дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Dodge
   
Македонец го дизајнирал новиот SRT Viper GTS

Томе Јовановски е името на дизајнерот вработен во Chrysler...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Dodge   Фабриката на Dodge Viper се затвора на  31 август Инфо - Dodge
Фабриката на Dodge Viper се затвора на 31 август
Компанијата која го произведе автомобилот кој ги освои сите срца во автомобилската индустрија... Повеќе
 
 
Dodge SRT Viper Во 2017-та Dodge Viper ќе замине во историјата!? Маркет / Бизнис - Dodge SRT Viper
Во 2017-та Dodge Viper ќе замине во историјата!?
Според последните информации, раководството на Fiat Chrysler Automobiles донело одлука производството на овој модел да се запре во текот на 2017-та... Повеќе
 
 
Dodge  Dodge нуди школарина вредна $60.000 за младите дизајнери Занимливости - Dodge
Dodge нуди школарина вредна $60.000 за младите дизајнери
Интересна понуда од Dodge која се однесува на децата кои се на возраст од 16 до 18 години... Повеќе
 
 
Dodge  Со 707 КС Charger SRT Hellcat е најбрзиот седан во светот Новитет - Dodge
Со 707 КС Charger SRT Hellcat е најбрзиот седан во светот
По еден месец откако беше претставен Challenger SRT Hellcat, дочекавме и Charger кој го користи истиот агрегат... Повеќе
 
 
Dodge SRT Viper Сопружници од Тексас за 7 години купиле дури 65 Viper автомобили Занимливости - Dodge SRT Viper
Сопружници од Тексас за 7 години купиле дури 65 Viper автомобили
Да купите две јакни или два идентични пара на чевли што ви се допаѓаат - тоа е сосема нормално. Но да купувате автомобили од ист вид но со различна година на производство, тоа и не е толку нормално. Сепак, бра... Повеќе
 
 
Dodge  Dodge на купувачите - „не го возете новиот Challenger!“ Занимливости - Dodge
Dodge на купувачите - „не го возете новиот Challenger!“
Во моментов постојат околу 4.459 модели на Dodge Challenger V6 од 2013 - та година, а сопствениците на истите неодамна добија вознемирувачки совет од производителот Chrysler: да не ги возат своите автомобили.... Повеќе
 
 
Dodge SRT Viper GTS Македонец го дизајнирал новиот SRT Viper GTS Занимливости - Dodge SRT Viper GTS
Македонец го дизајнирал новиот SRT Viper GTS
Томе Јовановски е името на дизајнерот вработен во Chrysler... Повеќе
 
 
Dodge Viper Новиот SRT Viper – 650 КС и цели 813 Nm Супер автомобили - Dodge Viper
Новиот SRT Viper – 650 КС и цели 813 Nm
Овие бројки се резултат на 8.4-литарскиот V10 атмосферец... Повеќе
 
 
Dodge  Dodge Viper стигнува во Европа како Alfa Romeo Супер автомобили - Dodge
Dodge Viper стигнува во Европа како Alfa Romeo
Fiat, кој неодамна стана сопственик на пропаднатиот американски гигант Chrysler, се чини дека планира да ги искористи американските дистрибутери за пласирање на сопствените производи на пазарот во САД, но и ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Македонец го дизајнирал новиот SRT Viper GTS

Повеќе >
koli.com.mk - Dodge SRT Viper GTS Македонец го дизајнирал новиот SRT Viper GTS
 
Dodge Viper стигнува во Европа како Alfa Romeo
Архива на Dodge


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил