дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Porsche
   
24 прашања по повод Porsche Road Experience

По повод тест возењето со работен назив "Porsche Road Experience", кое се случува еднаш годишно, за годинашнава објава се решивме да ја направиме во формат прашања / одговори....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Porsche 24 прашања по повод Porsche Road Experience Македонија - Porsche
24 прашања по повод Porsche Road Experience
По повод тест возењето со работен назив "Porsche Road Experience", кое се случува еднаш годишно, за годинашнава објава се решивме да ја направиме во формат прашања / одговори.... Повеќе
 
 
Porsche 911 Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт Новитет - Porsche 911
Новото Porsche 911 Speedster ќе дебитира во Франкфурт
Под хаубата ќе се наоѓа 3.0 литарски twin-turbo мотор со 450 коњски сили и 550 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
Porsche  Потврден крајот на дизелите во Porsche? Новитет - Porsche
Потврден крајот на дизелите во Porsche?
Спортската марка најавува дека 2020 година ќе биде последна година за економичните мотори во Cayenne и Panamera... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche ќе ги исфрли сите дизел модели до 2020 година Новитет - Porsche
Porsche ќе ги исфрли сите дизел модели до 2020 година
Компанијата од Штутгард ќе нуди бензински, хибридни и електрични погонски склопови... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche го бележи најуспешното прво полугодие во историјата на компанијата Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche го бележи најуспешното прво полугодие во историјата на компанијата
Моделите Macan и Panamera се главни носители на растот на компанијата.... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche се повлекува од 24 часа Le Mans Инфо - Porsche
Porsche се повлекува од 24 часа Le Mans
Во последните четири години Porsche на легендардната трка на издржливост, славеше три пати... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche повторно обвинет за мамење Инфо - Porsche
Porsche повторно обвинет за мамење
Дизел моторите исто така опремени со направа за мамење на еко тестовите.... Повеќе
 
 
Porsche Porsche ќе ги бира своите купувачи Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche ќе ги бира своите купувачи
Компанијата не сака да препродавачите заработуваат на нивните автомобили... Повеќе
 
 
Porsche 911 Класикот на Porsche пристигна со 700 коњски сили Занимливости - Porsche 911
Класикот на Porsche пристигна со 700 коњски сили
Марката од Зуфенахсуен претстави нов 911 модел во GT2 RS верзија... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche излезе со интересни статистики Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche излезе со интересни статистики
Наскоро секој втор продаден Porsche автомобил ќе биде електричен... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Porsche со проблеми кај Panamera и Cayenne Инфо - Porsche Cayenne
Porsche со проблеми кај Panamera и Cayenne
Porsche ги отповикува овие модели, поради проблеми со брегастото вратило... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Porsche Cayenne не ги задоволи еколошките прописи Инфо - Porsche Cayenne
Porsche Cayenne не ги задоволи еколошките прописи
Германскиот SUV модел, падна на тестот со 3.0 литарскиот TDI мотор... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 Turbo S Exclusive Series со 607 коњски сили Новитет - Porsche 911
Porsche 911 Turbo S Exclusive Series со 607 коњски сили
Конечно пристигнаа повеќе информации поврзани со новиот ексклузивен модел на Porsche... Повеќе
 
 
Porsche 911 Неочекувано: Porsche 911 GTS побрз од GT3 верзијата Супер автомобили - Porsche 911
Неочекувано: Porsche 911 GTS побрз од GT3 верзијата
Најновиот модел Porsche 911 GTS неодамна ја посети познатата патека Нурбургринг каде што направи побрзо време од верзијата GT3... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche го доживеа својот дијамантски јубилеј Занимливости - Porsche 911
Porsche го доживеа својот дијамантски јубилеј
Дијамантски јубилеј: Милион произведени примероци на моделот Porsche 911... Повеќе
 
 
Porsche  Колку заработува Porsche на еден продаден автомобил? Маркет / Бизнис - Porsche
Колку заработува Porsche на еден продаден автомобил?
Веројатно секој од вас, се прашува колку заработуваат автомобилските производител од продажбата на еден автомобил?... Повеќе
 
 
Porsche Mission E нема да биде единственото електрично возило на Porsche Електрични автомобили - Porsche
Mission E нема да биде единственото електрично возило на Porsche
На почетокот на идната деценија, ќе започне производството на серијата електрични автомобили.... Повеќе
 
 
Porsche Macan SUV - Бум, хистерија или тренд?	Колумна - Porsche Macan
SUV - Бум, хистерија или тренд?
Од врвни модели до нискобуџетни, SUV има за секого. Побарувачката е голема, а кога има побарувачка има и понуди. Некои марки го прават тоа полесно, некои потешко, но евидентно е дека борбата во SUV сегментот е... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Повлекување на Porsche 918 Spyder Инфо - Porsche 918 Spyder Hybrid
Повлекување на Porsche 918 Spyder
После проблемите со заштитните појаси, сега се пронајдени и недостатоци во суспензијата... Повеќе
 
 
Porsche  И Porsche манипулирал со потрошувачката? Инфо - Porsche
И Porsche манипулирал со потрошувачката?
Извор од Porsche цел случај го пријави во Германското министерство за сообраќај... Повеќе
 
 
Porsche  Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила? Инфо - Porsche
Дали Porsche ќе им понуди на купувачите самовозачки возила?
Корисниците купуваат брзи автомобили за да ги возат, а не да бидат возени...... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche објави нови податоци за новата Panamera Хибриди - Porsche Panamera
Porsche објави нови податоци за новата Panamera
Германскиот производител уште еднаш ни ја претстави новата Panamera, но претстави и детали кои досега не беа објавени... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche најави Panamera која троши колку еден мопед Идни модели - Porsche Panamera
Porsche најави Panamera која троши колку еден мопед
Новата Panamera троши 2,5 литри на изминати 100км... Повеќе
 
 
Porsche 911 Порше направи Macan што е побрз од 911 Carrera Тјунинг - Porsche 911
Порше направи Macan што е побрз од 911 Carrera
Новиот Performance Pack кој Порше го претстави има 434кс.... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Пристигнува продолжена Porsche Panamera Идни модели - Porsche Panamera
Пристигнува продолжена Porsche Panamera
Кабриолет - изведбата на луксузната лимузина ќе дебитира на есенскиот салон за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
Porsche 911 Електрична 911-ка сеуште не е во план Новитет - Porsche 911
Електрична 911-ка сеуште не е во план
Дури за 10 години во Porsche 911 ќе се вградуваат електрични и хибридни погонски склопови... Повеќе
 
 
Porsche Panamera 7 сериозно брзи спортски автомобили кои новата Panamera Turbo ги победи на тркачката патека Супер автомобили - Porsche Panamera
7 сериозно брзи спортски автомобили кои новата Panamera Turbo ги победи на тркачката патека
Со време потребно за цел круг околу Nurburgring, од 7 минути и 38 секунди, Panamera Turbo „претекна“ многу супер-спортски автомобили и роудстери!... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Светска премиера на новата Porsche Panamera Премиерa - Porsche Panamera
Светска премиера на новата Porsche Panamera
Извршниот директор на Porsche, Oliver Blume ја претстави последната генерација на овој луксузен спортист во Берлин. ... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Ова е целосно новата Porsche Panamera Новитет - Porsche Panamera
Ова е целосно новата Porsche Panamera
Низ интернетот протекоа првите фотографии од новата Porsche Panamera, која донесува многу подопадлив дизајн, футуристички ентериер и нови мотори... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche ја повлече рекламата со Мухамед Али Занимливости - Porsche
Porsche ја повлече рекламата со Мухамед Али
Германскиот производител веќе не го емитува спотот од почитување кон починатата боксерска легенда.... Повеќе
 
 
Porsche 911 Неверојатна трансформација на Porsche 911 Занимливости - Porsche 911
Неверојатна трансформација на Porsche 911
Додека голем дел не би го погледнале ниту еднаш, еден искусен колекционер и луѓе од Porsche Classic тимот виделе во овој полураспаднат автомобили потенцијал, и после две години го вратиле во оригиналната состо... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche претстави канцелариско столче Занимливости - Porsche
Porsche претстави канцелариско столче
6.000 евра за чувство на седење како во моделот 911 Carrera GTD... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Погледнете како Porsche 918 Spyder развива 345 километри на час Занимливости - Porsche 918 Spyder Hybrid
Погледнете како Porsche 918 Spyder развива 345 километри на час
Дури и да не ги сакате хибридните автомобили, тешко дека новото милениче на Porsche ќе ве остави рамнодушен... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche ги награди работниците со по 8.911 евра Занимливости - Porsche
Porsche ги награди работниците со по 8.911 евра
Германскиот премиум производител во 2015 година, заработи 3,4 милијарди евра... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche ги урна сите рекорди во 2015 година Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche ги урна сите рекорди во 2015 година
Рекордна понуда пет години во низа... Повеќе
 
 
Porsche  Porsche го суспендираше договорот со Шарапова Занимливости - Porsche
Porsche го суспендираше договорот со Шарапова
Некогашната амбасадорка на значката, гази на мраз... Повеќе
 
 
Porsche 911 Во Женева претставен Porsche 911 R, наменет за традиционалисти Премиерa - Porsche 911
Во Женева претставен Porsche 911 R, наменет за традиционалисти
Porsche на Саемот за автомобили во Женева ја претстави и лимитираната серија 911 R, која ќе биде достапна, веќе можете да погодите, во само 911 примероци... Повеќе
 
 
Porsche Boxster Вест од Porsche која ќе ги разлути фановите Новитет - Porsche Boxster
Вест од Porsche која ќе ги разлути фановите
Што мислите вие за овој потег?... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche спрема хибридна и електрична верзија на 911 Новитет - Porsche 911
Porsche спрема хибридна и електрична верзија на 911
Германскиот производител неодамна ги тргна атмосферските мотори од понудата на 911, што наиде на многу негодување на кај традиционалистите, но додека „плачеме“ за нив, Porsche спрема хибридна и електрична вер... Повеќе
 
 
Porsche 911 Новиот Porsche Targa 4S пристигна во салонот на „Порше Македонија“ Македонија - Porsche 911
Новиот Porsche Targa 4S пристигна во салонот на „Порше Македонија“
Иконата меѓу супер спортските автомобили, во единствената Targa изведба, наменета за вистинските уживатели, можете да ја погледнете во салонот на Порше Македонија... Повеќе
 
 
Porsche Porsche-то на Џенис Џоплин продадено за 1,76 милиони долари Занимливости - Porsche
Porsche-то на Џенис Џоплин продадено за 1,76 милиони долари
Иако во својата популарна песна таа очајно бараше Mercedes-Benz, Џенис Џоплин го сакала своето Porsche 356C Cabriolet од 1964-та година, украсено со психоделичниот мурал со назив „Историја на универзумот“... Повеќе
 
 
Porsche Cayman - old Porsche Boxster и Cayman ќе добијат нови имиња и боксер мотори Новитет - Porsche Cayman - old
Porsche Boxster и Cayman ќе добијат нови имиња и боксер мотори
Porsche Boxster и Cayman се преименувани во 718 Boxster и 718 Cayman, а двата модели исто така ќе добијат и боксер мотори во рамки на нивната поголема обнова... Повеќе
 
 
Porsche Потврдено сериското производство на Porsche Mission E Идни модели - Porsche
Потврдено сериското производство на Porsche Mission E
Во септември, Porsche го претстави Mission Е, целосно електричен и прекрасен концепт чија задача ќе биде да го одземе приматот за „најкул“ електричен автомобил од Tesla ... Повеќе
 
 
Porsche 911 Ова е новиот 911 Turbo S – спринта до стотка за 2,9 секунди! Новитет - Porsche 911
Ова е новиот 911 Turbo S – спринта до стотка за 2,9 секунди!
Porsche ги освежи и Turbo изведбите, чие име е сега веќе и малку чудно, бидејќи сите модели имаат турбо мотор. Сепак, овие изведби и натаму ќе бидат за оние кои сакаат максимум перформанси... Повеќе
 
 
Porsche Porsche ќе основа сервисна мрежа за своите „олд - тајмери“ Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche ќе основа сервисна мрежа за своите „олд - тајмери“
Porsche е во процес на отворање на нова сервисна мрежа со која посебно ќе се фокусира на неговите класици. До 2018-та година, компанијата се стреми да има околу 100 вакви локации ширум светот, а неодамна беше ... Повеќе
 
 
Porsche 911 Први фотографии од следната генерација на Porsche 911 Идни модели - Porsche 911
Први фотографии од следната генерација на Porsche 911
Пред нас ги имаме првите шпионски фотографии од новата генерација на Porsche 911, забележана на прелиминарно тестирање, пред лансирањето кое се очекува во 2018-та година... Повеќе
 
 
Porsche Macan Porsche го претстави Macan GTS Новитет - Porsche Macan
Porsche го претстави Macan GTS
Porsche ги објави првите детали и официјални фотографии од новата изведба на моделот Macan... Повеќе
 
 
Porsche Porsche Mission E - електричен спортски седан кој се полни побрзо од Tesla Концепт - Porsche
Porsche Mission E - електричен спортски седан кој се полни побрзо од Tesla
Според производителот, Mission E ќе може да регенерира 80% од својата енергија за само 15 минути, со помош на системот Porsche Turbo Charging... Повеќе
 
 
Porsche 911 Звукот на новите турбо мотори на Porsche 911! Занимливости - Porsche 911
Звукот на новите турбо мотори на Porsche 911!
Со преоѓањето од атмосферски на турбо мотори во 911-ката, многу фанови се уплашија дека звукот веќе нема да биде толку добар. Еве прво видео кое го потврдува спротивното. И да, ставете слушалки.... Повеќе
 
 
Porsche 911 Следната генерација Porsche 911 достапна со хибриден погон Новитет - Porsche 911
Следната генерација Porsche 911 достапна со хибриден погон
Врвот на Porsche одлучи, новата 911-ка ќе биде достапна и во хибридна варијанта... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche ќе лансира нова изведба на 911, со акцент на задоволството при возењето Новитет - Porsche 911
Porsche ќе лансира нова изведба на 911, со акцент на задоволството при возењето
Според најновите информации, Porsche за 2016-та година подготвува специјална едиција на 911, со која ќе се стави акцент на задоволството во возењето и интеракцијата со возачот, додека пак моќноста ќе биде во в... Повеќе
 
 
Porsche Porsche развива технологија за полесно минување низ свиоци Технологија - Porsche
Porsche развива технологија за полесно минување низ свиоци
Веројатно една од неостварените желби на секој возач е брзото минување низ свиоците. Сепак, доколку се прашуваат инженерите од Porsche, во блиска иднина ваквата желба може да стане реалност... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 Turbo S со громогласен „крик“ Занимливости - Porsche 911
Porsche 911 Turbo S со громогласен „крик“
Низ улиците на Лондон „дивее“ разновидна „егзотика“. Сопствениците буквално се натпреваруваат кој ќе има поуникатен транспорт... Повеќе
 
 
Porsche Porsche работи на нов понапреден темпомат Технологија - Porsche
Porsche работи на нов понапреден темпомат
Според последните информации, Porsche работи на нов понапреден темпомат со кој подобро ќе се совладуваат свиоците, а водено ќе се намали и потрошувачката на гориво до 10%... Повеќе
 
 
Porsche Што е тоа што го прави секој автомобил на Porsche уникатен? Занимливости - Porsche
Што е тоа што го прави секој автомобил на Porsche уникатен?
Интересно видео кое ќе им се допадне на сите страстни љубители на автомобилите... Повеќе
 
 
Porsche Porsche гарантира дека турбо полначите нема да ги намалат вртежите Мотори - Porsche
Porsche гарантира дека турбо полначите нема да ги намалат вртежите
Вистинските љубители на автомобилите не сакаат големи промени. Уште кога станува збор за фановите на Porsche, доаѓаме до екстреми... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 Turbo од 1975-та година Занимливости - Porsche 911
Porsche 911 Turbo од 1975-та година
Магнус Вокер е автомобилски ентузијаст и љубител на Porsche 911. Заработил многу како претприемач во текстилната индустрија во САД, а своите пари најчесто ги троши на купување автомобили, обично 911 модели... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Новата генерација на Porsche Cayenne значително побрза и полесна Новитет - Porsche Cayenne
Новата генерација на Porsche Cayenne значително побрза и полесна
Штотуку пристигнаа информациите од Porsche за новата генерација на Cayenne, кој на пазарот ќе се појави во 2017 година... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Погледнете како рачно се изработува Porsche 918 Spyder Занимливости - Porsche 918 Spyder Hybrid
Погледнете како рачно се изработува Porsche 918 Spyder
Хибридниот супер автомобил е веќе распродаден, но тоа не значи дека не е интересно да го гледате процесот на производство на истиот... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Porsche го отповикува 918 Spyder на сервис. Повторно! Новитет - Porsche 918 Spyder Hybrid
Porsche го отповикува 918 Spyder на сервис. Повторно!
Најдобриот автомобил кој некогаш излегол од фабриката на Porsche и кој чини 850.000 долари, е повторно отповикан во сервис, овој пат поради можни проблеми со некои делови од шасијата... Повеќе
 
 
Porsche Porsche припрема автомобил кој ќе биде директен конкурент на Tesla Motors Идни модели - Porsche
Porsche припрема автомобил кој ќе биде директен конкурент на Tesla Motors
Според последните информации Porsche се припрема да зачекори на америчкиот пазар за електрични автомобили... Повеќе
 
 
Porsche 911 Сите модели на Porsche ќе добијат турбо агрегати, освен GT3 и GT3 RS Идни модели - Porsche 911
Сите модели на Porsche ќе добијат турбо агрегати, освен GT3 и GT3 RS
Според најновите информации, редизајнираниот 911 ќе ги отфрли атмосферските агрегати од својата понуда... Повеќе
 
 
Porsche Porsche го претстави 911 GTS Новитет - Porsche
Porsche го претстави 911 GTS
Porsche ги објави првите фотографии и податоци за новата GTS изведба на моделот 911 Carrera... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche со изложба на своите тајни проекти Историјат - Porsche Panamera
Porsche со изложба на своите тајни проекти
За разлика од концепт моделите, прототип автомобилите се на чекор до производство, но некогаш тој еден чекор е недостижен, па автомобилот останува заборавен во историјата... Повеќе
 
 
Porsche Поранешниот шеф на Porsche ќе оди „зад решетки“? Маркет / Бизнис - Porsche
Поранешниот шеф на Porsche ќе оди „зад решетки“?
На поранешниот шеф на Porsche, Венделин Видекинг му се заканува можност од затворска казна ... Повеќе
 
 
Porsche Porsche 718 ќе биде лесен минималистички roadster Идни модели - Porsche
Porsche 718 ќе биде лесен минималистички roadster
Според последните сознанија, новиот модел на Porsche чие пристигнување на пазарот се очекува во 2016-та година, ќе биде мал, лесен, спортски автомобил кој во споредба со останатата понуда на производителот, би... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Тест – Porsche Cayenne Diesel Тест - Porsche Cayenne
Тест – Porsche Cayenne Diesel
Втората генерација на еден од најконтроверзните SUV-а на своето време, односно првиот теренец на производител кој до тогаш правеше само спортски автомобили... Повеќе
 
 
Porsche Пристигнува 1,6-литарски агрегат од Porsche Мотори - Porsche
Пристигнува 1,6-литарски агрегат од Porsche
Производителите на автомобили немаат многу избор. Строгите еколошки стандарди, како и се' повисоките цени на нафтените деривати, го изнудуваат производството на најекономичните автомобили досега... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Тест – Porsche Panamera S E-Hybrid Тест - Porsche Panamera
Тест – Porsche Panamera S E-Hybrid
Porsche. И на струја и на бензин. И спортско и луксузно. И брзо и економично. Хибридната верзија на Panamera, е вистински технолошки бисер, збир на целото знаење на инженерите на брендот, собрани во еден автом... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Погледнете со што се вози Ибрахимовиќ во слободно време Занимливости - Porsche 918 Spyder Hybrid
Погледнете со што се вози Ибрахимовиќ во слободно време
Златан Ибрахимовиќ е еден од ретките среќници на овој свет кои поседуваат Porsche 918 Spyder, автомобил што чини неверојатни 845.000 долари! Голгетерот со својот супер автомобил, е виден како се вози низ улици... Повеќе
 
 
Porsche Carrera GT Porsche на суд поради несреќата во која загина Пол Вокер Безбедност - Porsche Carrera GT
Porsche на суд поради несреќата во која загина Пол Вокер
Вдовицата на Роџер Роудс, човекот кој го управуваше Porsche Carrerа GT автомобилот во сообраќајната несреќа во која загина познатиот актер Пол Вокер, одлучи да поднесе тужба против Porsche тврдејќи дека трагед... Повеќе
 
 
Porsche Весела Porsche математика Македонија - Porsche
Весела Porsche математика
Математика што е точна, ама целосно без поента. ... Повеќе
 
 
Porsche Тест возење на 5 Porsche-а! Македонија - Porsche
Тест возење на 5 Porsche-а!
1776 коњски сили вкупно распоредени на 5 модели на Porsche. Ретка можност да ги пробаме - Boxster, Cayman S, Carrera, Panamera E-Hybrid, Cayenne GTS, секако овозможено од Porsche Македонија. Импресии? Вакво пр... Повеќе
 
 
Porsche 911 Кој е побрз: SLS AMG Black Series или 911 GT2 RS? Споредби - Porsche 911
Кој е побрз: SLS AMG Black Series или 911 GT2 RS?
Само затоа што одреден автомобил веќе не се произведува (како на пример Porsche 911 GT2 RS), тоа не значи дека не сакме да го видиме во директна споредба со автомобил кој наскоро нема веќе да се произведува (к... Повеќе
 
 
Porsche Macan Porsche Macan претставен и кај нас Македонија - Porsche Macan
Porsche Macan претставен и кај нас
Помалиот SUV во фамилијата на Porsche, Macan, беше претставен и кај нас. Исклучително спортски, со дизајн како на чистокрвните купеа, Macan ветува исклучително возачко доживување... Повеќе
 
 
Porsche Porsche ги претстави GTS изведбите на Boxster и Cayman Новитет - Porsche
Porsche ги претстави GTS изведбите на Boxster и Cayman
Porsche неодамна ги претстави GTS изведбите на своите модели Boxster и Cayman. Станува збор за автомобили кои најлесно може да се опишат како изведби со поголема моќност и подобри перформанси, модифицирана сус... Повеќе
 
 
Porsche Porsche конструира нови мотори за следната генерација на Panamera Идни модели - Porsche
Porsche конструира нови мотори за следната генерација на Panamera
Следната генерација на Porsche Panamera на пазарот треба да пристигне во 2016-та или најдоцна во 2017-та година, а последните информации се дека истата ќе биде придвижувана од нови V6 и V8 мотори... Повеќе
 
 
Porsche 911 Поради опасност од пожар, Porsche ја стопираше продажбата на моделот 911 GT3 Занимливости - Porsche 911
Поради опасност од пожар, Porsche ја стопираше продажбата на моделот 911 GT3
Веќе сме навикнати да гледаме како модели на Ferrari, па дури и на Lamborghini завршуваат во пламен, но се чини дека ваквата „темпераментна“ природа не е својствена исклучиво за италијанската автомобилска егзо... Повеќе
 
 
Porsche 911 Бесконечна забава – дрифтање на снег! Занимливости - Porsche 911
Бесконечна забава – дрифтање на снег!
Не го правете ова дома! Односно, на улиците! Но, како и ќе го правите, кога годинава и не падна доволно снег... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Марија Шарапова го претстави својот автомобил Porsche Panamera GTS Занимливости - Porsche Panamera
Марија Шарапова го претстави својот автомобил Porsche Panamera GTS
За време на посетата на нејзиниот роден град Сочи во Русија , амбасадорот на брендот Porsche, Марија Шарапова го претстави нејзиното видување на исклучително спортскиот автомобили во луксузниот сегмент – Pors... Повеќе
 
 
Porsche Porsche официјално претстави две нови изведби на моделот 911 Новитет - Porsche
Porsche официјално претстави две нови изведби на моделот 911
На саемот за автомобили во Детроит, Porsche официјално претстави две нови изведби на актуелната генерација на 911, а тоа се Targa 4 и Targa 4S... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid 2015 Porsche 918 Spyder Супер автомобили - Porsche 918 Spyder Hybrid
2015 Porsche 918 Spyder
Во изминатитe 14 месеци, Штутгарт направи повеќе измени на 918 Spyder... Повеќе
 
 
Porsche Carrera GT Колку навистина бил ризичен Porsche автомобилот на Пол Вокер? Безбедност - Porsche Carrera GT
Колку навистина бил ризичен Porsche автомобилот на Пол Вокер?
Porsche Carrera GT од 2005-та, спортскиот автомобил во кој актерот Пол Вокер пред една недела трагично го загуби својот живот, беше во центарот на истрагата со цел да се утврди што точно се случило за возилото... Повеќе
 
 
Porsche Macan Претставен Macan - првиот crossover од Porsche Новитет - Porsche Macan
Претставен Macan - првиот crossover од Porsche
„Baby Cayenne“ освојува со комбинацијата на луксузен и спортски имиџ. Турбо верзијата располага со 400 КС и до 100 km/h забрзува за 4,8 секунди... Повеќе
 
 
Porsche 911 Ова е новиот Porsche 911 Turbo Cabriolet Новитет - Porsche 911
Ова е новиот Porsche 911 Turbo Cabriolet
Минатата генерација на 911, имаше повеќе од 30 изведби и специјални изданија. Porsche е на добар пат, преку најновата генерација на овој модел, да го поправи рекордот ... Повеќе
 
 
Porsche За секој продаден автомобил, Porsche остварува заработка од 16.590 евра Маркет / Бизнис - Porsche
За секој продаден автомобил, Porsche остварува заработка од 16.590 евра
Во првите шест месеци од 2013-та Porsche e најпрофитабилнaта автомобилска компанија во светот... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Porsche конечно ја претстави сериската изведба на 918 Spyder Премиерa - Porsche 918 Spyder Hybrid
Porsche конечно ја претстави сериската изведба на 918 Spyder
Porsche уште во 2010-та го претстави концепт моделот 918 Spyder, а дури на годинашниот Frankfurt Motor Show, одлучи да ја промовира конечната сериска изведба од овој хибриден супер автомобил ... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 GT3 против Nissan GT-R и McLaren MP4-12C Споредби - Porsche 911
Porsche 911 GT3 против Nissan GT-R и McLaren MP4-12C
Видео кое задолжително треба да го погледнете... Повеќе
 
 
Porsche 911 1.500 „коња“ го кренаа предниот дел на ова бесно Porsche Тјунинг - Porsche 911
1.500 „коња“ го кренаа предниот дел на ова бесно Porsche
Еди Белоу, тјунер од Њујорк, со своите обработени Porsche модели, веќе десет години пустоши по американската „drag сцена“... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Новиот луксузен и моќен Porsche Panamera на жешкиот скопски асфалт Македонија - Porsche Panamera
Новиот луксузен и моќен Porsche Panamera на жешкиот скопски асфалт
Само неколку дена по европската премиера на фестивалот на брзината во Гудвуд, престижниот Porsche Panamera од втората генерација пристигна и во Македонија ... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche ќе промовира нова, лимитирана изведба на моделот 911 Идни модели - Porsche 911
Porsche ќе промовира нова, лимитирана изведба на моделот 911
Не е познато дали станува збор за „вистинска информација“ или некој се шегува, а предмет на шпекулациите е моделот 911 Blu Edition, кој наводно, би требало да биде претставен на претстојниот саем за автомобили... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Теренците - кабриолети стануваат нов тренд Занимливости - Porsche Cayenne
Теренците - кабриолети стануваат нов тренд
Една ластовичка не значи пролет, но кога по Nissan Murano CrossCabriolet и Range Rover најави Evoque без покрив, тешко е да не се почувствува тензијата во воздухот... Повеќе
 
 
Porsche 911 Запознајте го новиот Porsche 911 Turbo Новитет - Porsche 911
Запознајте го новиот Porsche 911 Turbo
Оваа 2013-та Porsche ја прославува 50 годишнината од своето постоење, а моделот 911 Turbo ќе го одбележи својот 40-ти роденден. Токму затоа челниците на германскиот производител одлучија дека е време за нова в... Повеќе
 
 
Porsche Porsche ќе конструира 4 - цилиндричен боксер мотор Мотори - Porsche
Porsche ќе конструира 4 - цилиндричен боксер мотор
До крајот на оваа година, Porsche планира во својата понуда за моторизација да вклучи и 4 -цилиндричен боксер мотор кој би бил инсталиран во моделите Boxster и Cayman. Волуменот ќе изнесува 2,5 литри, со моќн... Повеќе
 
 
Porsche Порше Македонија стана официјален увозник на брендот Porsche Македонија - Porsche
Порше Македонија стана официјален увозник на брендот Porsche
Порше Македонија ДООЕЛ од овој месец, покрај официјалното импортерство за брендовите: Фолксваген, Ауди и Шкода, стана и генерален увозник за возилата од гамата на светски престижниот бренд Порше... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche Panamera Новитет - Porsche Panamera
Porsche Panamera
Porsche неодамна ги презентираше првите официјални фотографии од втората генерација на Panamera. Во однос на изгледот нема многу промени: надворешниот дизајн на Panamera е чист и едноставен... Повеќе
 
 
Porsche 911 Женева 2013 – Carrera 911 GT3 избега од традицијата Саеми - Porsche 911
Женева 2013 – Carrera 911 GT3 избега од традицијата
GT3 изведбите на 911 секогаш нудеа поблиско и поинтимно чувство од обичните модели, што значеше и мануелен менувач... Не повеќе – новата GT3-ка се нуди исклучиво со автоматски со 7 степени, додека за мануелен ... Повеќе
 
 
Porsche 911 Како не се вози на тркачка патека! Занимливости - Porsche 911
Како не се вози на тркачка патека!
Интернетот е преплавен со видеа на кои професионалци возат супер спортски автомобили по различни патеки низ светов, но знае да улета и некое вакво, каде возачот скоро и да нема поима од брзо возење... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Turbo S Теренец што спринта 4,5 секунди до стотка – Cayenne Turbo S Новитет - Porsche Cayenne Turbo S
Теренец што спринта 4,5 секунди до стотка – Cayenne Turbo S
Припазете на буквата S до ознаката за Turbo на новиот Cayenne, кога наредниот пат ќе помислите да се тркате со овој тешкаш на семафор... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Наместо риба, “уловиле” Porsche Cayenne Занимливости - Porsche Cayenne
Наместо риба, “уловиле” Porsche Cayenne
Би можело да се каже дека ова е исполнетa желба од златна рипка, но само додека да ја видите состојбата на SUV автомобилот... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche повлекува 455 примероци од моделот 911 GT3 Безбедност - Porsche 911
Porsche повлекува 455 примероци од моделот 911 GT3
Со година на производство 2009-та и 2010-та, поради проблем со лагерите на задните тркала... Повеќе
 
 
Porsche Cayman - old Новиот Porsche Cayman – понизок, подолг, полесен и побрз Новитет - Porsche Cayman - old
Новиот Porsche Cayman – понизок, подолг, полесен и побрз
Се чини, Германците ги покриле сите битни агли за еден спортски автомобил... Повеќе
 
 
Porsche Погледнете како се обновуваат старите Porsche значки Занимливости - Porsche
Погледнете како се обновуваат старите Porsche значки
Изгледаат дури подобро од кога биле нови... Повеќе
 
 
Porsche Porsche 961 – одговор на Ferrari 458 Italia Идни модели - Porsche
Porsche 961 – одговор на Ferrari 458 Italia
A ќе биде искористен и да се пополни празнината помеѓу 911 GT2 RS и 918 Spyder... Повеќе
 
 
Porsche 911 Ова е Centro 911 – со воланот на средина, како McLaren F1 Тјунинг - Porsche 911
Ова е Centro 911 – со воланот на средина, како McLaren F1
Дело на Американска компанија – а претпоставивте дека се работи за модификација на Porsche 911... Повеќе
 
 
Porsche Ова е Wimmer RS Porsche GT2 RS, со 1.020 “коњи” Тјунинг - Porsche
Ова е Wimmer RS Porsche GT2 RS, со 1.020 “коњи”
Оригинално, се работи за Porsche GT2 RS од 2010-та година, со 500 КС... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche Panamera Platinum со уникатен дизајн Тјунинг - Porsche Panamera
Porsche Panamera Platinum со уникатен дизајн
Ќе биде достапна веќе од наредниот месец, а ќе понуди и многу дополнителна опрема... Повеќе
 
 
Porsche И Porsche пред големо враќање во F1!? Formula 1 - Porsche
И Porsche пред големо враќање во F1!?
Германците веќе се вратија во Le Mans натпреварувањето, но, по сè изгледа дека тоа е само загревање за она вистинското... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Turbo S Претставен новиот Porsche Cayenne Turbo S, со 550 КС Новитет - Porsche Cayenne Turbo S
Претставен новиот Porsche Cayenne Turbo S, со 550 КС
Што значи дека ова е најмоќниот Cayenne, некогаш произведен... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche со Panamera Shooting Brake концепт во Париз Концепт - Porsche Panamera
Porsche со Panamera Shooting Brake концепт во Париз
Иако има атрактивно име, се работи за караван изведба на стандардната Panamera... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche повлекува 270 возила Panamera и Cayenne Безбедност - Porsche Panamera
Porsche повлекува 270 возила Panamera и Cayenne
Поради можен проблем со турбо-полначите на автомобилите... Повеќе
 
 
Porsche Јубилеј - произведено 500.000-то Porsche Занимливости - Porsche
Јубилеј - произведено 500.000-то Porsche
Во фабриката во Лајпциг, а славеникот е Porsche Cayenne, прилагоден за потребите на пожарникарите во Лајпциг... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 Turbo на Бил Гејтс на продажба Занимливости - Porsche 911
Porsche 911 Turbo на Бил Гејтс на продажба
Иако во моментов не е во негова сопственост, тој бил првиот сопственик на спортскиот автомобил... Повеќе
 
 
Porsche 918 Spyder Hybrid Porsche 918 Spyder Hybrid ќе има 770 КС и ќе троши 3l/100km Супер автомобили - Porsche 918 Spyder Hybrid
Porsche 918 Spyder Hybrid ќе има 770 КС и ќе троши 3l/100km
Таа сила ја овозможуваат еден V8 и два електро мотори... Повеќе
 
 
Porsche Новите Cayenne и Panamera пристигнаа и кај нас Македонија - Porsche
Новите Cayenne и Panamera пристигнаа и кај нас
Двата врвни модели достапни во Porsche Macedonia... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 - развој на идентитетот Занимливости - Porsche 911
Porsche 911 - развој на идентитетот
Од година во година, автомобилите стануваат побрзи, посигурни и поштедливи, но поради ова како да го загубија факторот идентитет ... Повеќе
 
 
Porsche Porsche ни открива нови детали за 918 Spyder Идни модели - Porsche
Porsche ни открива нови детали за 918 Spyder
Иако Porsche во последно време е тивок околу производството на 918 Spyder, сепак сега имаме нови детали за ексклузивниот модел, а тие се многу „сочни“... Повеќе
 
 
Porsche Boxster Пристигна 3-та генерација на Porsche Boxster Новитет - Porsche Boxster
Пристигна 3-та генерација на Porsche Boxster
Ова е новата, темелно унапредена, трета генерација на најдостапниот модел на Porsche... Повеќе
 
 
Porsche 911 Уште еден 'nude' скандал - Се разголе Porsche 911 Новитет - Porsche 911
Уште еден 'nude' скандал - Се разголе Porsche 911
Porsche ги објави првите детали и фотографии од Cabrio изведбите на новиот модел 911, односно неговите верзии Carrera и Carrera S ... Повеќе
 
 
Porsche Porsche планира двојно зголемена продажба до 2015-та година Маркет / Бизнис - Porsche
Porsche планира двојно зголемена продажба до 2015-та година
На потег е VW. Mенаџментот во Волсбург се надева дека компанијата ќе стане најголемиот произведувач до 2018-та година, или порано... Повеќе
 
 
Porsche 350 легендарни тркачки Porsche-а на едно место! Занимливости - Porsche
350 легендарни тркачки Porsche-а на едно место!
Над 350 тркачки автомобили од Porsche ќе продефилираат на патеката за време на Porsche Rennsport Reunion IV, кој ќе се одржи од 14 до 16 октомври на легендарната тркачка патека Laguna Seca.... Повеќе
 
 
Porsche 911 Првите слики од новото Porsche 911 Новитет - Porsche 911
Првите слики од новото Porsche 911
Безвремен, спортски автомобил... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 (991): Прво видео Концепт - Porsche 911
Porsche 911 (991): Прво видео
Новата доза адреналин за Porsche зависниците е речиси готова... Повеќе
 
 
Porsche Porsche: Враќањето во Ле Манс и официјално потврдено Занимливости - Porsche
Porsche: Враќањето во Ле Манс и официјално потврдено
Исправениот коњ повторно ќе „јава“ по Ле Манс... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche во Panamera вградува дизелаш на Volkswagen Новитет - Porsche Panamera
Porsche во Panamera вградува дизелаш на Volkswagen
После Cayenne и Panamera доби трансплантација на Volkswagen дизелаш под хаубата. ... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Panamera Turbo S е најбрзата сериска лимузина на светот Новитет - Porsche Panamera
Panamera Turbo S е најбрзата сериска лимузина на светот
Монденските авто саеми, како што е оној во Њујорк, секако дека не можат да поминат без ексклузивни премиери... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche Panamera во ново одело Тјунинг - Porsche Panamera
Porsche Panamera во ново одело
На Top Marques Monaco, компанијата Gemballa дебитираше со радикално изменет модел Panamera, кој се вика Mistrale. Gemballa Mistrale нема добиено само спортски бодикит, туку може да се пофали со агрегат кој раз... Повеќе
 
 
Porsche Дали Cayman R е подобар од Cayman S? Занимливости - Porsche
Дали Cayman R е подобар од Cayman S?
Очигледно, најголелмио тконкурент на Porsche е самиот Porsche ... Повеќе
 
 
Porsche Најпрестижното хибридно Porsche ќе чини 645.000 евра Занимливости - Porsche
Најпрестижното хибридно Porsche ќе чини 645.000 евра
Богаташи, внимание! Porsche почна да прима нарачки за својот најпрестижен суперавтомобил – 918 Spyder – по цена од 645.000 евра... Повеќе
 
 
Porsche 911 Како Webber вози Porsche 911 GT2 RS на патека? Занимливости - Porsche 911
Како Webber вози Porsche 911 GT2 RS на патека?
Познатиот возач на Formula 1 го повозе своето Porsche и на патека! ... Повеќе
 
 
Porsche 911 Porsche 911 GT3 vs Lamborghini Gallardo во срцето на Pariz Супер автомобили - Porsche 911
Porsche 911 GT3 vs Lamborghini Gallardo во срцето на Pariz
Доколку барате автомобил кој е лесен и прецизен за управување, но и возачкото чувство да биде на ниво, тешко дека ќе најдете подобар од овие два супер автомобила: Porsche 911 GT3 и Lamborghini Gallardo.... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche Panamera by Caractere Exclusive & Dynatek Тјунинг - Porsche Panamera
Porsche Panamera by Caractere Exclusive & Dynatek
Porsche Panamera е вистински предизвик за тјунерите кои се трудат секој пат да бидат што е можно покреативни. ... Повеќе
 
 
Porsche Личи на Laborghini, а сепак е Porsche Занимливости - Porsche
Личи на Laborghini, а сепак е Porsche
Ова може да се каже дека е една од најдобро изработените трансформации во автомобилскиот свет. ... Повеќе
 
 
Porsche На пат Baby Porsche Премиерa - Porsche
На пат Baby Porsche
Помал, позаоблен и сигурно поубав Cayenne. Ова е новото SUV од Porsche - популарно наречен Baby Cayenne, ова бебе од SUV ќе се вика Cajun и ќе се базира на Q5. ... Повеќе
 
 
Porsche Porsche го забрани Facebook на своите вработени Занимливости - Porsche
Porsche го забрани Facebook на своите вработени
Не е некоја посебна тајна дека во големите компании на „Запад“ (во Македонија тоа се случува кај поголемите компании и понекаде каде менаџерите воопшто слушнале за Facebook) тешко се добива работа ако сте дост... Повеќе
 
 
Porsche Porsche во Formula 1?! Formula 1 - Porsche
Porsche во Formula 1?!
Новиот претседател на Porsche, најави дека во блиска иднина, германскиот производител на спортски автомобили, би можел да влезе во Formula 1!... Повеќе
 
 
Porsche Инсајдерите потврдија baby Cayenne Идни модели - Porsche
Инсајдерите потврдија baby Cayenne
Гласините за тоа како Porsche развива мала изведба на својот популарен SUV, траеја веќе подолго време, но поедини извори тврдат дека не станува збор само за гласини... Повеќе
 
 
Porsche Porsche подготвува враќање на Speedster Идни модели - Porsche
Porsche подготвува враќање на Speedster
По осумнаесет години отсуство од пазарот, најверојатно ќе се врати Speedster изведбата на моделот 911... Повеќе
 
 
Porsche 911 Најбавното Porsche на светот – со погон на педали! Занимливости - Porsche 911
Најбавното Porsche на светот – со погон на педали!
Ова е Ferdinand Porsche GT3 RS, најекономичното и најлесното Porsche кое некогаш било направено. Изработен е на база на технолошка напредна шасија, на која со специјални лепливи материјали поставени се картон... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Panamera - најпродавано Porsche преку големата бара Маркет / Бизнис - Porsche Panamera
Panamera - најпродавано Porsche преку големата бара
Постојат Porsche ентузијасти кои веруваат дека секој модел мора да има boxer мотор, но се повеќе продажните резултати ни укажуваат дека возачите бараат автомобили кои ќе им бидат потребни низ текот на целиот д... Повеќе
 
 
Porsche Panamera Porsche Panamera назад во сервис! Маркет / Бизнис - Porsche Panamera
Porsche Panamera назад во сервис!
Првиот седан со логото на Porsche, ќе биде повлечен во сервис, поради можни проблеми со сигурносните појаси... Повеќе
 
 
Porsche Cayenne Новиот Porsche Cayenne претставен во Женева Новитет - Porsche Cayenne
Новиот Porsche Cayenne претставен во Женева
Новите модели на лускузните автомобили, ретко добиваат различен дизајн од својот претходник. Така и новиот Cayenne кој беше претставен на јавноста на саемот во Женева.... Повеќе
 
 
Porsche Прероден Porsche 928 Супер автомобили - Porsche
Прероден Porsche 928
Porsche реши да ја “врати од пензија“ 928-ката, давајќи и притоа ново “одело“. ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Светска премиера на новата Porsche Panamera

Повеќе >
koli.com.mk - Porsche Panamera Светска премиера на новата Porsche Panamera
 
Прероден Porsche 928
На пат Baby Porsche
Новите Cayenne и Panamera пристигнаа и кај нас
24 прашања по повод Porsche Road Experience
Порше Македонија стана официјален увозник на брендот Porsche
Тест возење на 5 Porsche-а!
Архива на Porsche


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил