дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Škoda
   
Новaтa Octavia 2013 пристигна и во Македонија

Автомобилот освојува со својата атрактивност, уште поголем простор, бројни иновативни решенија, моќни и ефикасни мотори, како и пониска потрошувачка на гориво...

fotografii фотографии 10 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Škoda Octavia Новата Škoda Octavia доаѓа во 2021 година Новитет - Škoda Octavia
Новата Škoda Octavia доаѓа во 2021 година
Четвртата генерација ќе пристигне со поголеми димензии... Повеќе
 
 
Škoda Шминкерски додатоци од типот на LED проектори на вратите на Škodа Karoq Новитет - Škoda
Шминкерски додатоци од типот на LED проектори на вратите на Škodа Karoq
Volkswagen објави уште неколку нови детали поврзани со моделот Karoq, кои официјално е претставен пред недела дена, а кој ќе го замени популарниот модел Yeti... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Škoda го гаси моделот Citigo Инфо - Škoda Citigo
Škoda го гаси моделот Citigo
Но, пристигнуваат многу попозитивни вести... Повеќе
 
 
Škoda Во план е и vRS верзија на Škodа Karoq Новитет - Škoda
Во план е и vRS верзија на Škodа Karoq
Технолошкиот близнак на Seat Ateca Cupra, е се уште во фаза на дискусија и разгледување... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Citigo ќе биде првата електрична Škoda Електрични автомобили - Škoda Citigo
Citigo ќе биде првата електрична Škoda
На пазарот пристигнува во 2020 година, а до 2025 година, чесите ќе претстават уште четири електрични возила.... Повеќе
 
 
Škoda Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера Концепт - Škoda
Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера
Електричен модел на Škoda ќе биде достапен од 2019 година... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Преставена и редизајнирана Octavia Македонија - Škoda Octavia
Преставена и редизајнирана Octavia
На денешната презентација на новиот SUV на Skoda, беше презентиранa и редизајнираната Octavia... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Промовиран новиот SUV на Skoda - Kodiaq Македонија - Škoda Kodiaq - 2018
Промовиран новиот SUV на Skoda - Kodiaq
На денешната двојна презентација, заедно со редизајнираната Octavita, Порше Македонија официјално го престави новиот SUV со знакот на Skoda ... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Škoda Kodiaq добива RS верзија Новитет - Škoda Kodiaq - 2018
Škoda Kodiaq добива RS верзија
Овој модел ќе биде придвижуван од 2.0 литарски битурбо дизел мотор со моќност од 240 коњски сили и 500 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Освежената Škoda Octavia развива 230 коњски сили Новитет - Škoda Octavia
Освежената Škoda Octavia развива 230 коњски сили
Во 2017 година, ќе биде представен и силен мотор со 245 коњски сили... Повеќе
 
 
Škoda  Škoda сепак не заминува на пазарот на САД Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda сепак не заминува на пазарот на САД
Непознатата марка, нема продажни и сервисни мрежи, што значи потенцијална канибализација... Повеќе
 
 
Škoda Fabia Škoda Fabia ќе добие СУВ верзија Новитет - Škoda Fabia
Škoda Fabia ќе добие СУВ верзија
Чешкиот кросовер својата премиера ќе ја има во 2018 година... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Škoda SuperB продадена во речиси милион примероци Занимливости - Škoda Superb - old
Škoda SuperB продадена во речиси милион примероци
Чешкиот миленик слави 15 години, а на пазарот денес е достапна третата генерација на славниот модел... Повеќе
 
 
Škoda  Škoda ја спасува VW групацијата во Кореа Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda ја спасува VW групацијата во Кореа
Со Kodiaq, Škoda сакаат во 2017 година да се пробијат на корејскиот пазар.... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Škoda Kodiaq со 240 КС Идни модели - Škoda Kodiaq - 2018
Škoda Kodiaq со 240 КС
Можно ли е да го видиме новиот SUV на Škoda, Kodiaq „напумпан“ до 240 кс... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Пред официјално да биде претставен, да го погледнеме новиот Kodiaq Новитет - Škoda Kodiaq - 2018
Пред официјално да биде претставен, да го погледнеме новиот Kodiaq
Именуван по мечка од Аљаска, ова е SUV-то на Skoda со седум седишта... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Skoda го претстави ентериерот на Kodiaq Новитет - Škoda Kodiaq - 2018
Skoda го претстави ентериерот на Kodiaq
Чешкиот производител на саемот во Париз ќе го лансира најголемиот автомобил во својата гама, SUV-то Kodiaq... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Први фотографии и видео од големиот SUV на Skoda наречен Kodiaq Новитет - Škoda Kodiaq - 2018
Први фотографии и видео од големиот SUV на Skoda наречен Kodiaq
Чешкиот производител конечно ни ги откри првите фотографии од новиот Kodiaq SUV модел, на кој можеме да ги видиме деталите од првиот автомобил на брендот кој ќе се натпреварува во повисоките класи... Повеќе
 
 
Škoda  Škoda го потврди името Kodiaq за својот голем SUV Новитет - Škoda
Škoda го потврди името Kodiaq за својот голем SUV
Официјална премиера чешкиот автомобил ќе ја има на саемот за автомобили во Париз, во Октомври... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Škoda Octavia слави 20. роденден Занимливости - Škoda Octavia
Škoda Octavia слави 20. роденден
Најпродаваниот автомобил во историјата на чешкиот производител е претставен во 1996 година... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Новата Škoda доаѓа со чадор за миленици Новитет - Škoda Superb - old
Новата Škoda доаѓа со чадор за миленици
Škoda оваа година навистина импресионира... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Нов успех на Škoda: За 3 години, произведени 1.000.000 примероци од моделот Octavia Маркет / Бизнис - Škoda Octavia
Нов успех на Škoda: За 3 години, произведени 1.000.000 примероци од моделот Octavia
Чешкиот производител се пофали дека го произвел милионитиот примерок од третата генерација на моделот Octavia, а од 1996 и лансирањето на овој автомобил од фабричките траки, излегле преку 5 милиони автомобили... Повеќе
 
 
Škoda Бежични полначи за паметен телефон од пролет и во Škoda автомобилите Новитет - Škoda
Бежични полначи за паметен телефон од пролет и во Škoda автомобилите
Škoda наскоро ќе им се придружи и на другите производители на автомобили кои во своите модели нудат опции за бежично дополнување на паметните телефони и останатите уреди, објави оваа чешка компанија... Повеќе
 
 
Škoda VisionS концептот најавува голем и луксузен SUV од Skoda Новитет - Škoda
VisionS концептот најавува голем и луксузен SUV од Skoda
Веќе одамна знаеме дека чешкиот производител спрема голем SUV, кој треба да конкурира на Kia Sorento и Hyundai Santa Fe, а сега ги имаме и првите фотографии... Повеќе
 
 
Škoda Skoda планира четири нови кросовер модели Идни модели - Škoda
Skoda планира четири нови кросовер модели
Според најновите сознанија, Skoda планира во следните неколку години на купувачите да им понуди дури четири кросовер модели. Така барем тврди британскиот Car магазин, кој се повикува на извори блиски до чешкио... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Новата Skoda Superb - концертна сала на четири тркала Технологија - Škoda Superb - old
Новата Skoda Superb - концертна сала на четири тркала
Новиот предводник на Skoda отсега е достапен со специјално развиен систем за озвучување од брендот CANTON ... Повеќе
 
 
Škoda Škoda 935 Dynamic - автомобилска икона со уникатен дизајн Историјат - Škoda
Škoda 935 Dynamic - автомобилска икона со уникатен дизајн
Осумдесет години по светската премиера, класичниот автомобил од Škoda беше претставен во Бенсберг на изложбата на класични автомобили ... Повеќе
 
 
Škoda Roomster Визуелен приказ за втората генерација на Skoda Roomster Идни модели - Škoda Roomster
Визуелен приказ за втората генерација на Skoda Roomster
Официјалното претставување на втората генерација на Skoda Roomster е најавено за саемот во Женева следната година... Повеќе
 
 
Škoda Skoda Snowman/Polar – Најнови информации за новиот чешки SUV Идни модели - Škoda
Skoda Snowman/Polar – Најнови информации за новиот чешки SUV
Колку е за сега познато, Skoda до крајот на оваа година ќе го претстави новиот кросовер кој се очекува да биде поголем од моменталниот Yeti... Повеќе
 
 
Škoda Superb Combi 2009 Skoda го претстави караванскиот Superb Combi Новитет - Škoda Superb Combi 2009
Skoda го претстави караванскиот Superb Combi
Чешкиот произведувач ги објави првите службени фотографии и податоци за караванската Combi изведба од новата генерација на моделот Superb... Повеќе
 
 
Škoda Skoda Snowman - теренец во најава Идни модели - Škoda
Skoda Snowman - теренец во најава
Продажбата на овој модел би стартувала на почетокот од 2017-та година... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Нов сет на фотографии од моделот Skoda Superb Новитет - Škoda Superb - old
Нов сет на фотографии од моделот Skoda Superb
Skoda е во полн маркетиншки налет со цел што е можно подобро да се подготви теренот за лансирање на моделот Superb во Европа ... Повеќе
 
 
Škoda Fabia - old Skoda Fabia ќе менува бои само преку неколку допири на дисплејот Технологија - Škoda Fabia - old
Skoda Fabia ќе менува бои само преку неколку допири на дисплејот
Не е никаква тајна дека моделот Fabia е „златна кокошка“ за Skoda, па затоа чешкиот производител на овој автомобил му посветува посебно внимание кога се во прашање новите технолошки достигнувања... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Skoda Superb „блесна“ во Женева Новитет - Škoda Superb - old
Skoda Superb „блесна“ во Женева
Новиот Skoda Superb беше претставен на саемот за автомобили во Женева, а во продолжение ќе имате можност да ги прочитате деталите за овој автомобил... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Новиот Superb – Најдобрата Skoda на сите времиња Новитет - Škoda Superb - old
Новиот Superb – Најдобрата Skoda на сите времиња
Третата генерација на Superb, која во Прага беше претставена како најдобар автомобил од Skoda во однос на квалитетот и содржината... Повеќе
 
 
Škoda Skoda најавува мал кросовер за 2017 година Идни модели - Škoda
Skoda најавува мал кросовер за 2017 година
Според последните информации Skoda до крајот на 2017 година на купувачите ќе им понуди нов субкомпактен кросовер... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Нови скици од Skoda Superb 2015 Идни модели - Škoda Superb - old
Нови скици од Skoda Superb 2015
Третата генерација на моделот Skoda Superb пред светската јавност ќе биде презентирана во март следната година... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Combi 4x4 Познатата лимузина од Škoda отсега достапна и со погон на сите четири тркала Премиерa - Škoda Octavia Combi 4x4
Познатата лимузина од Škoda отсега достапна и со погон на сите четири тркала
Да, станува збор за Škoda Octavia... Повеќе
 
 
Škoda Fabia Combi 2009 Skoda Fabia Combi - први фотографии од новата генерација Новитет - Škoda Fabia Combi 2009
Skoda Fabia Combi - први фотографии од новата генерација
Утре, на саемот за автомобили во Париз ќе биде претставена новата генерација на моделот Fabia ... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Scout 2014 ŠKODA Octavia Scout: вреден работник со погон на сите четири тркала Новитет - Škoda Octavia Scout 2014
ŠKODA Octavia Scout: вреден работник со погон на сите четири тркала
Новата Octavia Scout пристигнува со низа на новости и подобрувања... Повеќе
 
 
Škoda Fabia Новата Škoda Fabia пристигнува во Македонија во 2015 година Македонија - Škoda Fabia
Новата Škoda Fabia пристигнува во Македонија во 2015 година
По премиерата во Париз, за кратко време очекувајте ја и на нашите простори... Повеќе
 
 
Škoda Fabia Прва фотографија од ентериерот на новата Fabia Новитет - Škoda Fabia
Прва фотографија од ентериерот на новата Fabia
Покрај фотографијата, производителот презентираше и дополнителни информации за патничката кабина... Повеќе
 
 
Škoda Fabia Новата Skoda Fabia половично ќе се базира на MQB платформата? Новитет - Škoda Fabia
Новата Skoda Fabia половично ќе се базира на MQB платформата?
Последните информации кои доаѓаат од Чешка, фрлаат ново светло врз конструкторските решенија за новата генерација на Fabia... Повеќе
 
 
Škoda Fabia Skoda ја претстави третата генерација на моделот Fabia Премиерa - Škoda Fabia
Skoda ја претстави третата генерација на моделот Fabia
Новата Fabia својот прв јавен настап ќе го има на претстојниот саем за автомобили во Париз, додека пак продажбата ќе започне на самиот крај од оваа или почетокот на следната година... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Тест – Skoda Rapid 1.2 TSI Тест - Škoda Rapid
Тест – Skoda Rapid 1.2 TSI
До вчера беше Octavia, сега е Rapid. Не, чекај, па има и нова Octavia… Навистина, можеби делува малку збунувачки, но има причина зошто Skoda лансираше два различни седани со слични димензии... Повеќе
 
 
Škoda Проширувањето на понудата, Skoda ќе го започне со голем SUV модел Идни модели - Škoda
Проширувањето на понудата, Skoda ќе го започне со голем SUV модел
И досега кружеа различни информации за тоа дека раководство на Skoda сериозно размислува за проширување на понудата, а сега дознаваме дека ваквата офанзива ќе ја предводи голем SUV модел ... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Тест – Skoda Octavia 1.2 TSI Тест - Škoda Octavia
Тест – Skoda Octavia 1.2 TSI
Golf од Чешка – често можеме да слушнеме кај нас. Еден од најпопуларните „седани“ на нашиот пазар, во новата генерација се базира на платформата на Golf 7, со ветување за подобрување на удобноста и возните сво... Повеќе
 
 
Škoda Octavia RS 2009 Skoda Octavia RS - Најбрзата Octavia произведена досега! Македонија - Škoda Octavia RS 2009
Skoda Octavia RS - Најбрзата Octavia произведена досега!
Автомобил со спортски карактер, бројни иновативни решенија и неверојатно ниска потрошувачка на гориво... Повеќе
 
 
Škoda Новата Skoda Fabia пристигнува кон крајот на годинава Идни модели - Škoda
Новата Skoda Fabia пристигнува кон крајот на годинава
Третата генерација се базира на скратена MQB платформа, а ќе располага со бензински мотори до 90 КС и дизел агрегати со моќност до 105 КС... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Scout 2014 Женева 2014: Новата Skoda Octavia Scout - вистински авантуристички дух Новитет - Škoda Octavia Scout 2014
Женева 2014: Новата Skoda Octavia Scout - вистински авантуристички дух
Робусно возило за сите патишта со карактеристичен заоблен спортски off-road изглед, иновативен погон на сите тркала, најдобри перформанси на нерамни патишта и висока флексибилност на и надвор од патот ... Повеќе
 
 
Škoda Audi? Не, ова е Skoda VisionC Concept! Концепт - Škoda
Audi? Не, ова е Skoda VisionC Concept!
Новото купе со четири врати на Skoda, кое како концепт ќе биде претставено на саемот во Женева, неодоливо потсетува на Audi A7!... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Skoda Octavia не престанува да воодушевува Македонија - Škoda Octavia
Skoda Octavia не престанува да воодушевува
Во пријатна атмосфера и во присуство на голем број пријатели, гости и претставници на медиумите синоќа во ноќниот клуб „Станица 26“, Porsche Macedonia и официјално го доби признанието „Автомобил на годината 20... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Spaceback Пристигна Škoda Rapid Spaceback - новиот градски заводник Македонија - Škoda Rapid Spaceback
Пристигна Škoda Rapid Spaceback - новиот градски заводник
Оваa зима и македонските возачи ќе можат со своите семејства да уживаат во патувањето и зимскиот одмор со новиот автомобилски убавец Škoda Rapid Spaceback, благодарение на генералниот импортер за Škoda - „Pors... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback: Нова класа во компактниот хечбек сегмент Новитет - Škoda Rapid Spaceback
Škoda Rapid Spaceback: Нова класа во компактниот хечбек сегмент
Rapid Spaceback е нов придонес на Škoda во компактниот сегмент кој има голем волумен... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Spaceback Skoda Rapid Spaceback - чешки адут меѓу компактните возила Новитет - Škoda Rapid Spaceback
Skoda Rapid Spaceback - чешки адут меѓу компактните возила
Skoda станува се’ посилен играч на пазарот, а единственото нешто кое изостануваше во понудата на овој производител беше компактен модел. Затоа Rapid Spaceback е особено добредојден ... Повеќе
 
 
Škoda Fabia - old Tретата генерација на Skoda Fabia пристигнува следната година Идни модели - Škoda Fabia - old
Tретата генерација на Skoda Fabia пристигнува следната година
Tретата генерација на Skoda Fabia, која се очекува во октомври 2014-та на саемот за автомобили во Париз, има важна мисија за целата Volkswagen групација... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Spaceback Skoda официјално го претстави моделот Rapid Spaceback Новитет - Škoda Rapid Spaceback
Skoda официјално го претстави моделот Rapid Spaceback
Skoda конечно и официјално ја претстави караванската изведба на моделот Rapid, под ознаката Spaceback... Повеќе
 
 
Škoda Škoda победи на Азорските Острови и го зголеми водството во ERC шампионатот Занимливости - Škoda
Škoda победи на Азорските Острови и го зголеми водството во ERC шампионатот
Дуото на Škoda Копецки / Дреслер ја прослави третата ERC победа во 2013-та година. Инаку ова е трета последователна победа за Škoda на Азорските Острови ... Повеќе
 
 
Škoda Yeti Возачите од Велика Британија најмногу го сакаат Škoda Yeti Маркет / Бизнис - Škoda Yeti
Возачите од Велика Британија најмногу го сакаат Škoda Yeti
Škoda Yeti триумфираше на анкетата „Auto Express Driver Power 2013“... Повеќе
 
 
Škoda Škoda Rapid Sport - динамичност и спортски дух Концепт - Škoda
Škoda Rapid Sport - динамичност и спортски дух
Kонцепт автомобил кој ја имаше својата светска премиера во Wörthersee, Австрија... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Новaтa Octavia 2013 пристигна и во Македонија Македонија - Škoda Octavia
Новaтa Octavia 2013 пристигна и во Македонија
Автомобилот освојува со својата атрактивност, уште поголем простор, бројни иновативни решенија, моќни и ефикасни мотори, како и пониска потрошувачка на гориво... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Shkoda Octavia - трета генерација Новитет - Škoda Octavia
Shkoda Octavia - трета генерација
На преполниот штанд на чешкиот производител на саемот за автомобили во Белград беше презентирана и новата Skoda Octavia ... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Skoda Citigo Sport – спортски со 60 КС!? Навистина? Новитет - Škoda Citigo
Skoda Citigo Sport – спортски со 60 КС!? Навистина?
Чесите навистина се потрудиле околу надворешниот дизајн на „спортската“ изведба на својот најмал модел, но да се стави придавката спортски, а моторот да има 60 КС? Нешто не штима тука... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Combi Skoda Octavia Combi – багажник од 610 литри! Новитет - Škoda Octavia Combi
Skoda Octavia Combi – багажник од 610 литри!
Излезе караванската верзија на новата Octavia, а Чесите ветуваат дека е најпространа во класата и има рекорден багажник од 610 литри!... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Skoda Rapid со цена од 10.380 евра Македонија - Škoda Rapid
Skoda Rapid со цена од 10.380 евра
Седанот на Skoda, наменет пред се за источните пазари, нуди пространа внатрешност и голем багажник, по прифатлива цена... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Škoda започна со производство на новата Octavia Маркет / Бизнис - Škoda Octavia
Škoda започна со производство на новата Octavia
Со зголемен производен капацитет, фабриката на Чесите во Млада Болеслав е значително модернизирана... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Вака ќе изгледа новата Škoda Octavia Coupe!? Новитет - Škoda Octavia
Вака ќе изгледа новата Škoda Octavia Coupe!?
Ова се неофицијални “рендер” фотографии. Како и да е, изгледа одлично... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Официјално: ова е новата Škoda Octavia Новитет - Škoda Octavia
Официјално: ова е новата Škoda Octavia
И може да се каже дека изгледа фантастично. Одличен напредок на Чешкиот бренд, иако тој е постигнат со Германска помош... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Хечбекот базиран на Škoda Rapid ќе се вика Spaceback Идни модели - Škoda Rapid
Хечбекот базиран на Škoda Rapid ќе се вика Spaceback
A неговото производство е потврдено – на пазарот го очекуваме при крајот на 2013-та... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Škoda Rapid премиерно ќе биде претставена во Париз Новитет - Škoda Rapid
Škoda Rapid премиерно ќе биде претставена во Париз
Во салоните го очекуваме веќе во октомври, годинава... Повеќе
 
 
Škoda Škoda ќе понуди на пазарот купе автомобил? Идни модели - Škoda
Škoda ќе понуди на пазарот купе автомобил?
Базиран на нивниот Superb, или на новиот Rapid... Повеќе
 
 
Škoda Rapid И Škoda добива свој Golf – ќе се вика Rapid хечбек Идни модели - Škoda Rapid
И Škoda добива свој Golf – ќе се вика Rapid хечбек
Фотографијата е компјутерски генериран приказ, а е спој на стандардниот Rapid, Vision D концептот на Чесите и VW Golf... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Škoda Rapid - новата класа на Škoda Новитет - Škoda Rapid
Škoda Rapid - новата класа на Škoda
Првиот Škoda автомобил кој го истакнува новиот дизајн на брендот: прецизен, свеж, безвременски и елегантен. Репер за просторноста во компактната класа... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Празнината меѓу Fabia и Octavia е пополнета – Škoda Rapid Новитет - Škoda Rapid
Празнината меѓу Fabia и Octavia е пополнета – Škoda Rapid
Најновиот модел на Škoda импресионира со просторноста и покрај компактниот екстериер... Повеќе
 
 
Škoda Rapid Škoda Rapid официјално, пристигнува во август Идни модели - Škoda Rapid
Škoda Rapid официјално, пристигнува во август
А ова се првите “шпионски" фотографии, без никаква камуфлажа... Повеќе
 
 
Škoda Škoda отпушта 600 работници во Чешка Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda отпушта 600 работници во Чешка
Исто така, производителот ќе ја укине работната сабота која ја воведе неодамна... Повеќе
 
 
Škoda Yeti Во МВР, Chrysler ќе се менува со Škoda или Seat? Македонија - Škoda Yeti
Во МВР, Chrysler ќе се менува со Škoda или Seat?
МВР ќе го освежува возниот парк со 150 нови возила... Повеќе
 
 
Škoda Fabia - old И новата Škoda Fabia ќе биде на MQB платформа Новитет - Škoda Fabia - old
И новата Škoda Fabia ќе биде на MQB платформа
Најголеми промени ќе бидат поголемото меѓуоскино растојание и поголемиот багажник... Повеќе
 
 
Škoda И Škoda ќе има свој Touareg Новитет - Škoda
И Škoda ќе има свој Touareg
Прифатлива алтернатива на SUV автомобилот на VW пристигнува од Škoda... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Škoda Citigo со пет врати дебитира во Женева Новитет - Škoda Citigo
Škoda Citigo со пет врати дебитира во Женева
Со Citigo брендот влегува во субкомпактниот сегмент... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Škoda Citigo – суб-компактот сега и со пет врати Новитет - Škoda Citigo
Škoda Citigo – суб-компактот сега и со пет врати
Škoda на саемот во Женева ќе го претстави суб-компактниот Citigo во верзија со пет врати, додека на пазарот овој модел би се нашол на средина од годинава... Повеќе
 
 
Škoda Octavia - old Škoda Octavia III со технологија на најновиот Golf Новитет - Škoda Octavia - old
Škoda Octavia III со технологија на најновиот Golf
За една година, по патиштата би требало да ја видиме третата генерација на моделот Škoda Octavia кој ќе ја користи новата MQB технологија на VW... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old ŠKODA прославува 14 милиони произведени автомобили Маркет / Бизнис - Škoda Superb - old
ŠKODA прославува 14 милиони произведени автомобили
Со јубилејниот модел Superb 2.0 TDI „Laurin & Klement“, ŠKODA го прослави 14 милионити произведен автомобил ... Повеќе
 
 
Škoda Рекордна година за ŠKODA Занимливости - Škoda
Рекордна година за ŠKODA
ŠKODA за изминатата година продаде рекореден број од околу 875,000 илјади автомобили што претставува раст од 15% во однос на минатата година... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Skoda Citigo – Чешкиот мини во поход! Новитет - Škoda Citigo
Skoda Citigo – Чешкиот мини во поход!
Чешкиот производител Skoda го доби својот најмал член.... Повеќе
 
 
Škoda Citigo Официјално претставување на Skoda Citigo Новитет - Škoda Citigo
Официјално претставување на Skoda Citigo
ŠKODA продолжува со својата офанзива на нови производи воведувајќи седма линија модели.... Повеќе
 
 
Škoda Mission L Спортска Skoda лимузина за младите купувачи Новитет - Škoda Mission L
Спортска Skoda лимузина за младите купувачи
Покрај сите новини кои концернот Volkswagen ги претстави во Франкфурт, една посебно ни фати око: концептот Skoda MissionL.... Повеќе
 
 
Škoda Франкфурт 2011: Škoda MissionL  Концепт - Škoda
Франкфурт 2011: Škoda MissionL
Skoda со офанзива на нови модели... Повеќе
 
 
Škoda Octavia - old Octavia ја помина бариерата од 325 km/h Тјунинг - Škoda Octavia - old
Octavia ја помина бариерата од 325 km/h
Škoda на „Salt Flats" ја помина бариерата од 325 km / h (201 mph) за време на Bonneville „Недела на брзината“ (13-20 август). ... Повеќе
 
 
Škoda Skoda испорачала преку 500.000 возила во првите шест месеци Маркет / Бизнис - Škoda
Skoda испорачала преку 500.000 возила во првите шест месеци
Skoda вози во петта брзина... Повеќе
 
 
Škoda Skoda во првото полугодие оствари нов продажен рекорд Маркет / Бизнис - Škoda
Skoda во првото полугодие оствари нов продажен рекорд
Успешна приказна на чешкиот бренд... Повеќе
 
 
Škoda Octavia - old И Octavia „лета“ 320 km/h! Занимливости - Škoda Octavia - old
И Octavia „лета“ 320 km/h!
592 КС под хаубата на најсилната Skoda на сите времиња... Повеќе
 
 
Škoda Yeti Skoda Auto произведе 100.000 примероци од моделот Yeti Маркет / Бизнис - Škoda Yeti
Skoda Auto произведе 100.000 примероци од моделот Yeti
Skoda за викендот го произвела стоилјадитиот примерок од компактниот SUV модел Yeti...... Повеќе
 
 
Škoda Fabia - old Рекордно ниска потрошувачка на гориво - 2.2 литри на 100 km - Škoda Fabia Greenline Занимливости - Škoda Fabia - old
Рекордно ниска потрошувачка на гориво - 2.2 литри на 100 km - Škoda Fabia Greenline
Ако не го препознавате, човекот на фотографијата е Герхард Платнер, светскиот првак во економично возење. ... Повеќе
 
 
Škoda Škoda прославува 20 Години со VW Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda прославува 20 Години со VW
Свеченоста ќе се одржи на 15 Април во Млада Болеслав со високи претставници од политиката и бизнисот.... Повеќе
 
 
Škoda Skoda – продолжена гаранција Македонија - Škoda
Skoda – продолжена гаранција
Заедно со ребрендирањето, односно визуелното освежување на брендот, Skoda ги претстави продолжената и мобилната гаранција... Повеќе
 
 
Škoda Skoda – мобилна гаранција Македонија - Škoda
Skoda – мобилна гаранција
Заедно со ребрендирањето, односно визуелното освежување на брендот, Skoda ги претстави продолжената и мобилната гаранција... Повеќе
 
 
Škoda Skoda со ново лого и корпоративен дизајн Македонија - Škoda
Skoda со ново лого и корпоративен дизајн
Од први март 2011 и официјално целата внатрешна и надворешна комуникација на ŠKODA ќе има нов, посвеж и помодернистички стил... Повеќе
 
 
Škoda Octavia - old ТЕСТ - Skoda Octavia 2.0 TDI Тест - Škoda Octavia - old
ТЕСТ - Skoda Octavia 2.0 TDI
Навистина ли е добра како VW?... Повеќе
 
 
Škoda Рели: Skoda Fabia R2 претставена и официјално Премиерa - Škoda
Рели: Skoda Fabia R2 претставена и официјално
По двогодишниот развој, официјално е претставен нов рели автомобил од Skoda. Натпреварувачкиот автомобил Skoda Fabia, подготвен по спецификација за класата R2, наменет е за широк спектар на аматерски рели воза... Повеќе
 
 
Škoda Yeti Skoda го шири семејството Yeti со помал и поголем модел Идни модели - Škoda Yeti
Skoda го шири семејството Yeti со помал и поголем модел
Поттикнати од фактот дека компактниот кросовер беше распродаден уште пред лансирањето, а листата на чекање стануваше се подолга, директорите на компанијата почнаа да размислуваат за воведување на дополнители ... Повеќе
 
 
Škoda Yeti Yeti со повеќе опрема и пониска цена! Македонија - Škoda Yeti
Yeti со повеќе опрема и пониска цена!
Skoda Yeti, сега е уште подостапна! Expirience пакетот кој нуди многу повеќе опрема, во комбинација соодличниот 1,2 TSI мотор сега со понуда од 14,750 евра! ... Повеќе
 
 
Škoda Octavia со 2.0 TDI мотор за 15.800 Eur Македонија - Škoda
Octavia со 2.0 TDI мотор за 15.800 Eur
Skoda и овој месец со попусти и изненадувања за купувачите.... Повеќе
 
 
Škoda Skoda ја замени конзервативноста со страст! Премиерa - Škoda
Skoda ја замени конзервативноста со страст!
Skoda со слоганот „The New Power of Skoda“ го претстави концептот Vision D кој ја отрива иднината на Skoda. ... Повеќе
 
 
Škoda Škoda - Нов корпоративен дизајн и ново лого Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda - Нов корпоративен дизајн и ново лого
Со акцент на големиот напредок кој се случи во изминативе години, Škoda Auto ќе го презентира новиот корпоративен дизајн на овогодинешниот саем за автомобили во Женева. ... Повеќе
 
 
Škoda Yeti Продолжува одличната понуда за Škoda Yeti Македонија - Škoda Yeti
Продолжува одличната понуда за Škoda Yeti
Пространоста и елегантната внатрешност на Škoda Yeti го прави овој автомобил еден од најпосакуваните во својата класа. ... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Superb е прогласен за семеен автомобил на годината Награди - Škoda Superb - old
Superb е прогласен за семеен автомобил на годината
Извонреден крај на годината, во Велика Британија Škoda го слави Superb како врвен модел на марката кој беше прогласен за семеен автомобил на годината од страна на хит шоу Fifth Gear.... Повеќе
 
 
Škoda Враќање на Skoda Felicia? Идни модели - Škoda
Враќање на Skoda Felicia?
Чешкиот производител изјави дека планира да произведува нов модел кој ќе биде помал од Octavia а поголем од Fabia.... Повеќе
 
 
Škoda Octavia Combi old И Skoda под напон – Octavia Green E Line Concept Новитет - Škoda Octavia Combi old
И Skoda под напон – Octavia Green E Line Concept
И чешкиот бренд го следеше трендот на саемот во Париз, претставувајќи го електричниот концепт, кој се базира на Octavia Combi... Повеќе
 
 
Škoda Škoda ги докажува високите стандарди за безбедност Безбедност - Škoda
Škoda ги докажува високите стандарди за безбедност
Чешкиот производител, преку низа тестови на полигонот во Uhelnice, покажа колку возилата од неговата гама се безбедни за сите патници во внатрешноста... Повеќе
 
 
Škoda Yeti Тест - Skoda Yeti 1.4 TSI 4x2 Тест - Škoda Yeti
Тест - Skoda Yeti 1.4 TSI 4x2
Со Yeti, Skoda влегува во сегмент во кој досега не била присутна и каде царуваат големите играчи. Користејќи Volkswagen технологија, на доработена платформа на Golf, Yeti настапува храбро, со вистински адути и... Повеќе
 
 
Škoda Kodiaq - 2018 Пристигнува „најмалата“ Skoda Идни модели - Škoda Kodiaq - 2018
Пристигнува „најмалата“ Skoda
Светлото на денот уште малку ќе го догледа и најмалиот автомобил на Skoda – инаку модел кој ќе биде базиран на Volkswagen Up, со кој впрочем заеднички се развива.... Повеќе
 
 
Škoda Superb - old Skoda Superb со нов, 1.6 TDI дизел мотор Новитет - Škoda Superb - old
Skoda Superb со нов, 1.6 TDI дизел мотор
Знаменосецот на Skoda, Superb, отсега ќе се нуди и до новиот, Common Rail дизел мотор од VW со зафатнина од 1,6 литри и сила од 105 КС... Повеќе
 
 
Škoda Skoda Superb како купе со два пара врати? Идни модели - Škoda
Skoda Superb како купе со два пара врати?
Volkswagen има Passat CC, Audi A5 Sportback и A7 на пат, секако Porsche Panamera, па сосема логично е да се запрашате зошто слични решенија немаат помалите брендови на VAG концернот - Seat и Skoda?... Повеќе
 
 
Škoda Skoda ја освежува понудата Маркет / Бизнис - Škoda
Skoda ја освежува понудата
Чешкиот производител, со новите мотори намерува да ја освежи понудата на своите актуелни модели Octavia, Yeti и Superb... Повеќе
 
 
Škoda Fabia - old Fabia и Roomster со ново лице Новитет - Škoda Fabia - old
Fabia и Roomster со ново лице
Најмалите модели на Skoda, Fabia и Roomster ги добија освежените изведби, кои покрај козметичките измени, добиваат и нови мотори и подновена технологија.... Повеќе
 
 
Škoda Škoda со сопствен рекорд во Септември Маркет / Бизнис - Škoda
Škoda со сопствен рекорд во Септември
Чешкиот производител на автомобили, постави нов сопствен рекорд кога е во прашање продажбата на возила. Со вкупно продадени 69.023 возила, овој производител го постави најдобриот резултат во својата историја.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Skoda Rapid со цена од 10.380 евра

Повеќе >
koli.com.mk - Škoda Rapid Skoda Rapid со цена од 10.380 евра
 
Škoda Octavia III со технологија на најновиот Golf
Skoda ја замени конзервативноста со страст!
Новaтa Octavia 2013 пристигна и во Македонија
Официјално претставување на Skoda Citigo
Архива на Škoda


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил