дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Audi
   
Официјално: - ова е новото Audi A5

Во 2007, Audi направи револуција во својата средна класа купеа, со моделот А5. Девет години подоцна, светот на автомобилизмот се запозна со комлетно новата А5....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Audi Q8 Audi го заштити името RS Q8 Новитет - Audi Q8
Audi го заштити името RS Q8
Спортскиот SUV ќе има ист мотор како и Lamborghini Urus, 4.0 литарски V8 twin-turbo мотор... Повеќе
 
 
Audi  Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар? Занимливости - Audi
Audi R8 со најмоќни возила на Релито Дакар?
Идејата е да се направи екстремно Off-road возило... Повеќе
 
 
Audi  Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година Новитет - Audi
Четири нови модели на Audi пристигнуваат до средината на 2018 година
На почетокот на 2020 година, во салоните ќе се најде и електричен компакт... Повеќе
 
 
Audi  Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила Маркет / Бизнис - Audi
Audi сака да заштеди 10 милијарди евра за програмата на Електрични возила
Автомобилските производители кои планираат наголемо да влезат во електричниот сегмент, полека ги стеснуваат своите граници... Повеќе
 
 
Audi S4 Audi S4 доаѓа во ABT верзија Тјунинг - Audi S4
Audi S4 доаѓа во ABT верзија
Сериозно брза ѕверка со моќност од 419 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi Q5 Audi RS Q5 ќе развива 450 коњски сили Новитет - Audi Q5
Audi RS Q5 ќе развива 450 коњски сили
SUV модел под хаубата ќе добие 2.9 литарски V6 TFSI bi-turbo мотор... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Претставен новиот Audi A8 Премиерa - Audi A8 2010
Претставен новиот Audi A8
Луксузен автомобил со неверојатни перформанси... Повеќе
 
 
Audi  Audi RS моделите во понудата ќе пристигнат и со заден погон Новитет - Audi
Audi RS моделите во понудата ќе пристигнат и со заден погон
Екипата од Инголштад е уверена дека огромните вложувања, сепак ќе и се исплатат... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Видео: Нова активна суспензија и самоуправувачки модул во Audi A8 Технологија - Audi A8 2010
Видео: Нова активна суспензија и самоуправувачки модул во Audi A8
Премиерата на миленикот на Audi ќе се случи на 11 јули во Барселона... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Audi R8 Spyder V10 кабриолет, со 610 коњски сили Новитет - Audi R8 e-tron
Audi R8 Spyder V10 кабриолет, со 610 коњски сили
Вистински топ-ган... Повеќе
 
 
Audi Германија го овини Audi за мамење Маркет / Бизнис - Audi
Германија го овини Audi за мамење
Со моделитe А7 и А8 компанијата манипулирала на NOx тестовите... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8 Супер автомобили - Audi R8 e-tron
Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8
Abt Sportsline е познат по успешните тјунинг верзии на автомобилите од Volkswagen групацијата, а еден од последните е и атрактивниот модел Audi R8... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Овој Audi R8 е резервиран само за 200 купувачи Супер автомобили - Audi R8 e-tron
Овој Audi R8 е резервиран само за 200 купувачи
Оделот на Audi, специјализиран за модели со високо перформанси, неодамна го промени своето име од Quattro GmbH во Audi Sport GmbH... Повеќе
 
 
Audi Audi започна да прима нарачки за SUV моделот E-Tron Новитет - Audi
Audi започна да прима нарачки за SUV моделот E-Tron
Норвежаните први во светот можат да уплатат пари за новиот електричен автомобил на Audi... Повеќе
 
 
Audi Q8 Производството на Audi Q8 и Q4 започнува во 2018 и 2019 година Новитет - Audi Q8
Производството на Audi Q8 и Q4 започнува во 2018 и 2019 година
Најголемиот SUV во понудата со највисок пакет на опрема, ќе чини повеќе од 100.000 евра... Повеќе
 
 
Audi SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback Концепт - Audi
SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback
Новиот Audi E-Tron Sportback е преттставен во вид на цртеж недела дена пред официјалното деби на Саемот за автомобили во Шангај.... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Audi ја потврди премиерата на новиот A8, за 11 Јули Новитет - Audi A8 2010
Audi ја потврди премиерата на новиот A8, за 11 Јули
На своето годишно собрание, од Audi и официјално информираа дека премиерата на новиот A8 Ќе се одржи на 11 јули на Audi Summit-от во Барселона.... Повеќе
 
 
Audi A1 Нов и поголем Audi A1 пристигнува во 2018 година Новитет - Audi A1
Нов и поголем Audi A1 пристигнува во 2018 година
Достапна ќе биде и хибридна верзија, а најсилната верзија S1 ќе развива неверојатни 250 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi Q7 CES 2017: Audi го претстави самоуправувачкиот концепт Q7 Технологија - Audi Q7
CES 2017: Audi го претстави самоуправувачкиот концепт Q7
Модуларен мултимедијална систематска платформа и Audi Virtual Cockpit... Повеќе
 
 
Audi Q3 Новиот Audi Q3 ќе биде достапен и како целосно електричен автомобил Новитет - Audi Q3
Новиот Audi Q3 ќе биде достапен и како целосно електричен автомобил
Audi Q3 ќе користи технологија превземена од е-Golf... Повеќе
 
 
Audi  Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит Премиерa - Audi
Audi Q8 ќе биде ѕвездата во Детроит
Цената, димензиите и луксузот ќе ги надминат BMW X6 и Mercedes-Benz GLE Coupe... Повеќе
 
 
Audi  Audi до 2018 ќе има 15 RS модели Инфо - Audi
Audi до 2018 ќе има 15 RS модели
Компанијата од Инголштад на купувачите моментално им нуди RS3, RS6, RS7, Q3 RS и TT RS... Повеќе
 
 
Audi  Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4 Инфо - Audi
Audi ја откажа премиерата на моделите A3 и Q4
Компактот од четвртата генерација во салоните пристигнува во 2019, а новиот СУВ во 2021 година... Повеќе
 
 
Audi A3 Audi A3 доби нов 2.0 литарски бензински мотор Новитет - Audi A3
Audi A3 доби нов 2.0 литарски бензински мотор
Развива 16 коњски сили и 28 Nm вртежен момент повеќе од 1.8 литарскиот турбобензински мотор, односно вкупно 186 коњски сили и 299 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
Audi  Audi нема да може да ги поправи сите 3.0 V6 TDI мотори од скандалот Dieselgate Маркет / Бизнис - Audi
Audi нема да може да ги поправи сите 3.0 V6 TDI мотори од скандалот Dieselgate
Откуп и враќање во Европа... Повеќе
 
 
Audi Q5 Audi SQ5 ќе може добро и да дрифта Новитет - Audi Q5
Audi SQ5 ќе може добро и да дрифта
Купувачите ќе можат да доплатат за доработен заден диференцијал, воздушна суспензија како и адаптивни амортизери... Повеќе
 
 
Audi  Audi прекинува со произвoдство на сопствени платформи Маркет / Бизнис - Audi
Audi прекинува со произвoдство на сопствени платформи
Идните модели ќе се возат на MSB платформа, произведена од Porsche... Повеќе
 
 
Audi  Новата фабрика во Мексико во која ќе биде произведуван новиот модел Q5 Маркет / Бизнис - Audi
Новата фабрика во Мексико во која ќе биде произведуван новиот модел Q5
Тукушто е претставена втората генерација на комапктниот СУВ автомобил на Audi, моделот Q5... Повеќе
 
 
Audi  Електричниот SUV на Audi ќе го носи името E-Tron Новитет - Audi
Електричниот SUV на Audi ќе го носи името E-Tron
Пристигнува конкурент на моделот X на Tesla... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Кога не знаеш да возиш, не троши пари на скап автомобил: За 100 метри, удри... Занимливости - Audi R8 e-tron
Кога не знаеш да возиш, не троши пари на скап автомобил: За 100 метри, удри...
Изгледа дека на некои им се доволни само стотина метри за да уништат целосно нов автомобил Audi R8 V10 Plus... Повеќе
 
 
Audi  Париз 2016: Претставен Audi RS3 седан Саеми - Audi
Париз 2016: Претставен Audi RS3 седан
Покрај популарниот Q5, Audi на саемот за автомобили во Париз го претстави и RS3 седанот, под чија хауба се крие моќен петцилиндарски мотор со моќност од 400 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi Q5 Париз 2016: официјално, ова е новиот Audi Q5! Саеми - Audi Q5
Париз 2016: официјално, ова е новиот Audi Q5!
Audi штотуку ја претстави втората генерација на Q5 SUV моделот, која неодоливо потсетува на поголемиот Q7, но во помало и покомпактно пакување... Повеќе
 
 
Audi  Спортска нота: Audi TT Coupe & Roadster S Line Competition Новитет - Audi
Спортска нота: Audi TT Coupe & Roadster S Line Competition
Audi дополнително ја збогати актуелната понуда на моделите TT Coupe и Roadster со претставувањето на новата едиција S Line Competition... Повеќе
 
 
Audi Q5 2009 Новиот Q5 од Audi ќе има променлива висина Идни модели - Audi Q5 2009
Новиот Q5 од Audi ќе има променлива висина
Пред кратко од Audi најавија дека во Париз ќе претстават нов модел на Q5, но сега претставија една интересна новина... Повеќе
 
 
Audi Q5 2009 Нов Audi Q5 ќе биде претставен во Париз Идни модели - Audi Q5 2009
Нов Audi Q5 ќе биде претставен во Париз
Германскиот производител најави комплетно нов Q5 кој ќе биде претставен во Париз... Повеќе
 
 
Audi TT Coupe Видео од фабриката на Audi во Унгарија Занимливости - Audi TT Coupe
Видео од фабриката на Audi во Унгарија
Audi фабриката во нашето соседство е една од најголемите и технолошки нај напредни, и од нејзе доаѓа и бескомпромисниот TT RS со моќни 400 КС... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi најави facelift на Q3 Идни модели - Audi Q3
Audi најави facelift на Q3
Германците веќе работат на нов модел на Q3, но пред него ни доаѓа освежена Q3-ка... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Ауди најавува нов А8 со виртуелни контроли во кабината Премиерa - Audi A8 2010
Ауди најавува нов А8 со виртуелни контроли во кабината
Од Инглштад потврдија дека во следната генерација на А8 ќе бидат изоставени физичките копчиња во кабината... Повеќе
 
 
Audi A5 Sportback Audi го претстави новиот А5/Ѕ5 Sportback Новитет - Audi A5 Sportback
Audi го претстави новиот А5/Ѕ5 Sportback
Пред да биде претставен во Париз, Audi објави слики и подтоци за новата А5/Ѕ5... Повеќе
 
 
Audi Q6 Првите 3 електрични авромобили од Ауди ни доаѓаат во 2020 година Идни модели - Audi Q6
Првите 3 електрични авромобили од Ауди ни доаѓаат во 2020 година
Релативно непогоден од скандалот на Volkswagen, Ауди, инаку бренд од истата групација, се фокусира на целосно електрични автомобили... Повеќе
 
 
Audi Audi спрема целосно електричен A9 Новитет - Audi
Audi спрема целосно електричен A9
Tesla дефинитивно го забрза развојот на електрични автомобили кај останатите производители. Audi планира целосно електричен модел од високата класа, кој ќе биде директен конкурент на Model S... Повеќе
 
 
Audi Новите Audi модели ќе имаат многу подраматичен дизајн Идни модели - Audi
Новите Audi модели ќе имаат многу подраматичен дизајн
Денес скоро сите модели на Audi личат еден на друг, можеби дури и претерано, а и самиот дизајн за многумина е пресигурен и застарен. Едната работа треба да се смени – новите модели на Audi ќе изгледаат многу п... Повеќе
 
 
Audi S1 Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон Идни модели - Audi S1
Audi RS1 ќе биде џебна ракета со 310 КС и Quattro погон
За оние на кои не им се доволни 231 КС во најмалиот Audi, производителот од Инголштад спрема нов поспортски модел RS1 кој ќе има 310 КС... Повеќе
 
 
Audi Ауди до 2020та ќе претстави три електрични автомобили Новитет - Audi
Ауди до 2020та ќе претстави три електрични автомобили
Производителот од Инглоштад ќе основа целосно нова компанија задолжена само за електрични автомобили... Повеќе
 
 
Audi  Audi лансира 12 нови автомобили за 2016 година Новитет - Audi
Audi лансира 12 нови автомобили за 2016 година
Шефот на Audi, Руперт Штадлер најави неверојатни 12 нови автомобили за 2016 Длабоко вдишете, одиме!... Повеќе
 
 
Audi S изведба на Q2 се најде на агендата на Audi Идни модели - Audi
S изведба на Q2 се најде на агендата на Audi
Со мотор од моделот S3 кој развива 310 КС, овој мал кросовер ќе „збеснува“ по улиците.... Повеќе
 
 
Audi Новите модели на Audi со фабрички вградена SIM-картичка Занимливости - Audi
Новите модели на Audi со фабрички вградена SIM-картичка
Автомобил поврзан на интернет без роаминг.... Повеќе
 
 
Audi Официјално: - ова е новото Audi A5 Премиерa - Audi
Официјално: - ова е новото Audi A5
Во 2007, Audi направи револуција во својата средна класа купеа, со моделот А5. Девет години подоцна, светот на автомобилизмот се запозна со комлетно новата А5.... Повеќе
 
 
Audi Конечно пристигна новото Audi A5! Идни модели - Audi
Конечно пристигна новото Audi A5!
Новото Аudi A5 2017 coupé ќе биде претставено оваа недела со специјална церемонија во Инглоштад, а продажбата започнува следната година.... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Новото Audi A8 во салоните во 2017 година Премиерa - Audi A8 2010
Новото Audi A8 во салоните во 2017 година
Четвртата генерација на луксузниот седан од Инголштад ќе има 6.0 W12 битурбо мотор со 600 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi  Audi работи на нов спортист заедно со Porsche Новитет - Audi
Audi работи на нов спортист заедно со Porsche
Ќе биде сместен во гамата помеѓу моделите TT и R8, а ќе се произведува во соработка со Porsche... Повеќе
 
 
Audi A5 S5 Coupe Audi S5 Sportback пристигнува со 354 коњски сили Новитет - Audi A5 S5 Coupe
Audi S5 Sportback пристигнува со 354 коњски сили
До 100 километри на час, забрзува за 4,8 секунди, а максималната брзина изнесува 248 километри на час... Повеќе
 
 
Audi TT Coupe Audi TT RS и RS 3 добиваат целосно нови мотори Новитет - Audi TT Coupe
Audi TT RS и RS 3 добиваат целосно нови мотори
Турбобензинец 2.5 со пет цилиндри изработен целосно од почеток, кој нема никаква врска со претходникот... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Погледнете го најдолгото Audi A8 L Занимливости - Audi A8 2010
Погледнете го најдолгото Audi A8 L
Има 6,36 метри, 310 коњски сили и до стотка забрзува за 7,1 секунда... Повеќе
 
 
Audi A3 Премиерно претставен Audi A3 за 2017 година Новитет - Audi A3
Премиерно претставен Audi A3 за 2017 година
Audi објави фотографии и технички детали поврзани со рестилизираниот модел А3... Повеќе
 
 
Audi  Audi A3 и S3 на затегнување на брчките Новитет - Audi
Audi A3 и S3 на затегнување на брчките
Продажбата започнува идниот месец, а цените започнуваат од 23.300 евра... Повеќе
 
 
Audi  Audi воведува пораки преку LED светлата Технологија - Audi
Audi воведува пораки преку LED светлата
Порачајте им нешто на возачите околу себе со помош на светлата на вашиот автомобил... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10 Премиерa - Audi R8 e-tron
Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10
На актуелниот саем за автомобили во Њујорк светска премиера имаше и новото Audi R8 со отворен кров... Повеќе
 
 
Audi RS7 Невидена трка: Audi RS7 против авиони, хеликоптери и падобранци Занимливости - Audi RS7
Невидена трка: Audi RS7 против авиони, хеликоптери и падобранци
Во продолжение можете да погледнете 8 дисцплини, вветуваме дека ќе уживате во прекрасното адреналинско возење... Повеќе
 
 
Audi A4 Тест – Audi A4 2.0 TDI S Tronic – господинот во класата Тест - Audi A4
Тест – Audi A4 2.0 TDI S Tronic – господинот во класата
Ова е новиот Audi A4. Многумина од вас тоа веројатно и нема да може да го забележат, а може и да згрешат дека се работи за Audi A6 или пак A3 седан. Сепак, тоа не значи дека овој модел не е скок во однос на пр... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Новото Audi R8 ќе има biturbo 3.0 V6 мотор Новитет - Audi R8 e-tron
Новото Audi R8 ќе има biturbo 3.0 V6 мотор
Почетниот мотор, ќе се вградува со 450 коњски сили... Повеќе
 
 
Audi Q7 Audi го претстави SQ7 V8 TDI Премиерa - Audi Q7
Audi го претстави SQ7 V8 TDI
И најголемиот член на “Q” семејството, Audi Q7, доби своја спортска верзија – SQ7, а благодарение на новиот, силен V8 TDI мотор, до 100 километри на час, забрзува за само 4,8 секунди... Повеќе
 
 
Audi Q2 Audi Q2 претставен на саемот во Женева Премиерa - Audi Q2
Audi Q2 претставен на саемот во Женева
Audi во Женева и официјално го претстави најновиот член на “Q” семејството – моментално најмалиот СУВ во својата понуда, моделот Q2... Повеќе
 
 
Audi  Audi R8 со најдобра реклама досега, претставен како ракета Занимливости - Audi
Audi R8 со најдобра реклама досега, претставен како ракета
Реклама на годината, но и видео кое ги буди старите спомени, од златното време на вселенската трка.... Повеќе
 
 
Audi Ексклузивни фотографии од новиот Audi Q2! Новитет - Audi
Ексклузивни фотографии од новиот Audi Q2!
Германскиот премиум производител дефинитивно ќе ја збогати гамата со уште помал SUV и со тоа ќе има најбогата таква понудат во сегментот. Моделот ќе се вика Q2, а еве ги првите фотографии... Повеќе
 
 
Audi  Audi подготвува нови RS модели Занимливости - Audi
Audi подготвува нови RS модели
Откриени наредните планови на Audi, за кои се планира да се спроведат на американскиот пазар... Повеќе
 
 
Audi  Audi R8 не е најлошото оружје за дрифт напад на снежна планина Занимливости - Audi
Audi R8 не е најлошото оружје за дрифт напад на снежна планина
Аudi R8, рели возач и замрзната планинска патека... Повеќе
 
 
Audi  Audi го представи новиот A4 Allroad Quattro Премиерa - Audi
Audi го представи новиот A4 Allroad Quattro
Audi представи Караванска и Седан верзија на A4, а сега на ред дојде и A4 Allroad Quattro... Повеќе
 
 
Audi Детроит 2016: Audi h-tron Quattro – футуристичкиот SUV концепт сега и со погон на водород Саеми - Audi
Детроит 2016: Audi h-tron Quattro – футуристичкиот SUV концепт сега и со погон на водород
Некои производители иднината ја гледаат во електричните, додека некои во автомобилите со погон на водород. Audi иднината ја гледа и во двата погони – после неколку e-tron концепти, тие претставија и h-tron кон... Повеќе
 
 
Audi A2 Audi подготвува наследник за моделот A2 Новитет - Audi A2
Audi подготвува наследник за моделот A2
Модел на Audi со најпристапна цена на пазарот...... Повеќе
 
 
Audi Audi додава RS значка на Q5 и A6 Allroad? Новитет - Audi
Audi додава RS значка на Q5 и A6 Allroad?
Два, релативно здодевни модели на Audi, А6 Аllroad и Q5 наскоро би требало да станат многу позанимливи доколку Audi започне да ги испорачува со префикс RS…... Повеќе
 
 
Audi  Audi најави нови кросовери, Q5 и Q2 кои ни доаѓаат оваа година Новитет - Audi
Audi најави нови кросовери, Q5 и Q2 кои ни доаѓаат оваа година
Соопштение кое Audi го издаде заедно со својот инвестициски план за 2016 година.... Повеќе
 
 
Audi Q6 Audi Q6 h-tron ќе биде достапен и со погон на водород Новитет - Audi Q6
Audi Q6 h-tron ќе биде достапен и со погон на водород
Моментално, има две водечки технологии за погонување на автомобилите, кои треба да ги заменат моторите со внатрешно согорување – водород и струја. Производителите се поделени, но Audi ќе вложуваат и во двете ... Повеќе
 
 
Audi TT Coupe Запознајте го најмоќниот Audi TT-RS во светот Тјунинг - Audi TT Coupe
Запознајте го најмоќниот Audi TT-RS во светот
Вкупно 750 КС, кои во комбинација со постојаниот погон на сите тркала ова Audi TT-RS го претвораат во ракета која може да се вози по патиштата... Повеќе
 
 
Audi A4 Новиот Audi A4 и официјално претставен во Македонија, почнува од 31.344 евра! Македонија - Audi A4
Новиот Audi A4 и официјално претставен во Македонија, почнува од 31.344 евра!
Целосно нова платформа, освежен дизајн, супер економични мотори и исклучителен ентериер – накратко вака најдобро може да се опише новата А4-ка на Audi... Повеќе
 
 
Audi Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои Саеми - Audi
Audi сред Лос Анџелес ги прикажа своите автомобили во комунистички бои
Audi R8, Audi RS7 и Audi S8 Plus се автомобилите кои германскиот производител ги прикажа во три одлични бои, кои потсетуваат на визуелните трендови од комунистичкиот период... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Audi R8 E-Tron пристигнува во 2016-та Електрични автомобили - Audi R8 e-tron
Audi R8 E-Tron пристигнува во 2016-та
Audi најави електрична верзија на својот R8 модел уште во 2009-та година, но тогаш не го одржа ветувањето. Сега пристигна информација дека во 2016-та германскиот производител конечно ќе понуди ваква изведба... Повеќе
 
 
Audi A4 Нови резултати од Euro NCAP тестот за безбедност Безбедност - Audi A4
Нови резултати од Euro NCAP тестот за безбедност
Во најновата серија на тестирања, моделот Audi А4 го помина тестот за безбедност со рејтинг од максимални пет ѕвездички ... Повеќе
 
 
Audi RS6 Avant Претставени Performance изведби на Audi RS6 Avant и RS7 Sportback Новитет - Audi RS6 Avant
Претставени Performance изведби на Audi RS6 Avant и RS7 Sportback
Audi одлучи дополнително да ја зголеми атрактивноста на моделите RS6 Avant и RS7 Sportback преку понуда на поснажни Performance изведби кои ќе развиваат моќност и до 605 КС... Повеќе
 
 
Audi Audi A5 DTM - купе кое му пркоси на скандалот „dieselgate“ Новитет - Audi
Audi A5 DTM - купе кое му пркоси на скандалот „dieselgate“
A5 DTM е придвижуван од истиот 3,0-литарски V6 TDI агрегат кој е вгреден во А6, А7 и А8, но и во кросовер моделите Q5 и Q7... Повеќе
 
 
Audi Audi оди на Месечината Технологија - Audi
Audi оди на Месечината
Повеќето производители се задоволни со конструкција на автомобили наменети за возење на планетата Земја, но не и Audi. Со возилото за кое пишуваме во оваа статија, германскиот производител буквално се стреми к... Повеќе
 
 
Audi Q6 Франкфурт 2015: новиот електричен SUV на Audi, Q6 e-tron! Новитет - Audi Q6
Франкфурт 2015: новиот електричен SUV на Audi, Q6 e-tron!
Audi штотуку го зададе најголемиот удар на Tesla, претставувајќи го новиот Q6, SUV модел кој ќе има погон само на струја, сила од 500 КС и автономија со едно полнење од околу 500 километри... Повеќе
 
 
Audi Q1 Q1 – најмалиот SUV на Audi! Новитет - Audi Q1
Q1 – најмалиот SUV на Audi!
Моделите како Nissan Juke и Mazda CX-3, дефинитивно повлекоа многу други производители да влезат во сегментот на мини SUV автомобили, каде наскоро ќе се придружи и Audi со новиот Q1... Повеќе
 
 
Audi Audi 3.0 TDI уништен од погрешно гориво!? Прашања и одговори - Audi
Audi 3.0 TDI уништен од погрешно гориво!?
Користењето бензин наместо дизел гориво може, но и не мора да предизвика трајно оштетување на моторот... Повеќе
 
 
Audi S8 - 2014 * Audi S8 plus - луксузен седан со 605 КС Новитет - Audi S8 - 2014 *
Audi S8 plus - луксузен седан со 605 КС
Луксузниот седан Audi A8 доби своја нова премиум верзија. Над моделот S8, во хиерархијата на германскиот производител отсега ќе се наоѓа S8 plus, кој е придвижуван од 4,0-литарски осум цилиндричен мотор со мак... Повеќе
 
 
Audi Audi ги претстави Matrix LED светлата за новиот A4 Технологија - Audi
Audi ги претстави Matrix LED светлата за новиот A4
Меѓу новитетите кај новиот Audi A4 се и Matrix LED светлата, кои сопственикот може да ги добие со доплата, како замена за стандардните Xenon Plus фарови... Повеќе
 
 
Audi Audi, BMW и Daimler се нови сопственици на системот Here од Nokia Технологија - Audi
Audi, BMW и Daimler се нови сопственици на системот Here од Nokia
Германското премиум трио гарантира дека услугата ќе остане на располагање за сите клиенти во автомобилската индустрија, но и во други сектори... Повеќе
 
 
Audi Q7 Audi SQ7 со моќност од 435 КС Новитет - Audi Q7
Audi SQ7 со моќност од 435 КС
На интернет „протекоа“ информации од официјалната брошура за овој модел, кои покажуваат дека моќноста на неговиот агрегат ќе изнесува 320 kW односно 435 КС... Повеќе
 
 
Audi Q6 Дали е ова најавата за Audi Q6? Концепт - Audi Q6
Дали е ова најавата за Audi Q6?
На интернет почнаа да кружат нацрти за нов концепт од Audi, кој најверојатно премиерно би бил претставен на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Audi A3 Освежениот Audi A3 ќе биде достапен со дигитална инструмент табла Технологија - Audi A3
Освежениот Audi A3 ќе биде достапен со дигитална инструмент табла
Обновениот Audi А3 кој е најавен за следната година, нема да доживее преголеми визуелни промени, но во однос на технологијата ќе биде потемелно ревитализиран ... Повеќе
 
 
Audi S4 Новиот Audi S4 со моќност до 350 КС Новитет - Audi S4
Новиот Audi S4 со моќност до 350 КС
Audi неодамна ја претстави новата генерација на A4, а сега тука се и најновите информации за моделот S4... Повеќе
 
 
Audi Некои автомобили трошат повеќе масло од потребното Маркет / Бизнис - Audi
Некои автомобили трошат повеќе масло од потребното
Поновите возила не би требало да имаат проблеми со потрошувачката на моторно масло, односно меѓу две замени не треба да има дополнувања. Сепак, според најновите сознанија, некои нови мотори трошат повеќе масло... Повеќе
 
 
Audi Q7 Пристигна Audi Q7, со почетна цена од 87.074 евра Македонија - Audi Q7
Пристигна Audi Q7, со почетна цена од 87.074 евра
Исклучително простран, луксузен и функционален се првите ептитети кои доаѓаат на памет кога се зборува за новиот Q7 на Audi, кој отсега е достапен и на нашиот пазар.... Повеќе
 
 
Audi A4 Audi го претстави новиот A4 Новитет - Audi A4
Audi го претстави новиот A4
Германскиот производител ја претстави новата генерација (B9) на моделот А4 во седан и караван изведба. Новиот модел со т.н. еволутивен дизајн е значително полесен, нуди повеќе простор во рамки на патничката ка... Повеќе
 
 
Audi Незгода при тестирањето на новиот Audi SQ7 на Нурбургринг тркачката патека (Видео) Новитет - Audi
Незгода при тестирањето на новиот Audi SQ7 на Нурбургринг тркачката патека (Видео)
Кога ќе ги преминете границите на автомобилот се случува она што најмалку го очекувате... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе го претстави концептот Q6 на саемот во Франкфурт Концепт - Audi
Audi ќе го претстави концептот Q6 на саемот во Франкфурт
Според последните извештаи, на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт, Audi ќе го претстави својот нов концепт, неофицијално именуван Q6... Повеќе
 
 
Audi Q8 Прв неофицијален визуелен приказ на Audi Q8 Идни модели - Audi Q8
Прв неофицијален визуелен приказ на Audi Q8
Audi веќе го потврди моделот Q8 кој би требало да биде лансиран во 2019-та година, а сега пред нас имаме и неофицијален визуелен приказ за тоа како би изгледал овој автомобил... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Новото Audi A8 со можност за самоуправување до 60 km/h Новитет - Audi A8 2010
Новото Audi A8 со можност за самоуправување до 60 km/h
Новата генерација на Audi A8, која треба на пазарот да се појави во 2017 година, ни носи многу изненадувања... Повеќе
 
 
Audi Q8 Audi го најави новиот Q8 Идни модели - Audi Q8
Audi го најави новиот Q8
Без навлегување во детали, Audi најави како планира да ја прошири својата кросовер фамилија, односно во блиска иднина на купувачите ќе биде понуден нов Q модел.... Повеќе
 
 
Audi Audi успеа да произведе и е-бензин Технологија - Audi
Audi успеа да произведе и е-бензин
Германскиот производител отиде чекор понатаму во своите напори за производство на синтетички горива... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе претстави нов 2.0 TFSI агрегат Мотори - Audi
Audi ќе претстави нов 2.0 TFSI агрегат
Германскиот производител откри дека на саемот „Vienna Motor Symposium“, кој ќе се одржи кон крајот на мај, на јавноста ќе и биде претставен новиот 2,0-литарски TFSI агрегат... Повеќе
 
 
Audi Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen! Колумна - Audi
Audi, премиум бренд? Или само поскап Volkswagen!
Што прави еден бренд навистина премиум? Всушност, дали воопшто постои премиум како категорија? ... Повеќе
 
 
Audi Последни сознанија во врска со новиот Audi A6 Идни модели - Audi
Последни сознанија во врска со новиот Audi A6
Следната генерација на Audi моделот кој важи за конкурент на BMW Серија 5 и Mercedes E-Class, односно новиот А6, на пазарот се очекува во втората половина на следната година или најдоцна до почетокот на 2017-т... Повеќе
 
 
Audi Audi ги произведе првите количини на е-дизел гориво Маркет / Бизнис - Audi
Audi ги произведе првите количини на е-дизел гориво
Audi уште пред неколку години, поточно во 2012-та, прв пат објави дека го започнува развојот на синтетички горива, а сега е објавено дека успешно е развиена и произведена првата серија на eco-friendly, e-дизел... Повеќе
 
 
Audi Премиум клиентите на Amazon ќе добијат достава до нивните возила Занимливости - Audi
Премиум клиентите на Amazon ќе добијат достава до нивните возила
Од Amazon сметаат дека ваквата иновација ќе го направи онлајн купувањето уште полесно и пофлексибилно... Повеќе
 
 
Audi  Audi R8, претворено во Skoda? И чини 300.000 евра! Новитет - Audi
Audi R8, претворено во Skoda? И чини 300.000 евра!
Ова што го гледате на фотографиите е вистинска слика. Од вистински автомобил. И да, се работи за Audi R8, редизајниран да изгледа како Skoda. Ама како Skoda од минатото и тоа моделот 130 RS, кој бил многу успе... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе промовира Prologue Allroad концепт на саемот во Шангај Концепт - Audi
Audi ќе промовира Prologue Allroad концепт на саемот во Шангај
Германскиот производител ќе го прикаже концепт автомобилот Prologue по трет пат - сега во „soft-roader“ руво. Станува збор за уште еден јасен показател за дизајнот што може да го очекуваме кај новиот А8... Повеќе
 
 
Audi S3 - old2 EVO – Audi S3 НЕ е забавен автомобил! Занимливости - Audi S3 - old2
EVO – Audi S3 НЕ е забавен автомобил!
Се чини многу од производителите почнаа да бркаат се повеќе и повеќе бројки на хартија и затоа имаме се повеќе и повеќе компакти со енормно моќни турбо мотори. Новата S3-ка има 300 КС, Quattro погон на сите че... Повеќе
 
 
Audi A4 Први фотографии од новиот Audi A4! Новитет - Audi A4
Први фотографии од новиот Audi A4!
Британскиот Auto Express тврди дека ова е новиот A4, кој треба да ја доживее премиерата на саемот за автомобили во Франкфурт во Септември. Ќе лежи на целосно нова платформа и ќе донесе многу новитети, но само ... Повеќе
 
 
Audi RS6 Audi RS6 со неверојатни 1.000 КС Тјунинг - Audi RS6
Audi RS6 со неверојатни 1.000 КС
Како инспирација за дизајнот послужил изгледот на автомобилите кои учествуваат на шампионатот Deutsche Tourenwagen Masters (DTM)... Повеќе
 
 
Audi Минатиот месец Audi го надмина Mercedes во однос на продажбата Маркет / Бизнис - Audi
Минатиот месец Audi го надмина Mercedes во однос на продажбата
Гледано во целост, во текот на февруари Audi успеал да продаде 2.280 автомобили повеќе од Mercedes... Повеќе
 
 
Audi Q6 E-tron - првиот целосно електричен автомобил од Audi Електрични автомобили - Audi
Q6 E-tron - првиот целосно електричен автомобил од Audi
Првиот целосно електричен автомобил од германскиот производител ќе биде моделот Q6 E-tron, а како отприлика би изгледал дизајнот на возилото може да се види на приложената слика... Повеќе
 
 
Audi Audi го најави новиот A4 Идни модели - Audi
Audi го најави новиот A4
Понудата на мотори ќе биде богата и ќе вклучува TFSI и TDI агрегати, а на клиентите ќе им бидат понудени и хибридни изведби... Повеќе
 
 
Audi Прва официјална фотографија од новиот Audi R8 Новитет - Audi
Прва официјална фотографија од новиот Audi R8
Следната генерација на Audi R8 своето големо деби ќе го има за само неколку дена на саемот за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави комплетно новиот R8 пред премиерата во Женева Новитет - Audi
Audi го претстави комплетно новиот R8 пред премиерата во Женева
Според досега најавените автомобили, може да кажеме дека оваа година не очекува вистинско шоу во Женева... Повеќе
 
 
Audi Audi TT со скромни 4 ѕвезди на Euro NCAP тестирањето (Видео) Совети за безбедност - Audi
Audi TT со скромни 4 ѕвезди на Euro NCAP тестирањето (Видео)
Во првата серија тестови во новата година организацијата Euro NCAP го тестираше спортскиот модел TT... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави студискиот Prologue Avant Концепт - Audi
Audi го претстави студискиот Prologue Avant
Audi пред женевската премиера службено го претстави концепт автомобилот наречен Prologue Avant... Повеќе
 
 
Audi Audi Prologue Avant носи нов правец во дизајнот на караван возилата Концепт - Audi
Audi Prologue Avant носи нов правец во дизајнот на караван возилата
Audi Prologue концептот, кој минатата година се појави на саемот во Лос Анџелес ги привлече погледите на сите наоколу... Повеќе
 
 
Audi BMW X6 и Mercedes GLE, чувајте се, пристигнува Audi Q6 Идни модели - Audi
BMW X6 и Mercedes GLE, чувајте се, пристигнува Audi Q6
BMW го има X6, Mercedes го има GLE Coupe, а Audi? “Theophilus Chin” даде предлог кој одговара на ова прашање... Повеќе
 
 
Audi Погледнете како работи Audi Q7 e-tron (Видео) Хибриди - Audi
Погледнете како работи Audi Q7 e-tron (Видео)
Најавениот супер хибрид Audi Q7 e-tron чиј погонски систем е сочинет од 3.0 литарски TDI и електро мотор, претставен од техничка страна... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Како би изгледал Audi Q7 во пик-ап изведба Занимливости - Audi Q7 - old
Како би изгледал Audi Q7 во пик-ап изведба
Не грижете се, ова се само компјутерски фотографии... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Пристигнува новиот Audi Q7 – Дали ќе биде предводник на класата? Новитет - Audi Q7 - old
Пристигнува новиот Audi Q7 – Дали ќе биде предводник на класата?
Автомобил кој за прв пат се појави во 2005 година на саемот во Франкфурт ја доби втората генерација... Повеќе
 
 
Audi До 2018 Audi на пазарот ќе лансира уште два електрични автомобила Електрични автомобили - Audi
До 2018 Audi на пазарот ќе лансира уште два електрични автомобила
Се работи за e-tron верзијата на R8 моделот и кросовер, кој ќе биде директен конкурент на Tesla Model X... Повеќе
 
 
Audi Audi преку доста интересна реклама ги претстави своите нови системи (Видео) Новитет - Audi
Audi преку доста интересна реклама ги претстави своите нови системи (Видео)
На најголемиот светски саем за електроника CES 2015 во Лас Вегас беа прикажани најновите изуми... Повеќе
 
 
Audi Q8 Audi го подготвува ривалот на BMW X6 и Mercedes GLE Coupe Идни модели - Audi Q8
Audi го подготвува ривалот на BMW X6 и Mercedes GLE Coupe
На почетокот на декември Mercedes го претстави новиот модел кој ќе биде ривал на BMW X6. Третиот германски производител на премиум автомобили, Audi, исто така сака дел од колачот во сегментот на купе - кросове... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Новиот Audi Q7 нуди забава и за патниците од задните седишта Технологија - Audi Q7 - old
Новиот Audi Q7 нуди забава и за патниците од задните седишта
Таблет уреди наменети за патниците од задната клупа... Повеќе
 
 
Audi R8 Нацрти кои го предвидуваат изгледот на новиот Audi R8 Идни модели - Audi R8
Нацрти кои го предвидуваат изгледот на новиот Audi R8
Новиот R8 ќе ги задржи своите V8 и V10 мотори, за кои мора да се признае дека најсоодветно му прилегаат... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Прво видео за новиот Audi Q7 Новитет - Audi Q7 - old
Прво видео за новиот Audi Q7
Кога се зборува за дизајнот на новите Audi модели, најчесто се користи зборот „еволуција“ - стилските разлики меѓу две генерации се кријат во деталите... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Први фотографии од новиот Audi Q7 Новитет - Audi Q7 - old
Први фотографии од новиот Audi Q7
На интернет се појавија првите фотографии од втората генерација на најголемиот SUV модел од Audi... Повеќе
 
 
Audi Audi ги испорача новите возила за фудбалерите на Реал Мадрид Маркет / Бизнис - Audi
Audi ги испорача новите возила за фудбалерите на Реал Мадрид
Играчите на фудбалскиот клуб Реал Мадрид секоја година имаат можност да се подноват со автомобил од гамата на нивниот главен спонзор, компанијата Audi... Повеќе
 
 
Audi Audi подготвува конкурент на Tesla Model S Идни модели - Audi
Audi подготвува конкурент на Tesla Model S
Се чини дека Volkswagen групацијата нема да остави ништо на случајноста кога станува збор за во моментов алтернативните, но во иднина можеби конвенционални начини за моторизација на возилата ... Повеќе
 
 
Audi Q8 Audi го потврди лансирањето на моделот Q8 Идни модели - Audi Q8
Audi го потврди лансирањето на моделот Q8
Шефот за истражување и развој на Audi, Улрих Хакенберг потврди дека производителот наскоро ќе го лансира моделот Q8, којшто ќе се базира врз основа на новиот Q7... Повеќе
 
 
Audi Концепт Audi Prologue Концепт - Audi
Концепт Audi Prologue
Ако сте еден од оние фанови кои со нетрпение чекаа Audi јавно да го презентира новиот дизајнерски јазик, вашата желба е конечно исполнета. Имено, германската марка на саемот за автомобили во Лос Анџелес го пр... Повеќе
 
 
Audi A1 Audi A1 со освежен изглед Новитет - Audi A1
Audi A1 со освежен изглед
Главните технички новитети се 3-цилиндричниот бензински мотор 1.0 TFSI и турбо дизелот 1.4 TDI... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi ги поднови моделите Q3 и RS Q3 (Видео) Новитет - Audi Q3
Audi ги поднови моделите Q3 и RS Q3 (Видео)
Три години по првичното претставување на Q3, компанијата реши да донесе мало освежување на пазарот... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Ексклузивно: Погледнете ja внатрешноста на новиот Audi Q7 (Фото) Идни модели - Audi Q7 - old
Ексклузивно: Погледнете ja внатрешноста на новиот Audi Q7 (Фото)
Пред неколку дена се појавија првите “шпионски” фотографии од ентериерот на втората генерација на Audi Q7... Повеќе
 
 
Audi A3 Audi подготвува директен конкурент на BMW 2 Active Tourer Идни модели - Audi A3
Audi подготвува директен конкурент на BMW 2 Active Tourer
Станува збор за возило во MPV сегментот, базирано на Audi A3... Повеќе
 
 
Audi Во новите Audi модели радио приемникот ќе биде поврзан преку интернет мрежа Идни модели - Audi
Во новите Audi модели радио приемникот ќе биде поврзан преку интернет мрежа
Слушањето обично радио во автомобил повеќе не е “in”... Повеќе
 
 
Audi A4 Limousine - old Новото Audi A4 пристигнува во 2016 година Идни модели - Audi A4 Limousine - old
Новото Audi A4 пристигнува во 2016 година
Новата генерација на A4 моделот е се поблиску до пазарот на кој треба да се појави во 2016 година... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Audi го претстави редизајнираниот A6 Новитет - Audi A6 - 2010
Audi го претстави редизајнираниот A6
Audi ја поднови својата популарна лимузина со мал редизајн... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави концептот TT Sportback Концепт - Audi
Audi го претстави концептот TT Sportback
На првиот ден од саемот за автомобили во Париз, Audi го претстави концепт моделот ТТ Sportback. Станува збор за автомобил кој ја најавува можноста за понатамошно проширување на понудата на ТТ модели ... Повеќе
 
 
Audi Audi R10 доби зелено светло за сериско производство Супер автомобили - Audi
Audi R10 доби зелено светло за сериско производство
Неофицијални извори информираат дека производството на овој модел би можело да започне веќе во 2016-та година... Повеќе
 
 
Audi TT Roadster Audi ги претстави Roadster изведбите на ТТ и TT S Новитет - Audi TT Roadster
Audi ги претстави Roadster изведбите на ТТ и TT S
Audi ги објави првите официјални фотографии од Roadster изведбите на моделите ТТ и TT S кои премиерно ќе бидат претставени на саемот за автомобили во Париз, на почетокот од следниот месец... Повеќе
 
 
Audi Пристигнува Audi TT во крос-овер изведба Новитет - Audi
Пристигнува Audi TT во крос-овер изведба
Нов, трет дизајн на добро познатиот TT... Повеќе
 
 
Audi Audi подготвува A9? Концепт - Audi
Audi подготвува A9?
Извори блиску до Audi најавуваат нов автомобил од германскиот произведувач.... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Audi ќе повлече околу 70.000 возила поради проблеми со сопирачките Безбедност - Audi Q7 - old
Audi ќе повлече околу 70.000 возила поради проблеми со сопирачките
Пред неколку дена портпаролот на Audi најави дека производителот ќе повлече околу 70.000 возила ширум светот поради проблеми со сопирачките... Повеќе
 
 
Audi Audi разработува електрична технологија која значително ќе ги подобри автомобилите Технологија - Audi
Audi разработува електрична технологија која значително ќе ги подобри автомобилите
Сведоци сме на преплавување на автомобилите со технологија... Повеќе
 
 
Audi Audi работи на мали четири - цилиндрични мотори Мотори - Audi
Audi работи на мали четири - цилиндрични мотори
И премиум класата оди во „downsizing“... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Зошто на моето Audi му се потребни 10 секунди за да запали? Корисни Авто-Совети - Audi A6 - 2010
Зошто на моето Audi му се потребни 10 секунди за да запали?
Освен овој проблем, моторот работи одлично, добро повлекува, не чади и се' е уредно... Повеќе
 
 
Audi A3 S3 Дали е Subaru WRX STi подобар автомобил од Audi S3? Споредби - Audi A3 S3
Дали е Subaru WRX STi подобар автомобил од Audi S3?
Директната споредба е најефикасен начин за да го одберете подобриот автомобил, а и покрај тоа што на прв поглед можеби се чини дека двоецот од видеото и не дели многу сличности, сепак податоците на хартија гов... Повеќе
 
 
Audi A3 Sedane Audi A3 Sedan го надмина Mercedes CLA во САД Маркет / Бизнис - Audi A3 Sedane
Audi A3 Sedan го надмина Mercedes CLA во САД
Во текот на првите три месеци од продажбата, моделот на Audi привлече двојно повеќе купувачи од неговиот директен ривал... Повеќе
 
 
Audi RS7 Audi направи благо „освежување“ на моделот RS7 Новитет - Audi RS7
Audi направи благо „освежување“ на моделот RS7
За моторизацијата и натаму е задолжен 4,0-литарскиот V8 агрегат со 560 КС ... Повеќе
 
 
Audi RS5 Audi RS5 со дизел мотор и 385 КС Новитет - Audi RS5
Audi RS5 со дизел мотор и 385 КС
Одамна минаа оние денови кога дизел моторите се сметаа за машини кои придвижуваат исклучиво камиони и трактори... Повеќе
 
 
Audi R8 Audi R8 LMX ќе биде првиот автомобил со ласерски светла Технологија - Audi R8
Audi R8 LMX ќе биде првиот автомобил со ласерски светла
Од Инголштад пристигна неочекуван удар упатен кон експертите во Минхен. BMW нема да го има првиот сериски автомобил со ласерски светла. Тоа ќе биде Audi R8, кој летово доаѓа во ограничена LMX серија... Повеќе
 
 
Audi S8 - 2014 * ABT Audi S8 - Луксузна ракета со 640 КС Тјунинг - Audi S8 - 2014 *
ABT Audi S8 - Луксузна ракета со 640 КС
Серискиот Audi S8 има голема моќ, но истовремено, големи димензии и тежина. Тоа е причината зошто експертите од компанијата ABT Sportsline одлучиле да го вложат своето време и знаење во обид да ја направат ова... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави 3.0 V6 TDI Clean Diesel агрегатот Мотори - Audi
Audi го претстави 3.0 V6 TDI Clean Diesel агрегатот
Деновиве, на Motor Symposium во Виена, Audi го претстави својот 3.0 V6 TDI Clean Diesel. Станува збор за модифициран погонски систем кој ги исполнува Euro 6 стандардите, со обем од 2.967 cm3 и агол од 90 степе... Повеќе
 
 
Audi Q8 Audi Q8 пристигнува во 2017-та Идни модели - Audi Q8
Audi Q8 пристигнува во 2017-та
Пред извесно време Volkswagen групацијата објави дека има намера на пазарот да лансира неколку големи спортски автомобили под неколку различни брендови во сопственост на групацијата, а еден од споменатите што ... Повеќе
 
 
Audi A1 Audi A1 и А3 добиваат 3-цилиндрични мотори Мотори - Audi A1
Audi A1 и А3 добиваат 3-цилиндрични мотори
Мотор од Volkswagen Polo 1,4 со 104 КС ... Повеќе
 
 
Audi Audi, BMW и Mercedes рушат рекорди за продадени возила Маркет / Бизнис - Audi
Audi, BMW и Mercedes рушат рекорди за продадени возила
Во првите три месеци од 2014-та, BMW има продадено 428.259 автомобили ... Повеќе
 
 
Audi Audi TT – емоции, динамика и врвна технологија Премиерa - Audi
Audi TT – емоции, динамика и врвна технологија
Дами и господа, новото Audi TT! Да, без некои големи промени во дизајнот и пристапот, но реално, колку беше тоа потребно? Достапен со мотори од 184 до 310 КС, TT ќе биде наменет за вистинските уживатели во воз... Повеќе
 
 
Audi Audi на чекор од револуција во бензинската технологија Мотори - Audi
Audi на чекор од револуција во бензинската технологија
Се' построгите еколошки прописи ги принудуваат производителите повеќе од било кога да инвестираат во нови технологии. Се чини дека Volkswagen групацијата е на чекор до револуционерни промени... Повеќе
 
 
Audi Повеќето модели на Audi ќе добијат свои RS изведби Идни модели - Audi
Повеќето модели на Audi ќе добијат свои RS изведби
Во соработка со Porsche, компанијата ќе произведе и нова серија на мотори ... Повеќе
 
 
Audi Со новата технологија на Audi, семафорите ќе ви светат само зелено Технологија - Audi
Со новата технологија на Audi, семафорите ќе ви светат само зелено
Производителите на автомобили постојано измислуваат нови начини како да се зачува секоја капка гориво, а една од технологиите која притоа би можела да ги сочува и вашите нерви, е системот за препознавање на бо... Повеќе
 
 
Audi Женева 2014: Новото Audi TT! Новитет - Audi
Женева 2014: Новото Audi TT!
Дами и господа, новото Audi TT! Да, без некои големи промени во дизајнот и пристапот, но реално, колку беше тоа потребно? Достапен со мотори од 184 до 310 КС, како и во концептна изведба со 420 КС... Повеќе
 
 
Audi Прва фотографија од новиот Audi TT Новитет - Audi
Прва фотографија од новиот Audi TT
Часови не делат од претставувањето на новата генерација на Audi TT, која ќе биде една од трите светски премиери на Audi за време на саемот за автомобили во Женева. Покрај моделот ТТ, во Швајцарија ќе бидат пре... Повеќе
 
 
Audi Новите модели Audi А4 и Q7 ќе доцнат поради неопходи измени Идни модели - Audi
Новите модели Audi А4 и Q7 ќе доцнат поради неопходи измени
Kaj моделот А4 треба да се доработи суспензијата и истиот да се адаптира за plug-in хибрид изведба, додека кај Q7 проблематичен е дизајнот... Повеќе
 
 
Audi S3 Cabrio Официјални фотографии од Audi S3 Cabrio Новитет - Audi S3 Cabrio
Официјални фотографии од Audi S3 Cabrio
Audi А3 Cabriolet ќе добие своја S изведба чија премиера ќе се одржи следниот месец на саемот за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Audi S1 Жешкиот Audi S1 има 231 турбо КС! Новитет - Audi S1
Жешкиот Audi S1 има 231 турбо КС!
Покрај високите перформанси, S1 ќе има и Quattro погон на сите тркала и прилично агресивен изглед однадвор... Повеќе
 
 
Audi Quattro Концептот Audi Quattro ќе добие сериска изведба? Идни модели - Audi Quattro
Концептот Audi Quattro ќе добие сериска изведба?
На годинашниот Frankfurt Motor Show, Audi го претстави својот концепт Sport Quattro, а сега веќе во неколку наврати проструија информации дека можно е и сериско производство на овој автомобил... Повеќе
 
 
Audi Зошто мојот Audi A4 не повлекува? Корисни Авто-Совети - Audi
Зошто мојот Audi A4 не повлекува?
Имам Audi A4 со 96 kW од 2001-ва година во кој е спроведена турбина, а е заменета и брегастата осовина. Значи направен е посериозен сервис, но возилото никако не повлекува. Сите црева се исправни, турбината ра... Повеќе
 
 
Audi Audi подготвува своја изведба на моделот Up! Идни модели - Audi
Audi подготвува своја изведба на моделот Up!
Според инсајдерски информации, VW групацијата донела одлука и Audi да произведува своја изведба на Up!, односно мал, градски автомобил ... Повеќе
 
 
Audi Audi Q1 пристигнува во 2016-та Идни модели - Audi
Audi Q1 пристигнува во 2016-та
Според најновите информации, во 2016-та, Audi на пазарот ќе го лансира моделот Q1. Станува збор за мал компактен crossover, кој би требало да се базира на идната генерација на Volkswagen Polo... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Audi ги објави скиците од „освежениот“ A8 Новитет - Audi A8 2010
Audi ги објави скиците од „освежениот“ A8
Audi неодамна објави официјални скици од обновената верзија на моделот А8 која ќе биде презентирана неделава, а премиерата пред пошироката јавност ќе ја доживее на саемот за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Audi Quattro Audi го најави новиот Quattro концепт Концепт - Audi Quattro
Audi го најави новиот Quattro концепт
Audi официјално потврди дека следниот месец на саемот за автомобили во Франкфурт, ќе ја претстави новата студија за моделот Quattro која ќе биде наследник на истоимениот концепт од 2010-та... Повеќе
 
 
Audi MPV моделот на Audi доби зелено светло Концепт - Audi
MPV моделот на Audi доби зелено светло
Долго најавуваниот MPV модел на Audi конечно доби зелено светло за производство, а во последно време почнаа да се шират и шпекулации дека концептот за овој автомобил ќе биде промовиран на претстојниот саем за ... Повеќе
 
 
Audi A4 Limousine - old Четвртата генерација на Audi A4 пристигнува наредното лето Идни модели - Audi A4 Limousine - old
Четвртата генерација на Audi A4 пристигнува наредното лето
Развојот на четвртата генерација на Audi A4 е во последна фаза. Од Инголштад доаѓаат вести дека следното летото се очекува презентација на седан и караван изведба ... Повеќе
 
 
Audi Audi R8 ја освои „Red Dot” наградата за најдобар дизајн Награди - Audi
Audi R8 ја освои „Red Dot” наградата за најдобар дизајн
Audi е трикратен победник на годинешниот натпревар за индустриски дизајн на производи - „Red Dot” ... Повеќе
 
 
Audi RS6 Битка на двата „најбрутални“ каравани на денешницата Споредби - Audi RS6
Битка на двата „најбрутални“ каравани на денешницата
До неодамна, Audi беше единствениот производител кој на пазарот нудеше караван модели кои под хаубата располагаа со доволно коњски сили за да посрамотат и некој супер автомобил ... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Во Iron Man 3, Тони Старк ќе вози Audi R8 Е-Tron (трејлер) Занимливости - Audi R8 e-tron
Во Iron Man 3, Тони Старк ќе вози Audi R8 Е-Tron (трејлер)
Од најновиот трејлер за Iron Man 3 кој излезе завчера може да се заклучат две битни работи: првата е дека најверојатно филмот ќе биде екстремно интересен и втората, Тони Старк очигледно незадоволен од својата ... Повеќе
 
 
Audi Шокантно – 8 годишно девојче вози 100 km/h по снежен автопат! Занимливости - Audi
Шокантно – 8 годишно девојче вози 100 km/h по снежен автопат!
Само во Русија – 8 годишно девојче вози Audi на автопат, а таткото дури и снимил видео да се пофали на youtube!... Повеќе
 
 
Audi S4 Две Audi RS4 во “paintball” дуел!!! Занимливости - Audi S4
Две Audi RS4 во “paintball” дуел!!!
Како на филмовите, само што е возењето е вистинско, а куршумите не се. Супер забавно, како и да е!... Повеќе
 
 
Audi RS6 Avant Audi RS6 ABT растура Kawasaki Ninja на автопат Занимливости - Audi RS6 Avant
Audi RS6 ABT растура Kawasaki Ninja на автопат
„Што сакате правете на својот миленик на четири тркала, спортски мотор секогаш ќе биде побрз“... Сигурни сте мотоциклисти?... Повеќе
 
 
Audi RS7 Audi RS7 – V8 терор кој лета со 305 km/h! Новитет - Audi RS7
Audi RS7 – V8 терор кој лета со 305 km/h!
Audi во Детроит ја претстави долго очекуваната RS верзија на купето со четири врати, која за прв пат во класата, ќе вози со 305 km/h... Повеќе
 
 
Audi SQ5 Еден малку поинаков спортист – Audi SQ5 3.0 TFSI Новитет - Audi SQ5
Еден малку поинаков спортист – Audi SQ5 3.0 TFSI
На саемот во Детроит, Audi ќе ја претстави бензинската верзија на спортскиот компактен SUV, SQ5, која е опремена со 3.0 литарски V6 со турбо полнење и 350 КС... Повеќе
 
 
Audi Трихибрид со потрошувачка од 1,1 литар – Audi Crosslane Coupe! Концепт - Audi
Трихибрид со потрошувачка од 1,1 литар – Audi Crosslane Coupe!
Иновативниот концепт на SUV кабриолет, кој Audi треба да го претстави на саемот во Детроит, има еден бензински и два електрични мотори, едниот напојуван од батериите, другиот директно од електричниот мотор... Повеќе
 
 
Audi RS6 Avant Audi RS6 Avant – караван, а “лета” до 100-ка за 3.9 секунди Тјунинг - Audi RS6 Avant
Audi RS6 Avant – караван, а “лета” до 100-ка за 3.9 секунди
Главниот “виновник” за тоа е новиот 4.0-литарскиот TFSI Bi-Turbo V8 со 560 “коњи”... Повеќе
 
 
Audi Играчите на Барсa добија нови автомобили од Audi Занимливости - Audi
Играчите на Барсa добија нови автомобили од Audi
А овој настан, беше и добра шанса да се презентира новото Audi A3... Повеќе
 
 
Audi A3 И новиот Audi A3 пристигна во Македонија Премиерa - Audi A3
И новиот Audi A3 пристигна во Македонија
Освежен изглед, нова платформа, исти мотори и ист дизајн на ентериерот... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Проектот Audi R8 e-tron стопиран, му следи откажување? Маркет / Бизнис - Audi R8 e-tron
Проектот Audi R8 e-tron стопиран, му следи откажување?
Причината – нема доволно заинтересирани купувачи... Повеќе
 
 
Audi Q5 2009 Нов Audi Q5 – напредна технологија и дизајн Новитет - Audi Q5 2009
Нов Audi Q5 – напредна технологија и дизајн
Ова е првиот фејслифт на Q5, по четири години. Не е радикален, во секој случај... Повеќе
 
 
Audi S3 - old2 Новото Audi S3 претставено во Париз Саеми - Audi S3 - old2
Новото Audi S3 претставено во Париз
300 КС, 380 Nm максимален вртежен момент, 0-100 km/h за 5.1 секунди – се само некои од можностите на новиот Hot-Hatch на Audi... Повеќе
 
 
Audi S3 - old2 Новиот Audi S3 “спринта” до 100-ка за 5.1 секунди Новитет - Audi S3 - old2
Новиот Audi S3 “спринта” до 100-ка за 5.1 секунди
Благодарение на намалената маса и зголемената моќност – 300 КС од 2.0-литарскиот TFSI мотор... Повеќе
 
 
Audi RS5 Cabrio Audi RS5 Cabrio под хаубата ќе има V8 мотор со 450 КС Новитет - Audi RS5 Cabrio
Audi RS5 Cabrio под хаубата ќе има V8 мотор со 450 КС
4.2-литарскиот агрегат е доволен за спринт до 100-ка за 4.9 секунди... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Audi A8 за Руските олимпијци кои освоија злато Занимливости - Audi A8 2010
Audi A8 за Руските олимпијци кои освоија злато
Путин вака ги награди Руските спортисти, плус Audi A7 и Audi A6 за освојувачите на сребрен и бронзен медал... Повеќе
 
 
Audi A2 - 2014 Audi A2 е следниот автомобил со MQB платформа Идни модели - Audi A2 - 2014
Audi A2 е следниот автомобил со MQB платформа
А главни конкуренти ќе му бидат Mercedes-Benz B-Class и најавениот BMW Серија 1 GT... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Ова е внатрешниот “ретровизор” на Audi R8 e-tron Технологија - Audi R8 e-tron
Ова е внатрешниот “ретровизор” на Audi R8 e-tron
Да, поставен е таму, но тоа не е класично огледало, туку екран поврзан со камера поставена на задниот дел од возилото... Повеќе
 
 
Audi RS6 Новиот Audi RS6 ќе има 4.0-литарски V8 со 575 КС Идни модели - Audi RS6
Новиот Audi RS6 ќе има 4.0-литарски V8 со 575 КС
Конкурентот на BMW M5 и Mercedes-Benz E63AMG има и 50 Nm максимален вртежен момент повеќе од претходникот – цели 700 Nm... Повеќе
 
 
Audi R8 Audi R8 освежен, со нов мотор и нов S-tronic менувач Новитет - Audi R8
Audi R8 освежен, со нов мотор и нов S-tronic менувач
Покрај изгледот, сега R8 е побрз, за што се задолжени подобрениот V8 мотор и новиот S-tronic менувач... Повеќе
 
 
Audi Q5 2009 Audi - oсвежениот Q5 во сенка на новиот SQ5 Новитет - Audi Q5 2009
Audi - oсвежениот Q5 во сенка на новиот SQ5
Претставен е фејслифт моделот на Audi Q5... Повеќе
 
 
Audi SQ5 Новиот Audi SQ5 TDI - TwinTurbo V6 дизел мотор со 313 КС Новитет - Audi SQ5
Новиот Audi SQ5 TDI - TwinTurbo V6 дизел мотор со 313 КС
Oд 0-100 km/h забрзува за 5.1 секунди, а просечната потрошувачка на гориво е само 7.2l/100km... Повеќе
 
 
Audi A3 Новото Audi A3 во продажба од септември годинава Новитет - Audi A3
Новото Audi A3 во продажба од септември годинава
Помалку скромна понуда во почетокот од само три мотори. Добрата вест е што истите се поштедливи, за 12%... Повеќе
 
 
Audi RS3 2.5-литарскиот TFSI на Audi – Мотор на годината 2012-та Награди - Audi RS3
2.5-литарскиот TFSI на Audi – Мотор на годината 2012-та
Трета година по ред, најдобар мотор во категорија помеѓу 2 и 2.5-литарски мотори... Повеќе
 
 
Audi A3 Ова се кандидатите за наградата Car Of The Year 2013 Награди - Audi A3
Ова се кандидатите за наградата Car Of The Year 2013
Минатата 2012-та година, оваа награда ја освои(ја) Opel Ampera/Chevrolet Volt... Повеќе
 
 
Audi R8 e-tron Audi R8 e-tron е најбрзиот електричен сериски автомобил Занимливости - Audi R8 e-tron
Audi R8 e-tron е најбрзиот електричен сериски автомобил
На патеката Nürburgring Nordschleife, електричниот R8 постави време од 8 минути и 9 секунди... Повеќе
 
 
Audi SQ5 Audi SQ5 – првиот “S” модел со дизел агрегат Тјунинг - Audi SQ5
Audi SQ5 – првиот “S” модел со дизел агрегат
Компактниот SUV на Audi со спортски гени спринта до 100-ка за 5 секунди... Повеќе
 
 
Audi R8 Како да го измиете автомобилот, без да го оштетите? Корисни Авто-Совети - Audi R8
Како да го измиете автомобилот, без да го оштетите?
Совети преку видео, од професионалец. Не е кратко видеото, но вреди... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 “Татко ми е вонземјанин” – реклама за Audi A6 Занимливости - Audi A6 - 2010
“Татко ми е вонземјанин” – реклама за Audi A6
Многу креативно и интересно. Погледнете... Повеќе
 
 
Audi Q2 Audi Q2 – конкурент на Nissan Juke од Германија Новитет - Audi Q2
Audi Q2 – конкурент на Nissan Juke од Германија
И покрај тоа што веќе има три SUV модели, Audi не запира... Повеќе
 
 
Audi Audi го купи Ducati за 1.1 милијарди долари Занимливости - Audi
Audi го купи Ducati за 1.1 милијарди долари
Ducati е трета италијанска компанија под капата на VW групацијата... Повеќе
 
 
Audi RS Q3 Audi RS Q3 Concept – од место до 100-ка за 5.2 секунди Концепт - Audi RS Q3
Audi RS Q3 Concept – од место до 100-ка за 5.2 секунди
Под хаубата се крие 2.5-литарски, пет-цилиндричен TFSI мотор... Повеќе
 
 
Audi За Audi, март 2012-та е историски успешен месец Занимливости - Audi
За Audi, март 2012-та е историски успешен месец
Со пораст на продажбата за 14.1%, и вкупно продадени 143.500 возила... Повеќе
 
 
Audi Q3 Тест – Audi Q3 2.0 TDI Quattro S-Tronic Тест - Audi Q3
Тест – Audi Q3 2.0 TDI Quattro S-Tronic
Доколку ја следиме логиката дека автомобилите се делат на оние што ви требаат и оние што сакате да ги имате, нјмалиот SUV во гамата на Audi секако припаѓа на оние вторите – едноставно, влегува под кожа, нешто ... Повеќе
 
 
Audi A3 - old Audi и официјално го претстави новиот А3 Премиерa - Audi A3 - old
Audi и официјално го претстави новиот А3
Ова е првиот модел на групацијата базиран на MQB платформа... Повеќе
 
 
Audi 7-те нови техологии на Audi Занимливости - Audi
7-те нови техологии на Audi
Некои од нив се сеуште во рана фаза на развој, но некои ќе ги видиме во следните неколку години... Повеќе
 
 
Audi A3 - old Audi не издржа – откриен новиот А3 Новитет - Audi A3 - old
Audi не издржа – откриен новиот А3
Неколку недели пред официјалната презентација на новиот А3 во Женева, се појавија неофицијални фотографии од моделот од C–сегментот на Audi. Главни карактеристики се неговите остри линии и естетските детали за... Повеќе
 
 
Audi RS4 Audi RS4 Avant: Супериорниот A4 по трет пат Новитет - Audi RS4
Audi RS4 Avant: Супериорниот A4 по трет пат
Дефинитивно најголем „магнет“ на штандот на Audi во Женева ќе биде најсилниот дериват на A4, кој по трет пат „го облече“ рувото наречено Audi RS4 Avant... Повеќе
 
 
Audi Што ги поврзува Реал и Барса? Audi секако! Занимливости - Audi
Што ги поврзува Реал и Барса? Audi секако!
Можеби се најголеми непријатели на теренот, а нивните навивачи не можат да се смислат еден со друг, но играчите на Реал и Барса возат исти автомобили... Повеќе
 
 
Audi TT Roadster И од најсилниот, има посилен - Audi TT-RS Plus Новитет - Audi TT Roadster
И од најсилниот, има посилен - Audi TT-RS Plus
Ознаката RS досега ја носеа најпрестижните модели на Audi, но изгледа дека и од најпрестижниот модел има попрестижен... Повеќе
 
 
Audi TT Coupe Дали вака ќе изгледа новиот Audi TT? Новитет - Audi TT Coupe
Дали вака ќе изгледа новиот Audi TT?
Деновиве осамнаа првите фотографии за новата, трета, генерација на спортскиот модел на Audi ТТ, кој би требало да биде полесен, поефикасен и поподвижен... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi Q3 освои 5 ѕвездички на Euro NCAP „краш“ тестот Награди - Audi Q3
Audi Q3 освои 5 ѕвездички на Euro NCAP „краш“ тестот
Audi Q3 е прогласен за „најдобар во класата“ во категоријата „мали Off-Road возила 4x4“ на Euro NCAP тестот од страна на Европската иницијатива за заштита на потрошувачите... Повеќе
 
 
Audi Audi го претставува новиот twin-turbo TDI 3.0L V6 Занимливости - Audi
Audi го претставува новиот twin-turbo TDI 3.0L V6
Ако барате нов и моќен автомобил со дизел мотор, тогаш распрашајте се низ салоните дали пристигна A6 и A7 Sportback со новиот twin-turbo TDI 3.0L V6... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Британците прават Audi R8 лимузина?! Занимливости - Audi A8 2010
Британците прават Audi R8 лимузина?!
Британската компанија за модификација на автомобили се прослави со тоа што им помогна на Mercedes-Benz и McLaren во шасијата за SLR, а сега доаѓа со ново изненадување... Повеќе
 
 
Audi Audi не знае за криза Маркет / Бизнис - Audi
Audi не знае за криза
На германскиот производител Audi му оди сè подобро, а тоа го докажува и фактот што во 2011 година, компанијата продала 210.200 возила повеќе во однос на претходната... Повеќе
 
 
Audi A1 Audi ќе прави Q1 crossover од A1 платформата?! Занимливости - Audi A1
Audi ќе прави Q1 crossover од A1 платформата?!
Одредени информации говорат дека германскиот производител Audi размислува за дополнително намалување на Q-сегментот, а резултатот да биде Q1 crossover... Повеќе
 
 
Audi A6 Allroad Quattro Audi го претстави новиот A6 allroad Новитет - Audi A6 Allroad Quattro
Audi го претстави новиот A6 allroad
Новиот A6 allroad quattro, како проширување на палетата на моделот A6 Avant, доаѓа со подобрени перформанси и 20% пониска потрошувачка на гориво... Повеќе
 
 
Audi A3 - old Ова е редизајнираниот ентериер на Audi A3 Новитет - Audi A3 - old
Ова е редизајнираниот ентериер на Audi A3
Туку што се појавија фотографии и детали за новата, деветта, генерација по ред на еден од најпродаваните автомобили од ниската-средна класа... Повеќе
 
 
Audi Quattro Мало, ама техничарче - Audi A1 Quattro Новитет - Audi Quattro
Мало, ама техничарче - Audi A1 Quattro
Иако концептниот примерок развиваше дури 500 КС со 2,5 литарскиот пет-цилиндарски погон, серискиот модел ќе мора да се снајде со 250 КС од дво-литарски бензинец со турбо полнач и директно вбригување... Повеќе
 
 
Audi Q3 Audi Q3 претставен и кај нас Премиерa - Audi Q3
Audi Q3 претставен и кај нас
Најмалиот SUV во гамата на производителот од Инголштад, експресно по светската премиера, пристигна и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Audi Audi преминува на автоматска трансмисија кај S4 и S5 Занимливости - Audi
Audi преминува на автоматска трансмисија кај S4 и S5
Германскиот производител на луксузни автомобили Audi, одлучи од наредната година да ги исфрли рачните менувачи за моделите Audi S4 i S5 ... Повеќе
 
 
Audi A1 Sportback Најмалиот Audi доби плус пар врати – A1 Sportback Новитет - Audi A1 Sportback
Најмалиот Audi доби плус пар врати – A1 Sportback
Новата, Sportback верзија на А1, донесува доза на практичност во најмалиот Audi, која беше толку многу потребна... Повеќе
 
 
Audi A4 Limousine - old Освежени Audi A4 и S4 Новитет - Audi A4 Limousine - old
Освежени Audi A4 и S4
Audi не чекаше многу долго откако BMW ја претстави новата Серија 3 и ги претстави освежените А4 и Ѕ4... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Audi A8 L W12 Новитет - Audi A8 2010
Audi A8 L W12
Audi го прикажа луксузниот седан со исклучително опремен ентериер на Саемот за автомобили во Франкфурт, опремен со кожа од брендот Poltrona Frau и природно дрво со маслинови годови како гравура... Повеќе
 
 
Audi A5 Coupe Audi A5 DTM претставен во Франкфурт Концепт - Audi A5 Coupe
Audi A5 DTM претставен во Франкфурт
Годинава Франкфурт ни донесе многу изненадувања. Во светот на тркачките автомобили, Audi го претстави својот нов автомобил наменет за DTM шампионатот... Повеќе
 
 
Audi Q5 Франкфурт 2011 – Audi A2 во полн сјај Саеми - Audi Q5
Франкфурт 2011 – Audi A2 во полн сјај
Со прикажувањето на концептот А2, Audi покажа дека ги нема заборавено оние кои сакаат мал премиум градски автомобил, пофункционален и попростран од „модниот“ А1... Повеќе
 
 
Audi A2 Електричен Господар на прстените - Audi A2 Концепт - Audi A2
Електричен Господар на прстените - Audi A2
Не можеме да го дочекаме Франкфурт! И момците во Инголштад го знаат тоа, па Ауди не задева со објавување на рендери на новиот електричен убавец - А2. ... Повеќе
 
 
Audi Доза адреналин во високата класа – Audi S6, S7 и S8 Новитет - Audi
Доза адреналин во високата класа – Audi S6, S7 и S8
Кога Audi ќе претстави Ѕ модел, ентузијастите веднаш се лепат за мониторите... А замислете како е кога ќе претстават четири Ѕ новитети!... Повеќе
 
 
Audi Годишниот извештај на Audi награден со Платина и Злато Маркет / Бизнис - Audi
Годишниот извештај на Audi награден со Платина и Злато
Здружението на американските комуникациони професионалци го удостоија брендот Audi за годишниот извештај со наградите Визија 2010 во платина и злато, на доделувањето на наградите Визија 2010. ... Повеќе
 
 
Audi Audi го претстави Urban Concept Концепт - Audi
Audi го претстави Urban Concept
Audi ги објави првите скици и податоци за својот нов концепт, наречен Urban Concept, кој официјално ќе биде претставен во Франкфурт ... Повеќе
 
 
Audi Q6 Audi подготвува Q6 Концепт - Audi Q6
Audi подготвува Q6
Големиот успех што го постигна BMW X6, но и успехот што го има целата SUV линија на Audi (сите модели со предзнак Q), беа причина раководството од Инголштад да даде зелено светло за развој на конкурентен модел... Повеќе
 
 
Audi A5 Coupe Уште подобар 1.8 TFSI мотор Маркет / Бизнис - Audi A5 Coupe
Уште подобар 1.8 TFSI мотор
Со модернизацијата на моделот A5, на пазарот стигнува и третата генерација на моторот 1.8 TFSI. ... Повеќе
 
 
Audi A1 Мал Audi A1 со 500 КС тера 300 km/h како на шега Тјунинг - Audi A1
Мал Audi A1 со 500 КС тера 300 km/h како на шега
Компактен терор... Повеќе
 
 
Audi A6 Hybrid И А6 добива хибридна изведба Новитет - Audi A6 Hybrid
И А6 добива хибридна изведба
Audi ги објави техничките детали од својот прв хибрид, кој ќе стигне на пазарот наредната година, а ќе треба да се натпреварува со хибридните изведби на Mercedes, BMW и секако Lexus... Повеќе
 
 
Audi A5 Coupe Редизајнирани Audi A5 и S5 - уште поатрактивни Новитет - Audi A5 Coupe
Редизајнирани Audi A5 и S5 - уште поатрактивни
Со нов мотор наместо атмосферскиот V8... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Тест – Audi A6 Тест - Audi A6 - 2010
Тест – Audi A6
Во средно – високата класа, се чини најлесно е да се избере автомобил. Или е тоа Mercedes, или BMW или Audi... Повеќе
 
 
Audi Audi Q3 - видео претставување Премиерa - Audi
Audi Q3 - видео претставување
Новиот хит SU V на Audi... Повеќе
 
 
Audi A7 Sportback Jamiroquai се возеше со Audi A7 Занимливости - Audi A7 Sportback
Jamiroquai се возеше со Audi A7
Легендарниот фронтмен на популарните Jamiroquai, Jay Kay, на вчерашниот концерт одржан во Скопје, пристигна со Audi A7. ... Повеќе
 
 
Audi A1 Audi A1 clubsport quattro Тјунинг - Audi A1
Audi A1 clubsport quattro
Максимални граници на технологијата... Повеќе
 
 
Audi R8 Spyder GT - Агресивна сила и Audi ултра лесни технологии Концепт - Audi
R8 Spyder GT - Агресивна сила и Audi ултра лесни технологии
Audi започна ограничена производствена линија за изработка на најквалитетни спортски автомобили со високи перформанси... Повеќе
 
 
Audi Audi  наградува за иновативните идеи Награди - Audi
Audi наградува за иновативните идеи
Audi е вистинско место доколку имате идеја... Повеќе
 
 
Audi Audi победи на трката 24 часа Ле Ман Супер автомобили - Audi
Audi победи на трката 24 часа Ле Ман
На една од највозбудливите и драматичните трки во историјата на мотоспортот 24-часовната трка Ле Ман триумфираше Audi ултра-лесена технологија... Повеќе
 
 
Audi A1 Под поклопецот на малиот А1 грми мотор од 500кс Концепт - Audi A1
Под поклопецот на малиот А1 грми мотор од 500кс
За овогодишното издание на тјунерскиот шоу во Wörthersee, каде традиционално се среќаваат обожаватели на VAG групацијата, Ауди го подготви својот најлуд концепт до сега... Повеќе
 
 
Audi A2 Во плановите на Audi е и нов А2 Концепт - Audi A2
Во плановите на Audi е и нов А2
New Small Family платформата на Volkswagen ќе послужи и за новиот екоавтомобил на Audi ... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Новиот Audi A6 Avant - Повторно нови стандарди Новитет - Audi A6 - 2010
Новиот Audi A6 Avant - Повторно нови стандарди
Audi уште еднаш го трасира патот со новиот модел A6 Avant, како вистински трендсетер во високата средна класа на возила. Со лесна каросерија и многу иновативни решенија, седмата генерација на моделот A6 Avant ... Повеќе
 
 
Audi Audi и MIT развиваат тро-димензионален навигациски систем! Занимливости - Audi
Audi и MIT развиваат тро-димензионален навигациски систем!
Германскиот производител и познатиот технички факултет спремаат револуција во областа на GPS системите. ... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Audi А6 od 42.853 евра за 2.0 TDI 177 КС Македонија - Audi A6 - 2010
Audi А6 od 42.853 евра за 2.0 TDI 177 КС
Спротивно на сите филозофии и малку неочекувано, новиот Audi A6 е помал во надворешните димензии од својот претходник. Но, ве уверуваме, уште од првото видување се гледа дека не е помалку автомобил. Напротив... Повеќе
 
 
Audi Audi Q3: Први слики на компактниот SUV модел Новитет - Audi
Audi Q3: Први слики на компактниот SUV модел
Уште една перфекција од Audi, сега и официјално... Повеќе
 
 
Audi Quattro Audi Quattro Coupe станува реалност Новитет - Audi Quattro
Audi Quattro Coupe станува реалност
Направен во име на 30 годишнината на Quattro погонот, овој автомобил е на добар пат и сериски да се произведува ... Повеќе
 
 
Audi Audi го потврдува приматот на број 1 премиум бренд Награди - Audi
Audi го потврдува приматот на број 1 премиум бренд
Audi уште еднаш докажува дека e најдобар меѓу најдобрите, сега со наградата најуспешен премиум бренд во сегментот возила со погон на сите тркала... Повеќе
 
 
Audi Audi A9 ќе биде со две врати? Идни модели - Audi
Audi A9 ќе биде со две врати?
Веќе подолго време кружат шпекулации за изгледот на новиот луксузен модел од Инголштад кој, ако се земе во предвид дека распонот помеѓу А1 и А8 е пополнет, веројатно ќе се вика А9... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Видео: Вака се произведува Audi A6?	 Занимливости - Audi A6 - 2010
Видео: Вака се произведува Audi A6?
Уште една од низата интересни и необични авто-реклами. Овој пат, тоа е Audi A6... Повеќе
 
 
Audi Audi R8 Hyper Black Edition – кога изгледот не лаже Тјунинг - Audi
Audi R8 Hyper Black Edition – кога изгледот не лаже
Иако „умереност“ не е збор кој ќе го најдете во речникот на просечниот љубител на тјунинг, не радува фактот што од време на време на тјунинг сцената испливува автомобил како Audi R8 Hyper Black Edition... Повеќе
 
 
Audi Убиецот на Porsche доаѓа од Audi Новитет - Audi
Убиецот на Porsche доаѓа од Audi
Доколку медиумските шпекулации се покажат како точни, Audi наскоро би можел да понуди уште пожестока верзија на TT - RS ... Повеќе
 
 
Audi  Audi со A3 Sedan-от повторно пред конкуренцијата Идни модели - Audi
Audi со A3 Sedan-от повторно пред конкуренцијата
Концептната лимузина на Audi, A3 во Женева двојна улога -да го покаже изгледот на идната генерација на моделот А3 и да го најави влегувањето на Audi во сегмент на компактните лимузини. ... Повеќе
 
 
Audi Kарбон скии од Audi Занимливости - Audi
Kарбон скии од Audi
Карбон ски концептот на Audi е дел од спортската опрема кој секој Audi сопственик треба да ја поседува.... Повеќе
 
 
Audi Награди за A7 Sportback и А6 allroad quattro Награди - Audi
Награди за A7 Sportback и А6 allroad quattro
Audi A7 Sportback е најубав автомобил според „AutoBild", а читателите на списанието „off road“ го избраа Audi А6 allroad quattro за најдобар модел во „Crossover" класата.... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Audi А8 со широкопојасен интернет и HD видео Технологија - Audi A8 2010
Audi А8 со широкопојасен интернет и HD видео
Audi А8 одсега е достапен и со широкопојасен интернет со LTE технологија.... Повеќе
 
 
Audi Audi претстави скици на 408 КС моќна А3 лимузина Идни модели - Audi
Audi претстави скици на 408 КС моќна А3 лимузина
Произведувачот од Ингоштад на претстојниот саем во Женева ќе го претстави својот најмал модел, А3 во лимузинска изведба. Значи, станува збор само за концепт, е официјалниот став на Audi. ... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Блиндираниот Audi A8 не се плаши од терористи Новитет - Audi A8 2010
Блиндираниот Audi A8 не се плаши од терористи
На диктаторите, државниците и на сите оние кои стравуваат за својот живот, Audi подготви специјално блиндирано издание на лимузината А8, секако со продолжено меѓуосовинско растојание. ... Повеќе
 
 
Audi Audi мобилна апликација за iPad и iPhone Занимливости - Audi
Audi мобилна апликација за iPad и iPhone
Одделот за комуникации во Audi ги шири своите мобилни услуги и уште еднаш го покажува и докажува слоганот „Напредок преку техниката“ со апликацијата Audi MediaKiosk... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе претстави електричен автомобил за деца - најмал досега Хибриди - Audi
Audi ќе претстави електричен автомобил за деца - најмал досега
Кога татковците можат да си играат, логично е тоа да го прават и децата. Точно, во светот на автомобилите најчесто си играат татковците, но Audi во овој случај не ги заборава ни децата. ... Повеќе
 
 
Audi A1 И Audi A1 добива Quattro погон! Новитет - Audi A1
И Audi A1 добива Quattro погон!
Традиција си е традиција, особено кога се во прашање германските брендови – Audi, дури и во својот најмал модел, А1, ќе понуди Quattro изведба со погон на сите тркала за сите мотори!... Повеќе
 
 
Audi A1 Тест – Audi A1 1.2 TSI Тест - Audi A1
Тест – Audi A1 1.2 TSI
Колку само почна да станува иронично, дури и малку перверзно, среде светската економска криза, производителите да лансираат премиум мали автомобили... Повеќе
 
 
Audi Audi RS7 ќе има повеќе од 600 КС! Идни модели - Audi
Audi RS7 ќе има повеќе од 600 КС!
Според најновите информации, најжестоката изведва на купе-лимузината RS7 ќе има повеќе од 600 КС.... Повеќе
 
 
Audi Audi ќе ги напојува електричните автомобили со соларна енергија? Хибриди - Audi
Audi ќе ги напојува електричните автомобили со соларна енергија?
Јасно е дека електричните автомобили се иднината, но и тоа дека не сите постоечките извори на енергија се еколошки прифатливи. Тука е Audi со своите иновации.... Повеќе
 
 
Audi A1 Quattro се враќа, преку Audi A1 Новитет - Audi A1
Quattro се враќа, преку Audi A1
Познатото име за Audi, Quattro се враќа, овој пат преку најмалиот член на фамилијата - А1 ветувајќи дека рели легендата може да оживее.... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Првото видео од новиот Audi A6! Новитет - Audi A6 - 2010
Првото видео од новиот Audi A6!
Првичните фотографии на новитетот на Audi, A6 не наидоа на огромно одушевување меѓу претставниците на седмата светска сила, но првото видео за овој автомобил дефинитивно ќе го намали незадоволството пред да го... Повеќе
 
 
Audi Q5 2009 Quattro vs xDrive – Audi Q5 vs BMW X3 Занимливости - Audi Q5 2009
Quattro vs xDrive – Audi Q5 vs BMW X3
Два автомобили од иста класа, една препрека. Кој од овие два лути ривали ќе се покаже подобар. ... Повеќе
 
 
Audi A6 - 2010 Новиот Audi A6! Премиерa - Audi A6 - 2010
Новиот Audi A6!
Неговото величество – новиот А6. Личи малку на А4, повеќе на А8... Ова е потполно новиот А6 на Audi, модел кој го дополнува семејството на Audi во кое сите модели имаат многу заеднички работи. ... Повеќе
 
 
Audi Plug-in хибрид и од Audi во 2014-0-та! Идни модели - Audi
Plug-in хибрид и од Audi во 2014-0-та!
Исто како и другите премиум, и Audi брендови започна со плановите за plug-in хибрид во иднина. Ова чудо од Audi можеме да го очекуваме во 2014 година.... Повеќе
 
 
Audi A3 Sportback 2009 Официјално – Audi RS 3 Sportback! Новитет - Audi A3 Sportback 2009
Официјално – Audi RS 3 Sportback!
После многуте шпекулации и шпионски фотографии, Audi не почести со официјални информации за RS 3 Sportback.... Повеќе
 
 
Audi Audi со апликација за IPhone Занимливости - Audi
Audi со апликација за IPhone
Audi ја промовираше најновата апликација за IPhone, CarMonitor со која сопственикот би можел многу лесно и подетално да ги следи клучните функции на своето возило, информации во реално време - со GPS за да се ... Повеќе
 
 
Audi A2 Наредниот Audi A2 се очекува во 2013-та Новитет - Audi A2
Наредниот Audi A2 се очекува во 2013-та
Според некои неофицијални податоци до кои дојде koli.com.mk, се очекува наследник на не толку популарниот A2.... Повеќе
 
 
Audi Спортскиот хибрид се соблече топлес – Audi e-tron Spyder Концепт - Audi
Спортскиот хибрид се соблече топлес – Audi e-tron Spyder
Audi продолжува да ја збогатува гамата на e-tron моделите, со новиот спајдер модел, кој беше еден од главните ѕвезди на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Audi Quattro Роденденот прославен со нов Audi Quattro Concept со 408 КС! Концепт - Audi Quattro
Роденденот прославен со нов Audi Quattro Concept со 408 КС!
Еден од најпознатите спортски брендови во автомобилизмот, Quattro на Audi, годинава слави 30 години. За роденденот, производителот од Инголштад, подготви нов Quattro модел, кој со изгледот и возните својства т... Повеќе
 
 
Audi RS3 Париското изненадување на Audi – RS3 со 350 КС! Новитет - Audi RS3
Париското изненадување на Audi – RS3 со 350 КС!
Медиумските шпекулации често се покажуваат како точни, а според овие последните, Audi на автосаемот во Париз би требало да го претстави RS3... Повеќе
 
 
Audi Audi во Париз ја претставува новата верзија на е-tron Концепт - Audi
Audi во Париз ја претставува новата верзија на е-tron
Според внатрешни извори, Audi на парискиот авто саем ќе претстави roadster изведба на концептниот e-tron. Се верува дека всушност станува збор за уште еден мал спортски модел, кој би требало да се вика R4... Повеќе
 
 
Audi A1 Audi A1 со почетна цена од 16.770 евра Македонија - Audi A1
Audi A1 со почетна цена од 16.770 евра
Најмалиот модел во гамата на Audi, A1, кон средината на месецов, ќе биде достапен во нашата земја, по почетна цена од 16.770 евра, за моторот 1.2 TSI... Повеќе
 
 
Audi A7 Sportback Премиера – Audi A7 Sportback Премиерa - Audi A7 Sportback
Премиера – Audi A7 Sportback
Audi го претстави долго најавуваниот А7, модел кој во гамата ќе се смести над A6, односно ќе биде негова купе изведба... Повеќе
 
 
Audi A7 Sportback Најава - Audi A7 Sportback Новитет - Audi A7 Sportback
Најава - Audi A7 Sportback
Audi и службено потврди дека ќе го лансира А7 на 26-ти овој месец, на посебна затворена промоција во музејот на модерна уметност во Минхен... Повеќе
 
 
Audi Audi со нов систем против погрешно гориво Технологија - Audi
Audi со нов систем против погрешно гориво
Германската компанија, разви нов систем, кој ќе се вградува кај дизел изведбите, а нема да дозволи турање на бензин во резервоарот... Повеќе
 
 
Audi Q7 - old Аудио концепт на Audi со 62 звучника за одличен звук Технологија - Audi Q7 - old
Аудио концепт на Audi со 62 звучника за одличен звук
Ако се најдете во Q7 во Германија и сакате одлично озвучување, тогаш имате среќа. Audi ќе го опреми Q7 со Bang & Olufusen аудио систем со 14звучника, но сето тоа е детска игра споредбено со она што производит... Повеќе
 
 
Audi A1 Управлив како скирол? FAIL! Занимливости - Audi A1
Управлив како скирол? FAIL!
И најдобро осмислена презентација може да тргне наопаку, и тоа баш тогаш кога настанот го снимаат повеќе десетици различни медиуми... Повеќе
 
 
Audi A8 2010 Пристигна - Audi A8! Македонија - Audi A8 2010
Пристигна - Audi A8!
Најлуксузниот модел во понудата на Audi, A8, пристигна и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Audi A2 Нов А2 до 2012 Идни модели - Audi A2
Нов А2 до 2012
Втората генерација на А2 би требала да стигне за помалку од 2 години. За разлика од својот претходник кој беше изработен од алуминиум, новиот модел ќе биде изработен од класичен челик, со што значително би се... Повеќе
 
 
Audi Париз „calling“ - Audi RS7 Концепт - Audi
Париз „calling“ - Audi RS7
Одговорот од Инголштад на Mercedes CLS, моделот А7 кој се уште не е претставен во сериска изведба, доби брутална изведба под називот RS7... Повеќе
 
 
Audi A1 Седум посебни Audi A1 модели Тјунинг - Audi A1
Седум посебни Audi A1 модели
Производителот од Инголштад на овогодинешниот собир на тјунинг љубители „Worthersee Tour“ ќе претстави седум посебни модели на A1. Секако, станува збор за маркетиншки потег кој треба додатно да го претстави мо... Повеќе
 
 
Audi R8 Ракето, името ти е Audi R8 GT! Новитет - Audi R8
Ракето, името ти е Audi R8 GT!
Долго очекуваниот суперавтомобил од Инголштад конечно виде „дневна светлина“. Доаѓа со помала маса и повеќе КС под хаубата, а 333 среќници ќе можат да се пофалат со негова сопственост... Повеќе
 
 
Audi A8 - old Асот за високата класа - Audi A8 L Новитет - Audi A8 - old