дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Subaru
   
40 години симетричен AWD на Subaru

Системот за погон на сите тркала (AWD) обезбедува ефикасна адхезија, преку балансирано пренесување на силата на моторот на четирите тркала, во комбинацијата Symmetrical All Wheel Drive (SAWD)...

fotografii фотографии 4 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Subaru BRZ Пристигнува Subaru BRZ STI Новитет - Subaru BRZ
Пристигнува Subaru BRZ STI
Јапонски автомобил чија премиера е закажана на 8 јуни... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2009 Прикажана новата Subaru Impreza со 4 врати Новитет - Subaru Impreza 2009
Прикажана новата Subaru Impreza со 4 врати
Први фотографии од новиот седан на Subaru... Повеќе
 
 
Subaru Subaru работи на нов спортски автомобил Новитет - Subaru
Subaru работи на нов спортски автомобил
Овој автомбил би требало да биде придвижуван од boxer мотор и два електромотори, а комбинирано ќе развиваат околу 330 коњски сили... Повеќе
 
 
Subaru  Subaru ја претстави новата платформа Новитет - Subaru
Subaru ја претстави новата платформа
Новата платформа ќе ја користат сите модели до 2025 година... Повеќе
 
 
Subaru Subaru размислува за електрификација на следната генерација на WRX STI Идни модели - Subaru
Subaru размислува за електрификација на следната генерација на WRX STI
Според најновите информации во медиумите, кои се повикуваат на извори блиски до производителот, инженерите на марката развиваат два хибридни системи за идниот модел... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2009 Subaru претстави концепт кој ја најавува новата седан изведба на Impreza Концепт - Subaru Impreza 2009
Subaru претстави концепт кој ја најавува новата седан изведба на Impreza
Следната генерација на Subaru Impreza е најавена со концепт автомобил прикажан на саемот за автомобили во Лос Анџелес... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2009 Официјално претставен концептот кој ја најавува следната генерација на моделот Impreza Концепт - Subaru Impreza 2009
Официјално претставен концептот кој ја најавува следната генерација на моделот Impreza
Следната генерација на Subaru Impreza беше најавена со концепт автомобил претставен на годинашниот саем за автомобили во Токио... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2009 Subaru ќе претстави концепт кој ја најавува следната генерација на Impreza Концепт - Subaru Impreza 2009
Subaru ќе претстави концепт кој ја најавува следната генерација на Impreza
Следната генерација на моделот Subaru Impreza ќе биде претставена со концепт автомобил кој ќе биде промовиран на саемот за автомобили во Токио, што ќе се одржи подоцна овој месец... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2009 Subaru Impreza како амфибија Занимливости - Subaru Impreza 2009
Subaru Impreza како амфибија
Од Нов Зеланд ни доаѓа една од најневеројатните модификации на автомобили досега... Повеќе
 
 
Subaru Forester 2009 Јапонците со уште едно изненадување: Subaru го најавува Forester STi Идни модели - Subaru Forester 2009
Јапонците со уште едно изненадување: Subaru го најавува Forester STi
До скоро беше само шпекулација, но сега информацијата е потврдена... Повеќе
 
 
Subaru Subaru FT-1 Идни модели - Subaru
Subaru FT-1
Subaru по правило секогаш има што да каже кога станува збор за спортските автомобили... Повеќе
 
 
Subaru Subaru го претстави WRX S4 Новитет - Subaru
Subaru го претстави WRX S4
Легендата со нов изглед... Повеќе
 
 
Subaru Subaru развива нова, "глобална" платформа Маркет / Бизнис - Subaru
Subaru развива нова, "глобална" платформа
Компанијата сопственик на Subaru, Fuji Heavy Industries, го објави својот среднорочен бизнис план насловен како "Prominence 2020". Објавувањето на овој амбициозен план доаѓа откако минатата фискална година, Su... Повеќе
 
 
Subaru Outback Презентиран новиот Subaru Outback Новитет - Subaru Outback
Презентиран новиот Subaru Outback
Компанијата Subaru на саемот за автомобили во Њујорк се претставува со новата генерација на моделот Outback. Обновениот Legacy се одликува со модерен дизајн, со издолжени предни светлата, но и со помасивна мас... Повеќе
 
 
Subaru Legacy Детали за дизајнот на новиот Subaru Legacy Новитет - Subaru Legacy
Детали за дизајнот на новиот Subaru Legacy
Новата генерација на Subaru Legacy беше промовирана на Меѓународниот саем за автомобили во Чикаго. Доминик Инфант од северно-американското претставништво на Subaru, го претстави новиот Legacy до најситните дет... Повеќе
 
 
Subaru Subaru го најави новиот Legacy Концепт - Subaru
Subaru го најави новиот Legacy
Следната недела на саемот за автомобили во Лос Анџелес ќе дебитира Legacy - новиот концепт на Subaru. Станува збор за студија која ја најавува сериската изведба на новата генерација од овој модел... Повеќе
 
 
Subaru Ова е новиот Subaru WRX Идни модели - Subaru
Ова е новиот Subaru WRX
Овој месец погледот на автомобилскиот свет се фиксира на Лос Анџелес, каде што ќе се одржи голем саем за автомобили... Повеќе
 
 
Subaru Subaru размислува за „мејнстрим“ модели Идни модели - Subaru
Subaru размислува за „мејнстрим“ модели
Subaru неодамна објави раст на приходите, а во раководството на јапонскиот производител, наводно, се дебатира дали компанијата да посегне по уште поголем дел од пазарот ... Повеќе
 
 
Subaru Impreza WRX/STi 2009 Subaru WRX собираше воздишки на New York Auto Show Концепт - Subaru Impreza WRX/STi 2009
Subaru WRX собираше воздишки на New York Auto Show
Subaru минатата недела го претстави концептот WRX, кој најдобро покажува што може да се очекува од јапонскиот производител во поглед на линијата од рели - инспирирани, спортски седани со погон на четири тркала... Повеќе
 
 
Subaru Женева 2013 – жешкиот Subaru Viziv е дизелски хибрид Саеми - Subaru
Женева 2013 – жешкиот Subaru Viziv е дизелски хибрид
До пред некое време немаа ниту дизел во гамата, но Subaru иднината ја гледа токму во тој тип на погон, помогнат од електричен мотор за подобра економичност и перформанси... Повеќе
 
 
Subaru Forester - 2013 Официјално: Subaru го претстави новиот Forester Новитет - Subaru Forester - 2013
Официјално: Subaru го претстави новиот Forester
Кој е поатрактивен на изглед, поопремен, технолошки унапреден, поеколошки и поекономичен... Повеќе
 
 
Subaru Forester - 2013 Нов Subaru Forester – први официјални фотографии Идни модели - Subaru Forester - 2013
Нов Subaru Forester – први официјални фотографии
Плус, малку подетални информации околу моторизацијата... Повеќе
 
 
Subaru Impreza WRX/STi 2009 Audi A4 + BMW Серија 5 = Subaru Impreza WRX Занимливости - Subaru Impreza WRX/STi 2009
Audi A4 + BMW Серија 5 = Subaru Impreza WRX
Ова е границата на вкус и кич. Некој има многу време и пари... Повеќе
 
 
Subaru BRZ Subaru BRZ распродаден во Австралија за три часа Занимливости - Subaru BRZ
Subaru BRZ распродаден во Австралија за три часа
И тоа преку онлајн нарачки, исто како билети за концерт... Повеќе
 
 
Subaru 40 години симетричен AWD на Subaru Занимливости - Subaru
40 години симетричен AWD на Subaru
Системот за погон на сите тркала (AWD) обезбедува ефикасна адхезија, преку балансирано пренесување на силата на моторот на четирите тркала, во комбинацијата Symmetrical All Wheel Drive (SAWD)... Повеќе
 
 
Subaru Subaru повлекува модели на Legacy и Outback поради дефект Маркет / Бизнис - Subaru
Subaru повлекува модели на Legacy и Outback поради дефект
Subaru повлекува одредени возила од Legacy и Outback моделите од оваа година поради проблеми со страничните воздушни перници ... Повеќе
 
 
Subaru Сестраното спортско coupe се вика Subaru BRZ Новитет - Subaru
Сестраното спортско coupe се вика Subaru BRZ
Subaru во соработка со Toyotа, разви нов спортски модел кој ќе се појави во две изведби - тоа се близнаците Toyota GT86 и Subaru BRZ... Повеќе
 
 
Subaru XV Поголемиот „брат“ на Impreza се вика Subaru XV Crosstrek Новитет - Subaru XV
Поголемиот „брат“ на Impreza се вика Subaru XV Crosstrek
Ако сте љубител на Impreza и погонот на сите четири тркала кај Subaru, тогаш нема причина да немате високи очекувања од Subaru XV Crosstrek ... Повеќе
 
 
Subaru Малку поинаков спортист - Subaru BRZ 2012 Концепт - Subaru
Малку поинаков спортист - Subaru BRZ 2012
Subaru го претстави најновиот спортски модел на тековниот саем во Токио... Повеќе
 
 
Subaru Subaru BRZ – малку поразличен Subaru Новитет - Subaru
Subaru BRZ – малку поразличен Subaru
Спојот на Toyota и Subaru овојпат даде малку поинаков Subaru - доволно секси за еден јапонски спортски автомобил.... Повеќе
 
 
Subaru XV Уште еден компактен SUV - Subaru XV Новитет - Subaru XV
Уште еден компактен SUV - Subaru XV
Имаме нов играч во класата на компактните кросовери - Subaru XV ... Повеќе
 
 
Subaru Impreza WRX/STi 2009 Impreza и WRX стануваат два одвоени модели? Концепт - Subaru Impreza WRX/STi 2009
Impreza и WRX стануваат два одвоени модели?
За да се знае кој е кој!... Повеќе
 
 
Subaru Subaru планира за пет години да го зголеми производството за 40% Маркет / Бизнис - Subaru
Subaru планира за пет години да го зголеми производството за 40%
Незапирливите Јапонци... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2011 Вака се спасува жива глава при 240km/h Занимливости - Subaru Impreza 2011
Вака се спасува жива глава при 240km/h
Видеа од кои се крева косата на глава... Повеќе
 
 
Subaru Impreza WRX/STi 2009 Како да влезете во автомобилот како газда? Занимливости - Subaru Impreza WRX/STi 2009
Како да влезете во автомобилот како газда?
Неодамна имавте прилика да видите како од автомобил се излегува како газда, а сега од прва рака ќе дознаете како тоа се прави при влегувањето... Повеќе
 
 
Subaru Subaru со официјално претставништво во нашата земја Македонија - Subaru
Subaru со официјално претставништво во нашата земја
Култниот јапонски бренд доби официјално претставништво преку „Толту“, кој ќе биде единствен дистрибутер и сервисер на возилата од програмата на Subaru... Повеќе
 
 
Subaru Subaru STI Coupe: Најнови информации Новитет - Subaru
Subaru STI Coupe: Најнови информации
За помалку од година дена, Subaru ќе започне производство на ново спортско купе... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2011 Претставена новата Subaru Impreza Новитет - Subaru Impreza 2011
Претставена новата Subaru Impreza
Со прилично поконзервативен дизајн, но и помал мотор, и новата Impreza ја доживеа својата официјална промоција... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2011 Новата Impreza – поголема и поштедлива! Новитет - Subaru Impreza 2011
Новата Impreza – поголема и поштедлива!
Официјално, новата Subaru Impreza својата премиера ќе ја има на саемот во ЊуЈорк на 22 април оваа година ... Повеќе
 
 
Subaru Trezia Subaru Trezia на пат кон европските пазари Новитет - Subaru Trezia
Subaru Trezia на пат кон европските пазари
Како што се приближува датумот на меѓународната презентација и првиот јавен настап на овогодинешниот салон во Женева, Subaru открива се повеќе информации за својот нов модел, хечбекот Trezia направен на основа... Повеќе
 
 
Subaru Impreza 2011 Subaru ја претстави новата Impreza Новитет - Subaru Impreza 2011
Subaru ја претстави новата Impreza
Концептот на новата Impreza кој Subaru го изложи на саемот во LA јасно го покажува заминувањето на веќе досадниот дизајн и враќањето на остри и агресивни линии, какви што доликуваат на еден легендарен автомоби... Повеќе
 
 
Subaru Forester 2009 Subaru го претстави Forester STi Новитет - Subaru Forester 2009
Subaru го претстави Forester STi
Темелен на концептот S-Edition преставен на почетокот на месецот на Australian Motor Show, преставен e Subaru Forester во избедба која ја потпишува STi (Subaru technical International).... Повеќе
 
 
Subaru Impreza WRX/STi 2009 Специјалната Impreza, брза како Lamborghini! Тјунинг - Subaru Impreza WRX/STi 2009
Специјалната Impreza, брза како Lamborghini!
Развива 400 КС, до стотка забрзува за 3,7 секунди и ќе биде произведена во 75 примерока. Запознајте ја најбрзата Subaru Impreza... Повеќе
 
 
Subaru New EyeSight - Технологијата на Subaru ги спречува судирите Технологија - Subaru
New EyeSight - Технологијата на Subaru ги спречува судирите
Кога се во прашање активните сигурносни елементи, многу малку производители можат да се споредуваат со Volvo. Сепак, дека и другите имаат нешто да понудат, ни докажува Subaru, кој го презентираше новиот свој с... Повеќе
 
 
Subaru Impreza WRX/STi 2009 Subaru Impreza WRX STI - Зошто да не и лимузина? Новитет - Subaru Impreza WRX/STi 2009
Subaru Impreza WRX STI - Зошто да не и лимузина?
Subaru на пазарот прв пат ќе ја понуди најжешката Impreza, моделот WRX STI, во две каросериски изведби - хечбек и лимузинска, а оваа последната ни е претставена на саемот во Њу Јорк... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Subaru ја претстави новата Impreza

Повеќе >
koli.com.mk - Subaru Impreza 2011 Subaru ја претстави новата Impreza
 
40 години симетричен AWD на Subaru
Архива на Subaru


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил