дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Lada
   
Lada Granta: Ова е рускиот Logan

Русија имаше голем ден. Домашната компанија AvtoVAZ, и официјално претстави нов модел. ...

fotografii фотографии 5 Фотографии komentari коментари 32 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Lada Niva 4x4 Lada Niva слави 40 години постоење Маркет / Бизнис - Lada Niva 4x4
Lada Niva слави 40 години постоење
Рускиот теренец го слави 40-тиот роденден. На здаровје Lada Niva!... Повеќе
 
 
Lada Поубавата страна на индустријата - Девојки кои работат во производствените погони на Lada Занимливости - Lada
Поубавата страна на индустријата - Девојки кои работат во производствените погони на Lada
Големи допринос за десетици илјади возила на Lada кои годишно ги напуштаат производните хали, имаат и припадничките на понежниот пол кои работат во AvtoVAZ погоните.... Повеќе
 
 
Lada Lada XCode е компактен SUV концепт кој најавува светла иднина за рускиот производител Новитет - Lada
Lada XCode е компактен SUV концепт кој најавува светла иднина за рускиот производител
На саемот во Москва, кој ретко е на радарот на оние кои сакаат да ги посетуваат големите автомобилски саеми, Lada претстави концепт со кој буквално ги засени сите други изложени автомобили... Повеќе
 
 
Lada Kalina Lada Kalina NFR со максимална брзина од 203 км/ч Новитет - Lada Kalina
Lada Kalina NFR со максимална брзина од 203 км/ч
Спортскиот компакт ќе биде придвижуван од 1.6 атмосферски мотор со моќност од 136 коњски сили... Повеќе
 
 
Lada Niva Urban * Претставена Lada Urban, 4x4 со 5 врати Новитет - Lada Niva Urban *
Претставена Lada Urban, 4x4 со 5 врати
Во Русија промовирана продолжена верзија на Lada Niva, легендарниот теренец наскоро пристигнува со 5 врати... Повеќе
 
 
Lada X-Ray Concept Започна производството: Погледнете како се составува новата Lada XRAY Занимливости - Lada X-Ray Concept
Започна производството: Погледнете како се составува новата Lada XRAY
Lada навистина отиде чекор понапред, кога е во прашање атрактивноста и квалитетот на своите возила... Повеќе
 
 
Lada Видео: видете како Руси дрифтаат Lada низ улиците на Москва! Занимливости - Lada
Видео: видете како Руси дрифтаат Lada низ улиците на Москва!
Лудите Руси, во професионално снимено видео, со добро спремена Lada. Забава, загарантирана.... Повеќе
 
 
Lada Niva 4x4 Lada Niva конечно ќе добие свој наследник Новитет - Lada Niva 4x4
Lada Niva конечно ќе добие свој наследник
Иконскиот руски теренец веќе неколку децении е првиот избор на сите кои имаат во план возење на терен кај нас, но денес реално заостанува во многу други категории, особено во возењето на нормален пат и целосни... Повеќе
 
 
Lada Нема да верувате каква експлозивна моќ се крие во оваа Lada 2104 Тјунинг - Lada
Нема да верувате каква експлозивна моќ се крие во оваа Lada 2104
Терминот „sleeper car“ се користи за автомобили со високи перформанси но скромен екстериер, каков што е случајот со оваа Lada 2104, во караван изведба, која располага со неверојатни 400 КС... Повеќе
 
 
Lada X-Ray Concept Lada го претстави серискиот XRAY Новитет - Lada X-Ray Concept
Lada го претстави серискиот XRAY
Кон средината на наредната година, автомобилот ќе се појави и на некои европски пазари... Повеќе
 
 
Lada Lada го претстави концептот Vesta Cross Концепт - Lada
Lada го претстави концептот Vesta Cross
На Off-Road шоуто во Москва, Lada ја претстави кросовер студијата која се базира на моделот Vesta, па оттука го носи називот Vesta Cross ... Повеќе
 
 
Lada Lada ја враќа својата слава во Русија Маркет / Бизнис - Lada
Lada ја враќа својата слава во Русија
Во ситуација кога рускиот автомобилски пазар е во криза, Lada успеа да го зголеми својот удел на истиот... Повеќе
 
 
Lada X-Ray Concept Lada X Ray со цена од 9.000 евра Новитет - Lada X-Ray Concept
Lada X Ray со цена од 9.000 евра
X Ray на пазарот ќе пристигне на почетокот на следната година со палета од три бензински мотори... Повеќе
 
 
Lada Lada Vesta - први фотографии од ентериерот Идни модели - Lada
Lada Vesta - први фотографии од ентериерот
Веќе една година трае континуираното загревање на медиумите во однос на промоцијата на новата Lada. По повеќе слики од надворешноста на автомобилот, сега објавени се и првите фотографии од ентериерот... Повеќе
 
 
Lada Lada караван со 400 КС Тјунинг - Lada
Lada караван со 400 КС
Терминот „sleeper car“ се користи за автомобили со високи перформанси но скромен екстериер, каков што е случајот со оваа Lada 2104, во караван изведба, која располага со неверојатни 400 КС... Повеќе
 
 
Lada Пристигнаа првите фотографии од новата Lada Vesta Новитет - Lada
Пристигнаа првите фотографии од новата Lada Vesta
Кон средината на минатата година, Lada ги претстави концептите XRay и седанот Vesta... Повеќе
 
 
Lada Niva 4x4 Lada го тестира моделот Niva со дизелски агрегат Новитет - Lada Niva 4x4
Lada го тестира моделот Niva со дизелски агрегат
Славното теренско возило на нашите простори, Lada Niva, во скоро време ќе добие освежување... Повеќе
 
 
Lada На саемот во Москва, Lada претстави два концепт модели Концепт - Lada
На саемот во Москва, Lada претстави два концепт модели
И двата концепти се најави за сериски изведби кои на пазарот ќе се појават за една односно две години. Станува збор за моделите Vesta и XRAY2 ... Повеќе
 
 
Lada Дали Lada ќе закрепне исто како Dacia? Маркет / Бизнис - Lada
Дали Lada ќе закрепне исто како Dacia?
Алијансата Renault-Nissan го презема најголемиот руски производител на автомобили - AvtoVAZ ... Повеќе
 
 
Lada Niva Urban * Lada Niva ќе добие ново руво Новитет - Lada Niva Urban *
Lada Niva ќе добие ново руво
Голема е веројатноста дека автомобилот ќе биде придвижуван од четири-цилиндричен, 1,7-литарски агрегат со 84 КС... Повеќе
 
 
Lada Lada бележи голем пад во продажбата Маркет / Бизнис - Lada
Lada бележи голем пад во продажбата
Поради падот на продажбата од 19 отсто, AvtoVAZ во 2013 година регистрирал загуба од 200 милиони долари ... Повеќе
 
 
Lada X-Ray Concept Ви се верува ли дека ова е Lada? Концепт - Lada X-Ray Concept
Ви се верува ли дека ова е Lada?
Да, токму така – се работи за Lada, со име X-RAY концепт, кој блесна на саемот во Москва... Повеќе
 
 
Lada Lada Riva, по 32 години престана да се произведува Занимливости - Lada
Lada Riva, по 32 години престана да се произведува
“Време е да се каже збогум” – изјави Игор Буренков од AutoVAZ... Повеќе
 
 
Lada Granta Вака изгледа новата Lada - Granta Новитет - Lada Granta
Вака изгледа новата Lada - Granta
Бидејќи Lada не вадат секоја година нов модел, навистина треба да се обрне внимание кога рускиот производител ќе ги отвори вратите од фабриката ... Повеќе
 
 
Lada Niva 4x4 Fifth Gear и Lada Niva - каква комбинација Занимливости - Lada Niva 4x4
Fifth Gear и Lada Niva - каква комбинација
Во Македонија веќе добро е позната „руската машина“ Lada Niva и по какви сè терени може да оди, но еве како се изненадија Британците ... Повеќе
 
 
Lada Granta Lada Granta: Ова е рускиот Logan Новитет - Lada Granta
Lada Granta: Ова е рускиот Logan
Русија имаше голем ден. Домашната компанија AvtoVAZ, и официјално претстави нов модел. ... Повеќе
 
 
Lada Lada влегува на голема врата во Ф1 Formula 1 - Lada
Lada влегува на голема врата во Ф1
Рускиот производител на автомобили Lada, оваа сезона ќе има своја реклама на болидот на Renault. Францускиот тим го потврди партнерството со Русите.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Lada Granta: Ова е рускиот Logan

Повеќе >
koli.com.mk - Lada Granta Lada Granta: Ова е рускиот Logan
 
Архива на Lada


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил