дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Rolls-Royce
   
Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom - рачно изработен луксуз

Луксузниот и престижен Rolls-Royce Phantom, модернизиран пред две години, најмногу се продава на исток, па токму затоа таму е претставено и специјално издание со назив Pinnacle Travel ...

fotografii фотографии 7 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Rolls-Royce Phantom Претставен е новиот Rolls-Royce Phantom Премиерa - Rolls-Royce Phantom
Претставен е новиот Rolls-Royce Phantom
Пристигна осмата генерација на најлуксузниот автомобил на денешницава... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Новиот Rolls-Royce Phanton добива 6.7 литарски V12 мотор Новитет - Rolls-Royce Phantom
Новиот Rolls-Royce Phanton добива 6.7 литарски V12 мотор
Осмата генерација на луксузниот седан својата премиера ќе ја има на 27 јуни... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Најскап автомобил на светот: Уникатен Rolls-Royce Sweptail Супер автомобили - Rolls-Royce
Најскап автомобил на светот: Уникатен Rolls-Royce Sweptail
Најскап автомобил на светот: Уникатен Rolls-Royce Sweptail... Повеќе
 
 
Rolls-Royce  Проектот Cullinan започнува со тестирање Новитет - Rolls-Royce
Проектот Cullinan започнува со тестирање
Пионирот на автомобилскиот луксуз подготвува свој СУВ... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Најголемата испорака на Rolls-Royce автомобили во историјата Маркет / Бизнис - Rolls-Royce Phantom
Најголемата испорака на Rolls-Royce автомобили во историјата
За гостите на кинескиот Лас-Вегас... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Rolls Royce Vision Next 100 најавува каков ќе биде автомобилскиот луксуз од иднината Концепт - Rolls-Royce
Rolls Royce Vision Next 100 најавува каков ќе биде автомобилскиот луксуз од иднината
Vision Next 100 концептот ја одбележува 100 – годишнината на BMW, но се работи за концепт на Rolls Royce. Причината за тоа е што BMW е сопственик на легендарниот британски бренд... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Новиот Rolls-Royce Phantom пристигнува следната година Идни модели - Rolls-Royce Phantom
Новиот Rolls-Royce Phantom пристигнува следната година
Актуелната генерација на Rolls-Royce Phantom е присутна на пазарот повеќе од десет години и се чини дека полека и' се ближи крајот ... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Rolls-Royce го промовираше луксузниот кабриолет Dawn Новитет - Rolls-Royce
Rolls-Royce го промовираше луксузниот кабриолет Dawn
Во текот на приватна изложба во Беверли Хилс, официјалните лица од Rolls-Royce рекле дека новиот кабриолет Dawn го изразува поимот на отворање и пропуштање на светлина во внатрешноста... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Wraith Кога ќе се спојат модата, стилот и врвната технологија се добива ова... Новитет - Rolls-Royce Wraith
Кога ќе се спојат модата, стилот и врвната технологија се добива ова...
Rolls-Royce во Њујорк претстави специјално издание од своето купе. Rolls-Royce Wraith „Inspired by Fashion“ (Инспириран од модата) е дело на одделот Bespoke, а е инспириран од светот на луксузот и модата, при ... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Rolls-Royce Serenity - луксуз на сосема ново ниво Новитет - Rolls-Royce
Rolls-Royce Serenity - луксуз на сосема ново ниво
Уникатниот стил на автомобилот е инспириран од јапонската кралска традиција... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Rolls-Royce го потврди кросовер моделот за 2018 година Идни модели - Rolls-Royce
Rolls-Royce го потврди кросовер моделот за 2018 година
Rolls-Royce нуди решение за оние на кои луксузните кросовери не им се доволни... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Rolls-Royce со рекордна продажба во 2014 година Маркет / Бизнис - Rolls-Royce
Rolls-Royce со рекордна продажба во 2014 година
Не постои криза во светот на луксузот... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Drophead Coupe Waterspeed Collectio Rolls-Royce Drophead Coupe Waterspeed Collection Новитет - Rolls-Royce Drophead Coupe Waterspeed Collectio
Rolls-Royce Drophead Coupe Waterspeed Collection
Во продажба ќе бидат пуштени само 35 копии, а цената на еден примерок ќе изнесува 530.000 евра ... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom - рачно изработен луксуз Новитет - Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom
Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom - рачно изработен луксуз
Луксузниот и престижен Rolls-Royce Phantom, модернизиран пред две години, најмногу се продава на исток, па токму затоа таму е претставено и специјално издание со назив Pinnacle Travel ... Повеќе
 
 
Rolls-Royce  Rolls-Royce ќе добие хибриден погон Хибриди - Rolls-Royce
Rolls-Royce ќе добие хибриден погон
Погонот ќе биде преземен од BMW X5 eDrive ... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Wraith Најбрзиот Rolls-Royce ќе чини 245.000 евра Новитет - Rolls-Royce Wraith
Најбрзиот Rolls-Royce ќе чини 245.000 евра
Купето Wraith достигнува 250 km/h, a за до „стотка“ му се потребни само 4,6 секунди... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Rolls Royce Wraith - беспрекорен GT автомобил Новитет - Rolls-Royce
Rolls Royce Wraith - беспрекорен GT автомобил
Неодамна на саемот во Женева, Rolls Royce го претстави моделот Wraith, кој е најмоќниот автомобил во историјата на оваа британска марка... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Женева 2013 – Rolls Royce Wraith нуди повеќе од што ви е потребно Саеми - Rolls-Royce
Женева 2013 – Rolls Royce Wraith нуди повеќе од што ви е потребно
Новите модели на Rolls - Royce не се честа тема на разговор, можеби поради фактот што актуелната линија на автомобили од оваа компанија, е всушност комбинација од две возила... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Погледнете го најлуксузниот рели автомобил на светот! Занимливости - Rolls-Royce Phantom
Погледнете го најлуксузниот рели автомобил на светот!
Rolls-Royce Phantom вреден 300.000 евра... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Ова е Rolls Royce Ghost на Шехерезад Занимливости - Rolls-Royce
Ова е Rolls Royce Ghost на Шехерезад
Мала шега – ова не е автомобилот на Шехерезад. Ова е Rolls Royce Ghost, инспириран од приказната “Илјада и една ноќ” и нема врска со турската серија... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Cosworth се продава - купувач Rolls Royce!? Маркет / Бизнис - Rolls-Royce
Cosworth се продава - купувач Rolls Royce!?
По загубата на клиенти како Williams во F1, најверојатно Cosworth повеќе нема да снабдува мотори за F1... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Дејвид Бекам го продава својот Rolls Royce Phantom Занимливости - Rolls-Royce Phantom
Дејвид Бекам го продава својот Rolls Royce Phantom
Еден од најпознатите фудбалери, Дејвид Бекам, го продава својот Rolls Royce Phantom кој ќе се најде на автомобилскиот саем во Лас Вегас... Повеќе
 
 
Rolls-Royce Phantom Ниту Rolls Royce не е имун на повлекување на возила од продажба Маркет / Бизнис - Rolls-Royce Phantom
Ниту Rolls Royce не е имун на повлекување на возила од продажба
Rolls Royce ќе повлече 589 примероци од нивниот модел Ghost ... Повеќе
 
 
Rolls-Royce И Rolls Royce ќе почне да се врти на електрични автомобили Занимливости - Rolls-Royce
И Rolls Royce ќе почне да се врти на електрични автомобили
Rolls Royce ќе го искористи претстојниот саем во Женева за да претстави прототипна електрична изведба на Phantom 102 EX. ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom - рачно изработен луксуз

Повеќе >
koli.com.mk - Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom - рачно изработен луксуз
 
Архива на Rolls-Royce


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил