дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Dacia
   
Dacia Lodgy пристигна и во Македонија

Романско-Францускиот моноволумен се очекува да постигне голем успех, пред сè, благодарение на достапноста...

fotografii фотографии 6 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Dacia Sandero Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV Идни модели - Dacia Sandero
Добивме освежени Sandero, Sandero Stepway i Logan MCV
Романскиот производител го искористи саемот во Париз за да претстави освежени верзии на Sandero, Sandero и Logan MCV... Повеќе
 
 
Dacia Sandero Париз 2016: Новиот фејс-лифт на Dacia Sandero претставен на саемот во Париз Саеми - Dacia Sandero
Париз 2016: Новиот фејс-лифт на Dacia Sandero претставен на саемот во Париз
Францускиот автомобилски саем му посака добредојде на редизајнираниот Sandero... Повеќе
 
 
Dacia Duster Renault Maкедонија со одлични поволности за Dacia Duster Маркет / Бизнис - Dacia Duster
Renault Maкедонија со одлични поволности за Dacia Duster
Dacia Duster, oтсега со 3.99% каматна стапка, без трошоци за одобрување и само 15% учество... Повеќе
 
 
Dacia Duster Втората генерација на Dacia Duster пристигнува во 2017 година Новитет - Dacia Duster
Втората генерација на Dacia Duster пристигнува во 2017 година
Оваа есен на парискиот саем, Sandero и Logan ќе пристигнат во освежено издание... Повеќе
 
 
Dacia Dacia го лансираше својот прв автоматски менувач Технологија - Dacia
Dacia го лансираше својот прв автоматски менувач
По претходните најави, Dacia го лансираше својот прв автоматизиран рачен менувач со назив Easy-R... Повеќе
 
 
Dacia Голем успех за Dacia - продадени три милиони и петстотини илјади возила Маркет / Бизнис - Dacia
Голем успех за Dacia - продадени три милиони и петстотини илјади возила
Во рок од само десетина години, Dacia успеа да продаде 3,5 милиони автомобили во Европа и медитеранскиот регион... Повеќе
 
 
Dacia Sandero Најевтиниот спортист, со 145 КС, Dacia Sandero RS! Новитет - Dacia Sandero
Најевтиниот спортист, со 145 КС, Dacia Sandero RS!
Факт е, многумина од нас вљубениците во автомобилите сакаме да поседуваме спортски модел. Сепак, реалноста е дека таквите возила се многу поскапи од „обичните“, се досега... Повеќе
 
 
Dacia Duster Новата генерација на Dacia Duster ќе има изведба со седум седишта Идни модели - Dacia Duster
Новата генерација на Dacia Duster ќе има изведба со седум седишта
Според најновите податоци, наследникот на актуелниот Duster на пазарот би требало да пристигне до крајот на 2016-та година, а романскиот производител покрај стандардната верзија со пет, наводно има намера да п... Повеќе
 
 
Dacia Duster Dacia Duster пик-ап се појави во јавност – Како ви се допаѓа? Идни модели - Dacia Duster
Dacia Duster пик-ап се појави во јавност – Како ви се допаѓа?
Dacia Duster со пик-ап каросерија е тема за која долго време се шпекулира... Повеќе
 
 
Dacia Lodgy Dacia ќе ги укине моделите Lodgy, Dokker и Logan MCV? Маркет / Бизнис - Dacia Lodgy
Dacia ќе ги укине моделите Lodgy, Dokker и Logan MCV?
И покрај глобалниот раст од 30 отсто, некои модели едноставно не успеаја ... Повеќе
 
 
Dacia Dokker Dacia најави Stepway изведби од моделите Dokker и Lodgy Новитет - Dacia Dokker
Dacia најави Stepway изведби од моделите Dokker и Lodgy
На претстојниот саем за автомобили во Париз, Dacia ќе ги претстави Stepway изведбите од моделите Dokker и Lodgy, кои секако ќе бидат под влијание на crossover стилот ... Повеќе
 
 
Dacia Duster Dacia Duster pick-up сликан за време на неговото тестирање Новитет - Dacia Duster
Dacia Duster pick-up сликан за време на неговото тестирање
Кон крајот на минатата година го видовме моделот Dacia Duster pick-up во форма на концепт кој беше развиен од страна на романското застапништво на Renault... Повеќе
 
 
Dacia Dacia работи на нов модел кој ќе чини 5.000 евра Идни модели - Dacia
Dacia работи на нов модел кој ќе чини 5.000 евра
Од неколку извори пристигнуваат информации дека Dacia подготвува нов автомобил. Уште поинтересен е фактот дека тоа би бил најевтиниот модел, кој во хиерархијата на романскиот производител ќе биде позициониран ... Повеќе
 
 
Dacia Dacia Citadine ќе биде инспирирана од Renault Twingо II Идни модели - Dacia
Dacia Citadine ќе биде инспирирана од Renault Twingо II
Голема бура се крена во врска со информациите за евтина изведба на Renault Twingo под значка на романската Dacia. По првите нецелосни и како што се покажа, неточни информации, во продолжение прочитајте ги конк... Повеќе
 
 
Dacia Dacia го спасува Renault! Маркет / Бизнис - Dacia
Dacia го спасува Renault!
Успехот на Dacia на источните пазари, донесе дупло поголем профит во Renault, што полека ја враќа компанијата на старите патеки... Повеќе
 
 
Dacia Logan MCV - old Нов Dacia Logan MCV: Голем караван по мала цена Новитет - Dacia Logan MCV - old
Нов Dacia Logan MCV: Голем караван по мала цена
Освежувањето на својата понуда, Dacia го продолжува со лансирање на новиот Logan MCV, односно моделот кој производителот го нарекува "голем караван по мала цена"... Повеќе
 
 
Dacia Duster Dacia ќе го претстави редизајнираниот Duster Новитет - Dacia Duster
Dacia ќе го претстави редизајнираниот Duster
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Dacia ќе ја претстави освежената изведба на својот SUV модел Duster, кој пред се’ ќе може да се пофали со промени од естетска природа... Повеќе
 
 
Dacia Dacia најави подолга пауза од новитети Маркет / Бизнис - Dacia
Dacia најави подолга пауза од новитети
Според некои неофицијални информации кои доаѓаат од Dacia, во следните 18 месеци производителот на пазарот нема да воведе ниту еден нов модел, освен пласманот на освежени верзии на моделот Duster... Повеќе
 
 
Dacia Lodgy Dacia Lodgy пристигна и во Македонија Македонија - Dacia Lodgy
Dacia Lodgy пристигна и во Македонија
Романско-Францускиот моноволумен се очекува да постигне голем успех, пред сè, благодарение на достапноста... Повеќе
 
 
Dacia Sandero Покрај Sandero, Dacia ни го претстави и Sandero Stepway Саеми - Dacia Sandero
Покрај Sandero, Dacia ни го претстави и Sandero Stepway
Достапен во три нивоа на опрема, Dacia веќе во Париз ќе почне да прима нарачки... Повеќе
 
 
Dacia Dokker Братот на Renault Kangoo се вика Dacia Dokker Новитет - Dacia Dokker
Братот на Renault Kangoo се вика Dacia Dokker
Мултифункционалното возило ќе биде достапно во две варијанти – патничко (Dokker) и товарно (Dokker Van)... Повеќе
 
 
Dacia Lodgy Компактниот моноволумен од Романија – Dacia Lodgy Новитет - Dacia Lodgy
Компактниот моноволумен од Романија – Dacia Lodgy
Алтернативата на Renault Scenic со пониска цена, во Женева... Повеќе
 
 
Dacia Нови minivan од Dacia - Lodgy Glace Новитет - Dacia
Нови minivan од Dacia - Lodgy Glace
На мартовскиот авто-саем во Женева, Dacia ќе го претстави новиот MVP компактен автомобил Lodgy ... Повеќе
 
 
Dacia Duster Тест – Dacia Duster - Далеку од конкурентите, но далеку и од SUV за потсмев Тест - Dacia Duster
Тест – Dacia Duster - Далеку од конкурентите, но далеку и од SUV за потсмев
Dacia Duster е SUV наменет за источно-европскиот пазар - голем автомобил, со SUV амбиции, и со безобразно ниска цена.... Повеќе
 
 
Dacia Dacia: 2012. година стигнуваат два нови модели Новитет - Dacia
Dacia: 2012. година стигнуваат два нови модели
На романската компанија од една страна јавноста и е голем притисок, кој обврзува дека мора да продолжи со успешните модели. Брзиот раст е успорен од ограничената понуда на возила, а плановите на произведувачот... Повеќе
 
 
Dacia Сопствениците на Dacia, подеднакво задоволни како оние на BMW! Награди - Dacia
Сопствениците на Dacia, подеднакво задоволни како оние на BMW!
Последните истражувања на JD Power во Германија, покажаа дека сопствениците на Dacia, се подеднакво задоволни од својот автомобил како сопствениците на BMW, односно позадоволни од оние на Audi, Mazda, Toyota... Повеќе
 
 
Dacia Sandero - old Како во Dacia вршат завршна обработка? Со чекан и тупаници! Занимливости - Dacia Sandero - old
Како во Dacia вршат завршна обработка? Со чекан и тупаници!
Денешните производители исфрлуваат нови модели со неверојатна брзина. Романската Dacia, во последните шест години, на иста платформа исфрли дури шест нови модели... Повеќе
 
 
Dacia А што бидна со Duster? Новитет - Dacia
А што бидна со Duster?
Иако се чини ќе го носи името од концептот, серискиот SUV на Dacia нема ама баш никакви допирни точки со него. Шпионските фотографии откриваат како изгледа серискиот Duster – застарено, како SUV моделите на N... Повеќе
 
 
Dacia Женева 2009 – Dacia Саеми - Dacia
Женева 2009 – Dacia
На штандот на Dacia се појави еден многу неочекуван концепт, кој по дизајнот и оригиналноста може да се мери со тие на поголемите европски и светски производители на автомобили.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
А што бидна со Duster?

Повеќе >
koli.com.mk - Dacia А што бидна со Duster?
 
Dacia Lodgy пристигна и во Македонија
Женева 2009 – Dacia
Архива на Dacia


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил