дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Opel
   
И официјално презентирана новата Insignia

Оpel Македонија ја претстави новата Opel Insignia во хотел Парк & Спа - ресторан FOUR. ...

fotografii фотографии 12 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Opel  Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата Маркет / Бизнис - Opel
Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата
General Motors и PSA групацијата го завршија својот дел од работата... Повеќе
 
 
Opel Insignia Sports Tourer Opel Insignia Sports Tourer, нова ѕвезда помеѓу караваните Новитет - Opel Insignia Sports Tourer
Opel Insignia Sports Tourer, нова ѕвезда помеѓу караваните
Конкурентот на Passat Variant е растегнат на 499 сантиметри, со багажен простор од 560 до 1665 литри, со 200 килограми помалку маса од својот претходник... Повеќе
 
 
Opel Corsa Opel Corsa S од 0 до 100 километри на час, за 8,9 секунди Новитет - Opel Corsa
Opel Corsa S од 0 до 100 километри на час, за 8,9 секунди
Под лимот е вграден 4-цилиндарски 1.4 литарски турбобензински мотор со моќност од 150 коњски сили и 220 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
Opel  Се враќаат Opel GSi моделите Македонија - Opel
Се враќаат Opel GSi моделите
Премиерата ќе се случи на саемот за автомобили во Франфурт, а моделите ќе имаат најмалку 250 коњски сили... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel Insignia GSi, спортски модел со 260 коњски сили Премиерa - Opel Insignia
Opel Insignia GSi, спортски модел со 260 коњски сили
Opel ја претстави својата нова ѕверка на четири тркала...... Повеќе
 
 
Opel Insignia И официјално презентирана новата Insignia Македонија - Opel Insignia
И официјално презентирана новата Insignia
Оpel Македонија ја претстави новата Opel Insignia во хотел Парк & Спа - ресторан FOUR. ... Повеќе
 
 
Opel Ampera Папата доби електричен Opel автомобил Занимливости - Opel Ampera
Папата доби електричен Opel автомобил
И папата се грижи за еко-френдли свет... Повеќе
 
 
Opel  Компликации во превземањето на Opel Маркет / Бизнис - Opel
Компликации во превземањето на Opel
Миграцијата на моделите кои се во финална фаза на развој на нова технологија... Повеќе
 
 
Opel Mokka X За индивидуалци: новата Opel X-гама со "X" фактор Новитет - Opel Mokka X
За индивидуалци: новата Opel X-гама со "X" фактор
Opel е еден од ретките производители, кој може да се пофали да во сегментот на кросовери, односно компактни SUV автомобили, на пазарот претстави дури три нови претставници... Повеќе
 
 
Opel Adam Претставен новиот Opel Adam Black Jack Новитет - Opel Adam
Претставен новиот Opel Adam Black Jack
Од Opel пристигна нова, атрактивна верзија на популарниот модел Adam, кој го носи името Black Jack... Повеќе
 
 
Opel Corsa Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија Идни модели - Opel Corsa
Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија
Шестата генерација на Opel Corsa пристигнува во 2019 година... Повеќе
 
 
Opel Opel Grandland X - новиот сериозен SUV конкурент Новитет - Opel
Opel Grandland X - новиот сериозен SUV конкурент
Неверојатниот успех на Peugeot 3008, најавува пазарен успех и на Grandland X... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа Маркет / Бизнис - Opel Corsa
Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа
Според најновите сознанија, следната генерација на Corsa ќе стигне малку подоцна од планираното, а причина за тоа е биде фактот дека по превземањето на Opel од страна на PSA групацијата, настанаа низа промени ... Повеќе
 
 
Opel Insignia Sports Tourer Високи очекувања од Opel за новата Insignia Sports Tourer Премиерa - Opel Insignia Sports Tourer
Високи очекувања од Opel за новата Insignia Sports Tourer
Од Opel имаат високи очекувања и освојување на нови купувачи во класата на семејните каравани.... Повеќе
 
 
Opel Meriva Се очекува наследник на Opel Meriva Новитет - Opel Meriva
Се очекува наследник на Opel Meriva
Opel Crossland X стана вистински конкурент на Citroen C3 Picasso... Повеќе
 
 
Opel  Opel Mokka X, Corsa и Adam добиваат наследници во 2019 година Новитет - Opel
Opel Mokka X, Corsa и Adam добиваат наследници во 2019 година
Сите три модели откако дојдоа на пазарот се продадени во повеќе од 1,5 милион примероци... Повеќе
 
 
Opel  Новата Opel Insignia Grand Sport Новитет - Opel
Новата Opel Insignia Grand Sport
Поелегантна, поголема и пониска од претходникот, а пристигнува следната година... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel Insignia добива ново име Новитет - Opel Insignia
Opel Insignia добива ново име
Втората генерација седан од Раселшеим ќе ослабе цели 175 килограми... Повеќе
 
 
Opel  Opel Meriva и Zafira стануваат кросовери Новитет - Opel
Opel Meriva и Zafira стануваат кросовери
Не е познато дали моделите ќе ги задржат имињата или ќе добијат нови... Повеќе
 
 
Opel Ampera Opel Ampera-е со автономија од 500 КМ Електрични автомобили - Opel Ampera
Opel Ampera-е со автономија од 500 КМ
Европскиот брат, или можеби сестра, на Bolt беше официјално претставен на европската публика на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Opel Mokka X Продолжување на успешната приказна: Opel Mokka X Новитет - Opel Mokka X
Продолжување на успешната приказна: Opel Mokka X
Претходникот на најновиот хит производ од Риселхајм, првата генерација на Mokka веќе забележи повеќе од 600.000 нарачки од лансирањето на пазарот во 2012 година, а новиот модел сега ја продолжува успешната при... Повеќе
 
 
Opel Zafira 2015 Пакет подобрувања: Opel Zafira 2017 Премиерa - Opel Zafira 2015
Пакет подобрувања: Opel Zafira 2017
Дотеран надворешен изглед, редизајниран кокпит и нови технолошки решенија во служба на забавата и безбедноста на патниците, токму ова ја претставува новата подобрена Opel Zafira... Повеќе
 
 
Opel Ampera Електрично возило со кое со едно полнење може да помине повеќе од 380km Саеми - Opel Ampera
Електрично возило со кое со едно полнење може да помине повеќе од 380km
Опеловиот целосно електричен автомобил „Ampera“ ветува многу... Повеќе
 
 
Opel Еволуција наместо револуција, добра формула за продолжување на успехот Премиерa - Opel
Еволуција наместо револуција, добра формула за продолжување на успехот
Новата Zafira може да се пофали со атрактивна нова надворешност и дизајнерски подобрена внатрешност, чија главна цел е пространост и извонредна дигитална поврзаност.... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel Insignia помина 2111 километри со еден резерваор Занимливости - Opel Insignia
Opel Insignia помина 2111 километри со еден резерваор
Во текот на патувањето, седанот со 1.6 дизелски мотор во просек трошел 3,46 литри на 100 километри... Повеќе
 
 
Opel Adam Opel Adam сега нуди и безжично полнење на мобилниот телефон Новитет - Opel Adam
Opel Adam сега нуди и безжично полнење на мобилниот телефон
Наполнете го вашиот телефон во Opel ADAM на крајно едноставен начин – по безжичен пат... Повеќе
 
 
Opel Vivaro Opel прослави јубилеј: За 15 години – 750.000 продадени Vivaro модели Маркет / Бизнис - Opel Vivaro
Opel прослави јубилеј: За 15 години – 750.000 продадени Vivaro модели
Уште од премиерата во 2001 година, Opel Vivaro е едно од најпопуларните комби возила во својот сегмент (до 2,9 тони дозволена вкупна маса)... Повеќе
 
 
Opel Adam Opel го претстави моделот Adam C на навивање Новитет - Opel Adam
Opel го претстави моделот Adam C на навивање
Еколошки погон без никакви трошоци... Повеќе
 
 
Opel  Концептот Opel GT најверојатно влегува во сериско производство Новитет - Opel
Концептот Opel GT најверојатно влегува во сериско производство
Германскиот спортист од Mokka ќе го превземе погонот на сите четири тркала... Повеќе
 
 
Opel Opel GT Concept - супер лесно спортско купе со 1.0 турбо мотор Новитет - Opel
Opel GT Concept - супер лесно спортско купе со 1.0 турбо мотор
Трендот на мали спортски автомобили, кој го започнаа Јапонците, почнува да се префрла и кај Германците... Повеќе
 
 
Opel Astra OPC - 2016 Opel спрема нов спортски модел GT Новитет - Opel Astra OPC - 2016
Opel спрема нов спортски модел GT
Германскиот производител најверојатно ќе го врати моделот GT во гамата, кој сега ќе има многу поголема понуда на мотори, а веројатно ќе доаѓа во купе изведба... Повеќе
 
 
Opel Insignia Најнови информации за следната генерација на Opel Insignia Идни модели - Opel Insignia
Најнови информации за следната генерација на Opel Insignia
Производителот од Руселсхајм во моментов работи на следната генерација од својата лимузина, односно моделот Insignia, а сега се појавија и нови информации во врска со ова возило што би требало да биде претстав... Повеќе
 
 
Opel Astra Ценовник за новата Opel Astra - почнува од 15.182 евра! Македонија - Opel Astra
Ценовник за новата Opel Astra - почнува од 15.182 евра!
Како и секогаш, на koli.com.mk ви ги донесуваме деталните ценовници од сите нови автомобили, а сега еве ги цените и на новата Opel Astra... Повеќе
 
 
Opel Astra Новата Opel Astra пристигна и во Македонија Македонија - Opel Astra
Новата Opel Astra пристигна и во Македонија
Новата Opel Astra е квантен скок во однос на својот претходник – донесува нов и многу подинамичен дизајн, драстично подобрена ефикасност и поголема внатрешност и покрај помалите димензии... Повеќе
 
 
Opel Astra Новата Opel Astra освои пет ѕвезди на Euro NCAP тестот за безбедност Безбедност - Opel Astra
Новата Opel Astra освои пет ѕвезди на Euro NCAP тестот за безбедност
Euro NCAP потврди дека новата Astra има потполно ефикасен и функционален концепт за безбедност... Повеќе
 
 
Opel Новиот Opel GT ќе биде најавен на саемот во Женева!? Концепт - Opel
Новиот Opel GT ќе биде најавен на саемот во Женева!?
Според последните извештаи, на следниот саем за автомобили во Женева кој ќе се одржи напролет идната година, Opel би требало да претстави концепт со кој ќе го најави наследникот на моделот GT... Повеќе
 
 
Opel Astra OPC - 2016 Новата Astra OPC ќе има 1,6 турбо со 280 КС! Новитет - Opel Astra OPC - 2016
Новата Astra OPC ќе има 1,6 турбо со 280 КС!
Додека сме во очекување новата Opel Astra да пристигне и на нашиот пазар, Opel забрзано ја спрема жешката верзија, која сега ќе има помал, 1,6 литарски турбо бензинец, но со сила од дури 280 КС... Повеќе
 
 
Opel Astra Sports Tourer - 2015 Подобра во секој поглед – новата Astra Sports Tourer Новитет - Opel Astra Sports Tourer - 2015
Подобра во секој поглед – новата Astra Sports Tourer
Германскиот производител неодамна ја претстави новата Astra, а во Франкфурт ќе не послужи и со караванската верзија, која ги задржува димензиите на актуелниот модел, но е многу попространа и поекономична... Повеќе
 
 
Opel Vivaro Концептот Opel Vivaro Surf ќе го испитува интересот на купувачите Концепт - Opel Vivaro
Концептот Opel Vivaro Surf ќе го испитува интересот на купувачите
Opel темелно се подготвува за Франкфурт. Покрај новата Astra, која сигурно ќе биде една од ѕвездите на салонот, сега се објавени и официјални фотографии од верзија на моделот Vivaro, адаптирана за одмор и рекр... Повеќе
 
 
Opel Insignia Следната генерација на Opel Insignia пристигнува во 2017-та Идни модели - Opel Insignia
Следната генерација на Opel Insignia пристигнува во 2017-та
Втората генерација на седанот од Opel односно моделот Insignia, според најновите сознанија, на пазарот би требало да пристигне во текот на 2017-та година... Повеќе
 
 
Opel Astra Новата Opel Astra - Извонредна аеродинамика и одлична ефикасност Новитет - Opel Astra
Новата Opel Astra - Извонредна аеродинамика и одлична ефикасност
Новата Opel Astra направи квантен скок во развојот, со цел да обезбеди максимална ефикасност. Дизајнот и надворешниот изглед на возилото исто така поставуваат стандарди кога е во прашање аеродинамиката, но ги ... Повеќе
 
 
Opel Opel ги претстави седиштата кои се достапни во новата Astra Технологија - Opel
Opel ги претстави седиштата кои се достапни во новата Astra
Германскиот производител смета дека седиштата се еден од најважните елементи во возилото, бидејќи од нив зависи удобноста во текот на патувањето, безбедноста на патниците, а исто така го заокружуваат и впечато... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel Insignia доаѓа со револуционерни подобрувања под хаубата и во внатрешноста на кабината Технологија - Opel Insignia
Opel Insignia доаѓа со револуционерни подобрувања под хаубата и во внатрешноста на кабината
Нови економични дизел мотори, IntelliLink со интеграција на Apple CarPlay, а тука е и системот Opel OnStar... Повеќе
 
 
Opel Astra Opel промовираше нов мотор за моделот Astra Мотори - Opel Astra
Opel промовираше нов мотор за моделот Astra
Покрај тоа што интензивно ја освежува својата гама на автомобили, Opel прави големи напори да ја обнови и понудата на агрегати. Така, по серијата на мали турбо-дизел мотори, веќе е промовиран уште еден нов... Повеќе
 
 
Opel Astra Opel го објави ценовникот за новата Astrа Маркет / Бизнис - Opel Astra
Opel го објави ценовникот за новата Astrа
Opel во Германија го објави ценовникот за новата Astra, а почетната цена изнесува 17.900 евра. Следи краток преглед на цените и опциите... Повеќе
 
 
Opel Insignia Ново изненадување во бизнис класата – Opel Insignia од 17.490 евра Новитет - Opel Insignia
Ново изненадување во бизнис класата – Opel Insignia од 17.490 евра
Во потрага сте по нов автомобил кој зрачи со стил и луксуз? Тогаш сте на вистинското место... Повеќе
 
 
Opel Insignia Тест на користен автомобил - Opel Insignia 2.0 CDTi Тест - Opel Insignia
Тест на користен автомобил - Opel Insignia 2.0 CDTi
Моделот од средната класа на Opel е исклучително популарен кај нас, како за купувачите на нови, така и за купувачите на користени автомобили. ... Повеќе
 
 
Opel Astra Визуелни прикази за можниот изглед на Astra во караван и седан изведба Идни модели - Opel Astra
Визуелни прикази за можниот изглед на Astra во караван и седан изведба
Две независни студија, X-Tomi Design и RM Design, дадоа свои предлози за тоа како би можел да изгледа дизајнот на новата Astra во караван и седан верзија... Повеќе
 
 
Opel Astra Ексклузивни фотографии: Новата Opel Astra!!! Новитет - Opel Astra
Ексклузивни фотографии: Новата Opel Astra!!!
Ова се првите протечени фотографии од новата Opel Astra (благодарение на италијанскиот портал Carpassion), која треба да пристигне на пазарот кон крајот на оваа година, а ќе биде претставена на саемот во Франк... Повеќе
 
 
Opel Adam Opel Adam доби нов автоматизиран рачен менувач Новитет - Opel Adam
Opel Adam доби нов автоматизиран рачен менувач
Германскиот произведувач на истанбулскиот авто саем го претстави Adam 1.4 Easytronic... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Opel Corsa со почетна цена од 9.930 евра! Македонија - Opel Corsa
Новата Opel Corsa со почетна цена од 9.930 евра!
Со целосно нов дизајн, помала потрошувачка и подобрен квалитет на возењето, новата Corsa е повторно меѓу најдобрите во сегментот.... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Последни сознанија за новата Opel Astra Идни модели - Opel Astra - 2011
Последни сознанија за новата Opel Astra
Opel има намера до крајот на оваа година односно на следниот саем за автомобили во Франкфурт, да ја претстави новата генерација на својот популарен хечбек од C-сегментот односно моделот Astra. Новиот модел ќе ... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 11-тата генерација на Astra ќе биде главна ѕвезда на саемот во Франкфурт Идни модели - Opel Astra - 2011
11-тата генерација на Astra ќе биде главна ѕвезда на саемот во Франкфурт
Извршниот директор на Opel групацијата најавува една сосема нова генерација на Opel Astra... Повеќе
 
 
Opel Corsa - old Претставена Corsa 1.4 Turbo Новитет - Opel Corsa - old
Претставена Corsa 1.4 Turbo
Opel ги објави првите фотографии и спецификации за новата изведба на моделот Corsa. Поконкретно, станува збор за моделот 1.4 Turbo, a како што сугерира и самиот назив, оваа верзија ќе биде придвижувана од 1,4-... Повеќе
 
 
Opel Opel развива предни светла кои ќе го следат погледот на возачот Технологија - Opel
Opel развива предни светла кои ќе го следат погледот на возачот
Новиот систем на адаптивно предно осветлување ќе го осветлува просторот пред автомобилот, во правец во кој е насочен погледот на возачот... Повеќе
 
 
Opel Opel нуди нова генерација на дизелски агрегати за Mokka и Insignia моделите Новитет - Opel
Opel нуди нова генерација на дизелски агрегати за Mokka и Insignia моделите
Екстремно тивки со одлична сила и ниска потрошувачка... Повеќе
 
 
Opel Corsa Opel ја најави новата Corsa во 1.3 CDTI ecoFLEX изведба Новитет - Opel Corsa
Opel ја најави новата Corsa во 1.3 CDTI ecoFLEX изведба
Opel наскоро ќе започне со продажба на 1.3 CDTI ecoFLEX изведбата за моделот Corsa... Повеќе
 
 
Opel Opel ги модернизираше своите турбо дизел агрегати Новитет - Opel
Opel ги модернизираше своите турбо дизел агрегати
Германската компанија со полна пареа во поглед кон модернизација на погонските агрегати на своите модели... Повеќе
 
 
Opel Opel Karl добра основа за нов електричен автомобил? Електрични автомобили - Opel
Opel Karl добра основа за нов електричен автомобил?
Минатото лето Opel-овиот шеф Карл-Томан Неуман најави како Opel до 2018 година на купувачите ќе им понуди електричен автомобил... Повеќе
 
 
Opel Новиот Opel Karl достапен за 9.500 евра Новитет - Opel
Новиот Opel Karl достапен за 9.500 евра
Германците објавија неколку детали за моделот Karl кој со продажба ќе започне за неколку месеци... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Зошто Opel Astra 1.7 CDTI троши дури 7 литри гориво? Корисни Авто-Совети - Opel Astra - 2011
Зошто Opel Astra 1.7 CDTI троши дури 7 литри гориво?
Прашање често поставувано од сопствениците на овој модел... Повеќе
 
 
Opel Corsa - old Новата Opel Corsa не ги исполни очекувањата на сигурносните тестирања Безбедност - Opel Corsa - old
Новата Opel Corsa не ги исполни очекувањата на сигурносните тестирања
Последното EuroNCAP тестирање донесе разочарување за љубителите на Opel... Повеќе
 
 
Opel Opel доби важно признание за систем што спасува животи Безбедност - Opel
Opel доби важно признание за систем што спасува животи
„Euro NCAP Advanced“ е награда која се доделува за напредни системи за безбедност, а овој пат му припадна на германскиот производител Opel... Повеќе
 
 
Opel 10 години Olympia Motors Македонија - Opel
10 години Olympia Motors
Поздравен говор од упрвителката г-ца Светлана Пљакоска, доделување плакети и подароци за вработените, поздравен говор од Директорот на Opel за регионот г-дин Драган Ненадовиќ, подароци за најголемите Facebook ... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Corsa - мал градски автомобил кој поставува нови стандарди Премиерa - Opel Corsa
Новата Corsa - мал градски автомобил кој поставува нови стандарди
Бројките од минатото поставуваат високи очекувања - низ четири генерации во период од 32 години продадени се околу 12,4 милиони примероци... Повеќе
 
 
Opel Следната генерација на Zafira и Meriva Opel ги претвора во кросовер возила Идни модели - Opel
Следната генерација на Zafira и Meriva Opel ги претвора во кросовер возила
Очигледно истече времето на MPV возилата... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Новата Opel Astra пристигнува во 2016 година Идни модели - Opel Astra - 2011
Новата Opel Astra пристигнува во 2016 година
Новата генерација, Astra K се очекува на пазарот да се појави во 2016 година, а премиерата да се одржи при почетокот на годината... Повеќе
 
 
Opel Новитетите од Opel наскоро и на македонскиот пазар Македонија - Opel
Новитетите од Opel наскоро и на македонскиот пазар
На вчерашната конференција за новинари одржана во Скопје беше претставен развојниот план на Opel, како на европско така и на локално ниво ... Повеќе
 
 
Opel Opel Corsa OPC Line Новитет - Opel
Opel Corsa OPC Line
На саемот во Париз, Opel ja разбранува автомобилската јавност со новата Corsa, а сега веќе доаѓа и нејзина нова верзија... Повеќе
 
 
Opel Opel потврди - новата Astra OPC пристигнува во 2017-та Идни модели - Opel
Opel потврди - новата Astra OPC пристигнува во 2017-та
Од Opel доаѓа веста дека во 2017-та година, на пазарот ќе пристигне OPC верзијата на новата генерација на Astra, која пак за клиентите ќе биде достапна една година порано, односно во 2016-та ... Повеќе
 
 
Opel Calibra Моделот Opel Calibra повторно ќе стане реалност?! Идни модели - Opel Calibra
Моделот Opel Calibra повторно ќе стане реалност?!
Opel ја разгледува можноста за повторно враќање на купето Calibra... Повеќе
 
 
Opel Corsa - old Новата Corsa VXR ќе пристигне кон средината на 2015 година Новитет - Opel Corsa - old
Новата Corsa VXR ќе пристигне кон средината на 2015 година
Opel моментално работи на VXR верзијата за новата Corsa... Повеќе
 
 
Opel Opel го претстави Adam S Новитет - Opel
Opel го претстави Adam S
Пред премиерата на саемот за автомобили во Париз, Opel официјално ја претстави S изведбата од својот најмал модел - Adam... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Зошто НЕ треба да го симнете автомобилот од пајак возило Занимливости - Opel Astra - 2011
Зошто НЕ треба да го симнете автомобилот од пајак возило
Подобро е да платите казна, одколку да направите нешто слично на ова... Повеќе
 
 
Opel Adam Rocks * Opel ADAM ROCKS - авантуристички мини кросовер Премиерa - Opel Adam Rocks *
Opel ADAM ROCKS - авантуристички мини кросовер
Фамилијата ADAM се шири, со новиот авантуристички автомобил кој ветува универзалност. Најдобро му прилега описот Урбан кросовер во "џебен формат"... Повеќе
 
 
Opel Мал автомобил со големо име - Opel Karl Новитет - Opel
Мал автомобил со големо име - Opel Karl
Гамата на Opel ќе биде проширена со уште еден мал, градски автомобил.... Повеќе
 
 
Opel Opel претстави нов 2.0 CDTi агрегат Мотори - Opel
Opel претстави нов 2.0 CDTi агрегат
За саемот во Париз, кој ќе се одржи наскоро, Opel го најави она што им е најпотребно.... Повеќе
 
 
Opel Astra GTC Opel Astra GTC - атрактивно купе на кое не му пречат годините Корисни Авто-Совети - Opel Astra GTC
Opel Astra GTC - атрактивно купе на кое не му пречат годините
По скоро десет години Astra купето делува како привлечен и прифатлив половен автомобил... Повеќе
 
 
Opel Zafira Opel Zafira Tourer отсега достапен и со Whisper Diesel мотор со 120 КС Мотори - Opel Zafira
Opel Zafira Tourer отсега достапен и со Whisper Diesel мотор со 120 КС
Потрошувачката изнесува 4,5 l/100 km, додека пак емисијата на CO2 е сведена на 119 g/km... Повеќе
 
 
Opel Adam Opel ADAM: Максимални перформанси со минимална потрошувачка Мотори - Opel Adam
Opel ADAM: Максимални перформанси со минимална потрошувачка
Во моментов Opel ја презема најголемата офанзива во својата историја која се однесува на понудата за моторизација: од 2014-та до 2018-та година ќе бидат претставени 17 нови агрегати... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Opel Corsa OPC ќе развива 200 КС Идни модели - Opel Corsa
Новата Opel Corsa OPC ќе развива 200 КС
Според инсајдерски информации, новата изведба на Corsa односно нејзината OPC верзија на пазарот ќе се појави во првата половина на следната година... Повеќе
 
 
Opel Opel FlexFix - иновација во транспортот на велосипеди Технологија - Opel
Opel FlexFix - иновација во транспортот на велосипеди
Во текот на летните денови, многу семејства сакаат да уживаат во возењето на велосипед. Ова не претставува никаква тешкотија со новиот интегриран FlexFix носач за велосипеди од Opel ... Повеќе
 
 
Opel Opel започна со сериско производство на најновата линија на агрегати Мотори - Opel
Opel започна со сериско производство на најновата линија на агрегати
Денеска беше свечено означен почетокот на сериското производство на новата линија од малите бензински мотори (1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo), во најновата и најфлексибилна фабрика на Opel, лоцирана во запа... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Opel Corsa ќе добие OPC изведба Новитет - Opel Corsa
Новата Opel Corsa ќе добие OPC изведба
Развојот на овој модел е веќе започнат, а истиот ќе пристигне на пазарот во текот на следната година ... Повеќе
 
 
Opel Corsa Opel ја претстави петтата генерација на моделот Corsa Новитет - Opel Corsa
Opel ја претстави петтата генерација на моделот Corsa
Новата изведба на најпродаваниот автомобил на Opel ќе овозможи поинакво и подобрено искуство во возењето, притоа поставувајќи нови стандарди во перформансите на шасијата, моторот и менувачот... Повеќе
 
 
Opel Corsa - old Opel Corsa по неверојатна цена Македонија - Opel Corsa - old
Opel Corsa по неверојатна цена
Благодарение на оваа фантастична кампања еден од најпопуларните Opel автомобили е подостапен од кога и да било порано... Повеќе
 
 
Opel Corsa Потврдено: Новата Opel Corsa пристигнува до крајот на годинава Новитет - Opel Corsa
Потврдено: Новата Opel Corsa пристигнува до крајот на годинава
Под хаубата ќе биде вградена новата генерација на 1,0 ECOTEC бензинскиот агрегат со турбо полнач... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Opel Corsa сликана без маски Новитет - Opel Corsa
Новата Opel Corsa сликана без маски
Фотографиите се направени за време на официјалното снимање на автомобилот, во романтичната атмосфера на францускиот главен град... Повеќе
 
 
Opel Дали дефектен вбризгувач може да го уништи моторот? Корисни Авто-Совети - Opel
Дали дефектен вбризгувач може да го уништи моторот?
Може, бидејќи во ваков случај се создаваат саѓи кои штетно влијаат на многу компоненти од моторот... Повеќе
 
 
Opel Corsa Opel ја најави новата Corsa Новитет - Opel Corsa
Opel ја најави новата Corsa
Вообичаениoт животен циклус на новите модели на автомобили не е поголем од седум години. Сепак кога е Corsa во прашање, на Opel не му се брза ... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Последни сознанија за новата Astra Идни модели - Opel Astra - 2011
Последни сознанија за новата Astra
Новата генерација Opel Astra на пазарот треба да пристигне до крајот на 2016-та, а досегашните сознанија укажуваат на тоа дека ќе станува збор за автомобил со многу префинет, елегантен и динамичен дизајн инспи... Повеќе
 
 
Opel Наредната година Opel се повлекува од Кина Маркет / Бизнис - Opel
Наредната година Opel се повлекува од Кина
Германскиот производител во најнаселената земја во светот има продадено само 4.365 автомобили ... Повеќе
 
 
Opel Нов Opel Vivaro: врвен дизајн и најдобри мотори во класата Новитет - Opel
Нов Opel Vivaro: врвен дизајн и најдобри мотори во класата
Новиот Opel Vivaro ја комбинира функционалноста на лесно возило за испорака, со удобноста и дизајнот на патнички автомобил. Втората генерација на најпродаваниот модел од Opel, која на пазарот ќе се појави ова ... Повеќе
 
 
Opel Новата Opel Astra пристигнува во 2016-та Новитет - Opel
Новата Opel Astra пристигнува во 2016-та
Актуелната генерација на Opel Astra беше воведена пред речиси пет години, па затоа не треба да изненадува фактот што развојот на нејзиниот наследник е веќе во понапредна фаза... Повеќе
 
 
Opel Astra OPC - 2012 Најекстремната Astra има 305 КС!!! Тјунинг - Opel Astra OPC - 2012
Најекстремната Astra има 305 КС!!!
А е наменета за оние кои сакаат чисто, тркачко возачко доживување, на патиштата. Има 305 КС и цел сет работи што му прилегаат на еден тркачки автомобил... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Мојата Astra тешко пали Прашања и одговори - Opel Astra - 2011
Мојата Astra тешко пали
Треба да се направи сервис на електро-стартерот, бидејќи ваквите проблеми најчесто настануваат кога ќе се загуби ефикасноста ... Повеќе
 
 
Opel Corsa Неофицијални фотографии од тест возење на новатa Corsa Идни модели - Opel Corsa
Неофицијални фотографии од тест возење на новатa Corsa
Во текот на 2010-та, Opel Corsa претрпе голема техничка надградба, а веќе следната година се случија и одредени визуелни подобувања. Несомнено, доаѓа време за нова генерација од овој модел, а најновите шпионск... Повеќе
 
 
Opel Adam Rocks * Adam Rocks ќе биде промовиран следниот месец во Женева Идни модели - Opel Adam Rocks *
Adam Rocks ќе биде промовиран следниот месец во Женева
Adam Rocks следува по концептот со истото име, кој беше прикажан минатата година на саемот за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel Astra по цена од 12.990 евра! Македонија - Opel Astra - 2011
Opel Astra по цена од 12.990 евра!
Богато опремена, со 1.4 литарски мотор со 100 КС, Opel Astra сега е достапна по цена од 12.990 евра!... Повеќе
 
 
Opel Insignia Ексклузивно презентирани новите Opel Insignia и Cascada Македонија - Opel Insignia
Ексклузивно презентирани новите Opel Insignia и Cascada
Оlympia Motors по повод пристигнувањето на двата најнови модели од Opel, Insignia и Cascada, подготви интересна презентација за своите постоечки и идни клиенти, соработници и пријатели... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel Astra со тивок дизел мотор и IntelliLink технологија Новитет - Opel Astra - 2011
Opel Astra со тивок дизел мотор и IntelliLink технологија
Само по една година откако на пазарот се појави целосно редизиајнирана линија на Opel Astra, овој автомобил сталожено влегува во нова моделска година со нова генерација од 1,6-литарскиот CDTI дизел мотор и Int... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Новата Astra пристигнува во 2015-та Новитет - Opel Astra - 2011
Новата Astra пристигнува во 2015-та
Следната генерација на Opel Astra на пазарот се очекува во текот на 2015-та година, а големо влијание врз нејзиниот дизајн ќе има концептот Monza кој беше претставен минатиот месец во Франкфурт... Повеќе
 
 
Opel Adam Rocks * Adam Rocks пристигнува кон крајот на следната година Идни модели - Opel Adam Rocks *
Adam Rocks пристигнува кон крајот на следната година
На годинашниот саем за автомобили во Женева, Opel го претстави концепт моделот Adam Rocks - студија која имаше за цел да го тестира расположението меѓу купувачите за потенцијална crossover верзија на малиот ав... Повеќе
 
 
Opel Insignia Новата Opel Insignia: современа технологија и моторизација Новитет - Opel Insignia
Новата Opel Insignia: современа технологија и моторизација
Новата Opel Insignia неодамна ја имаше својата светска премиера на Интернационалниот саем во Франкфурт. Автомобилот сјае со поатрактивен внатрешен и надворешен стил, носејќи ја дизајнерската филозофија "вајарс... Повеќе
 
 
Opel Opel со седум светски премиери на саемот во Франкфурт Саеми - Opel
Opel со седум светски премиери на саемот во Франкфурт
Opel го започнува своето патешествие кон иднината со седум светски премиери на 65-от Меѓународен саем за автомобили (IAA) во Франкфурт, кој ќе се одржува од 12-ти до 22-ри септември... Повеќе
 
 
Opel Opel воведува 1,6-литарски турбо мотори за моделите Astra, Zafira Tourer и Cascada Мотори - Opel
Opel воведува 1,6-литарски турбо мотори за моделите Astra, Zafira Tourer и Cascada
Станува збор за програма за развој на нови агрегати, преку која до 2016-та година, ќе бидат променети дури 80 проценти од актуелната понуда за моторизација на германскиот производител ... Повеќе
 
 
Opel Monza Концептот Monza е предвесник за иднината на Opel Концепт - Opel Monza
Концептот Monza е предвесник за иднината на Opel
Најзначајниот претставник на Opel на претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, дефинитивно ќе биде новата студија наречена Monza... Повеќе
 
 
Opel Adam Новиот мотор од Opel ќе дебитира во моделот Adam Мотори - Opel Adam
Новиот мотор од Opel ќе дебитира во моделот Adam
Opel во Франкфурт ќе го прикаже првиот, од својата нова серија на мотори со капацитет помеѓу 1,0 и 1,6 литри... Повеќе
 
 
Opel Opel Vectra 1,8 на плин губи моќ при додавање на гас Корисни Авто-Совети - Opel
Opel Vectra 1,8 на плин губи моќ при додавање на гас
Проверете дали проблемот се јавува и кога возите на бензин - така полесно ќе го лоцирате дефектот... Повеќе
 
 
Opel Monza Концепт Monza: Предвесник на иднината на Opel Концепт - Opel Monza
Концепт Monza: Предвесник на иднината на Opel
Концептот Opel Monza кој ќе биде прикажан на Frankfurt Motor Show, би ја отсликувал новата насока во која ќе се движи дизајнот на Vauxhall и Opel. Автомобилот, кој повторно го оживува името Monza, претставува ... Повеќе
 
 
Opel Insignia Country Tourer Insignia Country Tourer - подготвен за авантура Новитет - Opel Insignia Country Tourer
Insignia Country Tourer - подготвен за авантура
Opel ги презентираше официјалните слики и целосните детали за новиот Insignia Country Tourer, коj својата официјална промоција ќе ја доживее на саемот за автомобили во Франкфурт, а за глави конкуренти ќе има т... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel Astra GTC со турбо бензински мотор со 170 КС Мотори - Opel Astra - 2011
Opel Astra GTC со турбо бензински мотор со 170 КС
Новата Opel Astra GTC e придвижувана од нов, 1,6-литарски SIDI Turbo мотор (палење со помош на свеќици и директно вбризгување)... Повеќе
 
 
Opel Adam Прв во класата: Opel ADAM нуди интерактивна гласовна контрола Технологија - Opel Adam
Прв во класата: Opel ADAM нуди интерактивна гласовна контрола
Opel ADAM со системот за информации и забава, IntelliLink, сега е достапен со целосна интеграција на апликацијата Siri Eyes Free - интелигентен и едноставен асистент од компанијата Apple, кој помага да заврши... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel ја претстави освежената Insignia Новитет - Opel Insignia
Opel ја претстави освежената Insignia
Германскиот производител ги објави првите официјални фотографии и детали за освежениот модел Insignia кој својот прв јавен настап ќе го има на годинешниот сеам за автомобили во Франкфурт, што ќе се одржи во се... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Како да се сервисира Opel Astra од 2001-ва година Прашања и одговори - Opel Astra - 2011
Како да се сервисира Opel Astra од 2001-ва година
Во продолжение прочитајте на што се’ треба да внимавате при поголем сервис на Opel Astra од 2001-та... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel воведува нов 1,6 литарски бензински мотор Мотори - Opel Astra - 2011
Opel воведува нов 1,6 литарски бензински мотор
Производителот од Рузелхаjм го избра моделот Astra како автомобил со кој ќе го промовира својот нов 1,6-литарски бензински турбо мотор. Станува збор за SIDI погон (Spark Ignition Direct Injection) кој своето д... Повеќе
 
 
Opel Vectra која се управува со помош на iPad Занимливости - Opel
Vectra која се управува со помош на iPad
Овие aматерски руски инженери направиле несекојдневен „подвиг“. Рака на срце, полесно е да се разберат Пушкин и хиероглифите заедно отколку да се сфати како им успеало да направат комбинација од електрониката ... Повеќе
 
 
Opel Софистицирана технологија во служба на економичноста Мотори - Opel
Софистицирана технологија во служба на економичноста
Дознајте подетално како изгледа процесот на развивање на сосема нови бензински и дизел 1,6-литарски мотори, како и што се крие зад новите менувачи кои имаат дури и до 8 степени на пренос... Повеќе
 
 
Opel Cascada Opel Cascada цели кон елитното друштво на кабриолети Премиерa - Opel Cascada
Opel Cascada цели кон елитното друштво на кабриолети
Cascada е модел долг 4,7 метри, вешт во кривините, но поради големата тежина бара моќна моторизација... Повеќе
 
 
Opel Adam Женева 2013 - Opel Adam еволуира во Adam Rocks Саеми - Opel Adam
Женева 2013 - Opel Adam еволуира во Adam Rocks
Во обид да внесе мачо елементи во симпатичниот Adam, Opel објави нова концепт верзија од тренди малечкиот, наречена Adam Rocks... Повеќе
 
 
Opel Оpel со Android апликација, за полесно паркирање Технологија - Opel
Оpel со Android апликација, за полесно паркирање
Која носи име “Совозач”, а важи само за градските метежи низ Белград... Повеќе
 
 
Opel GM со каросериски делови од магнезиум!? Технологија - Opel
GM со каросериски делови од магнезиум!?
Кој е 75% полесен од челик и 33% полесен од алуминиум... Повеќе
 
 
Opel Opel и Ford во “Студена војна” за пазарот во Европа Маркет / Бизнис - Opel
Opel и Ford во “Студена војна” за пазарот во Европа
Засега, Ford е во водство – со 0.7 % поголем дел од Европскиот пазарен колач... Повеќе
 
 
Opel Cascada Новата Opel Cascada – подолга од Audi A5 Cabrio Новитет - Opel Cascada
Новата Opel Cascada – подолга од Audi A5 Cabrio
Во продажба ќе се најде во 2013-та година... Повеќе
 
 
Opel Adam Вака ќе изгледа новиот Opel ADAM кабриолет!? Идни модели - Opel Adam
Вака ќе изгледа новиот Opel ADAM кабриолет!?
Се чини дека Француски Citroën и неговиот DS3 Cabrio имаат големо влијание на Германците и нивниот нов мал автомобил... Повеќе
 
 
Opel Mokka X Opel Mokka – ривал на Yeti, Juke и Sportage Новитет - Opel Mokka X
Opel Mokka – ривал на Yeti, Juke и Sportage
Долго очекуваниот мал SUV на Opel пристигна. Дали вредеше чекањето?... Повеќе
 
 
Opel Opel: “Купете го, а ако не ви се допаѓа - вратете го!” Занимливости - Opel
Opel: “Купете го, а ако не ви се допаѓа - вратете го!”
Ова е обид на GM, или поточно Opel да си ја врати загубената репутација... Повеќе
 
 
Opel Cascada Новиот кабриолет на Opel ќе се вика Cascada Новитет - Opel Cascada
Новиот кабриолет на Opel ќе се вика Cascada
Се работи за елегантен четворосед, долг 4.7 метри. Името, преведено од шпански значи “Водопад”... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Семејството Astra – разновидност и врвна технологија Новитет - Opel Astra - 2011
Семејството Astra – разновидност и врвна технологија
Бестселерот на Opel подготвен за нов блесок... Повеќе
 
 
Opel Corsa Новата Opel Corsa – Opel Astra GTC во мало пакување Идни модели - Opel Corsa
Новата Opel Corsa – Opel Astra GTC во мало пакување
Овој автомобил би требало да се појави на пазарот во 2014-та година... Повеќе
 
 
Opel Adam Adam ќе биде центарот во светот на Opel во Париз Саеми - Opel Adam
Adam ќе биде центарот во светот на Opel во Париз
Германците ќе ги објават цените и ќе примаат нарачки за Adam, веќе на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel Astra BiTurbo – дизел со 195 КС, a троши 5l/100km Новитет - Opel Astra - 2011
Opel Astra BiTurbo – дизел со 195 КС, a троши 5l/100km
2.0-литарскиот BiTurbo дизел агрегат ја прави оваа најмоќната дизел Astra досега, со 400 Nm максимален вртежен момент... Повеќе
 
 
Opel Новиот Cadillac XTS – следната Opel Omega!? Идни модели - Opel
Новиот Cadillac XTS – следната Opel Omega!?
Американскиот автомобил ќе биде основата за новата Opel Omega... Повеќе
 
 
Opel Adam Конкурентот на MINI и Fiat 500 од Opel се вика ADAM Идни модели - Opel Adam
Конкурентот на MINI и Fiat 500 од Opel се вика ADAM
Поставен на скратена платформа од Corsa, малиот градски автомобил ќе се нуди со три бензински мотори... Повеќе
 
 
Opel Astra GTC Opel Astra GTC добитник на “Red Dot” наградата за дизајн Награди - Opel Astra GTC
Opel Astra GTC добитник на “Red Dot” наградата за дизајн
Одлучувачки фактори беа впечатливиот дизајн и панорамското ветробранско стакло... Повеќе
 
 
Opel Opel усвои нов деловен план за намалување на загубите Маркет / Бизнис - Opel
Opel усвои нов деловен план за намалување на загубите
Со овој план, за период од 2012-та/2016-та година, Opel треба повторно да остварува профит... Повеќе
 
 
Opel Ampera 20% од сите продaдени електромобили се Opel Ampera Маркет / Бизнис - Opel Ampera
20% од сите продaдени електромобили се Opel Ampera
Овој податок се однесува само за Европа. Близнакот од Chevrolet, Volt, не заостанува многу... Повеќе
 
 
Opel Astra OPC - 2012 Најмоќната Opel Astra OPC досега има 280 КС Тјунинг - Opel Astra OPC - 2012
Најмоќната Opel Astra OPC досега има 280 КС
Погледнете некои од другите факти – 400 Nm максимален вртежен момент, 0-100 km/h за 6 секунди, максимална брзина од 250 km/h... Повеќе
 
 
Opel Opel прослави 150 години Македонија - Opel
Opel прослави 150 години
Со најавата и премиерното претставување на Opel Ampera, европскиот автомобил на годината, Opel го прослави роденденот од 150 години и во нашата земја... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Најмоќната Astra ќе биде GTC со дизел BiTurbo мотор Новитет - Opel Astra - 2011
Најмоќната Astra ќе биде GTC со дизел BiTurbo мотор
Интересно е што Opel Astra со дизел мотор е најмоќната верзија во понудата, несметајќи ја OPC изведбата... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Семејството Opel Astra со нови мотори и врвна технологија Новитет - Opel Astra - 2011
Семејството Opel Astra со нови мотори и врвна технологија
Хечбек со пет врати, GTC, OPC, Sports Tourer и седан изведби... Повеќе
 
 
Opel Opel со роденденски попуст до 900 евра Македонија - Opel
Opel со роденденски попуст до 900 евра
Кампањата носи назив “Хепи Опел ту ју”, а се однесува само за возила од лагер... Повеќе
 
 
Opel Antara Opel Antara со дизел мотор за 20.990 евра Македонија - Opel Antara
Opel Antara со дизел мотор за 20.990 евра
2.2-литарски агрегат, 163 КС и погон на предните тркала... Повеќе
 
 
Opel Astra Sedan Новата Astra Sedan – Opel Insignia во мало пакување Новитет - Opel Astra Sedan
Новата Astra Sedan – Opel Insignia во мало пакување
Opel го комплетираше Astra семејството... Повеќе
 
 
Opel Antara Opel Antara 2.2 Diesel за 20.990 евра Македонија - Opel Antara
Opel Antara 2.2 Diesel за 20.990 евра
Комплетно опремен автомобил, со промотивна цена од Opel... Повеќе
 
 
Opel Opel со нови, попрефинети мотори, со висок вртежен момент Новитет - Opel
Opel со нови, попрефинети мотори, со висок вртежен момент
За една година, Opel темелно ќе ја обнови понудата на мотори... Повеќе
 
 
Opel Adam Наместо Junior, најмалиот Opel ќе се вика Adam Новитет - Opel Adam
Наместо Junior, најмалиот Opel ќе се вика Adam
Автомобил кој ќе конкурира на VW Up!, Seat Mii и Škoda Citigo... Повеќе
 
 
Opel Opel започна со наградна игра на Facebook Македонија - Opel
Opel започна со наградна игра на Facebook
Играта ќе се одвива на Facebook фан страната на Opel... Повеќе
 
 
Opel Дефинитивен крај за Opel!? Занимливости - Opel
Дефинитивен крај за Opel!?
Затворањето на погонот во Бохум или Британскиот погон, значи дефинитивен крај за Opel... Повеќе
 
 
Opel Бајага и Инструктори – бренд амбасадори на Opel Занимливости - Opel
Бајага и Инструктори – бренд амбасадори на Opel
Бајага - заштитно лице на Opel за Србија, Црна Гора и Македонија... Повеќе
 
 
Opel Opel започна со акцијa за расчистување на лагерот Македонија - Opel
Opel започна со акцијa за расчистување на лагерот
Новата феноменална кампања се однесува на сите возила кои се на лагер... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel BiTurbo – ново поглавје во Opel-овата приказна Новитет - Opel Insignia
Opel BiTurbo – ново поглавје во Opel-овата приказна
Нов, дволитарски CDTI BiTurbo мотор со единствен систем на меѓу-ладилник, со погон на предните или сите четири тркала... Повеќе
 
 
Opel Opel, Peugeot и Citroën под еден кров !? Новитет - Opel
Opel, Peugeot и Citroën под еден кров !?
Француски La Tribune и британскиот The Financial Times ја обелоденија оваа информација. Доколку се покаже како точна, General Motors и француската PSA автомобилска групација можно е да станат многу блиски ... Повеќе
 
 
Opel Оpel премиери во Женева Новитет - Opel
Оpel премиери во Женева
На престојниот женевски саем, Оpel ќе не израдува со неколку сензационални новини, како новото субкомпактно SUV возило Mokka и новата Astra OPC ... Повеќе
 
 
Opel Astra OPC Новата Astra OPC - со нова технологија на изработка на седишта Технологија - Opel Astra OPC
Новата Astra OPC - со нова технологија на изработка на седишта
Новата Astra OPC ќе има нови седишта со најмодерна технологија, специјално за светската премиера на купето на саемот во Женева на 6 март... Повеќе
 
 
Opel Ampera Полицијата во Германија купи хибридни и електрични автомобили Занимливости - Opel Ampera
Полицијата во Германија купи хибридни и електрични автомобили
Полицијата сакајќи да им даде пример на граѓаните за зачувување на животната средина, купи еколошки прифатливи „помошници“... Повеќе
 
 
Opel 150 години Opel - специјални модели Занимливости - Opel
150 години Opel - специјални модели
Моделите Corsa, Meriva, Astra и Insignia добија изведби со специјални премиум карактеристики по повод одбележувањето на 150 години од постоењето на германскиот производител ... Повеќе
 
 
Opel Ampera Студенти ќе ја дизајнираат 2020 Opel Ampera? Занимливости - Opel Ampera
Студенти ќе ја дизајнираат 2020 Opel Ampera?
Европските студенти добија интересен предизвик, да го креираат дизајнот за 2020 Opel Ampera... Повеќе
 
 
Opel Opel Mokka: комапктна големина, моќен став Идни модели - Opel
Opel Mokka: комапктна големина, моќен став
Со новиот модел Mokka, Opel е првиот германски производител кој ќе лансира свој кандидат во растечкиот субкомпактен SUV сегмент... Повеќе
 
 
Opel Пристигнува голем Opel - Senator добива наследник Новитет - Opel
Пристигнува голем Opel - Senator добива наследник
Opel подготвува нов модел, кој во хиерархијата на овој производител, ќе се најде над моделот Insignia.... Повеќе
 
 
Opel Astra GTC Новата Astra OPC со дури 284 КС! Новитет - Opel Astra GTC
Новата Astra OPC со дури 284 КС!
Не беше тешко да се заклучи дека најсилната Astra ќе биде атрактивен автомобил но, сепак се стравуваше дека екипата на Opel може и да претера... Повеќе
 
 
Opel Opel na IAA: Квартет светски премиери Новитет - Opel
Opel na IAA: Квартет светски премиери
Opel пларани да биде главна ѕвезда во Франкфурт... Повеќе
 
 
Opel Insignia Opel Insignia 2012: Нови мотори и врвни својства Премиерa - Opel Insignia
Opel Insignia 2012: Нови мотори и врвни својства
Insignia останува лидер во својата класа... Повеќе
 
 
Opel GM има намера да го продаде Opel поради постојаните загуби на германски бренд Маркет / Бизнис - Opel
GM има намера да го продаде Opel поради постојаните загуби на германски бренд
Сеуште неизвесна судбината на Opel... Повеќе
 
 
Opel Calibra Вака ќе изгледа новата Calibra! Концепт - Opel Calibra
Вака ќе изгледа новата Calibra!
За наследникот на култното купе од Opel веќе со години слушаме неофицијални информации. Некој може и да го загуби трпението, иако постојано, се секоја нова фотографија, малку по малку се разгоруваат фантазиите... Повеќе
 
 
Opel Opel сепак на продажба? Маркет / Бизнис - Opel
Opel сепак на продажба?
Шпекулациите за продажба на Opel се погласни... Повеќе
 
 
Opel Astra H GTC Нова Astra GTC - моќна во секој поглед Премиерa - Opel Astra H GTC
Нова Astra GTC - моќна во секој поглед
Новата Astra GTC се истакнува со моќен дизајн и секако врвно возачко доживување... Повеќе
 
 
Opel Opel планира нов премиум cross-over compact EV Идни модели - Opel
Opel планира нов премиум cross-over compact EV
Спрема германскиот магазин Велт, Opel планира ново возило кое нема да биде традиционално голем седан, туку нов тип на cross-overкој нема да има директна конкуренција на пазарот ... Повеќе
 
 
Opel Insignia Новата Calibra всушност ќе биде Insignia Coupe Новитет - Opel Insignia
Новата Calibra всушност ќе биде Insignia Coupe
За наследникот на Calibra се шпекулира веќе некое време, а последниот трач вели дека автомобилот во продажба ќе се најде во почетокот на 2013 а ќе буде граден на платформата на Opel Insignia. ... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Astra GTC станува реалност Новитет - Opel Astra - 2011
Astra GTC станува реалност
Можеби првите фотографии на новата генерација на Opel Astra GTC го прикажуваат автомобилот во виртуелен амбиент додека се спушта низ замислениот пат, но...... Повеќе
 
 
Opel Zafira 2015 Opel Zafira Tourer концепт – Салон на тркала Новитет - Opel Zafira 2015
Opel Zafira Tourer концепт – Салон на тркала
Овој концептен автомобил ги комбинира максималната флексибилност со првокласно чувство, а резултатот на тоа е идеална мешавина на функционалност и здрав живот. ... Повеќе
 
 
Opel Ampera Европа ја дочека својата верзија на Chevrolet Volt! Новитет - Opel Ampera
Европа ја дочека својата верзија на Chevrolet Volt!
Opel и официјално го потврди претставувањето на европскиот Chevrolet Volt, Opel Ampera. ... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Astra со потрошувачка под 4 литри дизел Новитет - Opel Astra - 2011
Astra со потрошувачка под 4 литри дизел
Дизелската изведба на Opel Astra 1.3 CDTI ecoFLEX отсега е достапна со Start/Stop технологијата, благодарение на што (според ветувањата на производителот) просечната потрошувачка на автомобилот ќе падне по 4 л... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Тест - Opel Astra Тест - Opel Astra - 2011
Тест - Opel Astra
До лансирањето на најновата генерација, Astra, иако помина низ многу козметички промени и освежувања, никогаш не успеа да понуди нешто специјално, нешто што ќе го издвои од толпата... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel Astra е најпопуларен автомобил на koli.com.mk во 2010-година Награди - Opel Astra - 2011
Opel Astra е најпопуларен автомобил на koli.com.mk во 2010-година
Ви ја претставуваме листата на најпопуларни автомобили на Koli.com.mk во 2010-га година. Листата не ја создадовме ние, напротив, ја создадовте Вие, посетителите на koli.com.mk, со клик на секоја поединечна стр... Повеќе
 
 
Opel Calibra GTC концептот на Opel, инспирација за новата Calibra? Новитет - Opel Calibra
GTC концептот на Opel, инспирација за новата Calibra?
Досега се изнаслушавме шпекулации за враќањето на легендарната Calibra, еве и нешто малку поконкретно. ... Повеќе
 
 
Opel Corsa - old И Corsa-та доби фејслифтинг! Новитет - Opel Corsa - old
И Corsa-та доби фејслифтинг!
Познатата мала и симпатична Corsa доби редизајн, со кој сега изгледа малку поспортски. Промените најмногу можат да се забележат на предната маска, најмногу на светлата.... Повеќе
 
 
Opel Ampera Обама: Електричните автомобили ќе бидат иднината! Занимливости - Opel Ampera
Обама: Електричните автомобили ќе бидат иднината!
Американскиот претседател на премиерата во Лисабон имаше можност да ја повози новата Opel Аmpera, по што даде изјава дека овие електрични автомобили се иднината.... Повеќе
 
 
Opel Ampera Opel Ampera со цена од 42.300 евра! Идни модели - Opel Ampera
Opel Ampera со цена од 42.300 евра!
Откако Chevrolet Volt почна да се продава во САД, Оpel ги објави цените и за европскиот пазар , за европскиот брат близнак - Opel Ampera.... Повеќе
 
 
Opel Astra GTC Подвозјето на Astra OPC ќе биде развивано од Lotus Новитет - Opel Astra GTC
Подвозјето на Astra OPC ќе биде развивано од Lotus
Opel ја научи лекцијата од претходната Astra OPC, која поради големата сила од моторот и предниот погон, имаше голема подуправливост во кривините... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel ја затвора фабриката во Антверпен Маркет / Бизнис - Opel Astra - 2011
Opel ја затвора фабриката во Антверпен
Не можејќи да најде купувач за фабриката, General Motors, под кој спаѓа Opel, ја затвори фабриката каде се произведуваше Opel Astra... Повеќе
 
 
Opel Corsa OPC Освежена Opel Corsa OPC – најсилната Corsa досега Новитет - Opel Corsa OPC
Освежена Opel Corsa OPC – најсилната Corsa досега
Corsa OPC е олицетворение на забавното возење. Од кога е претставена во 2007 година, продадена е во 13.000 примероци... Повеќе
 
 
Opel Opel го потврди доаѓањето на нов градски автомобил Идни модели - Opel
Opel го потврди доаѓањето на нов градски автомобил
Германскиот произведувач официјално го најави доаѓањето на нов градски автомобил, кој во понудата ќе се смести под Corsa-та, кој е моментално најмалиот Opel на пазарот... Повеќе
 
 
Opel Opel ќе ги освојува Кина и Јужна Америка Маркет / Бизнис - Opel
Opel ќе ги освојува Кина и Јужна Америка
Она што е Opel кај нас, тоа е Vauxhall во Велика Британија и Holden во Австралија... Во GM веруваат дека марката од Риселсхајм е подготвена да освои нов пазар, оној најголемиот во светот – Кинескиот... Повеќе
 
 
Opel Astra GTC Пристигна Opel Astra GTC!!! Концепт - Opel Astra GTC
Пристигна Opel Astra GTC!!!
Иако во почеток само како концепт, на саемот во Париз, премиерата ќе ја доживее долгоочекуваната тривратна верзија на новата Astra, GTC... Повеќе
 
 
Opel Astra GTC Новата Astra GTC се поблиску до патиштата + шпионски фотографии Идни модели - Opel Astra GTC
Новата Astra GTC се поблиску до патиштата + шпионски фотографии
На овогодинешниот авто саем во Париз, Opel планира да претстави концепт, како најава за продукциската изведба од новата Astra со три врати... Повеќе
 
 
Opel Astra Sports Tourer Astra SportsTourer пристигнува во Ноември Новитет - Opel Astra Sports Tourer
Astra SportsTourer пристигнува во Ноември
25% од продажбата на Astra, припаѓа на ваквата изведба, па нема зошто производителот од Руселхајм да не продолжи и понатаму со нејзино производство.... Повеќе
 
 
Opel Calibra Во Opel почна повторно да зоврива крвта - нова Calibra во 2013! Идни модели - Opel Calibra
Во Opel почна повторно да зоврива крвта - нова Calibra во 2013!
Според внатрешни извори од производителот од Риселхајм, Opel подготвува наследник на популарната Calibra, која беше најомиленото купе во Европа во деведесеттите години... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Новата Astra е добитник на престижната RED DOT награда за дизајн Награди - Opel Astra - 2011
Новата Astra е добитник на престижната RED DOT награда за дизајн
Уште една нова награда за новата Astra. ... Повеќе
 
 
Opel Визијата на Opel за петвратно купе Концепт - Opel
Визијата на Opel за петвратно купе
На саемот во Женева, Opel ќе го открие атрактивниот концепт на новиот GT автомобил. Дизајнот сличен на Insignia, а погонот превземен од Ampera, е сосема доволен почеток за развојот на дизајнот на идните вози... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Opel Astra - Автомобил на годината во Македонија Македонија - Opel Astra - 2011
Opel Astra - Автомобил на годината во Македонија
Новата Astra е прогласена за автомобил на годината во нашата земја, во избор на жири од медиумите Авто Плус, Дневник, Автопоинт, Авто Мото М, Ауто Билд и Ауто Плус ТВ.... Повеќе
 
 
Opel Од Opel Calibra до Aston Martin Занимливости - Opel
Од Opel Calibra до Aston Martin
Екипа тјунери од Тајланд, жртвувале Opel Calibra од деведесеттите, за да направат реплика на Aston Martin. ... Повеќе
 
 
Opel Meriva Поглед однатре – Opel Meriva Новитет - Opel Meriva
Поглед однатре – Opel Meriva
По сликите од надворешноста, достапна ни е и првата фотографија од ентериерот на Meriva... Повеќе
 
 
Opel Corsa - old „Специјално“ издание на Corsa, инспирирана од рели Kadett Занимливости - Opel Corsa - old
„Специјално“ издание на Corsa, инспирирана од рели Kadett
Некогаш смислата на специјалните изданија била ексклузивноста – специјалните изведби од сериските модели, отскокнуваа по користените компоненти и перформансите. ... Повеќе
 
 
Opel Meriva Претставена новата Opel Meriva Новитет - Opel Meriva
Претставена новата Opel Meriva
Сега со многу помодерен дизајн, но и со задна врата која се отвора обратно, пристигна новата Meriva на Opel. Покрај изгледот на новата Astra и Insignia, Opel ветува и високо функционална и пространа внатрешнос... Повеќе
 
 
Opel Astra - 2011 Новата Astra пристигна во Македонија Премиерa - Opel Astra - 2011
Новата Astra пристигна во Македонија
Insignia во мало – така Opel се обидува да ја претстави новата Astra. Напредокот во однос на претходникот е очигледен – дизајнот е целосно променет, а инженерите ветуваат дека новиот модел не дели ниту еден де... Повеќе
 
 
Opel Opel, Volkswagen и Ford – најпродавани кај нас по првото пологодие Македонија - Opel
Opel, Volkswagen и Ford – најпродавани кај нас по првото пологодие
Објавените резултати од продажбата на нови возила во периодот од јануари до јули покажуваат дека ништо позначајно се нема променето на нашиот пазар – Opel, VW и Ford и понатаму се најпопуларни... Повеќе
 
 
Opel Astra Classic III Новиот предизвикувач – Opel Astra Новитет - Opel Astra Classic III
Новиот предизвикувач – Opel Astra
Astra отсекогаш била сериозен играч во компактната класа, а нејзината најнова, четврта генерација ветува уште повеќе главоболки за конкуренцијата.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Opel Astra е најпопуларен автомобил на koli.com.mk во 2010-година

Повеќе >
koli.com.mk - Opel Astra - 2011 Opel Astra е најпопуларен автомобил на koli.com.mk во 2010-година
 
И официјално презентирана новата Insignia
Opel започна со акцијa за расчистување на лагерот
Opel, Volkswagen и Ford – најпродавани кај нас по првото пологодие
За индивидуалци: новата Opel X-гама со "X" фактор
Новата Corsa - мал градски автомобил кој поставува нови стандарди
Високи очекувања од Opel за новата Insignia Sports Tourer
Opel ја претстави петтата генерација на моделот Corsa
Новата Opel Astra пристигна и во Македонија
Opel ADAM ROCKS - авантуристички мини кросовер
Архива на Opel


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил