дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Saab
   

fotografii фотографии komentari коментари video видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Saab 9-3 Турција го откупи Saab 9-3 Маркет / Бизнис - Saab 9-3
Турција го откупи Saab 9-3
Фикри Исик, турскиот министер за наука и технологија, информираше дека неговата земја ги откупила правата за интелектуална сопственост врз Saab 9-3... Повеќе
 
 
Saab 9-3 Официјално претставен новиот Saab 9-3 Aero Новитет - Saab 9-3
Официјално претставен новиот Saab 9-3 Aero
Станува збор за 9-3 Aero за 2014 година, односно за модел кој е речиси идентичен со претходниот редизајниран 9-3, а чија продажба ќе започне следниот месец... Повеќе
 
 
Saab 9-3 Фабриката на Saab е повторно отворена Идни модели - Saab 9-3
Фабриката на Saab е повторно отворена
Наследникот на производителот Saab, National Electric Vehicle Sweden (NEVS), информираше дека фабриката на Saab во Trollhattan e повторно отворена... Повеќе
 
 
Saab  Уште една кинеска шанса за спас на Saab Маркет / Бизнис - Saab
Уште една кинеска шанса за спас на Saab
Шведскиот банкнотиран произведувач на автомобили Saab и неговиот холандски сопственик Spyker потпишаа нацрт споразум со кинеската компанија Pang Da Automobile за заедничка дистрибуција и производство.... Повеќе
 
 
Saab  Saab Phoenix концепт Концепт - Saab
Saab Phoenix концепт
Saab се враќа на корените. Во Женева претставува концепт инспириран од авијатичарските гени на оваа компанија. Интеесно дизајнираниот концепт, не е само интересен заради својот изглед, туку и заради минималист... Повеќе
 
 
Saab  Android влегува и во автомобилите благодарение на Saab Технологија - Saab
Android влегува и во автомобилите благодарение на Saab
За следната моделска година Saab ќе го претстави првиот infotainment систем за автомобили базиран на open-source оперативен систем на Google Android. Infotainment системот наречен IQon отпрвин ќе биде претстав... Повеќе
 
 
Saab  Saab ќе вградува мотори од BMW Маркет / Бизнис - Saab
Saab ќе вградува мотори од BMW
За соработката на Spyker, новопечениот сопственик на Saab, и на BMW, се шпекулира веќе некое време, но медиумските шушкања конечно добија и службен епилог... Повеќе
 
 
Saab  Saab Sixten concept - 92010 поштенскиот код ви звучи познато? Концепт - Saab
Saab Sixten concept - 92010 поштенскиот код ви звучи познато?
Добро е да се види дека освен “спасете го Saab“ постои и нешто како “мисијата е завршена“. Дизајнерите му понудија концепт на Spyker (новиот сопственик на Saab), за тоа како славниот бренд би можел да продол... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 


Повеќе >
 
Архива на Saab


Тестови
 
_  
_  Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил