дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Suzuki
   
Новиот Suzuki Swift - Премиера

Како резултат на преставувањето на домашниот, јапонски пазар при крајот на 2016та година, Suzuki Motor Corporation во Женева 2017 го презентираше и европскиот Swift, окарактеризивајќи го како новиот глобален супермини. ...

fotografii фотографии 13 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Suzuki  Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство Идни модели - Suzuki
Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство
Suzuki е награден со наградата "Производител на автомобили на годината"... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Тест Suzuki Ignis - Забавeн и практичен компактен SUV Тест - Suzuki Ignis
Тест Suzuki Ignis - Забавeн и практичен компактен SUV
Во период кога речиси секој авто-производител влегува сериозно во сегментот на SUV модели, без оглед дали се работи за поголем или помал модел, Suzuki тоа го прави спремен повеќе од било кој. ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Тест Suzuki Swift - Повторно најдобар во класата Тест - Suzuki Swift
Тест Suzuki Swift - Повторно најдобар во класата
Судејќи според актуелната гама на автомобили, реално било да го прогласиме Suzuki за вистински специјалист кога се во прашање градските автомобили. Во моментов има дури 4 извонредни мали модели - Celerio, Igni... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот Suzuki Swift - Премиера Премиерa - Suzuki Swift
Новиот Suzuki Swift - Премиера
Како резултат на преставувањето на домашниот, јапонски пазар при крајот на 2016та година, Suzuki Motor Corporation во Женева 2017 го презентираше и европскиот Swift, окарактеризивајќи го како новиот глобален с... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Нова кампања - Swift за 10.760 Евра Македонија - Suzuki Swift
Нова кампања - Swift за 10.760 Евра
Suzuki стартуваше со нова продажна кампања... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Suzuki Baleno - Автомобил на годината во Македонија според финалистите Награди - Suzuki Baleno
Suzuki Baleno - Автомобил на годината во Македонија според финалистите
Уште едно големо признание за Baleno. Во конкуренција на Peugeot 3008, Kia Sportage, Renault Megane, Citroen C3, Seat Ateca и Toyota CH-T, претставниците на компаниите финалисти го дадоа својот глас. Интересно... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот Swift претставен на саемот во Женева Премиерa - Suzuki Swift
Новиот Swift претставен на саемот во Женева
На 87миот по ред авто саем во Женева, Suzuki го претстави целосно новиот Swift. Продажбата се очекува да започне во Април. ... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Suzuki Ignis - сте го виделе ли? Македонија - Suzuki Ignis
Suzuki Ignis - сте го виделе ли?
Со уникатниот дизајнерски мотив со три ленти, Ignis зрачи со урбан cool енергија. ... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Пристигна новиот компактен теренец - Suzuki Ignis Македонија - Suzuki Ignis
Пристигна новиот компактен теренец - Suzuki Ignis
Комплетно новиот компактен модел Ignis, веќе е достапен во салонот на импортерот на Suzuki за Македонија, Миркат. Не чекавме, побрзавме да го видиме, и секако да го провериме. Најпрво онака, со поглед, и секак... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Пристигна четвртата генерација на Suzuki Swift Новитет - Suzuki Swift
Пристигна четвртата генерација на Suzuki Swift
За европските купувачи премиерата е закажана за женевскиот автомобилски саем... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Пристигна новиот S-Cross Македонија - Suzuki S-Cross
Пристигна новиот S-Cross
Лидерот во класата на компактни SUV модели ја доживеа и својата реинкарнација. Најновата моделска изведба е веќе достапна и во Македонија, во салонот на Миркат... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Тест: Suzuki Baleno SHVS е најпогоден хибрид за македонскиот купувач Тест - Suzuki Baleno
Тест: Suzuki Baleno SHVS е најпогоден хибрид за македонскиот купувач
Најновиот модел во понудата на Suzuki сега доаѓа и во „блага“ хибридна верзија, која на хартија ветува карактеристики кои би биле перфектни за македонскиот купувач – ниска потрошувачка и евтино одржување... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki и Toyota во преговори за соработка во истражување и развој на нови технологии Маркет / Бизнис - Suzuki
Suzuki и Toyota во преговори за соработка во истражување и развој на нови технологии
Најголемиот светски производител и најуспешниот производител на помали автомобили во светот, Toyota и Suzuki, објавија дека се во преговори за идна соработка во истражување и развој на нови технологии... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Baleno SHVS е најповолен хибрид со цена од само 13.500 евра Македонија - Suzuki Baleno
Baleno SHVS е најповолен хибрид со цена од само 13.500 евра
Хибридните возила дефинитивно ќе бидат преодот од возилата со погон на мотор со внатрешно согорување кон електрични и возила со погон на водород, а најповолниот хибрид кај нас е Baleno Hybrid... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Париз 2016: Suzuki Ignis е неодолив мал SUV со 4х4 погон Саеми - Suzuki Ignis
Париз 2016: Suzuki Ignis е неодолив мал SUV со 4х4 погон
Во време кога дури и најголемите SUV модели имаат погон само на предните тркала, јапонскиот Suzuki пркоси со вистински способни модели на терен, на кои ќе им се придружи и новиот Ignis... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Зошто не треба да возите споро во левата лента Совети за безбедност-- - Suzuki Swift
Зошто не треба да возите споро во левата лента
Да погледнеме какво влијание имаме врз другите, побрзи возачи... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Suzuki ќе го претстави новиот Ignis во Париз Новитет - Suzuki Ignis
Suzuki ќе го претстави новиот Ignis во Париз
Јапонскиот производител потврди дека на саемот во Париз во Октомври ќе се одржи промоција за Европскиот пазар на новиот Ignis, кој е своевиден мини SUV автомобил и кој е вистински хит на источните пазари... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Suzuki SX4 S-Cross добива нова предна маска и турбо бензински мотори Новитет - Suzuki S-Cross - old
Suzuki SX4 S-Cross добива нова предна маска и турбо бензински мотори
Еден од најпопуларните семејни SUV автомобили кај нас го добива првото поголемо освежување, настапувајќи со нова предна маска и два нови BOOSTERJET турбо бензинци... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno 7 причини зошто да купите Baleno Македонија - Suzuki Baleno
7 причини зошто да купите Baleno
Вообичаено, кога на пазарот е пристигнува нов модел, критериумите се подигнуваат. И новото Baleno поместува граници. Еве зошто... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Suzuki Baleno – Од страна на сопствениците Тема - Suzuki Baleno
Suzuki Baleno – Од страна на сопствениците
Baleno е "еден од најдобрите дизајни на Сузуки", според Shoeb.... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Suzuki Swift Sport е можеби најдобриот мал “hot-hach” Занимливости - Suzuki Swift Sport 2012
Suzuki Swift Sport е можеби најдобриот мал “hot-hach”
Занемарете ги неговите незначителни димензии како и ниските цени, бидејќи Suzuki Swift Sport е вистински hot hatch фаворит.... Повеќе
 
 
Suzuki Новиoт Suzuki Swift прикажан со нов и остар изглед Идни модели - Suzuki
Новиoт Suzuki Swift прикажан со нов и остар изглед
Следниот Suzuki Swift ќе значи "повеќе забава" со мал автомобил - во салоните следната година!... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Пристигна Suzuki Baleno, почнува од 10.900 евра Македонија - Suzuki Baleno
Пристигна Suzuki Baleno, почнува од 10.900 евра
Новиот натпреварувач на Suzuki во ниската класа пристигна во салоните на Миркат. Се нуди со три различни погони и нуди досега невидени нивоа на комфор во оваа класа, а почнува од 10.900 евра за почетниот модел... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Suzuki Vitara изгласан за автомобил на годината според британците Маркет / Бизнис - Suzuki Vitara
Suzuki Vitara изгласан за автомобил на годината според британците
Според читателите на Honest John, кросоверот на Suzuki е прогласен за “Car of the year” за 2016 година.... Повеќе
 
 
Suzuki  Vitara и Swift Sport добитници на наградите “Best Buy” во 2016 Награди - Suzuki
Vitara и Swift Sport добитници на наградите “Best Buy” во 2016
Vitara и Swift Sport наградени во Велика Британија... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Први фотографии од новиот Suzuki Swift Новитет - Suzuki Swift
Први фотографии од новиот Suzuki Swift
Новиот Suzuki Swift треба да пристигне кон крајот на оваа година, но ние уште сега ги имаме првите рендери, кои најавуваат подинамичен и помодерен дизајн... Повеќе
 
 
Suzuki „Миркат“ отсега увозник и на мотоциклите од гамата на Suzuki Македонија - Suzuki
„Миркат“ отсега увозник и на мотоциклите од гамата на Suzuki
Официјалниот увозник за автомобилите од гамата на Suzuki, Миркат, отсега станува и официјален застапник на гамата на мотоцикли на производителот... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Suzuki Vitara ја доби наградата за најдобар градски SUV во Австралија Награди - Suzuki Vitara
Suzuki Vitara ја доби наградата за најдобар градски SUV во Австралија
Реномираниот Drive Magazine му ја додели наградата на Suzuki Vitara за најдобар градски SUV автомобил... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki подготвен за саемот во Токио кој ни следи Саеми - Suzuki
Suzuki подготвен за саемот во Токио кој ни следи
Кога ги набројувате јапонските производители на автомобили, не заборавајте го Сузуки, кој го има триото на нови автомобили кое треба да биде прикажано на Автомобилскиот Саем во Токио за неколку недели.... Повеќе
 
 
Suzuki Alto Протече листата со спецификации на новото Suzuki Alto и новата брошура со фотографии Новитет - Suzuki Alto
Протече листата со спецификации на новото Suzuki Alto и новата брошура со фотографии
Модел, ексклузивен за јапонскиот пазар... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Премиера – Suzuki Baleno, ултимативниот мал хечбек Премиерa - Suzuki Baleno
Премиера – Suzuki Baleno, ултимативниот мал хечбек
Suzuki ја збогатува понудата во ниската класа со новиот Baleno, модел кој ќе донесе исклучително високи нивоа на комфор, перформанси, безбедност и економичност... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Спортската Suzuki Vitara S со нов 1,4 турбо бензинец, достапна и кај нас Македонија - Suzuki Vitara
Спортската Suzuki Vitara S со нов 1,4 турбо бензинец, достапна и кај нас
Suzuki штотуку ја освежи понудата на популарната Vitara со моделот S, кој има нов, 1,4 литарски турбо бензинец, кој развива 140 КС и овозможува високи перформанси и ниска потрошувачка на гориво.... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki - Специјалист за 4x4 веќе од 13.990 евра Македонија - Suzuki
Suzuki - Специјалист за 4x4 веќе од 13.990 евра
Примамлива понуда: одберете еден од трите модели и добијте гратис зимски гуми... Повеќе
 
 
Suzuki Alto Maruti Suzuki Alto стана најпродаван автомобил во Индија Маркет / Бизнис - Suzuki Alto
Maruti Suzuki Alto стана најпродаван автомобил во Индија
Alto стана најдобро продаваното возило на индискиот пазар, надминувајќи го рекордот поставен од страна на моделот M800, инаку автомобил од истиот производител... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki Mighty Deck - несекојдневен концепт за мини автомобил Концепт - Suzuki
Suzuki Mighty Deck - несекојдневен концепт за мини автомобил
Suzuki на саемот во Токио го претстави својот нов концепт за т.н. kei автомобил, кој го носи називот Mighty Deck... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ќе претстави прекрасни и инвентивни модели на саемот во Токио Концепт - Suzuki
Suzuki ќе претстави прекрасни и инвентивни модели на саемот во Токио
Преку концепт модели кои набрзо ќе бидат прикажани на саемот за автомобили во Токио, Suzuki ќе ги навести своите дизајнерски идеи за во иднина... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Тест – Suzuki Vitara 1.6 4WD Тест - Suzuki Vitara
Тест – Suzuki Vitara 1.6 4WD
Последнава деценија, SUV автомобилите доживеаја досега невидена експанзија, но воглавно, тоа се автомобили кои се базираат на платформа на некој патнички автомобил, малку подигнати од земјата. Не и моделите на... Повеќе
 
 
Suzuki Ignis Нов Suzuki Ignis ќе биде претставен на саемот во Токио Новитет - Suzuki Ignis
Нов Suzuki Ignis ќе биде претставен на саемот во Токио
Сериската изведба на концептот Ignis, кој претходно беше претставен како концептот iM-4, ќе биде претставен на саемот во Токио. Автомобилот ќе се продава и на европскиот пазар и ќе понуди SUV перформанси во м... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross сега достапен за 13.990 евра, со подарок алуминиумски тркала! Македонија - Suzuki S-Cross - old
Suzuki S-Cross сега достапен за 13.990 евра, со подарок алуминиумски тркала!
Јапонскиот SUV нуди исклучителна практичност, функционалност и економичност – бензинецот е најштедливиот во класата!... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki го продаде својот дел од Volkswagen Маркет / Бизнис - Suzuki
Suzuki го продаде својот дел од Volkswagen
Јапонскиот Suzuki се согласи да го продаде својот дел во германскиот Volkswagen и тоа на Porsche SE, компанијата која ги држи мноштвото акции во концернот... Повеќе
 
 
Suzuki Baleno Франкфурт 2015: најпространиот хечбек во класата, Suzuki Baleno! Новитет - Suzuki Baleno
Франкфурт 2015: најпространиот хечбек во класата, Suzuki Baleno!
Автомобилите од ниската класа почнуваат полека да навлегуваат во сегментот погоре, но и натаму не се целосно функционални како семеен автомобил. Затоа, Suzuki го спреми новото Baleno, кое има мега багажник од... Повеќе
 
 
Suzuki Нови официјални слики од моделот Suzuki Baleno Новитет - Suzuki
Нови официјални слики од моделот Suzuki Baleno
Моделот Suzuki Baleno пред јавноста ќе биде претставен на 15-ти септември 2015-та година, на саемот за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Suzuki Дарко Станиќ доби свој Suzuki автомобил Занимливости - Suzuki
Дарко Станиќ доби свој Suzuki автомобил
Автомобилскиот гигант Suzuki е партнер на екипата на Рајн Некар Ловен, чии ракометари имаат можност да возат возила од гамата на овој производител... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ќе го промовира моделот Baleno на саемот во Франкфурт Новитет - Suzuki
Suzuki ќе го промовира моделот Baleno на саемот во Франкфурт
Засега се знае дека Baleno ќе биде придвижуван од 1,0-литарски турбо бензински мотор и дека ќе биде долг малку повеќе од 4 метри, што го прави удобен член на B сегментот... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny Специјално издание - Suzuki Jimny Street Новитет - Suzuki Jimny
Специјално издание - Suzuki Jimny Street
Уште од моделот Samurai, Suzuki е познат како производител кој може да направи одлични мали, но несовладливи SUV возила... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift со гратис кровни носачи и кровен куфер! Македонија - Suzuki Swift
Suzuki Swift со гратис кровни носачи и кровен куфер!
Динамичниот и забавен Swift, во летната сезона доаѓа со многу поволности, кои вклучуваат кровни носачи и кровен куфер. Сега, се што сакате можете да понесете со вас на одмор!... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki iM-4 доби зелено светло за сериско производство Идни модели - Suzuki
Suzuki iM-4 доби зелено светло за сериско производство
Производствената верзија на моделот iM-4 во Европа ќе пристигне најдоцна до 2018-та година... Повеќе
 
 
Suzuki Celerio Suzuki Celerio со многу богата опрема за само 8.360 евра! Македонија - Suzuki Celerio
Suzuki Celerio со многу богата опрема за само 8.360 евра!
Најголемиот меѓу најмалите, најновиот модел на Suzuki од мини класата, Celerio, се нуди по исклучително ниска цена од 8.360 евра, со карактеристично богата опрема... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Најнови резултати од Euro NCAP тестовите за безбедност Безбедност - Suzuki Vitara
Најнови резултати од Euro NCAP тестовите за безбедност
Euro NCAP ги објави резултатите од тестовите за безбедност на кои беа подложени моделите Fiat 500X, Mazda 2, Renault Espace и Suzuki Vitara... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Honda и Suzuki најквалитетни автомобили во В. Британија! Награди - Suzuki Swift
Honda и Suzuki најквалитетни автомобили во В. Британија!
Јапонските брендови на автомобили доминираат на испитувањата за квалитет и доверливост, а доказ за тоа се Honda, Suzuki кои завршија на првите места на испитувањата во В. Британија... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Vitara и Celerio пристигнаа во салонот на Suzuki Македонија - Suzuki Vitara
Vitara и Celerio пристигнаа во салонот на Suzuki
Suzuki претстави два новитети оваа година и тоа новата Vitara, која почнува со цена од 14.980 евра и малиот Celerio, кој има стартна цена од 8.360 евра. Уште во основните нивоа на опрема и двата модели се бога... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Новите Vitara и Celerio од 18-ти март и во Македонија Новитет - Suzuki Vitara
Новите Vitara и Celerio од 18-ти март и во Македонија
Комплетно новата Vitara, како и наследникот на моделите Alto и Splash - Suzuki Celerio пристигнуваат во Македонија на 18-ти март... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ги претстави концептите i-М4 и i-K2 Концепт - Suzuki
Suzuki ги претстави концептите i-М4 и i-K2
Официјално станува збор за концепти, но факт е дека и двата модели се речиси целосно подготвени за сериско производство... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki во Женева ќе претстави два нови концепта Концепт - Suzuki
Suzuki во Женева ќе претстави два нови концепта
Неколку недели пред женевскиот саем Suzuki најави премиера на два нови концепт автомобили... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki Hustler ја доби наградата „Автомобил на годината“ според RJC Награди - Suzuki
Suzuki Hustler ја доби наградата „Автомобил на годината“ според RJC
Hustler е петиот автомобил на Suzuki кој успеал да ја освои наградата од RJC (по WagonR во 1993-та година, WagonR Stingray во 2008-ма и Swift во 2005-та и 2010-та година)... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift со фул опрема, за само 9.690 евра! Македонија - Suzuki Swift
Suzuki Swift со фул опрема, за само 9.690 евра!
Најопремен, најмоќен и најекономичен бензинец во класата, достапен за само 9.690 евра!... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki најави шест новитети до 2017-та Идни модели - Suzuki
Suzuki најави шест новитети до 2017-та
Suzuki официјално потврди дека до 2017-та година на европските клиенти ќе им понуди шест нови автомобили и тоа по два во сегментите A, B и C... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross за само 13.990 €, со гратис зимски гуми! Македонија - Suzuki S-Cross
Suzuki S-Cross за само 13.990 €, со гратис зимски гуми!
Еден од најдобрите SUV во својата класа, Suzuki S-Cross, сега е достапен за само 13.990 € (попуст од 2.000 €), со бензинец со 120 КС, целосна опрема и гратис зимски гуми... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift стигна до 4 милиони продадени автомобили! Маркет / Бизнис - Suzuki Swift
Suzuki Swift стигна до 4 милиони продадени автомобили!
И ова важи само за последните две генерации на моделот, од 2004 година наваму! ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki продаде преку 4 милиони примероци од моделот Swift Маркет / Бизнис - Suzuki Swift
Suzuki продаде преку 4 милиони примероци од моделот Swift
Првично претставен во 2004 година, а продаван се до денес, малиот Suzuki Swift е пример за успешност на една авто компанија... Повеќе
 
 
Suzuki Дали ова е новиот Suzuki Vitara Sport? Идни модели - Suzuki
Дали ова е новиот Suzuki Vitara Sport?
Пред неколку дена го претставивме новиот Vitara модел, но веднаш се појави компјутерски изработен Vitara Sport модел... Повеќе
 
 
Suzuki Vitara Suzuki со гордост ја претставува новата Vitara. Погледнете што се крие во неа Премиерa - Suzuki Vitara
Suzuki со гордост ја претставува новата Vitara. Погледнете што се крие во неа
Почнувајќи од првата генерација која беше претставена далечната 1988 година, моделот Vitara беше синоним за модерен стил, компактност, комфор и секако незаменливи оф-роуд способности... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki со нова понуда на моторцикли за 2015 година Мотори - Suzuki
Suzuki со нова понуда на моторцикли за 2015 година
На меѓународниот мото-саем што се одржа во германија, Suzuki претстави шест нови модели... Повеќе
 
 
Suzuki Во Париз ќе биде презентирана нова Vitara Новитет - Suzuki
Во Париз ќе биде презентирана нова Vitara
По точно 25 години од првата промоција на моделот... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport - 2013 Swift Sport по трет пат го доби признанието „Best Buy“ Награди - Suzuki Swift Sport - 2013
Swift Sport по трет пат го доби признанието „Best Buy“
Спортската изведнба на Swift беше високо оценета од страна на уредувачкиот тим на „What Car“. Во силна конкуренција, конечното гласање резултираше со наградата „Најдобар автомобил за помалку од 15.000 фунти“.... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Уште една награда за Swift - Green Apple Награди - Suzuki Swift
Уште една награда за Swift - Green Apple
Suzuki Swift е двоен победник на доделувањето на наградите Green Apple, кое се одржа во Вестминстерската палата во Лондон... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift со неверојатен влез во кривина Занимливости - Suzuki Swift
Suzuki Swift со неверојатен влез во кривина
Кој вели дека секогаш треба да се користат сите четири тркала... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Споредба - Кој е најдобар компактен SUV? Qashqai, Yeti или SX4 S-Cross? Споредби - Suzuki S-Cross - old
Споредба - Кој е најдобар компактен SUV? Qashqai, Yeti или SX4 S-Cross?
Класата која нуди простор за целата фамилија и сиот багаж, многу опрема, коректна цена, но и насмевка на оние кои се уште имаат авантуристички дух, веќе безобразно ги редефинира границите на тоа што е доволно.... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Заврши првиот Suzuki Test Drive Day Македонија - Suzuki S-Cross - old
Заврши првиот Suzuki Test Drive Day
Првиот Suzuki Test Drive Day, со фокус на потрошувачката на новиот SUV на Suzuki, S-Cross, заврши и го доби првиот официјален победник - Љубомир Рафајловски, кој успеа да извози со потрошувачка од просечни 4,0... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old SUZUKI - TEST DRIVE DAY Македонија - Suzuki S-Cross - old
SUZUKI - TEST DRIVE DAY
Вози и докажи дека можеш да потрошиш само 4,5 литри на 100 километри, со новиот Suzuki S-Cross.... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Тест - Suzuki S-Cross Тест - Suzuki S-Cross
Тест - Suzuki S-Cross
Освен што во името содржи SX4, новиот компактниот кросовер на Suzuki, SX4 S-Cross, речиси во ништо не наликува на својот претходник. Порасна малку, но се уште е во границите на должина од 4,3 метри... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny Малиот Suzuki како од шега извлече шлепер од снег	Занимливости - Suzuki Jimny
Малиот Suzuki како од шега извлече шлепер од снег
Ултра-компактниот SUV Suzuki Jimny е ретка појава на нашите патишта, а иако и досега гледавме на него со нескриени симпатии, мора да се признае дека по ова видео уште повеќе не' воодушеви... Повеќе
 
 
Suzuki Акциски цени и попусти, на купче! Македонија - Suzuki
Акциски цени и попусти, на купче!
Проверете кои се акциските цени на моделите кои се продаваат кај нас, по класи, од најмал до најголем!!!... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Троши ли реално SX4 S-Cross 4,5 литри? Македонија - Suzuki S-Cross
Троши ли реално SX4 S-Cross 4,5 литри?
Suzuki SX4 S-Cross - Компакетен SUV со реална потрошувачка од 4,5 литри ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ја освојува Британија Маркет / Бизнис - Suzuki
Suzuki ја освојува Британија
Британците купуваат се повеќе и повеќе Suzuki, особено поради односот на вложено и добиено... Повеќе
 
 
Suzuki Celerio Наследникот на Alto пристигнува во втората половина на 2014-та Премиерa - Suzuki Celerio
Наследникот на Alto пристигнува во втората половина на 2014-та
Celerio e целосно нов мал автомобил на Suzuki, во класата на Alto, кој својата премиера ја доживеа на саемот за автомобили во Женева, а е наменет за светскиот пазар ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот, полесен и поспортски Swift Diesel, по цена од 11.690 евра! Македонија - Suzuki Swift
Новиот, полесен и поспортски Swift Diesel, по цена од 11.690 евра!
Најбогато опремениот и најдостапен дизел во класата, сега со уште поспортски изглед со LED светла и уште подобра економичност, достапен за само 11.690 евра!... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny Малиот Suzuki како од шега извлече шлепер од снег Занимливости - Suzuki Jimny
Малиот Suzuki како од шега извлече шлепер од снег
Ултра-компактниот SUV Suzuki Jimny е ретка појава на нашите патишта, а иако и досега гледавме на него со нескриени симпатии, мора да се признае дека по ова видео уште повеќе не' воодушеви ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki X-Lander – исклучителен lifestyle концепт Концепт - Suzuki
Suzuki X-Lander – исклучителен lifestyle концепт
Доколку ова е најава за новиот Jimny, едвај чекаме да го видиме на патиштата!... Повеќе
 
 
Suzuki Celerio Celerio - наследникот на Alto Новитет - Suzuki Celerio
Celerio - наследникот на Alto
Фановите со нетрпение го очекуваат лансирањето на новиот мал градски автомобил. Celerio привлекува вниманието со добра причина - ќе да биде наследник на Alto.... Повеќе
 
 
Suzuki Хамилтон го победи Фетел возејќи Suzuki Liana Занимливости - Suzuki
Хамилтон го победи Фетел возејќи Suzuki Liana
Во натпреварот организиран од страна на автомобилското шоу „Top Gear“, возејќи го автомобилот на Suzuki, Британецот постигна време што е за нешто повеќе од секунда подобро од она на Фетел ... Повеќе
 
 
Suzuki Celerio Celerio - новитет во понудата на Suzuki Идни модели - Suzuki Celerio
Celerio - новитет во понудата на Suzuki
Фановите со нетрпение го очекуваат лансирањето на новиот градски автомобил од Suzuki. Овој модел го привлекува вниманието со добра причина ... Повеќе
 
 
Suzuki Authentics - елегантен концепт од Suzuki Концепт - Suzuki
Authentics - елегантен концепт од Suzuki
Овој концепт ќе послужи како основа за нов автомобил од C-сегментот ... Повеќе
 
 
Suzuki IV-4 Серискиот iV-4 пристигнува во 2015-та Концепт - Suzuki IV-4
Серискиот iV-4 пристигнува во 2015-та
iV-4 е компактен SUV концепт од Suzuki, производител кој во својата понуда може да се пофали со компактни SUV возила како Jimny и Grand Vitara, кои генерално имаат висок рејтинг... Повеќе
 
 
Suzuki 2013 Suzuki Boulevard C90T B.O.S.S. Новитет - Suzuki
2013 Suzuki Boulevard C90T B.O.S.S.
Blacked-out. Pitch black. Запознајте ја новата Suzuki Boulevard B.O.S.S. линија на мотоцикли... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift освои двојна награда на Green Apple Аwards Награди - Suzuki Swift
Suzuki Swift освои двојна награда на Green Apple Аwards
Suzuki Swift е двоен победник на доделувањето на наградите Green Apple, кое се одржа неодамна во Вестминстерската палата во Лондон ... Повеќе
 
 
Suzuki Глобалната продажба на Suzuki достигна 50 милиони автомобили Маркет / Бизнис - Suzuki
Глобалната продажба на Suzuki достигна 50 милиони автомобили
Во март 2013, Suzuki Motor Corporation постигна акумулирана продажба од околу 50 милиони возила. Од нив околу 21.950.000 автомобили се продадени во Јапонија, а 28.050.000 возила се продадени во странство... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Пристигна новиот Suzuki, S-Cross Македонија - Suzuki S-Cross
Пристигна новиот Suzuki, S-Cross
Во салонот на Миркат, веќе се наоѓа новиот SX4, S-Cross. ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki најави три нови концепт модели Концепт - Suzuki
Suzuki најави три нови концепт модели
На саемот за автомобили во Токио, кој ќе се одржи овој месец, јапонскиот производител ќе претстави три концептни новитети... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Suzuki SX4 S-CROSS ја доби највисоката оценка за безбедност Безбедност - Suzuki S-Cross
Suzuki SX4 S-CROSS ја доби највисоката оценка за безбедност
Kросоверот од C - сегментот на Suzuki Motor Corporation, новиот SX4 S-CROSS, кој веќе се дистрибуира во Европа, ја доби највисоката оценка (5 ѕвезди), на Euro NCAP тестот за безбедност ... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Возевме - Suzuki S-Cross - old
Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Новиот компактен SUV освојува со својата просторност, но и неверојатно економичниот дизел мотор... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 - 2013 Новиот Suzuki SX4, S-CROSS наскоро во Македонија Новитет - Suzuki SX4 - 2013
Новиот Suzuki SX4, S-CROSS наскоро во Македонија
Со "S" како ознака за марката Suzuki, "Х" за кросовер карактеристиките, а "4" за погонот на сите тркала, новиот Suzuki SX4 и официјално беше претставен на 83-тото издание на Меѓународниот саем за автомобили во... Повеќе
 
 
Suzuki IV-4 Франкфурт 2013: Suzuki најавува нов мал кросовер со концептот iV-4 Саеми - Suzuki IV-4
Франкфурт 2013: Suzuki најавува нов мал кросовер со концептот iV-4
Агресивен и маркантен дизајн – нешто што Suzuki го започна со Kizashi, сега преточено во мал SUV, кој треба да влезе директно во врвот на класата... Повеќе
 
 
Suzuki IV-4 Ова е IV4, модел со кој Suzuki ќе му парира на Nissan Juke Концепт - Suzuki IV-4
Ова е IV4, модел со кој Suzuki ќе му парира на Nissan Juke
Еден од основните економски постулати вели дека човекот не треба да го произведува она што го прави најдобро, туку она што луѓето сакаат го да купат... Повеќе
 
 
Suzuki Убаво декорирано „колаче“ од Suzuki Новитет - Suzuki
Убаво декорирано „колаче“ од Suzuki
Автомобилската индустрија со нов адут за дамите - Lapin Chocolat... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift 2014 - Први фотографии од „освежениот“ модел Новитет - Suzuki Swift
Suzuki Swift 2014 - Први фотографии од „освежениот“ модел
За 2014-та Suzuki „во тишина“ ја изврши модернизацијата на успешниот модел Swift. Четвртата европска генерација на Swift, на пазарот се појави во 2010-та година и за неполни три години дојде време за модерниза... Повеќе
 
 
Suzuki Нов теренец на Suzuki најавен за 2015-та Идни модели - Suzuki
Нов теренец на Suzuki најавен за 2015-та
Според неколку извори, Suzuki планира на пазарот да исфрли нов компактен SUV односно кросовер, кој би претставувал конкурент на Nissan Juke и други слични модели ... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 Бензинец со 120 КС и потрошувачка од 4,9 литри - Suzuki SX4 Занимливости - Suzuki SX4
Бензинец со 120 КС и потрошувачка од 4,9 литри - Suzuki SX4
Еден наш читател, изненаден од ниската потрошувачка на Suzuki SX4 со 1,6 литарскиот бензинец со 120 КС, ни прати фотографии на кои се гледа просечна потрошувачка од 4,9 литри!... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny Тест - Suzuki Jimny - Facelift Тест - Suzuki Jimny
Тест - Suzuki Jimny - Facelift
Последниот од својот вид, автомобилот кој тврдоглаво пркоси на трендот на новите шминкерски SUV модели доживеа facelift - изменета предна маска, намалена потрошувачка и секако намалена емисија на штетни гасови... Повеќе
 
 
Suzuki Authentics - нов оригинален концепт од Suzuki Концепт - Suzuki
Authentics - нов оригинален концепт од Suzuki
Јапонскиот производител го позиционира Authentics во C-сегментoт и истакнува дека концептот најавува ново возило кое првенствено би било наменето за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport - old Suzuki Swift Sport SZ-R - спортски дух со префинет дизајн Новитет - Suzuki Swift Sport - old
Suzuki Swift Sport SZ-R - спортски дух со префинет дизајн
Suzuki Swift Sport стекна репутација на удобен хечбек автомобил кој е забавно да се вози, дури и при скромни брзини. Добро е опремен и претставува пристојна инвестиција. Со промени кои се претежно од естетски... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny - 2013 - ne treba Освежен најкомпактниот теренец – Suzuki Jimny Новитет - Suzuki Jimny - 2013 - ne treba
Освежен најкомпактниот теренец – Suzuki Jimny
Јапонскиот Suzuki го освежи најмалиот теренец во светот, кој и натаму го карактеризираат минијатурни димензии и фантастични возни својства на терен... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 - 2013 Женева 2013 – целосно нов Suzuki SX4! Саеми - Suzuki SX4 - 2013
Женева 2013 – целосно нов Suzuki SX4!
Наследникот на најпопуларниот теренец кај нас пристигна на саемот во Женева – има поголеми димензии, ќе се нуди со бензински и дизел мотор и повторно со погон на сите тркала!... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki со нов конкурент во компактната SUV класа! Новитет - Suzuki
Suzuki со нов конкурент во компактната SUV класа!
Сместен во гамата веројатно над SX4, новиот кросовер на Suzuki ќе влезе директно во најпопуларниот сегмент на SUV возила... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 Најдобриот мал SUV, Suzuki SX4 за само 9.990 евра!!! Македонија - Suzuki SX4
Најдобриот мал SUV, Suzuki SX4 за само 9.990 евра!!!
Сега, нема подостапен SUV модел во класата! Придвижуван од модерниот бензинец со 120 КС и богатата опрема Urban, SX4 чини неверојатни 9.990 евра!... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Swift Diesel за 12.400 евра! Македонија - Suzuki Swift
Swift Diesel за 12.400 евра!
Вистинското возачко уживање, сега достапно и со ултра економичен дизел мотор, по цена од само 12.400 евра!... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 - 2013 Динамичен редизајн на Suzuki SX4 Новитет - Suzuki SX4 - 2013
Динамичен редизајн на Suzuki SX4
На саемот во Женева, Suzuki најверојатно ќе ја претстави и освежената верзија на SX4, која ќе има позабележителен преден крај... Повеќе
 
 
Suzuki Alto Споредба: Alto vs. Spark vs. i10 vs. Picanto Споредби - Suzuki Alto
Споредба: Alto vs. Spark vs. i10 vs. Picanto
Suzuki најдобар помеѓу малишаните... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Swift до 3 милиони продадени примероци! Маркет / Бизнис - Suzuki Swift
Swift до 3 милиони продадени примероци!
Од лансирањето на новиот Swift како стратешки модел за сите светски пазари во 2004 година, досега, во две генерации, продадени се 3 милиони модели!... Повеќе
 
 
Suzuki Акциски цени во Suzuki! Македонија - Suzuki
Акциски цени во Suzuki!
Моделите на јапонскиот бренд во моментов се подостапни од било кога!... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Тест – Suzuki Swift Sport Тест - Suzuki Swift Sport 2012
Тест – Suzuki Swift Sport
Да појасниме тука некои работи – во Formula 1, секогаш е најдобар болидот со најдобра шасија, а не оној со најсилен мотор... Всушност, тајната секогаш лежи во кривините, а неа, од малечките спортисти, знае да ... Повеќе
 
 
Suzuki Grand Vitara - 2013 - ne treba Нов Suzuki Grand Vitara - поубав, поеколошки и поекономичен Новитет - Suzuki Grand Vitara - 2013 - ne treba
Нов Suzuki Grand Vitara - поубав, поеколошки и поекономичен
Ревидиран дизел мотор, како и подобрен изглед – како однадвор, така и однатре... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny - 2013 - ne treba Новиот Suzuki Jimny – поубав, и многу поопремен Новитет - Suzuki Jimny - 2013 - ne treba
Новиот Suzuki Jimny – поубав, и многу поопремен
Со промените во изгледот, додаден е модерен шмек на класичната робусна каросерија, типична за Off-Road возила... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Вака изгледа “семејното дрво” на Suzuki Swift Историјат - Suzuki Swift
Вака изгледа “семејното дрво” на Suzuki Swift
Од зачетокот, па се до актуелната генерација... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Ова е Suzuki Swift со погон на сите четири, со име Outdoor Новитет - Suzuki Swift
Ова е Suzuki Swift со погон на сите четири, со име Outdoor
Иако е еден од најмоќните автомобили во својата класа, Swift не е прв избор на купувачите. Suzuki ќе се обиде да го смени тоа... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Белата боја е најпопуларна кај автомобилите во 2012-та Занимливости - Suzuki Swift Sport 2012
Белата боја е најпопуларна кај автомобилите во 2012-та
Со 22 % од вкупниот број продадени возила ширум светот... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Ова е Suzuki Swift Sport Styling Study, со подобрен изглед Концепт - Suzuki Swift Sport 2012
Ова е Suzuki Swift Sport Styling Study, со подобрен изглед
Со потписот на дизајнерот Naoyuki Takeuchi, наменет за саемот во Австралија... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki отвора нова фабрика во Мијанмар, Бурма Маркет / Бизнис - Suzuki
Suzuki отвора нова фабрика во Мијанмар, Бурма
Истата треба да биде готова и да почне со производство во 2015-та година... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 Suzuki е најпродаван Јапонски бренд во Македонија Македонија - Suzuki SX4
Suzuki е најпродаван Јапонски бренд во Македонија
Тоа значи подобар резултат од титани како Toyota и BMW... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny - 2013 - ne treba Новиот Suzuki Jimny наскоро на пазарот во Европа Новитет - Suzuki Jimny - 2013 - ne treba
Новиот Suzuki Jimny наскоро на пазарот во Европа
Од Suzuki тврдат дека оваа верзија ќе биде прилагодена повеќе за Off-road, отколку за асфалт... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Crossover Concept Suzuki S-Cross - почеток на иднината на Suzuki Саеми - Suzuki S-Cross Crossover Concept
Suzuki S-Cross - почеток на иднината на Suzuki
Се работи за комплетно нов модел... Повеќе
 
 
Suzuki Swift - old VW се откажа – Suzuki легално ја користи GTi ознаката Маркет / Бизнис - Suzuki Swift - old
VW се откажа – Suzuki легално ја користи GTi ознаката
Спорот настана во 2004-та година... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Crossover Concept Наследникот на Suzuki SX4 ќе се вика S-Cross Идни модели - Suzuki S-Cross Crossover Concept
Наследникот на Suzuki SX4 ќе се вика S-Cross
A ова е втората teaser фотографија, пред официјалната презентација на претстојниот саем во Париз... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Кој е најдобар? Polo, Fiesta или Swift? Споредби - Suzuki Swift
Кој е најдобар? Polo, Fiesta или Swift?
На ваше барање, направивме споредбен тест на три од најпопуларните автомобили од ниската класа. ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki со нови технологии за намалување на потрошувачката Технологија - Suzuki
Suzuki со нови технологии за намалување на потрошувачката
Тоа се регенеративно сопирање и нов систем за климатизација... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny - 2013 - ne treba Ова е новиот Suzuki Jimny – подолг за 40cm и со 5 врати Новитет - Suzuki Jimny - 2013 - ne treba
Ова е новиот Suzuki Jimny – подолг за 40cm и со 5 врати
Веќе е претставен и Далечниот Исток, а во Европа би требало да ги користи моторите на Fiat... Повеќе
 
 
Suzuki S-Cross Crossover Concept Suzuki со S-Cross Crossover концептот во Париз Концепт - Suzuki S-Cross Crossover Concept
Suzuki со S-Cross Crossover концептот во Париз
Се работи за компактен SUV, кој на прв поглед - судејќи по скицата, изгледа прекрасно... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ќе вградува Garmin системи во своите возила Технологија - Suzuki
Suzuki ќе вградува Garmin системи во своите возила
Соработката на Suzuki и Garmin ќe биде јасно видлива на 6.1-инчен дисплеј, чувствителен на допир... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki со нови решенија за намалување на тежината Технологија - Suzuki
Suzuki со нови решенија за намалување на тежината
Јапонците развија полипропилен смола, која е за 10% полесна од актуелната... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 - 2013 Новата генерација Suzuki SX4 со турбо-полнач!? Идни модели - Suzuki SX4 - 2013
Новата генерација Suzuki SX4 со турбо-полнач!?
Ова се шпионски фотографии, но јасно се гледа дека се работи за унапредена и поубава верзија на малиот SUV на Suzuki... Повеќе
 
 
Suzuki Grand Vitara - 2013 Suzuki Grand Vitara добива фејслифт во 2012-та Идни модели - Suzuki Grand Vitara - 2013
Suzuki Grand Vitara добива фејслифт во 2012-та
Најстариот mainstream компактен SUV на пазарот, добива мало освежување... Повеќе
 
 
Suzuki Jimny Suzuki со редизајн на Jimny и освежен ентериер Новитет - Suzuki Jimny
Suzuki со редизајн на Jimny и освежен ентериер
Првиот Jimny е претставен во 1970-та година. Тоа зборува за долгата традиција на Suzuki и неговиот модел... Повеќе
 
 
Suzuki Се здружуваат Fiat и Suzuki? Маркет / Бизнис - Suzuki
Се здружуваат Fiat и Suzuki?
По прекинот на соработката со Tata, Fiat бара друг влез на пазарот во Азија – преку бр. 1 производителот на автомобили во Индија... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki Swift DDiS – рекордер по мала потрошувачка Занимливости - Suzuki Swift
Suzuki Swift DDiS – рекордер по мала потрошувачка
Возен од новинар во Нов Зеланд, поминал 1240 km со еден резервоар... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Suzuki со специјална серија на Swift - X-ITE Тјунинг - Suzuki Swift
Suzuki со специјална серија на Swift - X-ITE
Swift X-ITE ќе биде придвижуван од 1.2-литарски бензинец со 93 КС... Повеќе
 
 
Suzuki Производството на Suzuki зголемено, втора година по ред Маркет / Бизнис - Suzuki
Производството на Suzuki зголемено, втора година по ред
Suzuki бележи и зголемување на вкупната продажба на своите модели, за повеќе од еден милион модели годишно... Повеќе
 
 
Suzuki Splash Малите нешта што го прават животот поубав – Suzuki Splash Македонија - Suzuki Splash
Малите нешта што го прават животот поубав – Suzuki Splash
Со неверојатно ниска потрошувачка од само 4,2 литри / 100 km, малиот градски автомобил изненадува во секој поглед. ... Повеќе
 
 
Suzuki Splash 2012 - ne treba Редизајниран Suzuki Splash пристигнува во јуни Новитет - Suzuki Splash 2012 - ne treba
Редизајниран Suzuki Splash пристигнува во јуни
По четири години од неговото претставување, Splash добива фејслифт... Повеќе
 
 
Suzuki MPV Ertiga Suzuki MPV Ertiga подготвен за продажба Новитет - Suzuki MPV Ertiga
Suzuki MPV Ertiga подготвен за продажба
Главната карактеристика на овој моноволумен од Suzuki се трите редови седишта, за 7 лица... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Suzuki Swift Sport – 136 KС и потрошувачка од 5.2 литри Новитет - Suzuki Swift Sport 2012
Suzuki Swift Sport – 136 KС и потрошувачка од 5.2 литри
Малиот спортист на Suzuki е најдобар во својата класа... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Новиот Suzuki Swift Sport достапен и кај нас Македонија - Suzuki Swift Sport 2012
Новиот Suzuki Swift Sport достапен и кај нас
Малиот јапонски спортист со брзина на Цунами пристигна во Македонија... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki претстави два концепти во Женева Концепт - Suzuki
Suzuki претстави два концепти во Женева
G70 и Swift Range Extender се имињата на двата новитети од Јапонија... Повеќе
 
 
Suzuki Splash Повеќе опрема, помоќни мотори – Suzuki Splash Македонија - Suzuki Splash
Повеќе опрема, помоќни мотори – Suzuki Splash
Suzuki Splash е најголем во својата класа. Комбинираната потрошувачка изнесува 4.7l/100km... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki XA Alpha - издржливост и мускули Концепт - Suzuki
Suzuki XA Alpha - издржливост и мускули
Ривалот на Ford EcoSport и Dacia Duster пристигнува од Јапонија... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Спортскиот шмек на Suzuki - Swift S Concept Новитет - Suzuki Swift
Спортскиот шмек на Suzuki - Swift S Concept
Suzuki Swift S Concept Lightning Pearl Yellow е специјално издание на автомобилскиот саем 2011 Geneva... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki Regina Concept – новиот глобален компактен автомобил  Концепт - Suzuki
Suzuki Regina Concept – новиот глобален компактен автомобил
Една од поинтересните новини на саемот во Токио беше последниот дел од триологија на Suzuki - Regina Concept... Повеќе
 
 
Suzuki Три нови урбани концепти од Suzuki Идни модели - Suzuki
Три нови урбани концепти од Suzuki
Непосредно пред саемот во Токио,Suzuki ни го искушува трпението со три нови интересени дизајни.... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Swift и во хибридна верзија Концепт - Suzuki Swift
Swift и во хибридна верзија
На претстојниот саем во Токио, Suzuki ќе ни го претстави концептот Swift EV Hybrid... Повеќе
 
 
Suzuki Grand Vitara - 2013 Блесна концептот Suzuki Grand Vitara Marine! Новитет - Suzuki Grand Vitara - 2013
Блесна концептот Suzuki Grand Vitara Marine!
Grand Vitara Marine Concept е уште еден од амфибиските модели - истовремено автомобил и брод... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Целосно опремен Swift со 94 КС за 10.290 евра! Македонија - Suzuki Swift
Целосно опремен Swift со 94 КС за 10.290 евра!
Најбогато опремен, со најсилен и најекономичен мотор – новиот Swift сега по цена од 10.290 евра!... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 Suzuki со нов рекорд Занимливости - Suzuki SX4
Suzuki со нов рекорд
„Чудoвиштето“ Suzuki Hill Climb Special ја сруши границата од 10 минути! ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki – од разбој за ткаење, до супер успешните мотоцикли и автомобили Историјат - Suzuki
Suzuki – од разбој за ткаење, до супер успешните мотоцикли и автомобили
Историјат на еден од најстарите и најиновативни јапонски брендови, кој денес е меѓу 10-те најголеми производители во светот... Повеќе
 
 
Suzuki Alto Suzuki Alto за 90 евра месечно! Македонија - Suzuki Alto
Suzuki Alto за 90 евра месечно!
Најекономичниот градски автомобил, сега и најдостапен на пазарот и тоа за само 90 евра месечно!... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Новиот Swift Sport- прво видео! Новитет - Suzuki Swift Sport 2012
Новиот Swift Sport- прво видео!
Автомобилот кој не изненади дури и во основната своја верзија, добива Sport изведба... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 Suzuki SX4 Новитет - Suzuki SX4
Suzuki SX4
Кросоверот SX4 е присутен во Македонија подолго време, но малиот SUV од Suzuki сега е подостапен од било кога... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Франкфурт 2011 – супер возлив и забавен – Swift Sport Саеми - Suzuki Swift Sport 2012
Франкфурт 2011 – супер возлив и забавен – Swift Sport
Со ветување дека ова ќе биде автомобилот со најдобри возни својства во класата, Suzuki го претстави новиот Swift Sport... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki ја засилува соработката со Fiat Маркет / Бизнис - Suzuki
Suzuki ја засилува соработката со Fiat
Јапонскиот Suzuki би можел да ја продлабочи соработката со италијанскиот Fiat, после заладувањето на односите со германскиот Volkswagen... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport 2012 Најдостапниот спортист – Suzuki Swift Sport Новитет - Suzuki Swift Sport 2012
Најдостапниот спортист – Suzuki Swift Sport
Новата генерација на Swift, својата спортска верзија ќе ја добие на салонот во Франкфурт, а ние ви ги носиме првите податоци... Повеќе
 
 
Suzuki Alto Малиот Alto со големо срце Тест - Suzuki Alto
Малиот Alto со големо срце
Малите автомобили ги красат ситните детали... Suzuki го подготви малиот Alto за оние кои сакаат доверлив и евтин транспорт. Alto e стилски симпатично склопен со градска ДНК во себе. ... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki Унгарија стигна до 2 милиони возила Маркет / Бизнис - Suzuki
Suzuki Унгарија стигна до 2 милиони возила
Magyar Suzuki, фабриката во која се произведуваат моделите наменети за европскиот пазар на Suzuki, го произведе 2 милионитиот автомобил... Повеќе
 
 
Suzuki Alto Suzuki Alto за 90 евра месечно! Македонија - Suzuki Alto
Suzuki Alto за 90 евра месечно!
Еден од најуспешните градски автомобили, сега стана уште подостапен и тоа за 90 евра месечно... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Тест – Suzuki Swift - И повеќе од добар... Тест - Suzuki Swift
Тест – Suzuki Swift - И повеќе од добар...
Најважниот модел во гамата на Suzuki доби нова реинкарнација, која на прв поглед и не изгледа така... Повеќе
 
 
Suzuki Kizashi Наскоро премиера на Suzuki Kizashi! Новитет - Suzuki Kizashi
Наскоро премиера на Suzuki Kizashi!
На саемот за автомобили кој ќе се одржи во Белград, покрај другите премиери, ќе се најде и една од најочекувани, онаа на Suzuki Kizashi ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Sport - old Луто пиперче - Swift S-Concept Концепт - Suzuki Swift Sport - old
Луто пиперче - Swift S-Concept
Конечно на саемот во Женева, Suzuki го претстави Swift S-Concept кој може да го оправда името, Swift – брз! ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот Swift е прогласен за автомобил на годината во Јапонија Награди - Suzuki Swift
Новиот Swift е прогласен за автомобил на годината во Јапонија
Во силната европска и јапонска конкуренција, токму новиот Swift е лауреатот во земјата на изгрејсонцето ... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Новиот Suzuki Swift пристигна и во Македонија! Македонија - Suzuki Swift
Новиот Suzuki Swift пристигна и во Македонија!
Адутот на Suzuki, новиот Swift пристигна и на нашиот пазар! Набилдан и подобрен на секое поле, полн со опрема, влегува во битка со конкурентите. ... Повеќе
 
 
Suzuki SX4 Тест – Suzuki SX4 4x4 - Екстремно способен Тест - Suzuki SX4
Тест – Suzuki SX4 4x4 - Екстремно способен
Во период кога авто-индустријата (како никогаш досега) е преплавена со модели, веројатно и вредностите се изместија... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Нови слики од Suzuki Swift Новитет - Suzuki Swift
Нови слики од Suzuki Swift
За новиот Swift веќе напишавме на нашиот портал, но сега имаме многу повеќе фотографии, неколку од нив и од внатрешноста... Повеќе
 
 
Suzuki Swift Претставен новиот Suzuki Swift Новитет - Suzuki Swift
Претставен новиот Suzuki Swift
Suzuki ги објави првите официјални слики и детали за третата генерација на Swift... Повеќе
 
 
Suzuki Kizashi Suzuki Kizashi пристигнува во Европа Новитет - Suzuki Kizashi
Suzuki Kizashi пристигнува во Европа
Лимузината од средната класа на Suzuki, која веќе подолго време се нуди на јапонскиот и американскиот пазар, пристигнува и во Европа, поточно Германија, каде ќе се појави на есен... Повеќе
 
 
Suzuki Swift - old Suzuki Swift 1,3 - рели Јапонец, растен во Европа Тест - Suzuki Swift - old
Suzuki Swift 1,3 - рели Јапонец, растен во Европа
Европскиот пазар, според јапонските производители, е најнезгодниот во светот. Во минатото видовме многу обиди на јапонските компании за влез на пазарот на стариот континент, но најчесто тоа завршуваше неуспешн... Повеќе
 
 
Suzuki Suzuki Kizashi – нешто “големо што доаѓа“ Новитет - Suzuki
Suzuki Kizashi – нешто “големо што доаѓа“
Неколкуте последователни концепти под името Kizashi резултираа со промоција на првата спортска лимузина на Suzuki, која судејќи според првичните информации ќе биде исклучително квалитетна и конкурентна. ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Тест: Suzuki Baleno SHVS е најпогоден хибрид за македонскиот купувач

Повеќе >
koli.com.mk - Suzuki Baleno Тест: Suzuki Baleno SHVS е најпогоден хибрид за македонскиот купувач
 
Пристигна новиот компактен теренец - Suzuki Ignis
Новиот Suzuki Swift - Премиера
Споредба: Alto vs. Spark vs. i10 vs. Picanto
Кој е најдобар? Polo, Fiesta или Swift?
Baleno SHVS е најповолен хибрид со цена од само 13.500 евра
Споредба - Кој е најдобар компактен SUV? Qashqai, Yeti или SX4 S-Cross?
Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
7 причини зошто да купите Baleno
Пристигна Suzuki Baleno, почнува од 10.900 евра
Архива на Suzuki


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил