дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Peugeot
   
Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година

Поради успехот на пазарот постигнат на моделите 2008, 3008 и 5008, Peugeot планира да го лансира и четвртиот SUV модел, чиј изглед ќе има повеќе спортски карактеристики. Името што ќе го носи овој модел е 4008, а неговото деби се очекува да биде во 2020 година....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Peugeot 4008 Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година Премиерa - Peugeot 4008
Peugeot го најави својот нов SUV модел 4008 за наредната година
Поради успехот на пазарот постигнат на моделите 2008, 3008 и 5008, Peugeot планира да го лансира и четвртиот SUV модел, чиј изглед ќе има повеќе спортски карактеристики. Името што ќе го носи овој модел е 4008,... Повеќе
 
 
Peugeot Истражување за квалитет - Peugeot најдоверлив, многу премиум марки при дното Награди - Peugeot
Истражување за квалитет - Peugeot најдоверлив, многу премиум марки при дното
J.D. Power изнесе листа со најиздржливи автомобили во Британија која донесе големи изненадувања.... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Peugeot 301
Тест - Редизајниран Peugeot 301
Автомобилот кој со голем успех поминува кај македонските купувачи го дочека и првиот редизајн. Вметнувајќи го новиот корпоративен идентитет на марката, особено во предниот дел, сега 301 изгледа малку полуто и ... Повеќе
 
 
Peugeot  Puretech моторот на Peugeot и трет пат прогласен за Мотор на годината Награди - Peugeot
Puretech моторот на Peugeot и трет пат прогласен за Мотор на годината
За време на 18-тата Меѓународна Награда за Мотор на Годината што се одржа во Штутгарт, меѓународното жири на новинари ја додели наградата "Мотор на Годината за 2017" на турбо-бензинскиот мотор PureTech 1.2 лит... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Тест - Peugeot 2008 Тест - Peugeot 2008
Тест - Peugeot 2008
Растечката популарност на малите градски кросовери е причина произведувачите да ја шират гамата на својата понуда и да завземаат крајно сериозен пристап кон ваквите модели ... Повеќе
 
 
Peugeot Milwaukee со презентација во Скопје Македонија - Peugeot
Milwaukee со презентација во Скопје
Светски познатиот бренд за производство на алати Milwaukee Electric Tool Corp., деновиве е во Скопје, на презентација на продажната програма. ... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot Oxia - концепт од пред своето време Занимливости - Peugeot
Peugeot Oxia - концепт од пред своето време
Се сеќавате ли на еден од легендарните концепти на Peugeot?... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot ќе ја паузира изработката на мускулестиот модел Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot ќе ја паузира изработката на мускулестиот модел
Сите средства се пренаменети во зголемувањето на глобалната присутност... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија Македонија - Peugeot
Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија
Трета година по ред, Еуроимпекс беше пријател на Ротаракт Клубот Скопје за oрганизација на хуманитарен тениски турнир „Ротаракт Опен“. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Лавот ги затегна брчките: Претставен рестилизиран Peugeot 308 Новитет - Peugeot 308
Лавот ги затегна брчките: Претставен рестилизиран Peugeot 308
Peugeot претстави рестилизиран модел 308, кој не само што доби подобар изглед, туку и потполно нова погонска единица, како и 8-степенски автоматски менувач.... Повеќе
 
 
Peugeot Eуроимпекс по втор пат го претставува Peugeot на саем во Белград Маркет / Бизнис - Peugeot
Eуроимпекс по втор пат го претставува Peugeot на саем во Белград
Еуроимпекс е регионален застапник за брендот Peugeot трета година по ред, а втора година успешно ја претставува најмладата гама на францускиот производител, во просек помлада од 3 години, на интернационалниот ... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Информации за новиот Peugeot 208 - поголем и полесен Новитет - Peugeot 208
Информации за новиот Peugeot 208 - поголем и полесен
Peugeot веќе подолго време работи на развој на наследник на актуелниот модел 208. Според последните информации, наследникот на пазарот би се појавил најрано во текот на наредната година, но уште сега се познат... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroën и официјално го превзема Opel Маркет / Бизнис - Peugeot
PSA Peugeot Citroën и официјално го превзема Opel
Како што се најавуваше неколку пати, и веќе официјално е - PSA групацијата го превзема брендот Opel, што значи дека автомобилската индустрија има нов гигант. ... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината Награди - Peugeot 3008
Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината
Жирито составено од 58 европски новинари од 22 земји, денес во Женева, го изгласа новиот SUV на Peugeot за Еврпоски автомобил на годината. Ова е вкупно 5та титула за Peugeot, а прва воопшто што ја освојува нек... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Нашите импресии од 7-те финалисти за Автомобил на годината во Македонија Македонија - Peugeot 3008
Нашите импресии од 7-те финалисти за Автомобил на годината во Македонија
Викендов што измина, за нас од автомобилска вероисповест беше мал празник. Тоа што за боемите е кафаната, а за љубовџиите жената, за нас се автомобилите. Па, кога има паркирано повеќе автомобили и било какво в... Повеќе
 
 
Peugeot Кои се предностите доколку купите SUV кој нема 4x4 погон? Корисни Авто-Совети - Peugeot
Кои се предностите доколку купите SUV кој нема 4x4 погон?
Инспирирани од фактот дека SUV моделите стануваат и тоа како популарни, не само глобално туку и во Македонија конкретно, а уште повеќе од фактот дека голем дел од SUV моделите што се продаваат во Македонија не... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot го купува Opel за 2 милијарди Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot го купува Opel за 2 милијарди
Секој ден стигнуваат нови детали околу можната трансакција на векот во автомобилиската индустрија. ... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Прво возење - новиот Peugeot 3008 Премиерa - Peugeot 3008
Прво возење - новиот Peugeot 3008
Како што е ред, по промоција, имавме можност за прв пат да го пробаме новиот 3008 на Peugeot.... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт Инфо - Peugeot
Peugeot го прескокнува саемот во Франкфурт
Францускиот автомобилски производител ќе вложува во дигитално огласување... Повеќе
 
 
Peugeot 308 R Concept Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител Инфо - Peugeot 308 R Concept
Peugeot 308 R во преден план на францускиот производител
Новиот француски автомобил би бил главен конкурент на Ford Focus RS... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot го претстави рестилизираниот модел 301 Новитет - Peugeot
Peugeot го претстави рестилизираниот модел 301
После четири години, конечно редизајн на средината од производствениот циклус... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Возевме: Peugeot 2008 порасна во чистокрвен урбан SUV Новитет - Peugeot 2008
Возевме: Peugeot 2008 порасна во чистокрвен урбан SUV
Неодамна објавивме дека новата 2008-ка на Peugeot пристигна и на нашиот пазар, а сега имавме можност и да го повозиме освежениот модел, чии промени главно се однесуваат на цементирање на SUV карактерот на воз... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Euro NCAP - Mercedes-Benz E-Class и Peugeot 3008 постигна резултат од 5 ѕвезди Безбедност - Peugeot 3008
Euro NCAP - Mercedes-Benz E-Class и Peugeot 3008 постигна резултат од 5 ѕвезди
Euro NCAP ги објави конечните резултати од тестирањето на нови автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 Париз 2016: Peugeot 5008 е фамилијарен SUV со екстравагантен дизајн Саеми - Peugeot 5008
Париз 2016: Peugeot 5008 е фамилијарен SUV со екстравагантен дизајн
Францускиот производител годинава целосно ја менува својата гама на MPV автомобили со нови, SUV модели – еден од е и големиот 5008, кој ќе биде исклучително функционален а воедно и модерно дизајниран лесен те... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Помоќен и повисок - пристигна новиот Peugeot 2008 Македонија - Peugeot 2008
Помоќен и повисок - пристигна новиот Peugeot 2008
Peugeot го освежи својот најмал SUV во понудата - 2008, кој сега запливува подлабоко во SUV водите со поагресивен надворешен изглед и повисок клиренс... Повеќе
 
 
Peugeot  Лавови во СУВ офанзива: Peugeot 3008, 5008 и 3008 DKR Премиерa - Peugeot
Лавови во СУВ офанзива: Peugeot 3008, 5008 и 3008 DKR
Францускиот производител ќе го искористи домашниот терен на саемот за автомобили во Париз за претставувањето на трите светски премиери – 3008, 5008 и 3008 DKR... Повеќе
 
 
Peugeot Трицилиндричниот турбо бензински мотор на Peugeot прогласен за “Мотор на годината” по втор пат Награди - Peugeot
Трицилиндричниот турбо бензински мотор на Peugeot прогласен за “Мотор на годината” по втор пат
Трицилиндричниот турбо бензински мотор, развиен од PSA групацијата, дефинитивно го заслужува именувањето ''2016 Мотор на годината'', од меѓународниот совет на новинари. ... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 2009 Peugeot најави премиера на нов 5008 Идни модели - Peugeot 5008 2009
Peugeot најави премиера на нов 5008
На претстојниот саем во Париз, Peugeot ќе претстави нова, втора генрација на 5008... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Видео: Peugeot 3008 прероден во чистокрвен SUV модел Новитет - Peugeot 3008
Видео: Peugeot 3008 прероден во чистокрвен SUV модел
Втората генерација на 3008 на Peugeot влегува целосно во SUV водите, конкурирајќи во средната класа, а тука го претставуваме првото видео во кое може да се видат сите детали од екстериерот и ентериерот... Повеќе
 
 
Peugeot  Новиот Peugeot 3008 GT со тркачки изглед Идни модели - Peugeot
Новиот Peugeot 3008 GT со тркачки изглед
Дизајнот - Coupe Franche livery, достапен за новите верзии на Peugeot 3008 - GT и GT Line.... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Golf 1.9 TDI или 308 2.0 HDi? Корисни Авто-Совети - Peugeot 308
Golf 1.9 TDI или 308 2.0 HDi?
Два половни автомобили, иста цена, слична кубикажа, но различен производител. Но дали е сеедно кој ќе го купиме?... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 - old Новиот Peugeot 3008 пристигнува и како plug-in хибрид Новитет - Peugeot 3008 - old
Новиот Peugeot 3008 пристигнува и како plug-in хибрид
До 2021 година, PSA на пазарот ќе лансира седум хибриди и четири електрични модели... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Пристигна новиот Peugeot 3008, прероден во чистокрвен SUV модел Новитет - Peugeot 3008
Пристигна новиот Peugeot 3008, прероден во чистокрвен SUV модел
Втората генерација на 3008 на Peugeot влегува целосно во SUV водите, за разлика од претходникот кој беше мешавина на SUV со моноволумен, а ќе се натпреварува во класата на компактни SUV возила... Повеќе
 
 
Peugeot Ретро галерија: Меѓународна Изложба на Историски Возила 2016 Македонија - Peugeot
Ретро галерија: Меѓународна Изложба на Историски Возила 2016
Во саботата се одржа нова изложба на историски возила, овој пат пред Оп. Центар, а во организација на Амк Џип Рели Спорт и Еуроимпекс... Повеќе
 
 
Peugeot „Меѓународна Изложба со Историски Возила 2016“ во организација на Еуроимпекс Македонија - Peugeot
„Меѓународна Изложба со Историски Возила 2016“ во организација на Еуроимпекс
Официјалниот увозник на возилата од гамата на Peugeot во нашата земја, повторно е организатор на меѓународната изложба на историски “oldtimer” возила, која ќе се одржи на 7 Мај во 11 часот, пред бараките на Оп... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot претстави кокпит од новата генерација Новитет - Peugeot
Peugeot претстави кокпит од новата генерација
Редизајниран управувач, нов HUD и поголем екран... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 - old Peugeot 3008 пристигнува со одличен ентериер Новитет - Peugeot 3008 - old
Peugeot 3008 пристигнува со одличен ентериер
Премиерата на францускиот кросовер ќе се одржи во октомври, а продажбата започнува во 2017 година... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot на саемот во Белград - успешната приказна на Euroimpex продолжува Македонија - Peugeot
Peugeot на саемот во Белград - успешната приказна на Euroimpex продолжува
Посебно е чувството кога ќе се најдете на штандот на Peugeot во странство и ќе сфатите дека зад него стои една македонска компанија ... Повеќе
 
 
Peugeot 508 - 2014 * Наследникот на Peugeot 508 пристигнува во 2017 година Новитет - Peugeot 508 - 2014 *
Наследникот на Peugeot 508 пристигнува во 2017 година
Француската компанија со официјална потврда за наследникот на моделот 508.... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex станува увозник за програмата на Peugeot и во Албанија Македонија - Peugeot
Euroimpex станува увозник за програмата на Peugeot и во Албанија
Нашиот Euroimpex станува еден од најголемите увозници на автомобили на Балканот - после Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, сега тие се присутни и на пазарот во Албанија... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Peugeot 2008 убедлив победник на Dakar Rally! WRC - Peugeot 2008
Peugeot 2008 убедлив победник на Dakar Rally!
Фрнацускиот производител ја потврди доминацијата на најтешкото рели во светот - нивниот 2008 со погон само на предните тркала се покажа како најбрз и најиздржлив на натпреварот... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Тест – Peugeot 208 Pure Tech – перфектен спој на стилот со функционалноста Тест - Peugeot 208
Тест – Peugeot 208 Pure Tech – перфектен спој на стилот со функционалноста
Една од најуспешните приказни во ниската класа во Европа секако е онаа на Peugeot моделите од серијата 200, која со новиот 208 најдобро покажува зошто купувачите често се одлучуваат за овие модели... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Citroen ќе објави најверодостојни податоци за штетните емисии на своите возила Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot Citroen ќе објави најверодостојни податоци за штетните емисии на своите возила
Францускиот производител на автомобили Peugeot Citroen, планира да спроведе тестирања во реални услови, по кои ќе ги добие и објави најверодостојните резултати во врска со потрошувачката на гориво и емисијата... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Видео од Peugeot 308 R со 500 КС Хибриди - Peugeot 308
Видео од Peugeot 308 R со 500 КС
Последниот викенд од GT Tour шампионатот беше одлична можност за Peugeot Sport да ја прикаже пред - продукциската верзија од својот хипер - хечбек автомобил... Повеќе
 
 
Peugeot Отсега и во македонија можат да се купат toyo пневматици, развиени со врвна јапонска технологија Македонија - Peugeot
Отсега и во македонија можат да се купат toyo пневматици, развиени со врвна јапонска технологија
Еуроимпекс е првата компанија во Македонија чие работење е насочено кон трговија со автомобили и моторни возила од лесна категорија.... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 DKR * Ова е „чудовиштето“ со кое Peugeot ќе се натпреварува на релито Дакар Новитет - Peugeot 2008 DKR *
Ова е „чудовиштето“ со кое Peugeot ќе се натпреварува на релито Дакар
Треба да се нагласи дека не станува збор за сосема нов автомобил, туку за екстремна еволуција на стариот... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot ги обвинува политичарите за раното згаснување на Hybrid Air технологијата Технологија - Peugeot
Peugeot ги обвинува политичарите за раното згаснување на Hybrid Air технологијата
Извршниот директор на Peugeot, Максим Пикат, изјави дека Hybrid Air технологијата на францускиот производител во моментов не може да се лансира, бидејќи некои влади не ги поддржуваат алтернативните технологии... Повеќе
 
 
Peugeot Bipper Peugeot Bipper 1.4 HDi со поврат на ДДВ за само 9.990 евра! Македонија - Peugeot Bipper
Peugeot Bipper 1.4 HDi со поврат на ДДВ за само 9.990 евра!
Патничката верзија на Bipper, отсега е достапна и за фирмите и компаниите, со можност за поврат на ДДВ. Дизелскиот модел чини само 9.990 евра!... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi Франкфурт 2015: Peugeot 308 R Hybrid со 500 КС и жешкиот 308 GTI! Новитет - Peugeot 308 GTi
Франкфурт 2015: Peugeot 308 R Hybrid со 500 КС и жешкиот 308 GTI!
Самата помисла дека видовме компактен модел кој има моќност како еден супер автомобил, направи да не пролазат морници низ телото. И да, веројатно ќе влезе во производство!... Повеќе
 
 
Peugeot Концептот Peugeot Fractal може да емитува различни звуци при возењето Концепт - Peugeot
Концептот Peugeot Fractal може да емитува различни звуци при возењето
Во 2019-та година, Европската унија ќе ја направи задолжителна обврската електричните автомобили да создаваат звуци, со цел да се подобри безбедноста на пешаците и велосипедистите... Повеќе
 
 
Peugeot Први официјални фотографии од концептот Peugeot Fractal Концепт - Peugeot
Први официјални фотографии од концептот Peugeot Fractal
Peugeot Fractal е уникатен концепт, кој наскоро ќе биде претставен на саемот за автомобили во Франкфурт. Во прилог на оваа објава имате можност да ги погледнете и првите официјални фотографии од најновиот кон... Повеќе
 
 
Peugeot PSA групацијата и официјално го потврди производството на Bolloré Bluesummer Идни модели - Peugeot
PSA групацијата и официјално го потврди производството на Bolloré Bluesummer
Францускиот производител и официјално потврди дека е склучен договор за стратешко партнерство со групацијата Bolloré, кој се однесува на продажбата и производството на моделот Bolloré Bluesummer... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi Слушнете го моќниот звук на Peugeot 308 GTi 270 Новитет - Peugeot 308 GTi
Слушнете го моќниот звук на Peugeot 308 GTi 270
По неодамнешната онлајн премиера на новиот, спортски настроен модел, 308 GTi 270, Peugeot сега објави и видео клип за овој автомобил каде што можете да уживате во моќниот звук на 1,6-литарскиот мотор... Повеќе
 
 
Peugeot 108 Peugeot 108 – уникатен малечок со акцент на стилот Премиерa - Peugeot 108
Peugeot 108 – уникатен малечок со акцент на стилот
Најновиот модел на Peugeot од мини класата пристигна и кај нас, донесувајќи нова свежина во класата, која последниве неколку години беше преплавена со функционални, но недоволно уникатни и стилски автомобили.... Повеќе
 
 
Peugeot Два сектора на Еуроимпекс прогласени за најдобри во светот во 2014-та година Македонија - Peugeot
Два сектора на Еуроимпекс прогласени за најдобри во светот во 2014-та година
Секторите за Пост-продажба и сервис и Резервни делови се повторно победници на натпреварувањето за 2014-та година, кое секоја година го организира Принципалот - Automobiles Peugeot за своите импортери... Повеќе
 
 
Peugeot PSA групацијата и Bolloré се здружија за производство на електричниот Bluesummer Електрични автомобили - Peugeot
PSA групацијата и Bolloré се здружија за производство на електричниот Bluesummer
PSA Peugeot Citroen и Bolloré склопија партнерство што ќе резултира со продукциска изведба на моделот Bluesummer. Инаку, станува збор за електричен кабриолет кој се базира на моделот Bluecar, за чиј дизајн е з... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi Пристигнува Peugeot 308 GTi Новитет - Peugeot 308 GTi
Пристигнува Peugeot 308 GTi
Покрај моделот Golf, уште еден „hot hatch“ носи ознака „GTi“. Се разбира, станува збор за Peugeot 308... Повеќе
 
 
Peugeot Одржан хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2015“ Македонија - Peugeot
Одржан хуманитарниот тениски турнир „Ротаракт Опен 2015“
Шестиот по ред хуманитарен тениски настан го организираше Ротаракт Клуб Скопје во соработка со Еуроимпекс, Генералниот увозник на Peugeot за Македонија, Србија, Црна Гора и Косово ... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 Peugeot 108 пристигна во Македонија! Македонија - Peugeot 3008
Peugeot 108 пристигна во Македонија!
Со акцент на стилот, економичноста и забавата во возењето, новиот 108 пристигна и кај нас, преку ексклузивниот застапник Euroimpex... Повеќе
 
 
Peugeot Галерија: Јубилејна изложба на олдтајмери во Скопје! Македонија - Peugeot
Галерија: Јубилејна изложба на олдтајмери во Скопје!
Во организација на Euroimpex, увозникот за автомобилите од гамата на Peugeot кај нас, се одржа 10-тата по ред изложба на стари автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex Tuning – Интервју со Зоран Темелковски Македонија - Peugeot
Euroimpex Tuning – Интервју со Зоран Темелковски
Неодамна напишавме за искуствата со чип тјунингот, вграден во Peugeot 308 со 1.6 HDi дизел моторот и бевме многу позитивно изненадени од придобивките и во поглед на перформансите и во поглед на економичноста... Повеќе
 
 
Peugeot Десетта меѓународна изложба на олдтајмери во организација на Euroimpex Македонија - Peugeot
Десетта меѓународна изложба на олдтајмери во организација на Euroimpex
Увозникот за програмата на возилата на Peugeot во нашата земја, Србија, Црна Гора и Косово, Euroimpex, повторно е организатор на меѓународната изложба за историски возила, која ќе се одржи оваа сабота, со поче... Повеќе
 
 
Peugeot Еуроимпекс ја претстави тјунинг програмата на второто Car Show во Гевгелија Тјунинг - Peugeot
Еуроимпекс ја претстави тјунинг програмата на второто Car Show во Гевгелија
Тимот на Еуроимпекс ја изложи програмата на Професионален Тјунинг на 07.06.2015 година, на вториот Car Show настан во Гевгелија... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi Peugeot 308 GTi „уловен“ без заштитни маски Новитет - Peugeot 308 GTi
Peugeot 308 GTi „уловен“ без заштитни маски
На годинашниот фестивал на брзината во Goodwood, Peugeot ќе ја прикаже најмоќната верзија на моделот 308. Имено, 308 GTi во хиерархијата на оваа серија ќе биде позициониран над 308 GT... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме - Peugeot 308
Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
„Чипувањето“, односно подобрувањето на перформансите на моторот со промена на чипот или на софтверот кај автомобилите е исклучително популарен во последно време, бидејќи за реално ниска цена, се добиваат многу... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi Peugeot е подготвен за официјална промоција на 308 GTi Новитет - Peugeot 308 GTi
Peugeot е подготвен за официјална промоција на 308 GTi
Францускиот производител потврди дека на Фестивалот на брзината во Goodwood, кој ќе се одржи на 25-ти овој месец, премиерно ќе биде претставена GTi изведба на моделот 308... Повеќе
 
 
Peugeot И оваа година меѓународна изложба на историски возила и големо тест возење на Peugeot Македонија - Peugeot
И оваа година меѓународна изложба на историски возила и големо тест возење на Peugeot
„Еуроимпекс“ - генералниот увозник на Peugeot возила за Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, веќе втора година по ред е домаќин на меѓународна изложба со историски возила... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Следната генерација на 508 ќе има полу - автономно управување Идни модели - Peugeot 508
Следната генерација на 508 ќе има полу - автономно управување
Од Peugeot доаѓа веста дека следната генерација на моделот 508 ќе добие технологија за автономно управување, но засега не е јасно за каков систем конкретно станува збор односно кои се неговите карактеристики... Повеќе
 
 
Peugeot Пристигнува Peugeot 408 GT - купе со 4 врати Идни модели - Peugeot
Пристигнува Peugeot 408 GT - купе со 4 врати
Според најновите информации, Peugeot наводно работи на развој на нов седан модел, кој во основа ќе биде купе со четири врати и ќе претставува своевидна конкуренција на Volkswagen CC... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroen планира нова генерација на електрични возила Електрични автомобили - Peugeot
PSA Peugeot Citroen планира нова генерација на електрични возила
Француската групација PSA објави дека почнувајќи од 2020-та година, ќе лансира нова генерација на електрични автомобили кои во поглед на цените ќе бидат значително попристапни, а исто така ќе нудат и поголема ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot подготвува нов супер спортски модел - ова се првите фотографии Концепт - Peugeot
Peugeot подготвува нов супер спортски модел - ова се првите фотографии
Peugeot е една од оние автомобилски компании, кои често развиваат дизајнерски студии на тема спортски и луксузни автомобили. Сепак, шансите за нивна сериска реализација се секогаш мали. Но, дали тоа ќе биде та... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot 208 со BlueHDi агрегат го собори рекордот за минимална потрошувачка Занимливости - Peugeot
Peugeot 208 со BlueHDi агрегат го собори рекордот за минимална потрошувачка
Моделот 208 1.6 BlueHDi на Peugeot го собори рекордот за минимална потрошувачка на гориво при возење на долги растојанија во редовен сообраќај... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot најави нов спортски концепт Концепт - Peugeot
Peugeot најави нов спортски концепт
Францускиот производител објави кратко промотивно видео за возило кое очигледно претставува спортски концепт автомобил... Повеќе
 
 
Peugeot GM и PSA Peugeot Citroen ќе работат на ново лесно комерцијално возило Идни модели - Peugeot
GM и PSA Peugeot Citroen ќе работат на ново лесно комерцијално возило
Овој модел на пазарот би бил лансиран во 2018-та година... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi 308 R Hybrid е најмоќниот Peugeot со 500 КС! Новитет - Peugeot 308 GTi
308 R Hybrid е најмоќниот Peugeot со 500 КС!
Францускиот производител, на саемот за автомобили во Шангај, претстави концептна изведба на одличниот компакт 308, со хибриден погон со вртоглави 500 КС, целосно развиен од тркачката дивизија на Peugeot. И да,... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Le Bistrot - луксузно комбе за подготовка на храна Занимливости - Peugeot
Peugeot Le Bistrot - луксузно комбе за подготовка на храна
Се' започна со мобилните кујни за тако, но во моментов комбињата за подготовка на храна доживуваат вистинска еволуција ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Еуроимпекс на Саемот за Автомобили во Белград! Новитет - Peugeot
Peugeot Еуроимпекс на Саемот за Автомобили во Белград!
Особено е убаво кога ќе се слушне дека македонски бренд се проширил и на соседните пазари, како што се случајот со претставникот на Peugeot возилата кај нас, Еуроимпекс, кој имаше успешен настап на Интернацион... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot го припрема концептниот 6008 Концепт - Peugeot
Peugeot го припрема концептниот 6008
Извори блиски до PSA групацијата најавуваат како Peugeot планира на слединот саем во Пекинг да го претстави концепт моделот наречен 6008... Повеќе
 
 
Peugeot Partner Tepee Peugeot ја поднови серијата Partner Новитет - Peugeot Partner Tepee
Peugeot ја поднови серијата Partner
По претставувањето на фејслифт изведбата на Berlingo од Citroen, Peugeot исто така најави неколку новитети за Partner... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot го редизајнираше 208 моделот Новитет - Peugeot 208
Peugeot го редизајнираше 208 моделот
Французите пред женевскиот саем, кој ќе се одржи на почетокот од идниот месец, ја претстави освежената изведба од добро познатиот 208... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex слави 25 години постоење! Македонија - Peugeot
Euroimpex слави 25 години постоење!
Официјалниот увозник на возилата на Peugeot во Македонија, а од неодамна и во Србија, Црна Гора и Косово, слави 25 години од своето постоење. По тој повод, во своите простории (салонот на Peugeot), „Еуроимпекс... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Peugeot и Bimota со здружени сили го претставија специјалниот RCZ R Тјунинг - Peugeot RCZ
Peugeot и Bimota со здружени сили го претставија специјалниот RCZ R
Peugeot е една од неколкуте автомобилски компании кои произведуваат возила на 4, како и 2 тркала... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GT * Peugeot 308 GT официјално претставен Новитет - Peugeot 308 GT *
Peugeot 308 GT официјално претставен
Пред неколку дена Peugeot ги објави официјалните фотографии како и голем број на технички податоци за автомобилот кој беше најавуван со месеци наназад... Повеќе
 
 
Peugeot Еуроимпекс - ексклузивен увозник и за Косово Маркет / Бизнис - Peugeot
Еуроимпекс - ексклузивен увозник и за Косово
Автомобилската компанија „Еуроимпекс“, од годинава стана нов увозник на автомобилите Peugeot за Косово. Потсетуваме, од 01-ви јули 2014 година освен Македонија, „Еуроимпекс“ почна со увоз и дистрибуција на бре... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Тест – Peugeot 508 2.0 HDi Тест - Peugeot 508
Тест – Peugeot 508 2.0 HDi
Знаменосецот на францускиот бренд, го доби и првиот фејслифт, кој донесе нов и посвеж дизајн, но и подобрувања во квалитетот на возењето и внатрешноста, нешто што имавме можност да го тестираме претходниве нек... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroen најави поголема употреба на хибридниот погон Хибриди - Peugeot
PSA Peugeot Citroen најави поголема употреба на хибридниот погон
Раководителот на PSA Peugeot Citroen, Карлос Таварес, обелодени дека идните performance модели на овој француски производител ќе бидат придвижувани со помош на plug-in хибриден погон... Повеќе
 
 
Peugeot „Еуроимпекс” ќе стане генерален увозник и дистрибутер на Peugeot и во Косово Македонија - Peugeot
„Еуроимпекс” ќе стане генерален увозник и дистрибутер на Peugeot и во Косово
Најновата информација од „Еуроимпекс” Македонија е дека компанијата се проширува и во Косово, откако од 1 јули официјално стана генерален увозник и дистрибутер на Peugeot во Србија и Црна Гора... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Освежениот Peugeot 508 пристигна, со цена од 22.830 € за бензинецот со 165 КС! Македонија - Peugeot 508
Освежениот Peugeot 508 пристигна, со цена од 22.830 € за бензинецот со 165 КС!
Со многу помоќен настап, но и внатрешни подобрувања со цел уште поголемо премиум искуство, освежениот Peugeot 508 пристигна и кај нас... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot дизајнира трамвај Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot дизајнира трамвај
Концептот на трамвајот наменет за сообраќајот во Стразбур се темели на задржување на познатиот идентитет, но со примена на нови дизајнерски решенија... Повеќе
 
 
Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW е Taxi автомобил на годината Награди - Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW е Taxi автомобил на годината
Сезоната за избор на автомобили на годината е конечно тука! Покрај оние главните избори кои се атрактивни за јавноста, меѓутоа и многу често се доведувани во прашање поради разни влијанија и интриги, тука се и... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex Autogroup нов ексклузивен увозник на Peugeot во Србија и Црна Гора Маркет / Бизнис - Peugeot
Euroimpex Autogroup нов ексклузивен увозник на Peugeot во Србија и Црна Гора
Секогаш е добро да се слушне наша компанија да се прошири надвор од земјата, а особено ако се работи за автомобилскиот сектор, кој секоја година се соочува со пад во продажбата... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 DKR * Peugeot 2008 DKR Новитет - Peugeot 2008 DKR *
Peugeot 2008 DKR
Покрај новата боја и налепниците, на новинарите им беше соопштено дека 2008 DKR покажал одлични резултати на тестирањата... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex Autogroup нов ексклузивен увозник на Peugeot во Србија Маркет / Бизнис - Peugeot
Euroimpex Autogroup нов ексклузивен увозник на Peugeot во Србија
Компанијата Euroimpex Autogroup е нов ексклузивен увозник на марката Peugeot во Србија. Станува збор за компанија со иста сопственичка структура како и Euroimpex, кој од 1992-ра година е главен увозник за Peug... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Peugeot сними рекламен спот во Хрватска Занимливости - Peugeot 2008
Peugeot сними рекламен спот во Хрватска
Хрватска во последно време е се поинтересна дестинација за снимање промотивни материјали за автомобилските марки... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot-Citroen бара партнер за комерцијализација на Hybrid Air технологијата Хибриди - Peugeot
PSA Peugeot-Citroen бара партнер за комерцијализација на Hybrid Air технологијата
PSA е во потрага на технички партнер, со кој ќе ги подели трошоците за развој и комерцијализација на Hybrid Air погонскиот систем... Повеќе
 
 
Peugeot Погледнете како Peugeot му честиташе на Џокович за новородениот син Занимливости - Peugeot
Погледнете како Peugeot му честиташе на Џокович за новородениот син
Пристигнати многу честитки, но посебно интересна е честитката на Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot Boxer Презентација на новиот Peugeot Boxer - „Технома“ 2014 Македонија - Peugeot Boxer
Презентација на новиот Peugeot Boxer - „Технома“ 2014
Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија и Црна Гора, на саемот „Технома“ пред македонската јавност го претстави новиот Boxer, а потоа и Alientech уредите за кои компанијата има застапниш... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GT * Спортски настроениот Peugeot 308 GT пристигна во Париз Новитет - Peugeot 308 GT *
Спортски настроениот Peugeot 308 GT пристигна во Париз
Новиот француски тркач спремен за натпревар со своите ривали... Повеќе
 
 
Peugeot Концептот Peugeot Quartz дебитираше во Париз Концепт - Peugeot
Концептот Peugeot Quartz дебитираше во Париз
Уникатниот Quartz ја најавува следната генерација на моделот 3008 ... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Објавена цената на Peugeot 208 GTi 30th Новитет - Peugeot 208 GTi
Објавена цената на Peugeot 208 GTi 30th
Неодамна беше објавена цената за ограничената серија на Peugeot 208 GTi (30th anniversary Limited Edition), посебна изведба на францускиoт хечбек со три врати ... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot Exalt со европски спецификации Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot Exalt со европски спецификации
На својот штанд во Париз, Peugeot го прикажа фасцинантниот концепт Exalt со европски спецификации... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Тест – Peugeot 508 1.6 THP Тест - Peugeot 508
Тест – Peugeot 508 1.6 THP
Целосно нова номенклатура и целосно нова идеологија. 508 не само што ја наследува 407-ката, туку и внесува елементи карактеристични за повисоката класа, во која своевремено се натпреваруваше 607... Повеќе
 
 
Peugeot 508 - 2014 * Почнува продажбата на редизајнираниот Peugeot 508 Новитет - Peugeot 508 - 2014 *
Почнува продажбата на редизајнираниот Peugeot 508
Peugeot го потврди почетокот на продажбата на редизајнираниот модел од средната класа - 508.... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GT * Peugeot го откри новиот 308 GT Новитет - Peugeot 308 GT *
Peugeot го откри новиот 308 GT
Peugeot ги објави првичните фотографии од GT изведбата на 308 моделот... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot развива автомобил со просечна потрошувачка од 2l/100 Km. Хибриди - Peugeot 208
Peugeot развива автомобил со просечна потрошувачка од 2l/100 Km.
Да, добро прочитавте - 2 литри на 100 километри... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot ќе претстави европска верзија на концептот Exalt Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot ќе претстави европска верзија на концептот Exalt
Засега не е познато дали освен како концепт, Exalt ќе го видиме и во некоја сериска изведба... Повеќе
 
 
Peugeot 508 15-16 правила кога возите автомобил на свадба Занимливости - Peugeot 508
15-16 правила кога возите автомобил на свадба
Некој од Koli.com.mk неодамна беше кум. Возеше Peugeot 508, па, импресиониран од настанот свадба, сподели неколку мисли. Не се нешто посебно мудри мислите, ама конкретни се. Може да ви користат.... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi Најнови сознанија за Peugeot 308 GTI Идни модели - Peugeot 308 GTi
Најнови сознанија за Peugeot 308 GTI
На претстојниот саем за автомобили во Париз, францускиот производител ќе ја претстави сериската верзија на моделот 308 GTI ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot ја одбележува 30 годишната традиција на концепт модели Концепт - Peugeot
Peugeot ја одбележува 30 годишната традиција на концепт модели
За три децении францускиот производител конструирал повеќе од 70 концепт возила... Повеќе
 
 
Peugeot 308 100.000 нарачки за новиот Peugeot 308 Маркет / Бизнис - Peugeot 308
100.000 нарачки за новиот Peugeot 308
Автомобилот на годината бележи одлични продажни резултати ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Тјунирајте го вашиот автомобил и задржете ја гаранцијата Македонија - Peugeot 308
Тјунирајте го вашиот автомобил и задржете ја гаранцијата
„Еуроимпекс“ во соработка со CSS Performance Tuning, на тест возењето организирано минатиот викенд, покажа дека навистина има разлика во перформанси, и тоа на тјуниран дизел мотор... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot бeлежи раст во продажбата на глобално ниво Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot бeлежи раст во продажбата на глобално ниво
Францускиот производител изврши промена во својата стратегија и фокус, а преземените чекори придонесоа за позиционирање на брендот на повисоко ниво, што се рефлектираше и со поголема побарувачка... Повеќе
 
 
Peugeot Заштедете до 2.500 евра - летна понуда на Peugeot Macedonia Македонија - Peugeot
Заштедете до 2.500 евра - летна понуда на Peugeot Macedonia
Направете паметен потег и заштедете за вашиот одмор... Повеќе
 
 
Peugeot Еуроимпекс - генерален увозник за Peugeot и во Србија и Црна Гора Македонија - Peugeot
Еуроимпекс - генерален увозник за Peugeot и во Србија и Црна Гора
Освен во Македонија, „Еуроимпекс“ прераснува во генерален увозник и дистрибутер на брендот Peugeot и во Србија и Црна Гора. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Тест – Peugeot 308 1.6 HDi Тест - Peugeot 308
Тест – Peugeot 308 1.6 HDi
Поставен на целосно новата платформа на PSA групацијата, новиот конкурент во компакната класа на Peugeot, го задржа само името од претходникот, што, барем досега, не беше пракса, но со ветување дека ќе биде на... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 DKR * Peugeot го претстави 2008 DKR со 345 КС Новитет - Peugeot 2008 DKR *
Peugeot го претстави 2008 DKR со 345 КС
„Францускиот лав“ ги објави најновите информации, но исто така и пригоден видео запис за својот нов рели модел... Повеќе
 
 
Peugeot 508 - 2014 * Два нови модели ќе го заменат актуелниот Peugeot 508 Идни модели - Peugeot 508 - 2014 *
Два нови модели ќе го заменат актуелниот Peugeot 508
Еден од моделите е замислен како просторен и удобен, а другиот како спортски и значително подинамичен... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Запознајте го редизајнираниот Peugeot 508 Новитет - Peugeot 508
Запознајте го редизајнираниот Peugeot 508
Три години по воведувањето на Peugeot 508 на пазарот, француската компанија ja претстави и неговата модернизирана верзија... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Македонија со награда за Пост-Продажба и Сервис Македонија - Peugeot
Peugeot Македонија со награда за Пост-Продажба и Сервис
ЕУРОИМПЕКС ПО ШЕСТИ ПАТ меѓу победниците во Пост-Продажба и Сервис, на Светското натпреварување организирано од страна на Automobiles Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Тест – Peugeot 301 1.2 VTi Тест - Peugeot 301
Тест – Peugeot 301 1.2 VTi
Откако имавме можност да го тестираме братскиот модел, C-Elysee, во дизел верзија, овој пат имавме можност да ја пробаме и бензинската верзија и тоа на Peugeot 301... Повеќе
 
 
Peugeot Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето Македонија - Peugeot
Голем интерес за изложбата на олд-тајмери и Peugeot тест возењето
Настан за паметење и за сите генерации... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Во сабота во Peugeot - меѓународна изложба на историски возила и големо Peugeot тест возење Македонија - Peugeot 308
Во сабота во Peugeot - меѓународна изложба на историски возила и големо Peugeot тест возење
„Еуроимпекс“, Генералниот увозник за Peugeot во Македонија, оваа година е домаќин на IX-тата по ред меѓународна изложба со историски возила. ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Меѓународна изложба на олд тајмери и Peugeot тест возење Македонија - Peugeot 308
Меѓународна изложба на олд тајмери и Peugeot тест возење
На ден 31.05.2014 (сабота), ќе се одржи IX-тата Меѓународна изложба на историски возила (old-timers). Настанот, чиј домаќин е „Еуроимпекс“, ќе биде реализиран во соработка со „АМК Џип рели спорт“ и ќе биде лоц... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 RX * Peugeot го планира производството на 2008 RX - модел со три врати Идни модели - Peugeot 2008 RX *
Peugeot го планира производството на 2008 RX - модел со три врати
Францускиот производител Peugeot размислува за нова изведба од моделот 2008 која ќе има три врати. Сликите што имате можност да ги видите во рамки на оваа објава покажуваат како би изгледал потенцијалниот 2008... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Ѓоковиќ главна ѕвезда во реклама за Peugeot 208 Занимливости - Peugeot 208
Ѓоковиќ главна ѕвезда во реклама за Peugeot 208
Станува збор за комична реклама, во која на Ноле му снемува тениски топчиња па тој започнува со долго возење во потрага по нови... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Пет причини зошто да го одберете новиот Peugeot 308 Македонија - Peugeot 308
Пет причини зошто да го одберете новиот Peugeot 308
Веб страницата на Peugeot Македонија на сите корисници им овозможува брзи и квалитетни информации за најновите понуди и модели кои се достапни за македонските купувачи... Повеќе
 
 
Peugeot Boxer Претставен редизајнираниот Peugeot Boxer Новитет - Peugeot Boxer
Претставен редизајнираниот Peugeot Boxer
Покрај со освежениот дизајн, Boxer може да се пофали со опрема која до неодамна беше карактеристична само за луксузните автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 DKR * Peugeot 2008 DKR: Низ пустинскиот песок со погон на две тркала Новитет - Peugeot 2008 DKR *
Peugeot 2008 DKR: Низ пустинскиот песок со погон на две тркала
Три недели откако проструи веста дека Peugeot, Red Bull и Total ќе ги здружат силите за релито Dakar 2015, претставен е автомобилот со кој алијансата ќе се соочи со овој предизвик... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GT * Peugeot 308 GT пристигнува на крајот од 2014-та Идни модели - Peugeot 308 GT *
Peugeot 308 GT пристигнува на крајот од 2014-та
Во подготовка е и R верзија, која ќе биде дизајнирана од тимот одговорен за RCZ R ... Повеќе
 
 
Peugeot Exalt * Peugeot го претстави концептот Exalt Концепт - Peugeot Exalt *
Peugeot го претстави концептот Exalt
Пред премиерата на саемот за автомобили во Пекинг, Peugeot го претстави концепт моделот Exalt... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot изненадува - Персоналиразјте ја свирката на вашиот автомобил Занимливости - Peugeot
Peugeot изненадува - Персоналиразјте ја свирката на вашиот автомобил
Секогаш авангардниот Peugeot уште еднаш докажа дека задоволството на корисникот е секогаш на прво место.... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot подготвува кабриолет изведба на моделот 208 Идни модели - Peugeot
Peugeot подготвува кабриолет изведба на моделот 208
Според најновите информации, следната година Peugeot на пазарот би требало да претстави кабриолет изведба од моделот 208 ... Повеќе
 
 
Peugeot Прашање од читател: „Дали да ставам потенки гуми?“ Прашања и одговори - Peugeot
Прашање од читател: „Дали да ставам потенки гуми?“
„Имам Peugeot 306 и не ми чинат двете предни гуми, а од еден пријател можам да земам, но проблемот е што се 165-ки, а моите се 175-ки. Дали да ги ставам?“... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Peugeot се враќа на релито во Дакар Занимливости - Peugeot 2008
Peugeot се враќа на релито во Дакар
Карлос Саjнц и Сирил Депре ќе бидат возачите на францускиот тим ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Со потрошувачка од само 2,8 l/100 km, Peugeot 308 постави нов рекорд Мотори - Peugeot 308
Со потрошувачка од само 2,8 l/100 km, Peugeot 308 постави нов рекорд
Со новиот бензински мотор 1,2 THP 130, автомобилот на годината - Peugeot 308, помина преку 1.800 километри со само едно полнење на резервоарот... Повеќе
 
 
Peugeot Euroimpex отсега и со професионално тјунирање на сите марки на возила Македонија - Peugeot
Euroimpex отсега и со професионално тјунирање на сите марки на возила
Euroimpex е компанија која бележи веќе 24 годишен развој во нашава земја. Често ја споменуваат како Генерален увозник за Peugeot во Македонија, но покрај тоа станува збор за сериозен застапник и на Total масла... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Peugeot 308 е Автомобил на Годината во Европа! Награди - Peugeot 308
Peugeot 308 е Автомобил на Годината во Европа!
Францускиот компакт ја зграби наградата пред силната конкуренција, составена од Tesla Model S и BMW i3 и Mercedes S Class!... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Жак Вилнев го имаше првото тест возење на Peugeot 208 од Albatec Racing Занимливости - Peugeot 208
Жак Вилнев го имаше првото тест возење на Peugeot 208 од Albatec Racing
Минатиот викенд Жак Вилнев конечно го имаше првиот вистински тест на својот Peugeot 208 на Lydden Hill, а тоа го означи почетокот на подготовките за неговото учество на 2014 FIA World Rallycross Championship, ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 SW Во Женева ќе биде претставен новиот Peugeot 308 SW Новитет - Peugeot 308 SW
Во Женева ќе биде претставен новиот Peugeot 308 SW
Пространиот караван е за 140 kg полесен од својот претходник и троши 3,2 литри... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Peugeot 2008 ќе биде првиот модел со Hybrid Air погон Мотори - Peugeot 2008
Peugeot 2008 ќе биде првиот модел со Hybrid Air погон
Peugeot неодамна потврди дека моделот 2008 од 2016-та година, би бил првиот во низата автомобили од PSA групацијата, во кои ќе бидат инсталирани иновативните Hybrid Air агрегати ... Повеќе
 
 
Peugeot 308 SW Новиот Peugeot 308 SW со ултра багажник од 660 литри!!! Новитет - Peugeot 308 SW
Новиот Peugeot 308 SW со ултра багажник од 660 литри!!!
Да, точно е напишано во насловот – новиот 308 SW ќе го има убедливо најголемиот багажник во класата на компактни каравани... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot ќе го лансира HybridAir системот со компресиран воздух Технологија - Peugeot
Peugeot ќе го лансира HybridAir системот со компресиран воздух
Првиот хибрид во светот со компресиран воздух, кој го развива PSA корпорацијата, ќе почне да се вградува во моделот 2008 во 2016 година, а ќе биде претставен на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Peugeot 108 Peugeot 108 – францускиот мини станува вистински лајфстајл автомобил! Премиерa - Peugeot 108
Peugeot 108 – францускиот мини станува вистински лајфстајл автомобил!
Достапен дури и во кабрио изведба, како и каросерија во две различни бои, новиот 108 ќе биде вистински градски шармер... Повеќе
 
 
Peugeot 205 Историјат: 30 годишнина од легендарниот Peugeot 205 GTi Историјат - Peugeot 205
Историјат: 30 годишнина од легендарниот Peugeot 205 GTi
Кој би помислил дека поминаа три децении од лансирањето на една од најлегендарните џебни ракети, 205 GTi на Peugeot?... Повеќе
 
 
Peugeot 408 GT Peugeot со ново купе со четири врати, 408 GT!!! Новитет - Peugeot 408 GT
Peugeot со ново купе со четири врати, 408 GT!!!
Убиецот на Mercedes CLA, доаѓа од Франција! Новото купе со четири врати на Peugeot ќе ја носи ознаката 408 GT, а ќе се базира на компактот 308, со цел пониска маса и подобри перформанси... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Што кажаа европските блогери за новиот 308? Маркет / Бизнис - Peugeot 308
Што кажаа европските блогери за новиот 308?
Во септември минатата година, Peugeot организираше самит на кој се собраа 40-те најеминенти авто - блогери од Европа, при што тие добија можност лично да го возат новиот 308 и да ги споделат своите мислења за ... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Peugeot 508 во Куба чини 169.000 евра Занимливости - Peugeot 508
Peugeot 508 во Куба чини 169.000 евра
Преку нереално високите цени на автомобилите, државата сака да го подобри јавниот транспортен систем... Повеќе
 
 
Peugeot Новак Ѓоковиќ стана меѓународен амбасадор на Peugeot Маркет / Бизнис - Peugeot
Новак Ѓоковиќ стана меѓународен амбасадор на Peugeot
Францускиот производител не само што ја потврдува, туку и ја зајакнува својата стратегија во светот на тенисот... Повеќе
 
 
Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW: Значајно полесен и покомфорен од претходникот Новитет - Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW: Значајно полесен и покомфорен од претходникот
Peugeot 308 кој е еден од најсериозните кандидати за титулата „Европски автомобил за 2014-та година“, наскоро ќе добие интересна и функционална SW караванска верзија... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot по стапките на Mercedes - ќе конструира компактно купе Идни модели - Peugeot
Peugeot по стапките на Mercedes - ќе конструира компактно купе
Новиот CLA - компактното купе од Mercedes-Benz со два пара врати, кое се базира на моделот A-Class, е вистински хит на пазарот. Не е ни чудо што Peugeot размислува за конструкција на негов ривал... Повеќе
 
 
Peugeot Револуционерен 3D каталог со Peugeot моделите во Македонија Македонија - Peugeot
Револуционерен 3D каталог со Peugeot моделите во Македонија
Тимот на Peugeot во Македонија, го презентираше својот најнов проект - 3D каталог за Peugeot моделите кој впрочем е и првиот 3D каталог во автомобилската индустрија во Македонија.... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot 608 пристигнува во 2014-та Идни модели - Peugeot
Peugeot 608 пристигнува во 2014-та
Според најновите информации, концептот Peugeot HX1 ќе влезе во сериско производство под ознаката 608... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot работи на седан изведба на моделот 308 Идни модели - Peugeot
Peugeot работи на седан изведба на моделот 308
Според најновите извештаи, Peugeot планира на пазарот да понуди седан дизајниран по примерот на Mercedes CLA... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Одлични продажни резултати на новиот Peugeot 308 Маркет / Бизнис - Peugeot 308
Одлични продажни резултати на новиот Peugeot 308
Од францускиот пазар, каде што неодамна беше лансиран новиот 308, пристигнуваат одлични вести за Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot 308 Премиера - Peugeot 308 Македонија - Peugeot 308
Премиера - Peugeot 308
Компактен однадвор, простран однатре, со драстично намалена маса и зголемен квалитет, новиот 308 цели директно на врвот од класата. Префинетиот надворешен дизајн и иновативната внатрешност, дополнително го изд... Повеќе
 
 
Peugeot 208 R Peugeot го потврди производството на моделот 208 R Идни модели - Peugeot 208 R
Peugeot го потврди производството на моделот 208 R
Шефот на Peugeot, Максим Пикат, потврди дека наскоро на пазарот ќе пристигне R изведбата на моделот 208, која во понудата ќе биде позиционирана над верзијата GTi... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot ќе го стави во производство системот Hybrid Air Технологија - Peugeot
Peugeot ќе го стави во производство системот Hybrid Air
Peugeot најави дека нeговиот хибриден погон Hybrid Air, кој обединува бензински мотор и компримиран воздух (наместо електричен мотор), најверојатно ќе започне да се произведува на почетокот од 2015-та, што е е... Повеќе
 
 
Peugeot 5008 2009 Peugeot 5008 доби поатрактивен изглед и побогата опрема Новитет - Peugeot 5008 2009
Peugeot 5008 доби поатрактивен изглед и побогата опрема
Компактниот MPV автомобил со седум седишта, конструиран врз основа на моделот 308, кој беше претставен во есента 2009-та година, наскоро пристигнува во освежена форма... Повеќе
 
 
Peugeot 6008 Peugeot подготвува концепт 6008 Концепт - Peugeot 6008
Peugeot подготвува концепт 6008
Oд PSA групацијата стигнуваат инсајдерски информации дека следната година, на саемот за автомобили во Пекинг, Peugeot ќе го претстави концепт моделот 6008, со што францускиот производител всушност ќе најави но... Повеќе
 
 
Peugeot Неверојатна промотивна акција на Peugeot Macedonia Македонија - Peugeot
Неверојатна промотивна акција на Peugeot Macedonia
Доколку вашето возило има повеќе од 5 години, Peugeot Macedonia ви нуди економични сервисни пакети... Повеќе
 
 
Peugeot 308 - old Новиот Peugeot 308 2014-та Новитет - Peugeot 308 - old
Новиот Peugeot 308 2014-та
Новиот Peugeot 308 беше претставен на Frankfurt Motor Show 2013 (кој заврши овој викенд). Во продолжение, ги издвојуваме поважните детали за овој автомобил, кои несомнено би го привлекле вниманието на секој об... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Peugeot RCZ R Новитет - Peugeot RCZ
Peugeot RCZ R
Peugeot RCZ R наскоро ќе се појави на улиците. Пред тоа се случи, имаме можност да уживаме во видеото кое ги демонстрира перформансите на овој спортски автомобил на тркачка патека... Повеќе
 
 
Peugeot 308 GTi Peugeot 308 GTi фотографиран без маска Новитет - Peugeot 308 GTi
Peugeot 308 GTi фотографиран без маска
Новата генерација на Peugeot 308 само што почна да се продава во Европа, а францускиот производител веќе тестираше нова верзија... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Франкфурт 2013: најмоќниот Peugeot досега, RCZ-R со 270 КС! Саеми - Peugeot RCZ
Франкфурт 2013: најмоќниот Peugeot досега, RCZ-R со 270 КС!
Спортското купе на Peugeot, кое измамува толку многу погледи на улиците, сега и во R верзија, која ќе ги донесе перформансите на ниво на германската конкуренција, во прв ред Audi TT... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot во Франкфурт ќе се презентира со вкупно 30 модели Саеми - Peugeot
Peugeot во Франкфурт ќе се презентира со вкупно 30 модели
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Peugeot ќе донесе вкупно 30 модели со цел да ги презентира своите успешни производи, како и новите концепти и мотори... Повеќе
 
 
Peugeot 3008 - old Peugeot ја најави редизајнираната изведба на 3008 Идни модели - Peugeot 3008 - old
Peugeot ја најави редизајнираната изведба на 3008
Францускиот производител ги објави првите детали за обновената изведба на моделот 3008, која премиерно ќе биде претставена на саемот за автомобили во Франкфурт следниот месец... Повеќе
 
 
Peugeot 308 R Concept Peugeot 308 R, подготвен за саемот во Франкфурт Концепт - Peugeot 308 R Concept
Peugeot 308 R, подготвен за саемот во Франкфурт
Peugeot е смртно сериозен во однос на подобрувањето на ефикасноста на неговите модели... Повеќе
 
 
Peugeot „Уловен“ новиот Peugeot 308 Идни модели - Peugeot
„Уловен“ новиот Peugeot 308
Станува збор за моделите кои пристигнаа во Словенија за производство на промотивни материјали, а еден од нив бил скришно фотографиран во Љубљана ... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Тест - Peugeot 2008 1.6 eHDi Тест - Peugeot 2008
Тест - Peugeot 2008 1.6 eHDi
Малите, урбани теренци земаат се поголем замав, благодарение на функционалноста и комфорот во внатрешноста, подобрената проодност, но и на авантуристичкиот и модерен карактер... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot Design Lab ќе промовира концепт на штица за сурфање Занимливости - Peugeot
Peugeot Design Lab ќе промовира концепт на штица за сурфање
Францускиот производител Peugeot ќе има свој изложбен штанд на фестивалот за брзина Goodwood 2013-та каде и ќе го промовира својот најнов дизајн... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Пристигна Peugeot 2008, почетна цена од 14.330 евра! Македонија - Peugeot 2008
Пристигна Peugeot 2008, почетна цена од 14.330 евра!
Новиот кросовер од ниската класа на Peugeot, базиран на одличниот 208, пристигна и кај нас, по почетна цена од 14.330 евра за моделот со 1.2 мотор со 82 КС и Access ниво на опрема. ... Повеќе
 
 
Peugeot Видео за новиот Peugeot 308 Новитет - Peugeot
Видео за новиот Peugeot 308
Француската автомобилска компанија Peugeot, кон средината на месец мај го обелодени изгледот на новата генерација 308. Автомобилот официјално ќе биде претставен во јавноста на годинашниот саем за автомобили в... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Peugeot 208 GTi и RCZ возат со „мотор на годината“ Награди - Peugeot 208 GTi
Peugeot 208 GTi и RCZ возат со „мотор на годината“
Оваа година престижната награда се доделуваше во дури 11 категории а во онаа за мотори помеѓу 1,4 и 1,8 литри приматот го понесе 1,6 бензинскиот мотор со директно вбризгување и 200 КС... Повеќе
 
 
Peugeot  Peugeot забава за најмалите - во градскиот парк Македонија - Peugeot
Peugeot забава за најмалите - во градскиот парк
Овој викенд во Луна паркот во Скопје, Peugeot приреди големо дружење со семејствата посетители на забавниот парк.... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot дружба во Луна Парк Маркет / Бизнис - Peugeot
Peugeot дружба во Луна Парк
Peugeot е подготвен за дружба! Сабота и недела, во Луна Парк. Од 10 часот, па до кога и да има луѓe... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Концептот Peugeot RCZ R влегува во сериско поризводство Идни модели - Peugeot RCZ
Концептот Peugeot RCZ R влегува во сериско поризводство
На годинешниот „фестивал на брзината“ во Goodwood, Велика Британија, кој секоја година традиционално се одржува во јули, Peugeot планира да ја претстави производствената верзија од концептот RCZ R ... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Блогери за автомобилизам го тестираа Peugeot 2008 Новитет - Peugeot 2008
Блогери за автомобилизам го тестираа Peugeot 2008
Во продолжение погледнете ги нивните мислења за урбаниот крoсовер... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Clio RS стравува од 208 GTI и Fiesta ST Споредби - Peugeot 208 GTi
Clio RS стравува од 208 GTI и Fiesta ST
Мали автомобили со моќни мотори - кој не би ги посакал? Во видеото подолу ќе посведочите директна споредба на тројцата конкуренти, а на крајот ќе можете да го видите и резултатот базиран на нивните перформанси... Повеќе
 
 
Peugeot Себастијан Лоеб го тестираше Peugeot 208 T16 Pikes Peak Интервју - Peugeot
Себастијан Лоеб го тестираше Peugeot 208 T16 Pikes Peak
Во ова интервју, шампионот ги пренесува првите впечатоци кои ги стекнал при тест возењето на автомобилот ... Повеќе
 
 
Peugeot Официјално: Целосно новиот Peugeot 308! Премиерa - Peugeot
Официјално: Целосно новиот Peugeot 308!
Нека не ве буни името на моделот – отсега 308 ќе биде ознаката за конкурентот во компактната класа на Peugeot, односно нумеричката ознака нема да продолжи да расте... Затоа, новата 308-ка е подобрена во секој ... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Тест – Peugeot 208 1.6 HDi Тест - Peugeot 208
Тест – Peugeot 208 1.6 HDi
Неодоливо достапен, неодоливо шармирачки. Ова ги краси скоро сите модели во серијата „200“ на Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot објави фотографии од тркачкиот 208 Т16 Тјунинг - Peugeot 208
Peugeot објави фотографии од тркачкиот 208 Т16
Со овој автомобил на 30-ти јуни, Себастијан Лоеб ќе настапи на трката Pikes Peak во Колорадо, САД ... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak Инфо - Peugeot 208
Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak
Францускиот производител до максимум ги искористува своите позитивни страни... Повеќе
 
 
Peugeot 308 - old Концепт автомобил кој го навестува новиот Peugeot 308 Концепт - Peugeot 308 - old
Концепт автомобил кој го навестува новиот Peugeot 308
Следниот Peugeot 308 ќе биде многу поразличен од сегашниот автомобил, со свеж облик, кој ќе го направи директен конкурент на Ford Focus и Volkswagen Golf... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Женева 2013 - Peugeot 2008 е најефикасниот кросовер Саеми - Peugeot 2008
Женева 2013 - Peugeot 2008 е најефикасниот кросовер
Иако светлите бои некако ги затскриваат отсечните, атрактивни линии на новиот француски кросовер, очигледно е дека луѓето од Peugeot полагаат големи надежи дека ваквата комбинација ќе им се допадне на европски... Повеќе
 
 
Peugeot Бесплатна дијагностика во Peugeot! Македонија - Peugeot
Бесплатна дијагностика во Peugeot!
Секој сопственик на Peugeot возило, овој месец има можност бесплатно да изврши дијагностика во сервисот на Euroimpex... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Peugeot 301 ја доби наградата за адекватност на македонскиот пазар Македонија - Peugeot 301
Peugeot 301 ја доби наградата за адекватност на македонскиот пазар
На изборот за автомобил на годината во Македонија, Peugeot 301 ја доби наградата за адекватност на нашиот пазар... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 најпродаван во Европа за Декември! Маркет / Бизнис - Peugeot 208
Peugeot 208 најпродаван во Европа за Декември!
Peugeot, релативно кратко по лансирањето на новиот адут од серијата „2“, по продажба се искачи на првото место во B сегментот во Европа во месец Декември... Повеќе
 
 
Peugeot Partner Tepee Peugeot Partner Electric – поевтино и многу поеколошки! Новитет - Peugeot Partner Tepee
Peugeot Partner Electric – поевтино и многу поеколошки!
Peugeot ја лансираше и електричната верзија на доставниот Partner, која е драстично поекономична и поеколошка од обичната... Повеќе
 
 
Peugeot Концепт на годината – Peugeot Onyx Концепт - Peugeot
Концепт на годината – Peugeot Onyx
На 28-миот интернационален Автомобилски Фестивал, одржан во Париз, наградата за најубав и најдобар концепт автомобил ја однесе импресивниот Onyx... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Легендата се враќа – Peugeot 208 GTi Новитет - Peugeot 208 GTi
Легендата се враќа – Peugeot 208 GTi
На постарата генерација, еден од главните фаворити и желби за достапен спортски автомобил ни беше 205 GTi… Модел кој 206 и 207 не успеаја целосно да го наследат, нешто кое, ветуваат од Peugeot, 208 GTi со сигу... Повеќе
 
 
Peugeot 308 - old Нов Peugeot 308 до крајот на годинава! Идни модели - Peugeot 308 - old
Нов Peugeot 308 до крајот на годинава!
Според последните најави, новиот популарен компакт на Peugeot треба да пристигне кон крајот на оваа година, односно да се појави како некој концепт на саемот во Франкфурт... Повеќе
 
 
Peugeot GM и PSA заедно до нов моноволумен Маркет / Бизнис - Peugeot
GM и PSA заедно до нов моноволумен
Американскиот и францускиот гигант се договорија новите компактни моноволумени на Opel, Peugeot и Citroen користат иста платформа, односно моделите C4 Picasso, 3008 и Zafira... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot и Citroen развиваат хибрид на воздух!!! Технологија - Peugeot
Peugeot и Citroen развиваат хибрид на воздух!!!
Да, наместо електричен мотор како помагало за бензинскиот, новиот концепт на инженерите од PSA, Hybrid Air, предлага користење на компресиран воздух!... Повеќе
 
 
Peugeot 2008 Урбан и авантуристички шик – Peugeot 2008 Новитет - Peugeot 2008
Урбан и авантуристички шик – Peugeot 2008
Легнат на платформата на 208, всушност како и што кажува неговото име, Peugeot 2008 влегува во популарната класа на урбани теренци, конкурирајќи им пред се на Skoda Yeti и Nissan Juke... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Специјална понуда – Peugeot 208 за 10.990 евра Македонија - Peugeot 208
Специјална понуда – Peugeot 208 за 10.990 евра
Ова е една од оние можности кои едноставно не се пропуштаат... Повеќе
 
 
Peugeot Генералниот директор на Еуроимпекс - Бадникарски кум Македонија - Peugeot
Генералниот директор на Еуроимпекс - Бадникарски кум
Покрај директорот на Peugeot Македонија, здравичари се популарните “Силви бенд”... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Peugeot 301 со цена од 9.990 евра во Македонија Македонија - Peugeot 301
Peugeot 301 со цена од 9.990 евра во Македонија
Најновиот, најдостапниот и најиздржливиот “лав” пристигна и кај нас... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot – 20% попуст на ситни каросериски поправки Македонија - Peugeot
Peugeot – 20% попуст на ситни каросериски поправки
Го гребнавте вашето Peugeot? Не грижете се, Peugeot Македонија ќе го поправи, за 20% пониска цена од редовната... Повеќе
 
 
Peugeot Месец на бесплатна дијагностика во Peugeot Македонија - Peugeot
Месец на бесплатна дијагностика во Peugeot
Оваа промотивна понуда, сите граѓани на Република Македонија – сопственици на Peugeot, ќе имаат можност да ја искористат до 15-ти декември... Повеќе
 
 
Peugeot Expert Tepee Peugeot Expert Tepee – најдобро такси возило во Франција Награди - Peugeot Expert Tepee
Peugeot Expert Tepee – најдобро такси возило во Франција
Оваа награда е доделена од Official Taxi... Повеќе
 
 
Peugeot Атрактивно купе со четири врати од Peugeot во 2015-та Идни модели - Peugeot
Атрактивно купе со четири врати од Peugeot во 2015-та
Проектот интерно е нарекуван R85, а по се изгледа ќе го носи називот 501... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Новиот Peugeot 301 претставен во Македонија Македонија - Peugeot 301
Новиот Peugeot 301 претставен во Македонија
Одличен автомобил, прекрасна атмосфера, многу гости и познати лица беа дел од ова претставување на 301, пред тој да се најде во продажба... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Новиот Peugeot 301 за прв пат во Македонија на 5-ти ноември Македонија - Peugeot 301
Новиот Peugeot 301 за прв пат во Македонија на 5-ти ноември
Peugeot 301 Road Trip токму тогаш поминува низ Македонија... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Познати ВИП гостите на Peugeot 301 Road Trip Македонија - Peugeot 301
Познати ВИП гостите на Peugeot 301 Road Trip
Првите Македонци што ќе го возат новиот 301 на Peugeot се Зорица Серафимовска Арсовска и Игор Штерјов... Повеќе
 
 
Peugeot Французите во напад на Golf – со нови 308 и Megane Идни модели - Peugeot
Французите во напад на Golf – со нови 308 и Megane
Peugeot и Renault ќе се обидат сериозно да ги “поматат сметките” на VW... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Peugeot победи на 5 од 11 тендери во Франција Маркет / Бизнис - Peugeot 508
Peugeot победи на 5 од 11 тендери во Франција
За набавка на возила за полицијата, жандармеријата и царината... Повеќе
 
 
Peugeot PSA Peugeot Citroën и GM ќе соработуваат и понатаму Маркет / Бизнис - Peugeot
PSA Peugeot Citroën и GM ќе соработуваат и понатаму
Денес беа утврдени клучните чекори за понатамошна квалитетна соработка... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Ова се полуфиналистите на Peugeot 301 Road Trip Македонија - Peugeot 301
Ова се полуфиналистите на Peugeot 301 Road Trip
Вчера, беше одржан кастинг на кои беа повикани сите кандидати... Повеќе
 
 
Peugeot Onyx Concept Peugeot Onyx награден – најдобар концепт во Париз Награди - Peugeot Onyx Concept
Peugeot Onyx награден – најдобар концепт во Париз
И тоа од страна на најмеродавното можно жири – публиката... Повеќе
 
 
Peugeot Onyx Concept Onyx е црешата на шлагот наречен Peugeot во Париз Саеми - Peugeot Onyx Concept
Onyx е црешата на шлагот наречен Peugeot во Париз
Врвната презентација на Французите годинава, е дополнително “зацементирана” со хибридниот супер-автомобил, Onyx... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Патувајте низ 18 земји и 3 континенти, со Peugeot 301 Македонија - Peugeot 301
Патувајте низ 18 земји и 3 континенти, со Peugeot 301
Искористете ја оваа единствена можност – како да се уверите во квалитетот на возилото, така и да се прошетате... Повеќе
 
 
Peugeot Париз 2012-та: Peugeot 2008 Concept Концепт - Peugeot
Париз 2012-та: Peugeot 2008 Concept
Го очекуваме во салоните веќе наредната година... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Peugeot RCZ R Concept - 260 КС oд 1.6-литарски мотор Концепт - Peugeot RCZ
Peugeot RCZ R Concept - 260 КС oд 1.6-литарски мотор
Се надеваме дека нема да остане само концепт... Повеќе
 
 
Peugeot Onyx Concept Peugeot Onyx – хибрид супер-автомобил со дизел V8 Концепт - Peugeot Onyx Concept
Peugeot Onyx – хибрид супер-автомобил со дизел V8
Иако се работи само за концепт, 3.7-литарскиот V8 дизел развива 600 КС... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 подобар од Audi A1, според AutoExpress Награди - Peugeot 208
Peugeot 208 подобар од Audi A1, според AutoExpress
Покрај ова, трета година по ред - во категоријата Coupe, најдoбар е Peugeot RCZ... Повеќе
 
 
Peugeot 207 Огромни попусти на Peugeot возила од лагер Македонија - Peugeot 207
Огромни попусти на Peugeot возила од лагер
Оваа специјална понуда вклучува попусти во износ и над 4.000 евра... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Peugeot 208 GTi ќе забрзува до 100-ка за 7 секунди Новитет - Peugeot 208 GTi
Peugeot 208 GTi ќе забрзува до 100-ка за 7 секунди
А ќе се најде во продажба напролет, 2013-та година... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot 2008 – мал SUV базиран на Peugeot 208? Идни модели - Peugeot
Peugeot 2008 – мал SUV базиран на Peugeot 208?
Наместо караван изведба на 208, Французите (најверојатно) се одлучија за производство на SUV варијанта... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Јули 2012-та: Peugeot 208 помеѓу 10-те најпродавани Маркет / Бизнис - Peugeot 208
Јули 2012-та: Peugeot 208 помеѓу 10-те најпродавани
Ова се случува за прв пат, а го зазема одличното 5-то место, во светски рамки... Повеќе
 
 
Peugeot * 508 RXH HYbrid4 Peugeot 508 RXH – High-Tec конкурент на Audi A6 allroad Новитет - Peugeot * 508 RXH HYbrid4
Peugeot 508 RXH – High-Tec конкурент на Audi A6 allroad
Дизел-хибридот на Французите, кој комбинира дизел и електро-мотор, троши прифатливи 7l/100km... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Peugeot 301 – дизајниран за лоши патишта и високи луѓе Идни модели - Peugeot 301
Peugeot 301 – дизајниран за лоши патишта и високи луѓе
Иако не е воопшто off-road автомобил, Французите посветија големо внимание на возењето во 301... Повеќе
 
 
Peugeot Expert Tepee PSA групацијата ќе произведува комби-возила за Toyota Маркет / Бизнис - Peugeot Expert Tepee
PSA групацијата ќе произведува комби-возила за Toyota
Истите ќе бидат базирани на Peugeot Expert и Citroën Jumpy, а ќе бидат наменети за Европскиот пазар... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Peugeot со сeриската верзија на 208 GTi во Париз Саеми - Peugeot 208 GTi
Peugeot со сeриската верзија на 208 GTi во Париз
Концептот Peugeot 208 GTi беше претставен во март годинава во Женева... Повеќе
 
 
Peugeot Ова е Peugeot 203 – Tour De France едиција Занимливости - Peugeot
Ова е Peugeot 203 – Tour De France едиција
Целта на изложувањето на овој модел е прослава на одрувањето на Tour De France... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 е бр. 1 комерцијално возило во Германија Награди - Peugeot 208
Peugeot 208 е бр. 1 комерцијално возило во Германија
Наградата е доделена од магазинот FIRMENATO, во соработка со DEKRA... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Вака ќе изгледа Peugeot 208 кабриолет!? Новитет - Peugeot 208
Вака ќе изгледа Peugeot 208 кабриолет!?
Од претставувањето на 206 CC, сите мали хечбек модели на Французите добија кабрио изведба. Нормално е да се очекува истото и за најновиот “лав”... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot и Еуроимпекс од сега и на втора локација Македонија - Peugeot
Peugeot и Еуроимпекс од сега и на втора локација
Отварањето на новиот салон, се случи на 30-ти јуни, на улица Скупи бб... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Peugeot 208 GTi – ѕвезда на Goodwood Festival Of Speed Занимливости - Peugeot 208 GTi
Peugeot 208 GTi – ѕвезда на Goodwood Festival Of Speed
Заедно со другите модели на Peugeot. Peugeot RCZ не заостанува... Повеќе
 
 
Peugeot Нов овластен продажно-сервисен центар на Peugeot Македонија - Peugeot
Нов овластен продажно-сервисен центар на Peugeot
Компанијата „Васе Старт“ од Куманово e новиот овластен дилер на Peugeot мрежата во Македонија... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot и Citroën со 125.5 g/km СО2 - лидер во Европа Технологија - Peugeot 208
Peugeot и Citroën со 125.5 g/km СО2 - лидер во Европа
Ваква ниска емисија на штетни гасови, PSA постигнаа во три месеци од 2012-та... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 со цена од 12.000 евра во Македонија Македонија - Peugeot 208
Peugeot 208 со цена од 12.000 евра во Македонија
Вчера беше одржана официјалната промоција на новиот “лав”... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Премиера – Peugeot 208 Премиерa - Peugeot 208
Премиера – Peugeot 208
Од целата плејада модели од ниската класа, лесно е да се најде погоден фамилијарен автомобил, но малку се оние кои ќе понуда вистинска забава во возењето. Новиот 208 е за 110 kg полесен од претходникот 207, шт... Повеќе
 
 
Peugeot 301 Peugeot го претстави достапниот 301 Идни модели - Peugeot 301
Peugeot го претстави достапниот 301
А со тоа, и новата номенклатура на нивните модели во иднина... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 со пет ѕвездички на EuroNCAP тестот Безбедност - Peugeot 208
Peugeot 208 со пет ѕвездички на EuroNCAP тестот
Покрај францускиот автомобил, со пет ѕвездички се закитија и BMW Серија 3, Mazda CX-5 и Hyundai i30... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 пристигна во Македонија Македонија - Peugeot 208
Peugeot 208 пристигна во Македонија
Интерактивно искуство и новиот Peugeot 208 – е називот на промоционалната кампања на Peugeot Macedonia... Повеќе
 
 
Peugeot * 508 RXH HYbrid4 Конечно претставен Peugeot 508 RXH – низ видео Новитет - Peugeot * 508 RXH HYbrid4
Конечно претставен Peugeot 508 RXH – низ видео
Караван изведбата на Peugeot 508 RXH Hybrid4, во полн сјај... Повеќе
 
 
Peugeot Пакети за пролетно освежување во Peugeot Македонија - Peugeot
Пакети за пролетно освежување во Peugeot
Попусти на сервисите и работната рака во Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot веќе прими 40.000 нарачки за 208 Маркет / Бизнис - Peugeot 208
Peugeot веќе прими 40.000 нарачки за 208
Дали пред нас е науспешниот модел во богатата историја на Peugeot?... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Рели-верзијата на Peugeot 208 се вика 208 R2 Занимливости - Peugeot 208
Рели-верзијата на Peugeot 208 се вика 208 R2
Peugeot 208 R2 е првиот од трите спортски автомобили што ќе произлезат од моделот 208... Повеќе
 
 
Peugeot Бесплатна проверка на клима уредот во Peugeot Македонија - Peugeot
Бесплатна проверка на клима уредот во Peugeot
Кога летото ќе пристигне, се станува COOL. Навистина COOL... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot 2008 атакува на тронот на Nissan Juke Концепт - Peugeot
Peugeot 2008 атакува на тронот на Nissan Juke
Французите посочуваат дека иднината е во компактните SUV автомобили... Повеќе
 
 
Peugeot 15% попуст на сервисот на сопирачките во Peugeot Безбедност - Peugeot
15% попуст на сервисот на сопирачките во Peugeot
Кампањата носи име “СТОП значи СТОП. Навистина на застанеш!”... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Жените главни купувачи на Peugeot 208 Занимливости - Peugeot 208
Жените главни купувачи на Peugeot 208
Или бар тоа е целта на францускиот производител, на подолг рок... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot со своите концепти ни открива што крие иднината Концепт - Peugeot
Peugeot со своите концепти ни открива што крие иднината
Што е тоа концепт-автомобил? Ќе се обидеме да објасниме... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Peugeot и колекцијата “Кревка природа” Македонија - Peugeot 508
Peugeot и колекцијата “Кревка природа”
Во салонот на Peugeot, дизајнерот Небојша Толески ја претстави својата нова модна колекција... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Двојна победа за Peugeot Sport со Peugeot RCZ Занимливости - Peugeot RCZ
Двојна победа за Peugeot Sport со Peugeot RCZ
Се работи за натпреварување од VLN серијата, одржано на Nürburgring... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 – небо и земја во однос на 207 Новитет - Peugeot 208
Peugeot 208 – небо и земја во однос на 207
Џиновски скок на Peugeot – нов, атрактивен дизајн, намалена тежина и димензии, како и нови три-цилиндарски мотори... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Откриј го новиот Peugeot 208 GTi концепт Концепт - Peugeot 208 GTi
Откриј го новиот Peugeot 208 GTi концепт
Видеото со овој наслов е посветено на спортската верзија на Peugeot 208, со назив GTi... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Почеток на производството на Peugeot 208 Занимливости - Peugeot 208
Почеток на производството на Peugeot 208
Одбележано низ видео. Погледнете... Повеќе
 
 
Peugeot RCZ Peugeot RCZ ќе ја менува бојата Занимливости - Peugeot RCZ
Peugeot RCZ ќе ја менува бојата
Во зависност од расположението на возачот... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Одлична понуда - Peugeot 508 HDi за 22.990 евра Македонија - Peugeot 508
Одлична понуда - Peugeot 508 HDi за 22.990 евра
Покрај оваа понуда, Peugeot Macedonia го прави март – месец на промоции... Повеќе
 
 
Peugeot Tepee Peugeot Partner Tepee - „Возило на годината - 2012“ во Русија Награди - Peugeot Tepee
Peugeot Partner Tepee - „Возило на годината - 2012“ во Русија
Оваа престижна награда ја доби мултифункционалното возило на Peugeot... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Една малку поинаква реклама за Peugeot 208 Македонија - Peugeot 208
Една малку поинаква реклама за Peugeot 208
Вистинско освежување од Peugeot, што се однесува до рекламните кампањи... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Peugeot 208 на саемот во Женева Новитет - Peugeot 208
Peugeot 208 на саемот во Женева
Главна ѕвезда тука е моделот 208, со двете негови извонредни изведби... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Двојна награда за Peugeot во Португалија Награди - Peugeot 508
Двојна награда за Peugeot во Португалија
Моделите 508 и 3008 HYbrid4 се наградени во две различни категории... Повеќе
 
 
Peugeot * 508 RXH HYbrid4 Peugeot 508 RXH - off road ексклузивност Новитет - Peugeot * 508 RXH HYbrid4
Peugeot 508 RXH - off road ексклузивност
Со повосоко подвозје и хибрид-дизел погон, просечната потрошувачка изнесува 4.2 l/100 km дизел... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Peugeot 208 GTi – реинкарнација на славниот 205 GTi Концепт - Peugeot 208 GTi
Peugeot 208 GTi – реинкарнација на славниот 205 GTi
Peugeot не држи во неизвесност – ќе гo има ли во производство?... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot во Женева со премиерата на новиот 208 Новитет - Peugeot
Peugeot во Женева со премиерата на новиот 208
На штандот на 82-от Салон за автомобили во Женева, Peugeot ги претставува “асовите” за пазарна офанзива во 2012-та... Повеќе
 
 
Peugeot 208 GTi Peugeot 208 GTi - луто пиперче Новитет - Peugeot 208 GTi
Peugeot 208 GTi - луто пиперче
Откако веќе видовме како ќе изгледа новиот 208, за претстојниот саем за автомобили во Женева Французите се одлучија да ни ја претстават и неговата спортска верзија – GTi... Повеќе
 
 
Peugeot 4008 Атлетскиот Peugeot 4008 пристигнува во Женева Новитет - Peugeot 4008
Атлетскиот Peugeot 4008 пристигнува во Женева
Можеби Peugeot не остварува голем профит на моделите кои се произведуваат во Франција, но не се откажува од производството на европскиот континент... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Започна производството на Peugeot 208 Занимливости - Peugeot 208
Започна производството на Peugeot 208
PSA Peugeot Citroën го започна производството на моделот Peugeot 208 во својата фабрика во Poissy, проект кој ќе ги чини Французите 600 милиони евра... Повеќе
 
 
Peugeot 208 Францускиот лав во ново руво - Peugeot 208 Новитет - Peugeot 208
Францускиот лав во ново руво - Peugeot 208
Улогата да го однесе брендот на едно повисоко ниво и да го направи „near-premium“ марка на автомобили, му припадна на новиот Peugeot 208... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot, бренд со историја и филмски престиж Историјат - Peugeot
Peugeot, бренд со историја и филмски престиж
Во текот на годините, брендот Пежо е вклучен во бројни кинематографски проекти, а исклучок не е ниту најновиот филм на Вуди Ален со име „Полноќ во Париз“ ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot HR1 доби зелено светло Концепт - Peugeot
Peugeot HR1 доби зелено светло
Проектот на Peugeot со кодно име A94, попознат како HR1, кој се наоѓа во последната фаза од развојот, е одговор на моментално доминантниот модел на Nissan Juke... Повеќе
 
 
Peugeot 508 Peugeot 508 го освојува светот Награди - Peugeot 508
Peugeot 508 го освојува светот
Избран за „Возило на годината“ за 2012 година, Peugeot 508 е модел кој за прв пат ја покажа насоката во која понатаму ќе се развива брендот ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot претстави скутер на три тркала Концепт - Peugeot
Peugeot претстави скутер на три тркала
Неодамна, љубителите на Peugeot скутерите имаа можност да се запознаат со најновиот проект на Peugeot со име Metropolis – скутер на три тркала ... Повеќе
 
 
Peugeot Peugeot прашува: жената или автомобилот?!