дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Volkswagen
   
Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII

Најпопуларниот хеџбек во светот е на пат да се појави во својата осмата етапа....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Volkswagen Golf 8 - 2019 * Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII Премиерa - Volkswagen Golf 8 - 2019 *
Вака (најверојатно) би изгледал новиот Volkswagen Golf VIII
Најпопуларниот хеџбек во светот е на пат да се појави во својата осмата етапа.... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Погледнете го модерниот ентериер на новиот Golf Новитет - Volkswagen Golf VII
Погледнете го модерниот ентериер на новиот Golf
Официјално нема да биде претставена новата генерација na Golf се до октомври, но благодарејќи на некои скици, како и објавени „шпиунски“ фотографии новиот изглед на автомобилот е речиси разоткриен. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември Новитет - Volkswagen Passat
Volkswagen Passat GT пристигнува во ноември
Под лимот ќе се вградува 3.6 литарски V6 мотор со моќност од 280 коњски сили... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Golf и понатаму останува број 1 модел Маркет / Бизнис - Volkswagen Golf VII
Golf и понатаму останува број 1 модел
На хејтерите ова нема да им се допадне дефинитивно... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen ID ќе чини 8000 долари помалку од Tesla Model 3 Новитет - Volkswagen
Volkswagen ID ќе чини 8000 долари помалку од Tesla Model 3
Електричниот автомобил на германскиот концерн на пазарот ќе пристигне во 2020 година... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen компанијата во Франција ја лажирал бројката на испорачани возила Инфо - Volkswagen
Volkswagen компанијата во Франција ја лажирал бројката на испорачани возила
Седиштето на концернот во Волфсбург било измамено за 800.00 автомобили... Повеќе
 
 
Volkswagen  VW Arteon заслужи 5 ѕвездички на Euro NCAP тестот Безбедност - Volkswagen
VW Arteon заслужи 5 ѕвездички на Euro NCAP тестот
Очекувано, новото луксузно купе од Волсбург доаѓа со високо ниво на безбедност... Повеќе
 
 
Volkswagen  VW T-Roc ќе биде првиот модел со 48-волтен систем Новитет - Volkswagen
VW T-Roc ќе биде првиот модел со 48-волтен систем
Моделот официјално ќе биде претставен овој месец, а на пазарот ќе пристигне следната година... Повеќе
 
 
Volkswagen  Новиот Golf пристигнува за две години Новитет - Volkswagen
Новиот Golf пристигнува за две години
Нов изгледа, дигитална плоча со инструменти, лесен и неверојатно брз... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen со мамењето во Франција заработел 22,7 милијарди евра Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen со мамењето во Франција заработел 22,7 милијарди евра
Францускиот обвинител ќе бара казна од најмалку 20 милијарди евра за Германскиот гигант... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen со интересен технолошки план за 2019 година Технологија - Volkswagen
Volkswagen со интересен технолошки план за 2019 година
Volkswagen планира комуникација возило-возило за 2019 година... Повеќе
 
 
Volkswagen  Работнциите на Volkswagen го прекинаа штрајкот Маркет / Бизнис - Volkswagen
Работнциите на Volkswagen го прекинаа штрајкот
Добија зголемување на платите и бонуси... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen најави дека новиот микробус влегува во сериско производство Инфо - Volkswagen
Volkswagen најави дека новиот микробус влегува во сериско производство
Шефот на компанијата силно се потпира на идејата за новиот модел... Повеќе
 
 
Volkswagen  Повеќе од 9300 работници на Volkswagen се согласиле на отпремнина Маркет / Бизнис - Volkswagen
Повеќе од 9300 работници на Volkswagen се согласиле на отпремнина
Volkswagen со ново кратење на трошоците на компанијата... Повеќе
 
 
Volkswagen Во план и VW Aerton во Shooting Brake верзија Новитет - Volkswagen
Во план и VW Aerton во Shooting Brake верзија
Доаѓа и со нов шест-цилиндарски мотор... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle VW Passat и Buba ќе добијат нови 2.0 бензински мотори Новитет - Volkswagen Beetle
VW Passat и Buba ќе добијат нови 2.0 бензински мотори
Ќе развиваат 185 коњски сили, баш како и Volkswagen Tiguan... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen се откажа од менувачот со 10 брзини Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen се откажа од менувачот со 10 брзини
После двегодишното доцнење, проектот заминува во архива... Повеќе
 
 
Volkswagen E-Golf * Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила Електрични автомобили - Volkswagen E-Golf *
Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила
Дали е ова некакво извинување од страна на компанијата или поинаква продажба стратегија?... Повеќе
 
 
Volkswagen Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот Маркет / Бизнис - Volkswagen
Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот
The Pontiac Silverdome е само една од неколкуте локации во Америка каде што се наоѓаат десетици илјади Volkswagen автомобили, повлечени од употреба после Dieselgate скандалот.... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Kако изгледа листата на најпродавани марки на автомобили во 2016та година Маркет / Бизнис - Volkswagen Golf VII
Kако изгледа листата на најпродавани марки на автомобили во 2016та година
Најпродавана марка е VOLKSWAGEN, со нешто повеќе од 1,7 милиони продадени автомобили во 2016та, пред Renaut и Ford. Комплетната листа на првите 20 ја има подолу.... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел Маркет / Бизнис - Volkswagen Passat
Аферата Дизелгејт добива епилог - Volkswagen и официјално призна дека свесно мамел
Како што јавуваат одредени новински агенции од САД, Volkswagena вчера и официјално ја призна кривицата во врска со лажливиот софтвер. Ако се сеќавате, се работи за подесување на софтвер на начин што се мамат е... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Опасност од испаѓање на тркало - Volkswagen повторно повикува возила на сервис Совети за безбедност - Volkswagen Golf VII
Опасност од испаѓање на тркало - Volkswagen повторно повикува возила на сервис
Како и многупати во изминатиот период, не само од Volkswagen, туку и од други автомобилски компании, се повикуваат возила во сервис заради технички проблем. Овој пат се работи за сериозен технички пропуст.... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat CC Arteon е замената за Volkswagen CC Новитет - Volkswagen Passat CC
Arteon е замената за Volkswagen CC
Volkswagen на женевскиот авто салон претстави модел со име Arteon кој треба да биде замена за досегашниот CC или Passat CC како што е популарен кај нас, што значи се работи за купе лимузина базирана на Passat.... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen планира неколку нови I.D концепти Концепт - Volkswagen
Volkswagen планира неколку нови I.D концепти
Наскоро следи електричен I.D СУВ и спортски модел... Повеќе
 
 
Volkswagen VW во април претставува електричен СУВ модел Новитет - Volkswagen
VW во април претставува електричен СУВ модел
Производствениот модел во продажба ќе пристигне дури после 2020 година.... Повеќе
 
 
Volkswagen Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите Инфо - Volkswagen
Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите
Идејата за лажирање на податоците датира уште од 2006 година... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen вработува илјада информатичари Инфо - Volkswagen
Volkswagen вработува илјада информатичари
Виртуелна реалноста, нализа на големи купишта податоци... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen се нагоди за оштета за спорните 3.0 мотори Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen се нагоди за оштета за спорните 3.0 мотори
Дел ќе се откупат, дел ќе се повлечат во сервисните центри... Повеќе
 
 
Volkswagen Up!  VW Up GTI пристигнува во 2018 година Новитет - Volkswagen Up!
VW Up GTI пристигнува во 2018 година
Спортскиот мини автомобил од Волфзбург ќе има моќност од 115 коњски сили ... Повеќе
 
 
Volkswagen  Англискиот стана службен јазик во VW Занимливости - Volkswagen
Англискиот стана службен јазик во VW
Германскиот концерт сака да привлече повеќе странски менаџери и директори... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old VW Tiguan Allspace ќе дебитира во Детроит Премиерa - Volkswagen Tiguan - old
VW Tiguan Allspace ќе дебитира во Детроит
Ќе има 11 сантиметри подолго меѓуоскино растојание и место за седум патници... Повеќе
 
 
Volkswagen  Кореа ја казни Volkswagen компанијата поради лажно огласување Маркет / Бизнис - Volkswagen
Кореа ја казни Volkswagen компанијата поради лажно огласување
Германскиот концерн мораше да плати рекордни 32 милиони долари... Повеќе
 
 
Volkswagen CC Произведен последниот Volkswagen CC Инфо - Volkswagen CC
Произведен последниот Volkswagen CC
Наследникот пристигнува во 2017 година, а најсилната верзија ќе располага со 380 коњски сили... Повеќе
 
 
Volkswagen VW отпуша 30.000 работници за да се спаси Инфо - Volkswagen
VW отпуша 30.000 работници за да се спаси
Германскиот автомобилски производител сака да заштеди 3,7 милијарди евра годишно... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen подготвува кросовер на база на Golf Новитет - Volkswagen
Volkswagen подготвува кросовер на база на Golf
Помал од Tiguan, а за прв пат ќе се појави на автомобилскиот саем во Женева во 2017 година... Повеќе
 
 
Volkswagen E-Golf * Албанската полиција набави VW e-Golf, но нема каде да ги наполни со струја Занимливости - Volkswagen E-Golf *
Албанската полиција набави VW e-Golf, но нема каде да ги наполни со струја
Да на Балканот се е трагедија или комедија, потврдува и случајот со албанската полиција и нивните најнови набавки на Volkswagen e-Golf... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen наместо да дели откази, ги испраќа своите работници во... Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen наместо да дели откази, ги испраќа своите работници во...
Интересна стратегија на германскиот гигант...... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen има нов патент за автономни возила Технологија - Volkswagen
Volkswagen има нов патент за автономни возила
Возачот може да влијае на одлуките во возењето... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Поголем и полесен Vokswagen Polo ни стигнува идната година Идни модели - Volkswagen Polo 2009
Поголем и полесен Vokswagen Polo ни стигнува идната година
Премиерата ќе се случи идната година во Женева, а продажбата ќе започне непосредно после премиерата... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle Редизајн: Volkswagen Beetle за 2017 година Новитет - Volkswagen Beetle
Редизајн: Volkswagen Beetle за 2017 година
За наредната година, Volkswagen го рестилизираше својот популарен модел Beetle, односно кај нас познат и како “Буба”... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle Најбрзата “Буба” во историјата: Volkswagen Beetle LSR Занимливости - Volkswagen Beetle
Најбрзата “Буба” во историјата: Volkswagen Beetle LSR
На познатото езеро Bonneville во Америка, Volkswagen Beetle LSR постигна брзина од 328 километри на час, станувајќи најбрзата “Буба” во историјата... Повеќе
 
 
Volkswagen  VW поправи само 10% од автомобилите во Европа Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW поправи само 10% од автомобилите во Европа
До крајот на 2016, сепак би требало да бидат средени поголем дел од возилата со некомпатибилен софтвер.... Повеќе
 
 
Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok доби освежувања Новитет - Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok доби освежувања
Нов помоќен мотор и нова специјална едиција се новитет од Volkswagen... Повеќе
 
 
Volkswagen CC Пристигнува втората генерација на VW CC Новитет - Volkswagen CC
Пристигнува втората генерација на VW CC
Се сеќавате на Passat CC? Лимузина со 4 врати, базирана на Passat, алтернатива на Audi A5... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Дали големиот скандал на VW со емисијата на издувни гасови ќе има ефект врз производителот Маркет / Бизнис - Volkswagen Passat
Дали големиот скандал на VW со емисијата на издувни гасови ќе има ефект врз производителот
Дали ќе ги зафати Европа, прозиводителот, потрошувачите можеби... Повеќе
 
 
Volkswagen Touareg 2010 Пронајден нов софтвер во 3.0 TDI моторите на VW кој лаже на мерењата за штетни гасови Маркет / Бизнис - Volkswagen Touareg 2010
Пронајден нов софтвер во 3.0 TDI моторите на VW кој лаже на мерењата за штетни гасови
Само што Volkswagen се договори со сопствениците на 2.0 TDI моторите во САД и начинот на кој ќе им компензира за штетата од аферата со издувните гасови, нови извори наведуваат дека во 3.0 TDI агрегатите е про... Повеќе
 
 
Volkswagen VW отсега ќе вградува филтри и во бензинските модели Новитет - Volkswagen
VW отсега ќе вградува филтри и во бензинските модели
Да се врати довербата на купувачите е мошне тешка работа, особено по скандал со загадувањето каков што имаше Volkswagen. Затоа, германскиот производител отсега ќе вградува филтри во сите мотори... Повеќе
 
 
Volkswagen  VW смета дека може да ја поправи состојбата со 85.000 загадувачки 3.0-литарски возила во САД Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW смета дека може да ја поправи состојбата со 85.000 загадувачки 3.0-литарски возила во САД
Ако од VW се бараше да ги откупат назад поголемите, поскапи 3,0-литарски возила, тоа можеше да значи плус милијарди долари за трошоците.... Повеќе
 
 
Volkswagen Пеколниот план за опоравување на Volkswagen Занимливости - Volkswagen
Пеколниот план за опоравување на Volkswagen
Volkswagen има службен план за опоравување . Се вика “Strategy 2025” и претставува најзначаен историски чекор за овој производител. Volkswagen Group овие денови откри некои деловни детали за “Strategy 2025” по... Повеќе
 
 
Volkswagen  Групацијата Volkswagen со 40 модели на отстрел! Маркет / Бизнис - Volkswagen
Групацијата Volkswagen со 40 модели на отстрел!
До пред некој месец, Volkswagen си имаше поставено цел да ги претекне Toyota и General Motors и да стане најголем автомобилски производител на светот. Но, месеци по скандалот за лажирани резултати во однос на ... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen обвинет за фалсификување тест резултати Занимливости - Volkswagen
Volkswagen обвинет за фалсификување тест резултати
Германскиот производител на автомобили намерно фалсификувал емисија на штетни гасови и бучава на возилото, се со цел да си ја обезбеди продажбата на извозни модели, вклучувајќи ги Golf GTD и Audi RS7.... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените Инфо - Volkswagen
Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените
На секој вработен по 4.000 евра, 2.000 помалку за разлика од минатата година... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan Пристигна новиот VW Tiguan, почнува од 25.327 € Македонија - Volkswagen Tiguan
Пристигна новиот VW Tiguan, почнува од 25.327 €
Најпопуларниот компактен SUV во Европа конечно ја доживеа својата нова генерација. Лежи на целосно нова платформа, има поагресивен дизајн кој потсетува на Touareg и Golf 7, супер богата опрема и побрзи и поште... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI GTI VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4 Инфо - Volkswagen Golf VI GTI
VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4
Моќниот комапкт стана најбрзиот сериски автомобил со преден погон на Nurburgrin... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen се спогоди за скандалот Dieselgate? Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen се спогоди за скандалот Dieselgate?
Пари и поправка или откуп на возилото... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle VW Buba престанува да се произведува во 2018 Маркет / Бизнис - Volkswagen Beetle
VW Buba престанува да се произведува во 2018
Германскиот автомобилски концерт ќе се пренасочи на SUV и CUV модели... Повеќе
 
 
Volkswagen Започна снимањето на документарецот за ‘dieselgate’ Занимливости - Volkswagen
Започна снимањето на документарецот за ‘dieselgate’
Продавачот на автомобили и познатиот ценет документарист сакаат да ја прикажат вистината... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Volkswagen започна да го тестира Polo кросоверот Новитет - Volkswagen Polo 2009
Volkswagen започна да го тестира Polo кросоверот
Доколку се оди според планот, премиерата е закажана за 2018 година... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Volkswagen повлекува 177.000 возила Новитет - Volkswagen Passat
Volkswagen повлекува 177.000 возила
Главниот германски производител повторно е во проблеми... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton замина во историјата Маркет / Бизнис - Volkswagen Phaeton
Volkswagen Phaeton замина во историјата
Луксузната лимузина дебитираше во 2002 година, но не покажа никаков комерцијален успех... Повеќе
 
 
Volkswagen  Во Женева претставен Volkswagen Phideon Премиерa - Volkswagen
Во Женева претставен Volkswagen Phideon
Иако не е директен наследник на моделот Phaeton, Volkswagen Phiedeon, наменет е исклучиво за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Volkswagen Up! VW Up добива 1.0 TSI турбо бензинец со 90 КС Новитет - Volkswagen Up!
VW Up добива 1.0 TSI турбо бензинец со 90 КС
Најмалиот модел во понудата на Volkswagen ќе стане многу позабавен - сега за него ќе биде достапен и турбо мотор... Повеќе
 
 
Volkswagen VW ќе претстави целосно нови 1,5 TDI и TSI мотори Новитет - Volkswagen
VW ќе претстави целосно нови 1,5 TDI и TSI мотори
Германскиот автомобилски концерн ќе ги замени актуелните 1,4 TSI и 1,6 TDI агрегати со нов, 1,5 литарски мотор со четири цилиндри, кој ќе ја покрие дизел и бензин гамата... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf II Видео: брутален Golf II со 1233 КС спринта до 100 за 2,3 секунди! Тјунинг - Volkswagen Golf II
Видео: брутален Golf II со 1233 КС спринта до 100 за 2,3 секунди!
Со овој Golf II, кој однадвор не изгледа особено моќно, не би сакал да се закачка ниту Bugatti Veyron... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf R Ултра спортскиот Golf R420 со 420 КС пристигнува наредната година Новитет - Volkswagen Golf R
Ултра спортскиот Golf R420 со 420 КС пристигнува наредната година
Новиот Ford Focus RS очигледно предизвика завист кај конкуренцијата и најголемиот конкурент во Европа, Volkswagen, спрема ултра спортска изведба на Golf, која ќе има 420 КС... Повеќе
 
 
Volkswagen Челници на Volkswagen знаеле за малверзацијата со емисиските тестови Маркет / Бизнис - Volkswagen
Челници на Volkswagen знаеле за малверзацијата со емисиските тестови
Поединци од врвот на Volkswagen групацијата знаеле за лажирањето на емисиските тестови уште во 2006 година... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Golf VIII пристигнува во 2017, еве што ново ќе донесе! Новитет - Volkswagen Golf VII
Golf VIII пристигнува во 2017, еве што ново ќе донесе!
Најпопуларниот компакт во Европа ќе ја доживее својата осма генерација веќе наредната година и со себе ќе донесе неколку важни промени, кои треба повторно да ја искачат на врвот од класата... Повеќе
 
 
Volkswagen Јужна Кореја покрена обвинение против Volkswagen Маркет / Бизнис - Volkswagen
Јужна Кореја покрена обвинение против Volkswagen
Одговорност ќе сноси и генералниот директор... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old Новиот Volkswagen Tiguan изгледа помоќно од кога било Новитет - Volkswagen Tiguan - old
Новиот Volkswagen Tiguan изгледа помоќно од кога било
Конечно, Volskwagen модел кој не изгледа меко, слабо и неподготвено да истражува брутална пустина!... Повеќе
 
 
Volkswagen  Volkswagen го представи Budd-e "микробус" на 21 век Премиерa - Volkswagen
Volkswagen го представи Budd-e "микробус" на 21 век
Представувањето на концептниот модел се одржа на саемот во Лас Вегас...... Повеќе
 
 
Volkswagen VW отстапува од слоганот “Das Auto”! Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW отстапува од слоганот “Das Auto”!
Аферата со дизелите на Volkswagen зема уште една жртва – најголемиот германски производител сега ќе го смени и слоганот “Das Auto”... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen наскоро ќе претстави нов електричен концепт Електрични автомобили - Volkswagen
Volkswagen наскоро ќе претстави нов електричен концепт
Германскиот производител наводно планира повторно да го заживее класичниот изглед на моделот Microbus и тоа преку електричен концепт кој ќе биде претставен набрзо... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old Ексклузивни фотографии од новиот Volkswagen Tiguan Новитет - Volkswagen Tiguan - old
Ексклузивни фотографии од новиот Volkswagen Tiguan
Новиот Volkswagen Tiguan го имаше своето деби на салонот за автомобили во Франкфурт кој се одржа во септември, а продажбата на европските пазари ќе започне следната пролет. На овие ексклузивни студиски фотогра... Повеќе
 
 
Volkswagen Драматичен пад на продажбата на Volkswagen во САД! Маркет / Бизнис - Volkswagen
Драматичен пад на продажбата на Volkswagen во САД!
Аферата со лажењето за вистинските вредности за загадувањето кај дизелските мотори на Volkswagen групацијата го зема својот данок – продажбата на возилата на концернот падна за 24,7% во Ноември, во однос на ис... Повеќе
 
 
Volkswagen Аферата на VW ќе добие и филмска адаптација!? Занимливости - Volkswagen
Аферата на VW ќе добие и филмска адаптација!?
Најголемиот скандал во автомобилската индустрија, кој до темел го потресе Volkswagen, најверојатно ќе добие и филмска адаптација, а една од главните улоги во проектот ќе ја има Леонардо ди Каприо... Повеќе
 
 
Volkswagen Афера „дизелгејт“ - Volkswagen претстави решение за 1.6 и 2.0 TDI агрегатите Маркет / Бизнис - Volkswagen
Афера „дизелгејт“ - Volkswagen претстави решение за 1.6 и 2.0 TDI агрегатите
Volkswagen го претстави своето техничко решение за проблемот од т.н. „дизелгејт“ скандал, кој се однесува на 4-цилиндричните TDI ЕА 189 мотори со зафатнина од 1,6 и 2,0 литри ... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton Одложено лансирањето на Volkswagen Phaeton Маркет / Бизнис - Volkswagen Phaeton
Одложено лансирањето на Volkswagen Phaeton
Променета е претходната одлука на производителот според која Phaeton имаше приоритет во однос на останатите производи од Volkswagen... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen има решение за санација на 1,6-литарските TDI мотори Мотори - Volkswagen
Volkswagen има решение за санација на 1,6-литарските TDI мотори
Три месеци по скандалот што изби во врска со штетните емисии на дизел агрегатите од Volkswagen, полека се движиме кон втората фаза на целата ситуација, која би можела да го носи називот The Fix (поправка)... Повеќе
 
 
Volkswagen Touareg 2010 VW призна – лажеле и за емисијата на 3.0 TDI моторите! Маркет / Бизнис - Volkswagen Touareg 2010
VW призна – лажеле и за емисијата на 3.0 TDI моторите!
Volkswagen Group ги потврди шпекулациите – 3.0 TDI агрегатите исто така имаат инсталиран софтвер кој лаже за емисијата на штетни гасови и за потрошувачката при тестирање... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen нуди парични бонуси и сервис како подарок за оштетените купувачи во САД Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen нуди парични бонуси и сервис како подарок за оштетените купувачи во САД
Производителот нуди припејд Visa картички со сума од 500 долари, како и посебна картичка од 500 долари која ќе може да се искористи за сервис и поправки во овластените застапништва... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Dune е подготвен за погруб терен Новитет - Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle Dune е подготвен за погруб терен
VW Буба го започна својот животен пат како евтин автомобил за широките народни маси, но нејзините следбеници се целосно насочени кон современите трендови... Повеќе
 
 
Volkswagen Целосен осврт на VW аферата – зошто лажea за емисијата и потрошувачката? Колумна - Volkswagen
Целосен осврт на VW аферата – зошто лажea за емисијата и потрошувачката?
Ако не живеевте на некој пуст остров последниве два месеци, сигурно знаете дека најголемиот европски автомобилски бренд, Volkswagen, беше фатен дека има инсталирано посебен софтвер кој му овозможува да лаже на... Повеќе
 
 
Volkswagen Поради скандалот „дизелгејт“, VW нуди попусти за своите лојални купувачи Маркет / Бизнис - Volkswagen
Поради скандалот „дизелгејт“, VW нуди попусти за своите лојални купувачи
Volkswagen се подготвува да понуди парични стимулации за постојните клиенти во Велика Британија, со цел да спречи евентуално намалување на продажбата, поради неодамнешниот скандал поврзан со емисиите на штетни... Повеќе
 
 
Volkswagen Шефот за дизајн на Volkswagen ја напушта компанијата Маркет / Бизнис - Volkswagen
Шефот за дизајн на Volkswagen ја напушта компанијата
Валтер де Силва, шефот за дизајн на VW групацијата, ќе ја напушти компанијата на крајот од месецот... Повеќе
 
 
Volkswagen Нови проблеми за Volkswagen групацијата Мотори - Volkswagen
Нови проблеми за Volkswagen групацијата
Приказната за т.н. афера Dieselgate е далеку од завршена. За жал, по се' изгледа истата ќе добие сосема ново поглавје... Повеќе
 
 
Volkswagen Новата генерација на Golf пристигнува во 2016-та Идни модели - Volkswagen
Новата генерација на Golf пристигнува во 2016-та
Според најновите информации, кон крајот на наредната година Volkswagen ќе ја претстави следната генерација на Golf... Повеќе
 
 
Volkswagen Новост од Volkswagen - компанијата ја најави својата Стратегија 2025 Маркет / Бизнис - Volkswagen
Новост од Volkswagen - компанијата ја најави својата Стратегија 2025
Претседателот на управниот одбор на Volkswagen AG, Матијас Милер, најави дека наскоро ќе биде презентиран новиот план за иднината на германскиот производител кој е силно погоден од скандалот во врска со штетни... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton Следната генерација на Volkswagen Phaeton ќе биде достапна и со електричен погон Идни модели - Volkswagen Phaeton
Следната генерација на Volkswagen Phaeton ќе биде достапна и со електричен погон
Засега не е познато кога автомобилот ќе се појави на пазарот, но во извештајот се наведува дека станува збор за возило кое ќе биде предводник на понудата од Volkswagen во текот на следната деценија... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf II Екстремно брз VW Golf 2 со 1.233 КС Тјунинг - Volkswagen Golf II
Екстремно брз VW Golf 2 со 1.233 КС
Boba Motoring повторно со полн погодок, бидејќи нивниот Golf 2 четврт милја поминува за неверојатни 8,99 секунди... Повеќе
 
 
Volkswagen Скандалот на Volkswagen, ги „размрда“ водечките производители Маркет / Бизнис - Volkswagen
Скандалот на Volkswagen, ги „размрда“ водечките производители
Во ситуација кога Volkswagen го тресе сериозен скандал, баварскиот производител BMW неодамна изјави дека неговите сериски модели не користат никаков софтвер кој би можел да влијае врз емисиите во текот на офиц... Повеќе
 
 
Volkswagen Извршниот директор на Porsche го презема „кормилото“ во Volkswagen Маркет / Бизнис - Volkswagen
Извршниот директор на Porsche го презема „кормилото“ во Volkswagen
Матијас Милер седнува на „жешкото столче“, откако речиси пет години беше извршен директор на Porsche ... Повеќе
 
 
Volkswagen Директорот на Volkswagen, Мартин Винтеркорн, поднесе оставка! Маркет / Бизнис - Volkswagen
Директорот на Volkswagen, Мартин Винтеркорн, поднесе оставка!
Во очи на еден од најголемите скандали во автомобилската индустрија, директорот на Volkswagen, Мартин Винтеркорн, поднесе оставка на функцијата... Повеќе
 
 
Volkswagen На работ од банкрот: Volkswagen ќе повлече 500.000 возила, а му се заканува и голема парична казна!? Маркет / Бизнис - Volkswagen
На работ од банкрот: Volkswagen ќе повлече 500.000 возила, а му се заканува и голема парична казна!?
Администрацијата на Обама бара повлекување на околу 500.000 автомобили на Volkswagen, поради нелегално инсталиран софтвер кој овозможувал мамење на еко - тестовите... Повеќе
 
 
Volkswagen Франкфурт 2015: агресивниот Golf GTI Clubsport под рефлекторите на популарноста Новитет - Volkswagen
Франкфурт 2015: агресивниот Golf GTI Clubsport под рефлекторите на популарноста
За оние на кои им треба потсетување, Clubsport е инспириран од концептот кој годинава беше прикажан во Wörhtersee... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan Официјално: целосно новиот Volkswagen Tiguan! Новитет - Volkswagen Tiguan
Официјално: целосно новиот Volkswagen Tiguan!
На претставувањето на новиот Tiguan чекавме малку подолго отколку што требаше, но по она што можеме да го видиме на фотографиите, дефинитивно се исплатеше. Новиот модел е поголем и полесен, со многу повеќе про... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf GTI Volkswagen во Франкфурт ќе го претстави серискиот Golf GTI Clubsport Новитет - Volkswagen Golf GTI
Volkswagen во Франкфурт ќе го претстави серискиот Golf GTI Clubsport
Ова специјално издание на легендарниот „hot hatch“ автомобил всушност е сериска верзија на концептот кој премиерно беше прикажан во текот на годинава... Повеќе
 
 
Volkswagen Caddy Volkswagen Caddy 4 и Volkswagen T6 - нови бизнис партнери на македонските компании Македонија - Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy 4 и Volkswagen T6 - нови бизнис партнери на македонските компании
Голем, економичен, совршено направен и едноставен за возење, тоа се зборовите со кои светските познавачи ја претставија четвртата генерација на Caddy, додека пак новиот Transporter T6 го опишаа како возило збо... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf R Cabriolet Volkswagen го освежи Golf Cabriolet Новитет - Volkswagen Golf R Cabriolet
Volkswagen го освежи Golf Cabriolet
За следната година, Volkswagen одлучи малку да го освежи моделот Golf Cabriolet. Најавените корекции носат неколку естетски и технички измени... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Иновативниот head-up дисплеј сега е достапен кај новиот Passat Технологија - Volkswagen Passat
Иновативниот head-up дисплеј сега е достапен кај новиот Passat
Еден од главните моменти на осмата генерација Passat е новиот „head-up“ дисплеј. Преку овој дисплеј со висок квалитет се прикажуваат релевантни податоци и известувања поврзани со патувањето ... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen ја „претрка“ Toyota во првите шест месеци од 2015-та Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen ја „претрка“ Toyota во првите шест месеци од 2015-та
И покрај нестабилноста на рускиот и кинескиот пазар, Volkswagen успеа да ја надмине продажбата на Toyota во првата половина од годинава... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Сериската изведба на Golf R420 ќе се продава во многу ограничен број Новитет - Volkswagen Golf VII
Сериската изведба на Golf R420 ќе се продава во многу ограничен број
Volkswagen веќе потврди дека концептот Golf R400 ќе пристигне на пазарот, а сега дознаваме дека овој модел ќе се базира на освежената изведба од тековната седма генерација на Golf, чие доаѓање се очекува најдо... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Новиот Passat сега е достапен со иновативен head-up дисплеј Технологија - Volkswagen Passat
Новиот Passat сега е достапен со иновативен head-up дисплеј
Еден од главните моменти на осмата генерација Passat е новиот „head-up“ дисплеј. Преку овој дисплеј со висок квалитет се прикажуваат релевантни податоци и известувања поврзани со патувањето ... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Новиот Passat GTE во две изведби - лимузина и караван Новитет - Volkswagen Passat
Новиот Passat GTE во две изведби - лимузина и караван
Volkswagen продолжува со електрификација на својата понуда. По Golf GTE, следниот модел со plug-in хибриден систем од германскиот производител е новиот Passat GTE... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen ја претстави својата визија за иднината на паркирањето Технологија - Volkswagen
Volkswagen ја претстави својата визија за иднината на паркирањето
Германскиот автомобилски гигант ја презентираше својата работа на проектот наречен V-Charge, кој всушност претставува успешна комбинација на технологијата за автономно паркирање, со системите за полнење на еле... Повеќе
 
 
Volkswagen e-Up! Електричниот VW e-Up! достапен и кај нас, по цена од 26.900 € Македонија - Volkswagen e-Up!
Електричниот VW e-Up! достапен и кај нас, по цена од 26.900 €
Porsche Makedonija го претстави најекономичниот електричен автомобил на пазарот, Volkswagen e-Up! кој има за цел да ја претстави електричната технологија на македонскиот купувач, со реално пристапна цена... Повеќе
 
 
Volkswagen Робот убил работник во погон на Volkswagen Маркет / Бизнис - Volkswagen
Робот убил работник во погон на Volkswagen
22-годишното момче било дел од тимот задолжен за подесување на машината, која го зграбила и потиснала на метална плоча... Повеќе
 
 
Volkswagen Jetta 2009 Први сознанија за следната генерација на Volkswagen Jetta Идни модели - Volkswagen Jetta 2009
Први сознанија за следната генерација на Volkswagen Jetta
Следната генерација на Jetta на пазарот ќе пристигне во текот на 2017-та година, а ќе се базира на MQB платформата што ќе резултира со зголемување на надворешните и внатрешните димензии на автомобилот... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old Volkswagen Tiguan доби нова палета на мотори и нови системи Новитет - Volkswagen Tiguan - old
Volkswagen Tiguan доби нова палета на мотори и нови системи
Веќе седум години, Tiguan е еден од најпосакуваните модели на Volkswagen во светски рамки... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen групацијата се дели на 4 холдинг компании? Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen групацијата се дели на 4 холдинг компании?
Интересни вести доаѓаат од Германија... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Започна продажбата на Volkswagen Passat GTE Маркет / Бизнис - Volkswagen Passat
Започна продажбата на Volkswagen Passat GTE
Volkswagen Passat GTE, кој премиерно беше прикажан во септември 2014-та година на саемот во Париз, сега е достапен за купувачите од Германија... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen најави неколку модели со 6.0 литарски W12 TSI агрегат Новитет - Volkswagen
Volkswagen најави неколку модели со 6.0 литарски W12 TSI агрегат
Потсетуваме, Volkswagen неодамна го претстави новиот 6 литарски W12 би-турбо TSI агрегат, кој ќе биде вграден во луксузните модели на VW групацијата... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Volkswagen го претстави Golf TSI BlueMotion Новитет - Volkswagen Golf VII
Volkswagen го претстави Golf TSI BlueMotion
Германците го претставија првиот бензински BlueMotion Golf, односно “најекономичниот бензински Golf до сега”... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Golf и Golf GTI се подготвени за редизајн во 2016-та Маркет / Бизнис - Volkswagen Golf VII
Golf и Golf GTI се подготвени за редизајн во 2016-та
Историјата се повторува! Како што наближува времето за редизајн на моделот Golf, така се зголемува и бројот на слики и визуелни прикази за тоа како би изгледала освежената изведба... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen го најави новиот фонт на компанијата Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen го најави новиот фонт на компанијата
Маркетинг директорот на Volkswagen, Ксавиер Шардон неодамна објави дека производителот после долго време решил да го обнови изгледот на буквите во сите свои каталози и маркетинг кампањи... Повеќе
 
 
Volkswagen Најнови сознанија за Golf R420 Новитет - Volkswagen
Најнови сознанија за Golf R420
Последниве неколку денови посетителите на патеката Nürburgring имаа можност да видат тест прототип на Golf, за кој всушност се верува дека е моделот R420 (името се' уште не е официјално потврдено)... Повеќе
 
 
Volkswagen Новиот Volkswagen Golf GTI ќе биде полесен и побрз од својот претходник Идни модели - Volkswagen
Новиот Volkswagen Golf GTI ќе биде полесен и побрз од својот претходник
Според неколку Германски извори, Volkswagen го припрема лансирањето на новиот Golf GTI кон почетокот на 2019 година... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf R Oettinger R500 - модифициран Golf со 518 КС Тјунинг - Volkswagen Golf R
Oettinger R500 - модифициран Golf со 518 КС
Во моментов, најмоќниот Golf во сериско производство е оној со ознаката R и е достапен по цена од околу 35.000 евра. Колку за споредба, „демонот“ под назив R500, зад чиј развој стои тјунерската компанија Oetti... Повеќе
 
 
Volkswagen Северина во нов рекламен спот за Volkswagen Golf Маркет / Бизнис - Volkswagen
Северина во нов рекламен спот за Volkswagen Golf
Северина, конечно го кажа судбоносното „го земам“. Но, пред да го стори тоа во реалниот живот, најпопуларната хрватската пејачка одлучи овие исти зборови да ги каже пред камерите, за време на снимањето на нова... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen 1.0 TSI со 272 КС Мотори - Volkswagen
Volkswagen 1.0 TSI со 272 КС
По презентацијата на 6,0-литарскиот W12 мотор, Volkswagen го претстави и најмалиот член на семејството TSI - 1,0-литарскиот агрегат... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen го претстави новиот 6.0 W12 TSI агрегат Мотори - Volkswagen
Volkswagen го претстави новиот 6.0 W12 TSI агрегат
Според официјалните податоци, станува збор за мотор кој ќе стане најекономичниот 12-цилиндричен агрегат во сегментот на луксузни автомобили... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf Estate Новиот Golf ќе има и полу-кабриолет изведба? Идни модели - Volkswagen Golf Estate
Новиот Golf ќе има и полу-кабриолет изведба?
Следната генерација на еден од најпопуларните компактни автомобили во светот, на пазарот треба да пристигне во 2017-та или 2018-та година, а се чини дека меѓу различните каросериски изведби ќе се најде и полу-... Повеќе
 
 
Volkswagen CC C Coupe GTE- премиум купе – седан во понудата на Volkswagen! Новитет - Volkswagen CC
C Coupe GTE- премиум купе – седан во понудата на Volkswagen!
Саемот за автомобили во Шангај секоја година донесува се подобри и подобри концепти, кои го даваат правецот во кој ќе се развиваат новите автомобили на компаниите. C Coupe GTE треба да го направи токму тоа и д... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Formula Drift изведба на Passat со максимални 900 КС Тјунинг - Volkswagen Passat
Formula Drift изведба на Passat со максимални 900 КС
Овој петок (10-ти април) во Лонг Бич, Калифорнија, ќе започне новата сезона од натпреварувањето Formula Drift кое во САД има милиони обожаватели... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle Volkswagen ќе престане со производство на легендарната „Буба“? Маркет / Бизнис - Volkswagen Beetle
Volkswagen ќе престане со производство на легендарната „Буба“?
Се работи за мерки за штедење подобро познати како „намалување на трошоците“... Повеќе
 
 
Volkswagen Светска премиера на спортското купе Volkswagen GTE во Женева Концепт - Volkswagen
Светска премиера на спортското купе Volkswagen GTE во Женева
Купе модел со четири врати инспириран од спортските автомобили, со ексклузивен дизајн и иновативен plug-in хибриден погон... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen до 2017-та ќе направи спортски „супер Passat“ Новитет - Volkswagen
Volkswagen до 2017-та ќе направи спортски „супер Passat“
Производителот во моментов размислува за нов луксузен автомобил кој во понудата би бил позициониран над Passat, но тоа нема да биде замена за Phaeton... Повеќе
 
 
Volkswagen Touran 2009 Новиот Volkswagen Touran нуди повеќе простор Новитет - Volkswagen Touran 2009
Новиот Volkswagen Touran нуди повеќе простор
Првите испораки на овој модел се закажани за втората половина на 2015-та... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Volkswagen Passat прогласен за европски автомобил на годината Награди - Volkswagen Passat
Volkswagen Passat прогласен за европски автомобил на годината
Новиот Passat доби вкупно 340 поени, оценка со која лесно ги надмина другите претенденти за наградата... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Модифициран Passat B8 со 280 КС Тјунинг - Volkswagen Passat
Модифициран Passat B8 со 280 КС
Новиот Volkswagen Passat пристигна на повеќето пазари, а пред нас е нов тјунерски пакет, овој пат од ABТ. Иако промените на каросеријата се дискретни, ABT значително ја зголеми моќта на моторот... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Alltrack Volkswagen Passat Alltrack 2015 спремен за Женева Новитет - Volkswagen Passat Alltrack
Volkswagen Passat Alltrack 2015 спремен за Женева
Volkswagen преку официјалните фотографии не запозна со изгледот на новата верзија на Passat... Повеќе
 
 
Volkswagen Sharan 2009 Volkswagen го поднови моделот Sharan Новитет - Volkswagen Sharan 2009
Volkswagen го поднови моделот Sharan
Женевскиот саем е се поблизу и поблизу, а како изминува времето се откриваат се повеќе автомобили... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen во иднина ќе инвестира 10 милиони долари во инфраструктура за електрични автомобили Занимливости - Volkswagen
Volkswagen во иднина ќе инвестира 10 милиони долари во инфраструктура за електрични автомобили
Германците со се поголема желба за масовно користење на електричните автомобили... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen со план да лансира кросовер базиран на моделот Polo Идни модели - Volkswagen
Volkswagen со план да лансира кросовер базиран на моделот Polo
Според последните информации VW планира да ја збогати својата понуда со уште еден кросовер модел... Повеќе
 
 
Volkswagen Caddy Volkswagen со премиера за четвртата генерација на Caddy Новитет - Volkswagen Caddy
Volkswagen со премиера за четвртата генерација на Caddy
Премиерно претставување на четвртата генерација на популарниот Caddy... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton VW подготвува нова генерација за Phaeton Новитет - Volkswagen Phaeton
VW подготвува нова генерација за Phaeton
Volkswagen и дава втора шанса на луксузната лимузина... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Variant Спортски автомобил и семеен автобус истовремено – VW Golf GTD Караван Новитет - Volkswagen Golf VII Variant
Спортски автомобил и семеен автобус истовремено – VW Golf GTD Караван
Европскиот пазар веќе има неколку силни каравански изведби... Повеќе
 
 
Volkswagen VW групацијата повлече 27.000 нови возила поради истекување на гориво Занимливости - Volkswagen
VW групацијата повлече 27.000 нови возила поради истекување на гориво
Volkswagen групацијата е една од најраспространетите компании во целата индустрија, ширејќи механички компоненти за повеќе возила... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen минатата година произведе повеќе виршли отколку автомобили Занимливости - Volkswagen
Volkswagen минатата година произведе повеќе виршли отколку автомобили
Дали знаевте дека германската автомобилска компанија е популарен произведувач на виршли?... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Volkswagen го претстави новото Polo R WRC Новитет - Volkswagen Polo 2009
Volkswagen го претстави новото Polo R WRC
Volkswagen можеби се откажа од серискиот Polo, но нема откажување кога е рели во прашање... Повеќе
 
 
Volkswagen Погледнете го Vw Cross Coupe GTE кросоверот кој ќе блесне на саемот во Детроит Новитет - Volkswagen
Погледнете го Vw Cross Coupe GTE кросоверот кој ќе блесне на саемот во Детроит
Новиот Cross Couge GTE е големиот новитет од страна на Volkswagen кој треба да биде претставен на саемот кој ќе се одржи во Детроит.... Повеќе
 
 
Volkswagen Што може да очекуваме од Volkswagen во поглед на моторизацијата? Новитет - Volkswagen
Што може да очекуваме од Volkswagen во поглед на моторизацијата?
Неодамна се раширија информациите дека VW планира комплетно да ја обнови палетата на мотори и дека од оваа година Golf ќе биде достапен со 3 цилиндричен агрегат... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Volkswagen Passat GTE во служба на германската полиција Хибриди - Volkswagen Passat
Volkswagen Passat GTE во служба на германската полиција
Најголем новитет од страна на VW за 2014 година дефинитивно е осмата генерација на моделот Passat... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Тест – VW Passat 2.0 BiTDi 240 Тест - Volkswagen Passat
Тест – VW Passat 2.0 BiTDi 240
Моделот од средната класа на Volkswagen, станува се поважен за производителот, пред се благодарение на можноста токму тука да ги покаже сите нови технологии на кои работи... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Дали новиот VW Passat е навистина премиум?! Колумна - Volkswagen Passat
Дали новиот VW Passat е навистина премиум?!
Брендот кој отсекогаш ги правеше „народните“ автомобили, на новиот Passat му даде епитет „премиум“. Но, што е тоа премиум? И дали новиот Passat навистина е премиум?... Повеќе
 
 
Volkswagen VW работи на конкурент на BMW Серија 5 Идни модели - Volkswagen
VW работи на конкурент на BMW Серија 5
Според најновите сознанија, во Volkswagen одлучиле да развијат автомобил со кој би им конкурирале на најзначајните претставници во германскиот премиум сегмент, односно на модели како што се BMW Серија 5 или Me... Повеќе
 
 
Volkswagen Следниот Golf ќе биде опремен со 10-брзински автоматски менувач Идни модели - Volkswagen
Следниот Golf ќе биде опремен со 10-брзински автоматски менувач
Се претпоставува дека осмата генерација на Volkswagen Golf на пазарот ќе пристигне во текот на 2017-та... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Пристигна новиот Passat, со почетна цена од 22.990 €! Македонија - Volkswagen Passat
Пристигна новиот Passat, со почетна цена од 22.990 €!
Најпродаваниот модел од средната класа, стигна до осмата генерација, која оди два чекори понапред во однос на претходникот. Полесен и попремиум, новиот модел цели директно на првото место од класата... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen развива поевтина верзија на MQB платформата Технологија - Volkswagen
Volkswagen развива поевтина верзија на MQB платформата
Според последните сознанија, Volkswagen работи на развивање на нова, поевтина изведба на својата модуларна MQB платформа, која би требало да послужи како основа за поевтини модели... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen го потврди скратувањето на производниот циклус Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen го потврди скратувањето на производниот циклус
Автомобилскиот гигант планира да го скрати животниот циклус на своите возила на пет години... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Volkswagen го претстави Polo 1.0 TSI BlueMotion Новитет - Volkswagen Polo 2009
Volkswagen го претстави Polo 1.0 TSI BlueMotion
Volkswagen ja прошири понудата на Polo модели со изведбата 1.0 TSI BlueMotion. Ова е прв автомобил во кој Volkswagen својата штедлива BlueMotion технологија ја поврза со бензински мотор... Повеќе
 
 
Volkswagen VW Golf R 400 влегува во сериско производство Идни модели - Volkswagen
VW Golf R 400 влегува во сериско производство
На авто саемот во Пекинг оваа година беше претставен концепт автомобил под името Golf R 400... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen претстави нов 2,0-литарски дизел мотор со 272 КС Мотори - Volkswagen
Volkswagen претстави нов 2,0-литарски дизел мотор со 272 КС
Volkswagen на домашен терен односно на техничката презентација одржана во Волфсбург претстави 4-цилиндричен дизел мотор со електричен турбо полнач со 200 kW односно 272 КС... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Што може да очекуваме од новата генерација на Volkswagen Golf? Идни модели - Volkswagen Golf VII
Што може да очекуваме од новата генерација на Volkswagen Golf?
Golf VII е релативно млад автомобил со две годишно постоење на пазарот, но очекувајте нова генерација во 2017, односно 2018 година... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old Volkswagen ги потврди CC и Alltrack изведбите за новиот Passat Идни модели - Volkswagen Passat - old
Volkswagen ги потврди CC и Alltrack изведбите за новиот Passat
Досега германците ја претставија лимузинската и караванската изведба за новата генерација на Passat... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo GTI 2009 Пристигнува ново Polo GTI. Дали автомобилот е закана за Fiesta ST? Новитет - Volkswagen Polo GTI 2009
Пристигнува ново Polo GTI. Дали автомобилот е закана за Fiesta ST?
Првично претставен на саемот во Париз. Погледнете што се крие во малиот убавец... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen Passat GTE plug-in хибрид прикажан во Париз Новитет - Volkswagen
Volkswagen Passat GTE plug-in хибрид прикажан во Париз
Кога се спојуваат перформансите и економичноста - Passat GTE... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Alltrack VW го најави Passat Alltrack Новитет - Volkswagen Passat Alltrack
VW го најави Passat Alltrack
Станува збор за поскромниот брат на Audi А6 Allroad... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old Volkswagen ја најави премиерата на Passat GTE Хибриди - Volkswagen Passat - old
Volkswagen ја најави премиерата на Passat GTE
Volkswagen го најави доаѓањето на GTE односно plug-in хибридната изведба на Passat. Станува збор за верзија која секако ќе се базира на најновата, осма генерација од овој автомобил, односно за возило кое ќе го... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old За добар почеток на неделата - Volkswagen Tiguan CC Концепт - Volkswagen Tiguan - old
За добар почеток на неделата - Volkswagen Tiguan CC
Пред еден месец, благодарение на Volkswagen Австралија дознавме дека новиот Tiguan ќе изгледа феноменално, па еве и визуелна потврда на тоа, во форма на најава на Tiguan CC... Повеќе
 
 
Volkswagen Кина не се шегува - Chrysler и VW казнети со 36 милиони евра Маркет / Бизнис - Volkswagen
Кина не се шегува - Chrysler и VW казнети со 36 милиони евра
Според официјални извори, кинеското регулаторно тело во Шангај ги казни Chrysler и VW поради кршење на законот против монополот.... Повеќе
 
 
Volkswagen Еве како би можела да изгледа VW Jetta CC Идни модели - Volkswagen
Еве како би можела да изгледа VW Jetta CC
Како што се одвиваат работите, наскоро ќе има MPV модели кои Германците ќе ги нарекуваат купеа... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Вака би изгледала шестата генерација на VW Polo Идни модели - Volkswagen Polo 2009
Вака би изгледала шестата генерација на VW Polo
Според објавените слики, новиот модел би имал многу поагресивен дизајн... Повеќе
 
 
Volkswagen Први сознанија за следната генерација на VW Golf Идни модели - Volkswagen
Први сознанија за следната генерација на VW Golf
Осмата генерација на Golf на пазарот би требало да пристигне за околу пет години, но нејзиниот развој веќе започна... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle Cabriolet Буба Karmann кабриолет е веќе достапна за нарачка Новитет - Volkswagen Beetle Cabriolet
Буба Karmann кабриолет е веќе достапна за нарачка
Новото специјално издание на Volkswagen се истакнува со својот ексклузивен дизајн и богатото ниво на опременост... Повеќе
 
 
Volkswagen Tiguan - old Volkswagen ќе повлече 150.000 примероци од моделот Tiguan Безбедност - Volkswagen Tiguan - old
Volkswagen ќе повлече 150.000 примероци од моделот Tiguan
Volkswagen и Националната агенција за безбедност на сообраќајот во САД најавија дека повлекувањето се реализира поради проблеми со горивото... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Необична средба на слон и автомобил Занимливости - Volkswagen Polo 2009
Необична средба на слон и автомобил
Слонот на прикажаните фотографии е мажјак кој решил да се „запознае“ со автомобилот Volkswagen Polo... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Тест – VW Golf VII 2.0 TDI Тест - Volkswagen Golf VII
Тест – VW Golf VII 2.0 TDI
Новиот Golf. Ова ќе го слушаме уште многу години и уште многу генерации. Ќе слушаме и за тоа како едни го обожаваат, а други не можат да го смислат, како е само еволуција на стариот модел, како е премногу конз... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen го потврди сериското производство на концептот CrossBlue Идни модели - Volkswagen
Volkswagen го потврди сериското производство на концептот CrossBlue
Со работа ќе се стартува кон крајот на 2016-та година во погоните во САД ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI GTI Педалот за гас тропка при менување на брзини Корисни Авто-Совети - Volkswagen Golf VI GTI
Педалот за гас тропка при менување на брзини
Проблем со VW Golf (VI) 1.2 TSI ... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat Volkswagen го претстави новиот Passat Новитет - Volkswagen Passat
Volkswagen го претстави новиот Passat
Производителот од Волфсбург неодамна ги објави првите фотографии од новата, осма генерација, на неговиот најуспешен модел од D-сегментот... Повеќе
 
 
Volkswagen GTI Roadster * Светска премиера на Volkswagen GTI Roadster Новитет - Volkswagen GTI Roadster *
Светска премиера на Volkswagen GTI Roadster
На легендарните GTI средби во Wörthersee оваа година Volkswagen ги избриша границите меѓу виртуелниот и реалниот свет. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI Технички проблем кај VW Golf: Прашање и совет Корисни Авто-Совети - Volkswagen Golf VI
Технички проблем кај VW Golf: Прашање и совет
Перките на роторот се блокирани поради чадот, при што предизвикуваат зголемување на притисокот и преминување во safe mode ... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen работи на автоматски менувач со 10 брзини Мотори - Volkswagen
Volkswagen работи на автоматски менувач со 10 брзини
Менувачот ќе биде поврзан со твин-турбо 2.0 TDI агрегат, со моќност од дури 236 КС... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf GTI Вака изгледаат "маневрите" со Golf GTI на GoPro камера Занимливости - Volkswagen Golf GTI
Вака изгледаат "маневрите" со Golf GTI на GoPro камера
GoPro направи вистинска револуција, овозможувајќи им на аматерите да снимаат динамични видео записи ... Повеќе
 
 
Volkswagen VW ќе го скрати векот на траење на своите модели Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW ќе го скрати векот на траење на своите модели
Нова генерација ќе се појавува на секои пет години ... Повеќе
 
 
Volkswagen GTI Roadster * Volkswagen го претстави концептот GTI Roadster Концепт - Volkswagen GTI Roadster *
Volkswagen го претстави концептот GTI Roadster
На собирот на љубителите на автомобили од групацијата VW кој се одржува во Wörthersee (Австрија), Volkswagen го претстави најспектакуларниот GTI досега ... Повеќе
 
 
Volkswagen E-Golf * Volkswagen E-Golf - динамика на класичен автомобил Електрични автомобили - Volkswagen E-Golf *
Volkswagen E-Golf - динамика на класичен автомобил
Електричниот мотор со 85 kW овозможува забрзување до 100 km/h за 10,4 секунди и максимална брзина од 140 km/h... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 Редизајнираниот Volkswagen Polo достапен и во Македонија Македонија - Volkswagen Polo 2009
Редизајнираниот Volkswagen Polo достапен и во Македонија
„Освежениот“ Polo носи многу новини во ниската класа. Со новите бензински и дизел мотори со EU6 стандард, Polo e за 21% поефикасен, а со 4 воздушни перничиња и ESP кои се вградуваат сериски, се потврдува негов... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen групацијата ќе претстави свој економичен бренд Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen групацијата ќе претстави свој економичен бренд
Раководството на Volkswagen одлучи да започне производство на нов модел под значка на т.н. budget brand, кој ќе стане тринаесеттиот член во групацијата VW... Повеќе
 
 
Volkswagen New Midsize Coupe * Volkswagen New Midsize Coupe најава за Golf CC? Концепт - Volkswagen New Midsize Coupe *
Volkswagen New Midsize Coupe најава за Golf CC?
На саемот за автомобили во Пекинг, Volkswagen го претстави концепт моделот New Midsize Coupe. Станува збор за модел кој се базира на MQB платформата, односно на нејзината B изведба, што значи дека се работи за... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf I 40 години Golf: Бестселер, тренд сетер и икона Историјат - Volkswagen Golf I
40 години Golf: Бестселер, тренд сетер и икона
Volkswagen го прославува 40-от роденден на најуспешниот европски автомобил на сите времиња - Golf. До денес, продадени се повеќе од 30 милиони примероци од ова легендарно возило. Уште од првиот ден, Golf го о... Повеќе
 
 
Volkswagen Touareg 2010 Редизајниран Touareg со модернизирана технологија Новитет - Volkswagen Touareg 2010
Редизајниран Touareg со модернизирана технологија
За саемот на автомобили во Пекинг, Volkswagen има подготвено неколку новитети, а еден од нив е и модернизираниот Touareg. Луксузниот германски SUV доаѓа со нов дизајн, побогата опрема, поквалитетни материјали ... Повеќе
 
 
Volkswagen Караванската изведба на Golf R пристигнува кон крајот на 2014-та Новитет - Volkswagen
Караванската изведба на Golf R пристигнува кон крајот на 2014-та
Моторот ќе биде ист како и во компактниот модел, 2-литарски TSI со 296 КС ... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old Volkswagen повлекува 150 илјади Passat модели Безбедност - Volkswagen Passat - old
Volkswagen повлекува 150 илјади Passat модели
Volkswagen повлекува 150.200 Passat седани поради потенцијални проблеми со фаровите. Сите погодени возила се произведени во периодот меѓу 2012-та и 2013-та година ... Повеќе
 
 
Volkswagen Дали има некакви проблеми со 2,0 TDI моторите на VW (серија 2008 - 2010)? Корисни Авто-Совети - Volkswagen
Дали има некакви проблеми со 2,0 TDI моторите на VW (серија 2008 - 2010)?
Проблем имаше во првата серија на PDE 2,0 TDI дизел агрегати со Siemens инјектори, a Golf VI уште од самиот почеток има CR вбризгување... Повеќе
 
 
Volkswagen Според првиот човек на Volkswagen, автомобилите ќе станат „подвижни компјутери“ Технологија - Volkswagen
Според првиот човек на Volkswagen, автомобилите ќе станат „подвижни компјутери“
Во Volkswagen се уверени дека на човештвото му претстои дигиталната револуција која од автомобилите ќе направи „потрошен материјал“ со значително пократок век на траење ... Повеќе
 
 
Volkswagen Женева 2014: Volkswagen T-Roc Concept Новитет - Volkswagen
Женева 2014: Volkswagen T-Roc Concept
Да расчистиме веднаш на почетокот: Volkswagen дефинитивно има намера да направи сериски модел кој ќе наликува на овој Т- Roc Concept... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI Прашање: Golf V 1.9 TDI или Golf VI 1.6 TDI Прашања и одговори - Volkswagen Golf VI
Прашање: Golf V 1.9 TDI или Golf VI 1.6 TDI
Верен читател ни постави интересно прашање за купување половен, дизел Golf – дали да посегне по петтата генерација со 1.9 TDI дизел со 105 КС (Pumpe Duse) или од шестата генерација со 1.6 TDI дизел со 105 КС (... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Електричен Golf VII Електрични автомобили - Volkswagen Golf VII
Електричен Golf VII
Развива 115 КС, со автономија меѓу 130 и 190 km ... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Новиот електричен eGolf поминува 100 km за само 79 денари! Електрични автомобили - Volkswagen Golf VII
Новиот електричен eGolf поминува 100 km за само 79 денари!
Најпопуларниот компакт, сега е достапен и во електрична изведба, која ќе може да помине до 190 километри со едно полнење, а ќе се полни до 80% за само половина час!... Повеќе
 
 
Volkswagen Scirocco 2009 Освежен дизајн и подобрени мотори за VW Scirocco Новитет - Volkswagen Scirocco 2009
Освежен дизајн и подобрени мотори за VW Scirocco
Volkswagen го претставува првиот поголем редизајн на своето успешно купе, Scirocco, кое сега покрај надворешните промени, добива и помоќни и поекономични мотори... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Германските производители ги враќаат наместените ADAC награди Награди - Volkswagen Golf VII
Германските производители ги враќаат наместените ADAC награди
Скандалот со наградите на ADAC, кои најчесто ги добиваа германските модели, ги натера производителите да ги вратат наградите назад... Повеќе
 
 
Volkswagen Polo 2009 VW Polo со нови решенија во однос на моторизацијата Мотори - Volkswagen Polo 2009
VW Polo со нови решенија во однос на моторизацијата
Неодамна проструи информацијата дека актуелната генерација на Volkswagen Polo ќе добие редизајнирана изведба, а сега доаѓа и потврдата дека овој автомобил следната година ќе има две нови решенија во однос на м... Повеќе
 
 
Volkswagen Изборот за автомобил на годината бил наместен во корист на Volkswagen Награди - Volkswagen
Изборот за автомобил на годината бил наместен во корист на Volkswagen
Во понеделникот, ADAC со официјално соопштение се извини пред јавноста, признавајќи дека бројот на гласови бил „напумпан“... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old VW Passat (2005 - 2010): Еден од најбараните половни седани Корисни Авто-Совети - Volkswagen Passat - old
VW Passat (2005 - 2010): Еден од најбараните половни седани
Некои од вас можеби забележале дека на огласите за половни автомобили доста е застапена првата серија од шестата генерација на VW Passat (произведувана од пролетта 2005-та, до есента 2010-та година)... Повеќе
 
 
Volkswagen Автомобил за мајка со бебе Концепт - Volkswagen
Автомобил за мајка со бебе
Volkswagen го претстави својот концепт за „новопечени“ мајки... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf Sportsvan Започна продажбата на Golf Sportsvan Новитет - Volkswagen Golf Sportsvan
Започна продажбата на Golf Sportsvan
Во Германија, ценaта за новиот MPV модел започнува од 19.625 евра... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old Каков VW Passat да се одбере: 1,9 TDI или 2,0 TDI? Прашања и одговори - Volkswagen Passat - old
Каков VW Passat да се одбере: 1,9 TDI или 2,0 TDI?
Планирам да купам Volkswagen Passat од 2005-та или 2006-та, па се двоумам помеѓу 1,9 TDI со 105 КС или 2,0 TDI со 140 КС... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen го најави најголемото повлекување на возила во својата историја Безбедност - Volkswagen
Volkswagen го најави најголемото повлекување на возила во својата историја
Дури 2,6 милиони возила ќе бидат опфатени со бесплатното сервисирање на забележаните дефекти ... Повеќе
 
 
Volkswagen Scirocco 2009 Следната генерација на Scirocco пристигнува во 2017-та?! Новитет - Volkswagen Scirocco 2009
Следната генерација на Scirocco пристигнува во 2017-та?!
Иако Volkswagen се’ уште работи на дизајнот за „освежената“ изведба на актуелниот Scirocco, која на пазарот би требало да се очекува во текот на следната година, сепак веќе пристигнуваат информации и за следна... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen и натаму планира лансирање на поевтина марка на возила Маркет / Бизнис - Volkswagen
Volkswagen и натаму планира лансирање на поевтина марка на возила
Новиот шеф на одделот за истражување и развој на Volkswagen, Ханс-Јакоб Нојсер, кој неодамна ја презема оваа функција од Улрих Хакенберг, потврди дека германскиот производител се’ уште се интересира за лансира... Повеќе
 
 
Volkswagen Новиот мотор на Volkswagen ќе има 500 КС Мотори - Volkswagen
Новиот мотор на Volkswagen ќе има 500 КС
Со две турбини и два реда на цилиндри максималната брзина ќе изнесува 300 km/h... Повеќе
 
 
Volkswagen Phaeton Врвната лимузина Volkswagen Phaeton сега и кај нас Македонија - Volkswagen Phaeton
Врвната лимузина Volkswagen Phaeton сега и кај нас
Врвниот дострел во класата на лимузини од D сегментот, Volkswagen Phaeton, сега е достапен и во Македонија. Лимузината која за прв пат во светски рамки беше претставена на Саемот во Женева во 2002 година, прек... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf Plus Официјално претставен Volkswagen Golf Plus Новитет - Volkswagen Golf Plus
Официјално претставен Volkswagen Golf Plus
Иако официјалнo станува збор за концепт, доволен е само површен поглед на сликата и веднаш ќе ви стане јасно дека гледате во нова верзија на Golf, која е 95 проценти подготвена за производство. Доколку има про... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Новиот Golf пропушта вода, најава за 300.000 повлекувања на возила Безбедност - Volkswagen Golf VII
Новиот Golf пропушта вода, најава за 300.000 повлекувања на возила
За време на тестирање на новиот Golf од страна на германскиот магазин Auto Bild, била откриена грешка кај системот за климатизација поради што вода продира во кабината... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf R Запознајте го новиот, најмоќен Golf Новитет - Volkswagen Golf R
Запознајте го новиот, најмоќен Golf
За сите оние кои сметаат дека моделот GTI е премногу слаб, тука е Golf R со 300 КС. Најновиот модел ветува многу, барем на хартија... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI Variant Претставен VW Golf Variant 4Motion Премиерa - Volkswagen Golf VI Variant
Претставен VW Golf Variant 4Motion
Популарниот караван, сега достапен и во дизелски верзии со моќност од 105 и 150 КС и погон на сите четири тркала... Повеќе
 
 
Volkswagen California Т5 Новиот VW California пристигна и во Македонија Македонија - Volkswagen California Т5
Новиот VW California пристигна и во Македонија
Автомобил за секојдневно уживање, за сите оние со нескротлив авантуристички дух кои сакаат да ги откриваат убавините на различните дестинации. Со место за спиење за четири возрасни лица, кујна и многу повеќе. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Buggy Up Volkswagen Buggy се’ поблиску до сериско производство Идни модели - Volkswagen Buggy Up
Volkswagen Buggy се’ поблиску до сериско производство
Пред неколку недели од страна на Американската канцеларија за патенти бил потврден дизајнот за овој модел, за кого барањето било поднесено уште во март 2012-та година, односно пет месеци по презентацијата на к... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VI Variant Официјално претставена новата караванска изведба на VW Golf Новитет - Volkswagen Golf VI Variant
Официјално претставена новата караванска изведба на VW Golf
По бројните најави, конечно и официјално беше претставена караванската верзија од седмата генерација на Volkswagen Golf, со традиционалната ознака Variant... Повеќе
 
 
Volkswagen Multivan Роби Вилијамс веќе 10 години користи VW Multivan Занимливости - Volkswagen Multivan
Роби Вилијамс веќе 10 години користи VW Multivan
Турнејата на Роби Вилијамс со наслов „Take The Crown Stadium Tour 2013“ само што започна. Ова е трета меѓународна турнеја, на која пејачот го користи Volkswagen Multivan, актуелниот наследник на VW Bus, како в... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf I Golf „кец“ со 1.000 коњски сили Тјунинг - Volkswagen Golf I
Golf „кец“ со 1.000 коњски сили
Старата максима за тјунирани автомобили гласи:„коњски сили никогаш нема доволно“. Сепак, овој Golf од првата генерација можеби ќе ве убеди во спротивното... Повеќе
 
 
Volkswagen Промовиран Golf Design Vision GTI со 500 коњски сили Концепт - Volkswagen
Промовиран Golf Design Vision GTI со 500 коњски сили
На фестивалот во Австрија чија главна цел беше да го одбележи јубилејот на групацијата Volkswagen, конечно своја промоција доживеа и најавуваниот концепт Design Vision GTI ... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen работи на 10-степенов менувач и ефикасен дизел мотор Мотори - Volkswagen
Volkswagen работи на 10-степенов менувач и ефикасен дизел мотор
VW Group има цел до 2020-та драстично да ја намали емисијата на CO2 и да ја подобри ефикасноста на своите мотори... Повеќе
 
 
Volkswagen Volkswagen ќе треба да објасни што подразбира под терминот „купе“ Концепт - Volkswagen
Volkswagen ќе треба да објасни што подразбира под терминот „купе“
Добредојдовте во 21-от век, во кој „купе“ веќе не е термин со кој се опишува спортски автомобил со две врати, туку истиот се користи за се’ што се движи на четири тркала... Повеќе
 
 
Volkswagen TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи? Прашања и одговори - Volkswagen
TSI моторите – колку се квалитетни и издржливи?
Од еден наш читател добивме многу интересно прашање – колку се TSI моторите на VW, а и турбо бензинците на секој друг производител, навистина квалитетни и издржливи?... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf R Новиот Golf R ќе има моќност од 300 КС Идни модели - Volkswagen Golf R
Новиот Golf R ќе има моќност од 300 КС
Информациите кои по се’ изгледа доаѓаат од извори внатре во компанијата, навестуваат дека јачината на новата R изведба треба да „почнува со цифрата 3“ и дека новиот модел најверојатно би бил и поевтин од претх... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Volkswagen Golf е најдобриот автомобил за 2013-та Награди - Volkswagen Golf VII
Volkswagen Golf е најдобриот автомобил за 2013-та
Volkswagen Golf Mk 7 е прогласен за автомобил на годината во светски рамки. Ова е веќе седумнаесеттата награда со која најновиот хечбек од VW се закити од неговото лансирање во ноември минатата година... Повеќе
 
 
Volkswagen Scirocco 2009 Volkswagen тврди дека новиот Scirocco ќе биде „комплетно различен“ Идни модели - Volkswagen Scirocco 2009
Volkswagen тврди дека новиот Scirocco ќе биде „комплетно различен“
Челниците на компанијата најавуваат похрабар и поинаков дизајн од оној што фигурира во моментов... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle За погрешно пракирање, казнил Буба направена од снег! Занимливости - Volkswagen Beetle
За погрешно пракирање, казнил Буба направена од снег!
Да се биде заштитник на законот е тешка работа. Понекогаш носителите на ваквата обврска своите задачи ги завршуваат перфектно и ефикасно, а некогаш, по грешка, прикачуваат казнени тикети на автомобили целосно ... Повеќе
 
 
Volkswagen Up! Е - up! e првиот електричен автомобил од VW Новитет - Volkswagen Up!
Е - up! e првиот електричен автомобил од VW
Ако некој знае како да моторизира големи маси народ, тогаш тоа е сигурно Volkswagen чија „Буба“ со 21 милион продадени примероци, се’ уште го држи рекордот за најдолго произведуван автомобил во историјата.... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf I Ѕверски Golf I со 736 коњски сили!!! Занимливости - Volkswagen Golf I
Ѕверски Golf I со 736 коњски сили!!!
Volkswagen GTI е фаворит на многу ентузијасти од повеќе причини. Првата и можеби најголема меѓу нив, е дека сепак станува збор за Golf: брзо, удобно и практично возило за било која дестинација. ... Повеќе
 
 
Volkswagen Up! Женева 2013 – VW Cross Up! сака да се валка во кал Саеми - Volkswagen Up!
Женева 2013 – VW Cross Up! сака да се валка во кал
„Мало ама техничарче“, кросовер верзијата на најмалиот VW ветува авантури и надвор од патот. Со преден погон и мал трицилиндарец!?... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Golf избран за Автомобил на годината во Европа Награди - Volkswagen Golf VII
Golf избран за Автомобил на годината во Европа
Можеби и очекувано, Volkswagen повторно ја собра наградата за Автомобил на годината на Стариот Континент... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf GTI Новиот Golf GTI има 220 КС! Новитет - Volkswagen Golf GTI
Новиот Golf GTI има 220 КС!
Без поголеми изненадувања во изгледот и перформансите кои ги нуди, новиот Golf GTI повторно атакува да биде бестселер во класата на жешки компакти... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf GTD Golf GTD дизел – 7,5 секунди до стотка Новитет - Volkswagen Golf GTD
Golf GTD дизел – 7,5 секунди до стотка
Малку е и претерано кога некој производител ќе нарече дизел модел спортски, но барем на хартија, новиот GTD е исклучително брза машина... Повеќе
 
 
Volkswagen Porsche 911 и Буба се всушност украден дизајн! Занимливости - Volkswagen
Porsche 911 и Буба се всушност украден дизајн!
Е ова сигурно не го знаевте – еден од најпопуларните автомобили на сите времиња, оригиналната верзија на VW Beetle и Porsche 911 се всушност украден дизајн и целосна идеја на Tatra, а не брилијантна идеја од у... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf R Новиот Golf R – 295 КС и 5 секунди до стотка! Идни модели - Volkswagen Golf R
Новиот Golf R – 295 КС и 5 секунди до стотка!
Иако се уште не е официјално претставен, првите податоци велат дека најсилната изведба на компактот на VW ќе биди вистински конкурент на Focus RS... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Golf VII сега и со погон на сите четири Новитет - Volkswagen Golf VII
Golf VII сега и со погон на сите четири
И најновиот бестселер ја доби својата 4Motion верзија со погон на сите тркала, која овој пат ќе биде понудена само со дизел мотори... Повеќе
 
 
Volkswagen Passat - old Passat Performance со 250 КС Концепт - Volkswagen Passat - old
Passat Performance со 250 КС
На саемот во Детроит, Volkswagen покажа концептна изведба на Passat, која има 1.8 TFSI бензинец со 250 КС!... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII И Golf во купе изведба со четири врати! Идни модели - Volkswagen Golf VII
И Golf во купе изведба со четири врати!
VW, благодарение на успехот на Passat CC, спрема купе верзија со четири врати базирана и на Golf, која ќе треба да отвори нов сегмент во компактната класа... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Времеплов: VW Golf е веќе 38 години компакт бр. 1 Историјат - Volkswagen Golf VII
Времеплов: VW Golf е веќе 38 години компакт бр. 1
Погледнете како изгледа историскиот развој на еден од најпродаваните автомобили на сите времиња... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Автогол на VW – новиот Leon е побезбеден од Golf 7 Безбедност - Volkswagen Golf VII
Автогол на VW – новиот Leon е побезбеден од Golf 7
Обично EuroNCAP тестира само еден “примерок” од оние автомобили кои делат иста платформа. За несреќа, сега се одлучија поинаку... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Новиот Golf достапен и во Македонија Премиерa - Volkswagen Golf VII
Новиот Golf достапен и во Македонија
Однадвор – ништо ново, но сега VW Golf е поголем, попростран, побезбеден и поекономичен... Повеќе
 
 
Volkswagen По 63 години, VW Kombi T2 оди во историјата Занимливости - Volkswagen
По 63 години, VW Kombi T2 оди во историјата
Производството престанува кон крајот на идната година, во Бразил... Повеќе
 
 
Volkswagen Taigun VW Taigun – иден ривал на Nissan Juke и Opel Mokka Идни модели - Volkswagen Taigun
VW Taigun – иден ривал на Nissan Juke и Opel Mokka
За прв пат беше претставен на саемот во Сао Пауло, Бразил... Повеќе
 
 
Volkswagen VW објави најнизок профит, по 2009-та година Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW објави најнизок профит, по 2009-та година
По сè изгледа, фокусот на Кина и САД не беше доволен да се покријат загубите, остварени во Европа... Повеќе
 
 
Volkswagen VW Bulli концептот, сепак, нема да се произведува Саеми - Volkswagen
VW Bulli концептот, сепак, нема да се произведува
Додека концептот XL1, кој троши 0.75 l/100 km, ќе се најде на пазарот, идната година... Повеќе
 
 
Volkswagen Beetle Cabriolet VW Beetle Cabriolet – ривал на MINI Cabrio Новитет - Volkswagen Beetle Cabriolet
VW Beetle Cabriolet – ривал на MINI Cabrio
Ќе дебитира на саемот во Los Angeles, идниот месец... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf GTI Погледнете како се спушта Golf GTI – во VW стил Занимливости - Volkswagen Golf GTI
Погледнете како се спушта Golf GTI – во VW стил
Со цел да изгледа поатрактивно и пониско поставен, од VW на уникатен начин успеаа да го спуштат потпирањето на нивниот нов Golf GTI... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf GTI Новиот VW Golf GTI – без драматични промени Концепт - Volkswagen Golf GTI
Новиот VW Golf GTI – без драматични промени
2.0-литарскиот TSI мотор продуцира 220 КС, а го носи Golf GTI од 0-100 km/h за 6.6 секунди... Повеќе
 
 
Volkswagen VW е заинтересиран за купување на Alfa Romeo? Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW е заинтересиран за купување на Alfa Romeo?
Иако се појавија информации дека Германците завршиле со купување, сега е пласирана оваа информација... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Вака ќе изгледа Golf VII со три врати Новитет - Volkswagen Golf VII
Вака ќе изгледа Golf VII со три врати
По официјалната презентација на 5-вратната верзија, ова се фотографии од поатрактивната и поспортска варијанта... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Најпосле – ова е новиот VW Golf Новитет - Volkswagen Golf VII
Најпосле – ова е новиот VW Golf
Ова се официјалните фотографии, кои “протекоа” пред официјалната презентација, во Германија... Повеќе
 
 
Volkswagen Модифицирана VW Jetta хибрид постигнала 298 km/h Хибриди - Volkswagen
Модифицирана VW Jetta хибрид постигнала 298 km/h
Што воедно е рекорд, за хибридно возило, базирано на стандардна верзија... Повеќе
 
 
Volkswagen VW се закити со наградата “Мотор на годината” Награди - Volkswagen
VW се закити со наградата “Мотор на годината”
Престижната награда “Engine Of The Year” ја доби 1.4-литарскиот TSI на Германците... Повеќе
 
 
Volkswagen E-Bugster Beetle Concept VW E-Bugster Beetle Concept – првата електрична Буба Концепт - Volkswagen E-Bugster Beetle Concept
VW E-Bugster Beetle Concept – првата електрична Буба
Иако е концепт, Е-Bugster Beetle не носи драматични измени, во однос на стандардната “Буба”... Повеќе
 
 
Volkswagen Golf VII Новата генерација на VW Golf пристигнува за еден месец Идни модели - Volkswagen Golf VII
Новата генерација на VW Golf пристигнува за еден месец
Оваа вест се однесува на официјалната презентација, која би требало да се одржи во Берлин на 4-ти септември... Повеќе
 
 
Volkswagen VW планира да го купи и Lotus!? Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW планира да го купи и Lotus!?
По промените на сопственикот и откажувањето на извршниот директор, доаѓа информацијата за интересот на VW за преземање на британскиот бренд... Повеќе
 
 
Volkswagen The Beetle VW повлекува 83 New Beetle поради проблем со гумите Безбедност - Volkswagen The Beetle
VW повлекува 83 New Beetle поради проблем со гумите
Се работи за новата, популарна “Буба”, со моделска година 2012-та... Повеќе
 
 
Volkswagen Touareg 2010 3.0-литарскиот дизел во новиот Touareg ќе има 240 КС Новитет - Volkswagen Touareg 2010
3.0-литарскиот дизел во новиот Touareg ќе има 240 КС
Наместо 225-те, во постојниот модел... Повеќе
 
 
Volkswagen VW стана доминантен сопственик на Porsche Маркет / Бизнис - Volkswagen
VW стана доминантен сопственик на Porsche
VW групацијата за 4.36 милијарди долари откупи уште еден пакет акции, со што стекна право на сопственост на 50.1% од вкупниот број акции...