дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Toyota
   
4 причини зошто Toyota отповикува толку многу возила на сервис

Најголемиот производител на автомобили во светот, познат по легендарната издржливост на нивните модели, последниве неколку години се наоѓа најчесто на насловните страници за отповикување на возила на сервис, често и поради поголеми проблеми. ...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Toyota  Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот Технологија - Toyota
Toyota патентираше систем за пронаоѓање работи во автомобилот
Конечно можете да ги дофатите оние кои паднале помеѓу седиштата... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот
Toyota поместува граници во светски рамки...... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Тест: Toyota C-HR Hybrid е фенси урбан SUV со висока технологија Тест - Toyota C-HR
Тест: Toyota C-HR Hybrid е фенси урбан SUV со висока технологија
Toyota и порано знаела да изненади со дизајн на некој свој автомобил, но C-HR ги качува работите на едно друго ниво – најмалиот SUV на Toyota потсетува неодоливо на концептот на кој е базиран и е вистинско осв... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota со летечки автомобил ќе го носи олимпискиот факел во 2020 година Занимливости - Toyota
Toyota со летечки автомобил ќе го носи олимпискиот факел во 2020 година
За три години, не очекува вистински спектакл над Токио... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Промовиран новиот Yaris Македонија - Toyota Yaris
Промовиран новиот Yaris
Импортерот за Toyota за Македонија, и официјално го престави новиот Yaris. Моделот кој е помеѓу најпопуларните во класата доаѓа со целосно нов дизајн и нови мотори. ... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Toyota веќе прими 80.000 резервации за C-HR во Европа Маркет / Бизнис - Toyota C-HR
Toyota веќе прими 80.000 резервации за C-HR во Европа
Достоинствен пример за успешен модел на Стариот континент... Повеќе
 
 
Toyota Јапонско-италијански Франкенштајн: Toyota GT4586 во акција (видео) Супер автомобили - Toyota
Јапонско-италијански Франкенштајн: Toyota GT4586 во акција (видео)
Кога во јапонско спортско купе, како што е Toyota GT86, ќе вметнете V8 мотор од Ferrari 458, добивате машина која е создадена за забава во вид на дрифтање... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 - Hybrid 2012 Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт Тест - Toyota RAV 4 - Hybrid 2012
Тест: Toyota RAV4 Hybrid - повеќе од успешен фејслифт
Првиот компактен SUV, кој во 90-тите години буквално го почна лудилото на денес најпопуларниот вид на возила на пазарот, неодамна доживеа длабок фејслифт. За прв пат, RAV4 се нуди со хибриден погон, кој е исти... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Toyota Corolla ќе вози мотор на BMW Новитет - Toyota Corolla
Toyota Corolla ќе вози мотор на BMW
B37 3-цилиндарски 1,5 литарски мотор, како и B47 4-цилиндарски 2,0 литарски мотор... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota доби тужба поради глодари Инфо - Toyota
Toyota доби тужба поради глодари
Малите штетници ја изгризале секоја жица под поклопецот на моторот, штетата е 5.500 долари... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota отсега ќе им продава технологија на своите ривали Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota отсега ќе им продава технологија на своите ривали
Јапонците сакаат да го забрзаат преминот на останатите производители кон eco-friendly возилата... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна Тест - Toyota Corolla
Тест: Toyota Corolla 2016 D4-D – половина век успешна приказна
Во време кога електричните и хибридните возила ги освојуваат насловните страници, еден друг автомобил ги освојува срцата на купувачите... Повеќе
 
 
Toyota  Toyotа 2020 година подготвува флота електрични возила Маркет / Бизнис - Toyota
Toyotа 2020 година подготвува флота електрични возила
Различните модели ќе имаат автономија поголема од 300 километри... Повеќе
 
 
Toyota  1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња Инфо - Toyota
1,5 милиони возила во Европа од марката Toyota со неисправни воздушни перничиња
Toyota мора да врати на сервис 1,5 милиони автомобили во Европа... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota ја гаси марката Scion Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota ја гаси марката Scion
... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Toyota го гаси моделот Avensis, ќе биде заменет со SUV? Маркет / Бизнис - Toyota Avensis
Toyota го гаси моделот Avensis, ќе биде заменет со SUV?
SUV и кросовер автомобилите имаат толкава експанзија на пазарот, што јапонскиот производител најверојатно ќе престане да го произведува својот популарен седан...?... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Претставена ни е Toyota Corolla Facelift Новитет - Toyota Corolla
Претставена ни е Toyota Corolla Facelift
Освежена верзија на единаесеттата генерација на најпродаваниот автомобил во светот е причина да се испита што се предностите на кои ја донесоа позицијата "број 1"... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Toyota Corolla повторно најпродаван автомобил во светот пред VW Golf Маркет / Бизнис - Toyota Corolla
Toyota Corolla повторно најпродаван автомобил во светот пред VW Golf
Двата најпродавани автомобили на сите времиња се воедно и два најпродавани автомобили во светот во првата половина на 2016 година... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra пристигнува во 2018 Идни модели - Toyota Supra
Новата Toyota Supra пристигнува во 2018
Според најновите шпекулации, се очекува премиера на новата Supra во 2018, а следи и BMW Z5... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota повикува 1,43 милиони возила ширум светот. Занимливости - Toyota
Toyota повикува 1,43 милиони возила ширум светот.
Јапонскиот производител на автомобили Toyota ќе повлече 1,43 милиони возила заради неисправни воздушни перничиња.... Повеќе
 
 
Toyota Купето на Toyota повисоко позиционирано од родстерот на BMW Идни модели - Toyota
Купето на Toyota повисоко позиционирано од родстерот на BMW
Заедничката соработка на BMW и Toyota продолжува со развојот на спортски модел... Повеќе
 
 
Toyota Toyota претстави приколка за деца Занимливости - Toyota
Toyota претстави приколка за деца
Со далечинско менување на бои и осветлување…... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Тест: Toyota Avensis 2.0 D4-D – повеќе од фејслифт Тест - Toyota Avensis
Тест: Toyota Avensis 2.0 D4-D – повеќе од фејслифт
Јапонскиот производител веќе втор пат го освежува својот модел од средната класа, но како што можевме да откриеме, овој пат се работи за нешто повеќе од само фејслифт – Avensis стана вистински подобар автомоби... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota во Европа слави јубилеј, 10 милиони произведени автомобили Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota во Европа слави јубилеј, 10 милиони произведени автомобили
Актуелното производство ги вклучува моделите Auris, Auris Touring Sports, Yaris, Yaris Hybrid, Avensis, Corolla, Verso и Camry... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota uBox концепт Концепт - Toyota
Toyota uBox концепт
Концептот е наменет за Генерација Z... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota ќе претстави автомобил од дрво Премиерa - Toyota
Toyota ќе претстави автомобил од дрво
Каросеријата е составена од 86 дрвени плочи, кои со времето се свиткуваат и го менуваат изгледот на концептот... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Toyota Aygo подготвена за Instagram Новитет - Toyota Aygo
Toyota Aygo подготвена за Instagram
Задната камера ќе може да се користи и за правење на селфи фотографии... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година Премиерa - Toyota GT-86
Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година
Јапонскиот производител на саемот за автомобили во Њујорк ја претстави освежената Toyota GT86... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota го патентираше новиот HUD систем Технологија - Toyota
Toyota го патентираше новиот HUD систем
Го прилагодува аголот на приказ според начинот на возење и положбата на возачот... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Новото лице на Toyota Corolla Новитет - Toyota Corolla
Новото лице на Toyota Corolla
После три година продажба во Европа, Toyota ја освежи актуелната, единаесетта генерација на својот најдолговечен и најтиражен модел... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Светска премиера: Toyota Prius Prime Plug-in хибрид Премиерa - Toyota Prius 2010
Светска премиера: Toyota Prius Prime Plug-in хибрид
Toyota на саемот за автомобили во Њујорк го претстави новиот модел Prius Plug-in хибрид, со ознака “Prime”, кој кога се вози само со помош на електрична енергија, може да помина и до 35 километри... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход WRC - Toyota RAV 4 2012
Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход
Рајан Милен повторно ќе седне позади управувачот на рели иконата Toyota RAV4, а како и не би, кога минатата година со овој автомобил зема четири од пет победи во западниот дел на САД... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Женева 2016: Агресивниот C-HR е најмалиот SUV во гамата на Toyota Новитет - Toyota C-HR
Женева 2016: Агресивниот C-HR е најмалиот SUV во гамата на Toyota
Најголемиот светски производител веќе две години го најавуваше овој модел и сериската изведба воопшто не разочарува – изгледа скоро исто добро како и концептот... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Туторијал: Како најлесно да дрифтате со вашиот автомобил? Новитет - Toyota GT-86
Туторијал: Како најлесно да дрифтате со вашиот автомобил?
Дрифтањето е навистина забавно, но само ако знаете како да го изведете, инаку последиците можат да бидат многу лоши... Повеќе
 
 
Toyota Новите системи за мапирање на Toyota попрецизни и со подобри можности Новитет - Toyota
Новите системи за мапирање на Toyota попрецизни и со подобри можности
Компанијата тврди дека токму овој систем е попрецизен од традиционалниот, а е базиран на ласероско мапирање.... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Toyota спрема спортска изведба на Yaris Новитет - Toyota Yaris
Toyota спрема спортска изведба на Yaris
Најголемиот производител на автомобили во светот одамна нема спортска изведба на некој од своите автомобили, но тоа наскоро би можело да се смени со лансирање на жежок Yaris... Повеќе
 
 
Toyota 4 причини зошто Toyota отповикува толку многу возила на сервис Колумна - Toyota
4 причини зошто Toyota отповикува толку многу возила на сервис
Најголемиот производител на автомобили во светот, познат по легендарната издржливост на нивните модели, последниве неколку години се наоѓа најчесто на насловните страници за отповикување на возила на сервис, ч... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе повлече околу 1,6 милиони возила поради проблеми со воздушните перничиња Безбедност - Toyota
Toyota ќе повлече околу 1,6 милиони возила поради проблеми со воздушните перничиња
Toyota ќе повлече околу 1,6 милиони возила во Јапонија и Европа со цел да се изврши замена на компонента кај Takata воздушните перничиња, поконкретно оние кои се наоѓаат од страната на совозачот... Повеќе
 
 
Toyota Supra Toyota го потврди наследникот на моделот Supra Идни модели - Toyota Supra
Toyota го потврди наследникот на моделот Supra
Oд јапонскиот производител пристигна веста дека следната година ќе биде претставен концепт модел кој ќе послужи како директна најава за сериската верзија на автомобилот што ќе ја наследи Supra ... Повеќе
 
 
Toyota Следната година Toyota ќе го претстави кросоверот C-HR Идни модели - Toyota
Следната година Toyota ќе го претстави кросоверот C-HR
Јапонскиот производител ќе претстави сериска верзија на C-HR концептот на саемот за автомобили во Женева во 2016-та година... Повеќе
 
 
Toyota До 2050-та година Toyota речиси целосно ќе ги повлече моделите со стандардна моторизација Маркет / Бизнис - Toyota
До 2050-та година Toyota речиси целосно ќе ги повлече моделите со стандардна моторизација
Toyota го претстави својот план „Environmental Challenge 2050“ кој ги поставува основите за понудата на производителот во следните неколку децении... Повеќе
 
 
Toyota Протекоа техничките спецификации за концептот Toyota S-FR Концепт - Toyota
Протекоа техничките спецификации за концептот Toyota S-FR
На интернет протекоа техничките спецификации за S-FR, спортскиот концепт oд Toyota кој ќе дебитира на саемот за автомобили во Токио, што ќе се одржува во текот на овој месец ... Повеќе
 
 
Toyota Auris Hybrid Тест: Toyota Auris Hybrid - со тишина и опуштеност до висока економичност Тест - Toyota Auris Hybrid
Тест: Toyota Auris Hybrid - со тишина и опуштеност до висока економичност
Хибридниот погон во Toyota веќе не е ексклузивитет. Достапен е уште во моделот од ниската класа Yaris, како и во компактот Auris и е тука за да остане. ... Повеќе
 
 
Toyota Auris Toyota Auris сега достапен за 13.490 евра Македонија - Toyota Auris
Toyota Auris сега достапен за 13.490 евра
Динамично дизајнираниот компакт на Toyota, неодамна освежен, отсега е достапен по почетна цена од 13.490 евра за моделот со 1,33 бензински мотор со 99 КС.... Повеќе
 
 
Toyota Hilux - 2016 Осмата генерација на Toyota Hilux ќе има карактеристики на вистински SUV Новитет - Toyota Hilux - 2016
Осмата генерација на Toyota Hilux ќе има карактеристики на вистински SUV
Со над 16 милиони Toyota Hilux пикапи продадени до денес, марката го подготвува европското лансирање на осмата генерација од автомобилот ... Повеќе
 
 
Toyota Франкфурт 2015: концептот C-HR најавува нов SUV од Toyota Концепт - Toyota
Франкфурт 2015: концептот C-HR најавува нов SUV од Toyota
Станува збор за надградба на претходниот концепт C-HR, кој годинава беше претставен во Париз, а сериската верзија би требало да биде промовирана следната година на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Toyota Prius Hybrid Toyota го претстави новиот Prius Новитет - Toyota Prius Hybrid
Toyota го претстави новиот Prius
Јапонскиот производител конечно ја претстави новата, четврта генерација на Prius - најпопуларниот хибриден автомобил во светот... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ги унапредува безбедноста и хибридните системи Безбедност - Toyota
Toyota ги унапредува безбедноста и хибридните системи
На претстојниот меѓународен саем за автомобили во Франкфурт, две доминантни теми ќе преовладуваат на штандот на Toyota... Повеќе
 
 
Toyota Prius Hybrid Новиот Toyota Prius без камуфлажа Новитет - Toyota Prius Hybrid
Новиот Toyota Prius без камуфлажа
Конечно, четвртата генерација на Toyota Prius е скришно „уловена“ на неофицијални фотографии... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Auris Cross е подготвен за Женева Идни модели - Toyota
Toyota Auris Cross е подготвен за Женева
Според последните сознанија, на наредниот саем за автомобили во Женева, Toyota би требало да го претстави својот нов компактен кросовер, кој би бил конкурент на Nissan Qashqai и други слични возила, а во понуд... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Fortuner фотографиран без маска Новитет - Toyota
Toyota Fortuner фотографиран без маска
Веќе дури и за Toyota не е доволно во својата понуда да има само два класични теренци... Повеќе
 
 
Toyota Prius Hybrid Новиот Toyota Prius пристигнува наскоро Идни модели - Toyota Prius Hybrid
Новиот Toyota Prius пристигнува наскоро
Според производителот, благодарение на значајните измени во дизајнот, новата, четврта по ред генерација, ќе изгледа многу подобро од својот претходник... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Toyota го претстави новиот RAV4 Hybrid Новитет - Toyota RAV 4 2012
Toyota го претстави новиот RAV4 Hybrid
Пред 20 години Toyota донесе значајни промени во глобалната понуда на C-SUV сегментот, претставувајќи ја првата генерација на моделот RAV4. Денес, јапонскиот производител повторно носи револуција во европскиот... Повеќе
 
 
Toyota Toyota претстави нова платформа - TNGA Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota претстави нова платформа - TNGA
Toyota ја претстави својата нова платформа (Toyota New Global Architecture) која позитивно би требало да влијае врз трошоците за развој и производство на идните модели од јапонската марка, притоа овозможувајќи... Повеќе
 
 
Toyota Mirai Toyota ќе ја изедначи цената на горивните ќелии и дизел моторите Технологија - Toyota Mirai
Toyota ќе ја изедначи цената на горивните ќелии и дизел моторите
Toyota има за цел цената на автомобилите со водородни горивни ќелии да ја сведе на исто ниво со оние кои користат дизел моторизација. Според проценките, ваквата замисла би можела да се оствари до 2022-та годин... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Toyota со нов редизајн го продолжи животот на моделот Avensis Новитет - Toyota Avensis
Toyota со нов редизајн го продолжи животот на моделот Avensis
Иако во 2014 година се појавија шпекулации за повлекување на моделот Avensis од европскиот пазар, Јапонците уште еднаш ја освежија својата лимузина... Повеќе
 
 
Toyota Auris Toyota за Женева го припреми и освежениот Auris Новитет - Toyota Auris
Toyota за Женева го припреми и освежениот Auris
На претстоечкиот автомобилски саем во Женева, Toyota ќе ја претстави подновената изведба на моделот Auris и Auris Touring Sports... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i Тест - Toyota Yaris
Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i
Иако не е целосно нов модел, барем однадвор, освежениот Yaris изгледа многу поагресивно, поспортски и генерално далеку подопадливо од претходникот. Од Toyota велат дека има и промени под убавото лице и тоа нам... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Hybrid Yaris Hybrid појави проблем со сопирачките - Toyota ги отповикува новите автомобили Совети за безбедност - Toyota Yaris Hybrid
Yaris Hybrid појави проблем со сопирачките - Toyota ги отповикува новите автомобили
Во изминатите години во Toyota се појавија неколку проблеми со нови автомобили, а како најнов проблем се покажа моделот Yaris Hybrid... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Потврдено! Toyota се враќа во WRC во 2017 година WRC - Toyota Yaris
Потврдено! Toyota се враќа во WRC во 2017 година
Она што сите љубители на релито го чекаа со нетрпеливост стана реалност... Повеќе
 
 
Toyota Toyota со најмногу продадени автомобили, VW на второто место Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota со најмногу продадени автомобили, VW на второто место
Јапонскиот гигант успеа уште една година да се задржи на првото место кога во прашање е бројот на продадени автомобили... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT-86 која не може да не ја видите Тјунинг - Toyota GT-86
Toyota GT-86 која не може да не ја видите
Меѓу основните правила на сообраќајот најмногу се повторува “прилагодете се спрема условите на патот” или “види и биди виден”... Повеќе
 
 
Toyota Toyota чекори по стапките на Tesla споделувајќи ги своите патенти за електричен погон Електрични автомобили - Toyota
Toyota чекори по стапките на Tesla споделувајќи ги своите патенти за електричен погон
Минатата година, компанијата Tesla Motors ги сподели своите иновации во поглед на електричните автомобили со своите конкуренти... Повеќе
 
 
Toyota Toyota го одложува производството на новиот Prius Хибриди - Toyota
Toyota го одложува производството на новиот Prius
Според најновите информации, следната генерација на Prius, наместо напролет, ќе почне да се произведува кон крајот на 2015-та година. Ваквото одложување се должи на тоа што шефот за истражување и развој на Toy... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ги претстави унапредените системи за помош при паркирање Технологија - Toyota
Toyota ги претстави унапредените системи за помош при паркирање
Toyota Motor Corporation ja унапреди својата технологија на интелигентен сонар (Intelligence Clearance Sonar - ICS), која служи за спречување или ублажување на ударите при паркирање и движење... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra ќе чини повеќе од Chevrolet Corvette Идни модели - Toyota Supra
Новата Toyota Supra ќе чини повеќе од Chevrolet Corvette
Toyota во здружени сили со BMW работи на креирање на нова генерација на јапонската легенда, Supra... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Тест – Toyota Aygo X-Wave Тест - Toyota Aygo
Тест – Toyota Aygo X-Wave
Фенси, спортски, супер модерно, новото Aygo искрши изненадувачки многу вратови по скопските улици. Моделот X-Wave со панорамски покрив, кој го имавме на тест, дополнително ги заинтересира случајните минувачи и... Повеќе
 
 
Toyota Најдобрата Toyota Tundra што некогаш сте ја виделе Тјунинг - Toyota
Најдобрата Toyota Tundra што некогаш сте ја виделе
Toyota во август претстави неколку нови пик-ап возила наменети за американскиот пазар... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели Хибриди - Toyota
Toyota ветува намалена потрошувачка на идните хибрид модели
Шефот на Toyota со јасни планови за во иднина... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke Хибриди - Toyota
Toyota ќе го претстави ривалот на Nissan Juke
На претстојниот саем за автомобили во Париз големо внимание ќе им биде посветено на компактните crossover-и и SUV модели ... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Новото Aygo пристигна и во Македонија Македонија - Toyota Aygo
Новото Aygo пристигна и во Македонија
Новото AYGO ја следи идејата на Akio Toyoda да се создаваат се подобри и подобри автомобили, кои при тоа ќе бидат и забавни за возење... Повеќе
 
 
Toyota Toyota подобра од Ford на американскиот пазар Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota подобра од Ford на американскиот пазар
Иако постојат многу статии според кои Американците не купуваат јапонски автомобили, неодамна објавените резултати од продажбата во САД го кажуваат токму спротивното ... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i Genius Тест - Toyota Yaris
Тест – Toyota Yaris 1.0 VVT-i Genius
Најуспешниот модел на Toyota на европскиот пазар ја доживеа и третата генерација, која конечно ќе се обиде да го привлече и посилниот пол... Повеќе
 
 
Toyota Mirai Toyota го претстави градскиот превоз на иднината Технологија - Toyota Mirai
Toyota го претстави градскиот превоз на иднината
Француски град во подножјето на Алпите ќе стане пионер во новите тенденции во поглед на мобилноста... Повеќе
 
 
Toyota Mirai Toyota го претстави првиот сериски автомобил на водород Хибриди - Toyota Mirai
Toyota го претстави првиот сериски автомобил на водород
Автомобилот кој веќе од следната година ќе биде достапен и со спецификации за европскиот и американскиот пазар, ќе чини околу 50.000 евра... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Нови проблеми: Toyota повлекува уште 2,2 милиони автомобили Безбедност - Toyota Yaris
Нови проблеми: Toyota повлекува уште 2,2 милиони автомобили
Проблемот e лоциран кај воздушните перничиња кои може дури и да се запалат ... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Тест – Toyota Corolla D4-D Тест - Toyota Corolla
Тест – Toyota Corolla D4-D
Најпродаваниот автомобил на сите времиња, ја доби својата 11-та реинкарнација. Неколку пати со променет пристап во конструирањето, но секогаш со истата премиса – да биде перфектниот автомобил за фамилијарните ... Повеќе
 
 
Toyota Verso - S Toyota Verso-S доби нов лик Новитет - Toyota Verso - S
Toyota Verso-S доби нов лик
Кога станува збор за помалите модели, иновациите на Toyota забрзано напредуваат. По новата генерација на Aygo и модернизираниот Yaris, време му дојде и на MPV моделот Verso-S... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Toyota ќе повлече вкупно 6,4 милиони возила ширум светот Безбедност - Toyota Corolla - old
Toyota ќе повлече вкупно 6,4 милиони возила ширум светот
По се' изгледа постојат сериозни шанси 2014-та да остане запаметена како година на рекордни повлекувања на дефектни автомобили. Најновата вест е дека Toyota ќе повлече 6,39 милиони возила ширум светот, бро... Повеќе
 
 
Toyota Prius Hybrid Вака ќе изгледа новиот Prius Идни модели - Toyota Prius Hybrid
Вака ќе изгледа новиот Prius
Новиот Toyota Prius на пазарот ќе биде лансиран следната година, а од својот претходник ќе се разликува по многу нешта... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе користи Skyactiv мотори од Mazda Мотори - Toyota
Toyota ќе користи Skyactiv мотори од Mazda
По се' изгледа дека Toyota ќе има малку повеќе „zoom-zoom“ во иднина. Jапонскиoт автомобилски гигант неодамна склучи договор со Mazda за да ги користи Skyactiv моторите за можната замена на Yaris... Повеќе
 
 
Toyota Auris Hybrid Тoyota Auris е најпродаваниот хибрид во Европа Хибриди - Toyota Auris Hybrid
Тoyota Auris е најпродаваниот хибрид во Европа
Популарноста на автомобили кои комбинираат бензински и електричен мотор постојано расте. Минатата година, во Европа се продадени 214.237 автомобили со хибриден погон, што претставува зголемување од 40 % во спо... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Женева 2014: новото, модерно и бесно Toyota Aygo! Новитет - Toyota Aygo
Женева 2014: новото, модерно и бесно Toyota Aygo!
Toyota веќе одамна не игра на сигурна карта кога се во прашање новите модели, а најдобар доказ за тоа е новото Aygo, кое привлекува погледи веројатно како ниту еден модел на брендот досега!... Повеќе
 
 
Toyota Aygo Прва официјална фотографија од новата Toyota Aygo Новитет - Toyota Aygo
Прва официјална фотографија од новата Toyota Aygo
На Меѓународниот саем за автомобили во Женева ќе се случи премиерата на новата генерација Toyota Aygo ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota повторно број 1 во светот, по продажба во 2013 Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota повторно број 1 во светот, по продажба во 2013
Јапонскиот гигант постави и нов рекорд за продадени возила во една година, со 9.98 милиони, за малку не надминувајќи ја границата од 10 милиони продадени возила... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Светскиот шампион во Кик-Бокс, Димитар Ѓоргиев, ќе вози Yaris Македонија - Toyota Yaris
Светскиот шампион во Кик-Бокс, Димитар Ѓоргиев, ќе вози Yaris
Увозникот на возилата на Toyota во нашата земја, Авто Центар, му подари на младиот кик боксер, воедно и светски шампион во категоријата до 74 килограми нов Yaris, кој ќе треба да му помогне во понатамошните по... Повеќе
 
 
Toyota Toyota FT-1: Дали е ова наследникот на легендарната Supra? Концепт - Toyota
Toyota FT-1: Дали е ова наследникот на легендарната Supra?
Toyota изненади на саемот за автомобили во Детроит, претставувајќи го спортскиот концепт FT-1... Повеќе
 
 
Toyota Verso Toyota Verso 1.6 D-4D - прв модел со дизел мотор од BMW Мотори - Toyota Verso
Toyota Verso 1.6 D-4D - прв модел со дизел мотор од BMW
Воведувањето на 1,6-литарскиот D-4D агрегат со моќност од 112 КС, ја проширува постоечката гама на мотори за моделот Verso, која сега се состои од четири дизел и два бензински мотори... Повеќе
 
 
Toyota Дали е ова навестување на новиот дизајнерски јазик на Toyota? Концепт - Toyota
Дали е ова навестување на новиот дизајнерски јазик на Toyota?
На саемот за автомобили во Токио, Toyota најави три концепти JDM Aqua, за потоа јапонците да се одлучат дека нема да биде лошо доколку додадат уште еден. Може да се констатира дека не погрешиле, бидејќи Premi ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota развива нов систем за избегнување на сообраќајни незгоди Безбедност - Toyota
Toyota развива нов систем за избегнување на сообраќајни незгоди
Голем број на производители работат на развивање на целосно автономни возила, но се чини дека основата за ваквите технологии, најпрво ќе се појави во вид на полу-автономни системи за безбедност и удобност при ... Повеќе
 
 
Toyota Од 2015-та Toyota воведува нова платформа Технологија - Toyota
Од 2015-та Toyota воведува нова платформа
Многуте повлекувања на автомобили во текот на последниве неколку години ја принудија Toyota да воведе нови технички решенија... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Новата Corolla пристигна, со цена од 15.590 евра! Македонија - Toyota Corolla
Новата Corolla пристигна, со цена од 15.590 евра!
Надворешни димензии како од класа повисоко, многу повеќе простор во внатрешноста и драстично подобрени возни својства, се квалитетите со кои Corolla од 11-тата генерација повторно претендира на тронот „светски... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra ќе наликува на BMW Z5?! Идни модели - Toyota Supra
Новата Toyota Supra ќе наликува на BMW Z5?!
Се’ уште чекаме модел што треба да претставува плод од соработката меѓу BMW и Toyota. Додека производителите се таинствени, шпекулациите се шират со полна брзина... Повеќе
 
 
Toyota Hybrid-R Toyota Hybrid-R ќе се темели на моделот Yaris Концепт - Toyota Hybrid-R
Toyota Hybrid-R ќе се темели на моделот Yaris
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Toyota ќе го претстави новиот возбудлив концепт Hybrid-R... Повеќе
 
 
Toyota Toyota подготвува спортски автомобил за сечиј џеб Идни модели - Toyota
Toyota подготвува спортски автомобил за сечиј џеб
GT 86 се покажа како вистински погодок за Toyota, но Јапонците по се’ изгледа, не планираат да запрат тука... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе лансира модуларна платформа Технологија - Toyota
Toyota ќе лансира модуларна платформа
Toyota најави дека има намера на пазарот да лансира модуларна платформа, слична на MQB платформата на Volkswagen, на која ќе се базираат повеќе нови модели, од кои прв треба да биде следниот Prius... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Camatte 57 s - концепт за деца Занимливости - Toyota
Toyota Camatte 57 s - концепт за деца
На саемот за играчки во Токио, Toyota се презентираше со студијата Camatte 57 s со која јапонскиот производител има намера возачкото искуство да го приближи до најмладите и во исто време да го поврзе целото се... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Toyota Corolla повторно ќе се произведува во Турција Технологија - Toyota Corolla
Toyota Corolla повторно ќе се произведува во Турција
Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT) неодамна одржа свечената церемонија, што го означи почетокот на производството на 11-та генерација Corolla во фабриката во Сакарија... Повеќе
 
 
Toyota Водородниот автомобил на Toyota ќе има опсег од 480 километри Идни модели - Toyota
Водородниот автомобил на Toyota ќе има опсег од 480 километри
И натаму малку се знае за возилото на водородни горивни ќелии што Toyota ќе го понуди во 2015-та година, но како што се приближуваме до промоцијата која ќе се случи овој ноември на саемот за автомобили во Токи... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Ford Fiesta против Toyota GT86 Споредби - Toyota GT-86
Ford Fiesta против Toyota GT86
Toyota GT86 во последно време се наметна како совршено решение за ентузијастите со поплиток џеб, но дека конкуренцијата на компактни возила не планира толку лесно да се предаде, најдобро покажува тестот за спо... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Тест – Toyota RAV4 2.2 D4-D Тест - Toyota RAV 4 2012
Тест – Toyota RAV4 2.2 D4-D
Првиот лесен теренец, а воедно и најпродаваниот SUV во историјата, ја доживеа својата четврта генерација. Отсекогаш наменет за оние со подинамичен стил на живот, новиот RAV 4 ќе се обиде да биде пофункционален... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Toyota повторно повлекува автомобили Безбедност - Toyota Prius 2010
Toyota повторно повлекува автомобили
Европскиот систем за брза размена на информации за опасни производи, RAPEX, неодамна објави дека во Грција е започнато повлекување на автомобили Toyota Prius кај кои бил регистриран проблем со системот за сопи... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Прво официјално видео од новата Toyota Corolla Новитет - Toyota Corolla
Прво официјално видео од новата Toyota Corolla
Пред нас го имаме и првото официјално видео, кое ги открива најважните детали на новата 2014 Corolla... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе повлече околу 242.000 хибридни возила на глобално ниво Безбедност - Toyota
Toyota ќе повлече околу 242.000 хибридни возила на глобално ниво
Toyota Motor Corp. ќе повлече околу 242.000 хибридни возила во светски рамки, вклучувајќи 86.500 Toyota Prius и Lexus HS 250h модели во САД, за да се санира веќе утврден проблем... Повеќе
 
 
Toyota Тешки денови за Тојота Безбедност - Toyota
Тешки денови за Тојота
Јапонскиот автомобилски гигант, на корисниците на негови возила ќе мора да им исплати компензација во вкупна вредност од 22,6 милиони долари ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota тестира систем за интеракција со сообраќајната сигнализација Технологија - Toyota
Toyota тестира систем за интеракција со сообраќајната сигнализација
Системот е дел од пакетот „системи за поддршка на безбедното возење (DSSS)“, промовиран од страна на јапонската национална полициска агенција... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Први, неофицијални информации за 2014 Toyota Corolla Идни модели - Toyota Corolla
Први, неофицијални информации за 2014 Toyota Corolla
Toyota ќе го лансира моделот Corolla 2014 во текот на оваа година а благодарение на глобалната мрежа протекоа неколку клучни детали за новиот седан... Повеќе
 
 
Toyota Toyota повлече 1,7 милиони возила поради неисправни воздушни перничиња Безбедност - Toyota
Toyota повлече 1,7 милиони возила поради неисправни воздушни перничиња
Најновото повлекување кое се случи на 11-ти април, само покажува дека нема крај на проблемите со кои се соочува јапонскиот производител, во поглед на безбедноста на своите автомобили... Повеќе
 
 
Toyota На влакно од смртта – мотоциклист во последен момент избегнува судир! Занимливости - Toyota
На влакно од смртта – мотоциклист во последен момент избегнува судир!
Доколку сакате да се забавувате со брзи возила, најпрво осигурете се дека имате одлични рефлекси. Мотоциклистот од видеово најверојатно е премногу балагодарен за неговата брза реакција која во конкретниов случ... Повеќе
 
 
Toyota Auris Touring Sports Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports Саеми - Toyota Auris Touring Sports
Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports
Toyota е секогаш прва во нешто, а овој пат го лансираше првиот хибриден караван во Европа, новиот Auris Touring Sports. Нормално, се нуди и со бензинци и дизели... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Сега и со ветер во косите – Toyota FT86 Open Concept Концепт - Toyota GT-86
Сега и со ветер во косите – Toyota FT86 Open Concept
Излегоа првите фотографии од кабрио верзијата на GT86, која како концепт верзија ќе биде претставена на саемот во Женева. Сериска верзија доаѓа 99%... Повеќе
 
 
Toyota Auris Тест – Toyota Auris 1.6 Valvematic Тест - Toyota Auris
Тест – Toyota Auris 1.6 Valvematic
Чекај, ова е новиот Auris? Такви беа коментарите на новиот, подинамичен дизајн, кој нема ама баш никаква допирна точка со тој на претходникот... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Пристигна новиот RAV4 – почетна цена 26.990 евра! Македонија - Toyota RAV 4 2012
Пристигна новиот RAV4 – почетна цена 26.990 евра!
Пионерот на компактната SUV класа и најпродаваниот кросовер со 4,5 милиони примероци, стигна до четвртата генерација. Многу поголем и покомфорен, но и натаму со акцент на динамичноста, RAV4 почнува од 26.990 е... Повеќе
 
 
Toyota Auris Пристигна новиот Auris, со цена од 14.990 евра! Македонија - Toyota Auris
Пристигна новиот Auris, со цена од 14.990 евра!
Од Toyota го најавуваат како целосно нов модел, како револуција, а не како еволуција. Но, тоа е видливо уште на прв поглед – новиот Auris изгледа многу поспортски, со пониска силуета и поагресивна предна маска... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 GT86 и во кабрио варијанта Идни модели - Toyota GT-86
GT86 и во кабрио варијанта
Прашината која ја дигна во целиот свет на автомобилизмот и големата популарност, ги натераа главните во Toyota да размислуваат и за отворена варијанта на купето GT86, која во концепт верзија ќе се појави наред... Повеќе
 
 
Toyota Toyota повторно најпродавана во светот Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota повторно најпродавана во светот
Јапонскиот производител, претходната година повторно го зазема местото најпродаван бренд во светот, со 9,7 милиони возила, пред General Motors со 9,29 милиони... Повеќе
 
 
Toyota Land Cruiser V8 Land Cruiser од мраз, во вистинска големина! Занимливости - Toyota Land Cruiser V8
Land Cruiser од мраз, во вистинска големина!
Поголемиот Land Cruiser V8 е прилично жешко парче во арапските земји и пустините, па Русите се обидоа да го направат покул... Повеќе
 
 
Toyota Toyota и BMW заедно до нов спортски автомобил! Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota и BMW заедно до нов спортски автомобил!
Јапонците ги фати октанското лудило по лансирањето на GT86, па сега, во соработка со BMW, ќе лансираат наследник и на Celica!... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT86 во караван изведба! Занимливости - Toyota GT-86
Toyota GT86 во караван изведба!
Не се возбудувајте, се работи само за замислен концепт на момците од “Car Throttle”, кои по примерот на Ferrari FF, направија Shooting Brake верзија и на популарното купе на Toyota... Повеќе
 
 
Toyota Corolla Новата Corolla од друга димензија – Toyota Furia! Концепт - Toyota Corolla
Новата Corolla од друга димензија – Toyota Furia!
Ако вториот најпродаван на сите времиња, Golf, игра сигурно со секоја нова генерација, најпродаваниот автомобил на сите времиња, Corolla, според најавата од концептот Furia, ќе добие исклучително футуристички ... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Prius има вграден држач за шампањ! Занимливости - Toyota Prius 2010
Prius има вграден држач за шампањ!
Јапонците сигурно не го замислиле токму за таа намена, но фиоката пред совозачот перфектно добро одговара за шише шампањ, или вино... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Новиот Prius ќе добие електричен AWD погон!? Технологија - Toyota Prius 2010
Новиот Prius ќе добие електричен AWD погон!?
Оваа информација му се “испуштила” не еден од инженерите во Toyota... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT86 е Top Gear автомобил на годината 2012-та Награди - Toyota GT-86
Toyota GT86 е Top Gear автомобил на годината 2012-та
Jeremy Clarkson толку го испофали, што со сигурност ќе им набие комплекс на останатите, далеку поскапи конкуренти... Повеќе
 
 
Toyota Toyota развива нови системи за безбедност Безбедност - Toyota
Toyota развива нови системи за безбедност
Истите ќе ја предвидуваат опасноста, и ќе овозможат двојно повеќе моќ на сопирање, споредено со редовните околности... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Ова се најдобрите 10 на саемот во Лос Анџелес Саеми - Toyota RAV 4 2012
Ова се најдобрите 10 на саемот во Лос Анџелес
Има многу новитети, но има и такви кои се издвојуваат од толпата... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Новиот Toyota RAV4 без V6, но со повеќе технологија Саеми - Toyota RAV 4 2012
Новиот Toyota RAV4 без V6, но со повеќе технологија
Беше презентиран вчера, на саемот во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota ќе не почести и со кабрио GT86, во Женева!? Идни модели - Toyota GT-86
Toyota ќе не почести и со кабрио GT86, во Женева!?
Како може да се направи Toyota GT86 уште поатрактивен и позабавен? Едноставно – отстранете му го покривот... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Ова е автомобилот што крадците го избегнуваат Занимливости - Toyota Prius 2010
Ова е автомобилот што крадците го избегнуваат
Доколку сакате да бидете сигурни дека вашиот автомобил нема да биде украден, купете си Toyota Prius... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Од Toyota најавуваат хибриден GT86!? Хибриди - Toyota GT-86
Од Toyota најавуваат хибриден GT86!?
A тоа не е од онаа, “стандардна” причина – намалување на потрошувачката, туку заради зголемување на моќноста... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Новиот Toyota RAV4 со дизајн сличен на новиот Auris Идни модели - Toyota RAV 4 2012
Новиот Toyota RAV4 со дизајн сличен на новиот Auris
А во продолжение можете да го погледнете првото Teaser видео... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Видео: Како реагираат сопругите на Toyota GT86? Занимливости - Toyota GT-86
Видео: Како реагираат сопругите на Toyota GT86?
Посебно ако сопругот го купил без претходна најава и разговор со нив... Повеќе
 
 
Toyota Јубилеј – 75 години од основањето на Toyota Занимливости - Toyota
Јубилеј – 75 години од основањето на Toyota
Во 1930-тите, младиот Kiichiro Toyoda, заедно со неговиот татко, ја основале најголемата автомобилска компанија на денешницата... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Тест – Toyota GT 86 Тест - Toyota GT-86
Тест – Toyota GT 86
Направен од вљубеници, за вљубеници во автомобилите, GT 86 е тотална спротивност на она што досега го правеше компанијата. Со моќ да допре во најдлабоките адреналински пори, првиот спортист на Toyota по многу ... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Погледнете како Toyota GT-86 (не) избегнува лос Занимливости - Toyota GT-86
Погледнете како Toyota GT-86 (не) избегнува лос
Инаку, ова е стандарден безбедносен тест во Шведска... Повеќе
 
 
Toyota BMW ќе “замеша прсти” во новата Toyota Supra? Маркет / Бизнис - Toyota
BMW ќе “замеша прсти” во новата Toyota Supra?
А како основа ќе биде успехот на Toyota GT-86... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Погледнете ги кандидатите за наградата Car Of The Year 2013 Награди - Toyota GT-86
Погледнете ги кандидатите за наградата Car Of The Year 2013
На листата има секакви – од компакти, седани, спортски, луксузни... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Вака ќе изгледа новата Toyota RAV4? Идни модели - Toyota RAV 4 2012
Вака ќе изгледа новата Toyota RAV4?
Со цел да не го загуби својот дел од пазарниот колач, инженерите на Toyota напорно работат на наследник на веќе застарениот RAV4... Повеќе
 
 
Toyota Auris Новата Toyota Auris – 30mm подолга и 55mm пониска Идни модели - Toyota Auris
Новата Toyota Auris – 30mm подолга и 55mm пониска
Со што е подобрен комфорот, аеродинамичноста и економичноста... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 - Hybrid 2012 Toyota повлекува 778.000 возила Безбедност - Toyota RAV 4 - Hybrid 2012
Toyota повлекува 778.000 возила
Засегнати возила се Toyota RAV4 и Lexus HS250h, а проблемот е лоциран во потпирањето на возилата... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 2012 Вака ќе изгледа новата Toyota RAV 4 Идни модели - Toyota RAV 4 2012
Вака ќе изгледа новата Toyota RAV 4
Главна карактеристика на новиот компактен SUV на Јапонците е помек и поатрактивен стајлинг... Повеќе
 
 
Toyota Auris “Протекоа” фотографиите од новата Toyota Auris Идни модели - Toyota Auris
“Протекоа” фотографиите од новата Toyota Auris
Јапонците ниту ги потврдуваат овие информации, ниту ги демантираат. По се изгледа, се работи за “она вистинското”... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Toyota за 77 години произведе 200 милиони возила Занимливости - Toyota Corolla - old
Toyota за 77 години произведе 200 милиони возила
Точниот податок е 76 години и 11 месеци, што дава дополнителна тежина на постигнувањето... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Toyota GT 86 пристигна и кај нас! Премиерa - Toyota GT-86
Toyota GT 86 пристигна и кај нас!
Моделот кој предизвика цел нов култ низ светов и за кој Toyota работи под полна пареа за ги исполни сите нарачки, веќе е присутен и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Новата Toyota Prius ќе биде полесна и аеродинамична Хибриди - Toyota Prius 2010
Новата Toyota Prius ќе биде полесна и аеродинамична
Со цел да се подобри дистанцата која ќе ја поминува и намалување на потрошувачката на гориво... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Toyota Corolla e најпродаван автомобил на сите времиња Занимливости - Toyota Corolla - old
Toyota Corolla e најпродаван автомобил на сите времиња
Со 39 милиони примероци. Следува листа со 10-те најпродавани автомобили... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Домаќинствата ќе користат струја од автомобилот Технологија - Toyota Prius 2010
Домаќинствата ќе користат струја од автомобилот
И обратно, со Toyota Vehicle-To-Home иновативниот систем... Повеќе
 
 
Toyota Фото вест - Toyota Fest Македонија - Toyota
Фото вест - Toyota Fest
Работа нон-стоп цели 30 часа, зачинети со музика, забава, игри и награди за посетителите... Повеќе
 
 
Toyota Auris - old Ова е новиот Toyota Auris Идни модели - Toyota Auris - old
Ова е новиот Toyota Auris
Новата генерација на компактот на Toyota е претставена непосредно пред саемот во Париз... Повеќе
 
 
Toyota За секои три рати – една Toyota гратис! Македонија - Toyota
За секои три рати – една Toyota гратис!
Промоција од Toyota – возило на три годишни рати, без камата... Повеќе
 
 
Toyota Supra Новата Toyota Supra ќе има 400 КС и 4х4 Новитет - Toyota Supra
Новата Toyota Supra ќе има 400 КС и 4х4
Конечно, ќе добиеме нова генерација на легендарната Supra... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе произведува повеќе модели истовремено Занимливости - Toyota
Toyota ќе произведува повеќе модели истовремено
Преку развојното решение TNGA (Toyota New Global Architecture)... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Hybrid Toyota го започна производството на Yaris Hybrid Хибриди - Toyota Yaris Hybrid
Toyota го започна производството на Yaris Hybrid
Toyota e првиот бренд со хибриден автомобил од ниската класа... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Van Toyota Yaris Van достапен на македонскиот пазар Македонија - Toyota Yaris Van
Toyota Yaris Van достапен на македонскиот пазар
Се работи за комерцијална изведба на стандардниот Yaris... Повеќе
 
 
Toyota GT-86 Колку ќе чини Toyota GT-86? Новитет - Toyota GT-86
Колку ќе чини Toyota GT-86?
Атрактивното јапонско спортско купе веќе има позната цена, но во Велика Британија... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Новиот Prius ќе троши 2 l/100 km Новитет - Toyota Prius 2010
Новиот Prius ќе троши 2 l/100 km
Наскоро пристигнува на Европсикиот пазар – Toyota Prius Plug-In Hybrid... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Тест – Toyota Corolla 1.4 D4-D Terra Тест - Toyota Corolla - old
Тест – Toyota Corolla 1.4 D4-D Terra
Ретко кој автомобил носи товар на своите рамена како Corolla. Јапонскиот бестселер е најпродаваниот автомобил на сите времиња, со над 30 милиони продадени примероци!... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Темелно унапреден и редизајниран Toyota Avensis Новитет - Toyota Avensis
Темелно унапреден и редизајниран Toyota Avensis
Avensis ја имаше својата официјална премиера на саемот во Франкфурт. Јапонците внимателно ги слушаа пофалбите и критиките на сметка на својот претставник во D-сегментот, па темелно го редизајнираа и унапредија... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Колку е навистина забавна Toyota GT-86 Занимливости - Toyota C-HR
Колку е навистина забавна Toyota GT-86
Во продолжение ќе имате можност да го погледнете неверојатниот впечаток кој го остави новото купе врз еден од најпопуларните автомобилски новинари Chris Harris... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Hybrid Toyota Yaris Hybrid - Добродојдовте во хибридната Б класа Новитет - Toyota Yaris Hybrid
Toyota Yaris Hybrid - Добродојдовте во хибридната Б класа
Хибридната технологија навлезе и во Б сегментот со новиот 2012 Toyota Yaris Hybrid кој треба да се појави на саемот во Женева овој март ... Повеќе
 
 
Toyota Auris - old Auris со дизел мотор на BMW Мотори - Toyota Auris - old
Auris со дизел мотор на BMW
Најавената „размена“ на технологии помеѓу двата автомобилски гиганти сепак ќе се реализира, но на малку поразличен начин ... Повеќе
 
 
Toyota Supra Поголемиот брат на GT 86 - Toyota Supra Концепт - Toyota Supra
Поголемиот брат на GT 86 - Toyota Supra
Спортското купе Toyota GT 86, изгледа ќе добие поголем „брат“, што најверојатно ќе биде продолжение на легендарната Toyota Supra ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Aqua – компактен хибрид Хибриди - Toyota
Toyota Aqua – компактен хибрид
Од саемот во Токио пристигнува уште еден хеџбек со име Aqua зад кој се крие познатиот хрибрид Prius C... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Fun-Vii – автомобил или огромен смартфон?! Концепт - Toyota
Toyota Fun-Vii – автомобил или огромен смартфон?!
Дали некогаш сте се прашувале што ќе се случи кога некој ден целосно ќе се вклопат технологијата и автомобилите ... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Toyota GT 86 – создаден да ви го одземе здивот Новитет - Toyota C-HR
Toyota GT 86 – создаден да ви го одземе здивот
Toyota конечно одлучи концептот на кои работеше неколку години да го претвори во неверојатно привлечно, спортско купе... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Yaris стигна до два милиони во Европа Маркет / Бизнис - Toyota Yaris
Yaris стигна до два милиони во Европа
Набрзо по претставувањето, третата генерација на Yaris стигна до бројката од 2 милиони произведени примероци... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Новиот Yaris претставен и кај нас Македонија - Toyota Yaris
Новиот Yaris претставен и кај нас
Најуспешниот модел на Toyota во Европа, воедно и на нашиот пазар, со поатлетски граден дизајн и мултимедијална технологија која се вградува за прв пат во класата, донесува нова свежина меѓу малечките автомоби... Повеќе
 
 
Toyota Verso Тест – Toyota Verso 1.8 Luna Тест - Toyota Verso
Тест – Toyota Verso 1.8 Luna
Според статистиката, во Јапонија живеат преку 128 милиони луѓе и тоа на територија од само 377.944 km2, што ја прави една од најгусто населените земји во светот... Повеќе
 
 
Toyota Во клинч со дизелите – Toyota со хибрид на Ле Ман! Новитет - Toyota
Во клинч со дизелите – Toyota со хибрид на Ле Ман!
После „не“успешниот настап во Formula 1, Toyota наредната година се враќа на голема врата во Le Mans првенството и тоа со хибридниот тркач LMP1... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Yaris најекономичен на “UK Marathon” и тоа со бензински мотор! Награди - Toyota Yaris
Yaris најекономичен на “UK Marathon” и тоа со бензински мотор!
Нешто што не се случува баш често – новиот Toyota Yaris победи на традиционалниот UK Marathon за економичност на возилата, победувајќи дизели со бензински мотор... Повеќе
 
 
Toyota 129 km/h со возило кое се движи на воздух Награди - Toyota
129 km/h со возило кое се движи на воздух
Веројатно годинава Јапонците одлучија да се обидат да срушат цела плејада рекорди, па така по рекордот за најбрз електричен автомобил и најбрз сериски автомобил (Lexus LF-A Nirburgring) на Нирбургринг, овој па... Повеќе
 
 
Toyota Toyota прва во светот за електромобилност Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota прва во светот за електромобилност
TÜV Rheinland спроведе истражување во кое потрошувачите ширум светот ја рангираат Toyota прва во електромобилност... Повеќе
 
 
Toyota Yaris - old Новиот Yaris- поголем, пофенси, поодважен Премиерa - Toyota Yaris - old
Новиот Yaris- поголем, пофенси, поодважен
Kако никогаш досега... Повеќе
 
 
Toyota Toyota започна со производство на јахти Занимливости - Toyota
Toyota започна со производство на јахти
Toyota изгледа го надмина светот на тркалата. Се однесува како да не и е доволен. Еден од најголемите производители на автомобили во светот почна да произведува и јахти. И тоа какви јахти! Првиот модел Toyota ... Повеќе
 
 
Toyota Toyota постави рекорд на Нирбургринг за електрично возило Награди - Toyota
Toyota постави рекорд на Нирбургринг за електрично возило
Јапонскиот производител, сакајќи да покаже до каде стигнал со електричниот погон, ни покажува и дека полека но сигурно, високо октанските мотори ќе им го отстапат местото на електричните... Повеќе
 
 
Toyota Prius V Toyota Prius+ Премиерa - Toyota Prius V
Toyota Prius+
Хибридот со седум места ќе биде ѕвезда во Франкфурт 2011... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Toyota Prius Plug-In Hybrid: Премиера на саемот во Франкфурт Хибриди - Toyota Prius 2010
Toyota Prius Plug-In Hybrid: Премиера на саемот во Франкфурт
Првиот сериски plug-in хибрид од марката Toyota, наскоро стигнува и на европскиот пазар... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 - Hybrid 2012 Тест – Toyota RAV 4 2.2 D4-D - Пионерот не се симнува од врвот Тест - Toyota RAV 4 - Hybrid 2012
Тест – Toyota RAV 4 2.2 D4-D - Пионерот не се симнува од врвот
Уште со самото лансирање во 1994, токму RAV4 беше оној кој го почна лудилото за шминкерските теренци... Повеќе
 
 
Toyota TOYOTA е број еден според “ Global Green Brands Report “ Награди - Toyota
TOYOTA е број еден според “ Global Green Brands Report “
Важна е и „зелената“ димензија на производите... Повеќе
 
 
Toyota Yaris - old Видео: Toyota Yaris – Дизајн на третата генерација Новитет - Toyota Yaris - old
Видео: Toyota Yaris – Дизајн на третата генерација
Поголем, помасивен... Повеќе
 
 
Toyota Toyota со нов „Прозорец кон светот“ Занимливости - Toyota
Toyota со нов „Прозорец кон светот“
Каде и да погледнеме наоколу, преплавени сме со „умни“ уреди, како телефони што имаат целосен пристап на интернет, па дури и фрижидери со екрани и со способност за постирање на новости на facebook... Повеќе
 
 
Toyota Hilux 2009 Освежен нескршливиот Toyota Hilux Новитет - Toyota Hilux 2009
Освежен нескршливиот Toyota Hilux
Иако веројатно повеќе му одговараше да биде „извалкан“, Toyota го освежи еден од најпопуларните модели во својата гама... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Премиера – Toyota Yaris Премиерa - Toyota Yaris
Премиера – Toyota Yaris
Со лансирањето на третата генерација на Yaris во Европа, Toyota отвора ново поглавје за својот најуспешен модел на Стариот Континент, донесувајќи неколку важни новитети, но и задржувајќи ги квалитетите на прет... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Motor Europe (TME) го отвори својот нов полигон за тестирање во Белгија Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota Motor Europe (TME) го отвори својот нов полигон за тестирање во Белгија
Toyota посветена на Европа како стратешки пазар... Повеќе
 
 
Toyota Yaris - old Toyota Yaris со 3 врати: први фотографии Премиерa - Toyota Yaris - old
Toyota Yaris со 3 врати: први фотографии
Значителна разлика во дизајн на верзиите од 3 и 5 врати... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Тест – Toyota Avensis 2.2 D4-D - Самурајот медитира Тест - Toyota Avensis
Тест – Toyota Avensis 2.2 D4-D - Самурајот медитира
Прво со Carina, па со двете генерации на Avensis, Toyota отсекогаш ги поставувала стандардите за уживање во средната класа. Го продолжува ли и третата генерација на Avensis патот по кој претходниците тргнаа? А... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Новиот Yaris – први фотографии Новитет - Toyota Yaris
Новиот Yaris – први фотографии
Ова се првите фотографии од европската верзија на новиот Yaris, која на пазарот кај нас треба да се појави на есен оваа година... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Fest – отворен ден во „Автоцентар“ Македонија - Toyota
Toyota Fest – отворен ден во „Автоцентар“
На 27-ми мај (петок) со почеток во 08.00 часот, продажниот салон на Toyota во Скопје ќе работи цели 30 часа без престан, до 14 часот наредниот ден... Повеќе
 
 
Toyota Toyota Europe од јуни повторно под полна пареа Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota Europe од јуни повторно под полна пареа
Toyota Motor Europe објави дека производството во Европа од следниот месец ќе се врати на нивото кое беше пред земјотресот, затоа што се решени проблемите со испораката на деловите од јапонските добавувачи... Повеќе
 
 
Toyota Малку поинаква Toyota Концепт - Toyota
Малку поинаква Toyota
Scion FR-S e концептот на Toyota кој покажува едно друго лице на јапонскиот производител, малку поразлично од она што сме навикнати да гледаме од Toyota... Повеќе
 
 
Toyota Видео: Toyota FT-86 II Concept Концепт - Toyota
Видео: Toyota FT-86 II Concept
Од ова видео може ќе останате со подзинати усти, ама не е страшно. Пазате само да не ви падне некоја "лига" на панталоните... Повеќе
 
 
Toyota Дванаесетте фабрики на Toyota остануваат затворени Маркет / Бизнис - Toyota
Дванаесетте фабрики на Toyota остануваат затворени
Јапонскиот автомобилски гигант Toyota, откако објави дека повторно ќе го стартува производството на автомобилски делови во некои јапонски погони, викендов објави дека сите 12 главни фабрики затворени заради ка... Повеќе
 
 
Toyota Yaris Hybrid Два хибрида од Toyota Новитет - Toyota Yaris Hybrid
Два хибрида од Toyota
Покрај импресивното FT-86 II купе, Toyota, како и што и прилега, претстави два хибриди на саемот, едниот сериски (Prius +), другиот концепт, но готов за производство, Yaris HSD Concept... Повеќе
 
 
Toyota Yaris T Sport Малку побрз Yaris Новитет - Toyota Yaris T Sport
Малку побрз Yaris
Европа ја очекува третата генерација на моделот Yaris, и тоа најнапред како концепт со хибриден погон. ... Повеќе
 
 
Toyota  Toyota повлекува уште 2.17 милиони автомобили заради леплива папуча Безбедност - Toyota
Toyota повлекува уште 2.17 милиони автомобили заради леплива папуча
Toyota Motors Europe почнува превентивна сервисна кампања на претходната генерација Lexus RS, произведени од февруари 2003 до јули 2006 година.... Повеќе
 
 
Toyota C-HR Се поблиску до новата Celica – Toyota FT-86 II Идни модели - Toyota C-HR
Се поблиску до новата Celica – Toyota FT-86 II
Како што веќе знаеме, во соработка со Subaru, Toyota планира наредната година да претстави купе автомобил, чии главни карактеристики ќе бидат ниската цена и големата забава во возењето... Повеќе
 
 
Toyota Toyota остана најголем производител во светот Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota остана најголем производител во светот
И покрај проблемите со рецесијата и со преку 9 милиони автомобили отповикани на сервис, јапонскиот гигант успеа да се задржи на првата позиција на најпродавана автомобилска марка, за влакно пред General Moto... Повеќе
 
 
Toyota Prius V Расте Prius фамилијата – еден семеен и еден градски хибрид од Toyota Новитет - Toyota Prius V
Расте Prius фамилијата – еден семеен и еден градски хибрид од Toyota
Енормниот успех на Prius низ целиот свет, ја натера Toyota да лансира уште модели со истото име, во различни каросериски изведби... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Toyota Prius, почист и од овца! Занимливости - Toyota Prius 2010
Toyota Prius, почист и од овца!
Како што сите знаеме, животните, а и ние луѓето, секојдневно исфрламе метан во атмосферата (некој повеќе, некој помалку нели?), кој спаѓа во гасовите кои се одговорни за ефектот на стаклена градина... Повеќе
 
 
Toyota Yaris - old Претставен новиот Yaris! Идни модели - Toyota Yaris - old
Претставен новиот Yaris!
Конзервативните линии во дизајнот на Toyota се веќе минато. Јапонскиот производител ги претстави првите фотографии од новиот Yaris.... Повеќе
 
 
Toyota Повеќето нови купувачи ја одбегнуваат Toyota! Маркет / Бизнис - Toyota
Повеќето нови купувачи ја одбегнуваат Toyota!
Спред една студија, повеќето нови купувачи почнуваат да ја одбегнуваат Toyota, заради неодамнешните проблеми на компанијата.... Повеќе
 
 
Toyota Toyota го загуби приматот на најпродаван азиски произведувач во ЕУ! Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota го загуби приматот на најпродаван азиски произведувач во ЕУ!
најпродаваната азиска марка во Европа.... Повеќе
 
 
Toyota RAV 4 - Hybrid 2012 Електрична изведба на Toyota Rav 4 Идни модели - Toyota RAV 4 - Hybrid 2012
Електрична изведба на Toyota Rav 4
Toyota во соработка со Tesla Motors подготвува електричен Rav 4, кој премиерно ќе биде претставен на саемот во LA. ... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Toyota Prius и годинава лидер во потрошувачката во САД Маркет / Бизнис - Toyota Prius 2010
Toyota Prius и годинава лидер во потрошувачката во САД
Американската EPA (Environmental Protection Agency) и Министерството за енергетика ја објавија листата на најекономични автомобили во САД. И оваа година Toyota Prius се најде на самиот врв. ... Повеќе
 
 
Toyota IQ Toyota повторно со проблеми, овојпат со управувачот на IQ Маркет / Бизнис - Toyota IQ
Toyota повторно со проблеми, овојпат со управувачот на IQ
Повторно повлекување на возила во сервисите и повторно се работи за Toyota, но овојпат со малиот IQ. ... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Русин заработува по 98$ од секоj продаден хибрид Занимливости - Toyota Prius 2010
Русин заработува по 98$ од секоj продаден хибрид
Русинот Alex Severinsky e машински инженер, познат во автомобилската индустрија како сопственик на еден од најважните патенти - hyperdrive. ... Повеќе
 
 
Toyota Тојота тајно ги купувала своите неисправни автомобили Маркет / Бизнис - Toyota
Тојота тајно ги купувала своите неисправни автомобили
Неверојатна информација во врска со веројатно најголемиot авто-скандал во последната децинија, базирана на нова тужба поднесена против јапонската компанија.... Повеќе
 
 
Toyota IQ Малечкиот во гламурен костум – Toyota iQ Disco Занимливости - Toyota IQ
Малечкиот во гламурен костум – Toyota iQ Disco
Иако нема да може вистински да заигра на подиум, iQ Disco има доволно „диско“ во него за да си го оправда своето име... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ги поправи скоро сите повлечени возила во САД Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota ги поправи скоро сите повлечени возила во САД
Се е добро кога добро ќе се заврши – јапонската Toyota, ги привршува преправките на повлечените возила поради проблемите со педалата за гас ... Повеќе
 
 
Toyota Verso - S Малите моноволумени почнаа да се множат – Hyundai ix20 и Toyota Verso-S Новитет - Toyota Verso - S
Малите моноволумени почнаа да се множат – Hyundai ix20 и Toyota Verso-S
Дека малите моноволумени ќе заземаат се поголем замав на пазарот, пред се благодарејќи на одличната понуда на просторот и високата функционалност во мало пакување, докажува и лансирањето на два нови членови на... Повеќе
 
 
Toyota Yaris - old Toyota планира хибриден Yaris Идни модели - Toyota Yaris - old
Toyota планира хибриден Yaris
Според внатрешни извори, Toyota планира за време на 2012 на пазарот да понуди нов хибриден модел... Повеќе
 
 
Toyota Toyota ќе го снабдува и Mercedes со хибридни компоненти!? Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota ќе го снабдува и Mercedes со хибридни компоненти!?
Mercedes-Benz се повеќе и повеќе навлегува во хибридите, и нејзината мајка фирма Daimler AG најверојатно бара сличен бренд за помош во оваа операција... Повеќе
 
 
Toyota Verso - S Директен напад на Jazz – Toyota Verso-S Новитет - Toyota Verso - S
Директен напад на Jazz – Toyota Verso-S
На саемот во Париз, најголемиот производител од Јапонија, ќе претстави микро моноволумен, базиран на Yaris, кој ќе се вика Verso – S... Повеќе
 
 
Toyota Toyota подготвува мало, супер евтино, спортско купе Идни модели - Toyota
Toyota подготвува мало, супер евтино, спортско купе
Новиот претседател на Toyota, Акио Тојода, и самиот тркачки возач, е мошне сериозен за враќање на спортската гама на возила на Toyota... Повеќе
 
 
Toyota Toyota спрема нискобуџетен модел за пазарите во развој Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota спрема нискобуџетен модел за пазарите во развој
Се повеќе произведувачи во азиските пазари гледаат генератор на интерес кој ќе ги извлече од неликвидноста во рецесиските месеци и години... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Кога електроните и октаните ќе заиграат танго Тест - Toyota Prius 2010
Кога електроните и октаните ќе заиграат танго
Можеби ќе звучи претенциозно, но Prius ќе направи име како Corolla или Golf. Во не толку далечната иднина, кога скоро сите возила ќе бидат хибриди, еден автомобил секогаш ќе биде пред сите – Toyota Prius... Повеќе
 
 
Toyota Истрагата во САД не најде вина кај Toyota Маркет / Бизнис - Toyota
Истрагата во САД не најде вина кај Toyota
Интересни резултати од Министерството за транспорт на САД... Повеќе
 
 
Toyota Supra Toyota ќе ја враќа легендарната Supra Идни модели - Toyota Supra
Toyota ќе ја враќа легендарната Supra
Според зборовите на Акио Тојода, претседателот на компанијата, Toyota треба да ги врати спортските модели во својата гама наредните неколку години. Меѓу нив е и новата Supra... Повеќе
 
 
Toyota Land Cruiser 2009 Тест - Toyota Land Cruiser – храбар, моќен, незапирлив Тест - Toyota Land Cruiser 2009
Тест - Toyota Land Cruiser – храбар, моќен, незапирлив
Патот кон највисокото место во автоиндустријата, Toyota го почна токму со Land Cruiser. Популарниот теренец има историја со која може да го засрами дури и Land Rover, пред се благодарејќи на извонредните терен... Повеќе
 
 
Toyota Како изгледа сообраќајот во Дубаи? Занимливости - Toyota
Како изгледа сообраќајот во Дубаи?
Кога ќе се спомене Дубаи, поголемиот број на вљубеници во автомобилите веројатно ќе помислат на егзотични скапоцени суперавтомобили, кои таму се возат. Епа, еве едно мало изненадување, кој одлично покажува как... Повеќе
 
 
Toyota Toyota и Tesla заедно ќе развиваат електрични автомобили Маркет / Бизнис - Toyota
Toyota и Tesla заедно ќе развиваат електрични автомобили
Најголемиот производител на автомобили во светот - јапонската Toyota и првиот производител на високосериски спортски електрични автомобили - Tesla Motors, се здружија за да развиваат заедно електрични автомоб... Повеќе
 
 
Toyota 10 години Тојота Авто Центар - роденден проследен со големи попусти Македонија - Toyota
10 години Тојота Авто Центар - роденден проследен со големи попусти
Увозникот за возилата од гамата на Toyota во нашата земја, „Авто Центар“, ја прослави десет годишнината од своето постоење, патем нудејќи ја својата гама на возила по промотивни цени... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Мала шминка и за Corolla Новитет - Toyota Corolla - old
Мала шминка и за Corolla
Toyota Corolla, која на европскиот пазар се продава исклучиво во лимузинска изведба, по освежувањето кај Auris, дочека освежување и на својата линија... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Toyota Prius MPV пристигнува наредната година? Идни модели - Toyota Prius 2010
Toyota Prius MPV пристигнува наредната година?
За пристигнувањето на најпопуларниот MPV хибрид слушаме веќе подолго време, а спрема последните шпекулации, Prius би требал да пристигне во текот на следната година... Повеќе
 
 
Toyota Yaris - old ТЕСТ - Кога се слуша разумот… и срцето Тест - Toyota Yaris - old
ТЕСТ - Кога се слуша разумот… и срцето
Најпродаваниот модел на Toyota во Европа, уште со лансирањето на првата генерација донесе свежина во ниската класа. Тоа беше првиот модел кој понуди доволно пространа и функционална внатрешност, а сето тоа спа... Повеќе
 
 
Toyota Corolla - old Тест – Toyota Corolla 1.4 D4-D Terra Тест - Toyota Corolla - old
Тест – Toyota Corolla 1.4 D4-D Terra
Уште со лансирањето на првата генерација пред околу половина век, Corolla се наметна како доверлив, евтин и достапен автомобил. Ваквиот концепт функционираше беспрекорно низ историјата, па затоа Corolla е најп... Повеќе
 
 
Toyota Тоyota автомобилите најдоверливи во 2009 година, според TUV Награди - Toyota
Тоyota автомобилите најдоверливи во 2009 година, според TUV
Најуспешната марка на возила во 2009 година според TUV извештајот победи во истражувањето во кое беа опфатени преку 200 модели. ... Повеќе
 
 
Toyota Соларното зрачење е виновно за проблемот со педалата за гас на Toyota? Маркет / Бизнис - Toyota
Соларното зрачење е виновно за проблемот со педалата за гас на Toyota?
Проблемот со педалата за гас на Toyota во последниов период предизвика многу главоболки кај јапонскиот производител... Повеќе
 
 
Toyota Auris - old Мал редизајн за жестока битка со конкурентите - Toyota Auris Новитет - Toyota Auris - old
Мал редизајн за жестока битка со конкурентите - Toyota Auris
Веќе застарениот Auris не можеше уште долго да се држи со новите модели од компакт класата. Одговорот на Toyota за конкуренцијата е редизајнот на популарниот хечбек, кој доби и хибридна изведба која троши изво... Повеќе
 
 
Toyota Prius 2010 Најеколошкиот фамилијарен автомобил и кај нас – Toyota Prius Премиерa - Toyota Prius 2010
Најеколошкиот фамилијарен автомобил и кај нас – Toyota Prius
Новата генерација на најпопуларниот хибриден автомобил во светот, Toyota Prius, пристигна и на нашиот пазар.... Повеќе
 
 
Toyota Како се поправа педалата за гас кај Toyota? Технологија - Toyota
Како се поправа педалата за гас кај Toyota?
Американскиот сервисер за Toyota возила ни прикажува како се решава проблемот со педалата за гас, кој беше спорен кај повеќето возила од гамата на Јапонскиот производител. ... Повеќе
 
 
Toyota Соопштение до сопствениците на Toyota возилата Македонија - Toyota
Соопштение до сопствениците на Toyota возилата
Toyota Motor Europe објави сервисна кампања за 8 модели од гамата на производителот, засегнати од проблемот со педалот за забрзување.... Повеќе
 
 
Toyota Проблемот на Toyota со педалата за гас ја зафати и Европа Маркет / Бизнис - Toyota
Проблемот на Toyota со педалата за гас ја зафати и Европа
Дефектната педела за гас на Тојота се префрли и на Европскиот пазар. Јапонскиот производител објави дека не знае колку точно возила од Европа ќе мора да повлече, но стопирање на производството нема да има.... Повеќе
 
 
Toyota IQ Да, паметен сум. Затоа се викам iQ Тест - Toyota IQ
Да, паметен сум. Затоа се викам iQ
Нема да биде претерано, ако заклучиме дека iQ е еден од најрадикалните автомобили што досега го произвела Toyota. ... Повеќе
 
 
Toyota IQ Урбаните трендсетери на Toyota пристигнаа и кај нас Македонија - Toyota IQ
Урбаните трендсетери на Toyota пристигнаа и кај нас
Двата модели кои треба да ја вратат младата популација повторно да купува Toyota, пристигнаа и на нашиот пазар. Urban Cruiser и iQ се разликуваат еден од друг, но и двата целат на поставување на нов имиџ за в... Повеќе
 
 
Toyota Urban Cruiser Тато, тато, ќе ми купиш ли Џип? Тест - Toyota Urban Cruiser
Тато, тато, ќе ми купиш ли Џип?
Најновиот и најмал “теренец” на Toyota, Urban Cruiser, доаѓа како замена за тровратниот RAV4, кој беше омилен на младите, посебно на девојките. Koli.com.mk на тест ја имаше верзијата со погон само на предните ... Повеќе
 
 
Toyota Auris - old Toyota Auris Luna 1,4 VVT-i - златото секогаш држи цена Тест - Toyota Auris - old
Toyota Auris Luna 1,4 VVT-i - златото секогаш држи цена
Златен јубилеј – така најубаво може да се објасни зошто Toyota го смени името на најпродаваниот компакт во историјата од Corolla во Auris. Aurum на латински значи злато, а Auris е замена за десеттата генерациј... Повеќе
 
 
Toyota Avensis Новиот Avensis пристигна во Македонија Македонија - Toyota Avensis
Новиот Avensis пристигна во Македонија
Знаменосецот на Toyota во Европа, моделот Avensis, ја доживеа својата трета генерација, која покрај промените во дизајнот, треба да донесе повеќе луксуз и значително пониска потрошувачка. Avensis веќе е доста... Повеќе
 
 
Toyota Land Cruiser V8 „Тојота“ повлекува 3,8 милиони возила од САД Маркет / Бизнис - Toyota Land Cruiser V8
„Тојота“ повлекува 3,8 милиони возила од САД
Поради неисправни подлоги за нозете, кои може да ја заглават педалата за гас, најголемиот светски производител на автомобили „Тојота“ ќе повлече 3,8 милиони автомобили од американскиот пазар.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Toyota Auris Luna 1,4 VVT-i - златото секогаш држи цена

Повеќе >
koli.com.mk - Toyota Auris - old Toyota Auris Luna 1,4 VVT-i - златото секогаш држи цена
 
Претставен новиот Yaris!
Toyota GT 86 пристигна и кај нас!
Новиот Yaris претставен и кај нас
Новата Corolla пристигна, со цена од 15.590 евра!
Пристигна новиот Auris, со цена од 14.990 евра!
Пристигна новиот RAV4 – почетна цена 26.990 евра!
Новото Aygo пристигна и во Македонија
Премиера – Toyota Yaris
Истрагата во САД не најде вина кај Toyota
Архива на Toyota


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил