дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Seat
   
Новиот SEAT Leon SC - компактни перформанси

Икона на динамичниот дизајн со совршени пропорции...

fotografii фотографии 16 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Seat  Електричниот Seat ќе го носи името Born Новитет - Seat
Електричниот Seat ќе го носи името Born
El Born е популарен кварт во Барселона... Повеќе
 
 
Seat Leon Cupra Seat Leon ST Cupra 300 на стероиди Новитет - Seat Leon Cupra
Seat Leon ST Cupra 300 на стероиди
Опасното фризирање резултираше со 360 коњски сили, што овозможува спринт од 0 до 100 километри за 4,7 секунди, додека максималната брзина на автомобилот изнесува 265 километри на час... Повеќе
 
 
Seat  Seat Aron пристигна на пазарот на кросовери од B сегментот Премиерa - Seat
Seat Aron пристигна на пазарот на кросовери од B сегментот
Купувачите ќе можат да бираат помеѓу 68 комбинации на бои... Повеќе
 
 
Seat На Seat му треба ваша помош во изборот на име Маркет / Бизнис - Seat
На Seat му треба ваша помош во изборот на име
Предлогот мора да исполнува два услова... Повеќе
 
 
Seat Seat објави тизер фотографија за Aron Концепт - Seat
Seat објави тизер фотографија за Aron
Метежот во Б кросовер сегментот ќе стане уште поголем.... Повеќе
 
 
Seat Ateca - 2017 Ateca FR - малку поспортска Ateca Новитет - Seat Ateca - 2017
Ateca FR - малку поспортска Ateca
Шпанскиот производител на авотмобил ја претсстави новата верзија на моделот Ateca. Станува збор за FR модел на првиот СУВ на SEAT кој ќе биде премиерно претставен на Саемот за автомобили во Барселона.... Повеќе
 
 
Seat Leon Cupra R Најсилниот шпанец: SEAT Leon Cupra Премиерa - Seat Leon Cupra R
Најсилниот шпанец: SEAT Leon Cupra
Засилен агрегат со моќност од 300 коњски сили, интегрален 4Drive погон, но и воведување на караван верзија, се главните новости со кои топ моделот на Seat влегува во 2017 година... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Новата Seat Ibiza ќе дебитира во март во Женева Премиерa - Seat Ibiza
Новата Seat Ibiza ќе дебитира во март во Женева
Шпанците работат и на кросовер кој ќе се темели на модлот Ibiza, а ќе се нарекува Aron... Повеќе
 
 
Seat Leon Cupra R Seat Leon Cupra ни пристигнува со поголема моќност и погон на сите тркала Новитет - Seat Leon Cupra R
Seat Leon Cupra ни пристигнува со поголема моќност и погон на сите тркала
Наскоро на сообраќајниците пристигнува шпанскиот “Golf R”... Повеќе
 
 
Seat  Новата Seat Ateca сама ќе бара слободни паркинг места Новитет - Seat
Новата Seat Ateca сама ќе бара слободни паркинг места
Дел од концептот паметен град... Повеќе
 
 
Seat Alhambra * Seat го гаси моделот Alhamra Инфо - Seat Alhambra *
Seat го гаси моделот Alhamra
Производството на моделот Ibiza (караван) престана уште во мај... Повеќе
 
 
Seat Првиот електричен модел на Seat пристигнува во 2019 година Новитет - Seat
Првиот електричен модел на Seat пристигнува во 2019 година
Пристигнаа официјални информации од компанијата... Повеќе
 
 
Seat  Фокус на OFF-ROAD: SEAT Ateca X-Perience Concept Концепт - Seat
Фокус на OFF-ROAD: SEAT Ateca X-Perience Concept
Во однос на стандардната верзија на моделот Ateca, новиот концепт во поголема мерка е посветен на теренските способности и возењето надвор од асфалтот... Повеќе
 
 
Seat Ateca е новиот компактен SUV на Seat Новитет - Seat
Ateca е новиот компактен SUV на Seat
Seat веќе поодамна планира лансирање на прв SUV модел во својата понуда и тоа конечно ќе се случи на саемот во Женева на почетокот од Март... Повеќе
 
 
Seat Leon Seat Leon Cross Sport нема да влезе во сериско производство Маркет / Бизнис - Seat Leon
Seat Leon Cross Sport нема да влезе во сериско производство
Концептот Leon Cross Sport беше една од главните ѕвезди на штандот на Seat на последниот саем за автомобили во Франкфурт, но се чини дека оваа студија сепак нема да влезе во сериско производство... Повеќе
 
 
Seat Leon Cross Sport Први фотографии: Seat Leon Cross Sport! Новитет - Seat Leon Cross Sport
Први фотографии: Seat Leon Cross Sport!
SUV автомобилите се “in” денес. А бидејќи Seat е производител кој се води по “in” агендата, беше само прашање на време кога ќе лансираат SUV модел. Ова се првите фотографии од „теренската“ верзија на Leon.... Повеќе
 
 
Seat Seat ја претстави освежената изведба на моделот Ibiza Cupra Новитет - Seat
Seat ја претстави освежената изведба на моделот Ibiza Cupra
Шпанскиот производител ги објави првите фотографии и технички детали за освежената изведба на моделот Ibiza Cupra. За разлика од повеќето корекции кои сме ги виделе досега, овде промените се главно од техничка... Повеќе
 
 
Seat Seat Altea нема да добие наследник!? Маркет / Бизнис - Seat
Seat Altea нема да добие наследник!?
Според последните сознанија, Seat наводно одлучил дека во иднина нема да го произведува моделот Altea, а со самото тоа и нејзините изведби Altea XL и Altea Freetrack... Повеќе
 
 
Seat Alhambra * Seat ја претстави обновената Alhambra Новитет - Seat Alhambra *
Seat ја претстави обновената Alhambra
Seat ги претстави најновите промени кај моделот Alhambra, кои покрај естетски корекции вклучуваат и одредени технички доработки што првенствено се однесуваат на моторизацијата чија економичност е зголемена за ... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Cupra - 2013 Редизајнираната Seat Ibiza Cupra пристигнува со нов агрегат Новитет - Seat Ibiza Cupra - 2013
Редизајнираната Seat Ibiza Cupra пристигнува со нов агрегат
Seat најави како освежената изведба на моделот Ibiza Cupra, покрај промена во поглед на дизајнот, ќе добие и нов агрегат... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Seat припрема кросовер автомобил базиран на моделот Ibiza Идни модели - Seat Ibiza
Seat припрема кросовер автомобил базиран на моделот Ibiza
Според последните информации, Seat планира на пазарот да му понуди компактен кросовер кој ќе се темели на следната, петта генерација на моделот Ibiza... Повеќе
 
 
Seat Seat Cupra ќе добие TDI агрегати Мотори - Seat
Seat Cupra ќе добие TDI агрегати
Seat размислува да понуди дизел моторизација за Cupra... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Seat ја претстави освежената Ibiza Новитет - Seat Ibiza
Seat ја претстави освежената Ibiza
Шпанската марка на саемот за автомобили во Барселона ја претстави освежената изведба на моделот Ibiza, која на клиентите ќе им понуди мали промени во поглед на дизајнот, нови мотори и неколку други технички ин... Повеќе
 
 
Seat Ateca - 2017 Seat го „освежи“ моделот Alhambra Новитет - Seat Ateca - 2017
Seat го „освежи“ моделот Alhambra
Во текот на минатиот месец, на саемот за автомобили во Женева, Volkswagen ги претстави естетските корекции на моделот Sharan, а сега му дојде редот и на автомобилот од Seat кој припаѓа на ова семејство ... Повеќе
 
 
Seat Seat објави дел од идните планови за моторизација Мотори - Seat
Seat објави дел од идните планови за моторизација
Производителот има намера во своите идни модели да ги користи актуелните дизел мотори на сестринските брендови од Volkswagen групацијата... Повеќе
 
 
Seat Концепт 20V20 од Seat Концепт - Seat
Концепт 20V20 од Seat
Станува збор за студија која директно ја најавува сериската изведба што се очекува набрзо и би требало да биде визуелно слична со 20V20... Повеќе
 
 
Seat Leon ST Погледнете ги новите фотографии за новата Seat Leon ST Cupra Новитет - Seat Leon ST
Погледнете ги новите фотографии за новата Seat Leon ST Cupra
Погледнете ги новите фотографии за новата Seat Leon ST Cupra... Повеќе
 
 
Seat Leon ST Seat го потполни врвот на понудата – Пристигнува Leon ST Cupra Новитет - Seat Leon ST
Seat го потполни врвот на понудата – Пристигнува Leon ST Cupra
На женевскиот саем беа претставени Cupra изведбите на моделот Leon со 3 и 5 врати, а сега на ред е претставување на караванскиот ST модел, со што изведбата Cupra е потполна во поглед на моделот Leon... Повеќе
 
 
Seat SEAT вгради Android апликации во своите автомобили Технологија - Seat
SEAT вгради Android апликации во своите автомобили
Ако за некој автомобилски бренд може да се каже дека се развива паралелно со технолошките иновации, тоа дефинитивно е SEAT. ... Повеќе
 
 
Seat Leon X-Perience * Seat го претстави Leon X-Perience Новитет - Seat Leon X-Perience *
Seat го претстави Leon X-Perience
Станува збор за повишена изведба на моделот Leon ST... Повеќе
 
 
Seat Leon Тест – Seat Leon 1.6 TDI Тест - Seat Leon
Тест – Seat Leon 1.6 TDI
Поставен на новата платформа на Volkswagen, со дизајн кој ќе ги освои срцата скоро на сите кои ќе го погледнат и делумно пониска цена од Golf 7, Seat Leon изгледа како вистински убиец на најпопуларните модели ... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Cupra Concept * Seat го најави концептот Ibiza Cupster Концепт - Seat Ibiza Cupra Concept *
Seat го најави концептот Ibiza Cupster
Следната недела на годишниот собир за љубители на автомобили од VW групацијата, кој традиционално се одржува на австриското езеро Wörthersee, Seat ќе го претстави концепт моделот Ibiza Cupster... Повеќе
 
 
Seat Seat Leon ќе добие погон на сите четири тркала Новитет - Seat
Seat Leon ќе добие погон на сите четири тркала
И кај двете дизел изведби со 105 и 150 КС, доплатата за погон на четири тркала ќе изнесува 1.500 евра... Повеќе
 
 
Seat Seat ги претстави Leon Cupra и Cupra 280 Новитет - Seat
Seat ги претстави Leon Cupra и Cupra 280
Seat неодамна претстави две Cupra изведби на моделот Leon, односно Cupra и Cupra 280. Првата е верзија со пет, а втората со три врати... Повеќе
 
 
Seat Најнови информации во врска со теренецот на Seat Идни модели - Seat
Најнови информации во врска со теренецот на Seat
Според последните информации, новиот SUV односно crossover на Seat, на пазарот би требало да се појави кон крајот на 2016-та... Повеќе
 
 
Seat Leon Cupra R Доаѓа Seat Leon Cupra R Идни модели - Seat Leon Cupra R
Доаѓа Seat Leon Cupra R
Челниците на Seat, наводно, размислуваат за лансирање на изведба на Leon, која би припаѓала на врвот од понудата на овој производител, а поконкретно станува збор за моделот Cupra R со најавена моќност од околу... Повеќе
 
 
Seat Leon ST Новиот SEAT Leon ST - Најубавиот караван во својата класа Премиерa - Seat Leon ST
Новиот SEAT Leon ST - Најубавиот караван во својата класа
Новиот SEAT Leon ST ги комбинира младиот, динамичен дизајн и спортските карактеристики на своите браќа со исклучителна корисност... Повеќе
 
 
Seat Leon SC Новиот SEAT Leon SC - компактни перформанси Новитет - Seat Leon SC
Новиот SEAT Leon SC - компактни перформанси
Икона на динамичниот дизајн со совршени пропорции... Повеќе
 
 
Seat Leon SC Женева 2013 - Seat Leon SC е супер привлечен Саеми - Seat Leon SC
Женева 2013 - Seat Leon SC е супер привлечен
Тривратниот Leon измами доста погледи на саемот во Женева, особено како за сериски автомобил. Нормално, ви го пренесуваме во живо... Повеќе
 
 
Seat Leon SC Сега и со три врати – Seat Leon SC Новитет - Seat Leon SC
Сега и со три врати – Seat Leon SC
За прв пат во гамата на Leon, Seat лансираше и модел со три врати, кој нормално ја носи ознаката SC, односно Sports Coupe, како што бива и кај Ibiza... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Cupra - 2013 Новата Seat Ibiza Cupra развива 178 КС од 1.4 моторот Тјунинг - Seat Ibiza Cupra - 2013
Новата Seat Ibiza Cupra развива 178 КС од 1.4 моторот
А во продажба треба да се најде на почетокот од идната година... Повеќе
 
 
Seat Leon Започна производството на новиот Seat Leon Маркет / Бизнис - Seat Leon
Започна производството на новиот Seat Leon
Во Шпанија, по инвестиција вредна преку 800 милиони евра... Повеќе
 
 
Seat Leon Мислите дека ова е Astra? Грешите – ова е новиот Leon Идни модели - Seat Leon
Мислите дека ова е Astra? Грешите – ова е новиот Leon
И тоа новата 3-вратна верзија... Повеќе
 
 
Seat Altea Freetrack Нашите полицајци ќе возат Seat Altea Freetrack? Македонија - Seat Altea Freetrack
Нашите полицајци ќе возат Seat Altea Freetrack?
Според информациите, на аукцијата, со најмала понудена цена настапил КА-ДИС, увозник за Seat во Македонија... Повеќе
 
 
Seat Leon Вака ќе изгледа новиот Seat Leon Идни модели - Seat Leon
Вака ќе изгледа новиот Seat Leon
Официјалната презентација на компактот од Шпанија ќе се случи на саемот во Париз, оваа есен... Повеќе
 
 
Seat Toledo Официјално: Вака ќе изгледа новото Seat Toledo Идни модели - Seat Toledo
Официјално: Вака ќе изгледа новото Seat Toledo
Светската премиера на најновиот Шпанец, ќе се одржи на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Seat Ibiza Cupra Concept * Нова генерација на една икона – Seat Ibiza Cupra Concept Македонија - Seat Ibiza Cupra Concept *
Нова генерација на една икона – Seat Ibiza Cupra Concept
Неверојатна изведба, најнова технологија и опсежна опременост во емоционален дизајн кој постојано се развива... Повеќе
 
 
Seat Ibiza SEAT со facelift на Ibiza во Женева Новитет - Seat Ibiza
SEAT со facelift на Ibiza во Женева
Нов заден браник и задна светлосна група, со модифициран преден дел... Повеќе
 
 
Seat Seat го претстави новото Toledo Новитет - Seat
Seat го претстави новото Toledo
Завидното меѓуоскино растојание од 2.6 метри, нуди удобност и простор за пет возрасни патници... Повеќе
 
 
Seat Altea XL Првиот електричен Seat - Altea XL Electric Ecomotive Електрични автомобили - Seat Altea XL
Првиот електричен Seat - Altea XL Electric Ecomotive
Шпанскиот производител најави дека работи на своето прво електрично возило, кое ќе го конструтира, развие и произведе во Шпанијa... Повеќе
 
 
Seat Mii Комплетирано градското VW трио – Seat Mii Новитет - Seat Mii
Комплетирано градското VW трио – Seat Mii
Seat Mii го комплетира триото градски автомобили на концернот Volkswagen, базирани на платформата на Up!... Повеќе
 
 
Seat Seat IBX оди во сериско производство Концепт - Seat
Seat IBX оди во сериско производство
Кросовер концептот на Seat во блиска иднина ќе го видиме како сериски автомобил... Повеќе
 
 
Seat Женева 2011 – Seat IBX, влезот на Шпанците во SUV сегментот Концепт - Seat
Женева 2011 – Seat IBX, влезот на Шпанците во SUV сегментот
Со хибридниот концепт IBX, Seat најавува влез во сегментот на компактни SUV модели и тоа со тровратна каросерија, која ја нагласува спортската нота на марката... Повеќе
 
 
Seat Ibiza ST Seat Ibiza ST и на нашиот пазар Македонија - Seat Ibiza ST
Seat Ibiza ST и на нашиот пазар
Караванската верзија на популарната Ibiza, пристигна и на нашиот пазар. Со подобрена функционалност, но никако и полош стајлинг, шпанскиот караван од ниската класа влегува во клинч со европските конкуренти... Повеќе
 
 
Seat Шпанците со спортист на струја - Seat IBE Sports Coupe No2 Концепт - Seat
Шпанците со спортист на струја - Seat IBE Sports Coupe No2
Seat во Париз претстави нова, втора изведба на концептниот модел IBE. Да потсетиме, првата ја претставија на саемот во Женева пролетта, а од тогаш оваа возило доби ентериер, додека екстериерот дополнително е ... Повеќе
 
 
Seat Alhambra - old Seat ја претстави новата Alhambra Новитет - Seat Alhambra - old
Seat ја претстави новата Alhambra
Шпанскиот производител ја претстави новата генерација на MPV моделот, кој ќе се темели на неодамна претставениот Sharan на Volkswagen. Новиот модел на Seat треба да пристигне на пазарот до наредното лето... Повеќе
 
 
Seat Ibiza ST Ibiza и во караван изведба Новитет - Seat Ibiza ST
Ibiza и во караван изведба
Seat ги објави првите фотографии од Ibiza ST, караванската изведба на популарниот модел од ниската класа, наменета за помладите фамилии.... Повеќе
 
 
Seat Ibiza SC Seat Ibiza Sportcoupe пристигна и кај нас! Македонија - Seat Ibiza SC
Seat Ibiza Sportcoupe пристигна и кај нас!
Тровратната изведба на Ibiza, која поради поспортскиот изглед од семејната со пет врати, е наречена Sportcoupe, беше претставена и на нашиот пазар. Свечената промоција се одржа во салонот на Seat, а истата веч... Повеќе
 
 
Seat Leon - old Секоја сабота тест возење на Seat Leon Македонија - Seat Leon - old
Секоја сабота тест возење на Seat Leon
Импортерот за возилата на Seat во Македонија, Kadis, овозможува тест возење на еден од најубавите компакти, Seat Leon и тоа секоја сабота од 9 до 16 часот.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Женева 2011 – Seat IBX, влезот на Шпанците во SUV сегментот

Повеќе >
koli.com.mk - Seat Женева 2011 – Seat IBX, влезот на Шпанците во SUV сегментот
 
Секоја сабота тест возење на Seat Leon
Новиот SEAT Leon SC - компактни перформанси
Seat Ibiza Sportcoupe пристигна и кај нас!
Архива на Seat


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил