дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Nissan
   
Премиера – Nissan Pulsar

Pulsar е новиот обид на Nissan да одземе од колачот на најпопуларната класа во Европа, компактната, по неуспешниот обид на Tiida (ја памети некој?). Nissan се надева на голем хит и покрај тоа што купувачите денес брендот го асоцираат со кросоверите X-Trail, Qashqai и Juke....

fotografii фотографии 15 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Nissan LEAF Nissan ќе ја сподели платформата на LEAF со други електрични модели Новитет - Nissan LEAF
Nissan ќе ја сподели платформата на LEAF со други електрични модели
Во Малезискиот патентен завод неодамна е регистрирано името TERRA од страна на Nissan... Повеќе
 
 
Nissan LEAF Шпиунски фотографии од новиот Nissan Leaf Новитет - Nissan LEAF
Шпиунски фотографии од новиот Nissan Leaf
Снимен паралелно со глобалното претставување во септември.... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan LEAF доаа со e-Pedal технологија Новитет - Nissan
Nissan LEAF доаа со e-Pedal технологија
Контролата на гаста и сопирачката ќе биде на иста педала... Повеќе
 
 
Nissan  Гошн: Nissan ќе ги престигне Volkswagen и Toyota Инфо - Nissan
Гошн: Nissan ќе ги престигне Volkswagen и Toyota
Јапонско-францускиот конзорциум оствари одлични продажни резултати... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Освежениот Nissan X-Trail доби самоуправувачка технологија Технологија - Nissan X-Trail
Освежениот Nissan X-Trail доби самоуправувачка технологија
Технологијата нема да биде целосно имплементирана, меѓутоа ќе биде големо олеснување за возачот... Повеќе
 
 
Nissan Nissan го најави концептот Vmotion 3.0 Концепт - Nissan
Nissan го најави концептот Vmotion 3.0
Концептот на кросовер од иднината, со опција за самоуправување и персонализација на истиот.... Повеќе
 
 
Nissan 370Z Во чест на славните предци: Nissan 370Z Heritage Edition Супер автомобили - Nissan 370Z
Во чест на славните предци: Nissan 370Z Heritage Edition
Nissan на претстојниот Меѓународен саем за автомобили во Њујорк ќе претстави специјална Heritage Edition верзија на моделот 370Z.... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan ги претстави своите новитети на CES 2017 Технологија - Nissan
Nissan ги претстави своите новитети на CES 2017
Напредна вештачка интелигенција која е способна да управува со автомобилот подобро и од човекот... Повеќе
 
 
Nissan Juke Одмазда: Возачи загратија погрешно паркиран автомобил Занимливости - Nissan Juke
Одмазда: Возачи загратија погрешно паркиран автомобил
Возачот на Nissan автомобилот зафатил две паркинг места, па автомобилот му беше загратен со колички за пазарување... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan за Европа развива хибриден автомобил Новитет - Nissan
Nissan за Европа развива хибриден автомобил
Технологијата ќе биде позајмена од Mitsubishi Outlander PHEV... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Nissan X-Trail добива силна дизел верзија со моќност од 177 коњски сили Новитет - Nissan X-Trail
Nissan X-Trail добива силна дизел верзија со моќност од 177 коњски сили
Nissan X-Trail добива силна дизел 2.0 dCi верзија со моќност од 177 коњски сили и 380 Nm вртежен момент... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan претстави електрична подвижна канцеларија Концепт - Nissan
Nissan претстави електрична подвижна канцеларија
Концептот е-NV200, ефикасност во движење... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan и официјално го купи Mitsubishi Маркет / Бизнис - Nissan
Nissan и официјално го купи Mitsubishi
Карлос Гошн, претседателот на управата на конзорицумот Renault-Nissan ги потврди информациите... Повеќе
 
 
Nissan Micra Новата Nissan Micra, модел кој ќе ги освои и машките срца Идни модели - Nissan Micra
Новата Nissan Micra, модел кој ќе ги освои и машките срца
Претходната генерација изгледаше како да е наменета само за понежниот пол, но со оваа работите се сменија... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Позната „Godzila“, Nissan GT-R пристигна на европскиот пазар Супер автомобили - Nissan GT-R
Позната „Godzila“, Nissan GT-R пристигна на европскиот пазар
Легендарниот Nissan GT-R во Track Edition издание пристигнаа на европските патишта по цена од 118.900 евра... Повеќе
 
 
Nissan  Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard Концепт - Nissan
Запознајте се со новиот концепт на Nissan, Navara EnGuard
Автомобил кој може да пркоси на буквално секакви услови, наменет за најтешките спасувачки мисии... Повеќе
 
 
Nissan Micra Ни пристигнува нова Nissan Micra Идни модели - Nissan Micra
Ни пристигнува нова Nissan Micra
Nissan ги објави првите фотографии од новата Micra... Повеќе
 
 
Nissan Rogue Добивме обновен Nissan Rogue кој ќе го има и во хибридна изведба Хибриди - Nissan Rogue
Добивме обновен Nissan Rogue кој ќе го има и во хибридна изведба
Нов, обновен дизајн како и хибрид варјанта во 2017 Nissan Rogue... Повеќе
 
 
Nissan Micra Новата Nissan Micra ќе биде поспортска и со порадикален дизајн Идни модели - Nissan Micra
Новата Nissan Micra ќе биде поспортска и со порадикален дизајн
Најмалиот модел во гамата на Nissan постави нови мерила во класата кога беше претставен во 90-тите години, но како поминуваше времето конкуренцијата апсолутно ја изеде малата Micra... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Овој Nissan GT-R со своите 2438 КС покажува дека тјунингот нема граници! Тјунинг - Nissan GT-R
Овој Nissan GT-R со своите 2438 КС покажува дека тјунингот нема граници!
400 метри поминува за само 7,38 секунди со излезна брзина од 314 км/ч, со што на Bugatti Veyron му бега за 3 секунди!... Повеќе
 
 
Nissan GT-R (Видео) GTR против 911 Turbo Супер автомобили - Nissan GT-R
(Видео) GTR против 911 Turbo
Дали Porsche 911 Turbo може да му парира на поефтиниот, но добро прочуен “Godzilla”?... Повеќе
 
 
Nissan Tiida Промашување на автоиндустријата: - Nissan Tiida 1.5 dCi Колумна - Nissan Tiida
Промашување на автоиндустријата: - Nissan Tiida 1.5 dCi
Nissan Tiida претставува школски пример за лош потег на реномиран авто-производител.... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R станува хибрид Новитет - Nissan GT-R
Nissan GT-R станува хибрид
Новата генерација на јапонскиот суперавтомобил пристигнува кон крајот на 2017 или почетокот на 2018 година... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan интегрираше апликација за запознавање на партнери Технологија - Nissan
Nissan интегрираше апликација за запознавање на партнери
Автомобил и технологија за оние со осамени срца... Повеќе
 
 
Nissan Micra Петата генерација на Nissan Micra дебитира оваа есен Премиерa - Nissan Micra
Петата генерација на Nissan Micra дебитира оваа есен
Темелена на Sway концептот, на пазарот најголем ривал ќе претставува за Ford Fiesta... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Пристигна редизајнираниот Nissan GT-R за 2017 Новитет - Nissan GT-R
Пристигна редизајнираниот Nissan GT-R за 2017
Nissan уште еднаш го унапред својот спортски четворосед кој дебитираше далечната 2007 година... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Јапонците направија филигрански Nissan GTR Занимливости - Nissan GT-R
Јапонците направија филигрански Nissan GTR
Премногу кичесто или сепак не?... Повеќе
 
 
Nissan  Nissan го потврди новиот глобален crossover – Kicks Новитет - Nissan
Nissan го потврди новиот глобален crossover – Kicks
Шефот на Nissan, најави проширување на понудата на кросовери.... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Nissan X-Trail 4x4 пристигна во Македонија – почнува од 29.850 евра! Македонија - Nissan X-Trail
Nissan X-Trail 4x4 пристигна во Македонија – почнува од 29.850 евра!
Најновиот SUV со теренски амбиции на Nissan беше претставен и кај нас, донесувајќи ја карактеристичната робусност на претходниците, со освежен стил и подобрена ефикасност на погоните... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Погледнете како се забавува овој возач на Nissan GT-R на снег! Занимливости - Nissan GT-R
Погледнете како се забавува овој возач на Nissan GT-R на снег!
Како деца, сите се радувавме на снегот во зима и на сите лудории што можат да се направат. Но, некои деца никогаш не пораснуваат – еден сопственик на Nissan GT-R истото го прави со својот автомобил... Повеќе
 
 
Nissan Juke Петте години на Nissan Juke одбележани со оригами реплика Занимливости - Nissan Juke
Петте години на Nissan Juke одбележани со оригами реплика
Како се прославува роденден на уникатен автомобил каков што е Nissan Juke? Се разбира, со уште поуникатен потег. Бидејќи станува збор за јапонско возило, тоа може да значи само едно нешто. Не, не аниме, туку о... Повеќе
 
 
Nissan Nissan IDS - Електричен концепт со автономно управување Концепт - Nissan
Nissan IDS - Електричен концепт со автономно управување
На саемот во Токио, Nissan го претстави концептот IDS за кој се верува дека ја најавува следната генерација на моделот Leaf... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R добива електрична изведба!? Електрични автомобили - Nissan GT-R
Nissan GT-R добива електрична изведба!?
Со концептот Leaf RC Јапонците го најавуваат влезот на пазарот за електрични „тркачи“... Повеќе
 
 
Nissan Франкфурт 2015: концептот Nissan Gripz најавува нов Z кросовер Концепт - Nissan
Франкфурт 2015: концептот Nissan Gripz најавува нов Z кросовер
Буквата „z“ во Gripz е всушност мал детаљ со кој се оддава почит на марката Z... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Ова е AMS GT-R - „Кралот на улиците“ Тјунинг - Nissan GT-R
Ова е AMS GT-R - „Кралот на улиците“
Најоткаченото нешто во врска со овој модифициран Nissan GT-R, кој располага со 2.000 КС, е тоа што автомобилов е легален за секојдневен сообраќај... Повеќе
 
 
Nissan 370Z Nissan се стреми новиот модел Z да биде поблизок до корените Новитет - Nissan 370Z
Nissan се стреми новиот модел Z да биде поблизок до корените
Верувале или не, Nissan 370Z веќе наполни шест години. Тоа значи дека е време да се размислува за наследник... Повеќе
 
 
Nissan Juke-R Nissan го најави новиот тркач – Juke-R Nismo Новитет - Nissan Juke-R
Nissan го најави новиот тркач – Juke-R Nismo
Nissan преку фотографија ја најави Nismo изведбата за Juke моделот, која ќе биде претставена на Goodwood фестивалот оваа година... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Prior-Design со своја доработка на познатиот Nissan GT-R Тјунинг - Nissan GT-R
Prior-Design со своја доработка на познатиот Nissan GT-R
Nissan GT-R, сон за секој автомобилски зависник... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Забрзувањето на овој Nissan GT-R R35 остава без зборови Занимливости - Nissan GT-R
Забрзувањето на овој Nissan GT-R R35 остава без зборови
Верувајте, никогаш не сте виделе нешто слично на улиците... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Новата генерација на Nissan GT-R ќе пристигне со GT-R LM Nismo агрегат Идни модели - Nissan GT-R
Новата генерација на Nissan GT-R ќе пристигне со GT-R LM Nismo агрегат
Како и многу од новите супер автомобили, така и новата генерација на Nissan GT-R ќе пристигне со хибриден погон... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Ducati 848 EVO и Nissan GT-R се „јадат“ на тесен планински пат Занимливости - Nissan GT-R
Ducati 848 EVO и Nissan GT-R се „јадат“ на тесен планински пат
Неверојатен дуел меѓу спортски автомобил и мотоцикл по албанските патишта... Повеќе
 
 
Nissan Запознајте го моделот Nissan Lannia Новитет - Nissan
Запознајте го моделот Nissan Lannia
Nissan Lannia е уште еден модел претставен на саемот за автомобили во Шангај, кој е строго поврзан со кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Nissan Murano Nissan го претстави Murano Hybrid Хибриди - Nissan Murano
Nissan го претстави Murano Hybrid
На саемот за автомобили во Шангај, Nissan претстави хибридна изведба од новата генерација на моделот Murano, која е придвижувана од комбинација на бензински мотор, електромотор и литиум - јонски батерии... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Nissan ќе започне со продажба на X-Trail Hybrid Хибриди - Nissan X-Trail
Nissan ќе започне со продажба на X-Trail Hybrid
Во текот на следниот месец, на јапонскиот пазар, Nissan ќе ја понуди хибридна верзија на кросоверот X-Trail. Изгледот останува идентичен со стандардниот модел, а сите промени се под хаубата... Повеќе
 
 
Nissan Qashqai Nissan Qashqai би можел добие електрична и Nismo верзија Маркет / Бизнис - Nissan Qashqai
Nissan Qashqai би можел добие електрична и Nismo верзија
Неофицијалните информации укажуваат на тоа дека Nismo изведбата може да се очекува и за помалку од две години... Повеќе
 
 
Nissan Nissan ги сподели официјалните фотографии од новата Maxima, како и рекламно видео Новитет - Nissan
Nissan ги сподели официјалните фотографии од новата Maxima, како и рекламно видео
Новата Nissan Maxima, фамилијарен седан со спортски карактер... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Последни информации за следниот Nissan GT-R Идни модели - Nissan GT-R
Последни информации за следниот Nissan GT-R
Еден од водечките луѓе во Nissan, Широ Накамура, во своето последно интервју сподели неколку важни информации... Повеќе
 
 
Nissan Pulsar Премиера – Nissan Pulsar Премиерa - Nissan Pulsar
Премиера – Nissan Pulsar
Pulsar е новиот обид на Nissan да одземе од колачот на најпопуларната класа во Европа, компактната, по неуспешниот обид на Tiida (ја памети некој?). Nissan се надева на голем хит и покрај тоа што купувачите де... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Пристигнаа новите Nissan X-Trail и Juke Македонија - Nissan X-Trail
Пристигнаа новите Nissan X-Trail и Juke
Целосно новиот теренец од компактната класа на Nissan, X-Trail, како и освежениот Nissan Juke, пристигнаа и на нашиот пазар. ... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan го спореди својот автомобил со задникот на Ким Кардашиан (Фото) Занимливости - Nissan GT-R
Nissan го спореди својот автомобил со задникот на Ким Кардашиан (Фото)
Пред неколку дена се појави интересна фотографија на Twitter профилот на Nissan... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Следната генерација на Nissan GT-R ќе развива 795 КС!? Идни модели - Nissan GT-R
Следната генерација на Nissan GT-R ќе развива 795 КС!?
Големата популарност на GT-R резултираше со бројни шпекулации за идната генерација на автомобилот... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R против Ferrari 458 Speciale Споредби - Nissan GT-R
Nissan GT-R против Ferrari 458 Speciale
„Убиец на змејови“ е прекар кој што би му прилегал на Nissan GT-R. Овој пат јапонскиот „Godzilla“ се најде во дуел со Ferrari 458 Speciale ... Повеќе
 
 
Nissan 370Z - 2014 Наследникот на Nissan 370Z ќе користи мотори на Mercedes Идни модели - Nissan 370Z - 2014
Наследникот на Nissan 370Z ќе користи мотори на Mercedes
Автомобилот би требало да пристигне на пазарот во текот на 2016-та... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R „беснее“ со над 380 km/h Занимливости - Nissan GT-R
Nissan GT-R „беснее“ со над 380 km/h
Sun Valley Road Rally предизвикува се' поголемо внимание кај љубителите на големи брзини... Повеќе
 
 
Nissan Nissan развива 2.0 турбо дизел мотор со 186 КС? Мотори - Nissan
Nissan развива 2.0 турбо дизел мотор со 186 КС?
Откако дознавме дека моделите Qashqai и Pulsar наскоро ќе добијат свои Nismo изведби, сега почнаа да кружат информации дека Nissan планира на клиентите да им понуди и помоќни дизел верзии на Qashqai и X-Trail ... Повеќе
 
 
Nissan Note Nissan ги објави првите фотографии од моделот Note Nismo Новитет - Nissan Note
Nissan ги објави првите фотографии од моделот Note Nismo
Станува збор за петта Nismo изведба на модел од актуелната понуда на јапонскиот производител... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail Новиот Nissan X-Trail - повеќе простор и елеганција Новитет - Nissan X-Trail
Новиот Nissan X-Trail - повеќе простор и елеганција
Новиот дизајнерски израз применет кај X-Trail најчесто e првата тема за разговор во врска со овој модел... Повеќе
 
 
Nissan Navara Ова е новиот Nissan Navara Новитет - Nissan Navara
Ова е новиот Nissan Navara
По објавувањето на неколку „шпионски“ фотки конечно се презентирани и официјални фотографии од новиот Nissan Navara... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Дали е ова дизајнот за новиот Nissan GT-R? Идни модели - Nissan GT-R
Дали е ова дизајнот за новиот Nissan GT-R?
Актуелната генерација на Nissan GT-R со соодносот цена-перформанси ничкум го преврте пазарот за спортски автомобили. Но, Јапонците се свесни дека во конкурентна индустрија како што е автомобилската, не може да... Повеќе
 
 
Nissan Qashqai Новиот Qashqai пристигна и во Македонија Премиерa - Nissan Qashqai
Новиот Qashqai пристигна и во Македонија
Втората генерација на мегапопуларниот SUV на Nissan, моделот Qashqai, веќе е достапен и во Македонија. 5 сантиметри подолг од претходникот, поширок, но и малку понизок, новиот Qashqai со кампњаските цени веќе... Повеќе
 
 
Nissan Pulsar Официјално претставен моделот Nissan Pulsar Новитет - Nissan Pulsar
Официјално претставен моделот Nissan Pulsar
Nissan Pulsar, најновиoт конкурент на модели како Volkswagen Golf, Ford Focus, Toyota Auris, Opel Astra или Mazda3, конечно го виде светлото на денот. Станува збор за сосема нов хечбек од ниската средна класа,... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R против Porsche 911 Turbo Cabriolet Споредби - Nissan GT-R
Nissan GT-R против Porsche 911 Turbo Cabriolet
Серискиот Nissan GT-R е исклучително брз автомобил. Толку брз што во последните неколку години беше „трн во окото“ на многу поскапи конкуренти како на пример Porsche ... Повеќе
 
 
Nissan Murano - 2014 * Ова е новиот Nissan Murano Новитет - Nissan Murano - 2014 *
Ова е новиот Nissan Murano
На саемот за автомобили во Њујорк, Nissan ќе ја промовира третата генерација на моделот Murano ... Повеќе
 
 
Nissan Nissan ќе го претстави својот „паметен“ ретровизор Технологија - Nissan
Nissan ќе го претстави својот „паметен“ ретровизор
Ретровизор кој со едноставно притискање на едно копче активира LCD екран што прикажува слика од камерата поставена во задниот дел на возилото... Повеќе
 
 
Nissan Nissan го најави New Sedan Concept Концепт - Nissan
Nissan го најави New Sedan Concept
На годинашното издание од саемот за автомобили во Детроит, Nissan го претстави својот Sport Sedan Concept (на сликата), портокалова креација која ја најавува следната генерација на спортски автомобил со чети... Повеќе
 
 
Nissan Nissan создаде дигитален ретровизор Технологија - Nissan
Nissan создаде дигитален ретровизор
На претстојниот саем за автомобили во Женева, Nissan ќе промовира т.н. дигитален ретровизор што му овозможува на возачот со притискање на едно копче да избере меѓу стандарден поглед во средишниот ретровизор ил... Повеќе
 
 
Nissan Новиот мотор од Nissan тежи 40 kg и развива 400 КС! Мотори - Nissan
Новиот мотор од Nissan тежи 40 kg и развива 400 КС!
Пред да се понадевате дека наскоро овој мотор ќе го видиме под хаубата на Micra, треба да се напомене дека засега, станува збор само за примерок кој ќе го придвижува Nissan-овиот болид ZEOD RC, во новата сезон... Повеќе
 
 
Nissan Најнови информации за „Nissan-овиот Golf“ Идни модели - Nissan
Најнови информации за „Nissan-овиот Golf“
Откако официјално ja претстави следната генерација на Qashqai, сега Nissan во целост може да се посвети на својот нареден голем новитет, наменет за европскиот пазар, односно на идниот компактен модел со кој пр... Повеќе
 
 
Nissan Note Nissan Note освои 4 ѕвезди во тестот на Euro NCAP Безбедност - Nissan Note
Nissan Note освои 4 ѕвезди во тестот на Euro NCAP
Во најновата серија тестови за безбедност спроведени од страна на организација Euro NCAP, беа вклучени дури 11 автомобили, од кои шест модели ги добија максималните пет ѕвезди, додека останатие завршија со ско... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nismo Фотографии од „бесниот“ GT-R Nismo Новитет - Nissan GT-R Nismo
Фотографии од „бесниот“ GT-R Nismo
Откако моделите 370Z и Juke добија Nismo верзии, ред му дојде и на GT-R. Ова ќе биде најбрзиот модел на Nissan... Повеќе
 
 
Nissan Qashqai Nissan го претстави новиот Qashqai Премиерa - Nissan Qashqai
Nissan го претстави новиот Qashqai
Втората генерација обезбедува повеќе простор, динамика, рационалност и изгледа како мал X-Trail... Повеќе
 
 
Nissan Nissan со нови детали за својот пандан на Golf Идни модели - Nissan
Nissan со нови детали за својот пандан на Golf
Nissan планира враќање во С сегментот односно ќе се впушти во „битка“ со VW Golf и други компактни модели... Повеќе
 
 
Nissan Nissan ќе повлече 909 илјади возила поради проблем со педалот за гас Безбедност - Nissan
Nissan ќе повлече 909 илјади возила поради проблем со педалот за гас
Nissan подготвува масовно повлекување со кое ќе бидат опфатени вкупно 908.900 автомобили ширум светот... Повеќе
 
 
Nissan Nismo - Уникатен рачен часовник за уникатни возачи Технологија - Nissan
Nismo - Уникатен рачен часовник за уникатни возачи
Доколку веќе сте виделе дека Samsung има во план на пазарот да лансира smart watch кој овозможува конекција и синхронизација со smart phone, сега ве информираме дека сличен часовник има и Nissan, а истиот е на... Повеќе
 
 
Nissan X-Trail - old Nissan го претстави новиот Х-Trail Новитет - Nissan X-Trail - old
Nissan го претстави новиот Х-Trail
Новата генерација на Nissan Х-Trail светската премиера ја доживеа на саемот за автомобили во Франкфурт, а продажбата ќе почне во првиот квартал на следната година... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Еве зошто аматери не треба да се тркаат на дожд Занимливости - Nissan GT-R
Еве зошто аматери не треба да се тркаат на дожд
Современите автомобили имаат технологија која ги прави вистински компјутери на тркала, а кога станува збор за преносот на моќност, ретко кој систем може да се споредува со оној на Nissan GT-R... Повеќе
 
 
Nissan Nissan Patrol со кој се управува од задните седишта Тјунинг - Nissan
Nissan Patrol со кој се управува од задните седишта
Дека добриот вкус e обично обратно пропорционален со состојбата на трансакционата сметка, знаеме веќе долго време, но примерот кој доаѓа од Дубаи уште еднаш не потсетува на оваа животна лекција... Повеќе
 
 
Nissan Terrano Новиот Nissan Terrano во суштина е редизајниран Duster Новитет - Nissan Terrano
Новиот Nissan Terrano во суштина е редизајниран Duster
Nissan и официјално го претстави новиот модел во својата понуда, а тоа е автомобилот кој го носи веќе познатото име Terrano. Во суштина, станува збор за изведба на Dacia Duster, во нешто поотмена варијанта... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan GT-R Nismo до „стотка“ ќе забрзува за 2 секунди Идни модели - Nissan GT-R
Nissan GT-R Nismo до „стотка“ ќе забрзува за 2 секунди
На стандардниот GT-R за забрзување до 100 km/h му се потребни само 2,8 секунди, што е податок за шок и неверување. Сега почнаа да се шират шпекулации дека моделот Nismo тоа ќе го прави уште побрзо... Повеќе
 
 
Nissan Nissan го најави новиот Terrano Новитет - Nissan
Nissan го најави новиот Terrano
Неодамна се шпекулираше за намерата на Nissan да го ревитализра името Terrano и тоа во изведба на Dacia Duster ... Повеќе
 
 
Nissan Micra Новата Nissan Micra со помажествен изглед Македонија - Nissan Micra
Новата Nissan Micra со помажествен изглед
Најновата генерација на Nissan Micra има тенденција да ги избегне женствените линии, но се чини дека Јапонците во обид да ги помират двата пола го направија најлошото - губење на посебноста... Повеќе
 
 
Nissan Nissan повлекува 841.000 автомобили од четири континенти Безбедност - Nissan
Nissan повлекува 841.000 автомобили од четири континенти
Кај „критичните“ автомобили, воланот не е правилно затегнат, а тоа може да доведе до намален лак на свртување, што е особено непожелно при избегнување на незгода... Повеќе
 
 
Nissan Ниту Nissan не е поштеден од повлекување - проблеми со сопирачките Безбедност - Nissan
Ниту Nissan не е поштеден од повлекување - проблеми со сопирачките
Националнaта асоцијација за безбедност на сообраќајот во САД издаде декларација за повлекување на 2013 Nissan Pathfinder и 2013 Infiniti JX модели поради проблеми со предните сопирачки ... Повеќе
 
 
Nissan Концепт Viwa EV - плод на соработката меѓу Dongfeng и Nissan Концепт - Nissan
Концепт Viwa EV - плод на соработката меѓу Dongfeng и Nissan
Nissan своите автомобили во Кина ги пласира и произведува во соработка со Dongfeng, а минатата година двете компании го создадоа брендот наречен Venucia ... Повеќе
 
 
Nissan Note Новиот Nissan Note – помалку моноволумен, повеќе забава! Новитет - Nissan Note
Новиот Nissan Note – помалку моноволумен, повеќе забава!
Иако ја задржа основната линија, новиот Note, кој ќе биде лансиран во Женева, овој пат ќе конкурира на автомобилите од ниската класа, наместо на нивните моноволуменски изведби... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Drag еротика: Lambo Reventon vs. Nissan GT-R vs. Ducati 1098! Занимливости - Nissan GT-R
Drag еротика: Lambo Reventon vs. Nissan GT-R vs. Ducati 1098!
Четири километри долга патека, еден мотоцикл, еден тјуниран Nissan GT-R на 580 КС и еден Lamborghini со 700 КС, редок колку еднорозите. Еротика... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Облечен во вистинско злато – Usain Bolt GT-R Занимливости - Nissan GT-R
Облечен во вистинско злато – Usain Bolt GT-R
Со цел собирање средства за добротворната организација на најбрзиот човек на планетава, Nissan разви златен GT-R со неговиот потпис... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Сега со 550 КС и 2,7 секунди до стотка – Nissan GT-R Новитет - Nissan GT-R
Сега со 550 КС и 2,7 секунди до стотка – Nissan GT-R
Како и што стана обичај, на почетокот од секоја година, Nissan претставува подобрена верзија на GT-R, со повеќе сила од моторот и подобрена шасија... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Идниот Nissan GTR ќе биде хибрид!? Новитет - Nissan GT-R
Идниот Nissan GTR ќе биде хибрид!?
Се чини полека полека моторот со внатрешно согорување ја губи битката со електроните – најпопуларниот супер спортист на пазарот денес, во наредната генерација ќе се движи со хибриден погон... Повеќе
 
 
Nissan Datsun = Lada Новитет - Nissan
Datsun = Lada
Легендарниот јапонски бренд, претходник на Nissan, ќе биде повторно лансиран, наменет за оние со поплиток џеб, пандан на Dacia на Renault. А, да, ќе биде базиран на возилата на Lada... Повеќе
 
 
Nissan Juke Кога Бетмен би купил Nissan Juke, истиот би изгледал вака Тјунинг - Nissan Juke
Кога Бетмен би купил Nissan Juke, истиот би изгледал вака
Ова е единствен ваков примерок на Јапонскиот мал SUV, инспириран од мега-популарниот The Dark Knight Rises... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Nissan ќе го “ослободи” новиот GT-R на Nürburgring Супер автомобили - Nissan GT-R
Nissan ќе го “ослободи” новиот GT-R на Nürburgring
Во обид да постави ново, рекордно време. Главна цел ќе биде време под седум минути... Повеќе
 
 
Nissan GT-R “Освежениот” Nissan GR-T со подобрено управување Новитет - Nissan GT-R
“Освежениот” Nissan GR-T со подобрено управување
Како и подобрена стабилност, како додатоци на 550-те “коњи” по хаубата... Повеќе
 
 
Nissan Nissan разви комплетно електричен серво систем Технологија - Nissan
Nissan разви комплетно електричен серво систем
Замената на механика со електрика кај серво управувачите, беше само прашање на време... Повеќе
 
 
Nissan Juke-R Првиот Nissan Juke-R си најде сопственик – од Дубаи Тјунинг - Nissan Juke-R
Првиот Nissan Juke-R си најде сопственик – од Дубаи
Најбрзиот мал SUV на светот, беше испорачан за првпат, по цена од 500.000 евра... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Ова е Nissan GT-R, со потписот на Usain Bolt Занимливости - Nissan GT-R
Ова е Nissan GT-R, со потписот на Usain Bolt
Уникатниот GT-R го красат детали изработени од вистинско злато. По продажбата на истиот, парите ќе бидат наменети за добротворни цели... Повеќе
 
 
Nissan Qashqai - old Повлекување на Nissan Qashqai поради проблеми со воланот!!! Маркет / Бизнис - Nissan Qashqai - old
Повлекување на Nissan Qashqai поради проблеми со воланот!!!
Nissan ќе повлече 51.000 модели на Qashqai, Qashqai+2 и NV200 поради можност воланот да му остане на возачот во раце!... Повеќе
 
 
Nissan Qashqai - old Nissan повлекува 51.000 единици Qashqai, Qashqai +2 и NV200 Безбедност - Nissan Qashqai - old
Nissan повлекува 51.000 единици Qashqai, Qashqai +2 и NV200
Поради проблем со управувачот, кој попуштил... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Сепак, Nissan GT-R ќе добие наследник Идни модели - Nissan GT-R
Сепак, Nissan GT-R ќе добие наследник
Но, дури во 2018-та година... Повеќе
 
 
Nissan 370Z - 2014 Новиот Nissan 370Z ќе биде помал, полесен и помоќен Идни модели - Nissan 370Z - 2014
Новиот Nissan 370Z ќе биде помал, полесен и помоќен
Актуелниот 3.7-литарски V6 мотор ќе биде заменет со силен мотор со четири цилиндри... Повеќе
 
 
Nissan Pathfinder Новиот, подобрен Pathfinder претставен на FB Идни модели - Nissan Pathfinder
Новиот, подобрен Pathfinder претставен на FB
Најновиот Nissan е полуксузен, попростран и пофлексибилен, благодарение на новата, самоносечка каросерија, која е замена за рам-конструкцијата на актуелниот модел... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Актуелниот Nissan GT-R означува крај за GT-R!? Занимливости - Nissan GT-R
Актуелниот Nissan GT-R означува крај за GT-R!?
Нов модел не е ни почнат со развој, а камоли со производство... Повеќе
 
 
Nissan Juke Nissan повелкува 11.000 Juke поради проблем со седиштата Безбедност - Nissan Juke
Nissan повелкува 11.000 Juke поради проблем со седиштата
Се работи за модели произведени помеѓу 3-ти февруари и 26-ти мај... Повеќе
 
 
Nissan Nissan планира ривал на Subaru BRZ, базиран на Juke? Идни модели - Nissan
Nissan планира ривал на Subaru BRZ, базиран на Juke?
Концептот на сликата е претставен во Шангај, минатата година, со назив Compact Sport... Повеќе
 
 
Nissan Note Новиот Nissan Note претставен во Јапонија Идни модели - Nissan Note
Новиот Nissan Note претставен во Јапонија
Во Европа, се очекува Note да пристигне наредната година, поубав на изглед од оваа верзија и со нов 1.2-литарски DIG-S мотор со три цилиндри и турбо-полнач... Повеќе
 
 
Nissan LEAF Сопствениците на Nissan Leaf се жалат на батериите Технологија - Nissan LEAF
Сопствениците на Nissan Leaf се жалат на батериите
Проблемот е – батеријата не го задржува својот 100% капацитет... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Електрично такси експлодирало по сообраќајка Безбедност - Nissan GT-R
Електрично такси експлодирало по сообраќајка
Кинезите ја преиспитуваат безбедноста на електричните возила, поради овој случај, каде загинаа три лица... Повеќе
 
 
Nissan Altima Nissan го олеснува пумпањето на гумите Технологија - Nissan Altima
Nissan го олеснува пумпањето на гумите
Со нова технологија, која ќе им биде од корист, пред сé, на оние кои не се замараат многу со тоа... Повеќе
 
 
Nissan Altima Nissan Altima со 6.2 l/100 km од 2.5-литарски мотор Новитет - Nissan Altima
Nissan Altima со 6.2 l/100 km од 2.5-литарски мотор
Ова се првите официјални фоторграфии на моделот на Nissan, планиран за летово... Повеќе
 
 
Nissan Juke Како се создаваат новите класи на автомобили? Занимливости - Nissan Juke
Како се создаваат новите класи на автомобили?
Верувале или не, првите обиди на производителите завршувале, помалку или повеќе – неуспешно... Повеќе
 
 
Nissan Juke-R Nissan Juke-R ќе има 550 КС и само 20 примероци Новитет - Nissan Juke-R
Nissan Juke-R ќе има 550 КС и само 20 примероци
Иако најавен само како концепт, сепак ќе се произведува – но во многу мал број... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Playboy зајачица и Miss Tuning “сервисираше” Nissan GT-R Занимливости - Nissan GT-R
Playboy зајачица и Miss Tuning “сервисираше” Nissan GT-R
Нејзиното име е Silvia Hauten. Тука тоа не значи многу, но во Германија... Повеќе
 
 
Nissan Nissan подготвува ривал на Golf, Astra и Focus Новитет - Nissan
Nissan подготвува ривал на Golf, Astra и Focus
Компакт-класата Nissan ја напушти пред 6 години, со Nissan Almera... Повеќе
 
 
Nissan Nissan го сели производството надвор од Јапонија? Маркет / Бизнис - Nissan
Nissan го сели производството надвор од Јапонија?
Исто како и другите јапонски производители на автомобили... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Најбрзиот Nissan GT-R на светот Супер автомобили - Nissan GT-R
Најбрзиот Nissan GT-R на светот
Со прекар The Hulk, и максимална брзина од 351 km/h... Повеќе
 
 
Nissan Nissan Invitation – атрактивниот наследник на Nissan Note Концепт - Nissan
Nissan Invitation – атрактивниот наследник на Nissan Note
Nissan Invitation е концепт-автомобил кој во иднина треба да ја исполни празнината помеѓу моделите Micra и Juke... Повеќе
 
 
Nissan Компактно возило од следната генерација - Nissan Invitation Новитет - Nissan
Компактно возило од следната генерација - Nissan Invitation
Деновиве, на женевскиот саем треба и официјално да се појави привлечниот концепт на Nissan кој нуди поглед во компактното возило од следната генерација... Повеќе
 
 
Nissan Pathfinder - old Nissan Pathfinder ќе дебитира на саемот во Детроит Концепт - Nissan Pathfinder - old
Nissan Pathfinder ќе дебитира на саемот во Детроит
Сo 25 годишно искуство на американскиот пазар, Nissan на саемот во Детроит ќе ја претстави четвртата генерација на познатиот теренец Pathfinder ... Повеќе
 
 
Nissan Juke Nissan Juke-R – ѕвер со 490КС Новитет - Nissan Juke
Nissan Juke-R – ѕвер со 490КС
Nissan објави серија фотографии од концептот Juke-R, кој ја комбинира каросеријата на екстравагантниот crossover модел со техниката на спортскиот модел GT-R... Повеќе
 
 
Nissan GT-R 550 КС и помала потрошувачка. Тоа е новиот Nissan GT-R! Новитет - Nissan GT-R
550 КС и помала потрошувачка. Тоа е новиот Nissan GT-R!
Nissan го објави почеток на продажбата на моделот GT-R за 2012 година.... Повеќе
 
 
Nissan Не, не е падната од Марс Занимливости - Nissan
Не, не е падната од Марс
Вака Nissan ја замислува куќата за сопствениците на електрични возила... Повеќе
 
 
Nissan Juke Видео: Nissan Juke – Рекордно возење на две тркала Занимливости - Nissan Juke
Видео: Nissan Juke – Рекордно возење на две тркала
Некои не се стабилни ни на четири, а некои удобно возат и на две... Повеќе
 
 
Nissan LEAF Како би изгледал светот во кој се работи на нафта? Технологија - Nissan LEAF
Како би изгледал светот во кој се работи на нафта?
Иако иднината на електричните автомобили е се пореална, нафтените деривати уште долго време ќе играат значајна улога во моторизацијата на светот... Повеќе
 
 
Nissan LEAF Euro NCAP: Nissan Leaf е првиот електричен автомобил со 5 ѕвездички Безбедност - Nissan LEAF
Euro NCAP: Nissan Leaf е првиот електричен автомобил со 5 ѕвездички
Меѓународната организација за тестирање на сигурноста на автомобилите објави нова серија на резултати.... Повеќе
 
 
Nissan LEAF Nissan Leaf – World Car Of The Year 2011 Награди - Nissan LEAF
Nissan Leaf – World Car Of The Year 2011
Уште еден доказ дека иднината е во електричните автомобили... Повеќе
 
 
Nissan Tiida Ова е новиот Nissan Tiida Новитет - Nissan Tiida
Ова е новиот Nissan Tiida
Фотографиите на новата генерација се појавија во јавноста непосредно пред премиерата, иако за техниката на новиот модел уште немаме полно детали. ... Повеќе
 
 
Nissan Nissan Esflow, нов спортист на струја Концепт - Nissan
Nissan Esflow, нов спортист на струја
Можеби станува збор само за концепт, но овој електричен спортски автомобил на Nissan, Esflow докажува дека може да биде еколошки освестен без одрекувања од уживањето во возењето... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Погледнете ја разлика – GT-R со lauch-control и без него Занимливости - Nissan GT-R
Погледнете ја разлика – GT-R со lauch-control и без него
При претставувањето на GT-R, системот lauch-control на Nissan кој овозможува спринт од место со минимално пролизгување, беше извор на многу контроверзи. ... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Со новиот GT-R и неискусните креваат до „стотка“ за три секунди Занимливости - Nissan GT-R
Со новиот GT-R и неискусните креваат до „стотка“ за три секунди
Податоците за перформансите на хартија често во пракса се неостварливи за поголемиот дел од возачите... Повеќе
 
 
Nissan Nissan Leaf прогласен за Европски автомобил на годината! Награди - Nissan
Nissan Leaf прогласен за Европски автомобил на годината!
59-те судии од 29 европски држави, можеби малку и неочекувано, со 257 бодови, го прогласија Nissan Leaf за европски автомобил на годината. ... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Godzilla порасна и стана посилен – Nissan GT-R 2011 Новитет - Nissan GT-R
Godzilla порасна и стана посилен – Nissan GT-R 2011
Автомобилот кој со ултра високите перформанси и ниската цена, предизвика вистинска мешаница кај супер спортските автомобили, е целосно обновен за моделската 2011-та година, со посилен мотор, подобрена суспенз... Повеќе
 
 
Nissan Бела техника или вистински автомобил – Nissan Townpod EV Концепт - Nissan
Бела техника или вистински автомобил – Nissan Townpod EV
На Nissan во последниве неколку години, автомобилите кои потсетуваат на техника од домаќинството, некако му станаа опсесија. Најновиот од нив е концептот Townpod, кој претставува некаков мост меѓу комерцијал... Повеќе
 
 
Nissan Murano Стигнува Nissan Murano CrossCabriolet Новитет - Nissan Murano
Стигнува Nissan Murano CrossCabriolet
Nissan потврдува дека на есенскиот авто саем во Лос Ангелес ќе претстави “благо речено” чудна изведба на својот градски SUV. Имено, во Nissan одлучиле да произведат кабрио изведба на моделот Murano под името M... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Lexus LFA или Nissan GT-R Супер автомобили - Nissan GT-R
Lexus LFA или Nissan GT-R
Драг трка помеѓу двата најбрзи јапонски супер автомобили...... Повеќе
 
 
Nissan 370Z Сакате да го контролирате звукот на издувниот систем? Занимливости - Nissan 370Z
Сакате да го контролирате звукот на издувниот систем?
Германската тјунер компанија Cobra Technology and Lifestyle, изработи естетски делови за Nissan 370Z, кои покрај изгледот, даваат и голем плус на перформансот... Повеќе
 
 
Nissan Nissan го потврди конкурентот на Golf Маркет / Бизнис - Nissan
Nissan го потврди конкурентот на Golf
Јапонскиот производител потврди дека го започнал развојот на компактниот автомобил, кој би конкурирал на претставниците од Golf класата. Да потсетиме, во овој сегмент, Nissan имаше свој претставник, не толку п... Повеќе
 
 
Nissan Qashqai - old Освежен Nissan Qashqai Новитет - Nissan Qashqai - old
Освежен Nissan Qashqai
Повеќе од 500.000 продадени примероци од почетокот на продажбата, се доказ за тоа дека Nissan со Qashqai одработи одлична работа. За продолжување на големиот успех, моделот го доби и првиот редизајн.... Повеќе
 
 
Nissan GT-R Зошто Чак Норис вози Nissan GT-R? Занимливости - Nissan GT-R
Зошто Чак Норис вози Nissan GT-R?
Чак Норис наполнил 70 години претходната недела и како роденденски подарок добил Nissan GT-R. Проследете ги фактите за Nissan GT-R... Повеќе
 
 
Nissan Nissan повлекува автомобили поради проблем со кочниците Маркет / Бизнис - Nissan
Nissan повлекува автомобили поради проблем со кочниците
Третиот најголем производител на автомобили од Јапонија, ќе отповика 539 886 возила поради проверка и поправка со потенцијално неисправната педала за кочницата. Најголем број од отповиканите возила се продаден... Повеќе
 
 
Nissan Micra - old Nissan Micra - Колку добро ми стои зелена боја? Новитет - Nissan Micra - old
Nissan Micra - Колку добро ми стои зелена боја?
Малите автомобили се големи шармери. Nissan Micra е малиот автомобил кој треба да донесе насмевки на лицата на возачите низ 160 земји каде што ќе биде продаван.... Повеќе
 
 
Nissan Juke Модерен crossover - Nissan Juke Новитет - Nissan Juke
Модерен crossover - Nissan Juke
Crossover сегментот стана побогат за уште еден член. Nissan Juke е комбиниран изглед на SUV возило и спортски автомобил, наменет за помладата, урбана генерација.... Повеќе
 
 
Nissan Cube Nissan Cube - новиот мал lifestyle автомобил Новитет - Nissan Cube
Nissan Cube - новиот мал lifestyle автомобил
Cube ќе биде новиот адут на јапонскиот производител во најнискиот сегмент, кој со неконвенционалноста и екстравагантноста што ги нуди ветува дека ќе им ги расипе сметките на главните играчи во класата... Повеќе
 
 
Nissan Nissan повлекува 41000 автомобили од јапонскиот пазар Маркет / Бизнис - Nissan
Nissan повлекува 41000 автомобили од јапонскиот пазар
Јапонското Министерство за сообраќај соопшти дека производителот ќе повлече повеќе од 41000 примероци на моделот Dualis поради грешки во производството.... Повеќе
 
 
Nissan Micra - old Први фотографии: Новата Nissan Micra Идни модели - Nissan Micra - old
Први фотографии: Новата Nissan Micra
До нас стигнаа ексклузивните фабрички фотографии на новата генерација на бестселерот на јапонскиот производител во сегментот Б, која ќе биде поголема, полесна и поекономична.... Повеќе
 
 
Nissan Претставен Nissan Leaf – првиот електричен компакт Концепт - Nissan
Претставен Nissan Leaf – првиот електричен компакт
Во Јокохама е претставен новиот Nissan Leaf, целонсо електричен автомобил со моќност од 107 KС, нулта штетна емисија и домет од 160 км со едно полнење на батериите.... Повеќе
 
 
Nissan Лизгалка за асфалт – Nissan Land Glider Концепт - Nissan
Лизгалка за асфалт – Nissan Land Glider
Концернот Nissan – Renault, едноставно не поплави со лансирањето на електрични концепти. Најновиот, веројатно и најинтересен од нив е Land Glider, двосед кој има извонредно добра аеродинамика, но и одлични воз... Повеќе
 
 
Nissan Micra - old Први фотографии: Новата Nissan Micra Идни модели - Nissan Micra - old
Први фотографии: Новата Nissan Micra
До нас стигнаа ексклузивните фабрички фотографии на новата генерација на бестселерот на јапонскиот производител во сегментот Б, која ќе биде поголема, полесна и поекономична.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Новиот Qashqai пристигна и во Македонија

Повеќе >
koli.com.mk - Nissan Qashqai Новиот Qashqai пристигна и во Македонија
 
Пристигнаа новите Nissan X-Trail и Juke
Премиера – Nissan Pulsar
Први фотографии: Новата Nissan Micra
Nissan повлекува 41000 автомобили од јапонскиот пазар
Први фотографии: Новата Nissan Micra
Претставен Nissan Leaf – првиот електричен компакт
Лизгалка за асфалт – Nissan Land Glider
Архива на Nissan


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил