дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Lancia
   
Луксузен Италијанец со американски зачин – Lancia Thema

Lancia го враќа името Thema во својата гама, кое ќе го носи новиот модел од средно-високата класа, базиран на Chrysler 300 C...

fotografii фотографии 20 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Lancia Delta Fiat размислува за враќање на Lancia Delta Integrale Маркет / Бизнис - Lancia Delta
Fiat размислува за враќање на Lancia Delta Integrale
Според најновите сознанија, во FCA (Fiat Chrysler Automobiles) jа разгледуваат можноста за враќање на моделот Delta. Имено, тоа би можел да биде последниот модел на Lancia, која по лансирањето на истиот целосн... Повеќе
 
 
Lancia Thema - 2012 Fernando Alonso ја возеше новата Lancia Thema Занимливости - Lancia Thema - 2012
Fernando Alonso ја возеше новата Lancia Thema
И не само што ја возеше, туку ја доби и на подарок... Повеќе
 
 
Lancia Flavia Lancia со Flavia Red Carpet едиција на саемот во Париз Саеми - Lancia Flavia
Lancia со Flavia Red Carpet едиција на саемот во Париз
Креирана во соработка со компанијата Poltrona Frau, која слави 100 години постоење... Повеќе
 
 
Lancia Ypsilon Lancia среде гламурот на модната недела во Милано Занимливости - Lancia Ypsilon
Lancia среде гламурот на модната недела во Милано
Lancia и модниот дизајнер Fabrizio Talia се здружија за кампањата со име “Once Upon My Time”... Повеќе
 
 
Lancia Flavia Видео: Новата Flavia – кабриолет од Lancia Новитет - Lancia Flavia
Видео: Новата Flavia – кабриолет од Lancia
Со вистински употребливи задни седишта... Повеќе
 
 
Lancia Ypsilon Тест – Lancia Ypsilon 1.2 Тест - Lancia Ypsilon
Тест – Lancia Ypsilon 1.2
Изборот во премиум сегментот на мали автомобили од година во година станува се поголем – од спортски ориентирани, до ретро и модерни шминкерски модели, има автомобил за сечиј вкус... Повеќе
 
 
Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon освои 2-то место за најиновативен автомобил Награди - Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon освои 2-то место за најиновативен автомобил
Новата Lancia Ypsilon ја започна новата година освојувајќи го второто место на "Innovation Award of the Year", изгласана од страна на читателите на италијанското списание Quattroruote... Повеќе
 
 
Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon – четврта и најмодерна Македонија - Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon – четврта и најмодерна
Новата Lancia Ypsilon е целосна различна, бидејќи е направена „од нула“ и нуди 600 персонализации кои се создаваат со вкрстување на трите нивоа на опременост - Silver, Gold и Platinum... Повеќе
 
 
Lancia Thema - 2012 Луксузен Италијанец со американски зачин – Lancia Thema Премиерa - Lancia Thema - 2012
Луксузен Италијанец со американски зачин – Lancia Thema
Lancia го враќа името Thema во својата гама, кое ќе го носи новиот модел од средно-високата класа, базиран на Chrysler 300 C... Повеќе
 
 
Lancia Ypsilon Нова Lancia Ypsilon	  Новитет - Lancia Ypsilon
Нова Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon, по прв пат во историјата, има два пара врати. ... Повеќе
 
 
Lancia  Chrysler 300 C на италијански начин – Lancia Thema Новитет - Lancia
Chrysler 300 C на италијански начин – Lancia Thema
Очигледно Lancia беше задоволна со дизајнот на Chrysler 300 C, па го задржа неговото американско потекло ... Повеќе
 
 
Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon: први фотографии само за вашите очи Новитет - Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon: први фотографии само за вашите очи
Пет врати и „нежен“ дизајн. Тоа е новиот рецепт на Fiat за спасување на брендот Lancia – новиот модел Ypsilon. Италијанската компанија ќе се бори за свое место на автомобилскиот пазар со мал хечбек модел од По... Повеќе
 
 
Lancia Stratos Првото видео од новата Lancia Stratos Новитет - Lancia Stratos
Првото видео од новата Lancia Stratos
Откако во медиумскиот простор се појави информацијата дека Италијанците работат на наследникот на легендарниот Stratos, поткрепена со неколку фотографии од тестирање на автомобилот на тркачка патека, со нестрп... Повеќе
 
 
Lancia Stratos Први официјални фотографии на Lancia Stratos Новитет - Lancia Stratos
Први официјални фотографии на Lancia Stratos
Ова се првите официјални фотографии на новата Lancia Stratos, замислата на Германскиот претприемач Michael Stoschek и духовен наследник на легендарните рели автомобили од седумдесеттите... Повеќе
 
 
Lancia  Chrysler „оut“, Lancia „in“ Маркет / Бизнис - Lancia
Chrysler „оut“, Lancia „in“
Како што и претходно беше најавено, Fiat на европските пазари ќе ги повлече моделите со ознаката Chrysler, а на нивна сметка ќе ја прошири понудата на Alfa... Повеќе
 
 
Lancia  Lancia објави службени скици на концептните модели Идни модели - Lancia
Lancia објави службени скици на концептните модели
Долго запоставената Lancia полека се буди. Барем на тоа можат да се понадеваат љубителите на овој бренд на Fiat. Зошто е тоа така?... Повеќе
 
 
Lancia Delta Легендарната Delta пристигна и кај нас Македонија - Lancia Delta
Легендарната Delta пристигна и кај нас
Најновата реинкарнација на најуспешниот модел во минатото од рели трките, Lancia Delta, пристигна и на нашиот пазар. Ѕвездата на филмот “Ангели и Демони” и најнапредниот автомобил во Fiat групацијата, зрачи с... Повеќе
 
 
Lancia Delta Компакт од средно – високата класа Тест - Lancia Delta
Компакт од средно – високата класа
Lancia најави големо враќање во премиум сегментот. Моделот кој треба да го пробие ледот е секако Delta, која за разлика од легендарниот претходник, не настапува како спортски, туку како префинет, елегантен и п... Повеќе
 
 
Lancia Delta Lancia Delta веќе влезе во светот на модата Занимливости - Lancia Delta
Lancia Delta веќе влезе во светот на модата
Lancia беше генерален спонзор на деновите на модата во Рим, кои се одржаа од 31 Јануари до 3 Февруари. Покрај манекенките, скапите облеки и накит, една од ѕвездите на шоуто беше и новата Lancia Delta.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Луксузен Италијанец со американски зачин – Lancia Thema

Повеќе >
koli.com.mk - Lancia Thema - 2012 Луксузен Италијанец со американски зачин – Lancia Thema
 
Lancia Delta веќе влезе во светот на модата
Архива на Lancia


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил