дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Mitsubishi
   
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски ќе го освојува Водно

Игор Стефановски - Иџе ќе се обиде да го собори постоечкиот рекорд од 2 минути 12 секунди и 14 стотинки...

fotografii фотографии 2 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Mitsubishi  Обожава Mitsubishi: Купил 14 модели во 38 години Занимливости - Mitsubishi
Обожава Mitsubishi: Купил 14 модели во 38 години
Клиф Ходсон од Англија, во 1979 година, го купил Mitsubishi Colt, и тоа била љубов на прв поглед... Повеќе
 
 
Mitsubishi  Mitsubishi најави голем кросвер Новитет - Mitsubishi
Mitsubishi најави голем кросвер
Пристигнува и производната верзија... Повеќе
 
 
Mitsubishi  Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept Концепт - Mitsubishi
Поглед во иднината: Mitsubishi GT-PHEV Concept
Најновата креација на јапонскиот производител Mitsubishi доаѓа под името GT-PHEV Concept и најавува револуционерни решенија во комбинација со класичен и електро погон... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi губи 1,4 милијарди долари заради лажирање на потрошувачката Маркет / Бизнис - Mitsubishi
Mitsubishi губи 1,4 милијарди долари заради лажирање на потрошувачката
На 25 - годишницата, први трагови за лажирање на потрошувачката.... Повеќе
 
 
Mitsubishi  Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво Инфо - Mitsubishi
Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво
Акциите веднаш ја изгубиле својата вредност за 15%... Повеќе
 
 
Mitsubishi Еве како извадија 1.417 автомобили и потонат брод во морето! Занимливости - Mitsubishi
Еве како извадија 1.417 автомобили и потонат брод во морето!
Несреќата во која бродот MV Baltic Ace, кој потона во 2012 година близу до Ротердам при судир со брод контејнер, однесе со себе 11 жртви и 1.417 Mitsubishi автомобили. Сега, бродот со автомобилите е назад на к... Повеќе
 
 
Mitsubishi И Mitsubishi ќе ги представи своите креации на саемот во Токио Премиерa - Mitsubishi
И Mitsubishi ќе ги представи своите креации на саемот во Токио
Јапонија се подготвува за авто-саемот во Токио... Повеќе
 
 
Mitsubishi Концептот Mitsubishi eX најавува нов електричен SUV модел Концепт - Mitsubishi
Концептот Mitsubishi eX најавува нов електричен SUV модел
Во Токио беше презентиран концептот Mitsubishi eX кој покажува како во иднина ќе се развива електричната технологија на компанијата... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Evolution Mitsubishi потврди - Lancer Evolution дефинитивно заминува во историјата Маркет / Бизнис - Mitsubishi Lancer Evolution
Mitsubishi потврди - Lancer Evolution дефинитивно заминува во историјата
Lancer Evo навистина дојде до својот крај и нема да добие наследник... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Evolution Видео: Mitsubishi Lancer Evolution заминува во историјата Маркет / Бизнис - Mitsubishi Lancer Evolution
Видео: Mitsubishi Lancer Evolution заминува во историјата
Кажете што сакате за Mitsubishi Lancer Evolution, но речиси е сигурно дека на сите ќе ни недостасува кога ќе го нема... Повеќе
 
 
Mitsubishi Pajero Mitsubishi Pajero Sport 2016 Новитет - Mitsubishi Pajero
Mitsubishi Pajero Sport 2016
Mitsubishi конечно, официјално го најави доаѓањето на целосно обновениот Pajero Sport кој ќе биде претставен на саемот во Франкфурт... Повеќе
 
 
Mitsubishi i-MiEV Mitsubishi i-MiEV е првиот електричен автомобил достапен за македонските купувачи Македонија - Mitsubishi i-MiEV
Mitsubishi i-MiEV е првиот електричен автомобил достапен за македонските купувачи
Компанијата Мак Аутостар денеска го презентираше автомобилот марка Mitsubishi i-MiEV кој нема да користи гориво туку ќе се напојува со струја ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Враќање на легендата: Mitsubishi работи на нов Lancer Идни модели - Mitsubishi Lancer
Враќање на легендата: Mitsubishi работи на нов Lancer
Заменик претседателот на Mitsubishi Motors за Северна Америка, Дон Сверинген, потврди дека компанијата започнала со плановите за креирање на следната генерација на легендарниот Lancer... Повеќе
 
 
Mitsubishi Pajero Следната генерација на Mitsubishi Pajero пристигнува во 2017-та Идни модели - Mitsubishi Pajero
Следната генерација на Mitsubishi Pajero пристигнува во 2017-та
Според најновите информации, следната генерација на Pajero - теренецот од Mitsubishi, на пазарот ќе се појави во текот на 2017-та година, а наводно ќе се работи за автомобил со извонредни off-road способности,... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander Mitsubishi ги симна маските на моделот Outlander за 2016-та Идни модели - Mitsubishi Outlander
Mitsubishi ги симна маските на моделот Outlander за 2016-та
Јапонската компанија тврди дека дизајнот сега е далеку помодерен и дека нема да се повтори ситуацијата со претходните генерации кои со својот изглед доцнеа зад конкуренцијата... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Mitsubishi подготвува наследник на Lancer Идни модели - Mitsubishi Lancer
Mitsubishi подготвува наследник на Lancer
Кон крајот од минатата година, Mitsubishi и Renault-Nissan ги здружија силите односно одлучија дека во иднина ќе ги споделуваат производите, технологијата, производствените капацитети, а исто така вклучено е и... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi планира ширење на својата понуда и додавање на неколку хибридни модели Идни модели - Mitsubishi
Mitsubishi планира ширење на својата понуда и додавање на неколку хибридни модели
Јапонците со намера значително да ја обноват и прошират својата понуда со вградување на PHEV хибридниот систем во сите возила... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi подготвува SUV Hybrid Идни модели - Mitsubishi
Mitsubishi подготвува SUV Hybrid
По се' изгледа Mitsubishi EVO X нема да добие свој наследник, но „неговиот дух ќе продолжи да живее“ ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S Концепт - Mitsubishi
Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S
Mitsubishi ги објави официјалните фотографии од студијата Outlander PHEV Concept-S, што својата премиера ќе ја доживее во Париз... Повеќе
 
 
Mitsubishi Првиот електро - хибриден теренец во светот, Mitsubishi Outlander PHEV пристигна во Македонија Македонија - Mitsubishi
Првиот електро - хибриден теренец во светот, Mitsubishi Outlander PHEV пристигна во Македонија
Outlander PHEV не претставува стандарден хибриден автомобил, туку возило кое може самостојно да се движи на струја до опсег од 52 км... Повеќе
 
 
Mitsubishi SUV и MPV модели се иднината на Mitsubishi Идни модели - Mitsubishi
SUV и MPV модели се иднината на Mitsubishi
На саемот за автомобили во Токио, Mitsubishi претстави три концепт автомобили: GC-PHEV, Concept AR и XR-PHEV односно два SUV и еден MPV / SUV концепт... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi Motors со три светски премиери на саемот за автомобили во Токио Идни модели - Mitsubishi
Mitsubishi Motors со три светски премиери на саемот за автомобили во Токио
Mitsubishi Motors премиерно ќе претстави три концепт возила на 43-то издание на саемот за автомобили во Токио, закажанo за 23ти ноември, годинава... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Evolution Mitsubishi Evo со хибриден погон Идни модели - Mitsubishi Lancer Evolution
Mitsubishi Evo со хибриден погон
Следната генерација на Mitsubishi Evo, односно Evo изведбата на моделот Lancer треба да се движи со хибриден мотор со 373 kW, што е околу 507 КС... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Evolution Македонскиот автомобилист Игор Стефановски ќе го освојува Водно Македонија - Mitsubishi Lancer Evolution
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски ќе го освојува Водно
Игор Стефановски - Иџе ќе се обиде да го собори постоечкиот рекорд од 2 минути 12 секунди и 14 стотинки... Повеќе
 
 
Mitsubishi Новиот G4 концепт од Mitsubishi не ги исполни очекувањата Концепт - Mitsubishi
Новиот G4 концепт од Mitsubishi не ги исполни очекувањата
Концептот кој беше промовиран на саемот за автомобили во Шангај всушност претставува седан верзија од 2014 Mitsubishi Mirage... Повеќе
 
 
Mitsubishi i-MiEV Женева 2013 – Mitsubishi CA-MiEV вози 300 km само на струја! Саеми - Mitsubishi i-MiEV
Женева 2013 – Mitsubishi CA-MiEV вози 300 km само на струја!
Е ваков електричен автомобил ни треба! Новиот концепт на Mitsubishi може да помине 300 километри со едно полнење на батериите, што значи дека до од Скопје до Охрид може да се оди без застанување... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi загуби 1.417 нови возила во бродолом Занимливости - Mitsubishi
Mitsubishi загуби 1.417 нови возила во бродолом
Поточно, се работи за судар на два товарни бродови во Северното море... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander Новиот Outlander со 5 ѕвeздички на Euro NCAP тесовите Безбедност - Mitsubishi Outlander
Новиот Outlander со 5 ѕвeздички на Euro NCAP тесовите
Што е показател дека безбедноста е еден од главните приоритети на Mitsubushi... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander Новиот Mitsubishi Outlander пристигна во Македонија Македонија - Mitsubishi Outlander
Новиот Mitsubishi Outlander пристигна во Македонија
Во просториите на Мак Аутостар, денеска е презентиран новиот Outlander, кој досега е продаден во над 950.000 примероци... Повеќе
 
 
Mitsubishi “Незнам зошто луѓето купуваат Mitsubishi” Занимливости - Mitsubishi
“Незнам зошто луѓето купуваат Mitsubishi”
A ова се зборови на последниот човек од кого ги очекувате – директорот на Јапонскиот производител во Австралија... Повеќе
 
 
Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX со еден резервоар поминал 1.857 километри Занимливости - Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX со еден резервоар поминал 1.857 километри
Се работи за ASX со 1.8-литарски DI-D мотор... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi ги испрати кошаркарите со надеж и желба за Лондон Македонија - Mitsubishi
Mitsubishi ги испрати кошаркарите со надеж и желба за Лондон
Под слоганот „Возиме напред – Возиме за Лондон“, Мак Аутостар и Mitsubishi, кои ја поддржуваат македонската репрезентација, ги испратија кошаркарите за најтешкиот предизвик досега, квалификациите за пласман на... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander - old Светска премиера на новиот Mitsubishi Outlander Новитет - Mitsubishi Outlander - old
Светска премиера на новиот Mitsubishi Outlander
11 години од првото појавување и продадени над 950 илјади возила Outlander... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander - old Mitsubishi најавува нова генерација на Outlander Новитет - Mitsubishi Outlander - old
Mitsubishi најавува нова генерација на Outlander
На престојниот автосалон во Женева Mitsubishi Motors Corporation ќе ја претстави третата генерација на crossover-от Outlander... Повеќе
 
 
Mitsubishi Eлектричен SUV од Mitsubishi - Concept PX-MiEV II Концепт - Mitsubishi
Eлектричен SUV од Mitsubishi - Concept PX-MiEV II
Со новиот Mitsubishi’s PX-MiEV II концепт можете да видите на каде планира да се движи јапонската компанија со нејзиниот SUV сегмент ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Pajero Тест – Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D Тест - Mitsubishi Pajero
Тест – Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D
Ако има нешто во врска со Mitsubishi, а го знаат сите, тоа е веројатно препознавањето на марката по погонот не четири тркала... Повеќе
 
 
Mitsubishi Во сабота, втора ART викенд забава со Mitsubishi Македонија - Mitsubishi
Во сабота, втора ART викенд забава со Mitsubishi
На 21.05, во Сабота, случајните минувачи во Градскиот Трговски Центар, ќе имаат можност да учествуваат во новата реклама на Mitsubishi, преку настанот „НАСЛИКАЈ го MITSUBISHI“... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi на најопасниот пат на светот Занимливости - Mitsubishi
Mitsubishi на најопасниот пат на светот
Mitsubishi odбра нетрадиционален начин за демонстрација на квалитетот на своите автомобили.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi со нови материјали во внатрешноста! Занимливости - Mitsubishi
Mitsubishi со нови материјали во внатрешноста!
Митсубиши моторс коорпорацијата развива нови материјали за изработка на ентериер составени од комбинација на ПЕТ (полиетилен терефталат) и памук (помучни влакна), ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Мала бомба од Mitsubishi Концепт - Mitsubishi
Мала бомба од Mitsubishi
Mitsubishi на саемот во Женева го претстави малиот концепт e-compact, кој ќе биде основа за идните мали сериски автомобили на Mitsubishi. ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Global Small се очекува во Женева Новитет - Mitsubishi
Global Small се очекува во Женева
Митсубиши моторс во Женева премиерно ќе го презентира концептот на Митсубиши (Global Small), концепт на возила базирани на компактност, достапност и ниска потрошувачка на гориво.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander - old Тест - Oulander со нов 2.2 дизел мотор, со 177 КС Возевме - Mitsubishi Outlander - old
Тест - Oulander со нов 2.2 дизел мотор, со 177 КС
Ако има едно нешто без што не смее да биде еден компактен SUV, тоа сигурно е силен мотор. 2.2 DI-D MiVEC е вистинско надополнување на се она што Mitsubishi Outlander може да го понуди. ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Colt Први скици од новиот Colt Идни модели - Mitsubishi Colt
Први скици од новиот Colt
Конечно се прикажани и првите официјални скици за популарно нарекуваниот глобален мал автомобил - Mitsubishi Colt.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Lancer со нови мотори – основниот бензинец 1,6 со 116 КС! Новитет - Mitsubishi Lancer
Lancer со нови мотори – основниот бензинец 1,6 со 116 КС!
Еден од најпопуларните модели на македонскиот пазар, добива целосно нова моторизација, која ќе му помогне да ги задоволи Euro 5 нормите за издувни гасови... Повеќе
 
 
Mitsubishi ASX Тест – Mitsubishi ASX 1.8 DI-D Invite+ Тест - Mitsubishi ASX
Тест – Mitsubishi ASX 1.8 DI-D Invite+
Популарниот сегмент на помали SUV возила добива нов член. Како одговор на Nissan Qashqai и Skoda Yeti, Mitsubishi го претставува ASX, помалиот брат на Outlander.... Повеќе
 
 
Mitsubishi ASX Mitsubishi продолжува со поддршката на македонските кошаркари Македонија - Mitsubishi ASX
Mitsubishi продолжува со поддршката на македонските кошаркари
Јапонскиот производител, преку увозникот во нашата земја, веќе петта година е спонзор на најдобрата македонска кошаркарска репрезентација. Овој пат, тие поддршката на патувањето на Европското првенство, ќе ј... Повеќе
 
 
Mitsubishi ASX Премиера – Mitsubishi ASX Македонија - Mitsubishi ASX
Премиера – Mitsubishi ASX
Новиот кросовер на Mitsubishi, ASX, пристигна и на нашиот пазар, со цена од 17.480 евра за основниот модел со Invite+ ниво на опрема и 1,6 литарскиот бензинец со 116 КС... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Evolution Идната генерација на Lancer Evo со дизелски хибрид Идни модели - Mitsubishi Lancer Evolution
Идната генерација на Lancer Evo со дизелски хибрид
Mitsubishi планира идната генерација на Lancer Evolution да ја промени од корен, тврдат британските новинари, повикувајќи се на извори блиски до јапонскиот производител... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander - old Тест – Mitsubishi Outlander 2.0 DI-D Тест - Mitsubishi Outlander - old
Тест – Mitsubishi Outlander 2.0 DI-D
Онаму каде со децении се докажува Mitsubishi, се рели трките... Било дали се работи за рели со автомобили (каде се бара брзина), или за рели со теренци (каде се бара издржливост), Mitsubishi е во преден план... Повеќе
 
 
Mitsubishi i-MiEV Шварценегер: Eлектрични автомобили се иднината Маркет / Бизнис - Mitsubishi i-MiEV
Шварценегер: Eлектрични автомобили се иднината
Mitsubishi Motors North America, Inc изјави дека ќе и отстапи две од нејзините „zero emission, new generation“ i-MiEV автомобили, на државата Калифорнија, за потребите на нивниот возен парк... Повеќе
 
 
Mitsubishi L200 - old Кога големината е важна – Mitsubishi L200 Премиерa - Mitsubishi L200 - old
Кога големината е важна – Mitsubishi L200
Дали е важна големината? Во Mitsubishi се сигурни дека некој сантиметар повеќе е големо значење. Затоа и на освежената верзија на L200 и додадоа 18 сантиметри, покрај стандардните промени во дизајнот.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Sportback Совршената комбинација на квалитет и цена Тест - Mitsubishi Lancer Sportback
Совршената комбинација на квалитет и цена
Како продолжение на седан изведбата, која досега пронајде многу купувачи во Македонија е и Sportback моделот на Lancer.... Повеќе
 
 
Mitsubishi ASX Нов спортски SUV од Јапонија – Mitsubishi ASX Идни модели - Mitsubishi ASX
Нов спортски SUV од Јапонија – Mitsubishi ASX
На женевскиот авто саем во март, Mitsubishi официјално ќе го претстави новиот компактен crossover, кој би требало да ги загрози Skoda Yeti и Nissan Qashqai. ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer 1,5 - сепак семеен автомобил Тест - Mitsubishi Lancer
Mitsubishi Lancer 1,5 - сепак семеен автомобил
Ако ги тргнеме на страна EVO моделите, Lancer никогаш не бил импресивен фамилијарен автомобил. Конкурентите секогаш беа пред него во сите аспекти важни за таа класа на автомобили. Затоа, задачата на новиот Lan... Повеќе
 
 
Mitsubishi Outlander - old Кросовер во EVO изведба – Mitsubishi Outlander Македонија - Mitsubishi Outlander - old
Кросовер во EVO изведба – Mitsubishi Outlander
Напоредно со премиерата на новиот Lancer Sportback, увозникот за возилата на Mitsubishi, МакАутоСтар, го претстави и новиот Outlander на нашиот пазар.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Sportback ...И Lancer Sportback во Македонија Македонија - Mitsubishi Lancer Sportback
...И Lancer Sportback во Македонија
Изведбата со пет врати на Mitsubishi Lancer, пристигна и на нашиот пазар. Новиот модел ќе доаѓа со истите мотори како седан изведбата, но по уште пониска и поповолна цена.... Повеќе
 
 
Mitsubishi ASX Мини Outlander – Mitsubishi RVR Новитет - Mitsubishi ASX
Мини Outlander – Mitsubishi RVR
За оние на кои Outlander им е премногу голем, а сепак сакаат модерен SUV со погон на сите четири тркала, Mitsubishi го претстави RVR. Овој компактен SUV, ќе има слична технологија на поголемиот брат, но помали... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Споредба - Mitsubishi Lancer vs. Chevrolet Cruze Споредби - Mitsubishi Lancer
Споредба - Mitsubishi Lancer vs. Chevrolet Cruze
Автомобилите од компактната класа се омилени кај нас, бидејќи нудат речиси оптимум за нашиот пазар. Но, дополнително на просторот внатре, елегантниот дизајн и добтиот статус во општеството, седани изведбите ну... Повеќе
 
 
Mitsubishi Mitsubishi има нов кросовер Концепт - Mitsubishi
Mitsubishi има нов кросовер
Јапонскиот производител објави дека светската премиера на нивниот нов компактен кросовер со име cX е закажана за Женева, во март идната година.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Поатрактивен и пофункционален – Lancer Sportback Новитет - Mitsubishi Lancer
Поатрактивен и пофункционален – Lancer Sportback
Хечбек верзијата на популарниот Lancer, целосно ќе биде претставена на саемот во Париз во Октомври оваа година, но Јапонците уште од сега ги потврдија информациите за моделот.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Женева 2009 – Mitsubishi Саеми - Mitsubishi
Женева 2009 – Mitsubishi
На штандот на Mitsubishi преовладуваше екологијата. Беа претставени концептот i-MIEV Sport Air и еколошката верзија на малиот Colt со Stop&Start систем, наречена Cleartec.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt 1,3 - трипл Дабл Тест - Mitsubishi Colt
Mitsubishi Colt 1,3 - трипл Дабл
Да почнеме со еден факт – Токио е најгусто населениот град во светот. Граѓаните на овој град најубаво знаат што значи метеж во сообраќајот. Затоа, и најчесто се возат во мали возила, но не сакаат компромиси – ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Lancer Промоција: полно опремен Lancer за само 13.480 евра! Македонија - Mitsubishi Lancer
Промоција: полно опремен Lancer за само 13.480 евра!
Во специјалната промоција на МакАутоСтар, одлично опремениот Mitsubishi Lancer со опрема Invite и 1,5 бензинец од 109 КС, ќе се продава по единствена цена од 13.480 евра плус со многу дополнителна опрема.... Повеќе
 
 
Mitsubishi Три дијаманти за три победи на стартот Македонија - Mitsubishi
Три дијаманти за три победи на стартот
Македонија ги испрати своите кошаркари на континенталниот собир во Полска. Главниот спонзор, Mitsubishi, во чиј продажен салон и се одржа последната прес конференција, со трите дијаманти од логото на производ... Повеќе
 
 
Mitsubishi Colt Забава за цела петорка Возевме - Mitsubishi Colt
Забава за цела петорка
Некако несвесно, уште кога го тестиравме, Mitsubishi Colt го поврзавме со кошарка. Насловот гласеше трипл – дабл, што значеше дека ова е автомобил кој во сите важни аспекти за возило од оваа класа, добива пози... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Mitsubishi Colt 1,3 - трипл Дабл

Повеќе >
koli.com.mk - Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt 1,3 - трипл Дабл
 
Забава за цела петорка
Новиот Mitsubishi Outlander пристигна во Македонија
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски ќе го освојува Водно
Женева 2009 – Mitsubishi
Поатрактивен и пофункционален – Lancer Sportback
Промоција: полно опремен Lancer за само 13.480 евра!
Mitsubishi има нов кросовер
Три дијаманти за три победи на стартот
Mitsubishi ги испрати кошаркарите со надеж и желба за Лондон
Архива на Mitsubishi


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил