дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Renault
   
Стотици илјади мотори на Renault се очајна изработка

Проблематичниот мотор е вграден во многу модели на Renault, Dacia и Nissan. Француската организација за заштита на потрошувачите, UFC-Que Choisir, јавно го осуди "молкот" на производителот, додека случајот на распоредување на овој мотор се зголемува....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Renault Стотици илјади мотори на Renault се очајна изработка Мотори - Renault
Стотици илјади мотори на Renault се очајна изработка
Проблематичниот мотор е вграден во многу модели на Renault, Dacia и Nissan. Француската организација за заштита на потрошувачите, UFC-Que Choisir, јавно го осуди "молкот" на производителот, додека случајот н... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Renault Zoe RS ќе биде подготвен и пред 2020 година Новитет - Renault Zoe Z.E.
Renault Zoe RS ќе биде подготвен и пред 2020 година
Моделот ќе се темели на Zoe e sport концептот со 460 коњски сили, кој беше претставен во Женева во март... Повеќе
 
 
Renault  Renault Nissan во план го ставија сервисот за споделување автомобили Технологија - Renault
Renault Nissan во план го ставија сервисот за споделување автомобили
Пилот проектот ќе започне следната година, а ќе ја вклучи флотата на електрични возила... Повеќе
 
 
Renault Twingo Renault претстави лак за нокти Занимливости - Renault Twingo
Renault претстави лак за нокти
Достапен во боите на Renault Twingo... Повеќе
 
 
Renault  Renault од старите автомобилски акомулатори ќе ги напојува домаќинствата Технологија - Renault
Renault од старите автомобилски акомулатори ќе ги напојува домаќинствата
Најновиот проект кој ги залуде производителите во автомобилската индустрија... Повеќе
 
 
Renault Реинкарнација: Renault Alpine A110 Новитет - Renault
Реинкарнација: Renault Alpine A110
Дваесетипетгодишното одсуство од светската автомобилска сцена Alpina го заврши пред отприлика месец дена, со откривање на серискиот модел кој ја носи истата ознака како славниот предок од 1962 година - А110.... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Renault Zoe E-Sport концепт, вистинска минијатурна ракета Електрични автомобили - Renault Zoe Z.E.
Renault Zoe E-Sport концепт, вистинска минијатурна ракета
Ракета која од 0 до 100 километри на час, забрзува побрзува од Formula E... Повеќе
 
 
Renault Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи Инфо - Renault
Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи
Партнерството со Infiniti доведе до трансфер на технологии... Повеќе
 
 
Renault  Renault Captur и Kadjar сепак добиваат RS верзии Новитет - Renault
Renault Captur и Kadjar сепак добиваат RS верзии
Captur би добил ист 1.6 турбобензински мотор, кој се наоѓа и во Nissan Juke Nismo... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Најнови сознанија за новиот Renault Megane RS Идни модели - Renault Megane RS
Најнови сознанија за новиот Renault Megane RS
Новиот Megane RS ќе атакува на титула на „ Nürburgring“, а ќе се нуди со мануелен менувач... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Renault Zoe добива поголема батерија – сега може да помине 300 km со едно полнење Новитет - Renault Zoe Z.E.
Renault Zoe добива поголема батерија – сега може да помине 300 km со едно полнење
Северна Америка ја има скапата Tesla Model S, но во Европа најпопуларен електричен автомобил е Renault Zoe, кој сега има и поголема батерија од 41 kWh, што го прави корисен и за подолги патувања... Повеќе
 
 
Renault Париз 2016: Renault Trezor француска дизајнерска убавица Саеми - Renault
Париз 2016: Renault Trezor француска дизајнерска убавица
Renault Trezor концептот, е нов поглед во иднината на електричните, автономно возила... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Renault Zoe има автономија од 320 километри Новитет - Renault Zoe Z.E.
Renault Zoe има автономија од 320 километри
Французите за својот електричен автомобил бараат 22.400 евра, плус 49 евра месечно за изнајмување на батерија... Повеќе
 
 
Renault Clio Моделот Renault Clio добива редизајн Новитет - Renault Clio
Моделот Renault Clio добива редизајн
Четвртата генерација на популарниот Renault воведенa e во 2012 година, а сега е во процес на редизајн... Повеќе
 
 
Renault Scenic Ни пристигна нов „Renault Scenic“ Хибриди - Renault Scenic
Ни пристигна нов „Renault Scenic“
Освежен со нов дизајн, поголема привлечност, новиот „Scenic“ дел од дизајнот го превзема од концептот R-Space, кој беше претставен во Женева во 2011-та... Повеќе
 
 
Renault Scenic Kia Niro, Subaru Levorg, Renault Scenic и Toyota Hilux остварија врнвни резултати на „EURO NCAP“ тестот Занимливости - Renault Scenic
Kia Niro, Subaru Levorg, Renault Scenic и Toyota Hilux остварија врнвни резултати на „EURO NCAP“ тестот
Euro NCAP ги објави резултатите од тестот за безбедност на четири нови автомобили во различни сегменти, од кои сите се „закитиjа“ со пет ѕвезди.... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Барате втор автомобил за вас и за фамилијата? Електрични автомобили - Renault Zoe Z.E.
Барате втор автомобил за вас и за фамилијата?
Renault Zoe, електричниот автомобил на Renault можеби е она кое го барате... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Фелипе Маса ќе се повлече од формула 1 Formula 1 - Renault Megane RS
Фелипе Маса ќе се повлече од формула 1
Бразилецот најави дека последна трка ке му биде во Абу Даби.... Повеќе
 
 
Renault Renault го престигна Ford како втор најголем производител во Европа Занимливости - Renault
Renault го престигна Ford како втор најголем производител во Европа
На европскиот пазар за автомобили Volkswagen е и натаму неприкосновен и тоа веројатно ќе трае уште многу години, но неочекувано, на второто место Renault го престигна Ford во првата половина на 2016 година... Повеќе
 
 
Renault Нова понуда во салонот на Renault Маркет / Бизнис - Renault
Нова понуда во салонот на Renault
Омилениот Renalut модел, oтсега со помалку од 4% каматна стапка... Повеќе
 
 
Renault Претставен пикапот на Renault - Alaskan Премиерa - Renault
Претставен пикапот на Renault - Alaskan
Изгледа многу привлечно со оглед на препознатливата визуелизација на Рено. Во зависност од пазарот, Аласкан ќе биде достапен со еден бензиски и два дизелски мотори... Повеќе
 
 
Renault Captur Renault Kaptur по вкусот на Русите: Помалку урбан, повеќе СУВ Премиерa - Renault Captur
Renault Kaptur по вкусот на Русите: Помалку урбан, повеќе СУВ
Францускиот производител ја претстави верзијата на моделот Captur за рускиот пазар... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Renault Megane RS ќе располага со повеќе од 300 коњски сили Новитет - Renault Megane RS
Renault Megane RS ќе располага со повеќе од 300 коњски сили
Веројатно ќе добие погон на сите четири тркала, исто како и Ford Focus RS... Повеќе
 
 
Renault Renault Alpine ќе користи мотори на Mercedes-AMG Новитет - Renault
Renault Alpine ќе користи мотори на Mercedes-AMG
Кон крајот на оваа година, Renault ќе го претстави Alpine Vision концептот... Повеќе
 
 
Renault Megane Пристигна новиот Renault MEGANE Македонија - Renault Megane
Пристигна новиот Renault MEGANE
Eксклузивниот импортер и сервисер на брендот Renault во Македонија – Aутомотив Груп по регионалната промоција во Ровињ, Хрватска го изложи најновиот модел на својата гама - MEGANE ... Повеќе
 
 
Renault Scenic Renault Scenic 2016 - први фотографии Новитет - Renault Scenic
Renault Scenic 2016 - први фотографии
Renault ги објави првите фотографии од четвртата генерација на моноволуменот Scenic, која за очите на јавноста треба да биде претставена на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Renault Megane Renault ја прикажа караван верзијата на новиот Megane Новитет - Renault Megane
Renault ја прикажа караван верзијата на новиот Megane
На саемот во Женева, Renault ќе ја претстави на јавноста Sport Tourer, односно караван изведбата на Megane... Повеќе
 
 
Renault  Враќање на легендата: После 30 години, нов спортски автомобил од францускиот Alpine Премиерa - Renault
Враќање на легендата: После 30 години, нов спортски автомобил од францускиот Alpine
Со претставување на концептот Alpine Vision, легендарниот француски производител, кој работи во рамките на Renault, најавува сериски модел за Саемот за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
Renault  Во име на законот: Renault Sport R.S.01 и Jean Ragnotti како полициски “пресртетнувачи” Занимливости - Renault
Во име на законот: Renault Sport R.S.01 и Jean Ragnotti како полициски “пресртетнувачи”
Првиот чистокрвен спортски автомобил од Renault во модерната епоха неодамна се “проба” во улога на полициски пресретнувач, и тоа со познатиот Jean Ragnotti позади воланот... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Renault Zoe најпродаван електричен автомобил во Европа за 2015 година Маркет / Бизнис - Renault Zoe Z.E.
Renault Zoe најпродаван електричен автомобил во Европа за 2015 година
Успехот на Renault со електричните возила, расте од година во година.... Повеќе
 
 
Renault  Renault Maxhton – наследник на Koleos? Новитет - Renault
Renault Maxhton – наследник на Koleos?
Според последните сознанија, Renault за наследникот на моделот Koleos го избра името Maxhton... Повеќе
 
 
Renault Scenic Први фотографии: новиот Renault Scenic Новитет - Renault Scenic
Први фотографии: новиот Renault Scenic
Еден од најпопуларните семејни MPV модели, Renault Scenic, наредната година ќе доживее целосно нова генерација... Повеќе
 
 
Renault Fluence Новиот Megane ќе добие и седан изведба Новитет - Renault Fluence
Новиот Megane ќе добие и седан изведба
Како што беше случајот и со неговите претходници и новиот Megane ќе добие седан изведба, која ќе биде наследник на моделот Fluence, а ќе биде наменета за источните пазари... Повеќе
 
 
Renault Renault обвинет за измама во врска со штетните емисии Мотори - Renault
Renault обвинет за измама во врска со штетните емисии
По Volkswagen, францускиот Renault може да стане следниот производител вовлечен во скандал за штетните емисии на своите дизел агрегати... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Објавени ексклузивни фотографии од новиот Renault Megane Новитет - Renault Megane - old
Објавени ексклузивни фотографии од новиот Renault Megane
Продажбата на целосно новиот Renault Megane ќе започне следното лето и тоа најпрво со моделот GT, од кој неодамна беа претставени ексклузивни фотографии... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави концептот Coupé Corbusier Концепт - Renault
Renault го претстави концептот Coupé Corbusier
Renault ги објави првите фотографии и детали за својот нов концепт модел, со кој производителот ја одбележува педесетгодишнината од смртта на познатиот француски архитект Ле Корбизје, чие вистинско име било Ша... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Франкфурт 2015: добредојде за четвртата генерација на Renault Megane Новитет - Renault Megane - old
Франкфурт 2015: добредојде за четвртата генерација на Renault Megane
Renault ја искористи можноста на саемот за автомобили во Франкфурт да ја претстави новата генерација на еден од своите водечки модели... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Renault ја најави франкфуртската премиера на новиот Megane Новитет - Renault Megane - old
Renault ја најави франкфуртската премиера на новиот Megane
Како што и претходно беше најавено, на претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Renault ќе ја претстави новата генерација на моделот Megane... Повеќе
 
 
Renault Renault со нов концепт - запознајте го ALASKAN Концепт - Renault
Renault со нов концепт - запознајте го ALASKAN
Renault го откри концептот ALASKAN и ги истакна своите амбициозни планови насочени кон пазарот за лесни комерцијални возила... Повеќе
 
 
Renault Koleos Темелно обновен Renault Koleos Идни модели - Renault Koleos
Темелно обновен Renault Koleos
Од техничка гледна точка моделот се базира на новиот Nissan X-Trail, од кој го презема значително поагресивниот off-road имиџ... Повеќе
 
 
Renault Renault ќе користи хибридна моторизација за следните RS модели Мотори - Renault
Renault ќе користи хибридна моторизација за следните RS модели
Од раководството на францускиот производител доаѓа веста дека новите RS модели во иднина би можеле да користат исклучиво електрични или хибридни агрегати... Повеќе
 
 
Renault Talisman Вака би изгледал Renault Talisman во караван изведба Занимливости - Renault Talisman
Вака би изгледал Renault Talisman во караван изведба
Без разлика на тоа дали е само „француски Passat“ или потполно оригинален Renault, Talisman предизвика големо медиумско внимание... Повеќе
 
 
Renault Talisman Приказ на Renault Talisman во купе изведба Занимливости - Renault Talisman
Приказ на Renault Talisman во купе изведба
Иако потсетува на Aston Martin, мора да се признае, овој дигитален приказ на наследникот на Laguna купе изгледа навистина импресивно... Повеќе
 
 
Renault Renault 4 сепак ќе добие наследник!? Идни модели - Renault
Renault 4 сепак ќе добие наследник!?
Францускиот производител продолжува со заживувањето на ретро дизајнот... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави концептниот Alpine Celebration Концепт - Renault
Renault го претстави концептниот Alpine Celebration
Renault овој викенд на Le Mans го претстави концепт моделот Alpine Celebration, со кој се обележуваа 60-тиот роденден на Alpina... Повеќе
 
 
Renault Renault го потврди производството на концептот Oroch Новитет - Renault
Renault го потврди производството на концептот Oroch
Француската компанија објави скици од продукциската изведба на концептот Oroch, кој премиерно ќе биде претставен на 18-ти овој месец... Повеќе
 
 
Renault Clio RS Макс Верстапен го поведе својот татко на „експлозивно“ возење Formula 1 - Renault Clio RS
Макс Верстапен го поведе својот татко на „експлозивно“ возење
Погледнете го ова интересно видео интервју реализирано од страна на поранешниот Формула 1 возач Јос Верстапен, кој всушност разговара со својот син Макс, кој е најмладиот Ф1 пилот во историјата на натпреварува... Повеќе
 
 
Renault Renault Alpine концепт ќе биде претставен на Ле Ман Новитет - Renault
Renault Alpine концепт ќе биде претставен на Ле Ман
Се шират информации дека на претстојната трка 24 часа Ле Ман, Renault пред публиката ќе го претстави новиот концепт Alpine, како дел од планот за инвестиција вредна 600 милиони евра со која брендот Alpine ќе с... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Новиот Renault Megane ќе биде претставен на саемот во Франкфурт Идни модели - Renault Megane - old
Новиот Renault Megane ќе биде претставен на саемот во Франкфурт
Возилото ќе биде поставено на CMF платформата, која се користи и кај Nissan Pulsar... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави моделот KWID Новитет - Renault
Renault го претстави моделот KWID
Renault во Индија го претстави малиот кросовер KWID. Некои извори тврдат дека моделот ќе пристигне и во Европа и тоа под ознаката на Dacia, но засега нема официјална потврда која оди во прилог на овие информац... Повеќе
 
 
Renault Clio Renault Clio со клима и дисплеј на допир за 9.990 евра Македонија - Renault Clio
Renault Clio со клима и дисплеј на допир за 9.990 евра
Со изглед на кој случајните минувачи не остануваат рамнодушни, вистинска функционалност и богата опрема, Clio е сега достапен за само 9.990 евра... Повеќе
 
 
Renault Нов SUV модел од Renault Идни модели - Renault
Нов SUV модел од Renault
Теофилис Чин, искусниот манипулатор со фотографии, го предвиде изгледот на следниот Renault SUV модел со седум седишта... Повеќе
 
 
Renault Renault е подготвен да го заживее брендот Alpine Маркет / Бизнис - Renault
Renault е подготвен да го заживее брендот Alpine
Според последните сознанија, првенецот би можел да ја носи ознаката AS1, скратеница од Alpine Sport 1... Повеќе
 
 
Renault Новиот SUV Renault Kadjar претставен во Женева Новитет - Renault
Новиот SUV Renault Kadjar претставен во Женева
По дебито на кросовер SUV моделот Renault Kadjar на саемот во Женева, францускиот производител објави детали и спецификации за автомобилот ... Повеќе
 
 
Renault До 2020-та Renault и Nissan ќе создадат свои автономни модели Технологија - Renault
До 2020-та Renault и Nissan ќе создадат свои автономни модели
Шефот на Renault Nissan алијансата, Карлос Госн, неодамна истакна дека до 2020-та година на патиштата ќе бидат присутни целосно автономни Renault и Nissan автомобили... Повеќе
 
 
Renault Laguna Погледнете како би изгледала новата Renault Laguna Идни модели - Renault Laguna
Погледнете како би изгледала новата Renault Laguna
Renault активно работи на потполно новата генерација на Laguna... Повеќе
 
 
Renault Koleos Новиот Renault Koleos ќе биде поголем од својот претходник Новитет - Renault Koleos
Новиот Renault Koleos ќе биде поголем од својот претходник
Извори блиски до Renault објавија информации во кои е објаснето одлуката на Renault за новиот модел наречен Koleos... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави новиот кросовер во својата понуда Новитет - Renault
Renault го претстави новиот кросовер во својата понуда
Renault ги објави првите податоци, фотографии и видео запис за моделот Kadjar... Повеќе
 
 
Renault Дали алуминиумските батерии на Renault ќе ги променат електричните автомобили? Електрични автомобили - Renault
Дали алуминиумските батерии на Renault ќе ги променат електричните автомобили?
Поточно станува збор за алуминиумско воздушни батерии... Повеќе
 
 
Renault Renault планира повторна продажба на моделот 5 Идни модели - Renault
Renault планира повторна продажба на моделот 5
Според последните извештаи, Renault наскоро планира на купувачите да им понуди наследнит на Renault 5... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Вака би можел да изгледа новиот Renault Megane Идни модели - Renault Megane - old
Вака би можел да изгледа новиот Renault Megane
Renault започна со обнова на својата понуда со воведување на новите генерации на моделите Clio и Twingo, а наскоро ќе започне продажбата и на новиот Espace. На ред е и Laguna, a не треба да се заборави дека и ... Повеќе
 
 
Renault Renault го најави доаѓањето на неколку нови модели Идни модели - Renault
Renault го најави доаѓањето на неколку нови модели
Извршниот потпретседател на групацијата Renault, Стефан Мулер, откри нови детали за плановите на францускиот производител... Повеќе
 
 
Renault Twingo Новото Renault Twingo пристигна во Македонија Македонија - Renault Twingo
Новото Renault Twingo пристигна во Македонија
Oвластениот увозник и сервисер за моделите од Renault Nissan групацијата - „Аутомотив Груп“ го изложи новиот градски автомобил Renault Twingo... Повеќе
 
 
Renault Renault претстави 2-цилиндричен, двотактен дизел мотор Мотори - Renault
Renault претстави 2-цилиндричен, двотактен дизел мотор
Модерните мотори не мора да бидат големи или премногу силни за да предизвикаат интерес. Еден од најдобрите примери за тоа е новиот 2-цилиндричен, двотактен дизел мотор од Renault ... Повеќе
 
 
Renault Espace - old3 Претставен новиот Renault Espace Премиерa - Renault Espace - old3
Претставен новиот Renault Espace
Новата генерација, претставена на саемот во Париз, е полесна за околу 250 килограми, што заедно со напредната моторизацијата ќе придонесе за 20% подобрена економичност... Повеќе
 
 
Renault Clio Renault повлекува половина милион возила Безбедност - Renault Clio
Renault повлекува половина милион возила
Францускиот производител Renault е принуден да повлече околу половина милион автомобили поради можни проблеми со системот за сопирање... Повеќе
 
 
Renault Espace - old3 Renault ги објави првите фотографии од новиот Espace Новитет - Renault Espace - old3
Renault ги објави првите фотографии од новиот Espace
На годинашниот саем за автомобили во Париз ќе биде претставена новата генерација на моделот Espace кој ќе донесе големи промени во однос на својот претходник... Повеќе
 
 
Renault Renault Sport го претстави R.S. 01 со моќност над 500 КС Новитет - Renault
Renault Sport го претстави R.S. 01 со моќност над 500 КС
Дали овој модел ќе изврши некакво влијание врз стандардната понуда на францускиот производител, засега останува непознато... Повеќе
 
 
Renault Twingo Renault Twingo III Новитет - Renault Twingo
Renault Twingo III
Renault го промовираше новиот Twingo на улиците на неколку европски метрополи пред официјалниот почеток на продажбата на овој модел. На ваков начин, францускиот производител се обиде да прикаже како малиот гра... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Renault го претстави Mеgane RS 275 Trophy-R Новитет - Renault Megane RS
Renault го претстави Mеgane RS 275 Trophy-R
Renault го промовираше Megane RS 275 Trophy-R, односно специјалната изведба која постави нов рекорд на познатиот Nürburgring за модели со погон на предните тркала... Повеќе
 
 
Renault Clio Тест – Renault Clio 0.9 TCe Тест - Renault Clio
Тест – Renault Clio 0.9 TCe
Со целосно нов дизајн, наменет да ги раздвижи чувствата на најмладите, новото Clio е вистинско освежување во ниската класа... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Leon Cupra против Megane RS Споредби - Renault Megane RS
Leon Cupra против Megane RS
Откако Seat Leon Cupra ја презема неофицијалната титула за најбрз автомобил со погон на предните тркала од Renault Megane, со нетрпение очекувавме директна споредба на овие два автомобила ... Повеќе
 
 
Renault Претставен новиот Renault Traffic Новитет - Renault
Претставен новиот Renault Traffic
Откако минатиот месец беше прикажан најавниот teaser, сега Renault и официјално ја претстави новата генерација на моделот Traffic која на пазарот ќе пристигне ова лето... Повеќе
 
 
Renault Twingo Женева 2014: Renault Twingo Новитет - Renault Twingo
Женева 2014: Renault Twingo
Спортскиот мотор во задниот дел на автомобилот и погонот на задните тркала, го прават новото Twingo нешто како Porsche 911 за работничката класа ... Повеќе
 
 
Renault Renault го претстави новиот мотор со 160 КС Мотори - Renault
Renault го претстави новиот мотор со 160 КС
Renault го претстави новиот bi-turbo дизел мотор кој планира да го вгради во своите возила од D и E сегментот... Повеќе
 
 
Renault Од PlayStation до Formula 1! Занимливости - Renault
Од PlayStation до Formula 1!
Јан Марденбороу е новиот возач на Red Bull, кој ќе се кали во серијата GP3. Интересно за него е што целото искуство го има собрано на играта Gran Turismo за Sony PlayStation!... Повеќе
 
 
Renault Twingo Официјално – новото Renault Twingo! Новитет - Renault Twingo
Официјално – новото Renault Twingo!
Ова се првите официјални фотографии од новото Twingo, кое ќе има мотор во задниот дел и погон на задните тркала!... Повеќе
 
 
Renault Renault продолжува со освежување на својата понуда Идни модели - Renault
Renault продолжува со освежување на својата понуда
Следниот нов модел кој ќе се базира на CMF2 платформата, развиена во партнерство со Nissan, ќе биде новиот Escape, кој на пазарот треба да се појави кон крајот на наредната година... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Renault Megane 2014: Естетски корекции и нов мотор Новитет - Renault Megane - old
Renault Megane 2014: Естетски корекции и нов мотор
Renualt неодамна ги објави првите слики од модернизираната серија Megane. Hatch - back изведбата со пет врати, караванот Grandtour, Cabriolet верзијата со три врати како и спортските верзии GT и RenaultSport, ... Повеќе
 
 
Renault Twingo Новиот Renault Twingo ќе се продава само со пет врати Идни модели - Renault Twingo
Новиот Renault Twingo ќе се продава само со пет врати
Оперативниот шеф на Renault, Карлос Таварес, неодамна откри неколку детали за новиот Twingo... Повеќе
 
 
Renault Новиот Renault Twingo пристигнува наредната година Идни модели - Renault
Новиот Renault Twingo пристигнува наредната година
Развојот на овој модел веќе е во напредна фаза, а Renault дејствува заедно со Daimler, така што новите Twingo и Smart ForFour ќе бидат браќа близнаци кои делат заедничка платформа и голем дел на други компонен... Повеќе
 
 
Renault Clio 3 Дали се исплати да купите Renault Clio DCI од 2005-та, со изминати 86.000 километри Прашања и одговори - Renault Clio 3
Дали се исплати да купите Renault Clio DCI од 2005-та, со изминати 86.000 километри
Таа серија имаше проблеми со вбризгувањето, а и изминатата километража е сомнителна... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Еве како би изгледал новиот Renault Megane Новитет - Renault Megane - old
Еве како би изгледал новиот Renault Megane
Новиот Renault Megane ќе дебитира на Frankfurt Motor Show 2013-та а двете приложени фотографии во овој текст би требало да бидат навестување за тоа како ќе изгледа истиот... Повеќе
 
 
Renault Alpine A110-50 Concept Официјална промоција на концептот Alpine A110-50 од Renault Концепт - Renault Alpine A110-50 Concept
Официјална промоција на концептот Alpine A110-50 од Renault
Минатата година, Renault го реализираше концептот Alpine A110-50 со цел да ја одбележи 50-годишнината од промоцијата на оригиналниот Renault A110, но моравме да го чекаме тековниот саем за автомобили во Шангај... Повеќе
 
 
Renault Laguna Редизајнирана Renault Laguna Новитет - Renault Laguna
Редизајнирана Renault Laguna
Последната генерација на Laguna веќе има шест години, што значи дека се приближува времето за нов модел. Сепак, со својот последен дизајн, францускиот производител реши да ни го скрати времето на исчекување... Повеќе
 
 
Renault Twin'Z - нов концепт од Renault Концепт - Renault
Twin'Z - нов концепт од Renault
Renault неодамна ги објави првите фотографии и спецификации нa овој концепт. Станува збор за мал електричен автомобил со пет врати и погон на задните тркала, што претставува најава за следната генерација на Tw... Повеќе
 
 
Renault Clio Grandtour Renault Clio Grandtour 2013 Новитет - Renault Clio Grandtour
Renault Clio Grandtour 2013
Караванската изведба на Clio е за 21 цм подолга од стандардната, багажникот нуди 443 литри и што е најважно, задржани се добрите возни карактеристики... Повеќе
 
 
Renault Нов мал автомобил од Renault Новитет - Renault
Нов мал автомобил од Renault
Моделот беше забележан неодамна во Мадрид ... Повеќе
 
 
Renault Captur Женева 2013 – Renault Captur е фенси и функционален Саеми - Renault Captur
Женева 2013 – Renault Captur е фенси и функционален
Новиот мал SUV на Renault ќе му конкурира на Nissan Juke во дизајнот, но и на Suzuki SX4 и Skoda Yeti во функционалноста... Повеќе
 
 
Renault Scenic Scenic во кросовер варијанта XMOD Новитет - Renault Scenic
Scenic во кросовер варијанта XMOD
Францускиот производител ја збогатува гамата со SUV варијанта на Scenic, која ќе се вика XMOD... Повеќе
 
 
Renault Captur Официјално – Renault Captur Новитет - Renault Captur
Официјално – Renault Captur
Излегоа и првите официјални фотографии од новиот SUV на Renault, конкурент во популарната класа каде владеат Skoda Yeti и Nissan Juke... Повеќе
 
 
Renault Captur Captur е играчот на Renault во ниската SUV класа Новитет - Renault Captur
Captur е играчот на Renault во ниската SUV класа
Се попопуларните теренци од ниската класа добиваат нов конкурент – Captur на Renault ќе го види светлото на денот во исто време со 2008, кој заедно со Yeti и Juke, се очекува да му биде главен конкурент... Повеќе
 
 
Renault Групацијата Renault-Nissan го презема брендот Lada!? Маркет / Бизнис - Renault
Групацијата Renault-Nissan го презема брендот Lada!?
Ова би бил одличен финансиски потег, затоа што продажбата на нови возила во Русија, споредено со 2011-та, порасна за цели 40 %... Повеќе
 
 
Renault Fluence Освежениот Renault Fluence со премиера во Истанбул Саеми - Renault Fluence
Освежениот Renault Fluence со премиера во Истанбул
Во изгледот, новиот Fluence го следи “помалиот брат” – Clio... Повеќе
 
 
Renault Clio RS200 - 2013 Renault Clio Williams – легендата се враќа! Тјунинг - Renault Clio RS200 - 2013
Renault Clio Williams – легендата се враќа!
На почетокот на 2014-та, а ќе биде базиран на новото Clio RS... Повеќе
 
 
Renault Clio Grandtour Заедно со Clio RS200, Renault го претстави и Clio Grandtour Саеми - Renault Clio Grandtour
Заедно со Clio RS200, Renault го претстави и Clio Grandtour
Практичен, елегантен, претставен во Париз, а го очекуваме во продажба напролет 2013-та... Повеќе
 
 
Renault Clio RS200 - 2013 Renault Clio RS200 ќе менува брзини за 150 милисекунди Саеми - Renault Clio RS200 - 2013
Renault Clio RS200 ќе менува брзини за 150 милисекунди
200-те КС се резултат на 1.6-литарски мотор со турбо... Повеќе
 
 
Renault Twingo old Renault ја пополнува празнината меѓу Twingo и Tweezy Идни модели - Renault Twingo old
Renault ја пополнува празнината меѓу Twingo и Tweezy
Автомобилот би требало да носи назив Twingo City, а би пристигнал на пазарот во наредните неколку години... Повеќе
 
 
Renault Twizy Z.E. Renault за купен еден автомобил, дава еден гратис Маркет / Бизнис - Renault Twizy Z.E.
Renault за купен еден автомобил, дава еден гратис
Се работи за купени Laguna, Latitude или Espace, додека подарокот е Twizy... Повеќе
 
 
Renault Twizy Z.E. LG и Renault заеднички развиваат батерии Технологија - Renault Twizy Z.E.
LG и Renault заеднички развиваат батерии
Кои ќе ги напојуваат електричните автомобили (EV) на Францускиот производител, за Францускиот пазар... Повеќе
 
 
Renault Megane Coupe GT&Gt Line Вака ќе изгледа новото Renault Megane Coupé? Идни модели - Renault Megane Coupe GT&Gt Line
Вака ќе изгледа новото Renault Megane Coupé?
Иако ова не се официјалните нацрти, истите даваат прилично реален одраз на иднината на популарниот Француски компактен автомобил... Повеќе
 
 
Renault Renault со луксузен бренд, по примерот Nissan-Infiniti!? Маркет / Бизнис - Renault
Renault со луксузен бренд, по примерот Nissan-Infiniti!?
Французите се обидоа со Vel Satis да се пробијат во премиум сегментот. Не им успеа... Повеќе
 
 
Renault Grand Kangoo Renault Grand Kangoo ќе има 7 седишта Новитет - Renault Grand Kangoo
Renault Grand Kangoo ќе има 7 седишта
Французите ја проширија палетата на Kangoo автомобили. Grand Kangoo ќе има две потполно независни и отстраниви седишта, а е базиран на L2 каросеријата... Повеќе
 
 
Renault Clio Grandtour Новото Renault Clio добива и караван изведба во 2013-та Идни модели - Renault Clio Grandtour
Новото Renault Clio добива и караван изведба во 2013-та
По претставувањето на четвртата генерација на малото Clio, Renault низ видео ни го покажува развојот на караван изведбата... Повеќе
 
 
Renault Clio Новото Renault Clio – усовршена платформа и нови мотори Идни модели - Renault Clio
Новото Renault Clio – усовршена платформа и нови мотори
Clio, со своите четири генерации, е продаден во неверојатни 11.5 милиони примероци... Повеќе
 
 
Renault Clio RS200 - 2013 Новото Renault Clio RS ќе има 200 КС Идни модели - Renault Clio RS200 - 2013
Новото Renault Clio RS ќе има 200 КС
Кои ќе бидат обезбедени од страна на 1.6-литарскиот мотор со турбо-полнач... Повеќе
 
 
Renault Espace - old3 Renault Espace – редизајниран хотел на четири тркала Новитет - Renault Espace - old3
Renault Espace – редизајниран хотел на четири тркала
Поимот за голем моноволумен автомобил, наскоро пристигнува во ново руво ... Повеќе
 
 
Renault Espace - old3 Новиот Renault Espace ќе троши 5.7 l/100 km Новитет - Renault Espace - old3
Новиот Renault Espace ќе троши 5.7 l/100 km
Покрај многуте новитети што ги нуди – потрошувачката на гориво е одлична, ако се земе во предвид масата на возилото... Повеќе
 
 
Renault Alpine A110-50 Concept Renault го враќа Alpine, со А110-50 Concept Концепт - Renault Alpine A110-50 Concept
Renault го враќа Alpine, со А110-50 Concept
Концептот на Alpine, е базиран на Renault Megane Trophy... Повеќе
 
 
Renault Renault го развива моделот i2 во соработка со Nissan Идни модели - Renault
Renault го развива моделот i2 во соработка со Nissan
Се работи за мал, достапен градскит автомобил... Повеќе
 
 
Renault Во Renault планираат стандардизација на авто-деловите Маркет / Бизнис - Renault
Во Renault планираат стандардизација на авто-деловите
Следејќи го примерот на нивниот деловен партнер – Nissan... Повеќе
 
 
Renault Talisman Talisman – најлуксузниот Renault почнува со производство Новитет - Renault Talisman
Talisman – најлуксузниот Renault почнува со производство
Светската премиера на Renault Talisman ќе се случи во Пекинг... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Renault ја претстави Mégane Collection 2012 Новитет - Renault Megane - old
Renault ја претстави Mégane Collection 2012
Верзиите Мégane GT и RS се истакнуваат како врв во Kолекцијата 2012... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Претставена конечната верзија на Renault Zoe Новитет - Renault Zoe Z.E.
Претставена конечната верзија на Renault Zoe
Малиот електромобил ќе поминува и до 210 km само на батерии... Повеќе
 
 
Renault Најлуксузниот Renault ќе се вика Talisman Новитет - Renault
Најлуксузниот Renault ќе се вика Talisman
Французите “загризаа” и за премиум сегментот... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Megane RS – 265 коњи за британскиот пазар Новитет - Renault Megane RS
Megane RS – 265 коњи за британскиот пазар
Почнувајќи од вчера, подобрениот Renault Megane RS е достапен за нарачка на купувачите од Велика Британија за цена од околу 26 000 евра за 256 Cup верзијата и 30 900 евра за 265 моделот... Повеќе
 
 
Renault Renault ќе ја враќа легендарната 5-ка? Идни модели - Renault
Renault ќе ја враќа легендарната 5-ка?
Изгледа дека францускиот производител сериозно размислува за лансирање на модерна интерпретација на легендарниот компактен автомобил, Renault 5... Повеќе
 
 
Renault Scenic Renault го лансира новиот Scenic и Grand Scenic Новитет - Renault Scenic
Renault го лансира новиот Scenic и Grand Scenic
Кога се работи за нови минивени, ретко кога може да очекуваме феноменални новини и неверојани дизајни, но можеби ќе го промените мислењето кога ќе ги запознаете 2012 Renault Scenic и неговиот поголем брат Gran... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Нови мотори, светла и електроника: Renault Megane 2012 Новитет - Renault Megane - old
Нови мотори, светла и електроника: Renault Megane 2012
По модернизираниот модел Scenic, Renault ни го претставува модернизираниот Megane кои го „влечат“ нови сили, но и го краси збогатен екстериер... Повеќе
 
 
Renault Twingo old Renault Twingo во светот на уметноста Занимливости - Renault Twingo old
Renault Twingo во светот на уметноста
За да го прослави доаѓањето на новото Twingo hatchback, Renault ја сподели креативната страна со вистински таленти, а резултатите се зачудувачки... Повеќе
 
 
Renault Scenic Се разубави најпродаваниот европски моноволуменeц - Renault Scenic Новитет - Renault Scenic
Се разубави најпродаваниот европски моноволуменeц - Renault Scenic
Неколку хромирани делови, дневни LED светла, редизајнирани браници напред и назад... Новиот Scenic е комплетно подготвен... Повеќе
 
 
Renault Twingo old И официјално - новото Renault Twingo Новитет - Renault Twingo old
И официјално - новото Renault Twingo
Renault ја претстави најновата верзија на нивното популарно mini, 2012 Twingo ... Повеќе
 
 
Renault Clio 3 Sport Renault се здружи со ѓаволот Новитет - Renault Clio 3 Sport
Renault се здружи со ѓаволот
Името на ограничената верзија на Clio RS најавува дека зад лицето на ангел, се крие ѓаволот... Повеќе
 
 
Renault Renault повлекува 5000 возила Занимливости - Renault
Renault повлекува 5000 возила
Поради грешка во вентилите, 1.2 бензинските мотори произведени во Шпанија, а вградени во околу 5000 возила на Renault и Dacia се повлекуваат на поправка.... Повеќе
 
 
Renault Нови мотори од Renault Мотори - Renault
Нови мотори од Renault
Турбодизелскиот Energy dCi 130, Energy dCi 110 и бензинскиот Energy TCe 115 се новите адутите на моделите на Renault ... Повеќе
 
 
Renault Twingo - old Откриено освеженото Twingo Новитет - Renault Twingo - old
Откриено освеженото Twingo
Како што бидува денес, првата фотографија од рестилизираното Renault Twingo, беше покажана на социјалната мрежа Twitter... Повеќе
 
 
Renault Clio Renault и Williams спремаат компактна ракета Концепт - Renault Clio
Renault и Williams спремаат компактна ракета
Како некогаш... Повеќе
 
 
Renault Renault 4 – половина век подоцна Концепт - Renault
Renault 4 – половина век подоцна
По повод прославата 50 години од лансирањето на еден од најуспешните модели во автомбилизмот, Renault организираше натпревар за модерна интерпретација на класикот... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Megane му дише во врат на BMW M3 Занимливости - Renault Megane RS
Megane му дише во врат на BMW M3
Штоперката не лаже... Повеќе
 
 
Renault Koleos Редизајниран Renault Koleos Премиерa - Renault Koleos
Редизајниран Renault Koleos
Произведен во Renault Samsung Motors фабриката во Бусан, Јужна Кореја, која е позната по својот извонреден квалитет. покрај тоа што е замислен и дизајниран од страна на Renault, ги користи придобивките од техн... Повеќе
 
 
Renault Megane RS Megane RS Trophy - најопасниот Renault Тјунинг - Renault Megane RS
Megane RS Trophy - најопасниот Renault
Megane на Renault е автомобил кој и во стандардната верзија е моќна машина која ги јаде кривините и рамнините за доручек, ручек и вечера... Повеќе
 
 
Renault Продажбата на Renault во слободен пад Маркет / Бизнис - Renault
Продажбата на Renault во слободен пад
Од минатиот мај, продажбата на Renault паднала за алармантни 35% во Франција, пренесува радиостаницата BMF, која воедно тврди дека дистрибутерите на автомобили почнале да ги нудат поедини модели на Renault Cl... Повеќе
 
 
Renault Twizy Z.E. Renault Twizy со почетна цена од 6990 евра Новитет - Renault Twizy Z.E.
Renault Twizy со почетна цена од 6990 евра
TWIZY е електричен автомобил на Renault, порано најавен со истоимениот концептен модел, а кој на пазарот ќе се појави кон крајот на оваа година. Цената на производната изведба ќе тргне од 6990 евра. ... Повеќе
 
 
Renault Laguna Renault ќе ја претстави обновената Laguna Новитет - Renault Laguna
Renault ќе ја претстави обновената Laguna
Посилен и поизразен изглед на предниот дел му дава тон на целото возило. Дизајнот на предниот дел ги привлекува погледите на својот нагласен и динамичен изглед. ... Повеќе
 
 
Renault Renault подготвува нов систем на полнење на електричните автомобили Занимливости - Renault
Renault подготвува нов систем на полнење на електричните автомобили
Малата брзина на полнење на батериите, моментално е една од најголемите слабости на електричните автомобили.... Повеќе
 
 
Renault Twizy Z.E. Renault Twizy - Во Франција веќе од 6990 евра Маркет / Бизнис - Renault Twizy Z.E.
Renault Twizy - Во Франција веќе од 6990 евра
Продажбата на моделот Twizy ќе започне од 2012 година, но во Франција е веќе позната цената на овој интересен автомобил... Повеќе
 
 
Renault Женева 2011: Renault R-Space	 Концепт - Renault
Женева 2011: Renault R-Space
Renault во Женева претстави концепт, кој го најавува изгледот на новите големопросторни модели на францускиот бренд. ... Повеќе
 
 
Renault Fluence Renault и Better place го носат Fluence ZE на пазарот во првото полугодие годинава Новитет - Renault Fluence
Renault и Better place го носат Fluence ZE на пазарот во првото полугодие годинава
Renault и Better Place го објавија новиот проширен договор кој се однесува на првото електрично возило, Fluence ZE. Двете компании се обврзаа да продадат барем 100.000 возила во Израел и Данска до 2016 година.... Повеќе
 
 
Renault Шлаканица за конкурентите – Renault Captur Концепт - Renault
Шлаканица за конкурентите – Renault Captur
Ако досега се сомневавте, во Женева би требало да стигне конечната потврда дека иднината на автоиндустријата и припаѓа на кросоверите... Повеќе
 
 
Renault Renault со свој бренд на гуми! Маркет / Бизнис - Renault
Renault со свој бренд на гуми!
Renault е првиот производител во светот, кој пневматиците за новите возила нема да ги набавува од надворешен набавувач, туку ќе ги произведува сам!... Повеќе
 
 
Renault Megane RS „Најлутиот“ Megane досега – Renault Megane RS N4! Новитет - Renault Megane RS
„Најлутиот“ Megane досега – Renault Megane RS N4!
Renault Megane RS N4 е спортската верзија на Megane, која е спремна за трки на асфалт и како што изјавија од Renaut – да постави нови стандарди.... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. 15.000 евра за електричниот Renault Zoe, ама без батерија Новитет - Renault Zoe Z.E.
15.000 евра за електричниот Renault Zoe, ама без батерија
На овогодинешниот авто саем во Париз, Renault ни покажа концептна варијанта на компактен градски електричен автомобил Zoe, кој со мали измени наскоро би требало да се најде во сериско производство. ... Повеќе
 
 
Renault Zoe Z.E. Прв поглед на Renault Zoe Новитет - Renault Zoe Z.E.
Прв поглед на Renault Zoe
Моделот со кој се запознавме на саемот во Париз, ќе почне да се продава во средината на 2012 година. Со должина од 4.1 метар, Zoe е позициониран помеѓу Clio и Megane, а ќе го придвижува електромотор од 82 КЅ и... Повеќе
 
 
Renault Renault под висок напон во Париз Саеми - Renault
Renault под висок напон во Париз
Францускиот производител, на домашниот саем се претстави со цела плејада електрични возила, како спортскиот концепт Dezir, електричниот модел од ниската класа ZOE и градскиот мини автомобил Twizy... Повеќе
 
 
Renault Latitude Наскоро и Renault Latitude Идни модели - Renault Latitude
Наскоро и Renault Latitude
Досегашниот успех на Renault во Русија е причина официјалната промоцијата на најновиот модел на овој француски производител да биде во Москва. ... Повеќе
 
 
Renault Renault даде понуда за SsangYong Маркет / Бизнис - Renault
Renault даде понуда за SsangYong
Францускиот производител заедно со својот корејски „огранок“ Renault Samsung Motor и јапонскиот Nissan, даде понуда за откупување на корејскиот SsangYong Motor Co... Повеќе
 
 
Renault Latitude Нов обид за влез во премиум сегментот – Renault Latitude Новитет - Renault Latitude
Нов обид за влез во премиум сегментот – Renault Latitude
Досегашните обиди на Renault во високата класа поминаа целосно незабележани. Последниот од нив, Vel Satis, со својот екстравагантен, по малку и чуден дизајн, помина многу лошо во Европа... Повеќе
 
 
Renault Megane CC - old За облаци купе, за сонце кабриолет - Renault Megane Coupe-Cabriolet Премиерa - Renault Megane CC - old
За облаци купе, за сонце кабриолет - Renault Megane Coupe-Cabriolet
Renault Megane Coupe-Cabriolet премиерно беше претставен во Март оваа година, а деновиве започна неговата продажба во западна Европа. Со шестата каросериска изведба, според толкувањата од Renault, комплетиран... Повеќе
 
 
Renault Clio 3 Новата француска сензација - Renault Clio Идни модели - Renault Clio 3
Новата француска сензација - Renault Clio
Новото Clio има две задачи: да ја врати позицијата број еден во најголемиот европски сегмент, и да постави нови стандарди во поглед на дизајнот... Повеќе
 
 
Renault Fluence Renault Fluence и Dacia Sandero Stepway премиерно и кај нас Македонија - Renault Fluence
Renault Fluence и Dacia Sandero Stepway премиерно и кај нас
Наследникот на седан верзијата на Megane и своевидната SUV верзија на Dacia Sandero, доживеаја премиера и на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Renault Алијансата Renault-Nissan преговара со Mercedes Маркет / Бизнис - Renault
Алијансата Renault-Nissan преговара со Mercedes
Јапонските медиуми јавуваат за преговори на француско – јапонската алијанса со германскиот производител околу делење на технологијата.... Повеќе
 
 
Renault Megane CC - old Пристигнува новиот Renault Megane CC Новитет - Renault Megane CC - old
Пристигнува новиот Renault Megane CC
На претстојниот саем во Женева, Renault ја припрема новата генерација на Megane Coupe - Cabriolet. Новиот убавец на Renault е спој на елеганција на купе и задоволство на возење со спуштен кров. ... Повеќе
 
 
Renault Wind Роудстер изведба на Twingo – Renault Wind Новитет - Renault Wind
Роудстер изведба на Twingo – Renault Wind
На саемот во Женева, Renault ќе ја претстави кабрио изведбата на Twingo, која ќе се вика Wind, а ќе биде достапна само како роудстер верзија, односно само со две седишта... Повеќе
 
 
Renault Франкфурт 2009: Електрична офанзива на Renault Саеми - Renault
Франкфурт 2009: Електрична офанзива на Renault
Најголемиот француски производител во Франкфурт излезе со цела гама на возила со електричен погон, односно со нулта штетна емисија. Иако се уште се концепти, сите четири модели се наменети за скорешна масовн... Повеќе
 
 
Renault Megane - old Renault Megane 1,5 dCi 105 - за вистинско опуштање... Тест - Renault Megane - old
Renault Megane 1,5 dCi 105 - за вистинско опуштање...
Францускиот компакт веќе една деценија успешно ја води битката со германските и јапонските конкуренти, но има лоша репутација за квалитет – се наоѓа на самото дно за задоволство на купувачите.... Повеќе
 
 
Renault Clio 3 Renault Clio - стабилност, Пред се Тест - Renault Clio 3
Renault Clio - стабилност, Пред се
Новото Clio e репер во класата кога станува збор за пространост, рафинираност и сигурност. Огромната кабина, одличната звучна изолација и 5-те ѕвездички на EURO NCAP краш тестот го поставуваат на вистинскиот п... Повеќе
 
 
Renault Twingo 2 Sport Перверзно Twingo со V8 мотор! Тјунинг - Renault Twingo 2 Sport
Перверзно Twingo со V8 мотор!
V8 моторите не се ништо ново во авто – индустријата, но кога таков мотор ќе се вгради во Renault Twingo, е тогаш станува интересно. Францускиот производител на мотоцикли, Lazareth, се одлучи да му подари нова ... Повеќе
 
 
Renault Megane и Koleos пристигнаа и кај нас Македонија - Renault
Megane и Koleos пристигнаа и кај нас
Најпопуларниот француски компакт и првиот вистински SUV на Renault, пристигнаа и на нашиот пазар. Очекувањата од новиот Megane се големи, а цените нема да бидат многу повисоки од тие на актуелниот модел.... Повеќе
 
 
Renault Нов продажен салон за Renault, Nissan и Dacia Македонија - Renault
Нов продажен салон за Renault, Nissan и Dacia
И овие марки на автомобили добија свое место на популарната “улица на автомобилите”. Благодарение на Еуротехника - новиот дилер на Аутомотив Груп, генералниот импортер за групацијата Renault, бројните обожават... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Renault Megane 1,5 dCi 105 - за вистинско опуштање...

Повеќе >
koli.com.mk - Renault Megane - old Renault Megane 1,5 dCi 105 - за вистинско опуштање...
 
Renault Clio - стабилност, Пред се
Renault Fluence и Dacia Sandero Stepway премиерно и кај нас
Претставен пикапот на Renault - Alaskan
Нов продажен салон за Renault, Nissan и Dacia
Редизајниран Renault Koleos
Најлуксузниот Renault ќе се вика Talisman
И официјално - новото Renault Twingo
Renault Clio со клима и дисплеј на допир за 9.990 евра
Renault повлекува 5000 возила
Архива на Renault


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил