborghini Aventador и Bugatti Veyron... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Grand Sport Прво видео - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Супер автомобили - Bugatti Veyron Grand Sport
Прво видео - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse
1200-те КС го забрзуваат овој ѕвер до 410 km/h... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Grand Sport Bugatti претставува три специјални верзии на Veyron Grand Sports Супер автомобили - Bugatti Veyron Grand Sport
Bugatti претставува три специјални верзии на Veyron Grand Sports
Производството на оригиналниот Bugatti Veyron можеби е при крај, но тоа не значи и целосно крај на Veyron... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Grand Sport Bugatti Veyron Grand Sport L'Or-Blanc Занимливости - Bugatti Veyron Grand Sport
Bugatti Veyron Grand Sport L'Or-Blanc
Veyron од пазете, порцелан!... Повеќе
 
 
Bugatti VW даде зелено светло за Bugatti Galiber Маркет / Бизнис - Bugatti
VW даде зелено светло за Bugatti Galiber
Две години откако го видовме како концепт, Galiber и официјално доби зелено светло за производство... Повеќе
 
 
Bugatti Видео – Како изгледа кога Bugatti Veyron ќе стигне до 353 km/h Занимливости - Bugatti
Видео – Како изгледа кога Bugatti Veyron ќе стигне до 353 km/h
Оваа, неостварлива топ брзина за речиси сите автомобили, можно е да се достигне само на германските автопати. ... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Навистина ли беше потребно ова – златен Bugatti Veyron Тјунинг - Bugatti Veyron
Навистина ли беше потребно ова – златен Bugatti Veyron
Mansory, една од најпризнатите тјунинг куќи во Европа, се нафати на досега најамбициозниот проект, да го подобри најбрзиот автомобил, Bugatti Veyron... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Grand Sport Светски брзински рекорд со Bugatti Veyron Super Sport Супер автомобили - Bugatti Veyron Grand Sport
Светски брзински рекорд со Bugatti Veyron Super Sport
На тест патеката на групацијата Volkswagen Ehra-Lessien (во близината на централата во Wolfsburg) Bugatti Veyron 16.4 Super Sport го постави новиот светски брзински рекорд. ... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Veyron од злато и дијаманти за 3 милиони Занимливости - Bugatti Veyron
Veyron од злато и дијаманти за 3 милиони
Смалената верзија во сооднос 1:18 e право ремек дело на Роберт Гулпен од Минхен и Стјуарт Хјуз од Ливерпул... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti под напон? Идни модели - Bugatti
Bugatti под напон?
Изворите јавуваат дека Bugatti развил 800 КС моќен електричен автомобил. Иако, наводно станува збор за прототип во фаза на тест за кој се уште е непознато дали ќе биде претставен, доколку истото се случи, нес... Повеќе
 
 
Bugatti Шумахер продава Bugatti, почетна цена - 600 000 евра! Занимливости - Bugatti
Шумахер продава Bugatti, почетна цена - 600 000 евра!
Го добил на почетокот на својата кариера, а во 16 години откако го поседува, поминал само 4600 километри... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Доаѓа нов Veyron со 1.200 КС! Идни модели - Bugatti Veyron
Доаѓа нов Veyron со 1.200 КС!
Со доаѓањето на нови конкуренти, кои дури и го надминаа Veyron во брзината, се појави потребата од уште посилен мотор. Така, Bugatti сега цели на 1.200 КС... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti од 1936 година, 30 пати поскап од Veyron! Занимливости - Bugatti
Bugatti од 1936 година, 30 пати поскап од Veyron!
Автомобилот за кого се смета дека е еден од најубавите на сите времиња, поточно моделот на Bugatti Type 57SC Atlantic, достигна цена од неверојатни 30+ милиони долари!... Повеќе
 
 
Bugatti Пронајдено Bugatti Type 22 Brescia од 1925 година Занимливости - Bugatti
Пронајдено Bugatti Type 22 Brescia од 1925 година
Ајде да ви раскажеме една интересна приказна за еден скапоцен модел на Bugatti од 1925 година... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Супер автомобили - Bugatti
Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство?
Bugatti објави нови фотографии од концептниот модел 16 C Galibier, а шпекулациите говорат дека оваа луксузна лимузина има изгледни шанси за некоја година да се појави во сериско, ограничено производство... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Летање со млазен авион, поевтино од возење со Veyron Занимливости - Bugatti Veyron
Летање со млазен авион, поевтино од возење со Veyron
Купувањето на скапоцен автомобил, е тренинг за паричникот кога станува збор за неговото одржување. ... Повеќе
 
 
Bugatti Франкфурт 2009 – Bugatti Galibier Новитет - Bugatti
Франкфурт 2009 – Bugatti Galibier
Поради моделот Veyron, денес Bugatti е најексклузивниот производител на автомобили во светот. Но, Французите (да, Bugatti е француски, но во сопственост на VW), не сакаа да останат само на тоа и ја претставија... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti Bordeaux – први фотографии Супер автомобили - Bugatti
Bugatti Bordeaux – први фотографии
Според претходни најави на овогодинешниот франкфуртски авто саем луксузниот бренд под групацијата Volkswagen би требало да претстави нов модел.... Повеќе
 
 
Bugatti Bugatti Stratos Concept Концепт - Bugatti
Bugatti Stratos Concept
Францускиот графички дизајнер Bruno Delusso дал голема поддршка при обликувањето на својата визија на некое идно ново Bugatti.... Повеќе
 
 
Bugatti Veyron Доаѓа Veyron GT со 1.350 КС! Супер автомобили - Bugatti Veyron
Доаѓа Veyron GT со 1.350 КС!
Bugatti Veyron веќе влезе во историјата со своите 1.001 КС и максимална брзина од 406 km/h. До сега се произведе во 300 примероци а се продаваше по цена од 1.000.000 евра без царина.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Погледнете ги 10-те најбрзи автомобили на денешницата

Повеќе >
koli.com.mk - Bugatti Veyron Погледнете ги 10-те најбрзи автомобили на денешницата
 
Погледнете ги 10-те најскапи автомобили за 2012-та
Bugatti Stratos Concept
Bugatti Bordeaux – први фотографии
Франкфурт 2009 – Bugatti Galibier
Доаѓа Veyron GT со 1.350 КС!
Архива на Bugatti


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил