дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
BMW
   
BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)

BMW го претстави својот одговор на тековната класа на Mercedes-Benz A, како и на идниот Audi A3 Sportback...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
BMW Серија 1 BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО) Премиерa - BMW Серија 1
BMW 1 Серија во подвижни слики (ВИДЕО)
BMW го претстави својот одговор на тековната класа на Mercedes-Benz A, како и на идниот Audi A3 Sportback... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 Претставен новиот BMW од Серија 1 Премиерa - BMW Серија 1
Претставен новиот BMW од Серија 1
BMW ја откри најновата генерација на нивниот најмал модел од Серија 1.... Повеќе
 
 
BMW X1 BMW со премиерна презентација на својот нов X1 Премиерa - BMW X1
BMW со премиерна презентација на својот нов X1
Како по обичај, некаде кон средината на неговиот животен циклус, малиот кросовер на BMW е реставриран. Тој сега ќе се појави пообемен и за прв пат со приклуче хибриден погонски систем.... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 BMW слави 40 години од Серија 7 Инфо - BMW Серија 7 - 2012
BMW слави 40 години од Серија 7
Најголемиот баварски седан низ децениите успеа да остане секогаш на врвот... Повеќе
 
 
BMW  BMW го негира здружувањето во картел Инфо - BMW
BMW го негира здружувањето во картел
Паралелно со тоа, ги повлече возилата со дизел Euro 5 моторите... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe BMW M3 CS ќе развива 460 коњски сили Новитет - BMW M3 Coupe
BMW M3 CS ќе развива 460 коњски сили
Најбрзото BMW M3 во историјата ќе пристигне во 2018 година... Повеќе
 
 
BMW i3 * Батерискиот склоп на BMW i3 вграден во глисерот Torqeedo Deep Blue Занимливости - BMW i3 *
Батерискиот склоп на BMW i3 вграден во глисерот Torqeedo Deep Blue
пакетот литиум-јонски батерии со капцитет од 33 kWh за брзина од 30 чвора и автономија до час и половина пловење... Повеќе
 
 
BMW  Работниците на BMW од повреди ќе ги штити овошје Безбедност - BMW
Работниците на BMW од повреди ќе ги штити овошје
Овошјето Pomelo се наоѓа во зазштитните шлемови, елеци и ракавици... Повеќе
 
 
BMW BMW бара компензација од Bosch Маркет / Бизнис - BMW
BMW бара компензација од Bosch
BMW сака оваа година од Mercedes да ја врати круната најпродаван премиум автомобилски производител на светот, но поради еден од добавувачите, можеби веќе ја изгубил трката... Повеќе
 
 
BMW X3 Пристигна новата X3 серија на BMW Премиерa - BMW X3
Пристигна новата X3 серија на BMW
Истата ќе биде лансирана во ноември оваа година... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 BMW 760Li повторно во проблеми Инфо - BMW Серија 7 - 2012
BMW 760Li повторно во проблеми
Миленикот на баварската понуда и пред два месеци беше повлечен поради истиот проблем... Повеќе
 
 
BMW M4 Новиот модел BMW M4 CS Премиерa - BMW M4
Новиот модел BMW M4 CS
Специјална верзија, која ќе се произведува во ограничен број од 2017 до 2019 година... Повеќе
 
 
BMW BMW ја понуди услугата CarData Технологија - BMW
BMW ја понуди услугата CarData
Информации за автомобилот достапни за осигурителните дружтва како и сервисите за одржување на вашиот автомобил... Повеќе
 
 
BMW  BMW доби лиценца за извоз на автомобили од Кина Маркет / Бизнис - BMW
BMW доби лиценца за извоз на автомобили од Кина
Електричната BMW i-серија наскоро ќе пристигне на европскиот и американскиот пазар... Повеќе
 
 
BMW M2 Новото BMW M240i M Performance Edition Тјунинг - BMW M2
Новото BMW M240i M Performance Edition
Атрактивните делови на M Performance моделот, го подобруваат динамичниот карактер на спортското купе... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 BMW ја претстави својата рестилизирана Серија 2 Новитет - BMW Серија 2
BMW ја претстави својата рестилизирана Серија 2
Германскиот производител на автомобили ја рестилизираше својата Серија 2, и тоа редизајн добија Coupe, Cabrio, но и спортската M2 верзија... Повеќе
 
 
BMW BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW го зголемува своето производство на три милиони автомобили
Изминатата година од фабриката на BMW излегоа 2,37 милиони возила... Повеќе
 
 
BMW BMW планира производство на суперавтомобил? Супер автомобили - BMW
BMW планира производство на суперавтомобил?
Дали BMW подготвува автомобил за одбрана класа на луѓе... Повеќе
 
 
BMW X3 BMW пушта нови 40 модели до крајот на 2018 година Маркет / Бизнис - BMW X3
BMW пушта нови 40 модели до крајот на 2018 година
Авганистанци - радувајте се! Пристигнуваат нови 40 модели на BMW, и тоа во период од само една година! Да, 40 модели за една година... Повеќе
 
 
BMW Првиот целосно автономен BMW од 2021-ва Електрични автомобили - BMW
Првиот целосно автономен BMW од 2021-ва
Храбри најави стигнуваат од BMW. Од компанијата и официјално потврдија дека во 2021ва планираат да нлансираат целосно електричен модел кој ќе биде достапен и со т.н. 5-ти степен на автономија, што значи ќе се ... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 Новата BMW Серија 5 пристигна и во Македонија Македонија - BMW Серија 5 - 2010
Новата BMW Серија 5 пристигна и во Македонија
Еден од најочекуваните луксузни модели на автомобили за оваа година, сосема новиот BMW Серија 5 ја доживеа својата македонска премиера во Скопjе. ... Повеќе
 
 
BMW  CES 2017: Запознајте го BMW автомобилот на иднината Концепт - BMW
CES 2017: Запознајте го BMW автомобилот на иднината
Тродимензионални холограми во самоуправувачки автомобил... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 CES 2017: BMW ја претстави самоуправувачката Серија 5 Технологија - BMW Серија 5 - 2010
CES 2017: BMW ја претстави самоуправувачката Серија 5
Прототипот покажува дека баварскиот гигант е подготвен... Повеќе
 
 
BMW i8 * Освежениот BMW i8 ќе има 15 коњски сили повеќе Новитет - BMW i8 *
Освежениот BMW i8 ќе има 15 коњски сили повеќе
Од 2013 година се продадени нешто повеќе од 10.000 примероци од спортскиот баварски хибрид... Повеќе
 
 
BMW  BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година Инфо - BMW
BMW вети самоуправувачки автомобили до 2021 година
Тест возилата ќе бидат пуштени на улиците во Минхен следната година... Повеќе
 
 
BMW BMW подготвува ентериер за автомобилите од иднината Технологија - BMW
BMW подготвува ентериер за автомобилите од иднината
BMW подготвува ентериер за автомобилите од иднината, кој ќе биде претставен на идниот саем CES... Повеќе
 
 
BMW  Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година Инфо - BMW
Сите BMW модели ќе бидат електифицирани до 2020 година
До 2025 година, eco-friendly автомобилите ќе сочинуваат помалку од 20% од продажбата на BMW компанијата... Повеќе
 
 
BMW  BMW подготвува тркачки болиди Новитет - BMW
BMW подготвува тркачки болиди
Баварците регистрираа имиња од M1 CS до М8 CS... Повеќе
 
 
BMW  BMW X7 пристигнува во две верзии Новитет - BMW
BMW X7 пристигнува во две верзии
Купувачите ќе можат да избираат помеѓу верзија со седум седишта и ултралуксузна за четири патници... Повеќе
 
 
BMW  BMW во 2017 година, сака да продаде 100.000 електрични автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW во 2017 година, сака да продаде 100.000 електрични автомобили
До крајот на ова десетлетие, пристигнуваа и електричниот Mini, како и електричниот BMW X3... Повеќе
 
 
BMW  BMW повлекува 136 илјади возила Инфо - BMW
BMW повлекува 136 илјади возила
Проблем со пумпата за гориво... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Поставен нов светски рекорд: Најбрзо возење на автомобил на две тркала Занимливости - BMW M3 Coupe
Поставен нов светски рекорд: Најбрзо возење на автомобил на две тркала
Финецoт Вес Кивимаки постави нов рекорд во возење на автомобил на две тркала, со просечна брзина од 186 километри на час, а големи заслуги имаа и специјалните Nokian пневматици со блокови од арамид... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 BMW 750d xDrive: квартет турбополначи за дизелаш – торнадо Новитет - BMW Серија 7 - 2012
BMW 750d xDrive: квартет турбополначи за дизелаш – торнадо
Ултимативната верзија на 6-цилиндарскиот дизел со работна зафатнина од 2993 кубни сантиметри фабрички е тунирана да произведува 400 коњски сили и 760 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW i8 Roadster во салоните од 2018 Новитет - BMW i8 *
BMW i8 Roadster во салоните од 2018
Електричниот i3 ќе добие посилни батерии, кои ќе овозможуваат автономија од неверојатни 300 километри... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Coupe G-Power BMW M6 Gran Coupe испалува 740 коњски сили Тјунинг - BMW Серија 6 Coupe
G-Power BMW M6 Gran Coupe испалува 740 коњски сили
Од 0 до 100 километри забрзува за 3,7 секунди, до 200 километри за 10,5 секунди, додека крајната брзина изнесува 325 километри на час... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 Први слики од новата BMW Серија 5 Новитет - BMW Серија 5 - 2010
Први слики од новата BMW Серија 5
Порано од очекуваното, протекоа првите фотографии од новата Серија 5 на BMW, која нема да донесе претерано различен дизајн, но главните промени ќе бидат под кожата... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Инстант олеснување при брзина поголема од 270 км/ч Занимливости - BMW M3 Coupe
Инстант олеснување при брзина поголема од 270 км/ч
Неочекувана загуба на дел од автомобилот го изненади овој возач на М3-ка... Повеќе
 
 
BMW Z4 Zagato Coupe BMW Z4 со мотор од Dodge Viper. Каков ѕвер Тјунинг - BMW Z4 Zagato Coupe
BMW Z4 со мотор од Dodge Viper. Каков ѕвер
Кога ќе се спојат истокот и западот, во светот на автомобилите нели, добиваме еден ѕвер како ова BMW... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 концептот им пркоси на сите дизајнерски правила Саеми - BMW X2
BMW X2 концептот им пркоси на сите дизајнерски правила
Како што беше и најавено, BMW на саемот во Париз конечно и официјално ќе го претстави новиот кросовер X2 (F39)... Повеќе
 
 
BMW Најдоброто BMW досега направено Занимливости - BMW
Најдоброто BMW досега направено
Доколку пораснавте гледајќи ги “Трансформери”, вашето време пристигна, време е со нив, да се соочите во живо... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW ја менува стратегијата – спрема електрични Серија 3, Х4-ка и Mini Новитет - BMW Серија 3
BMW ја менува стратегијата – спрема електрични Серија 3, Х4-ка и Mini
Производителот од Минхен можеби е пионер во луксузната класа со својата “i” гама на електрични возила, но тие наскоро ќе ја сменат таа стратегија и ќе го забрзаат „електрифицирањето“ и на останатите модели... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 BMW објави ново промо видео Идни модели - BMW Серија 5 - 2010
BMW објави ново промо видео
Баварскиот произведувач објави ново видео за новата серија 5... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 ќе дебитира на саемот во Париз Новитет - BMW X2
BMW X2 ќе дебитира на саемот во Париз
Купе верзијата на супер успешниот BMW X1 е веќе спремна за производство, а ќе биде официјално претставена на саемот во Париз на почетокот од Октомври... Повеќе
 
 
BMW M5 Sedan BMW M5 Competition Edition Новитет - BMW M5 Sedan
BMW M5 Competition Edition
Посебна верзија на моделот M5 со 600КС за цена од, ни помалку ни повеќе, 129,000 евра... Повеќе
 
 
BMW Дали навистина BMW ќе произведе пикап? Занимливости - BMW
Дали навистина BMW ќе произведе пикап?
Не е исклучено BMW да произведе своја изведба на Hilux, согледувајќи ја досегашната соработка со Toyota... Повеќе
 
 
BMW  Специјална понуда во салонот на BMW Македонија Маркет / Бизнис - BMW
Специјална понуда во салонот на BMW Македонија
За секој X-модел следува подарок опрема во вредоност од 10.000 евра... Повеќе
 
 
BMW Проверка и сервисирање на вашиот клима уред, веќе од 1.990 денари Маркет / Бизнис - BMW
Проверка и сервисирање на вашиот клима уред, веќе од 1.990 денари
Во салонот на Маккар со нова понуда за контрола и сервис на вашиот клима уред... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 Видео: Тјунирано BMW 335d Занимливости - BMW Серија 3
Видео: Тјунирано BMW 335d
Кога станува збор за BMW на сите ни е помило кога втората и третата цифра од ознаката на моделот се поголеми. ... Повеќе
 
 
BMW  Видео: BMW M5 Pure Metal - најмоќна до сега, лимитирана M5-ка! Занимливости - BMW
Видео: BMW M5 Pure Metal - најмоќна до сега, лимитирана M5-ка!
Сите добро знаеме што значи буквата М кога станува збор за BMW. Последната серија 5, во пакет со назнаката „М5“ доби 560 коњски сили и околу 670 Nm вртежен момент. Но амбициите на BMW не застанаа тука.... Повеќе
 
 
BMW  BMW отповикува 210.000 возила Занимливости - BMW
BMW отповикува 210.000 возила
Конектор за детски седишта и погонска осовина... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 Тест: BMW 730Ld – минималистички луксуз обвиен со тон напредна технологија Тест - BMW Серија 7 - 2012
Тест: BMW 730Ld – минималистички луксуз обвиен со тон напредна технологија
И после многу обиди на конкуренцијата за симнување од тронот, Mercedes-Benz S Class остана на врвот во класата – се до лансирањето на новата генерација на BMW Серија 7, која имавме можност да ја тестираме и ко... Повеќе
 
 
BMW G-power BMW X5 M со 700 коњски сили! Тјунинг - BMW
G-power BMW X5 M со 700 коњски сили!
Премиум SUV, а „шиба“ како суперавтомобил.... Повеќе
 
 
BMW BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911 Идни модели - BMW
BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911
Се враќа во живот Серија 8 на BMW, со што Серија 6 се претвара во ривал на славната Porsche 911!... Повеќе
 
 
BMW G-Power BMW M6 испорачува 1001 КС! Тјунинг - BMW
G-Power BMW M6 испорачува 1001 КС!
На веќе страшниот 5.0 V10 силата му е дуплирана, а до 200 км/ч стига за 9 секунди!... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 BMW 750d доаѓа со најсилниот дизелски 6-цилиндарски мотор на светот Новитет - BMW Серија 7 - 2012
BMW 750d доаѓа со најсилниот дизелски 6-цилиндарски мотор на светот
Трилитарскиот TwinPower ќе има моќност од 394 коњски сили и забрзувањето до 100 километри на час ќе го завршува за само 4,6 секунди... Повеќе
 
 
BMW  Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година Премиерa - BMW
Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година
Баварците потврдија дека во 2018 во салоните доаѓа првиот BMW X7... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 2012 BMW работи на ривал за Audi A1 Новитет - BMW Серија 1 2012
BMW работи на ривал за Audi A1
Серија 0 официјално ќе биде претставена во втората половина на 2017 година... Повеќе
 
 
BMW X5 BMW Generation X Roadshow во Скопје Македонија - BMW X5
BMW Generation X Roadshow во Скопје
М Кар - увозникот за BMW во Македонија, во соработка со BMW Group, организира ексклузивен BMW Generation X настан за да ја промовира целата гама на BMW X модели.... Повеќе
 
 
BMW  BMW i3 и i8 претрпеа голем пад на пазарот Маркет / Бизнис - BMW
BMW i3 и i8 претрпеа голем пад на пазарот
Во првиот квартал BMW испорачал 23% помалку автомобили од семејството “I”... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 Повик до сопствениците на BMW од Серија 7 Инфо - BMW Серија 7 - 2012
Повик до сопствениците на BMW од Серија 7
Неисправен контролен модул на воздушното перниче... Повеќе
 
 
BMW X5 Новиот BMW X5 доаѓа следната година Новитет - BMW X5
Новиот BMW X5 доаѓа следната година
Пристигнува како најава за новиот модел X7... Повеќе
 
 
BMW M2 BMW M2 е побрз од BMW M4! Занимливости - BMW M2
BMW M2 е побрз од BMW M4!
Кога се спортските изведби на моделите на BMW во прашање, дефинитивно важи она „плати помалку, добиј повеќе“... Повеќе
 
 
BMW  Стотина BMW автомобили подготвени за рециклирање Занимливости - BMW
Стотина BMW автомобили подготвени за рециклирање
Доколку немате слабо срце, тогаш ви препорачуваме да погледнете како куп BMW автомобили, кои се одредени за рециклажа, стануваат обичен куп метал... Повеќе
 
 
BMW  BMW M5 и M6 остануваат без мануелен менувач Новитет - BMW
BMW M5 и M6 остануваат без мануелен менувач
Моделите M2, M3 и M4, пак, нема да бидат лишени од мануелното шалтање на брзините... Повеќе
 
 
BMW X1 BMW X1 хибрид, ќе има моќност од 224 коњски сили Новитет - BMW X1
BMW X1 хибрид, ќе има моќност од 224 коњски сили
За седум секунди ќе може да забрза до 100 километри на час, а доколку се префрли на електричен погон, неговата автономија би изнесувала 40 километри... Повеќе
 
 
BMW  BMW и официјално го потврди ултралуксузниот X7 Новитет - BMW
BMW и официјално го потврди ултралуксузниот X7
Ќе има четири седишта и ќе чини повеќе од 100.000 евра... Повеќе
 
 
BMW  Што знаеме за BMW X7? Новитет - BMW
Што знаеме за BMW X7?
Засега познат под фабричката ознака F17, идниот најголем СУВ автомобил на BMW на пазарот ќе пристигне најверојатно дури во 2019 година... Повеќе
 
 
BMW  BMW тргнува во напад на Mercedes-Maybach Новитет - BMW
BMW тргнува во напад на Mercedes-Maybach
Нов ултралуксузе одел на баварскиот произовдител ќе чини повеќе од 150.000 евра... Повеќе
 
 
BMW i3 * BMW i3 во 2017 година пристигнува во две нови изведби Новитет - BMW i3 *
BMW i3 во 2017 година пристигнува во две нови изведби
Хибридот и електричниот модел добиваат посилни батерии... Повеќе
 
 
BMW M5 Sedan BMW M5 ќе има моќност од 626 коњски сили Новитет - BMW M5 Sedan
BMW M5 ќе има моќност од 626 коњски сили
До 100 километри на час ќе забрзува за четири секунди, а неговата максимална брзина ќе надминува 248 километри на час... Повеќе
 
 
BMW  BMW i5 пристигнува и со класичен мотор Новитет - BMW
BMW i5 пристигнува и со класичен мотор
Премиум СУВ автомобилот ќе биде конструиран од јаглеродни влакна... Повеќе
 
 
BMW Серија 9 * BMW спрема нова Серија 8 - ќе пристигне во 2020! Идни модели - BMW Серија 9 *
BMW спрема нова Серија 8 - ќе пристигне во 2020!
Минхенскиот производител веќе подолго време нема купе од високата класа – последен таков модел беше 850i пред повеќе од две децении. Тоа треба да се промени наскоро – BMW веќе развива нов модел... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 Bmw 740e iPerformance троши само 2,1 литар на 100 километри Новитет - BMW Серија 7 - 2012
Bmw 740e iPerformance троши само 2,1 литар на 100 километри
Штотуку представениот BMW 740e iPerformance дефинитивно не го следи трендот на Алпина верзијата, но бројките од насловот ни откриваат нешто навистина интересно... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 Хибридната технологија од i8 се преселува во останатите модели на BMW Новитет - BMW Серија 7 - 2012
Хибридната технологија од i8 се преселува во останатите модели на BMW
И најинтересно од се, ќе се вика iPerformance, што значи дека оваа хибридна технологија ќе биде насочена кон добивање повисоки перформанси, без пенали на потрошувачката и емисијата на издувни гасови... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - 2012 Шлаг на тортата: BMW M760Li xDrive V12 Премиерa - BMW Серија 7 - 2012
Шлаг на тортата: BMW M760Li xDrive V12
Новото милениче на баварскиот гигант... Повеќе
 
 
BMW BMW опремено со турбо полначи, се запали во возење (видео) Занимливости - BMW
BMW опремено со турбо полначи, се запали во возење (видео)
Кога веќе од BMW серија 3, Е30 правите “турбо ѕвер”, направете го тоа како што треба, а не постојано да користите противпожарен апарат... Повеќе
 
 
BMW X3 BMW спрема М верзија на Х3 - ќе има 500 КС! Новитет - BMW X3
BMW спрема М верзија на Х3 - ќе има 500 КС!
Компактен SUV, со целата функционалност која ја нуди и моќен мотор со 500 КС под хаубата - отприлика таков ќе биде Х3 М... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Што е подобро на снег: 4х4 со летни гуми или заден погон со зимски гуми? Занимливости - BMW M3 Coupe
Што е подобро на снег: 4х4 со летни гуми или заден погон со зимски гуми?
Ние од koli.com.mk веќе многу пати имаме советувано во зима да возите исклучиво со зимски гуми и еве уште една причина зошто... Повеќе
 
 
BMW BMW представи нов перформанс пакет за M3/M4 Новитет - BMW
BMW представи нов перформанс пакет за M3/M4
BMW ги зголеми перформансите на моделите M3 седан, M4 купе и M4 кабриолет... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW i8 Spyder подготвен за премиера на CES Премиерa - BMW i8 *
BMW i8 Spyder подготвен за премиера на CES
Новата концептуална верзија на BMW i8 Spyder, своето деби ќе го направи на Consumer Electronics Show во јануари.... Повеќе
 
 
BMW i8 * Rinspeed го претстави концептот Ʃtos - автономен BMW i8 Концепт - BMW i8 *
Rinspeed го претстави концептот Ʃtos - автономен BMW i8
Швајцарската тјунерска компанија Rinspeed го претстави концепт моделот Σtos кој својата официјална премиера ќе ја доживее на претстојниот CES, односно саемот за електроника што ќе се одржи на почетокот од след... Повеќе
 
 
BMW M4 Примероци од BMW М3 и M4 ќе бидат повлечени поради проблем со погонската осовина Безбедност - BMW M4
Примероци од BMW М3 и M4 ќе бидат повлечени поради проблем со погонската осовина
Проблемот кај овие возила е во тоа што компанијата можеби и не ја пополнила погонската осовина со механичко масло, па со текот на времето делот може да отпадне... Повеќе
 
 
BMW M3 - 2013 Купил проблематичен BMW M3, за подоцна да дознае дека со него „дивеел“ Џереми Кларксон Занимливости - BMW M3 - 2013
Купил проблематичен BMW M3, за подоцна да дознае дека со него „дивеел“ Џереми Кларксон
27-годишниот Роб Вилис од Велика Британија купил половен BMW M3 со интересна историја... Повеќе
 
 
BMW Вака би изгледал i5 - електричниот SUV од BMW Електрични автомобили - BMW
Вака би изгледал i5 - електричниот SUV од BMW
Се појавија ексклузивни слики кои покажуваат како би можел да изгледа електричниот BMW i5, кој би требало да има опсег од 320 km... Повеќе
 
 
BMW i8 * Наскоро пристигнува BMW i8 Spyder Идни модели - BMW i8 *
Наскоро пристигнува BMW i8 Spyder
Пред околу три години BMW претстави концепт за моделот i8 Spyder, а сега имаме и официјална потврда дека овој автомобил наскоро ќе пристигне на пазарот... Повеќе
 
 
BMW CS Vintage Concept - BMW модел каков што сите сакаме, но нема да го добиеме Концепт - BMW
CS Vintage Concept - BMW модел каков што сите сакаме, но нема да го добиеме
Визиите кои ги имаме за насоката во која производителите на автомобили треба да го насочат дизајнот на своите возила, многу ретко се поклопуваат со идеите на оние кои се одговорни за тоа во реалноста, а денес ... Повеќе
 
 
BMW M3 Cabrio Зарем не е овој BMW M3 најкул пикап во светски рамки? Тјунинг - BMW M3 Cabrio
Зарем не е овој BMW M3 најкул пикап во светски рамки?
Приказната за автомобилот на сликите започнала во 2011-та година, кога BMW одлучил да го одбележи 1-ви април со претставување на „нов“ модел во понудата - BMW M3 пикап ... Повеќе
 
 
BMW Подготовките за моделот BMW i5 се во завршна фаза Електрични автомобили - BMW
Подготовките за моделот BMW i5 се во завршна фаза
Следниот автомобил од електричната гама на BMW би требало да се појави во текот на наредната година... Повеќе
 
 
BMW BMW лансираше нов онлајн систем за купување на автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW лансираше нов онлајн систем за купување на автомобили
Баварскиот производител ветува дека набрзо неговите клиенти ќе бидат во можност да купат нов автомобил онлајн, за само 10 минути... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 Новата BMW 5-ка – први фотографии! Новитет - BMW Серија 5 - 2010
Новата BMW 5-ка – први фотографии!
Нoвата 5-ка на BMW ќе има задача да се врати на врвот од класата, а ќе донесе многу технологија, вклучувајќи и нови хибридни погони и ќе биде лансирана во втората половина на наредната година... Повеќе
 
 
BMW BMW го претстави концептот Compact Sedan Концепт - BMW
BMW го претстави концептот Compact Sedan
Станува збор за студија со која Баварците директно го најавуваат доаѓањето на сериска изведба од истиот автомобил. Да бидеме уште поконкретни, BMW наскоро ќе лансира седан верзија на Серија 1, односно Серија 2... Повеќе
 
 
BMW Alpina претстави B5 Bi-Turbo изведби со моќност од 600 КС Новитет - BMW
Alpina претстави B5 Bi-Turbo изведби со моќност од 600 КС
Годинава, Alpina презентираше два специјални модели со кои го одбележа својот педесетти роденден, а сега е претставен и моделот B5 Bi-Turbo за 2016-та година и тоа во седан и караван изведби... Повеќе
 
 
BMW 5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz ТОП 5 - BMW
5 причини зошто да купите BMW а НЕ Mercedes – Benz
Во светот на луксузните автомобили, има нешто што го знаеме како светото германско тројство – Mercedes – Benz, BMW и Audi. Но, ако бидеме искрени, главното ривалство е сепак меѓу Штутгарт и Минхен... Повеќе
 
 
BMW 4 причини зошто да НЕ купите користено BMW Колумна - BMW
4 причини зошто да НЕ купите користено BMW
Автомобилите од Баварија се едни од најпосакуваните во автомобилската индустрија и со право – нудат навистина извонредно возачко доживување. Но, доколку се одлучите да купите, избегнете користено BMW. Еве зошт... Повеќе
 
 
BMW Времеплов: перфектно сочуван BMW M1 од 1981-ва, со само 682 изминати километри Историјат - BMW
Времеплов: перфектно сочуван BMW M1 од 1981-ва, со само 682 изминати километри
Линиите на дизајнерот Џорџето Џуџаро обично се совршени, а на овој BMW М1 од 1981-ва изгледаат уште поатрактивни, поради духот на едно време кое го носат со себе ... Повеќе
 
 
BMW Неофицијални слики од нова истражувачка студија на BMW Маркет / Бизнис - BMW
Неофицијални слики од нова истражувачка студија на BMW
Аеродинамичната хибридна студија од BMW, може да биде показател за изгледот на идните модели од „i“ понудата на производителот... Повеќе
 
 
BMW BMW најави нов метод за складирање на водород Технологија - BMW
BMW најави нов метод за складирање на водород
BMW објави дека во моментов развива нов метод за складирање на водород, кој ќе овозможи значително зголемување на автономијата на возилата со горивни ќелии... Повеќе
 
 
BMW Официјални слики и детали за новиот X2 SUV Идни модели - BMW
Официјални слики и детали за новиот X2 SUV
Неодамна BMW објави ексклузивни слики и детали во врска со новиот X2 купе - SUV модел, преку кој се стреми да го зголеми своето присуство на профитабилниот пазар за SUV возила... Повеќе
 
 
BMW BMW го потврди доаѓањето на третиот „i“ модел Идни модели - BMW
BMW го потврди доаѓањето на третиот „i“ модел
Шефот на BMW, Харалд Кругер, потврди дека баварскиот производител има намера во блиска иднина да го лансира својот трет „i“ модел... Повеќе
 
 
BMW M2 BMW го претстави M2 Новитет - BMW M2
BMW го претстави M2
Во согласност со претходните најави, баварскиот производител на автомобили и официјално го претстави моделот М2 Coupe, кој е директен наследник на 1M Coupe и т.н. „духовен наследник“ на E30 M3... Повеќе
 
 
BMW M2 BMW го најави моделот M2? Идни модели - BMW M2
BMW го најави моделот M2?
Неодамна BMW ја објави сликата прикажана во рамки на оваа објава, придружена со текстот „Страсна изведба. Со нетрпение го очекуваме возбудливиот октомври“... Повеќе
 
 
BMW „М Кар“ е нов увозник за BMW и MINI во Македонија! Македонија - BMW
„М Кар“ е нов увозник за BMW и MINI во Македонија!
По повод свеченото отворање на новиот продажно сервисен Центар на компанијата М Кар, главен увозник и дистрибутер на возилата BMW и MINI за Македонија и Косово се одржа прес конфереција на која се обрати гене... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW 3 Series седан стигна до 10 милиони примероци! Маркет / Бизнис - BMW Серија 3
BMW 3 Series седан стигна до 10 милиони примероци!
Најпопуларниот модел во гамата на BMW, а воедно и најпопуларниот автомобил во средната премиум класа, стигна до 10 милиони продадени примероци... Повеќе
 
 
BMW BMW ќе развива супер - автомобил во соработка со McLaren!? Супер автомобили - BMW
BMW ќе развива супер - автомобил во соработка со McLaren!?
Предлогот наводно се однесува на BMW модел кој би се базирал на истата архитектура која ќе се користи за P16, што пак треба да го замени сегашниот McLaren 650S... Повеќе
 
 
BMW X1 - old Франкфурт 2015: новиот BMW X1 со „мејнстрим“ пристап Новитет - BMW X1 - old
Франкфурт 2015: новиот BMW X1 со „мејнстрим“ пристап
Новиот X1 има за цел да биде допадлив за поширок спектар на купувачи на луксузни кросовери ... Повеќе
 
 
BMW Франкфурт 2015: извршниот директор на BMW колабираше на сцена Саеми - BMW
Франкфурт 2015: извршниот директор на BMW колабираше на сцена
Новоизбраниот извршен директор на BMW AG, Харалд Кригер, имаше непосакуван старт на својот прв меѓународен саем во Франкфурт откако е на оваа позиција... Повеќе
 
 
BMW BMW е најгледаниот автомобилски бренд на YouTube! Занимливости - BMW
BMW е најгледаниот автомобилски бренд на YouTube!
Како мрежа за гледање (автомобилски) видеа, YouTube ги надмина и најголемите телевизиски магнати. Многу од успехот се должи на видеата за коли, а меѓу нив, најгледани се оние со BMW и Honda во нив.... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 40 години незаменлива - BMW Серија 3 Историјат - BMW Серија 3
40 години незаменлива - BMW Серија 3
Денес, исто како и во 1975-та година, кога беше лансирана, Серија 3 е синоним за висок квалитет, со доза на спортски дух и примена на најновите технологии... Повеќе
 
 
BMW BMW 225xe Active Tourer подготвен за подиумот во Франкфурт Новитет - BMW
BMW 225xe Active Tourer подготвен за подиумот во Франкфурт
Баварскиот производител на автомобили ќе претстави нова изведба на Серија 2, а станува збор за моделот 225xe односно plug-in хибридна верзија со погон на сите четири тркала... Повеќе
 
 
BMW M Кар - нов ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија Македонија - BMW
M Кар - нов ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија
М Кар новиот ексклузивен увозник на BMW и MINI за Македонија и Косово, со седиште на улица Скупи бр.2, со задоволство го најавува започнувањето на бизнис активностите во Скопје од 26-ти август годинава... Повеќе
 
 
BMW M3 Sedan Следниот BMW M3 ќе биде хибриден автомобил Идни модели - BMW M3 Sedan
Следниот BMW M3 ќе биде хибриден автомобил
BMW има многу планови за следната генерација на Серија 3 и 4, иако до генерациската смена остануваат повеќе од три години... Повеќе
 
 
BMW Серија 4 Convertible Новиот BMW Серија 4 кабриолет со платнен покрив Идни модели - BMW Серија 4 Convertible
Новиот BMW Серија 4 кабриолет со платнен покрив
BMW E93 Серија 3 кабриолет во 2007-ма година од платнен се префрли на цврст покрив на преклопување, но судејќи според најавите, Серија 4 кабриолет ќе се врати на традиционалното решение ... Повеќе
 
 
BMW BMW најави дизел мотор со четири турбини Мотори - BMW
BMW најави дизел мотор со четири турбини
Од баварскиот производител најавија дека наскоро може да се очекува нивниот дизел агрегат кој ќе има, ни повеќе ни помалку, туку четири турбини... Повеќе
 
 
BMW Следната година пристигнува BMW 750d со четири турбо полначи!? Мотори - BMW
Следната година пристигнува BMW 750d со четири турбо полначи!?
Станува збор за агрегат кој треба да дебитира во моделот 750d xDrive, а кој најверојатно ќе биде достапен и во моделите M550d, X5 M50d, X6 M50d и X7 M50d... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 BMW Серија 5 ќе се произведува во Magna Steyr Маркет / Бизнис - BMW Серија 5 - 2010
BMW Серија 5 ќе се произведува во Magna Steyr
Наскоро, дел од производството на BMW Серија 5 ќе биде преместено од фабриките на BMW ... Повеќе
 
 
BMW BMW M - рачните менувачи заминуваат во историјата Технологија - BMW
BMW M - рачните менувачи заминуваат во историјата
М дивизијата на BMW предвидува бавен, но сигурен крај за рачните менувачи, барем кога станува збор за нивната понуда... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 - меѓу реалност и фантазија Идни модели - BMW X2
BMW X2 - меѓу реалност и фантазија
Според неофицијалните најави, идниот BMW X2 би требало да му биде конкурент на Range Rover Evoque... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 Gran Turisimo BMW Серија 5 GT со горивни ќелии Новитет - BMW Серија 5 Gran Turisimo
BMW Серија 5 GT со горивни ќелии
По изведбата на Серија 1 со вбризгување на вода, сега е тука Серија 5 Gran Turismo, која ја придвижува систем што е заеднички развиен со Toyota... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old Покрај Alpina B7, BMW ќе промовира и M Performance изведба на Серија 7? Идни модели - BMW Серија 7 - old
Покрај Alpina B7, BMW ќе промовира и M Performance изведба на Серија 7?
Новата Серија 7 има ограничен спектар на мотори, но на пат се и помоќни верзии, вклучувајќи го и моделот M Performance... Повеќе
 
 
BMW M3 Sedan BMW M3 против Mercedes C63 AMG Занимливости - BMW M3 Sedan
BMW M3 против Mercedes C63 AMG
BMW прерасна во неприкосновен владетел во D сегментот на спортски автомобили. Голем е угледот што M3/M4 моделите го уживаат меѓу љубителите на автомобили, а со самото тоа постојано се „на нишан“ кај конкуренци... Повеќе
 
 
BMW BMW развива автомобил со потрошувачка помала од 0.5l/100km? Концепт - BMW
BMW развива автомобил со потрошувачка помала од 0.5l/100km?
Според неофицијални извори, BMW работи на развојот на најекономичниот автомобил во своето постоење... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old Официјално: Претставување на новата генерација BMW серија 7 Новитет - BMW Серија 7 - old
Официјално: Претставување на новата генерација BMW серија 7
Врвот на понудата на Баварците доби подновување... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old BMW Австрија по грешка објави нови информации за Серија 7 Новитет - BMW Серија 7 - old
BMW Австрија по грешка објави нови информации за Серија 7
Два дена пред официјално најавената премиера на моделот BMW Серија 7, поради пропустот на австрискиот огранок на компанијата, на интернет се појавија фотографии, ценовник и каталог за опремата на новиот автомо... Повеќе
 
 
BMW Возач на BMW намерно удри во мотоциклист Безбедност - BMW
Возач на BMW намерно удри во мотоциклист
Лекцијата од приложениот видео клип е дека во сообраќајот треба да се постапува љубезно, дури и кога апсолутно имате право на реакција... Повеќе
 
 
BMW X1 - old BMW го претстави новиот X1 Новитет - BMW X1 - old
BMW го претстави новиот X1
Баварскиот производител ја претстави новата генерација на својот најмал кросовер, моделот X1, кој на пазарот ќе пристигне во втората половина на годинава... Повеќе
 
 
BMW BMW 650i тјуниран од страна на Prior Design Тјунинг - BMW
BMW 650i тјуниран од страна на Prior Design
Овој BMW 650i изгледа попривлечно и поагресивно од М6... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 пристигнува во 2017 година Идни модели - BMW X2
BMW X2 пристигнува во 2017 година
Според информациите кои пристигнаа од “Германците”, BMW даде зелено светло за производство на новиот спортски настроен кросовер... Повеќе
 
 
BMW BMW нема доволно кросовери за да го задоволи американскиот пазар Маркет / Бизнис - BMW
BMW нема доволно кросовери за да го задоволи американскиот пазар
Раководителот на BMW за Северна Америка, со нетрпение очекува баварската марка да ги инвестира најавените милијарда долари во фабриката во Спартанбург... Повеќе
 
 
BMW BMW најави нови мотори за сериите 1, 2, 3, 4 и X5 Мотори - BMW
BMW најави нови мотори за сериите 1, 2, 3, 4 и X5
Почнувајќи од ова лето, понудата на мотори за одредени модели на BMW ќе биде темелно освежена и проширена со нови агрегати... Повеќе
 
 
BMW BMW ја најави новата генерација на својот plug-in хибриден систем Хибриди - BMW
BMW ја најави новата генерација на својот plug-in хибриден систем
Германскиот производител и официјално потврди дека во моментов работи на развој на својот нов plug-in хибриден систем еDrive кој ќе се вградува во големите возила, но и во оние со средна големина... Повеќе
 
 
BMW BMW го најави концептот 3.0 CSL Hommage Концепт - BMW
BMW го најави концептот 3.0 CSL Hommage
Производителот ќе го прикаже својот прекрасен нов 3.0 CSL Hommage концепт на настанот 2015 Concorso d’Eleganza Villa d’Este, свечената манифестација која секоја година се одржува на брегот на езерото Комо во И... Повеќе
 
 
BMW Откриена тајна колекција од 45 BMW автомобили Занимливости - BMW
Откриена тајна колекција од 45 BMW автомобили
Е, ова се вика љубов... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW ja „освежи“ Серија 3 Новитет - BMW Серија 3
BMW ja „освежи“ Серија 3
Баварскиот производител на автомобили ги објави првите фотографии и технички податоци за редизајнот на актуелната генерација од моделот Серија 3, а освежената изведба на потенцијалните клиенти ќе им понуди пов... Повеќе
 
 
BMW Што се случува на патеката Nurburgring после дождливо време Занимливости - BMW
Што се случува на патеката Nurburgring после дождливо време
Дожд на патеката Nurburgring значи поголема доза на адреналин и дрифтинг забава на свиоците... Повеќе
 
 
BMW 135i BMW 135i со V8 агрегат Тјунинг - BMW 135i
BMW 135i со V8 агрегат
Ќе се осмелиме да кажеме дека ова резултирало со еден од најдобрите BMW автомобили некогаш направени... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old Интимна премиера на BMW Серија 7 во САД Новитет - BMW Серија 7 - old
Интимна премиера на BMW Серија 7 во САД
Целосно новата BMW Серија 7 ќе биде премиерно прикажана во Мајами, но на промоцијата се поканети само одбрани гости, воглавно сопственици на претходните генерации од овој модел... Повеќе
 
 
BMW Последни сознанија во врска со BMW i5 Идни модели - BMW
Последни сознанија во врска со BMW i5
Според најновите информации кои доаѓаат од извори блиски на производителот, овој модел на пазарот би требало да пристигне во текот на 2018-та година... Повеќе
 
 
BMW Alpina одбележа 50 години со специјални изведби на моделите B5 и B6 bi-turbo Тјунинг - BMW
Alpina одбележа 50 години со специјални изведби на моделите B5 и B6 bi-turbo
Alpina, познатата германска тјунерска компанија специјализирана за преработка на BMW модели, оваа година го слави својот педесетти роденден, а годишнината има намера и соодветно да ја одбележи со посебни издан... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 2012 Последни сознанија за седан изведбата на BMW Серија 1 Новитет - BMW Серија 1 2012
Последни сознанија за седан изведбата на BMW Серија 1
BMW наскоро во својата понуда ќе приклучи уште еден помал и фамилијарен модел со погон на предните тркала. Имено, на моделите Серија 2 Active Tourer и Gran Tourer ќе им се приклучи и седан изведба на Серија 1,... Повеќе
 
 
BMW 1602e - електричниот концепт на BMW од 1972-ра Електрични автомобили - BMW
1602e - електричниот концепт на BMW од 1972-ра
BMW моделите со ознака „i“ не се првите електрични автомобили произведени од страна на баварската компанија. Првото вакво возило потекнува уште од 1972-ра година и го носи називот 1602e... Повеќе
 
 
BMW BMW X7 пристигнува најдоцна до 2018-та Идни модели - BMW
BMW X7 пристигнува најдоцна до 2018-та
Шпанските медиуми објавија неколку детали во врска со идниот BMW X7 кој се очекува во 2017-та или 2018-та година... Повеќе
 
 
BMW Ѕирнете во внатрешноста на мини автомобилот Isetta Занимливости - BMW
Ѕирнете во внатрешноста на мини автомобилот Isetta
Рензо Риволта го продал својот Isetta мини автомобил како и неговите планови, алатки и капитал на „Bayerische Motoren Werke“ во Минхен, 1954-та година... Повеќе
 
 
BMW BMW подготвува Серија 1 Sport Cross? Идни модели - BMW
BMW подготвува Серија 1 Sport Cross?
Во однос на останатите модели, а особено на X1, овој автомобил ќе се разликува по уникатниот стил и дизајн... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW i8 фотографиран во Скопје Македонија - BMW i8 *
BMW i8 фотографиран во Скопје
Кој ли е сопственикот на овој „убавец“ од скопскиот асфалт... Повеќе
 
 
BMW BMW ќе му конкурира на Model S со i5/i7? Концепт - BMW
BMW ќе му конкурира на Model S со i5/i7?
Според последните информации, BMW планира да произведе автомобил кој ќе биде директен конкурент на Model S од Tesla... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Gran Coupe Alpina го поднови B6 xDrive Gran купето (Фото) Тјунинг - BMW Серија 6 Gran Coupe
Alpina го поднови B6 xDrive Gran купето (Фото)
По претставувањето на редизајнираната серија 6, сосема очекувано и Alpina го промени редизајнираниот модел... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 Првиот светски премиум компактен модел со седум седишта – BMW 2 Gran Tourer Новитет - BMW Серија 2
Првиот светски премиум компактен модел со седум седишта – BMW 2 Gran Tourer
BMW го претстави автомобилот кој премиерно ќе се појави на Женевскиот саем... Повеќе
 
 
BMW Спортските M модели на BMW нема да бидат достапни со хибриден погон Хибриди - BMW
Спортските M модели на BMW нема да бидат достапни со хибриден погон
Еден од водечките луѓе во "спортскиот оддел" на BMW Карстер Пирс, во своето последно интервју изјави дека BMW M моделите нема да бидат достапни со хибриден погон... Повеќе
 
 
BMW Новите автомобилски технологии носат нови проблеми  (Видео) Совети за безбедност - BMW
Новите автомобилски технологии носат нови проблеми (Видео)
Неодамна се прошири веста за хакирање на Connected Drive системот на моделите на BMW ... Повеќе
 
 
BMW M4 BMW ја објасни работата на иновативните ласерски светла (Видео) Новитет - BMW M4
BMW ја објасни работата на иновативните ласерски светла (Видео)
Баварците неодамна го претставија M4 моделот со “Iconic Lights” концептот... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW Серија 3 петта година по ред премиум модел број 1 во САД Маркет / Бизнис - BMW Серија 3
BMW Серија 3 петта година по ред премиум модел број 1 во САД
Петта година по ред, BMW Серија 3 е најпродаван премиум автомобил во САД... Повеќе
 
 
BMW 135i Погледнете ги првите фотографии од “освежениот” BMW M135i Новитет - BMW 135i
Погледнете ги првите фотографии од “освежениот” BMW M135i
BMW пред неколку дена официјално ја покажа редизајнираната изведба на моделот Серија 1... Повеќе
 
 
BMW BMW се враќа на сцената, избран нов застапник за Македонија Македонија - BMW
BMW се враќа на сцената, избран нов застапник за Македонија
М-KAR Бугарија е новиот застапник на BMW и Mini возилата за Македонија... Повеќе
 
 
BMW BMW произведе 1 милион автомобили во Кина Маркет / Бизнис - BMW
BMW произведе 1 милион автомобили во Кина
BMW неодамна го произведе милионитиот автомобил во Кина... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 2012 BMW ја претстави редизајнираната серија 1 Новитет - BMW Серија 1 2012
BMW ја претстави редизајнираната серија 1
Опсежно освежување кое ги опфаќа козметичките, како и техничките унапредувања... Повеќе
 
 
BMW i3 * BMW ќе го претстави новиот i3 на Super Bowl финалето Занимливости - BMW i3 *
BMW ќе го претстави новиот i3 на Super Bowl финалето
Интересен начин за рекламирање на ново возило... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old Новата генерација на BMW серија 7 ќе добие кожен поклопец за мотор Идни модели - BMW Серија 7 - old
Новата генерација на BMW серија 7 ќе добие кожен поклопец за мотор
Баварската крстарица одново ги пишува правилата на луксузот... Повеќе
 
 
BMW BMW ја претстави новата генерација на паметни светла Новитет - BMW
BMW ја претстави новата генерација на паметни светла
Адаптивни ласерски светла и светла со OLED технологија... Повеќе
 
 
BMW BMW со подобра продажба од Mercedes во Америка Маркет / Бизнис - BMW
BMW со подобра продажба од Mercedes во Америка
Минатата година, BMW продаде 9000 повеќе автомобили од својот ривал, Mercedes-Benz... Повеќе
 
 
BMW M4 BMW направи уште еден чекор на полето за ласерски светла Новитет - BMW M4
BMW направи уште еден чекор на полето за ласерски светла
На саемот што се одржува во Las Vegas BMW ја претстави новата генерација на ласерски светла... Повеќе
 
 
BMW Видео: Кој е побрз – BMW i8 или M4 Coupe? Споредби - BMW
Видео: Кој е побрз – BMW i8 или M4 Coupe?
Споредба помеѓу забрзувањето на два спортски автомобили, i8 и M4... Повеќе
 
 
BMW BMW подготвува автомобил кој ќе биде директен конкурент на Mercedes-Maybach S класата Идни модели - BMW
BMW подготвува автомобил кој ќе биде директен конкурент на Mercedes-Maybach S класата
Извори блиски до BMW изјавија дека водечката германска компанија припрема нова лимузинска серија 9... Повеќе
 
 
BMW Најлошото излегување од паркинг регистрирано на камера Занимливости - BMW
Најлошото излегување од паркинг регистрирано на камера
Понекогаш е навистина многу тешко да се поверува дека вакви работи се случуваат во реалноста. Верувале или не, ова не е скриена камера... Повеќе
 
 
BMW i3 * BMW: Паркирање автомобил со помош на “паметен” часовник Технологија - BMW i3 *
BMW: Паркирање автомобил со помош на “паметен” часовник
Германскиот произведувач на Меѓународниот саем за електроника го претстави новиот систем за далечинско паркирање на автомобилот... Повеќе
 
 
BMW i8 * Top Gear ги избра најдобрите автомобили за 2014-та Награди - BMW i8 *
Top Gear ги избра најдобрите автомобили за 2014-та
Како што наближува крајот на годината, доаѓаат и првите резултати од изборите за автомобил на 2014-та. Меѓу првите се огласи британскиот Top Gear... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 BMW Серија 2 ќе има 3-цилиндричен мотор Мотори - BMW Серија 2
BMW Серија 2 ќе има 3-цилиндричен мотор
BMW продолжува со трендот на отстранување на цилиндри од своите мотори, правејќи ги се' помали... Повеќе
 
 
BMW Серија 6 Coupe BMW ја претстави „освежената“ Серија 6 Новитет - BMW Серија 6 Coupe
BMW ја претстави „освежената“ Серија 6
BMW официјално ги објави првите фотографии и детали за новата, обновена Серија 6, чија светска премиера ќе се случи на саемот за автомобили во Детроит во јануари... Повеќе
 
 
BMW BMW ја претстави најскапата боја за своите автомобили Маркет / Бизнис - BMW
BMW ја претстави најскапата боја за своите автомобили
Бојата со назив Pure Metal Silver, клиентите можат да ја добијат по цена од 8.000 евра... Повеќе
 
 
BMW BMW i8S со повеќе од 500 КС пристигнува во 2016-та Идни модели - BMW
BMW i8S со повеќе од 500 КС пристигнува во 2016-та
Според последните информации, на почетокот од 2016-та година, во рамки на одбележувањето на својот стоти роденден, BMW планира да претстави посебна изведба од неговиот plug-in хибриден спортски автомобил i8 ... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 GT BMW го претстави новиот Power eDrive plug-in хибриден погон Хибриди - BMW Серија 5 GT
BMW го претстави новиот Power eDrive plug-in хибриден погон
По вчерашната презентација на plug-in хибридната Серија 3, BMW претстави и прототип на Серија 5 GT придвижуван од Power eDrive plug-in хибриден погон со високи перформанси, што во иднина би можел да се вградув... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW претстави прототип на plug-in хибридната серија 3 Хибриди - BMW Серија 3
BMW претстави прототип на plug-in хибридната серија 3
BMW неодамна ја претстави plug-in хибридната изведба на серија 3. Поконкретно, станува збор за прототип кој се базира врз основа на обновената верзија на серија 3... Повеќе
 
 
BMW BMW i5 ќе има погон на горивни ќелии Идни модели - BMW
BMW i5 ќе има погон на горивни ќелии
Линијата на BMW, покрај моделите i3 и i8, секако ќе биде проширена и со други возила а првиот кандидат е i5 ... Повеќе
 
 
BMW BMW и Toyota продолжуваат со развојот на заедничкиот спортски автомобил Идни модели - BMW
BMW и Toyota продолжуваат со развојот на заедничкиот спортски автомобил
BMW потврди дека развојот на новиот спортски автомобил, на кој Баварците работат заедно со Toyota, се одвива според планот и дека целиот проект „навлегол во фаза на концепт“ ... Повеќе
 
 
BMW M6 Gran Coupe Модифицирана изведба на BMW M6 Gran Coupe со фуриозни 800 КС Тјунинг - BMW M6 Gran Coupe
Модифицирана изведба на BMW M6 Gran Coupe со фуриозни 800 КС
Германската тјунерска компанија PP-Performance ја претстави својата модифицирана изведба на моделот BMW M6 Gran Coupe која накратко е опишана како најбрзата серија 6 во светот... Повеќе
 
 
BMW X6 M Вака би изгледал BMW X6 M во кабриолет изведба Тјунинг - BMW X6 M
Вака би изгледал BMW X6 M во кабриолет изведба
Со цел да ја разбијат монотонијата, креативните дизајнери од студиото X-Tomi Design, денес ја претставија својата визија за BMW X6 M во кабриолет изведба... Повеќе
 
 
BMW Следната генерација на BMW возилата со поголеми естетски разлики Идни модели - BMW
Следната генерација на BMW возилата со поголеми естетски разлики
Љубителите на автомобилите во неколку наврати гласно ги критикуваат производителите за своите модели... Повеќе
 
 
BMW M2 Новиот спортски автомобил од BMW пристигнува со 400 коњски сили Идни модели - BMW M2
Новиот спортски автомобил од BMW пристигнува со 400 коњски сили
Да, станува збор за долго очекуваниот M2 модел... Повеќе
 
 
BMW Историјата на BMW Туринг тркачките автомобили (Видео) Занимливости - BMW
Историјата на BMW Туринг тркачките автомобили (Видео)
Автомобилскиот спорт има за раскажување многу интересни приказни... Се најавува документарец посветен за сите фанови на BMW... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW подготвува уште еден хибрид наречен i8S? Идни модели - BMW i8 *
BMW подготвува уште еден хибрид наречен i8S?
За кратко BMW ќе го прослави својот 100-ти роденден, но на кој начин?... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old Новата BMW Серија 7 ќе добие нови 6-цилиндрични мотори Идни модели - BMW Серија 7 - old
Новата BMW Серија 7 ќе добие нови 6-цилиндрични мотори
Според последните информации новата генерација на серија 7, која ќе се појави при крајот на идната година, ќе пристигне со нова линија на агрегати... Повеќе
 
 
BMW M5 Sedan - old Неколку BMW M5-ки уништени при снимањето на “Невозможна Мисија 5” Занимливости - BMW M5 Sedan - old
Неколку BMW M5-ки уништени при снимањето на “Невозможна Мисија 5”
Транспортен камион со уништени автомобили од новата генерација на BMW M5… Том Круз направил добар избор... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 BMW серија 5 доби лоши оценки за безбедност (ВИДЕО) Безбедност - BMW Серија 5 - 2010
BMW серија 5 доби лоши оценки за безбедност (ВИДЕО)
Според тестирањата спроведени од америчкиот институт за безбедност во сообраќајот, BMW серија 5 се покажа далеку од очекуваното... Повеќе
 
 
BMW Серија 7 - old BMW “се потпира” на карбонските материјали за новата Серија 7 Идни модели - BMW Серија 7 - old
BMW “се потпира” на карбонските материјали за новата Серија 7
Намалување на тежината на автомобилите, без да се загуби на перфоманси, е актуелната голема задача на авто-импортерите. BMW најавува намалена маса и на својата нова луксузна лимузина... Повеќе
 
 
BMW M6 Cabrio BMW M6 Convertible Stormtrooper Тјунинг - BMW M6 Cabrio
BMW M6 Convertible Stormtrooper
Сведоци сме како бугарскиот Vilner изработил возило кое наликува на оние од филмската фантастика... Повеќе
 
 
BMW M4 BMW M4 Coupe „на стероиди“ Тјунинг - BMW M4
BMW M4 Coupe „на стероиди“
Новиот BMW M4 Coupe е вистински „ѕвер“ во сериската изведба, но од компанијата Lightweight решиле да му додадат уште неколку коњски сили ... Повеќе
 
 
BMW i3 * Како да наполните електричен автомобил без извор на електрична енергија Електрични автомобили - BMW i3 *
Како да наполните електричен автомобил без извор на електрична енергија
BMW i3 е автомобил понуден во две изведби: електричен и хибриден модел... Повеќе
 
 
BMW Кражба на BMW за само 10 секунди Занимливости - BMW
Кражба на BMW за само 10 секунди
Видеото пристигнува од Сараево, каде камера која го снима влезот на зградата, ги забележува крадците кои за само 10 секунди влегоа во автомобилот... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 Амбилајт, ама надвор Технологија - BMW Серија 2
Амбилајт, ама надвор
Постојат многу видови маркетиншки приципи. Еден од најуспешните е саморекламирањето. Ова е светлосен рефлектор кој ве потсетува дека возите BMW. ... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 Официјално: 2015 BMW Серија 2 кабрио Новитет - BMW Серија 2
Официјално: 2015 BMW Серија 2 кабрио
BMW ги објави официјалните фотографии од третата моделска изведна на серијата 2... Повеќе
 
 
BMW i8 * Дали BMW i8 е побрз од Porsche 911? Супер автомобили - BMW i8 *
Дали BMW i8 е побрз од Porsche 911?
Иако трките на 402 метри ја покажуваат само брзината на автомобилите, тоа апсолутно не ги прави неинтересни... Повеќе
 
 
BMW M4 Lexus RC F или BMW M4? Споредби - BMW M4
Lexus RC F или BMW M4?
Првите тест возења на Lexus RC F се веќе направени. Впечатоците на возачите се доста позитивни. Сепак и натаму останува дилемата: Lexus RC F или BMW M4 ... Повеќе
 
 
BMW M6 Gran Coupe BMW 6 Gran Coupe „мина низ рацете“ на Prior Design Тјунинг - BMW M6 Gran Coupe
BMW 6 Gran Coupe „мина низ рацете“ на Prior Design
BMW 6 Gran Coupe, за некого совршен автомобил, но за некои автомобил кој може понатамошно да се подобри... Повеќе
 
 
BMW Шест BMW модели со преден погон до 2017-та Идни модели - BMW
Шест BMW модели со преден погон до 2017-та
Како што е веќе познато производителот планира интензивно да ја користи UKL1 платформата наменета главно за модели со погон на предните тркала, но истата поддржува и погон на сите четири тркала... Повеќе
 
 
BMW M5 Sedan Следниот BMW M5 ќе има моќ од 625 КС Мотори - BMW M5 Sedan
Следниот BMW M5 ќе има моќ од 625 КС
Неодамна беа обелоденети информации во врска со моторизацијата на автомобилот... Повеќе
 
 
BMW M3 - 2013 BMW M3 против Porsche Macan Turbo Споредби - BMW M3 - 2013
BMW M3 против Porsche Macan Turbo
Погледнете го видеото, можеби крајниот резултат ќе ве изненади... Повеќе
 
 
BMW i8 * Британците лудуваат по BMW i8 Маркет / Бизнис - BMW i8 *
Британците лудуваат по BMW i8
Многу луѓе беа скептични кога кон крајот на минатата година BMW објави дека се продадени буквално сите примероци од електричните модели i3 и i8 предвидени за 2014-та година ... Повеќе
 
 
BMW Z5 * BMW го подготвува моделот Z5 за во 2017-та Идни модели - BMW Z5 *
BMW го подготвува моделот Z5 за во 2017-та
Засега, се' уште не е конкретно познато на колку и на кои спортски модели работат заеднички BMW и Toyota... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 Active Tourer 2014 Серија 2 AT ќе ја купуваат клиенти што никогаш претходно не возеле BMW Маркет / Бизнис - BMW Серија 2 Active Tourer 2014
Серија 2 AT ќе ја купуваат клиенти што никогаш претходно не возеле BMW
Според статистиките, дури три од четири купувачи на првиот MPV, а воедно и првиот автомобил со погон на предните тркала од BMW, ќе бидат нови клиенти на производителот од Минхен, изјави директорот на компанија... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW остана без кожа Маркет / Бизнис - BMW i8 *
BMW остана без кожа
Клиентите во САД кои деновиве очекуваа да ги добијат своите BMW i8 модели, добија само лоши вести - поради големата побарувачка баварскиот производител не може да ги опреми автомобилите според желбите на купув... Повеќе
 
 
BMW BMW му ги понуди своите батерии на Mercedes Маркет / Бизнис - BMW
BMW му ги понуди своите батерии на Mercedes
Tesla Motors не е единствената компанија која е подготвена да ја сподели својата технологија со конкуренцијата, се’ со цел да се забрза развојот и да се зголеми продажбата на електрични автомобили... Повеќе
 
 
BMW Серија 3 BMW ќе повлече 1,6 милиони копии од Серија 3 Безбедност - BMW Серија 3
BMW ќе повлече 1,6 милиони копии од Серија 3
Уште еден голем производител на автомобили, BMW, најави дека на вонреден сервис ќе ги повика сопствениците на постари модели, со цел да се заменат дефектните воздушни перничиња во нивните автомобили ... Повеќе
 
 
BMW M4 Погледнете како BMW М4 дрифта на носач на авиони Занимливости - BMW M4
Погледнете како BMW М4 дрифта на носач на авиони
Кога феноменалниот BMW М4 Coupe ќе се најде на 317 метри долгата и 77 метри широката палуба на еден од десетте американски носачи на авиони од класата Nimitz, тоа е дефинитивно глетка која заслужува внимание ... Повеќе
 
 
BMW X6 - old Пристигнува обновениот BMW X6 Новитет - BMW X6 - old
Пристигнува обновениот BMW X6
Моделот го следи профилот на својот претходник, но сепак ќе биде „помускулест“ и со поостри линии... Повеќе
 
 
BMW M4 BMW M4 Coupe - дрифт презентација Занимливости - BMW M4
BMW M4 Coupe - дрифт презентација
Во месноста Портимао (Португалија), беше одржана атрактивна презентација на моделите BMW М3 и М4. Зад воланот на овие супер-моќни автомобили седнаа професионалните возачи од DTM шампионатот, Мартин Томчек и Ти... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW ја претстави iSolar - гаража со соларни панели Електрични автомобили - BMW i8 *
BMW ја претстави iSolar - гаража со соларни панели
Неодамна беше претставен нов соларен "пункт" кој на возачите на електрични и plug-in хибридни автомобили им овозможува на едноставен и еколошки начин да ги полнат своите автомобили... Повеќе
 
 
BMW M4 Стариот Mercedes C63 AMG подобар од новиот BMW M4 Споредби - BMW M4
Стариот Mercedes C63 AMG подобар од новиот BMW M4
Веќе започнаа тестовите на новите М3 и М4, а мислењата засега се поделени ... Повеќе
 
 
BMW Најдобриот BMW модел, летово ќе добие погон на сите тркала Новитет - BMW
Најдобриот BMW модел, летово ќе добие погон на сите тркала
Најпотентната серија 2 од BMW (барем до појавувањето на М2), односно моделот M235i, од летово за прв пат ќе биде достапен со погон на сите четири тркала - xDrive... Повеќе
 
 
BMW BMW 2 Convertible без заштитна маска Новитет - BMW
BMW 2 Convertible без заштитна маска
Пред неколку дена, во Германија беше фотографиран следниот модел на BMW - Серија 2 Convertible, кој ќе добие платнен покрив на склопување... Повеќе
 
 
BMW i8 * i8 е побрз од она што е декларирано од страна на BMW? Хибриди - BMW i8 *
i8 е побрз од она што е декларирано од страна на BMW?
До 100 km/h забрзува за 3,8 секунди, што е за шест десетинки помалку од она што е запишано на хартија... Повеќе
 
 
BMW BMW го претстави 30 Jahre M5 Новитет - BMW
BMW го претстави 30 Jahre M5
Како што сугерира и самиот назив, се работи за изведба со која ќе се одбележи триесетгодишниот јубилеј на еден од најценетите седани... Повеќе
 
 
BMW M3 Coupe Кој е побрз: Новиот BMW М235i или легендарниот М3 CSL? Споредби - BMW M3 Coupe
Кој е побрз: Новиот BMW М235i или легендарниот М3 CSL?
2011 BMW Серија 1 М Coupe, чини повеќе пари денес, како половен автомобил, отколку во деновите кога можеше да се купи на ново, но по се’ изгледа во ваквиот опис, исто така се вклучува уште еден баварски модел ... Повеќе
 
 
BMW M6 Coupe Како ви се допаѓа оваа pick-up верзија на BMW M6? Тјунинг - BMW M6 Coupe
Како ви се допаѓа оваа pick-up верзија на BMW M6?
Тјунерската компанија Prior Design неодамна претстави многу интересен проект. Станува збор за BMW M6, чија каросерија е променета во pick-up. Секако, се работи само за дигитална студија, која, според неофиција... Повеќе
 
 
BMW Во Пекинг, BMW ќе претстави концептна Серија 9 Концепт - BMW
Во Пекинг, BMW ќе претстави концептна Серија 9
Според најновите сознанија, на претстојниот саем за автомобили во Пекинг, BMW би требало да ја претстави концепт најавата за својот нов голем седан, односно моделот за кој се верува дека ќе ја носи ознаката Се... Повеќе
 
 
BMW BMW M4 Convertible со цврст покрив и 1.750 kg Новитет - BMW
BMW M4 Convertible со цврст покрив и 1.750 kg
Пролетта пристигна, а со неа и наследникот на BMW M3 кабриолет. Новиот М4 кабрио доаѓа со цврст триделен покрив и можност за избор меѓу рачен односно автоматски менувач ... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 пристигнува во 2017-та Идни модели - BMW X2
BMW X2 пристигнува во 2017-та
Извори од BMW информираат дека производителот забрзано работи на нов модел кој ќе се нарекува X2... Повеќе
 
 
BMW Нови информации за заедничкиот автомобил на BMW и Тоyota Идни модели - BMW
Нови информации за заедничкиот автомобил на BMW и Тоyota
Сигурно веќе имате слушнато за новиот спортски автомобил кој BMW и Тоyota го развиваат со заеднички сили, но сега пристигнаа и најновите информации во врска со овој модел што, наводно, на пазарот треба да се п... Повеќе
 
 
BMW Најголемиот SUV на BMW, X7, доаѓа во 2016 година! Идни модели - BMW
Најголемиот SUV на BMW, X7, доаѓа во 2016 година!
Баварскиот производител, најави нов, поголем SUV, кој ќе се базира на X5, а ќе конкурира на Audi Q7 и Mercedes GL... Повеќе
 
 
BMW M5 Sedan BMW M5 vs Mercedes-Benz E 63 AMG - Кој вади подобар звук? Споредби - BMW M5 Sedan
BMW M5 vs Mercedes-Benz E 63 AMG - Кој вади подобар звук?
За потсетување, станува збор за два супер моќни премиум модели придвижувани од V8 турбо мотор... Повеќе
 
 
BMW BMW наскоро ќе ги претстави своите карбонски бандажи Технологија - BMW
BMW наскоро ќе ги претстави своите карбонски бандажи
Овој тип на бандажи е за 35 отсто полесен од стандардните - ковани, односно за 25 проценти кога е во прашање "хибридната" изведба... Повеќе
 
 
BMW X2 BMW X2 пристигнува во 2017-та Идни модели - BMW X2
BMW X2 пристигнува во 2017-та
Со својот модел X6, BMW во целост го погоди вкусот на купувачите, па така овој купе/crossover автомобил стана вистински хит на пазарот, а сега, неговиот успех ќе се обиде да го повтори и моделот X4 ... Повеќе
 
 
BMW Во наредниот период BMW ќе користи две, а Mercedes четири платформи Новитет - BMW
Во наредниот период BMW ќе користи две, а Mercedes четири платформи
Со цел да ги намалат трошоците за развој, двата германски премиум производители одлучија да го редуцираат бројот на платформи на кои ќе се базираат нивните идни модели... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW ги објави конечните спецификации за моделот i8 Хибриди - BMW i8 *
BMW ги објави конечните спецификации за моделот i8
Производството на хибридниот спортски автомобил од BMW, моделот i8, ќе започне следниот месец во Лајпциг, а првите испораки се закажани за јуни. Токму затоа BMW одлучи конечно да ги објави т.н. фабрички технич... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 Active Tourer 2014 Женева 2014: официјално, BMW Series 2 Active Tourer! Новитет - BMW Серија 2 Active Tourer 2014
Женева 2014: официјално, BMW Series 2 Active Tourer!
Веќе претпоставуваме што си мислите: Еве уште еден нов BMW со нова линија на покривот. Но, ова не е само уште еден BMW. Станува збор за официјално претставување на првиот BMW со погон на предните тркала ... Повеќе
 
 
BMW Овој возач направи неверојатно глупав потег Занимливости - BMW
Овој возач направи неверојатно глупав потег
Ако некогаш сте гледале документарец за саваната, сигурно сте се нашле во ситуација да навивате за газелата која бега од лавот. Ова видео може да ве доведе во слична ситуација, со мали разлики ... Повеќе
 
 
BMW Серија 2 Active Tourer 2014 Првото BMW со преден погон, Series 2 Active Tourer! Новитет - BMW Серија 2 Active Tourer 2014
Првото BMW со преден погон, Series 2 Active Tourer!
Првиот модел на производителот од Минхен со преден погон, воедно ќе биде и првиот моноволумен на брендот, а ќе конкурира директно на Mercedes B Class... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW i8 е првиот автомобил со ласерски светла Технологија - BMW i8 *
BMW i8 е првиот автомобил со ласерски светла
Супер спортскиот хибрид на BMW, ќе биде првиот автомобил во светот кој ќе користи ласерски светла, кои светат на дупло поголема оддалеченост од LED светлата... Повеќе
 
 
BMW Серија 4 Gran Coupe Новото купе со 4 врати од BMW, 4 Series Gran Coupe Новитет - BMW Серија 4 Gran Coupe
Новото купе со 4 врати од BMW, 4 Series Gran Coupe
Третиот модел во понудата од серијата 4 на BMW, ќе биде наменет за оние кои сакаат поспортски изглед на купе, но не сакаат да ја жртвуваат функционалноста на еден седан... Повеќе
 
 
BMW M4 Дали ваквата модификација на BMW М4 е претерана? Тјунинг - BMW M4
Дали ваквата модификација на BMW М4 е претерана?
BMW автомобилите со ознака М стандардно доаѓаат со поагресивно обликуван екстериер кој вклучува уникатни спојлери и прагови, а како знаци на препознатливост тука се и покривот изработен од карбон фибер и амбле... Повеќе
 
 
BMW Z3 - 2015 * Z3 - наследникот на BMW Z4 Идни модели - BMW Z3 - 2015 *
Z3 - наследникот на BMW Z4
Пред неколку денa проструи информацијата дека токму наследникот на Z4 е автомобилот на кој во рамки на една проширока соработка, своите сили ќе ги здружат BMW и Toyota, па сега ви ги презентираме најновите соз... Повеќе
 
 
BMW Со X4 ќе започне SUV офанзивата на BMW Идни модели - BMW
Со X4 ќе започне SUV офанзивата на BMW
Во текот на оваа година BMW би требало да лансира три нови SUV модели, при што се очекува и М сегментот да ја освежи својата понуда на теренски возила... Повеќе
 
 
BMW M3 Sedan Во исчекување на светската промоција на BMW M3 Новитет - BMW M3 Sedan
Во исчекување на светската промоција на BMW M3
За неколку дена на саемот за автомобили во Детроит, пред светската публика ќе биде претставена новата генерација на BMW M3... Повеќе
 
 
BMW Најлудото свадбено видео: Во чад од „изгорени“ гуми Занимливости - BMW
Најлудото свадбено видео: Во чад од „изгорени“ гуми
Младоженци од Јужна Африка, инаку големи љубители на автомобилите, ја прославија својата венчавка на сосема необичен начин... Повеќе
 
 
BMW i8 * Дали е ова најдобриот автомобилски клуч досега? Технологија - BMW i8 *
Дали е ова најдобриот автомобилски клуч досега?
BMW i8 можеби нема да биде најсофистицираниот спортски хибриден автомобил на пазарот, но како што стојат работите, ќе има најдобар клуч во споредба со останатите ривали... Повеќе
 
 
BMW i8 * BMW ги претстави своите ласерски предни фарови Технологија - BMW i8 *
BMW ги претстави своите ласерски предни фарови
BMW објави видео во кое ги презентира деталите за новите долги ласерски светла, кои се дел од дополнителната опрема за моделот i8 и моментно се единствените од овој вид во автомобилскиот свет... Повеќе
 
 
BMW Новиот Active Tourer „уловен“ на неофицијални фотографии Идни модели - BMW
Новиот Active Tourer „уловен“ на неофицијални фотографии
BMW Серија 2 Active Tourer нeодамна беше регистриран без било каква камуфлажа... Повеќе
 
 
BMW M3 - 2013 BMW М3 и М4: први официјални фотографии Новитет - BMW M3 - 2013
BMW М3 и М4: први официјални фотографии
Минхенскиот производител на автомобили објави официјални фотографии и информации за новите генерации на BMW M3 (F80) и BMW М4 (F82)... Повеќе
 
 
BMW Серија 5 - 2010 Какви новитети ќе донесе следната генерација на BMW серија 5? Идни модели - BMW Серија 5 - 2010
Какви новитети ќе донесе следната генерација на BMW серија 5?
Последните сознанија во врска со наредната, седма генерација на BMW Серија 5 се дека овој новитет на пазарот ќе пристигне во 2016 година, како и дека истиот ќе биде достапен во седан, караван и GT изведби... Повеќе
 
 
BMW i3 * BMW i3 не ги исполни очекувањата на тестот за безбедност Безбедност - BMW i3 *
BMW i3 не ги исполни очекувањата на тестот за безбедност
Euro NCAP, тестираше група на нови автомобили вклучувајќи го и 2014 BMW i3, при што автомобилот постигна помалку од очекуваниот совршен резултат... Повеќе
 
 
BMW Серија 1 GT BMW Серија 1 GT ќе се појави на пазарот до 2015 Новитет - BMW Серија 1 GT
BMW Серија 1 GT ќе се појави на пазарот до 2015
Еден од водечките луѓе на BMW и член на Управниот одбор, Јан Робертсон, потврди дека сериската верзија на концепт моделите Active Tourer и Active Tourer Outdoor (на сликите), ќе се појави на пазарот во периодо... Повеќе
 
 
BMW Електричните автомобили на BMW ја намалуваат вредноста на акциите Маркет / Бизнис - BMW
Електричните автомобили на BMW ја намалуваат вредноста на акциите
Голем број на германски производители срамежливо се впуштија во производство на електрични автомобили, но од сите нив предничи BMW ... Повеќе
 
 
BMW i3 * BMW i3 - идеален, само со даночни олеснувања Новитет - BMW i3 *
BMW i3 - идеален, само со даночни олеснувања
Конечно го дочекавме и фамозниот, мал BMW "на струја"... И тоа сериски произведуван. Во продолжение, ова се првите впечатоци кои ги остава автомобилот... Повеќе
 
 
BMW BMW ќе повлече 176.000 автомобили со четири цилиндри