дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Citroën
   
ТЕСТ - Новиот Citroen C3

Со модерен израз, но и традиционални француски comfort-first вредности, Citroen на голема врата ја носи третата генерација на C3. ...

fotografii фотографии 39 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Citroën C3 Citroen C3 Aircross, симпатичен кросовер кој освои многумина Новитет - Citroën C3
Citroen C3 Aircross, симпатичен кросовер кој освои многумина
Повеќе мал SUV отколку кросовер... Повеќе
 
 
Citroën Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година Електрични автомобили - Citroën
Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година
Автомобилите ќе бидат изградени на CMP платформа и ќе имаат автономија од 450 километри... Повеќе
 
 
Citroën DS7 Crossback стигнува веќе во Женева Новитет - Citroën
DS7 Crossback стигнува веќе во Женева
DS, како премиум сектор на PSA групацијата претставува се поинтересни модели... Повеќе
 
 
Citroën C3 ТЕСТ - Новиот Citroen C3 Тест - Citroën C3
ТЕСТ - Новиот Citroen C3
Со модерен израз, но и традиционални француски comfort-first вредности, Citroen на голема врата ја носи третата генерација на C3. ... Повеќе
 
 
Citroën C5 Новиот Citroen C5 ќе има елементи од концептот Cxperience Новитет - Citroën C5
Новиот Citroen C5 ќе има елементи од концептот Cxperience
Следната генерација доаѓа во 2018 година, комплетно променета после десет години... Повеќе
 
 
Citroën Лизинг со најповолни услови за комерцијалните возила на Citroën Маркет / Бизнис - Citroën
Лизинг со најповолни услови за комерцијалните возила на Citroën
Citroën ви нуди финансиски решенија прилагодени за вашиот бизнис кои гарантираат оптимална понуда за сите компании.... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Погледнете зошто C4 Cactus Rip Curl е перфектниот “Lifestyle” автомобил Македонија - Citroën C4 Cactus
Погледнете зошто C4 Cactus Rip Curl е перфектниот “Lifestyle” автомобил
Денес многу производители сакаат да ги промовираат своите автомобили како “lifestyle”, односно наменети за оние со посебен животен стил, но има еден кој со право го носи тој атрибут во своето име... Повеќе
 
 
Citroën C3 Францускиот производител „Citroen“ ја најави новата С3 Идни модели - Citroën C3
Францускиот производител „Citroen“ ја најави новата С3
Во Париз, „Citroen“ ќе ја претстави новата С3... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Да го погледнеме Citroen C4 Cactus Занимливости - Citroën C4 Cactus
Да го погледнеме Citroen C4 Cactus
Citroen се наврати на своите корени давајки ни нешто иновативно и ефтино... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS Performance Line на Citroen е тука Идни модели - Citroën DS3
DS Performance Line на Citroen е тука
Беше успешна година за Citroen, прва победа во Формула Е, презентиран концепт со високи перформанси и електричен погон и лансирање на нови верзии на DS3 и DS3 Cabrio... Повеќе
 
 
Citroën Citroen CXperience е футуристички концепт со ретро елементи Новитет - Citroën
Citroen CXperience е футуристички концепт со ретро елементи
На Саемот во Париз, Citroen повторно ќе ги погали чувствата на посетителите со нов лимузина концепт, кој изгледа како буквално да допатувал со временска машина од иднината... Повеќе
 
 
Citroën C3 Ова е целосно новиот Citroen C3 со "Cactus" дизајн Новитет - Citroën C3
Ова е целосно новиот Citroen C3 со "Cactus" дизајн
Комфорен автомобил со многу персоналност и уникатен дизајн – Citroen вака го најавува својот нов натпреварувач во ниската класа, кој позајмува многу дизајнерски карактеристики од C4 Cactus... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Новиот Citroen C3 пристигнува! Новитет - Citroën C3 - old
Новиот Citroen C3 пристигнува!
Во салоните на Citroen наскоро ќе пристигне новиот Citroen C3.... Повеќе
 
 
Citroën  Дали Citroen го започна производството на Aircross? Идни модели - Citroën
Дали Citroen го започна производството на Aircross?
Прилагодувањето на фабриката во Рен, се очекува да биде за долгоочекуваниот хибриден SUV на Citroen.... Повеќе
 
 
Citroën CITROËN го потврдува лидерството во областа на комфорот со новата Progressive hydraulic cushions технологија Технологија - Citroën
CITROËN го потврдува лидерството во областа на комфорот со новата Progressive hydraulic cushions технологија
Официјално, хидро-пневматската суспензија на Citroen e заменета со нова технологија. - прогресивни хидраулични перничиња, со која Citroen доминира на пазарот во областа на комфорот во возењето.... Повеќе
 
 
Citroën C4 Новите Citroën C4 Picasso и Grand C4 Picasso Новитет - Citroën C4
Новите Citroën C4 Picasso и Grand C4 Picasso
Освежен дизајн и подобрена удобност... Повеќе
 
 
Citroën Peugeot и Citroen се први производители кои ќе објавуваат реална потрошувачка Новитет - Citroën
Peugeot и Citroen се први производители кои ќе објавуваат реална потрошувачка
Секој купувач на нов автомобил се соочува со истиот проблем – декларираната потрошувачка од производителот е недостижна во реалниот свет... Повеќе
 
 
Citroën Berlingo First Furgon Citroën слави двоен роденден Занимливости - Citroën Berlingo First Furgon
Citroën слави двоен роденден
65 години фургон 2CV и 20 години постоење на моделот Berlingo... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Hyphen Concept – робусен миниван, инспириран од поп културата Новитет - Citroën
Citroen Hyphen Concept – робусен миниван, инспириран од поп културата
Најновиот концепт на Citroen е еден исклучително простран MPV, инспириран од популарната француска поп група Hyphen Hyphen... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS3 – детално обновен, со нов изглед и нова технологија Новитет - Citroën DS3
DS3 – детално обновен, со нов изглед и нова технологија
Најмалиот модел од DS понудата веќе нема да се нуди под Citroen, туку како и DS4 и DS5 ќе потпаѓа под новата DS марка, односно луксузната дивизија на францускиот производител... Повеќе
 
 
Citroën C6 Citroen C6 се враќа на пазарот? Новитет - Citroën C6
Citroen C6 се враќа на пазарот?
Според последните информации во Citroen планираат враќање на моделот C6. ... Повеќе
 
 
Citroën Citroen E-Mehari - електричното баги пристигнува во 2016-та Идни модели - Citroën
Citroen E-Mehari - електричното баги пристигнува во 2016-та
Citroen по брза постапка го проследи својот концепт Cactus M за да го создаде електричното возило Е-Mehari кое низ салоните во Европа ќе се појави во 2016-та година... Повеќе
 
 
Citroën Нови подвизи на Citroen и Хозе Марија Лопез WRC - Citroën
Нови подвизи на Citroen и Хозе Марија Лопез
Крајот на годинашните збиднувања во мотоспортот беше означен со церемонија за доделување на наградите од FIA, каде што, се разбира, беа присутни и Хозе Марија Лопез и Citroen... Повеќе
 
 
Citroën Toyota и PSA го продлабочуваат партнерството со ново комбе за европскиот пазар Новитет - Citroën
Toyota и PSA го продлабочуваат партнерството со ново комбе за европскиот пазар
Возилото ќе биде претставено на засебните штандови на марките, на саемот за автомобили во Женева кој ќе се одржи во март... Повеќе
 
 
Citroën Дизел попусти во Citroen – C4 HDi за 13.990, C-Elysee HDi за 11.990 евра! Македонија - Citroën
Дизел попусти во Citroen – C4 HDi за 13.990, C-Elysee HDi за 11.990 евра!
Во Citroen има нова промоција на дизел автомобили и тоа на C4 и C-Elysee, со новиот 1,6 BlueHDi агрегат со 100 КС, кој нуди одличен спој на високи перформанси со исклучително ниска потрошувачка и Euro 6 компат... Повеќе
 
 
Citroën Citroen продолжува со својот несекојдневен дизајнерски пристап Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen продолжува со својот несекојдневен дизајнерски пристап
Доколку сте љубител на „младешкиот“ дизајн на кросоверот Citroen Cactus, тогаш сигурно ќе бидете задоволни од најавите на францускиот производител кои навестуваат нови модели со несекојдневен и разигран изглед... Повеќе
 
 
Citroën Во 2017-та Citroen ќе претстави нов систем за суспензија Технологија - Citroën
Во 2017-та Citroen ќе претстави нов систем за суспензија
Во 2017-та година Citroen ќе лансира нов револуционерен систем за суспензија, а според челните луѓе на производителот, истиот ќе овозможува совршена удобност при возењето без притоа да влијае врз контролата... Повеќе
 
 
Citroën Kar-A-Sutra: концепт за мобилно престојувалиште од 1972-ра Занимливости - Citroën
Kar-A-Sutra: концепт за мобилно престојувалиште од 1972-ра
Моделот е произведен во 1972-ра година, за потребите на изложбата „Италија: Нови домашни пејзажи“... Повеќе
 
 
Citroën C5 Следниот Citroen C5 ќе подлежи на драстични и смели промени Идни модели - Citroën C5
Следниот Citroen C5 ќе подлежи на драстични и смели промени
Високи функционери во францускиот производител истакнуваат дека следниот Citroen C5 ќе биде повеќе од само замена за актуелниот автомобил... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Citroen C4 Cactus за 12.990 евра Македонија - Citroën C4 Cactus
Citroen C4 Cactus за 12.990 евра
Тестирајте го овој наградуван кросовер во најблискиот Citroen продажен салон... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroen C-Elysee HDi 92 со клима за само 11.990 евра! Македонија - Citroën C-Elysee
Citroen C-Elysee HDi 92 со клима за само 11.990 евра!
Дизел понуда во Citroen која не смее да ја пропуштите - промотивни цени на C3, C-Elysee и C4 HDi моделите... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Франкфурт 2015: концептот Citroen C4 Cactus M ги размрда трагачите по авантура Концепт - Citroën C4 Cactus
Франкфурт 2015: концептот Citroen C4 Cactus M ги размрда трагачите по авантура
Од Citroen истакнуваат дека Cactus M е пред се' наменет да се користи на плажа, па оттаму е опремен со пар на стандардни штици за сурфање кои се врзани на покривот... Повеќе
 
 
Citroën Новиот концепт Citroen Cactus M ќе го ослободи вашиот ум Концепт - Citroën
Новиот концепт Citroen Cactus M ќе го ослободи вашиот ум
На меѓународниот саем за автомобили во Франкфурт, Citroen премиерно ќе го претстави концепт автомобилот инспириран од легендарниот Méhari: Citroen Cactus M... Повеќе
 
 
Citroën Се најавува наследник на популарната „ајкула“ од Citroen Идни модели - Citroën
Се најавува наследник на популарната „ајкула“ од Citroen
Англиски магазини најавуваат дека наследникот на оригиналниот Citroen DS може да го очекуваме во 2018-та година... Повеќе
 
 
Citroën Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт Концепт - Citroën
Концептот Citroen Mehari ќе биде претставен во Франкфурт
До отворањето на вратите на саемот за автомобили во Франкфурт има малку повеќе од еден месец, а дека намерите на Citroen се искрени, покажува и се' поголемиот број на визуелни прикази... Повеќе
 
 
Citroën 20% попуст на дополнителна опрема за вашиот Citroen Македонија - Citroën
20% попуст на дополнителна опрема за вашиот Citroen
Искористете ја понудата која важи до 31-ви август 2015-та... Повеќе
 
 
Citroën C1 - old Citroen го освежи моделот C1 Новитет - Citroën C1 - old
Citroen го освежи моделот C1
Citroеn одлучи малку да го освежи и подобри автомобилот, со цел истиот и натаму да остане конкурентен и атрактивен... Повеќе
 
 
Citroën Citroеn подготвува враќање на Méhari Идни модели - Citroën
Citroеn подготвува враќање на Méhari
Шефицата на францускиот бренд, Линда Џексон, официјално потврди дека во Citroen ја разгледуваат можноста за ревитализација на моделот Méhari... Повеќе
 
 
Citroën Citroën со нова понуда – Високата потрошувачка е минато! Новитет - Citroën
Citroën со нова понуда – Високата потрошувачка е минато!
Citroen ја претстави својата “дизелска” понуда... Повеќе
 
 
Citroën Себастијан Лоеб на Nirburgring WTCC - Citroën
Себастијан Лоеб на Nirburgring
Деветкратниот WRC шампион, Себастијан Лоеб е еден од најквалитетните возачи не само на денешницата, туку и на сите времиња... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Citroen C3 дизел со клима за 11.290 евра Македонија - Citroën C3 - old
Citroen C3 дизел со клима за 11.290 евра
Одличниот Citroen C3, со дизел мотор со 75 КС и одлична опрема, сега се нуди по цена од само 11.290 евра!... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Тест – Citroen C4 Cactus 1,6 Blue HDi Тест - Citroën C4 Cactus
Тест – Citroen C4 Cactus 1,6 Blue HDi
Првото прашање кое ќе го поставите за овој необичен автомобил е секако „што е ова?“. И нема да можеме да ви дадеме директен одговор. Најблизу е дека се работи за Cactus. Модел кој е единствен во светот момента... Повеќе
 
 
Citroën Дизел понуда од Citroen Македонија Македонија - Citroën
Дизел понуда од Citroen Македонија
Со дизел понудата од Citroen, километрите нема ни да ги почувствувате... Повеќе
 
 
Citroën DS6 DS ќе лансира нова, иновативна суспензија Новитет - Citroën DS6
DS ќе лансира нова, иновативна суспензија
Citroen DS возилата отсекогаш беа синоним за исклучително високото ниво на удобност, на кое можеа да позавидат и најскапите автомобили и сето ова благодарение на Хидро-Пневматскиот систем за потпирање, кој пок... Повеќе
 
 
Citroën Концепт Citroen Aircross - робустен автомобил за нерамни патишта Концепт - Citroën
Концепт Citroen Aircross - робустен автомобил за нерамни патишта
Студија која дизајнерскиот јазик применет кај моделот Cactus, го пренесува на SUV изведба... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Citroen C4 Cactus ја доби светската награда за автомобил со најдобар дизајн за 2015-та Награди - Citroën C4 Cactus
Citroen C4 Cactus ја доби светската награда за автомобил со најдобар дизајн за 2015-та
Автомобилите на францускиот производител во ова натпреварување биле позиционирани меѓу трите најдобри вкупно 6 од 10 пати... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso Нови турбо мотори во Citroеn C3 Picasso и Peugeot 2008 Мотори - Citroën C3 Picasso
Нови турбо мотори во Citroеn C3 Picasso и Peugeot 2008
Групацијата PSA ги опреми своите адути, Citroen C3 Picasso и Peugeot 2008, со нова генерација на турбо бензински и турбо дизел мотори. PureТech 110 и BlueHDi 100 ќе ги заменат досегашните VTi 120 и HDi 90... Повеќе
 
 
Citroën DS5 PSA го редизајнираше DS5 моделот Новитет - Citroën DS5
PSA го редизајнираше DS5 моделот
На овогодинешниот Женевски авто саем, францускиот PSA Peugeot Citroen ќе го претстави “освежениот” DS5... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Citroen Македонија со отворена презентација за новиот C4 Cactus во City Mall (Фото) Македонија - Citroën C4 Cactus
Citroen Македонија со отворена презентација за новиот C4 Cactus во City Mall (Фото)
Citroen Македонија ве поканува на пробно возење и презентација на новиот Citroen C4 Cactus, од 17-ти Февруари до 2-ри Март, во City Mall во Скопје... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Citroen со неколку подновувања за DS4 моделот Новитет - Citroën DS4
Citroen со неколку подновувања за DS4 моделот
По неколкуте новитети во поглед на моторизацијата и воведувањето на 3 цилиндричните агрегати, Citroen реши да воведе неколку подобрувања за DS4 моделот... Повеќе
 
 
Citroën Citroen прослави 60 годишнина од легендарниот DS Занимливости - Citroën
Citroen прослави 60 годишнина од легендарниот DS
На прославата се приклучија 3 ѕвезди на Citroen, оригиналниот DS, Себастиан Леб и DS 3 WRC... Повеќе
 
 
Citroën Citroen најавува спортски модели и го потврди наследникот на моделот C5 Новитет - Citroën
Citroen најавува спортски модели и го потврди наследникот на моделот C5
Поттикнати од успехот во WTCC во кој се натпреваруваа со моделот C-Elysee, Citroen размислува за лансирање на нови спортски модели... Повеќе
 
 
Citroën Citroen припрема нови модели за WTCC шампионатот WTCC - Citroën
Citroen припрема нови модели за WTCC шампионатот
Додека Peugeot одбра да се врати на овогодинешниот Dakar со моделот 2008DKR, од Citroen пристигнаа вести дека планираат зголемување на промоцијата на брендот преку спортот... Повеќе
 
 
Citroën DS најавува шест нови модели до крајот на деценијата Идни модели - Citroën
DS најавува шест нови модели до крајот на деценијата
Веќе знаеме дека DS линијата на Citroеn од почетокот на следната година и официјално ќе стане независен бренд во рамките на PSA групацијата, а сега одредени извори најавуваат дека до крајот на оваа деценија, н... Повеќе
 
 
Citroën C4 Citroen го „освежи“ моделот C4 Новитет - Citroën C4
Citroen го „освежи“ моделот C4
Citroen ги објави првите фотографии и детали за освежената изведба на моделот C4... Повеќе
 
 
Citroën DS World Paris го прослави првиот роденден Маркет / Бизнис - Citroën
DS World Paris го прослави првиот роденден
По отворањето на 27 ноември 2013-та, DS World Paris годинава го прославува својот прв роденден. „Престолнината“ на DS линијата се наоѓа во срцето на Париз, родното место на брендот... Повеќе
 
 
Citroën Тимот на Citroen кон сигурна победа во WTCC шампионатот WTCC - Citroën
Тимот на Citroen кон сигурна победа во WTCC шампионатот
Се’ стана јасно по трката во Шангај. Првите 4 позиции заземени од возачите на Citroen... Повеќе
 
 
Citroën C4 Поврат на ДДВ за патнички автомобили, само во Citroen! Македонија - Citroën C4
Поврат на ДДВ за патнички автомобили, само во Citroen!
Понудата се однесува на Citroen C4 и на патничката верзија на Berlingo, и двата со дизел мотори. Со оглед на тоа што се работи за автомобили со Н1 хомологација, истите ќе имаат можност и за поврат на ДДВ и на ... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Business Line Македонија - Citroën
Citroen Business Line
Линија на возила кои ќе одговорат на вашите професионални потреби... Повеќе
 
 
Citroën DS официјално го потврди проширувањето на понудата Маркет / Бизнис - Citroën
DS официјално го потврди проширувањето на понудата
Шефот на DS - наскоро независниот премиум бренд кој произлегува од Citroen, потврди дека во блиска иднина на пазарот ќе се појават три нови DS модели... Повеќе
 
 
Citroën Малиот Citroen C1 во “развиена” верзија Новитет - Citroën
Малиот Citroen C1 во “развиена” верзија
На саемот во Париз со појави едно интересно кросовер концепт возило... Повеќе
 
 
Citroën Citroen C3-XR на Шанзелизе Новитет - Citroën
Citroen C3-XR на Шанзелизе
Денес Париз беше центар на збиднувањата во светот на автомобилите... Повеќе
 
 
Citroën Citroen го претстави концептот C1 Urban Ride Концепт - Citroën
Citroen го претстави концептот C1 Urban Ride
Францускиот производител ги објави првите слики од уште еден концепт модел кој има намера да го прикаже на саемот за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
Citroën Citroen со автомобил кој троши 2 литри на 100 километри Хибриди - Citroën
Citroen со автомобил кој троши 2 литри на 100 километри
Доколку се суди според најавите, претстојниот саем за автомобили во Париз ќе биде во знакот на економичноста, а бидејќи тоа е домашен терен за Renault, Peugeot и Citroen, се очекува француските производители д... Повеќе
 
 
Citroën Што може да очекуваме од Citroen во иднината? Концепт - Citroën
Што може да очекуваме од Citroen во иднината?
Секогаш авангардниот Citroen, уште еднаш најавува интересен концепт автомобил... Повеќе
 
 
Citroën C1 Новиот Citroen C1 - први импресии Новитет - Citroën C1
Новиот Citroen C1 - први импресии
По девет години, претставена е втората генерација на Citroen C1... Повеќе
 
 
Citroën Глобалната продажба на Citroen се зголеми за 7% во првото полугодие на 2014-та Маркет / Бизнис - Citroën
Глобалната продажба на Citroen се зголеми за 7% во првото полугодие на 2014-та
Растот во продажбата кој Citroеn започна да го бележи во 2013-та година, продолжи и во првата половина на 2014-та со стапка од 7% ширум светот... Повеќе
 
 
Citroën C4 Тест – Citroen C4 1.6 HDI Тест - Citroën C4
Тест – Citroen C4 1.6 HDI
Ако бензинецот не импресионираше со лежерното возење, дизелската С4-ка тоа го прави уште подобро... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Тест – Citroen C-Elysee HDi 90 Exclusive Тест - Citroën C-Elysee
Тест – Citroen C-Elysee HDi 90 Exclusive
Димензии на автомобил од средната, цена на автомобил од ниската класа и сето тоа помешано со француски стил и внимание на деталите. Дефинитивно, роден е најдобриот достапен седан на пазарот – C-Elysee е исклуч... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroеn Racing тимот доминира во WTCC шампионатот WTCC - Citroën C-Elysee
Citroеn Racing тимот доминира во WTCC шампионатот
По доминацијата во WRC, минатата година Citroen тргна во мисија за создавање на тим во WTCC шампионатот, каде што оваа година се главни фаворити... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Дизајнерски третман за моделите DS 3 и DS 3 Cabrio Новитет - Citroën DS3
Дизајнерски третман за моделите DS 3 и DS 3 Cabrio
Од надворешниот изглед, највпечатливи се новите фарови кои комбинираат LED и ксенон модули... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Комплетно опремен Citroen C-Elysee HDi 92 за 11.990 евра Македонија - Citroën C-Elysee
Комплетно опремен Citroen C-Elysee HDi 92 за 11.990 евра
Искористете ја и специјалната дизел понуда Citroen C-Elysee HDi 92 сега за 11.990 € со 4 години гаранција... Повеќе
 
 
Citroën Зошто Citroen 2CV е најдoбриот автомобил во светот? Занимливости - Citroën
Зошто Citroen 2CV е најдoбриот автомобил во светот?
Крис Харис неодамна изјави: "тоа е противотров за сите модерни нешта кои ги возам последниве неколку години... Повеќе
 
 
Citroën C-XR * Citroen C-XR најавува нов мал кросовер Концепт - Citroën C-XR *
Citroen C-XR најавува нов мал кросовер
На саемот за автомобили во Пекинг, Citroen го претстави концепт моделот C-XR, со кој всушност се најавува скорото пристигнување на нов компактен кросовер, што најверојатно ќе биде Citroen изведба на Peugeot 20... Повеќе
 
 
Citroën DS 6WR * DS 6WR - спој на емоција и моќност Новитет - Citroën DS 6WR *
DS 6WR - спој на емоција и моќност
На саемот за автомобили во Пекинг, DS премиерно ќе го прикаже новиот модел кој истовремено е моќен и елегантен, DS 6WR. Овој SUV премиум ги носи гените на моделите DS со оригинален и препознатлив стил, со бога... Повеќе
 
 
Citroën Citroen во Пекинг ќе претстави и студија на компактен кросовер? Концепт - Citroën
Citroen во Пекинг ќе претстави и студија на компактен кросовер?
Најновата информација која пристигнува од PSA Peugeot-Citroеn групацијата е дека на саемот за автомобили во Пекинг, Citroen ќе претстави и студија на компактен кросовер... Повеќе
 
 
Citroën C4 Citroen C4 HDi за само 13.990 евра! Македонија - Citroën C4
Citroen C4 HDi за само 13.990 евра!
По повод 10 години заедничкото работење на Автонова со Citroen, најпопуларниот модел на марката, со дизел мотор од 92 КС и одлична опрема, се нуди по цена од само 13.990 евра... Повеќе
 
 
Citroën DS 5LS * Citroen го најави DS 5LS R Концепт - Citroën DS 5LS *
Citroen го најави DS 5LS R
На претстојниот саем за автомобили во Пекинг, Citroen ќе го претстави концепт моделот DS 5LS R. Станува збор за спортски ориентирана R верзија од претходно претставениот DS 5LS, наменет само за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Citroën C4 C4 доби нов 1,2-литарски агрегат е-THP 130 Мотори - Citroën C4
C4 доби нов 1,2-литарски агрегат е-THP 130
Првиот мотор од PSA групацијата кој ги задоволува Euro 6 стандардите најде место и под хаубата на Citroen C4 ... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroen DS5 BlueHDi 180 BVA6: совршена технологија Мотори - Citroën DS5
Citroen DS5 BlueHDi 180 BVA6: совршена технологија
Новиот DS5 BlueHDi 180 BVA6 целосно го потврдува слоганот „Créative Technologie“ поради тоа што се одликува со иновативна и корисна технологија која овозможува уште поголема удобност и моќ... Повеќе
 
 
Citroën Промотивна акција на сервисната мрежа на Citroën Македонија Македонија - Citroën
Промотивна акција на сервисната мрежа на Citroën Македонија
Искористете ја промотивната акција на сервисната мрежа на Citroën и набавете ги оригиналните резервни делови и дополнителна опрема по единствени специјални цени... Повеќе
 
 
Citroën Нов шеф, нови идеи - PSA ќе ја рационализира својата понуда Маркет / Бизнис - Citroën
Нов шеф, нови идеи - PSA ќе ја рационализира својата понуда
Карлос Таварес, новиот шеф на PSA групацијата и до неодамна еден од водечките луѓе во Renault, најави дека PSA ќе треба да го рационализира своето работење, со цел да се подобри финансиската ситуација, а еден ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus - gresno Женева 2014: Ултра лесниот Citroën C4 Cactus Новитет - Citroën C4 Cactus - gresno
Женева 2014: Ултра лесниот Citroën C4 Cactus
Сериската верзија од Citroën C4 Cactus беше откриена минатиот месец, а вниманието го привлече со својота извонредно ниска максимална тежина и ефикасната заштеда на гориво. Сега, овој автомобил се појави и на ш... Повеќе
 
 
Citroën C1 Женева 2014: француски шик во мини пакување, Citroen C1! Новитет - Citroën C1
Женева 2014: француски шик во мини пакување, Citroen C1!
Новиот С1 на Citroen е еден неверојатно допадлив автомобил, со шарм на кој можат да позавидат и многу поскапи автомобили, а згора на тоа, ќе биде исклучително персонализирачки!... Повеќе
 
 
Citroën Француската влада и Dongfeng купија акции во PSA Маркет / Бизнис - Citroën
Француската влада и Dongfeng купија акции во PSA
За 14 отсто од акциите PSA ќе добие 800 милиони евра ... Повеќе
 
 
Citroën Запознајте го новиот Citroen C1 Новитет - Citroën
Запознајте го новиот Citroen C1
Новиот компактен Citroen се одликува со современа технологија и ефикасни бензински мотори, а француската автомобилска компанија исто така ветува ниски трошоци за одржување... Повеќе
 
 
Citroën C5 CrossTourer * Citroen C5 веќе не се плаши од off-road терени Новитет - Citroën C5 CrossTourer *
Citroen C5 веќе не се плаши од off-road терени
Додека го чекаме новиот C5, Citroen одлучи актуелниот модел да го унапреди со интегрален „CrossTourer“ третман... Повеќе
 
 
Citroën DS6 Citroen го подготвува новиот седан DS6 Идни модели - Citroën DS6
Citroen го подготвува новиот седан DS6
Според последните сознанија, Citreon има намера да ја пополни празнината оставена откако престана да се произведува моделот C6. Овој пат, бизнис седанот би се појавил под амблемот на премиум линијата DS... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - 2014 Новиот C4 Picasso пристигна и кај нас, по цена од 19.990 евра! Македонија - Citroën C4 Picasso - 2014
Новиот C4 Picasso пристигна и кај нас, по цена од 19.990 евра!
Фамилијарен автомобил, со многу простор и висока функционалност, кој нема да ви биде срам да го возите. Picasso серијата на Citroen отсекогаш била „најубавата“ во класата, но новиот C4 модел излегува уште еден... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Citroen и официјално го претстави C4 Cactus Новитет - Citroën C4 Cactus
Citroen и официјално го претстави C4 Cactus
Осмислен како автомобил кој на купувачите ќе им донесе и повеќе од тоа што им е потребно, продукциската изведба на C4 Cactus верно ги прати линиите на концептиот модел, но и идејата која концептот иницијално ј... Повеќе
 
 
Citroën Продолжуваат тестирањата на C-Elysée WTCC WTCC - Citroën
Продолжуваат тестирањата на C-Elysée WTCC
На неколку месеци до отворањето на WTC шампионатот во Маракеш (12-ти и 13-ти април), Citroën Racing ги интензивира подготовките на моделот C-Elysée WTCC... Повеќе
 
 
Citroën C4 Grand Picasso - old Citroen Grand C4 Picasso се закити со уште една награда во Велика Британија Награди - Citroën C4 Grand Picasso - old
Citroen Grand C4 Picasso се закити со уште една награда во Велика Британија
Новиот Citroen Grand C4 Picasso кој веќе беше прогласен за најдобар семеен автомобил на годината од страна на списанието Top Gear, минатата недела доби уште една награда во Велика Британија, овој пат за MPV на... Повеќе
 
 
Citroën DS 5LS * Citroen го претстави новиот DS 5LS Премиерa - Citroën DS 5LS *
Citroen го претстави новиот DS 5LS
На 19 декември, во Лувр - едно од најпрепознатливите места во Париз, пред бројните кинески новинари и претставници на меѓународниот печат, Citroen го претстави својот новитет DS 5LS... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroen DS3 специјализиран за понежниот пол Занимливости - Citroën DS3
Citroen DS3 специјализиран за понежниот пол
Нема потреба да се нагласува дека опремата на возилото е многу важен фактор при избор на нов автомобил. При тоа, некои клиенти се заинтересирани за воздушните перничиња, климата или електронската програма за с... Повеќе
 
 
Citroën C4 Grand Picasso - old BBC Top Gear магазинот го награди Citroen Награди - Citroën C4 Grand Picasso - old
BBC Top Gear магазинот го награди Citroen
По наградите добиени од трите највлијателни магазини за автомобилизам во Германија, односно Auto Motor und Sport, Auto Bild и Auto Zeitung, Citroen продолжува во победнички манир и во Велика Британија, каде шт... Повеќе
 
 
Citroën Citroen отвори DS World во Париз Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen отвори DS World во Париз
Citroen отвори нов DS салон, односно локација која ја одразува „душата“ на DS линијата. Сe работи за ексклузивен простор наменет исклучиво за возила од оваа линија, сместен во срцето на познатиот „златен триаг... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Новиот CITROËN C4 Picasso прогласен за најдобар увезен моноволумен во Германија Награди - Citroën C4 Picasso - old
Новиот CITROËN C4 Picasso прогласен за најдобар увезен моноволумен во Германија
По признанијата од магазините Auto Motor und Sport и Auto Bild, новиот CITROËN C4 Picasso повторно е награден во Германија... Повеќе
 
 
Citroën Citroen сервисни пакети Македонија - Citroën
Citroen сервисни пакети
Специјално прилагодени за возила постари од 5 години... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen C4 Picasso ја освои наградата „Златен Волан 2013“ Награди - Citroën C4 Picasso - old
Citroen C4 Picasso ја освои наградата „Златен Волан 2013“
Citroen C4 Picasso доби „Златен волан“ во категоријата MPV, а инаку оваа награда се доделува секоја година од страна на германските списанија Bild am Sonntag и Auto Bild. Признанието се однесува на две верзии ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Следниот Citroen DS3 ќе цели кон самиот врв на сегментот Идни модели - Citroën DS3
Следниот Citroen DS3 ќе цели кон самиот врв на сегментот
Развојот на следната генерација на моделот DS3 е во напредна фаза, а на пазарот овој автомобил би требало да се појави во 2016-та година... Повеќе
 
 
Citroën Како Citroen го рекламирал моделот 2CV во минатото Занимливости - Citroën
Како Citroen го рекламирал моделот 2CV во минатото
Во историјата на автомобилската индустрија, ретки се моделите кои успеале да останат во производство толку долго, колку што успеа Citroen 2CV ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus - gresno Сериската изведба на C4 Cactus ќе дебитира следната година Идни модели - Citroën C4 Cactus - gresno
Сериската изведба на C4 Cactus ќе дебитира следната година
На годинашното издание на саемот за автомобили во Франкфурт, Citroen го претстави концепт моделот Cactus кој беше проследен со многу позитивни критики, а сега веќе е потврдено дека во февруари следната година ... Повеќе
 
 
Citroën Спомените на деветкратниот светски шампион WRC - Citroën
Спомените на деветкратниот светски шампион
Себастијан Лоеб има постигнато навистина неверојатни резултати во неговата кариера: 78 победи, 116 искачувања на подиумот, 896 етапни победи, 1.619 освоени поени... и се разбира, 9 Светски шампионски титули, к... Повеќе
 
 
Citroën Citroen со официјална потврда на новите модели Идни модели - Citroën
Citroen со официјална потврда на новите модели
Шефот на C линијата од Citroen откри неколку интересни детали за идната понудата на француската марка. Всушност, Пјер Монферини истакна дека производителот подготвува помал компактен crossover кој би им конкур... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Франкфурт 2013: и моноволумените можат да бидат убави – Citroen C4 Picasso! Саеми - Citroën C4 Picasso - old
Франкфурт 2013: и моноволумените можат да бидат убави – Citroen C4 Picasso!
Фамилијарен автомобил, со многу простор и висока функционалност, кој нема да ви биде срам да го возите. Picasso серијата на Citroen отсекогаш била „најубавата“ во класата, но новиот C4 модел излегува уште еден... Повеќе
 
 
Citroën 20-ти меѓународен собир на Citroen 2CV обожаватели Занимливости - Citroën
20-ти меѓународен собир на Citroen 2CV обожаватели
Откако во 2011-та година во Франција беше совладан рекордот за најмногу учесници (над 20.000), 7.000 Citroen 2CV модели и деривати од сите краеви на светот, ќе учествуваат на меѓународната средба на 2CV љубите... Повеќе
 
 
Citroën DS Wild Rubis DS Wild Rubis ќе биде достапен и на европскиот пазар Новитет - Citroën DS Wild Rubis
DS Wild Rubis ќе биде достапен и на европскиот пазар
Кога на годинешниот саем за автомобили во Шангај, Citroen го претстави својот концепт DS Wild Rubis, официјално беше наведено дека серискиот модел ќе се продава само на кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Racing Concept Citroеn DS3 Cabrio Racing Concept е подготвен за деби Премиерa - Citroën DS3 Cabrio Racing Concept
Citroеn DS3 Cabrio Racing Concept е подготвен за деби
Слично на линијата на автомобили кои чекаат да се спуштат по ридот на фестивалот на брзината Goodwood, постои и линија на автомобили кои чекаат премиерно да бидат претставени пред јавноста... Повеќе
 
 
Citroën Во првата половина на 2013-та расте меѓународната продажба на Citroen Маркет / Бизнис - Citroën
Во првата половина на 2013-та расте меѓународната продажба на Citroen
На крајот од првата половина на годината, од Citroen информираа дека се особено задоволни од меѓународната продажба на нивните возила, која надвор од Европа изнесува неверојатни 23%... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Тест за безбедност: Citroen C4 Picasso и Honda CR-V Безбедност - Citroën C4 Picasso - old
Тест за безбедност: Citroen C4 Picasso и Honda CR-V
Кога станува збор за овие два модела, најверојатно ќе се согласите дека нема потреба да се поставува прашањето oколу освоените ѕвезди... Повеќе
 
 
Citroën C4 Grand Picasso - old Citroen го претстави новиот Grand C4 Picasso Новитет - Citroën C4 Grand Picasso - old
Citroen го претстави новиот Grand C4 Picasso
Citroen повторно направи чекор напред во својата производителна офанзива, со откривањето на првите официјални слики од новиот Grand C4 Picasso, уникатно стилизиран автомобил кој целосно се издвојува од моделот... Повеќе
 
 
Citroën Citroen и Себастијан Лоеб од 2014-та влегуваат во FIA WTCC WTCC - Citroën
Citroen и Себастијан Лоеб од 2014-та влегуваат во FIA WTCC
Автомобилските трки во различни категории се врежани во историјата на Citroen. Во текот на изминатите две децении марката воспостави доминација на повеќе натпревари ширум светот, а сега вниманието го насочува ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Citroen лансираше нова реклама со дизајнерот Ив Сен Лоран Маркет / Бизнис - Citroën DS3 Cabrio
Citroen лансираше нова реклама со дизајнерот Ив Сен Лоран
Во неа, легендарниот креатор го изговара новиот слоган за DS3 Cabrio: „анти - униформиран“... Повеќе
 
 
Citroën Revolte Citroen DS2 пристигнува наредната година Идни модели - Citroën Revolte
Citroen DS2 пристигнува наредната година
Citroen полека, но сигурно ja шири понудата на успешната DS линија која следната година треба да го добие својот нов, најмал а можеби и најатрактивен член... Повеќе
 
 
Citroën DS моделите на Citroen континуирано освојуваат награди Маркет / Бизнис - Citroën
DS моделите на Citroen континуирано освојуваат награди
Комерцијалниот успех се потврдува со продадени речиси 350.000 единици и исто така со наградите кои пристигнуваат од секаде во светот... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen C4 Picasso: The Technospace - релаксирано возење од кое ќе станете зависни Новитет - Citroën C4 Picasso - old
Citroen C4 Picasso: The Technospace - релаксирано возење од кое ќе станете зависни
Францускиот производител влегува во нова етапа на производство. Kомпанијата го претстави новиот C4 Picasso, кој во Франција ќе биде пуштен во продажба во јуни годинава... Повеќе
 
 
Citroën 45 години од промоцијата на Citroen Méhari Историјат - Citroën
45 години од промоцијата на Citroen Méhari
Вредностите промовирани пролетта 1968-ма година: бунт, слободољубив дух, имагинација и мир на умот беа главниот постулат за создавање на Citroen Méhari... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања Македонија - Citroën
Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања
Во акцијата се вклучени три модели на Citroen, а понудата во никој случај нема да ве остави рамнодушни... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Wild Rubis заблеска на штандот во Шангај Новитет - Citroën
Citroen Wild Rubis заблеска на штандот во Шангај
Станува збор за урбан кросовер од францускиот производител, кој е дел од неговата најнова, добро прифатена DS линија и наскоро во слична изведба би требало да влезе во сериско производство... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Новиот Citroen C4 Picasso - мега фото галерија Новитет - Citroën C4 Picasso - old
Новиот Citroen C4 Picasso - мега фото галерија
Новите или во најмала рака усовршени HDi дизел мотори придонесуваат за намалување на штетните емисии и потрошувачката на гориво. За сега, Citroen потврди само три дизел мотори - две 1,6-литарски варијанти и ед... Повеќе
 
 
Citroën Сервисна кампања на Citroen Маркет / Бизнис - Citroën
Сервисна кампања на Citroen
Оваа пролет искористете ја големата промотивната акција на сервисната мрежа на Автонова и набавете ги оригиналните резервни делови и дополнителна опрема, по единствени специјални цени... Повеќе
 
 
Citroën Citroen го освојува кинескиот пазар со двојна „офанзива“ Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen го освојува кинескиот пазар со двојна „офанзива“
На 20-ти април, саемот за автомобили во Шангај ќе ги отвори своите врати за новинарите. Ова е клучен датум за Citroen, кој на водечкиот светски автомобилски пазар е присутен преку своите две заеднички претстав... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroen C Elysee, Peugeot 301 или Skoda Rapid? Прашања и одговори - Citroën C-Elysee
Citroen C Elysee, Peugeot 301 или Skoda Rapid?
Прашање од читател: “Сакам да купам некои од Peugeot 301 или Citroen C-Elysee, или Skoda Rapid. Па, ме интересира дали се добри овие автомобили, многу е чудно што се многу евтини, а големи коли се сепак. Би ве... Повеќе
 
 
Citroën DS Wild Rubis ќе биде промовиран на Shanghai Мotor Show Концепт - Citroën
DS Wild Rubis ќе биде промовиран на Shanghai Мotor Show
За сега, Citroen објави само официјална слика и видео од новиот концепт ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen C4 Picasso: The Technospace - релаксирано возење од кое ќе станете зависни Новитет - Citroën C4 Picasso - old
Citroen C4 Picasso: The Technospace - релаксирано возење од кое ќе станете зависни
Францускиот производител влегува во нова етапа на производство. Денес, компанијата ги објави официјалните слики од новиот C4 Picasso, кој во Франција ќе биде пуштен во продажба во јуни годинава... Повеќе
 
 
Citroën Citroen ги додели наградите за креативност Награди - Citroën
Citroen ги додели наградите за креативност
Оваа година учесниците требаше да изработат апликации за мобилни телефони кои би им го олесниле патувањето на возачите... Повеќе
 
 
Citroën Citroen го забрза процесот за избор на нов папа Занимливости - Citroën
Citroen го забрза процесот за избор на нов папа
Citroen го искористи актуелниот избор на нов Папа со цел да ја промовира својата иницијатива „clean diesel“. ... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso Саеми - Citroën C4 Picasso - old
Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso
А знаејќи го Citroen, дизајнот на серискиот модел и нема многу да биде изменет, што значи дека вакво Picasso ќе гледаме и на нашите улици... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroen C-Elysée пристигна по цена од 12.990 евра за дизел! Македонија - Citroën C-Elysee
Citroen C-Elysée пристигна по цена од 12.990 евра за дизел!
Новиот седан на Citroen, кој е специјално развиван за пазари како нашиот, со особено внимание посветено на издржливоста, беше официјално претставен и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3 Саеми - Citroën C3 - old
Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3
Со нови мотори кои трошат до 25% помалку гориво, подобрен квалитет на внатрешноста и посвеж надворешен изглед, новата С3-ка повторно се позиционира при врвот на класата... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Откриен ентериерот на Citroen Technospace Концепт - Citroën C4 Picasso - old
Откриен ентериерот на Citroen Technospace
Простор и светлина како ниту еден друг автомобил во класата. Ваков ентериер може да направи само Citroen!... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Citroen C3 – нов стајлинг, нови мотори, повисок квалитет! Новитет - Citroën C3 - old
Citroen C3 – нов стајлинг, нови мотори, повисок квалитет!
Со нови мотори, подобрен квалитет на внатрешноста и посвеж надворешен изглед, новата С3-ка повторно се позиционира при врвот на класата... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Ново Picasso – Citroen Technospace Concept! Концепт - Citroën C4 Picasso - old
Ново Picasso – Citroen Technospace Concept!
Со целосно нов дизајнерски настап, Citroen ја најавува новата генерација на еден од најуспешните компактни моноволумени, C4 Picasso... Повеќе
 
 
Citroën Најекономичните дизели, по најдостапни цени во Citroen Македонија - Citroën
Најекономичните дизели, по најдостапни цени во Citroen
Со С3, C4 и Berlingo HDi, штедете и при купување и при возење! Најдостапните дизел модели на пазарот можат да поминат до 1263 km со еден резервоар!... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroen C-Elysée пристигна по цена од 10.490 евра! Македонија - Citroën C-Elysee
Citroen C-Elysée пристигна по цена од 10.490 евра!
Француски шарм, пространа внатрешност и голем багажник и сето тоа по цена од 10.490 евра! Новиот C-Elysée цели да биде вистински бестселер на нашиот пазар!... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio За уште поголемо уживање – Citroen DS3 Cabrio Премиерa - Citroën DS3 Cabrio
За уште поголемо уживање – Citroen DS3 Cabrio
Премиум моделот од ниската класа на Citroen, станува уште подопадлив во кабрио изведбата, која има платнен покрив и статични странични држачи... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Шик за мажи – Citroen DS3 Cabrio L’Uomo Vogue Занимливости - Citroën DS3
Шик за мажи – Citroen DS3 Cabrio L’Uomo Vogue
На модната недела во Милано, Citroen, како и по обичај, претстави стилизирана изведба на еден од своите модели, овој пат на Citroen DS3, која е наменета за посилниот пол... Повеќе
 
 
Citroën Citroën Créative Awards: ваша Smartphone апликација Новитет - Citroën
Citroën Créative Awards: ваша Smartphone апликација
Апликацијата има за цел што е можно повеќе да го олесни животот на возачите... Повеќе
 
 
Citroën Citroën WRC тимот со нови бои и иста желба за победа WRC - Citroën
Citroën WRC тимот со нови бои и иста желба за победа
Иако во новата сезона ќе влезат без легендарниот Sébastien Loeb... Повеќе
 
 
Citroën Новите PureTech мотори на Citroën – 25% поекономични Технологија - Citroën
Новите PureTech мотори на Citroën – 25% поекономични
А исто толку и поеколошки – со 25% намалена емисија на СО2... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroën DS3 е бр. 1 увозен автомобил во Германија Награди - Citroën DS3
Citroën DS3 е бр. 1 увозен автомобил во Германија
DS3 уште еднаш ја потврдува својата моќ да привлекува внимание и надвор од границите на Франција, со оваа престижна награда... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Пристигнува “зимската колекција” на Citroën DS3 Новитет - Citroën DS3
Пристигнува “зимската колекција” на Citroën DS3
Две нови бои на кровот, нова боја на каросеријата, LED технологија на задната светлосна група, нови 16-инчни алуминиумски фелни и многу повеќе... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroën слави јубилеј – 200.000 произведени DS3 автомобили Занимливости - Citroën DS3
Citroën слави јубилеј – 200.000 произведени DS3 автомобили
Јубилејниот, 200.000-ти примеок е произведен во фабриката Poissy во Франција, а е наменет за пазарот во Шпанија... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroën C-Elysee – цената и квалитетот главни адути Новитет - Citroën C-Elysee
Citroën C-Elysee – цената и квалитетот главни адути
Ривалот на идните Seat Toledo и Škoda Rapid од Франција, во полн сјај... Повеќе
 
 
Citroën C-Elysee Citroën C-Elysee носи напреден дизајн и нови технологии Новитет - Citroën C-Elysee
Citroën C-Elysee носи напреден дизајн и нови технологии
Неговиот стил и карактеристики значат единствен избор за корисници кои бараат атрактивен и достапен седан... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Мега галерија: Citroën WRC Rallye De France WRC - Citroën DS3 Racing
Мега галерија: Citroën WRC Rallye De France
Моменти од натпреварувањето, славје, шампањ, рели автомобили и многу повеќе... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Ова е најдоброто видео од Rallye De France досега WRC - Citroën DS3 Racing
Ова е најдоброто видео од Rallye De France досега
Најдобрите кадри – некои и досега невидени во јавноста... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Citroën WRC атакува на победа во Сардинија WRC - Citroën DS3 Racing
Citroën WRC атакува на победа во Сардинија
Иако се веќе осигурени титулите во конкуренција на возачи и конструктори... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso Citroën C3 Picasso – градско возило, со изразен кубистички шарм Саеми - Citroën C3 Picasso
Citroën C3 Picasso – градско возило, со изразен кубистички шарм
Автомобилот на Французите е оптимален за семејно возило... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing И јуниорите на WRC тимот на Citroën бележат успеси WRC - Citroën DS3 Racing
И јуниорите на WRC тимот на Citroën бележат успеси
Thierry Neuville и Nicolas Gilsoul освоија вкупно 4-то место на натпреварувањето, што е нивен најдобар резултат досега... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroën повторно светски рели шампион WRC - Citroën DS3
Citroën повторно светски рели шампион
DS3 WRC рели автомобилот управуван од Себастиен Лоеб и ко-пилотот Даниел Елена ја продолжува низата рели титули - 9-та по ред во редоследот на возачи и 8-ма кај конструкторите. ... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old PSA Peugeot Citroën одбележа јубилеј во Бразил Маркет / Бизнис - Citroën C3 - old
PSA Peugeot Citroën одбележа јубилеј во Бразил
Произведен милионитиот автомобил во оваа земја. Честа ја имаше Citroën C3 1.6 Exclusive... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroën DS5 Hybrid4 поеколошки, со нов софтвер Технологија - Citroën DS5
Citroën DS5 Hybrid4 поеколошки, со нов софтвер
Благодарение на тие софтверски подобрувања, емисијата на СО2 e намалена до 91 g/km... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Citroën DS3 Cabrio ќе заблеска во Париз Саеми - Citroën DS3 Cabrio
Citroën DS3 Cabrio ќе заблеска во Париз
Многу, многу новитети не очекуваат на саемот во Париз, веќе од утре... Повеќе
 
 
Citroën C-Zero Електрична Одисеја – Citroën C-ZERO е веќе во Стразбур Занимливости - Citroën C-Zero
Електрична Одисеја – Citroën C-ZERO е веќе во Стразбур
8 месеци, 25.000 километри, 17 земји и преку 300 полнења го красат ова патување... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Тест – Citroen DS4 200 Sport Chic Тест - Citroën DS4
Тест – Citroen DS4 200 Sport Chic
Еден од трите премиум модели на Citroen, DS4, и тоа како изненади во очекувањата. Навидум различен од C4 помалку во дизајнот и многу во опремата, тестот покажа дека DS4 има поинаков карактер - многу спортски, ... Повеќе
 
 
Citroën Berlingo Multispace Електрично Citroën Berlingo - 170km со едно полнење Технологија - Citroën Berlingo Multispace
Електрично Citroën Berlingo - 170km со едно полнење
Oва растојание е резултат на батерии со капацитет од 22.5 kWh, кои го придвижуваат електромоторот со 67 КС... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Citroën DS3 Cabrio – задоволство, нон-стоп! Новитет - Citroën DS3 Cabrio
Citroën DS3 Cabrio – задоволство, нон-стоп!
По само две години од претставувањето на DS3, Citroën се реши да не почести и со кабриолет изведба... Повеќе
 
 
Citroën 15-ти собир на International Citroën Car Club Rally Занимливости - Citroën
15-ти собир на International Citroën Car Club Rally
Првиот ICCCR e организиран во 1973-та година... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Citroën DS3 кабриолет ќе биде претставен во Париз Идни модели - Citroën DS3 Cabrio
Citroën DS3 кабриолет ќе биде претставен во Париз
Наместо електричен, најверојатно DS3 ќе добие платнен кров. Истиот може да носи и назив Airflow ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Citroën на саемот во Париз ќе го претстави DS3 Cabrio Саеми - Citroën DS3 Cabrio
Citroën на саемот во Париз ќе го претстави DS3 Cabrio
Покрај ова, Французите ќе ги претстават и новиот C3 Picasso и фејс-лифтот на C3... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroën продаде 664.000 возила во 2012-та година Маркет / Бизнис - Citroën DS5
Citroën продаде 664.000 возила во 2012-та година
Што е одличен резултат, ако се земе во превид дека ја поминавме само првата половина од 2012-та година... Повеќе
 
 
Citroën Revolte Citroën со 5 концепти на презентацијата C_42 Занимливости - Citroën Revolte
Citroën со 5 концепти на презентацијата C_42
GTbyCITROËN, Survolt, Revolte, Hypnos и C-Metisse беа прикажани на презентацијата “Now Future”, одржана на Champs-Elysées... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroën DS3 е првиот чекор на DS линијата во Бразил Маркет / Бизнис - Citroën DS3
Citroën DS3 е првиот чекор на DS линијата во Бразил
Лансирањето на овој модел во Јужна Америка е показател за напредокот на пазарот на францускиот производител... Повеќе
 
 
Citroën DS5 DS линијата на Citroën достапна и во Кина Маркет / Бизнис - Citroën DS5
DS линијата на Citroën достапна и во Кина
Citroën започна да ги продава DS возилата и на најголемиот светски пазар, согласно стратегијата за развој на Французите... Повеќе
 
 
Citroën C4 L C4 L и C-Elysee се двата нови модели на Citroën Идни модели - Citroën C4 L
C4 L и C-Elysee се двата нови модели на Citroën
Нивната цел е зацврстување и подобрување на делот од пазарниот колач на Французите... Повеќе
 
 
Citroën C4 Aircross * Citroën AirCross – француски близнак на Mitsubishi ASX Новитет - Citroën C4 Aircross *
Citroën AirCross – француски близнак на Mitsubishi ASX
Кој делува привлечно, мускулесто и јасно покажува дека се работи за Citroën... Повеќе
 
 
Citroën C-Zero Светскиот патник Citroën C-ZERO стигна до Јапонија Занимливости - Citroën C-Zero
Светскиот патник Citroën C-ZERO стигна до Јапонија
Патување околу светот со име Electric Odyssey... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Нова стајлинг дивизија на Citroën Маркет / Бизнис - Citroën DS5
Нова стајлинг дивизија на Citroën
Посветена на унапредување на DS линијата на автомобили и дистинкција од C-линијата на Citroën... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Францускиот претседател ќе се вози во Citroën DS5 Занимливости - Citroën DS5
Францускиот претседател ќе се вози во Citroën DS5
И тоа, хибрид-дизел изведба... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Премиера - Citroen DS5 Премиерa - Citroën DS5
Премиера - Citroen DS5
Најекстравагантниот, најголем и најпремиум производ во DS линијата, пристигна и на нашите патишта. Иновативен и визионерски, со скулптура како извајана од најголемите светски мајстори, DS5 предизвикува сензаци... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Произведен 100-тиот примерок од Citroën DS3 R3 Занимливости - Citroën DS3 Racing
Произведен 100-тиот примерок од Citroën DS3 R3
Различен, со високи перформанси и достапен се неговите главни обележја... Повеќе
 
 
Citroën C5 Новиот Citroën C5 ќе го произведува Opel Идни модели - Citroën C5
Новиот Citroën C5 ќе го произведува Opel
Како резултат на неодамна започнатата соработка, C5 ќе се прави во фабриката на Opel... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Нов Experience Center на Citroën во Сао Пауло Занимливости - Citroën DS3
Нов Experience Center на Citroën во Сао Пауло
Со име “Oscar Freire”, по примерот на C 42, отворен на Champs-Elysées... Повеќе
 
 
Citroën DS4 По Maserati, Irina ги тестира Citroën DS4 и DS5 Занимливости - Citroën DS4
По Maserati, Irina ги тестира Citroën DS4 и DS5
Заносната девојка се вика Irina Olhovskaya, со својата емисија blonDDrive... Повеќе
 
 
Citroën Numero 9 Concept Прво видео од концептот Numero 9 на Citroën Концепт - Citroën Numero 9 Concept
Прво видео од концептот Numero 9 на Citroën
По објавата на техничките податоци, следува видео... Повеќе
 
 
Citroën Numero 9 Concept Концептот Numero 9 е најава за Citroën DS9 Концепт - Citroën Numero 9 Concept
Концептот Numero 9 е најава за Citroën DS9
Своето деби, најновиот концепт на Citroën ќе го има на овогодинешниот саем во Пекинг... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroën – две години од стартот на DS линијата Занимливости - Citroën DS5
Citroën – две години од стартот на DS линијата
Заедно со прославата, Citroën ги открива плановите за во иднина... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroën DS5 – автомобил на годината според AFPA Награди - Citroën DS5
Citroën DS5 – автомобил на годината според AFPA
Наградата беше прославена во Шпанија со екстравагантно 3D Show... Повеќе
 
 
Citroën C4 Citroën C4 HDi за 14.490 евра Македонија - Citroën C4
Citroën C4 HDi за 14.490 евра
Три одлични понуди од AVTONOVA, ексклузивниот импортер за Citroën... Повеќе
 
 
Citroën DS4 256 КС - Citroën DS4 Racing Concept Концепт - Citroën DS4
256 КС - Citroën DS4 Racing Concept
Citroën DS4 Racing Concept – конечно претставен на саемот во Женева, годинава... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Citroën DS3 Racing Sébastiеn Loeb, серија со потпис и број Новитет - Citroën DS3 Racing
Citroën DS3 Racing Sébastiеn Loeb, серија со потпис и број
Серијата од 200 примероци се истакнива со посебна обработка на бојата и материјалите... Повеќе
 
 
Citroën Citroën на врвот според возачите Новитет - Citroën
Citroën на врвот според возачите
Citroën уште еднаш ја демонстрира својата креативна надмоќ, на овогодинешниот Саем за автомобили во Женева – преку напредокот на авто-пазарот, технолошките иновации и услугите кои што ги нуди... Повеќе
 
 
Citroën Berlingo Multispace Citroën Berlingo доби facelifting Новитет - Citroën Berlingo Multispace
Citroën Berlingo доби facelifting
После четири години на пазарот, втората генерација на Citroën Berlingo доби модерен изглед, но и мотори во склад со Euro 5 еколошките стандарди ... Повеќе
 
 
Citroën Спој на автомобилскиот дух и уметноста - Retromobile Занимливости - Citroën
Спој на автомобилскиот дух и уметноста - Retromobile
По повод овогодинешниот француски саем на најубави стари автомобили, Retromobile, Citroen постави оригинална изложба посеветена на уметноста ... Повеќе
 
 
Citroën C-Zero Пат околу светот за 250 евра Занимливости - Citroën C-Zero
Пат околу светот за 250 евра
На 11 фебруари, двајца млади инженери ќе го тргнат на патување околу светот со нивниот електричен автомобил, Citroen C-Zero... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroën DS5 - доказ за врвна технологија и премиум опременост Новитет - Citroën DS5
Citroën DS5 - доказ за врвна технологија и премиум опременост
Иако моделот Citroën DS5 го најавивме уште во пред шест месеци со одредени првични информации, сега веќе ги знаеме точните перфоманси и цени на DS5, барем во Германија... Повеќе
 
 
Citroën DS5 CITROËN е награден за престижните DS модели Награди - Citroën DS5
CITROËN е награден за престижните DS модели
Францускиот магазин “L’Automobile Magazine” го награди домашниот бренд за значајноста на линијата на DS, додека DS5 Hybrid4 ја доби наградата за „најзелен“ автомобил ... Повеќе
 
 
Citroën BMW и Peugeot – Citroen заедно ќе развиваат електричен погон Маркет / Бизнис - Citroën
BMW и Peugeot – Citroen заедно ќе развиваат електричен погон
Групациите BMW и PSA ги здружија силите и вложија 100 милиони евра во новиот технолошки центар за електрични и хибридни возила во Минхен... Повеќе
 
 
Citroën Себастијан Леб доби восочна фигура WRC - Citroën
Себастијан Леб доби восочна фигура
Најуспешниот рели возач на сите времиња, заслужено доби поклон восочна фигура од Citroen... Повеќе
 
 
Citroën Доаѓаат поголеми и уште полуксузни Citroen DS модели! Идни модели - Citroën
Доаѓаат поголеми и уште полуксузни Citroen DS модели!
По лансирањето на триото DS3, DS4 и DS5 во Европа, Citroen планира на кинескиот пазар да претстави поголеми и уште полуксузни возила од брендот DS... Повеќе
 
 
Citroën C4 Aircross * C4 што ја сака и дивината – Citroen C4 Aircross Идни модели - Citroën C4 Aircross *
C4 што ја сака и дивината – Citroen C4 Aircross
Со новиот компактен SUV, C4 Aircross, базиран на платформата на Mitsubishi ASX, францускиот производител влегува во сегментот на популарните „лесни“ теренци... Повеќе
 
 
Citroën Citroеn Tubik: Луксузен мулти-практик Концепт - Citroën
Citroеn Tubik: Луксузен мулти-практик
Кога патувањето би било исто важно како и дестинацијата... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Официјално: премиум хибридот DS5 има погон од 200 КС Новитет - Citroën DS5
Официјално: премиум хибридот DS5 има погон од 200 КС
Една од главните ѕвезди на овогодинешниот саем во Франкфурт ќе биде третиот премиум модел на Citroen, DS5, кој покрај стандардните, на пазарот ќе настапи и во дизел хибридна изведба со 200 КС... Повеќе
 
 
Citroën Citroen го организираше најголемото собирање на љубители на моделот 2CV Занимливости - Citroën
Citroen го организираше најголемото собирање на љубители на моделот 2CV
Се сеќавате на сцената од „Жикина династија“ нели?... Повеќе
 
 
Citroën Citroen пријавува рекорден удел на пазарот во Франција во првата половина од 2011 Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen пријавува рекорден удел на пазарот во Франција во првата половина од 2011
Креативната технологија е хит меѓу купувачите... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroen со над 100.000 нарачки за DS3 Маркет / Бизнис - Citroën DS3
Citroen со над 100.000 нарачки за DS3
Креативната технологија ги освојува купувачите... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Citroen DS5 ги открива тајните директно на Facebook Концепт - Citroën DS5
Citroen DS5 ги открива тајните директно на Facebook
Во живо на Facebook со луѓето кои го креираат Citroen DS5... Повеќе
 
 
Citroën DS3 WRC Acropolis Rally 2011 - Ogier и Citroën DS3 победници WRC - Citroën DS3
WRC Acropolis Rally 2011 - Ogier и Citroën DS3 победници
Релито на Боговите е зад нас. Повторно беше водена драматична борба до последниот брзински испит, и повторно победи Citroen... Повеќе
 
 
Citroën C4 Тест – Citroen C4 1.6 - Погали ме нежно Тест - Citroën C4
Тест – Citroen C4 1.6 - Погали ме нежно
Само седни, релаксирај се и уживај... Ова е појдовна точка на инженерите на Citroen уште од почетоците - од првите конструирани автомобили со двоен Chevron на маската... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Euro NCAP 2011: Citroën DS4 – Пет ѕвездички Занимливости - Citroën DS4
Euro NCAP 2011: Citroën DS4 – Пет ѕвездички
Citroen DS4 забележал исклучителни резултати во сите категории. Максимални 5 Euro NCAP ѕвездички за безбедност, освоил Citroen DS4 VTi 1.6, со маса од 1205 килограми и со волан од левата страна. ... Повеќе
 
 
Citroën C4 DS4 i C4 со “германски” награди за најдобар дизајн Награди - Citroën C4
DS4 i C4 со “германски” награди за најдобар дизајн
По добивањето на титулата "Најубав автомобил 2011. година " на Меѓународниот автомобилски фестивал, Citroen DS4 доби уште една награда," Ауто Билд "2011" .... Повеќе
 
 
Citroën C4 Пристигна и во Македонија – Новиот Citroen C4 Македонија - Citroën C4
Пристигна и во Македонија – Новиот Citroen C4
Еден од најпопуларните и најпродаваните автомобили во Европа, компактот C4, во својата комплетно нова изведба пристигна и во Македонија.... Повеќе
 
 
Citroën Половина век Citroen Ami 6 Историјат - Citroën
Половина век Citroen Ami 6
Додека францускиот произведувач ги открива најновите модели од линијата DS (DS3, DS4, и DS5), потсетување на времето пред 50 години, кога Citroen го претстави Ami 6 кој, интересно името го добил бидејќи, во ос... Повеќе
 
 
Citroën DS5 Премиум по француски рецепт – Citroen DS5 Новитет - Citroën DS5
Премиум по француски рецепт – Citroen DS5
Citroen во Шангај го откри најновото DS остварување, кое ќе се натпреварува директно со премиум моделите од германското тројство од средната класа... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Новиот Citroen C3 за само 94 Евра месечно! Македонија - Citroën C3 - old
Новиот Citroen C3 за само 94 Евра месечно!
Новиот кредит од СБ нуди уникатна можност - со најмала месечна рата да се купи шармантниот французин... Повеќе
 
 
Citroën Citroen со нов продажен рекорд! Маркет / Бизнис - Citroën
Citroen со нов продажен рекорд!
Citroen забележува уште еден рекорд на продажбата, овој пат во својата земја – Франција... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Citroën DS4 – Тајните на производството Занимливости - Citroën DS4
Citroën DS4 – Тајните на производството
Францускиот произведувач Citroen, покрена шестнеделен документарен серијал, под името „Citroen DSC: Тајните на производството“... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Новата реклама за Citroen C3 – Citroen Bip Bip Занимливости - Citroën C3 - old
Новата реклама за Citroen C3 – Citroen Bip Bip
Новата реклама за популарниот C3, малку е поинаква од останатите...... Повеќе
 
 
Citroën Врвна технологија и луксуз - Citroen Metropolis Концепт - Citroën
Врвна технологија и луксуз - Citroen Metropolis
На овогодинешниот саем на автомобили во Женева, Citroen го претстави луксузниот концепт Metropolis.... Повеќе
 
 
Citroën Уште една фантастична понуда за најпопуларните модели на CITROEN! Македонија - Citroën
Уште една фантастична понуда за најпопуларните модели на CITROEN!
Citroen овој месец подготви големи попусти за најпопуларните Citroen модели, C1, C4 и BERLINGO FIRST. Повеќе опрема и пониски цени – HAPPY DAYS ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Женева 2011: Citroеn DS3 a C5 Serie Noire	 Новитет - Citroën DS3
Женева 2011: Citroеn DS3 a C5 Serie Noire
Citroen на овогодинешниот саем за автомобили во Женева, помеѓу останатото подготви и нова специјална понуда на изданието на моделите DS3 и C5, кои ја носат ознаката Seria Noire. ... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Citroen DS4: Продажбата на првите 500 примероци преку Интернет Новитет - Citroën DS4
Citroen DS4: Продажбата на првите 500 примероци преку Интернет
Денес (28 февруари 2011) стартува Интернет продажбата на францускиот модел Citroen DS4 - преку германската, француската и швајцарската Интернет страница на францускиот произведувач. ... Повеќе
 
 
Citroën Citroen на Женева 2011 Саеми - Citroën
Citroen на Женева 2011
Предизвик, креативност и технологија... Повеќе
 
 
Citroën Citroën DS24: поглед во 2019 година Концепт - Citroën
Citroën DS24: поглед во 2019 година
Ако прашате многумина, кој е најубав автомобил во историјата, многумина би ви одговориле Citroen DS. Во споредба со останатите модели од тоа време (1955-1975), Citroen DS изгледаше како вселенски брод. Еден фр... Повеќе
 
 
Citroën Интервју со тркачкиот директор на Citroen, Olivier Quesnel: Интервју - Citroën
Интервју со тркачкиот директор на Citroen, Olivier Quesnel:
Како продолжение на најавите за новата сезона во WRC и претставувањето на Citroen Racing за 2011, ќе објавиме серија на интервјуа со претставници од француската екипа која годинава ќе настапи со WRC верзијата ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Citroën Racing влегува во трета димензија! WRC - Citroën DS3 Racing
Citroën Racing влегува во трета димензија!
Влегувањето на DS3 WRC во 2011 World Rally шампионатот ќе отвори ново поглавје во историјата на Францускиот бренд. ... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Citroen DS4 е најубавиот автомобил на годината! Награди - Citroën DS4
Citroen DS4 е најубавиот автомобил на годината!
Citroen DS4 е втор по ред модел на DS линијата прогласен за „Најубав автомобил на годината“.Во изборот учествувале 60.000 посетители на интернет од вкупно 62 земји. ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Старите шампиони со нов автомобил – Citroen DS3 WRC WRC - Citroën DS3
Старите шампиони со нов автомобил – Citroen DS3 WRC
Почетокот на новата WRC сезона, ќе го означи и премиерата на новиот тркач на Citroen, DS3 WRC, кој ќе ја замени старата C4-ка... Повеќе
 
 
Citroën BMW и PSA Peugeot Citroën ја прошируваат соработката за хибридни системи Маркет / Бизнис - Citroën
BMW и PSA Peugeot Citroën ја прошируваат соработката за хибридни системи
Групациите BMW и PSA Peugeot Citroën потшишаа договор за проширување на соработката во развојот и производството на компоненти за хибридни возила со погон на предни тркала. ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Top Gear ги прогласи автомобилите на годината – 2011 Награди - Citroën DS3
Top Gear ги прогласи автомобилите на годината – 2011
Citroen DS3 e апсолутниот победник во изборот на најдобрите автомобили, според реномираната англиска Top Gear. ... Повеќе
 
 
Citroën Citroen редовни сервиси со попуст до 15%! Македонија - Citroën
Citroen редовни сервиси со попуст до 15%!
Автонова, македонскиот импортер за возилата на Citroen, им овозможува на сопствениците на сите Citroen модели, до 30-ти Ноември, да ги направат своите редовни сервиси, при што можат да заштедат.... Повеќе
 
 
Citroën C3 - Classic Citroen повторно со попусти за C3 и C4! Македонија - Citroën C3 - Classic
Citroen повторно со попусти за C3 и C4!
Македонскиот импортер на возилата на Citroen, повторно нуди големи попусти, како за новиот Citroen C3 так,а и за неговиот претходник, но и за поголемиот од семејството на Citroen, C4.... Повеќе
 
 
Citroën C-Zero Возевме – Citroën C-Zero Премиерa - Citroën C-Zero
Возевме – Citroën C-Zero
Нула потрошувачка на гориво, нула емисија на штетни гасови и нула бучава.... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Citroen подготвува спортска изведба на DS4 со 300 КС Новитет - Citroën DS4
Citroen подготвува спортска изведба на DS4 со 300 КС
Citroen има амбициозни планови за својата гама на возила DS. Откако презентираше како ќе изгледа DS4, медиумите почнаа да шушкаат за спортската хибридна верзија Racing. ... Повеќе
 
 
Citroën И возилата почнуваат да комуницираат – Citroen eTouch Технологија - Citroën
И возилата почнуваат да комуницираат – Citroen eTouch
Преку новиот eTouch, Citroen демонстрира нова технологија, која овозможува итни повици од возилото, без или со интервенција на возачот или патниците... Повеќе
 
 
Citroën C4 Citroen C4 – поглед одозгора Возевме - Citroën C4
Citroen C4 – поглед одозгора
Како што ништо на светот не е случајно, баравме логика зошто Citroen се одлучи светската промоција на новиот C4 да биде во Малме, Шведска, градот чиј препознатлив знак е Turning Torso кулата... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Тест: Citroen DS3 1.6 VTi Chic Тест - Citroën DS3
Тест: Citroen DS3 1.6 VTi Chic
DS3 е првиот и најмал од трите најавени премиум модели кои носат ознака DS, a се базираат на сериските C3, C4 и C5. Во класата каде доминираат ретро елементи (Mini, Fiat 500) или исклучиво спортските линии (... Повеќе
 
 
Citroën Citroën Survolt во уметничко издание Занимливости - Citroën
Citroën Survolt во уметничко издание
Дека ниеден начин на промоција на сопствените идеи не е на вишок, докажува и францускиот Citroen со една навистина посебна, со рака на уметник обработена изведба на својот концепт Survolt... Повеќе
 
 
Citroën C4 Возевме – Citroen C4 Возевме - Citroën C4
Возевме – Citroen C4
Бргу после C3 и DS3, Citroen официјално лансира уште еден мега-популарен автомобил на нашиот пазар. И новиот C4 го дочека светлото на денот.... Повеќе
 
 
Citroën Citroën Lacoste оди во производство? Идни модели - Citroën
Citroën Lacoste оди во производство?
Иако мислевме дека студискиот Lacoste е исклучиво концептно возило се чини дека овој модел во наредниот период би требало да се појави во сериско производство... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Петок - тест возење на новиот С3 пред Ramstore! Македонија - Citroën C3 - old
Петок - тест возење на новиот С3 пред Ramstore!
Новиот Citroen C3 сега е уште поблиску до љубителите на оригинален дизајн и креативна технологија... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Модерниот французин, облече кимоно - Kenzo Citroen DS3 Занимливости - Citroën DS3
Модерниот французин, облече кимоно - Kenzo Citroen DS3
Јапонскиот стилски гуру Kenzo дизајнираше Kenzo Citroen DS3, еден единствен модел кој ќе оди на аукција за добротворни цели... Повеќе
 
 
Citroën Lacoste Concept Каде што се сретнуваат спортот и модата – Citroen Lacoste Concept Концепт - Citroën Lacoste Concept
Каде што се сретнуваат спортот и модата – Citroen Lacoste Concept
Citroen, заедно со брендот за спортска облека Lacoste, излегоа со еден од најинтересните концепти на претстојниот саем во Париз... Повеќе
 
 
Citroën C4 Нови слики од Citroen C4 Новитет - Citroën C4
Нови слики од Citroen C4
Пред официјалната премиера на саемот во Париз и по лансирањето на студиски фотографии, ги имаме и првите динамични фотографии од новиот С4... Повеќе
 
 
Citroën C4 Picasso - old Citroen го освежи Picasso Новитет - Citroën C4 Picasso - old
Citroen го освежи Picasso
Францускиот производител на својот домашен авто салон ќе претстави неколку концепти, но и неколку освежени модели... Повеќе
 
 
Citroën DS4 Ексклузивен, динамичен, екстравагантен – Citroen DS4 Новитет - Citroën DS4
Ексклузивен, динамичен, екстравагантен – Citroen DS4
Citroen ја шири премиум гамата со новиот DS4, модел кој е базиран на С4 и кој премиерата ќе ја доживее на саемот во Париз, а ќе почне да се продава на почетокот од наредната година... Повеќе
 
 
Citroën Citroen објавува војна на Mercedes, BMW и Audi Идни модели - Citroën
Citroen објавува војна на Mercedes, BMW и Audi
Премиум линијата што Citroen ja планира, според французите би требало да им ги расипе сметките на премиум германската тројка!... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Пристигна – Citroen DS3 Македонија - Citroën DS3
Пристигна – Citroen DS3
Првиот премиум автомобил на Citroen, автомобилот со аспирации да стане модна икона, пристигна и на нашиот пазар. Citroen DS3 ќе се продава по почетна цена од 14.990 евра... Повеќе
 
 
Citroën C4 Cactus Citroen подготвува нов под-бренд Маркет / Бизнис - Citroën C4 Cactus
Citroen подготвува нов под-бренд
По претставувањето на DS3, Citroen наскоро планира да претстави и нов под-бренд, кој ќе биде наменет за најмладата популација... Повеќе
 
 
Citroën Citroen со Wi-Fi интернет во своите автомобили! Технологија - Citroën
Citroen со Wi-Fi интернет во своите автомобили!
Францускиот производител, планира во опремата на своите автомобили, да нуди и Wi-Fi интернет конекција... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Cabrio Пристигнува и кабрио верзија од DS3! Идни модели - Citroën DS3 Cabrio
Пристигнува и кабрио верзија од DS3!
Според внатрешни извори од Citroen, на пазарот наредната година треба да се појави и кабрио изведба на премиум моделот DS3... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Тест – Citroen C3  Тест - Citroën C3 - old
Тест – Citroen C3
Иако прeтходната генерација не беше особено спектакуларен модел, успеа да се продаде во неверојатни 2 милиони примероци, што претставува предизвик плус и поголема одговорност за новиот модел... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing DS3 влегува во рели светот WRC - Citroën DS3 Racing
DS3 влегува во рели светот
Како и што се очекуваше, премиум моделот на DS3 ќе вози релија низ светот и тоа за R3T групата, за делумно преработени автомобили... Истиот ќе може да се купи и од аматери, за викенд возење по рели патеките!... Повеќе
 
 
Citroën Нови, еколошки e-HDI модели од PSA Технологија - Citroën
Нови, еколошки e-HDI модели од PSA
Групацијата Peugeot – Citroen, го претстави новиот e-HDI погон, кој всушност претставува еден вид на благ хибрид... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Пристигна - Citroen C3 Visiodrive Премиерa - Citroën C3 - old
Пристигна - Citroen C3 Visiodrive
Се отвори нов видик кон македонското небо – новиот C3 Visiodrive, со ветробранското стакло кое се протега до покривот, ја донесува светлината од небото директно во кабината... Модерно дизајнираниот и интелиген... Повеќе
 
 
Citroën C4 Новиот Citroen C4 - официјално!!! Новитет - Citroën C4
Новиот Citroen C4 - официјално!!!
Настапувајќи со нов дизајн, по теркот на новата Citroen дизајн идеологија, и со подобрувања во квалитетот, комфорот, забавата и еколошките вредности, С4 повторно се наметнува како еден од најсериозните играчи ... Повеќе
 
 
Citroën C3 - Classic Дизел по цена на бензинец во Citroen Македонија - Citroën C3 - Classic
Дизел по цена на бензинец во Citroen
Мачни се математиките за пресметка на исплатливоста на дизелот во однос на бензинецот... Затоа, во Citroen, С3 и С4 дизел се нудат по цена на бензинските модели. За да нема главоболки... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroen DS3 натпревар Занимливости - Citroën DS3
Citroen DS3 натпревар
Неодамна лансираниот DS3, иако можете да го персонализирате до бескрај, сепак Французите тука не застануваат. Citroen ги повикува сите иновативни дизајнери, на натпревар во дизајн на покривот и контролната таб... Повеќе
 
 
Citroën Peugeot - Citroen верзија на ASX до 2012 Идни модели - Citroën
Peugeot - Citroen верзија на ASX до 2012
Mitshubishi, Citroen и Peugeot потпишаа заедничка соработка на проект кој на пазарот треба да се појави во 2012 година. Станува за SUV со француско - јапонски гени... Повеќе
 
 
Citroën Нови фотографии од Citroen Metropolis Концепт - Citroën
Нови фотографии од Citroen Metropolis
Францускиот производител во Шангај, на тамошниот саем ја претстави својата концептна луксузна лимузина. Со очигледен акцент на дизајнот, оваа 5,3 долга и 1,4 метри висока лимузина, го привлекува вниманието как... Повеќе
 
 
Citroën Внатрешност по мерка - Citroen DS High Rider Концепт - Citroën
Внатрешност по мерка - Citroen DS High Rider
Овациите по премиерата во Женева, не стивнуваат. Овој автомобил може да се сфати како најава за DS4 и за наредните модели од DS “линијата“. Конечно, DS3 High Rider ни ја прикажува својата внатрешност... Повеќе
 
 
Citroën Голема инвестиција на PSA во нови 3-цилиндарски мотори Маркет / Бизнис - Citroën
Голема инвестиција на PSA во нови 3-цилиндарски мотори
Од сега па до 2013 година, PSA Peugeot-Citroen планира да вложи 175 милиони евра во погонот La Francaise de Mecanique во Северна Франција, со што би развиле нови атмосферски и турбо 3-цилиндарски мотори... Повеќе
 
 
Citroën Citroen Metropolis - Француско - кинески лускуз Концепт - Citroën
Citroen Metropolis - Француско - кинески лускуз
Пристигнува Citroen Metropolis... Новиот модел на Французите, првично беше прикажан преку официјалните слики, а премиерата ќе се случи следниот месец во Шангај... Повеќе
 
 
Citroën C3 Picasso C3 Picasso во off-road изведба Новитет - Citroën C3 Picasso
C3 Picasso во off-road изведба
Бразилскиот оддел на Citroen, припреми MPV изведба на C3 Picasso, а овој модел го доби називот AirCross.... Повеќе
 
 
Citroën Тројната добивка од Citroen Македонија - Citroën
Тројната добивка од Citroen
Ако досега Citroen салоните не ви биле толку често посетувани, од сега имате добри три причини за истото да го сторите во најбрз можен период. Новата понуда ги носи моделите на Citroen многу поблиску до вас.... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS3 заедно со Yves Saint Laurent прошета по модната писта Занимливости - Citroën DS3
DS3 заедно со Yves Saint Laurent прошета по модната писта
Дизајнерската фирма која внесе револуција во женската гардероба ги здружи силите со Citroen за креирање на симпатична изведба на новиот DS3.... Повеќе
 
 
Citroën Новата технологија на Citroen во Женева Маркет / Бизнис - Citroën
Новата технологија на Citroen во Женева
80-от саем на автомобили во Женева е повод Citroen да ја покаже својата динамичност и креативност... Повеќе
 
 
Citroën GQbyCitroen Concept - ултимативен џентлментски автомобил Концепт - Citroën
GQbyCitroen Concept - ултимативен џентлментски автомобил
Најпопуларниот британски часопис за машка мода - GQ, ги сплоти силите заедно со Citroen за да понудат вистински автомобил за луѓето со добар вкус.... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Споредба - Mini Cooper S vs Citroen DS3 Споредби - Citroën DS3
Споредба - Mini Cooper S vs Citroen DS3
Ретро vs Aнти ретро. Така најдобро би ја опишале споредбата за која веќе на големо се зборува. Пристигна новиот, потенцијален конкурент за превземање на тронот во класата во кој веќе долги години владее Mini C... Повеќе
 
 
Citroën Женева 2010 – Citroen Survolt Концепт - Citroën
Женева 2010 – Citroen Survolt
Од сите произведувачи во светот, Citroen секогаш го зазема врвот кога е во прашање дизајнот. Новиот концепт Survolt, кој дебитираше на саемот во Женева, најдобро го покажува тоа.... Повеќе
 
 
Citroën Citroen на карневал во Венеција Концепт - Citroën
Citroen на карневал во Венеција
Слоганот “Creative Technologie“ сосема оправдано ги оправдува очекувањата со новиот GT концепт. Платформата на која пловеше спортскиот концепт на Citroen беше главната “фаца“ во Венеција.... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Racing Пристигнува “набилданиот“ DS3 Racing Новитет - Citroën DS3 Racing
Пристигнува “набилданиот“ DS3 Racing
По стандардниот, во втората половина од оваа година пристигнува неговиот брат близнак со изразити спортски перформанси, кој ќе биде достапен само во 1000 примерока.... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Возевме Citroen DS3 - вистински пространо и функционално компактно купе Возевме - Citroën DS3
Возевме Citroen DS3 - вистински пространо и функционално компактно купе
Светската премиера во Париз на првиот од серијата DS модели на Citroen ни овозможи првично запознавање со моделот. ... Повеќе
 
 
Citroën Вистински спортски кросовер – Citroen DS High Rider, алијас DS4 Концепт - Citroën
Вистински спортски кросовер – Citroen DS High Rider, алијас DS4
Citroen ги објави првите фотографии од новиот DS концепт, кој во сериската изведба ќе го носи името DS4. ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Citroen во Женева ќе го лансира моќниот DS3-R? Идни модели - Citroën DS3
Citroen во Женева ќе го лансира моќниот DS3-R?
Иако во светското рели првенство е недопирлив, Citroen никогаш не го комерцијализараше тој успех, па во асоцијација на ова рели повеќето луѓе ќе помислат на Subaru Impreza STi или Mitsubishi Lancer EVO, наме... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Уникатен и фенси - Citroen DS3 Премиерa - Citroën DS3
Уникатен и фенси - Citroen DS3
Светската промоција на првиот од DS моделите на Citroen и тоа како најавува различен автомобил. ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS3 - комбинации на бои Новитет - Citroën DS3
DS3 - комбинации на бои
Неколку месеци пред промоцијата во салоните, DS3 ja инаугурира DS линијата со голем стил. DS гамата ќе се состои од различни модели, со радикален дизајнерски концепт и многу можности за избор, а ќе го претстав... Повеќе
 
 
Citroën DS3 DS3 - По еден автомобил за секое парче облека Премиерa - Citroën DS3
DS3 - По еден автомобил за секое парче облека
За мене еден црвен со шарен кров... Со бели бандажи... и светло бели ретровизори. Уствари не. Со црвени ретровизори...Хм, не знам. Ај ќе земам два, за секој случај, еден црвен и еден бел. Па ќе одлучам кој ќе ... Повеќе
 
 
Citroën C4 - Classic Kimi Raikkonen со Citroen C4 на најладното рели во светот!! WRC - Citroën C4 - Classic
Kimi Raikkonen со Citroen C4 на најладното рели во светот!!
Kimi Raikkonen и Dani Sordo ќе настапат кон крајот на овој месец на Arctic Lapland релито кое би требало на екипата на Citroen да и послужи како последен тест пред скорешниот почеток на WRC сезоната. ... Повеќе
 
 
Citroën C5 Споредба - Citroen C5 vs. Mazda 6 Споредби - Citroën C5
Споредба - Citroen C5 vs. Mazda 6
Бизнис лимузините од средната класа, посебно во седан варијанта, секогаш биле присутни на нашите патишта. Тие се мерка за статусот на оние кои ги поседуваат, а и го нудат најдобриот сооднос на комфор и перформ... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Стигнува DS3 во GT издание...7 секунди до стотка! Новитет - Citroën DS3
Стигнува DS3 во GT издание...7 секунди до стотка!
Citroеn неодамна го престави студискиот DS3, концепт кој според официјалните информации го најавува почетокот на нов луксузен подбренд на овој француски произведувач. Citroen сега спрема и спортска варијанта н... Повеќе
 
 
Citroën 90 години технолошки иновации и автомобилска креативност Македонија - Citroën
90 години технолошки иновации и автомобилска креативност
Во годинава што изминува автомобилскиот свет му оддава почести на Citroën, кој ја слави 90 – годишнината од своето постоење.... Повеќе
 
 
Citroën C3 - Classic Citroen пркоси на глобалната криза Македонија - Citroën C3 - Classic
Citroen пркоси на глобалната криза
Францускиот производител, со неверојатни попусти на моделите од својата гама, пркоси на светската криза која ја стигна и нашата земја. Цените почнуваат од неверојатни 8.990 евра за моделот С3, што го прави на... Повеќе
 
 
Citroën C-Zero Нула литри бензин, нула емисија, нула бучава! Премиерa - Citroën C-Zero
Нула литри бензин, нула емисија, нула бучава!
Иако навикнавме на форсираните хибриди, очигледно Citroen не спие – C-ZERO е промовирано како нивно веќе второ електрично возило, со сериозни амбиции.... Повеќе
 
 
Citroën DS3 Внимавајте, ајкула! Премиерa - Citroën DS3
Внимавајте, ајкула!
DS3 е нов ексклузивитет во понудата на француски Citroen. Го красат екстравагантен стил и футуристички решенија, комбинирани со луксуз карактеристичен за премиум моделите.... Повеќе
 
 
Citroën Revolte Бунтовник со причина Премиерa - Citroën Revolte
Бунтовник со причина
Со наследникот на легендарниот 2CV, Citroën очигледно има намера да ги урне сите досегашни стандарди и направи нов мега – популарен мал градски автомобил наменет за младата популација.... Повеќе
 
 
Citroën Ексклузивно – најповолни кредити во Citroen и Fiat! Македонија - Citroën
Ексклузивно – најповолни кредити во Citroen и Fiat!
Од 13 октомври 2009г. започна заедничка промотивна кампања на Стопанска Банка АД - Скопје, Аутомобиле СК и Автонова во рамки на која се нудат флексибилни кредити за набавка на патнички и комерцијални возила од... Повеќе
 
 
Citroën C3 - old Престиж, квалитет и врвно возачко доживување Возевме - Citroën C3 - old
Престиж, квалитет и врвно возачко доживување
Градот Рим беше местото каде Citroen се одлучи на светот да му го покаже автомобилот кој треба да биде предводник на генерацијата Citroen автомобили со ново лого – кое во себе ја носи симболиката на квалитет, ... Повеќе
 
 
Citroën C3 - Classic Погледнете го рекламниот спот за новиот C3 Занимливости - Citroën C3 - Classic
Погледнете го рекламниот спот за новиот C3
Слоганот за новиот C3 гласи VISIODRIVE. Толку би била најавата. Доволно е само да го погледнете.... Повеќе
 
 
Citroën Франкфурт 2009 – Citroen Revolte, алијас “Спачек” Саеми - Citroën
Франкфурт 2009 – Citroen Revolte, алијас “Спачек”
На првиот поголем саем по прославувањето на 60-годишнината од своето постоење, популарниот Citroen 2CV, или кај нас попознат како Спачек, го добива својот наследник. Revolte, најверојатно ќе влезе и во сериско... Повеќе
 
 
Citroën Легендарниот “Спачек” се враќа! Концепт - Citroën
Легендарниот “Спачек” се враќа!
Citroen ги објави првите фотографии, од автомобилот кој треба да биде главна ѕвезда на саемот во Франкфурт во Октомври. Реинкарнацијата на легендарниот Спачек, треба да влезе и во сериско производство, под име... Повеќе