дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Volvo
   
Целодневно дружење со ексклузивните модели на Volvo пред „Сити Мол“

Утре, односно во вторник на 20.09.2016 од 13-19 часот пред платото на „Скопје Сити Мол“, Ми-Да Моторс организира ексклузивно тест возење на новите модели на Volvo, а воедно и хепенинг на кој граѓаните и фановите одблизу ќе можат да се запознаат со најновите модели во гамата...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Volvo  Volvo Coupe Polestar хибрид со 600 коњски сили Новитет - Volvo
Volvo Coupe Polestar хибрид со 600 коњски сили
Првиот посебен модел, дефинитивно ќе ги освои срцата на купувачите ширум светот... Повеќе
 
 
Volvo  Најавната фотографија на Volvo XC40 го открива задниот крај на автомобилот Новитет - Volvo
Најавната фотографија на Volvo XC40 го открива задниот крај на автомобилот
По примерот на концептот 40.1... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Volvo има проблеми со безбедносните појаси на моделот XC90 Инфо - Volvo XC90
Volvo има проблеми со безбедносните појаси на моделот XC90
Веќе трет пат, шведскиот производител на автомобили мораше да ја повика серијата на својот најголем SUV модел... Повеќе
 
 
Volvo Volkswagen го продава Ducati? Маркет / Бизнис - Volvo
Volkswagen го продава Ducati?
на продажба оди омилениот бренд на поранешниот CEO Фердинанд Пиешс... Повеќе
 
 
Volvo  Volvo е првата компанија која во своите автомобили вгради Skype Технологија - Volvo
Volvo е првата компанија која во своите автомобили вгради Skype
Популарната апликација ќе дебитира во моделите XC90, S90 и V90... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го претстави “Црвениот клуч” Новитет - Volvo
Volvo го претстави “Црвениот клуч”
Резервен клуч кој ја ограничува брзината на возилото... Повеќе
 
 
Volvo  Volvo S60 Polestar vs Volvo Iron Knight (видео) Занимливости - Volvo
Volvo S60 Polestar vs Volvo Iron Knight (видео)
На тркачката патега навистина ретко може да се види ваква необична пресметка – камион Volvo Iron Knight од 2400 коњски сили против Volvo S60 Polestar од 400 коњски сили... Повеќе
 
 
Volvo S90 Трн во окото на Германците - Volvo S90 - Тест Тест - Volvo S90
Трн во окото на Германците - Volvo S90 - Тест
Volvo S90 е најновиот модел од бизнис класата на шведската компанија, кој ветува дека ќе ги наследи сите квалитети на поголемиот XC90, во уште едно минималистички дизајнирано луксузно пакување... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Замислете си, личен шофер за 10000 евра Технологија - Volvo XC90
Замислете си, личен шофер за 10000 евра
Во иднина, Volvo како додатна опрема ќе нуди автопилот... Повеќе
 
 
Volvo S90 Пристигна Volvo S90, почнува од 61.498 евра Новитет - Volvo S90
Пристигна Volvo S90, почнува од 61.498 евра
Седан знаменосецот на шведската компанија пристигна и кај нас, импресионирајќи ги сите наши сетила уште при првото видување и контакт со него... Повеќе
 
 
Volvo Целодневно дружење со ексклузивните модели на Volvo пред „Сити Мол“ Македонија - Volvo
Целодневно дружење со ексклузивните модели на Volvo пред „Сити Мол“
Утре, односно во вторник на 20.09.2016 од 13-19 часот пред платото на „Скопје Сити Мол“, Ми-Да Моторс организира ексклузивно тест возење на новите модели на Volvo, а воедно и хепенинг на кој граѓаните и фанови... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Volvo почна со јавно тестирање на автономни XC90 модели Новитет - Volvo XC90
Volvo почна со јавно тестирање на автономни XC90 модели
Шведскиот производител е еден од најнапредните кога се во прашање автономните возила, а тоа сега ќе го покаже и со автономни XC90-ки, кои ќе им бидат дадени на неколку шведски фамилии... Повеќе
 
 
Volvo V70 Volvo најави V90 Cross Country Идни модели - Volvo V70
Volvo најави V90 Cross Country
Шведскиот производител најави cross country изведба на својот модел V90... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го дуплираше профитот Маркет / Бизнис - Volvo
Volvo го дуплираше профитот
Наглиот раст на профитот се должи на моделите S90 и V90... Повеќе
 
 
Volvo  Volvo V90 се најде на производната лента! Новитет - Volvo
Volvo V90 се најде на производната лента!
Само неколку недели по изработката на првиот премиум седан S90, првите нарачани возила излегоа од продукциската линија, а сите нови премиум модели на 90 серијата, кои ја содржат СПА модуларната архитектура, се... Повеќе
 
 
Volvo Ибрахимовиќ ја продолжува сораборката со Volvo Занимливости - Volvo
Ибрахимовиќ ја продолжува сораборката со Volvo
Фудбалската икона Златан Ибрахимовиќ ја продолжува соработката со шведската компанија за производство на автомобили Volvo Cars. Овој пат, нивната соработка се однесува на Европската кампања за промоција на но... Повеќе
 
 
Volvo Volvo лансираше безбедни, удобни и комфорни детски седишта Технологија - Volvo
Volvo лансираше безбедни, удобни и комфорни детски седишта
Безбедноста на сите патници во автомобилите на Volvo Cars е врвен приоритет на компанијата. Затоа, компанијата на пазарот лансира три нови детски седишта, со фокус на безбедноста, удобноста, комфорот и дизајно... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Volvo XC90 T8 Twin Engine Новитет - Volvo XC90
Volvo XC90 T8 Twin Engine
Хибрид со 408 коњски сили, кој троши само 2,1 литри гориво... Повеќе
 
 
Volvo  Првиот електричен Volvo автомобил пристигнува во 2019 година Новитет - Volvo
Првиот електричен Volvo автомобил пристигнува во 2019 година
Целта е да се продадат милион возила до 2025 година... Повеќе
 
 
Volvo  Како изгледа кога камион влече 750 тони? Занимливости - Volvo
Како изгледа кога камион влече 750 тони?
Компанијата Volvo Trucks е позната по спектакуларните видео клипови во кои ги промовира своите камиони... Повеќе
 
 
Volvo  Видео: Volvo ги претстави Polestar Performance Parts Тјунинг - Volvo
Видео: Volvo ги претстави Polestar Performance Parts
Серискиот сет делови за визуелна надоградба на моделите V40, V60, S60 и XC60... Повеќе
 
 
Volvo Volvo објави рекордна продажба и добивка Маркет / Бизнис - Volvo
Volvo објави рекордна продажба и добивка
Шведскиот производител постигна најголема продажба во својата историја во 2015 година, заедно со раст на оперативната добивка... Повеќе
 
 
Volvo  Сеќавање на автомобилот со кој Volvo го изненади светот Занимливости - Volvo
Сеќавање на автомобилот со кој Volvo го изненади светот
Далечната 1986 година, Volvo на саемот во Женева го претстави револуционерниот модел 480 ES, кој бил една од ѕвездите на овој саем за автомобили... Повеќе
 
 
Volvo Volvo е првиот производител кој ќе лансира автомобил без клуч! Новитет - Volvo
Volvo е првиот производител кој ќе лансира автомобил без клуч!
Швеѓаните повторно имаат иновација која може да го смени автомобилскиот свет – од 2017 нивните автомобили ќе се испорачуваат без клучеви... Повеќе
 
 
Volvo 60 години караван наследство – зошто Volvo V90 ќе биде најдобриот караван? Тема - Volvo
60 години караван наследство – зошто Volvo V90 ќе биде најдобриот караван?
Денес ги објавивме првите официјални фотографии од новиот V90 и рековме дека ако некој знае да направи добар караван, тоа секако е Volvo, што е нормално – развојот трае континуирано цели 60 години... Повеќе
 
 
Volvo Официјално претставен ултимативниот караван, Volvo V90! Новитет - Volvo
Официјално претставен ултимативниот караван, Volvo V90!
Ако некој знае да направи добар караван, тоа секако е Volvo – новиот V90 е веројатно најдобро дизајнираното вакво возило досега... Повеќе
 
 
Volvo  Протече на интернет: Volvo во Женева го претставува V90 Премиерa - Volvo
Протече на интернет: Volvo во Женева го претставува V90
Volvo V90 иако својата премиера ќе ја доживее на саемот во Женева, тој веќе се појави онлајн... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Volvo со пораст на продажбата од 9,4% во Јануари Маркет / Бизнис - Volvo XC90
Volvo со пораст на продажбата од 9,4% во Јануари
Одличниот премиум SUV на Volvo, XC90, ги донесува првите позитивни резултати – продажбата на шведскиот производител порасна за 9,4% во Јануари на светско ниво!... Повеќе
 
 
Volvo S60 Новиот Volvo S60 доаѓа во 2017 или 2018 година Новитет - Volvo S60
Новиот Volvo S60 доаѓа во 2017 или 2018 година
Според одредени извори, следната генерација на Volvo S60 на пазарот би требало да стигне најдоцна за две години... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го представи својот модел S90 во Детроит Премиерa - Volvo
Volvo го представи својот модел S90 во Детроит
Volvo дефинитивно издоминира на саемот во Детроит... Повеќе
 
 
Volvo Шпиунска фотографија од новиот Volvo V90 Занимливости - Volvo
Шпиунска фотографија од новиот Volvo V90
Информациите за новиот Volvo V90 требаше да бидат заробени во тајност се до представувањето на саемот во Женева во март, но изгледа дека не одеше се според планот....... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Тест: Volvo XC90 D5 – Скандинавска перфекција Тест - Volvo XC90
Тест: Volvo XC90 D5 – Скандинавска перфекција
Легендарната безбедност на Volvo, преточена во исклучително луксузен, простран и функционален SUV – XC90 е првиот модел од новата гама на шведскиот производител кој најавува многу посветла иднина... Повеќе
 
 
Volvo Volvo најави купе изведба на S90 Идни модели - Volvo
Volvo најави купе изведба на S90
Купе верзијата најверојатно ќе ја носи ознака C90 и би требало да има голем број на заеднички карактеристики со студијата Concept Coupe, која всушност беше најава за новиот S90... Повеќе
 
 
Volvo Volvo претстави концепт за детско седиште поради кој ќе посакате да имате бебе Технологија - Volvo
Volvo претстави концепт за детско седиште поради кој ќе посакате да имате бебе
Повеќето нови родители се соочуваат со реалноста дека нивниот кул автомобил ќе треба да го трансформираат во семејно возило кое ќе обезбеди безбедно опкружување за најновите членови... Повеќе
 
 
Volvo Volvo дополнително го претстави S90 Новитет - Volvo
Volvo дополнително го претстави S90
Откако минатата недела се одржа официјалната промоција на големиот шведски седан кој сериозно им се заканува на етаблираните германски конкуренти, Volvo сега објави и видео записи преку кои имаме уште подобар ... Повеќе
 
 
Volvo Polestar изведбите на Volvo S90 и V90 ќе имаат хибриден погон Идни модели - Volvo
Polestar изведбите на Volvo S90 и V90 ќе имаат хибриден погон
Volvo ќе лансира верзии со високи перформанси од својот нов седан S90 и најавениот новитет V90, а изведбите ќе се одликуваат со Polestar ознаки и хибридна моторизација... Повеќе
 
 
Volvo Први официјални фотографии од моделот Volvo S90 Новитет - Volvo
Први официјални фотографии од моделот Volvo S90
Пред нас ги имаме првите официјални фотографии од сериската верзија на новиот шведски седан Volvo S90, автомобил со кој производителот конечно ќе може да одговори на германската доминација во овој сегмент... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ќе презема целосна одговорност за несреќите настанати при автономно управување Технологија - Volvo
Volvo ќе презема целосна одговорност за несреќите настанати при автономно управување
Извршниот директор на Volvo, Хакан Самуелсон, најави дека неговата компанија ќе прифати целосна одговорност доколку било кој од автомобилите на шведскиот производител биде вклучен во несреќа при автономен режи... Повеќе
 
 
Volvo Volvo промовираше сервис за испорака на нарачки директно до вашиот автомобил Занимливости - Volvo
Volvo промовираше сервис за испорака на нарачки директно до вашиот автомобил
Отсега божиќниот шопинг ќе биде многу полесен... Барем за сопствениците на Volvo автомобили што живеат во Гетеборг, градот во кој се наоѓа главното седиште на компанијата... Повеќе
 
 
Volvo Volvo Concept 26 - футуристички ентериер наменет за автономни возила Технологија - Volvo
Volvo Concept 26 - футуристички ентериер наменет за автономни возила
На саемот за автомобили во Лос Анџелес, Volvo претстави концепт за ентериер наменет за возила со автономно управување... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ги заштити ознаките C40 и C60 Идни модели - Volvo
Volvo ги заштити ознаките C40 и C60
На почетокот од овој месец Volvo ги заштити, односно регистрираше ознаките C40 и C60, што укажува на идните планови за купе верзии на соодветните модели... Повеќе
 
 
Volvo S60 - Cross Coutry - 2009 Polestar изведбата на Volvo XC90 ќе развива најмалку 355 КС Новитет - Volvo S60 - Cross Coutry - 2009
Polestar изведбата на Volvo XC90 ќе развива најмалку 355 КС
Возилото ќе биде придвижувано од доработена верзија на 2,0-литарскиот, 4-цилиндричен Drive-E агрегат... Повеќе
 
 
Volvo Се појавија слики од макета на моделот Volvo V90 Новитет - Volvo
Се појавија слики од макета на моделот Volvo V90
Низ интернет просторот се појавија фотографии од макета во формат 1:43 која го прикажува новиот модел Volvo V90, што се очекува да биде претставен наредната годинa... Повеќе
 
 
Volvo S60 - Cross Coutry - 2009 Видео: Volvo покажа како во иднина ќе се активира режимот за автономно возење Технологија - Volvo S60 - Cross Coutry - 2009
Видео: Volvo покажа како во иднина ќе се активира режимот за автономно возење
Шведскиот производител неодамна презентираше како возачите во иднина ќе ги префрлаат своите возила во автономен режим... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Грандиозниот Volvo XC90 пристигна и кај нас, почнува од 81.900 евра! Македонија - Volvo XC90
Грандиозниот Volvo XC90 пристигна и кај нас, почнува од 81.900 евра!
Автомобилите на Volvo отсекогаш побудувале посебни чувства кога ќе ги погледнете. Чист и минималистички дизајн скоро безгрешно вклопен со големите и робусни димензии – Volvo XC90 е вистинско освежување во клас... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ја напаѓа компактната класа Идни модели - Volvo
Volvo ја напаѓа компактната класа
Во блиска иднина може да се очекуваат Volvo новитети со кои Швеѓаните би им конкурирале на модели како што се Golf, Focus и сл... Повеќе
 
 
Volvo Volvo претстави нов концепт на детско седиште Безбедност - Volvo
Volvo претстави нов концепт на детско седиште
Како бренд што традиционално се грижи за безбедноста во возењето, Volvo претстави уште еден од серијата производи за зголемување на удобноста и сигурноста при патувањето, кој овој пат се однесува на најважниот... Повеќе
 
 
Volvo Volvo S90 пристигнува следната година Идни модели - Volvo
Volvo S90 пристигнува следната година
Volvo следната година на саемот за автомобили во Детроит ќе ја претстави својата најголема лимузина досега, моделот S90... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го најави моделот S90 Новитет - Volvo
Volvo го најави моделот S90
Од компанијата истакнуваат дека новиот седан со ознака S90, односно наследникот на веќе стариот S80, ќе биде конкурент на модели како BMW Серија 5, Audi А6 и неодамна претставениот Jaguar XF... Повеќе
 
 
Volvo Дали шведскиот челик е ист како порано? Историјат - Volvo
Дали шведскиот челик е ист како порано?
Volvo отсекогаш бил синоним за сигурност. Од основањето на компанијата во 1920-та година до денес, Швеѓаните се трудат да произведат што побезбедни автомобили. Неодамна, Volvo објави инспиративно видео за исто... Повеќе
 
 
Volvo Автомобилите на Volvo нема да одат на бензинска!? Технологија - Volvo
Автомобилите на Volvo нема да одат на бензинска!?
Во иднина, благодарение на сензорите и поврзувањето, бензинската ќе доаѓа кај возилата... Повеќе
 
 
Volvo V40 Volvo развива нова платформа од C-сегментот Технологија - Volvo V40
Volvo развива нова платформа од C-сегментот
V40 ќе биде најмалиот Volvo автомобил кој ќе се базира на новата платформа, а помалите модели ќе ја носат значката на Geely... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Новата генерација на Volvo возила започнува овде – 2016 Volvo XC90 Премиерa - Volvo XC90
Новата генерација на Volvo возила започнува овде – 2016 Volvo XC90
Кросовер автомобилите се поприсутни од било кога, а Volvo штотуку го претстави својот најнов, ако не и најдобар кросовер... Повеќе
 
 
Volvo XC60 Како Volvo XC60 ги освои европските купувачи? Маркет / Бизнис - Volvo XC60
Како Volvo XC60 ги освои европските купувачи?
Сегментот на луксузни компакт кросовери и еден од најбрзо растечките во Европа... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го одолговлекува производството на електричните автомобили Електрични автомобили - Volvo
Volvo го одолговлекува производството на електричните автомобили
Volvo за следниот период најави претставување на plug-in хибридни модели, додека електричните возила ќе мораат да почекаат уште малку... Повеќе
 
 
Volvo S60 Volvo премиерно го претстави S60 Cross County моделот Новитет - Volvo S60
Volvo премиерно го претстави S60 Cross County моделот
Најавената Cross Country изведба на моделот S60 покажана во јавност на саемот во Детроит... Повеќе
 
 
Volvo Volvo со нов систем за заштита на велосипедистите во сообраќајот Безбедност - Volvo
Volvo со нов систем за заштита на велосипедистите во сообраќајот
Во двонасочната комуникација меѓу возачот и велосипедистот ќе посредуваат паметен телефон и посебно модифицирана кацига... Повеќе
 
 
Volvo Volvo најави нов 3-цилиндричен Drive-E мотор Мотори - Volvo
Volvo најави нов 3-цилиндричен Drive-E мотор
Volvo најави дека во блиска иднина понудата на мотори ќе ја прошири со новиот 3-цилиндричен Drivе-E агрегат кој ќе развива моќ од 180 КС или 132 kW и ќе ги задоволува Euro 7 нормите... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Паметен автомобил - Volvo XC90 T8 Хибриди - Volvo XC90
Паметен автомобил - Volvo XC90 T8
Volvo нè запознава со Twin Engine технологијата на најсилниот SUV модел во својата категорија... Повеќе
 
 
Volvo Volvo најавува уште еден мал кросовер, наречен XC40 Идни модели - Volvo
Volvo најавува уште еден мал кросовер, наречен XC40
Volvo најавува проширување на својата понуда со нов автомобил во кросовер класата... Повеќе
 
 
Volvo Кој е побрз: камионот Volvo FH или Koenigsegg One:1? Споредби - Volvo
Кој е побрз: камионот Volvo FH или Koenigsegg One:1?
Целта на трката е тестирање на новиот I-Shift менувач со двојна спојка кој се базира на технологијата на спортските автомобили... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го претстави V60 Cross Country Новитет - Volvo
Volvo го претстави V60 Cross Country
На претстојниот саем за автомобили во Лос Анџелес, Volvo премиерно ќе ја претстави Cross Country изведбата на моделот V60. Станува збор за своевидна off - road изведба, слична со онаа на помалиот V40... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го откри концепт агрегатот Drive-E со импресивни 450 КС Мотори - Volvo
Volvo го откри концепт агрегатот Drive-E со импресивни 450 КС
Volvo ни пренесува нова комбинација на перформанси и ефикасност со новиот Drive-E агрегат... Повеќе
 
 
Volvo Volvo планира да ја прошири својата понуда со нови купе и кабрио модели Идни модели - Volvo
Volvo планира да ја прошири својата понуда со нови купе и кабрио модели
Претседателот на Volvo кој е задолжен за истражување и развод, изјави дека шведскиот произведувач ќе ја прошири својата понуда со нови модели... Повеќе
 
 
Volvo Volvo претстави концепт на 2.0 мотор со 456 КС Мотори - Volvo
Volvo претстави концепт на 2.0 мотор со 456 КС
Volvo претстави концепт на 4-цилиндричен агрегат со зафатнина од 2.0 литри и моќност од 456 КС (335,5 kW)... Повеќе
 
 
Volvo V40 Освежен и со нов погон: Volvo V40 Cross Country Новитет - Volvo V40
Освежен и со нов погон: Volvo V40 Cross Country
Volvo го претстави освежениот V40 Cross Country за 2015-та година, кој ќе биде збогатен со многу нови детали, посилен агрегат и 4x4 погон ... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Volvo го претстави XC90 R-Design Новитет - Volvo XC90
Volvo го претстави XC90 R-Design
По неодамнешната онлајн премиера на новата генерација од моделот XC90, сега Volvo ја претстави и неговата спортска верзија... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Пристигнува новиот Volvo XC90 Новитет - Volvo XC90
Пристигнува новиот Volvo XC90
Втората генерација на Volvo XC90, која е од големо значење на шведската компанија е претставена на јавноста... Повеќе
 
 
Volvo Volvo го потврди производството на 3-цилиндрични агрегати Мотори - Volvo
Volvo го потврди производството на 3-цилиндрични агрегати
Шведскиот производител верува дека до средината на следната деценија 3-цилиндричните агрегати ќе претставуваат основа на моторизацијата... Повеќе
 
 
Volvo Volvo објави нови детали за својата SPA платформа Технологија - Volvo
Volvo објави нови детали за својата SPA платформа
Шведскиот производител на SPA работи веќе четири години, а платформата ќе дебитира во следната генерација на моделот XC90 ... Повеќе
 
 
Volvo S60 - Cross Coutry - 2009 Volvo не го интересираат ѕвездичките, туку човечките животи Безбедност - Volvo S60 - Cross Coutry - 2009
Volvo не го интересираат ѕвездичките, туку човечките животи
Швеѓаните планираат новиот XC90 да биде најбезбедното возило некогаш направено и за таа цел го збогатија со досега невидени елементи за активна безбедност... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Volvo го претстави ентериерот на моделот XC90 Новитет - Volvo XC90
Volvo го претстави ентериерот на моделот XC90
Volvo ги објави првите слики од ентериерот на новата генерација XC90 и потврди дека моделот официјално ќе биде претставен пред јавноста во текот на месец август... Повеќе
 
 
Volvo XC90 Новиот Volvo XC90 пристигнува до крајот на годинава Идни модели - Volvo XC90
Новиот Volvo XC90 пристигнува до крајот на годинава
Volvo потврди дека новата генерација на XC90 ќе биде претставенa до крајот на годинава, што значи дека истата на пазарот ќе се појави најдоцна на почетокот од 2015-та ... Повеќе
 
 
Volvo SPA платформата на Volvo ќе ја користат најмалку 9 идни модели Идни модели - Volvo
SPA платформата на Volvo ќе ја користат најмалку 9 идни модели
Веќе неколку пати имаме пишувано за новата модуларна платформа на Volvo, под називот SPA (Scalable Product Architecture), на која во иднина ќе се базира добар дел од понуда на шведскиот производител. Сега ви г... Повеќе
 
 
Volvo Volvo претстави концепт за детско седиште на дување Технологија - Volvo
Volvo претстави концепт за детско седиште на дување
Volvo е еден од водечките производители кога станува збор за безбедноста и сигурноста на патниците, а кога кон овој атрибут ќе се додаде и иновативниот скандинавски дизајн, резултатите се секогаш интересни... Повеќе
 
 
Volvo S60 - Cross Coutry - 2009 Volvo стар 12 години посигурен од новите SUV модели? Безбедност - Volvo S60 - Cross Coutry - 2009
Volvo стар 12 години посигурен од новите SUV модели?
Проблемот со стандардните тестови за безбедност е токму тоа што се стандардни, па секогаш симулираат исти ситуации во кои возилата налетуваат на фиксна бариера и се подложни на страничен удар... Повеќе
 
 
Volvo Volvo развива нова платформа за компактни модели Новитет - Volvo
Volvo развива нова платформа за компактни модели
Шведскиот производител во последно време често ја споменува својата нова модуларна платформа наречена SPA (Scalable Product Architecture), но паралелно се нејзиниот, се одвива и развојот на помалку познатата п... Повеќе
 
 
Volvo Volvo создаде безбедносен систем кој го следи погледот на возачот Безбедност - Volvo
Volvo создаде безбедносен систем кој го следи погледот на возачот
Скандинавскиот производител секогаш бил главeн протагонист во воведувањето на нови системи за активна и пасивна безбедност. Сега, Volvo тестира систем што има за цел да го зајакне контактот меѓу автомобилот и ... Повеќе
 
 
Volvo Volvo Concept Estate - најдобриoт автомобил во Женева Концепт - Volvo
Volvo Concept Estate - најдобриoт автомобил во Женева
Со своето трио од концептни модели, Volvo го погоди вкусот на јавноста и собра бројни награди, а неодамна претставениот Concept Estate, кој својата премиера ја имаше на саемот за автомобили во Женева, беше про... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ја проектира најбезбедната сообраќајна инфраструктура досега Безбедност - Volvo
Volvo ја проектира најбезбедната сообраќајна инфраструктура досега
Магнетни елементи вградени под површината на асфалтот ќе им овозможат на возачите позиционирање подобро дури и од она на GPS уредите... Повеќе
 
 
Volvo Први фотографии од новиот Volvo Concept Estate Концепт - Volvo
Први фотографии од новиот Volvo Concept Estate
Компанијата која работела на камуфлажата за автомобилот ги објавила овие фотографии на својата веб страница ... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ќе лансира нов систем за информации и забава во своите автомобили Технологија - Volvo
Volvo ќе лансира нов систем за информации и забава во своите автомобили
Volvo S60 има моќ да изненади - иако овој автомобил не може да се вброи меѓу најлуксузните седан модели сепак и тоа како е доследан на намената за која е конструиран... Повеќе
 
 
Volvo Со концептот XC Coupe, Volvo го најавува новиот XC90 Концепт - Volvo
Со концептот XC Coupe, Volvo го најавува новиот XC90
Кон крајот на минатата година, Volvo најави премиера на нов концепт, а сега, на почетокот на 2014-та, шведскиот производител ги објави првитe слики од студијата за новата генерација на XC90... Повеќе
 
 
Volvo Volvo претстави нова технологија за складирање на електрична енергија Технологија - Volvo
Volvo претстави нова технологија за складирање на електрична енергија
Пред извесно време проструи информацијата дека Volvo развива технологија за складирање на електрична енергија, која би ги исфрлила од употреба тешките и за природата штетни батерии, што се користат кај електри... Повеќе
 
 
Volvo S90 Volvo го потврди новиот предводник на понудата - пристигнува S100 Идни модели - Volvo S90
Volvo го потврди новиот предводник на понудата - пристигнува S100
Конечно е постигнат договор помеѓу раководителите на Volvo и неговиот кинески сопственик Geely за развој и производство на нов седан модел кој ќе се најде на самиот врв на понудата на шведскиот производител... Повеќе
 
 
Volvo Камион му помина над глава за маркетиншки цели Маркет / Бизнис - Volvo
Камион му помина над глава за маркетиншки цели
Сигурно досега не сте слушнале за Роланд Свенсон? Човекот, наводно работи како инженер за Volvo Trucks, но можеби е и само актер. Како и да е, го закопаа до глава во земја за да се докаже дека шасијата на Volv... Повеќе
 
 
Volvo Volvo на Франкфурт 2013 Саеми - Volvo
Volvo на Франкфурт 2013
Моќната трансформација на Volvo Car Group е особено евидентна на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт (отворен за посетители од 12-ти до 22-ри септември)... Повеќе
 
 
Volvo Concept C Запознајте го Volvo Concept C Концепт - Volvo Concept C
Запознајте го Volvo Concept C
Предвесник на новиот дизајн на Volvo... Повеќе
 
 
Volvo Новите мотори на Volvo ќе имаат компресор и турбина Мотори - Volvo
Новите мотори на Volvo ќе имаат компресор и турбина
Разочарување за сите љубители на непарен број на цилиндри ... Повеќе
 
 
Volvo S60 - Cross Coutry - 2009 Volvo ги претстави безбедносните решенија за новиот XC90 Безбедност - Volvo S60 - Cross Coutry - 2009
Volvo ги претстави безбедносните решенија за новиот XC90
Следната генерација на XC90 на пазарот би требало да се појави во втората половина на следната година, а Volvo неoдамна издаде видео презентација за безбедносните технологии кои ќе бидат достапни во овој автом... Повеќе
 
 
Volvo Volvo претставува генијален систем за автономно паркирање Технологија - Volvo
Volvo претставува генијален систем за автономно паркирање
Концептот кој ќе биде претставен во текот на оваа недела, е способен самостојно да бара слободно паркинг место и може да се паркира без асистенција на возачот... Повеќе
 
 
Volvo Volvo најавува дека C60 купе ќе биде достоен ривал на Golf Технологија - Volvo
Volvo најавува дека C60 купе ќе биде достоен ривал на Golf
И покрај тоа што го освежи речиси целото свое „портфолио“, Volvo е се’ уште во средината на една голема производствена офанзива... Повеќе
 
 
Volvo Volvo најавува уште поштедливи дизел мотори Мотори - Volvo
Volvo најавува уште поштедливи дизел мотори
Не е тајна дека дизел моторите освојуваат се’ поголем дел од пазарот, па затоа воопшто не зачудува фактот што нивната технологија постојано напредува... Повеќе
 
 
Volvo V40 Volvo V40 Cross Country - за повремено off-road уживање Новитет - Volvo V40
Volvo V40 Cross Country - за повремено off-road уживање
Во 1997 година Volvo го претстави својот прв cross-country модел. Беше изведен врз основа на V70, а сега Швеѓаните на пазарот ја пласираа истата изведба, но преку помалиот модел V40... Повеќе
 
 
Volvo V40 Тест – Volvo V40 Тест - Volvo V40
Тест – Volvo V40
Денес, кога ќе се помисли на премиум компакт, прво што ќе падне на ум се веројатно трите германски конкуренти, но не и Volvo. Неоправдано секако – Volvo неколку пати се обиде во овој сегмент, дури и пред три д... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ќе полни батерии за саат ипол!? Технологија - Volvo
Volvo ќе полни батерии за саат ипол!?
А со тоа шесткратно би се намалило времето на полнење, споредено со сегашните полначи. Овој сеуште се тестира... Повеќе
 
 
Volvo S60 Volvo S60 Polestar побрз од Audi RS4 и BMW M3! Споредби - Volvo S60
Volvo S60 Polestar побрз од Audi RS4 и BMW M3!
508-те “коњи” се спротивставија на етаблираната Германска конкуренција... Повеќе
 
 
Volvo Volvo со детално освежени S60, S80 и нов XC90 во 2013-та Идни модели - Volvo
Volvo со детално освежени S60, S80 и нов XC90 во 2013-та
Ова е изјава на шефот за маркетинг и продажба на Volvo, Doug Speck... Повеќе
 
 
Volvo V40 Cross Coutry Audi Q3 и BMW X1, поместете се – доаѓа Volvo V40 Cross Country Новитет - Volvo V40 Cross Coutry
Audi Q3 и BMW X1, поместете се – доаѓа Volvo V40 Cross Country
Ова несомнено ќе биде еден од најатрактивните компактни SUV возила денес... Повеќе
 
 
Volvo V40 Volvo V40 е најбезбедниот автомобил во историјата Безбедност - Volvo V40
Volvo V40 е најбезбедниот автомобил во историјата
А тоа е утврдено преку EuroNCAP тестирањата... Повеќе
 
 
Volvo Volvo за 12 години со 50% побезбедни возила Безбедност - Volvo
Volvo за 12 години со 50% побезбедни возила
Величествено достигнување на Шведскиот производител... Повеќе
 
 
Volvo XC60 Авион се судри со Volvo. Volvo победи! Занимливости - Volvo XC60
Авион се судри со Volvo. Volvo победи!
Сите знаат дека автомобилите на Volvo се најбезбедните во светот – освен пилотот на овој авион... Повеќе
 
 
Volvo S60 Volvo S60 најбезбеден при фронтален удар според IIHS Безбедност - Volvo S60
Volvo S60 најбезбеден при фронтален удар според IIHS
S60 е еден од двата автомобили кои можат да се пофалат со ваков резултат... Повеќе
 
 
Volvo XC60 Тест – Volvo XC60 D5 Тест - Volvo XC60
Тест – Volvo XC60 D5
За оние што сакаат премиум SUV, а не сакаат ниту еден од развиканото германско тројство, тука е Volvo XC60... Повеќе
 
 
Volvo C30 Volvo C30 Electric е “Green Car Of The Year” во Кина Награди - Volvo C30
Volvo C30 Electric е “Green Car Of The Year” во Кина
Со тоа, Volvo е награден за придонесот за зачувување на животната средина... Повеќе
 
 
Volvo 46-годишно Volvo P1800 поминало 4.8 милиони километри Занимливости - Volvo
46-годишно Volvo P1800 поминало 4.8 милиони километри
Се разбира, овој олдтајмер е рекордер, запишан во Гинисовата книга на рекорди... Повеќе
 
 
Volvo C30 Тест – Volvo C30 D3 Тест - Volvo C30
Тест – Volvo C30 D3
Не секогаш се случува производител кој е познат по безбедноста и удобноста, да изненади со напреден, спортски и шик дизајн... Повеќе
 
 
Volvo S60 - Cross Coutry - 2009 Volvo откри детали од освежениот XC90 Новитет - Volvo S60 - Cross Coutry - 2009
Volvo откри детали од освежениот XC90
Главните промени се од естетски карактер... Повеќе
 
 
Volvo V40 Volvo V40 со Sensus Infotainment систем Технологија - Volvo V40
Volvo V40 со Sensus Infotainment систем
Volvo Sensus е следната фаза во еволуцијата на системот за забава и поврзување во автомобилот... Повеќе
 
 
Volvo V40 Volvo V40 - со воздушно перниче и за пешаците Безбедност - Volvo V40
Volvo V40 - со воздушно перниче и за пешаците
Овој новитет е една од главните теми деновиве во Женева... Повеќе
 
 
Volvo V40 Ривал на Audi A3 од Гетеборг – Volvo V40 Новитет - Volvo V40
Ривал на Audi A3 од Гетеборг – Volvo V40
Пред нас се првите две неофицијални фотографии од новата генерација на моделот на Volvo, V40, кои се појавиле на интернет благодарение на шведско-полска соработка. Имено, неименуван извор од Шведска ги испрати... Повеќе
 
 
Volvo Електричен, хибриден и спортски автомобил во едно - Volvo V60 diesel plug-in hybrid Идни модели - Volvo
Електричен, хибриден и спортски автомобил во едно - Volvo V60 diesel plug-in hybrid
Првиот дизел plug-in хибрид на светот е технички најнапредниот модел на Volvo на сите времиња ... Повеќе
 
 
Volvo S60 - Cross Coutry - 2009 Volvo XC90 - славниот SUV добива наследник Новитет - Volvo S60 - Cross Coutry - 2009
Volvo XC90 - славниот SUV добива наследник
Уште еден фасцинантен концепт од шведскиот произведувач... Повеќе
 
 
Volvo Франкфурт 2011 – и Volvo со четиривратно купе Саеми - Volvo
Франкфурт 2011 – и Volvo со четиривратно купе
Со храбро дизајнираниот Concept You, Volvo најавува влез со се попопуларниот сегмент на купеа со 4 врати, каде сега царуваат Mercedes CLS и Audi A7... Повеќе
 
 
Volvo Volvo развива системи за продолжување на автономијата на електричните автомобили Технологија - Volvo
Volvo развива системи за продолжување на автономијата на електричните автомобили
Светот инвестира во електричните автомобили... Повеќе
 
 
Volvo Volvo развива технологија за избегнување контакт со диви животни Технологија - Volvo
Volvo развива технологија за избегнување контакт со диви животни
Дивите животни конечно можат да здивнат... Повеќе
 
 
Volvo Volvo: „ Во нашите автомобили никој нема да гине од 2020 година“ Технологија - Volvo
Volvo: „ Во нашите автомобили никој нема да гине од 2020 година“
Швеѓаните веќе тестираат нова технологија и веруваат дека токму таа е меѓучекор до воведувањето на автономно управувани возила... Повеќе
 
 
Volvo ADAC: Најдобар Brake Assist има Volvo  Маркет / Бизнис - Volvo
ADAC: Најдобар Brake Assist има Volvo
ADAC: Најдобар Brake Assist има Volvo ... Повеќе
 
 
Volvo S80 Префинети новитети - Volvo S80 Executive и V70 R-Design Новитет - Volvo S80
Префинети новитети - Volvo S80 Executive и V70 R-Design
Volvo моделите Ѕ80 и V70 стигнуваат во две префинети нови верзии создадени за купувачите кои се стремат кон автомобили со ексклузивен изглед и индивидуален стил. ... Повеќе
 
 
Volvo Уште изненадувања од Volvo Концепт - Volvo
Уште изненадувања од Volvo
Нов дизајнерски концепт, кој ја најавува иднината на швдескиот производител ... Повеќе
 
 
Volvo Како работи најнапредниот хибриден автомобил во светот? Хибриди - Volvo
Како работи најнапредниот хибриден автомобил во светот?
Volvo им покажа на повеќето производители на автомобили како треба да работи еден хибриден мотор... Повеќе
 
 
Volvo Првиот хибрид на Volvo ќе троши помалку од две литри на 100 km Хибриди - Volvo
Првиот хибрид на Volvo ќе троши помалку од две литри на 100 km
На автосаемот во Женева Volvo ќе ни го покаже својот прв хибриден модел, а Швеѓаните се фалат дека автомобилот ќе троши само 1.9 литри гориво на стотина километри во комбиниран циклус. ... Повеќе
 
 
Volvo SUV изведба на Volvo C30? Идни модели - Volvo
SUV изведба на Volvo C30?
Следејќи ги новите цели кои треба да ја зголемат продажбата и во Европа и во Кина, првиот човек на Volvo најави SUV изведбата на C30, како еден од топ приоритетите на компанијата во следниот период.... Повеќе
 
 
Volvo Volvo сака да биде повеќе шведски?! Маркет / Бизнис - Volvo
Volvo сака да биде повеќе шведски?!
Новите директори на Volvo веќе го променија дизајнот, се со цел да се достигне планираната продажба од 500.000 автомобили, до 2015-та година. ... Повеќе
 
 
Volvo C30 И Volvo C30 со електрична изведба Новитет - Volvo C30
И Volvo C30 со електрична изведба
Volvo C30 DRIVe Electric е претставникот на новата ера за шведскиот производител. Од Volvo најавуваат дека автомобилот официјално е спремен за испорака.... Повеќе
 
 
Volvo C30 Volvo C30 - новиот конкурент на Golf! Новитет - Volvo C30
Volvo C30 - новиот конкурент на Golf!
Новото Volvo C30, според првичните планови сериозно се наметнува како конкурент во компакт класата. Според најавите, новиот C30 ке добие 5 врати и тотален редизајн.... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ќе лансира конкурент на Golf&Co Идни модели - Volvo
Volvo ќе лансира конкурент на Golf&Co
Колку често го слушаме ова од премиум брендовите, но и натаму ни еден од нив да направи посериозен удар на најдобрите во компактната класа. Volvo, најави дека ќе се обиде да лансира успешен компакт во 2012 год... Повеќе
 
 
Volvo Volvo развива револуционерни батерии Технологија - Volvo
Volvo развива револуционерни батерии
Шведскиот произведувач претстави интелигентна идеја која би требало да ја зголеми автономијата на електричните модели, а воедно и да ја намали нивната маса... Повеќе
 
 
Volvo S60 - old Volvo S60 пристигна кај нас со почетна цена од 30.590 евра Македонија - Volvo S60 - old
Volvo S60 пристигна кај нас со почетна цена од 30.590 евра
Најдинамичното Volvo досега, пристигна и на нашиот пазар, каде треба да им го зададе досега најголемиот удар на премиум конкурентите... Повеќе
 
 
Volvo S60 - old R-Design изведби на Volvo S60 и V60 Тјунинг - Volvo S60 - old
R-Design изведби на Volvo S60 и V60
Шведскиот произведувач за парискиот авто саем припреми R-Design верзии на новите модели S60 и V60, а станува збор за главно визуелни доработки на споменатите автомобили, но треба да се спомене и фактот дека и ... Повеќе
 
 
Volvo Volvo сака конкурент на S Class, A8 и BMW 7 Маркет / Бизнис - Volvo
Volvo сака конкурент на S Class, A8 и BMW 7
И покрај тоа што од секогаш важел за премиум производител, шведскиот Volvo никогаш се нема испробано во највисоката класа. Сепак, новите, кинески газди, сакаат да им ги поматат сметките на најдобрите токму кај... Повеќе
 
 
Volvo Volvo ќе биде кинески производ Маркет / Бизнис - Volvo
Volvo ќе биде кинески производ
Кинескиот производител Geely во целост од Ford го превзема Volvo за 1,8 милијарди долари. По долго натегање, објавено е кој ќе биде купувачот на шведскиот производител.... Повеќе
 
 
Volvo C30 Каросерија што служи и како батерија Технологија - Volvo C30
Каросерија што служи и како батерија
Шведскиот производител Volvo, развива материјал кој може да служи како батерија и каросерија во исто време.... Повеќе
 
 
Volvo S60 Од традиционалист во трендсетер – Volvo S60 Премиерa - Volvo S60
Од традиционалист во трендсетер – Volvo S60
Новата генерација на моделот од средно – високата класа на шведскиот производител, S60, настапува со многу поагресивен дизајн и ветување за врвно возачко доживување, притоа задржувајќи ги строгите критериуми... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Volvo C30 - новиот конкурент на Golf!

Повеќе >
koli.com.mk - Volvo C30 Volvo C30 - новиот конкурент на Golf!
 
60 години караван наследство – зошто Volvo V90 ќе биде најдобриот караван?
Грандиозниот Volvo XC90 пристигна и кај нас, почнува од 81.900 евра!
Volvo V90 се најде на производната лента!
Volvo V40 - со воздушно перниче и за пешаците
Целодневно дружење со ексклузивните модели на Volvo пред „Сити Мол“
Архива на Volvo


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил