дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Mercedes-Benz
   
Нов SUV на Mercedes, со дизајн на Македонец!

Сензуален дизајн на купе, со чувство на SUV присуство. Ваков автомобил е навистина реткост, а човекот кој стои зад ова ремек дело е македонецот......

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Mercedes-Benz CLS Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година Новитет - Mercedes-Benz CLS
Најавен нов Mercedes CLS за 2018 година
Во понудата ќе се најде само купе... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес Занимливости - Mercedes-Benz G-Class
Коцкестата традиција на Mercedes која живее и денес
Mercedes-Benz кон крајот на деведестите години сакаше да го стопира производството на G-класата... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz патентираше надворешно воздушно перниче Безбедност - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz патентираше надворешно воздушно перниче
Заштита за пешаците во случај на сообраќајна несреќа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53 Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG во ноември ќе ја претстави Серија 53
Вистинско изненадување за љубителите на Mercedes-AMG сериите... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  И Mercedes-Benz влегува во Formula E Formula 1 - Mercedes-Benz
И Mercedes-Benz влегува во Formula E
Германците поради тоа го напуштаат DTM во кој настапуваа 26 години... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG го продаде својот дел во MV Augusta
Германците своите 25% ги продадоа на рускиот нафтен тајкун Тимур Сардаров... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Теренската икона од Mercedes-Benz го прослави производството на 300.000 примероци Новитет - Mercedes-Benz G-Class
Теренската икона од Mercedes-Benz го прослави производството на 300.000 примероци
G-класата е посебна по многу работи, а за две години ќе прослави 40 години од своето постоење... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes го претстави новото промо видео снимано во Хрватска Занимливости - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes го претстави новото промо видео снимано во Хрватска
Производителите се повеќе ги користат убавините на Балканот за снимање на новите модели... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes X-класа го збогати pickup сегментот Премиерa - Mercedes-Benz
Mercedes X-класа го збогати pickup сегментот
Продажбата во Европа започнува во септември... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт Инфо - Mercedes-Benz S-Class
Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт
Луксузните автомобили ќе бидат претставени на саемот за автомобили во Франфурт.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes ја зголеми предноста пред BMW Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes ја зголеми предноста пред BMW
Компанијата од Штутгард во првите чест месеци продаде 1.14 милиони автомобили, додека компанијата од Баварија 1.03 милиони... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Sony и Mercedes заеднички ќе развиваат преносен компјутер Занимливости - Mercedes-Benz
Sony и Mercedes заеднички ќе развиваат преносен компјутер
При палење на компјутерот, ќе се слуша звукот на Mercedes моторите од звучниците... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Четвртата генерација на Mercedes A-класа ќе биде plug-in hibrid Новитет - Mercedes-Benz A-Class 2012
Четвртата генерација на Mercedes A-класа ќе биде plug-in hibrid
Новиот германски премиум компактен автомобил, својата премиера ќе ја има во 2018 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG сака да продаде 100.000 автомобили во 2017 година Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG сака да продаде 100.000 автомобили во 2017 година
После растот на продажбата од 44% во односн а 2015 година, AMG оваа година сака да сруши нови рекорди.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Daimler отвора голема фабрика за батерии Технологија - Mercedes-Benz
Daimler отвора голема фабрика за батерии
Дел од големиот план кој ќе ја разелени понудата на возила на Daimler... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GL Off Roader 2012 Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63 Тјунинг - Mercedes-Benz GL Off Roader 2012
Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63
Германската тјунинг-куќа Mansry, која се занимава со преработка на луксузни автомобили, претстави нов Mercedes-AMG GLS 63 со неверојатни 840 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes-AMG E63 S 4MATIC со 300 километри на час (видео) Супер автомобили - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes-AMG E63 S 4MATIC со 300 километри на час (видео)
Со преку 600 коњски сили под хаубата, Mercedes-AMG E63 S е вистински ѕвер, кој без лимитер, достигнува брзина од 300 километри на час... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Daimler ќе користи рендгенски зраци за тестирање на автомобилите Технологија - Mercedes-Benz
Daimler ќе користи рендгенски зраци за тестирање на автомобилите
Наскоро, ќе може да се гледа и низ лимот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили Тјунинг - Mercedes-Benz A-Class 2012
Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили
Идната генерација на спортскиот комапкт од Штудгард пристигнува во 2019 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT 2009 Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz AMG GT 2009
Daimler започнува со отворање на AMG продажни салони
Во почетокот на оваа година, во Токио е отворен првиот самостоен AMG продажен салон, а Daimler корпорацијата веќе најавува слични објекти и во Сиднеј, Шангај и Абу Даби.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz понуди батерии за домашна употреба Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz понуди батерии за домашна употреба
По примерот на Tesla, во понудата на Mercedes се пронајдоа батерии со капцитет до 20 kWh... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Новата G-класа останува со коцкаст облик Новитет - Mercedes-Benz G-Class
Новата G-класа останува со коцкаст облик
Новото видео ни открива прилично интересни детали поврзани со надворешниот изглед.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC Coupe Пристигнаа и AMG верзиите на GLC - Mercedes AMG GLC 63 и GLC 63 Coupe Новитет - Mercedes-Benz GLC Coupe
Пристигнаа и AMG верзиите на GLC - Mercedes AMG GLC 63 и GLC 63 Coupe
После верзијата GLC 43 AMG, Mercedes ја претстави и посилната GLC 63 верзија, и тоа како во класична СУВ, така и во Coupe форма.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува конкурент на Panamera? Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува конкурент на Panamera?
Според последните сознанија, на претстојниот авто-саем во Женева, Mercedes би требало да претстави најавен концепт за нов модел кој ќе биде директен конкурент на Porsche Panamera. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz E-Class
Mercedes-Benz повторно отповикува возила - овојпат Е класа
Не е повеќе тајна дека купувачите на Mercedes последните години не се баш задоволни од квалитетот што го нудат моделите од кои се очекува да се најдоверливи. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT 2009 Mercedes-AMG GT 4 ќе го нападне моделот Panamera Новитет - Mercedes-Benz AMG GT 2009
Mercedes-AMG GT 4 ќе го нападне моделот Panamera
Во салоните спортскиот седан пристигнува 2019 година, а ќе има и единствена суспензија, карактеристична само за овој модел... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон
После Токио, и Сиднеј до крајот на 2017 година, ќе има AMG продажен центар... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A45 AMG Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива 400 коњски сили Новитет - Mercedes-Benz A45 AMG
Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива 400 коњски сили
Германскиот автомобилски производител нема повеќе да користи 4-цилиндарски 2.0 литарски мотор... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник Премиерa - Mercedes-Benz GLA
Редизајнираниот Mercedes GLA со премиера во понеделник
Освежувањето ќе биде козметичко, предните и задните светла ќе имаат нешто поинаква графика... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија Инфо - Mercedes-Benz
Mercedes смее да тестира самоуправувачки возила во Германија
Две лица во секој момент мораат да ги надгледуваат системите за работа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes Formula 1 - Mercedes-Benz
F1: Роси и Огиер ќе тестираат во полза на Mercedes
Можеби ги изневерив Ferrari, но како да одбијам ваква понуда, изјави Роси... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-AMG размислува за моделот GT RS Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG размислува за моделот GT RS
Под хаубата би бил вграден 4.0 литарски V8 twin-turbo мотор со 605 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes на CES саемот ќе ја претстави иднината на мобилноста Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes на CES саемот ќе ја претстави иднината на мобилноста
Дронови, вештачка интелигенција, како и нови концепти... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Mercedes планира седанска изведба на A-класата Новитет - Mercedes-Benz A-Class 2012
Mercedes планира седанска изведба на A-класата
А45 4Matic, седан со 400 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Преку оглас, Mercedes бара нов возач за Formula 1 Занимливости - Mercedes-Benz
Преку оглас, Mercedes бара нов возач за Formula 1
Личност задолжена за управување на F1 болидот за време на трка... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL станува четворосед Новитет - Mercedes-Benz SL
Mercedes-Benz SL станува четворосед
Моделот SL65 ќе добие 6.0 литарски V12 twin-turbo мотор со моќност од 600 коњски сили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Претставен Mercedes-Maybach S650 Cabriolet Премиерa - Mercedes-Benz
Претставен Mercedes-Maybach S650 Cabriolet
За клиентите на Mercedes, со дефинитивно најдлабок џеб, во Лос Анџелес е претставена Maybach S 650 Cabriolet верзија од актуелната S-класа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Хиперавтомобилот на Mercedes ќе биде со моќност од 1000 коњски сили Новитет - Mercedes-Benz
Хиперавтомобилот на Mercedes ќе биде со моќност од 1000 коњски сили
Важноста на силата ја превзема масата... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes EQ заминува во сериско производство Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes EQ заминува во сериско производство
Концептот Generation EQ на Mercedes започнува со сериско производство на моделот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes-AMG E63, најмоќната Е-класа досега Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Mercedes-AMG E63, најмоќната Е-класа досега
Автомобилот исто така ќе има и посебен мод за дрифт-возење... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class Премиерa - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz го претстави концептот X-Class
Pick-up Stylish Explorer и Powerfull Adventurer... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Новиот Mercedes-Benz G-класа ќе изгуби 400 килограми Новитет - Mercedes-Benz G-Class
Новиот Mercedes-Benz G-класа ќе изгуби 400 килограми
Во понудата ќе биде и AMG верзија со 4.0 V8 и V12 twin-turbo мотори... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Париз 2016: Mercedes Generation EQ Саеми - Mercedes-Benz
Париз 2016: Mercedes Generation EQ
Mercedes на саемот за автомобили во Париз пристигна со футористички концепт на електричен СУВ кој го носи името Generation EQ, а кој во сериско производство се очекува во 2019 година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Париз 2016: Generation EQ Concept е најава за електричната гама на Mercedes Саеми - Mercedes-Benz
Париз 2016: Generation EQ Concept е најава за електричната гама на Mercedes
Mercedes-Benz со Generation EQ концептот кој го претстави во Париз, дефинитивно ни дава до знаење дека е целосно посветен на електричната гама на возила - до 2025 година ќе имаат дури 10 електрични автомобили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Запознајте се со концептот Mercedes Urban eTruck Концепт - Mercedes-Benz
Запознајте се со концептот Mercedes Urban eTruck
Целосно електричен камион со автономија од 200 километри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT 2009 Завесите се кренаа во Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz AMG GT 2009
Завесите се кренаа во Mercedes
Конечно можеме да ги видиме новите AMG GT и GT-C Roadster... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG GT 2009 Новитет од Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz AMG GT 2009
Новитет од Mercedes
Најавен нов AMG GT C Roadster... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Estate 2009 Претставена е новата E – class на Mercedes во караванска изведба Идни модели - Mercedes-Benz E-Class Estate 2009
Претставена е новата E – class на Mercedes во караванска изведба
Неодамна Mercedes ни го претстави новиот E – class караван, па да го погледнеме... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 207 Mercedes припрема гама на електрични автомобили Електрични автомобили - Mercedes-Benz 207
Mercedes припрема гама на електрични автомобили
Овој Германски производител планира да лансира 6 до 9 електрични автомобили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 207 Mercedes-Benz – идните автомобили би можеле да станат наши лични асистенти Концепт - Mercedes-Benz 207
Mercedes-Benz – идните автомобили би можеле да станат наши лични асистенти
Автомобилите од иднината би можеле да ја превземат улогата на личен асистент... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC SUV Мислевте дека Мерцедес веќе нема каде да стави В6 мотори? Размислете уште еднаш Занимливости - Mercedes-Benz GLC SUV
Мислевте дека Мерцедес веќе нема каде да стави В6 мотори? Размислете уште еднаш
Фамилијата на прилично брзи семејни кросовери расте. Погледнете го новиот Мерцедес AMG GLC 43 купе, пред да пристигне во Париз.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz пред BMW и Audi по продадени автомобили годинава
Трокраката ѕвезда повторно е најпродаван бренд на премиум и луксузни автомобили во светот според новите извештаи, поминувајќи го BMW на првото место... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz планира „под-бренд“ составен само од електрични автомобили Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz планира „под-бренд“ составен само од електрични автомобили
Успехот на Tesla дефинитивно го забрза развојот на електрични автомобили кај останатите големи производители – Mercedes-Benz ќе лансира цел под-бренд кој ќе има само електрични модели... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Mercedes-Benz работи на новата „А класа“, ќе има значителни промени? Новитет - Mercedes-Benz A-Class 2012
Mercedes-Benz работи на новата „А класа“, ќе има значителни промени?
Најмалиот модел во понудата на германскиот производител се покажа како прилично успешен на пазарот, но тоа не значи дека помина без забелешки од корисниците... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz ја претстави високо-технолошката голф количка со изглед на спортски автомобил Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz ја претстави високо-технолошката голф количка со изглед на спортски автомобил
Tри години откако побара фановите да ги достават идеите за "голф количка на иднината“, Mercedes-Benz со феноменеален резултат... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Нов SUV на Mercedes, со дизајн на Македонец! Новитет - Mercedes-Benz
Нов SUV на Mercedes, со дизајн на Македонец!
Сензуален дизајн на купе, со чувство на SUV присуство. Ваков автомобил е навистина реткост, а човекот кој стои зад ова ремек дело е македонецот...... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Новата Mercedes E класа полна со елеганција Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Новата Mercedes E класа полна со елеганција
Со доаѓањето на летото, индустријата на автомобилизмот се буди... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Brabus го претстави бруталниот S63 кабрио - најбрз кабриолет на свет! Тјунинг - Mercedes-Benz
Brabus го претстави бруталниот S63 кабрио - најбрз кабриолет на свет!
Brabus ја искористи трката “24 часа Le Mans” за да го претстави својот тјуниран модел - Mercedes-AMG S63 Cabrio, кој сега и службено важи за најбрз и најмоќен кабриолет со четири седишта на светот. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz вложува 7,8 милијарди долари во „зелена“ технологија Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz вложува 7,8 милијарди долари во „зелена“ технологија
До крајот на 2016-та година на пазарот ќе пристигнат хибридите Е350 е, и GLC Coupe 350 e 4-MATIC.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes S550e ќе има безжично полнење Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes S550e ќе има безжично полнење
Поголемата батерија осигурува автономија од 50 километри.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  2018 Mercedes-Benz GLB crossover - први “шпионски” фотографии Идни модели - Mercedes-Benz
2018 Mercedes-Benz GLB crossover - први “шпионски” фотографии
Видено е возило-тестер од новиот GLB, кој е следниот додаток во SUV - сегментот на Mercedes-Benz. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz тргнува во електрична офанзива Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz тргнува во електрична офанзива
До 2020 година, германскиот премиум автомобилски гигант ќе претстави два седана и два СУВ автомобили на електрична енергија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Brabus го враќа стариот сјај на моделите на Mercedes Занимливости - Mercedes-Benz
Brabus го враќа стариот сјај на моделите на Mercedes
Покрај тоа што се занимава со доработка на нови модели од германскиот производиел, Brabus одамна е познат и по реставрација на олд-тајмерите на Mercedes... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes GLC купе и C класа кабрио ќе се произведуваат во Бремен Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes GLC купе и C класа кабрио ќе се произведуваат во Бремен
Поради производството на двата нови модели, Mercedes во фабриката во Бремен ќе вработи дополнителни 200 работници... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Estate 2009 Mercedes E класа караван за 2017 година Новитет - Mercedes-Benz E-Class Estate 2009
Mercedes E класа караван за 2017 година
Германскиот производител продолжува со работа на моделите од семејството на новата Е класа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz размислува за Maybach SUV Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz размислува за Maybach SUV
Битката во сегментот на луксузните SUV модели продолжува... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Претставен Mercedes C63 AMG Cabrio Премиерa - Mercedes-Benz C63 AMG *
Претставен Mercedes C63 AMG Cabrio
На саемот за автомобили во Њујорк премиера имаше и најбрзиот Mercedes C класа со отворен кров... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC Coupe Mercedes-Benz размислува за GLC кабриолет Новитет - Mercedes-Benz GLC Coupe
Mercedes-Benz размислува за GLC кабриолет
Шефовите на германскиот премиум производител веруваат дека SUV кабриолетите ќе бидат идниот хит на пазарот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Започна производството на новата E-класа Новитет - Mercedes-Benz E-Class
Започна производството на новата E-класа
Со 13 милиони продадени примероци, овој автомобил претставува најпродаваниот автомобил со значка на Mercedes... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake Премиерa - Mercedes-Benz CLA
Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake
Mercedes-Benz ги претстави своите миленичиња... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз
Конкурентот на Amarok на база на Navara ќе се пласира под името X-класа.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Видео: Parking Pilot во новата Е-Класа Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Видео: Parking Pilot во новата Е-Класа
Паркирајте го вашиот автомобил преку мобилниот телефон... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Новата Е класа, претставен Mercedes E43 AMG Премиерa - Mercedes-Benz E-Class - old
Новата Е класа, претставен Mercedes E43 AMG
Германскиот производител ја претстави спортската, AMG верзија на својата луксузна лимузина... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Cabriolet 2011 Женева 2016: Mercedes-Benz ја претстави кабрио изведбата на C Class Новитет - Mercedes-Benz C-Class Cabriolet 2011
Женева 2016: Mercedes-Benz ја претстави кабрио изведбата на C Class
Mercedes-Benz ја збогатува фамилијата на C Class модели со кабриолет изведба, кој ќе се базира на купето, а ќе биде достапен на почетокот од летото, како и што наликува за еден ваков автомобил... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Coupe 2011 Нов модел, старо име: Претставен Mercedes-AMG C43 4 MATIC Coupe Новитет - Mercedes-Benz C-Class Coupe 2011
Нов модел, старо име: Претставен Mercedes-AMG C43 4 MATIC Coupe
Mercedes кај новата C-класа Coupe ја “активираше” и старата ознака од 90-тите – C43 AMG... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Тенк на тркала: Mercedes-Maybach S600 Guard Новитет - Mercedes-Benz
Тенк на тркала: Mercedes-Maybach S600 Guard
Новиот Mercedes-Maybach S600 во таканаречена блиндирана Guard верзија, може да се пофали со највисок степен на заштита за цивилните возила - VR10... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  За големи деца: LEGO Mercedes-Benz Arocs 3245 Занимливости - Mercedes-Benz
За големи деца: LEGO Mercedes-Benz Arocs 3245
Еден од најсложените и најимпресивни модели од познатата LEGO Technic линија е камионот Mercedes-Benz Arocs 3245... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Brabus го претстави подобрениот Mercedes C450 AMG Sport Новитет - Mercedes-Benz C-Class
Brabus го претстави подобрениот Mercedes C450 AMG Sport
Со тригодишната гаранција, љубителите на овој автомобил удобно ќе можат да нагазат на педалата за гас... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz GLC F-Cell пристигнува следната година Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz GLC F-Cell пристигнува следната година
Mercedes малку се одалечи од својот електричен модел...... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Mercedes-Benz E класа All-Terrain контра А6 Allroad Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz E класа All-Terrain контра А6 Allroad
Audi A6 Allroad го доби најсилниот конкурент во класата... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Моделите AMG Sport во иднина ќе ја носат ознаката Mercedes-AMG Новитет - Mercedes-Benz
Моделите AMG Sport во иднина ќе ја носат ознаката Mercedes-AMG
Последниот таков пример е неодамна представениот Mercedes-AMG SLC43... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет Премиерa - Mercedes-Benz S-Class
На саемот во Детороит премиерно прикажан Mercedes-AMG S 65 кабриолет
Најскапата S-класа на Mercedes премиерно прикажана на саемот во Детроит... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Официјално претставена десеттата генерација на Mercedes-Benz E Class Новитет - Mercedes-Benz E-Class
Официјално претставена десеттата генерација на Mercedes-Benz E Class
Десеттата генерација на E Class, барем на хартија е за чиста десетка и треба особено многу да ги загрижи конкурентите во сегментот на луксузни автомобили... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Времеплов: Mercedes-Benz 560 SEC AMG се уште изгледа застрашувачки Занимливости - Mercedes-Benz
Времеплов: Mercedes-Benz 560 SEC AMG се уште изгледа застрашувачки
Пред 30-тина години, AMG дивизијата работеше независно од Mercedes-Benz и ова е една од нивните најмоќни креации – големото купе 560 SEC од 1990 година, кое во своето време беше најлуксузниот ваков автомобил н... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Coupe 2011 Први неофицијални фотографии од новиот Mercedes C-Class Cabriolet Новитет - Mercedes-Benz C-Class Coupe 2011
Први неофицијални фотографии од новиот Mercedes C-Class Cabriolet
Кабриолет верзијата на Mercedes C-Class Coupe неодамна беше „уловена“ на неофицијални фотографии, без камуфлажа и со спуштен покрив ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SLC-Class Претставен новиот Mercedes-Benz SLC Новитет - Mercedes-Benz SLC-Class
Претставен новиот Mercedes-Benz SLC
Пред неговото официјално деби на саемот за автомобили во Детроит, ги имаме првите фотографии од моделот SLC43 кој го заменува SLK55 AMG ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG S65 Cabriolet ќе чини над 250.000 долари Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG S65 Cabriolet ќе чини над 250.000 долари
Mercedes-AMG S65 не дава одговори на рационални, туку на чисто емоционални прашања. Впрочем, автомобилите кои чинат повеќе од 250.000 долари се нешто сосема спротивно од рационалноста... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes ги објави првите видеа од ентериерот на новиот Е-Class Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Mercedes ги објави првите видеа од ентериерот на новиот Е-Class
Видео записи од ентериерот односно краток опис на развојниот процес на десеттата генерација од овој автомобил... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA A Class и CLA вистински Mercedes-и? Еве зошто не! Колумна - Mercedes-Benz CLA
A Class и CLA вистински Mercedes-и? Еве зошто не!
Многу често, веќе преку 25 години, колку што паметам, налетувам на реченицата “Mercedes си е Mercedes”. Всушност, целата моја кариера во автомобилизмот, започна со таа премиса – дека секој модел со трокрака ѕв... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Видете колкав дисплеј има новата Mercedes – Benz E-Class! Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Видете колкав дисплеј има новата Mercedes – Benz E-Class!
Mercedes – Benz објави уште неколку официјални фотографии од ентериерот на новата E-Class, на кои може да се види ултра голем и широк дисплеј, кој ја спојува инструмент таблата со централната конзола... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Први фотографии од ентериерот на новиот E-Class Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Први фотографии од ентериерот на новиот E-Class
Се појавија неофицијални, „шпионски“ фотографии од ентериерот на новиот Mercedes-Benz E-Class, кој премиерно ќе биде претставен следниот месец на саемот за автомобили во Детроит... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A45 AMG Mercedes-AMG со специјален модел ја одбележа двојната круна во F1 Новитет - Mercedes-Benz A45 AMG
Mercedes-AMG со специјален модел ја одбележа двојната круна во F1
Mercedes-AMG одлучи пригодно да го прослави освојувањето на двојната круна (возачка и конструкторска) во годинашниот Формула 1 шампионат и тоа со специјално издание на моделот А45 со целосен назив Mercedes-AMG... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC SUV Во 2017-та ќе биде претставена F-Cell изведба од GLC!? Идни модели - Mercedes-Benz GLC SUV
Во 2017-та ќе биде претставена F-Cell изведба од GLC!?
Mercedes објави дека во втората половина на 2017-та година има намера на клиентите да им понуди F-Cell изведба од моделот GLC. Секако, се работи за верзија која ќе биде придвижувана со помош на горивни ќелии о... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SL Претставен обновениот Mercedes-Benz SL Новитет - Mercedes-Benz SL
Претставен обновениот Mercedes-Benz SL
Моделот Mercedes-Benz SL доживеа одредени корекции наменети за новата 2016-та година кои се состојат од визуелни и технички измени... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLE Coupe Brabus Mercedes GLE со 690 КС Тјунинг - Mercedes-Benz GLE Coupe
Brabus Mercedes GLE со 690 КС
Со 576 КС на располагање, новиот Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe е навистина моќна машина. Меѓутоа, за оние кои сакаат да одат до екстреми тука е Brabus ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SL Mercedes го најави обновениот SL Новитет - Mercedes-Benz SL
Mercedes го најави обновениот SL
Mercedes ја објави првата, најавна фотографија за обновената изведба на моделот SL, која премиерно ќе биде претставена на саемот за автомобили во Лос Анџелес, што ќе се одржи кон крајот на месецов... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Музејот на Mercedes-Benz ќе започне со продажба на класици Занимливости - Mercedes-Benz
Музејот на Mercedes-Benz ќе започне со продажба на класици
Наместо да купат постар модел на Mercedes од приватен сопственик, заинтересираните отсега ќе може да купуваат класици директно од музејот на производителот лоциран во Штутгарт, Германија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLS Mercedes го претстави обновениот GL, кој отсега е GLS Новитет - Mercedes-Benz GLS
Mercedes го претстави обновениот GL, кој отсега е GLS
Познатиот и почитуван Mercedes GL помина низ т.н. естетска корекција, која покрај одредени промени на надворешноста и во ентериерот, носи и ново име... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува модел со погон на горивни ќелии Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува модел со погон на горивни ќелии
Според најновите сознанија, Mercedes работи на развој на свој FCV модел, односно автомобил со погон на горивни ќелии... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Нови слики од моделот Mercedes-Benz GLS Новитет - Mercedes-Benz
Нови слики од моделот Mercedes-Benz GLS
На интернет се појавија фотографии од новиот Mercedes-Benz GLS, чија промоција очекуваме да се случи во текот на месецов... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes го промовираше концептот Vision Tokyo Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes го промовираше концептот Vision Tokyo
По промотивното видео кое го објави пред неколку дена, Mercedes во Токио го претстави својот нов концепт наречен Vision Tokyo, а всушност станува збор за MPV модел кој користи plug-in хибриден погон со горивни... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Еве како ќе изгледа внатрешноста на следниот Mercedes-Benz E-Class Идни модели - Mercedes-Benz E-Class - old
Еве како ќе изгледа внатрешноста на следниот Mercedes-Benz E-Class
Последниве неколку месеци на интернет кружат слики од идниот Mercedes-Benz E-Class, кои рака на срце и не откриваат многу. Сега, за прв пат имаме можност да се запознаеме со внатрешноста на автомобилот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Brabus Rocket 900 – луксузна ракета која чини колку една вила на Водно Новитет - Mercedes-Benz S Class - 2014
Brabus Rocket 900 – луксузна ракета која чини колку една вила на Водно
Вакви бесни преработки можеме да видиме само од тјунерот Brabus. Нивната преработка на Mercedes S Class има 6,3 литарски V12 со две турбини и 890 КС и чини 580.800 долари... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Погледнете како изгледа најсовремениот дизајнерски центар на Mercedes-Benz Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Погледнете како изгледа најсовремениот дизајнерски центар на Mercedes-Benz
Архитектонскиот тим на anySCALE тесно соработувал со тимот на Daimler Mercedes-Benz, со цел најдобро да се одговори на специфичните предизвици кои се јавуваат при градењето на современ дизајнерски центар... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S - Class Cabriolet 2015 Франкфурт 2015: сушење на косата со стил, Mercedes – Benz S Class Cabriolet! Новитет - Mercedes-Benz S - Class Cabriolet 2015
Франкфурт 2015: сушење на косата со стил, Mercedes – Benz S Class Cabriolet!
Кабриолет верзијата на S Class пружа невидени нивоа на комфор и луксуз, заедно со ветер во косите и поглед на небото. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Франкфурт 2015: Mercedes претстави концепт со интелигентна аеродинамика Концепт - Mercedes-Benz
Франкфурт 2015: Mercedes претстави концепт со интелигентна аеродинамика
Mercedes-Benz најави серија на активни аеродинамични компоненти и грациозен стил, претставувајќи го новиот футуристички концепт IAA ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLS - old Mercedes – Benz спрема мега аеродинамичен концепт за Франкфурт Новитет - Mercedes-Benz CLS - old
Mercedes – Benz спрема мега аеродинамичен концепт за Франкфурт
Иако првата фотографија од новиот концепт на Mercedes – Benz не открива премногу, уште веднаш можеме да оцениме дека ќе се работи за аеродинамичен дизајн, што производителот веќе го потврди.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes наскоро ќе претстави електричен модел со автономија од 500 km Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes наскоро ќе претстави електричен модел со автономија од 500 km
Не треба да изненадува доколку автомобилот се наметне како ривал на Tesla Model S или X... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Brabus го модифицираше Mercedes-Benz C63 AMG S Тјунинг - Mercedes-Benz C63 AMG *
Brabus го модифицираше Mercedes-Benz C63 AMG S
На списокот на новитети кои ќе бидат претставени на саемот во Франкфурт е уште еден многу интересен автомобил... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Mercedes направи онлајн промоција на S-Class Cabriolet Новитет - Mercedes-Benz S Class - 2014
Mercedes направи онлајн промоција на S-Class Cabriolet
По неколкуте најавни скици, Mercedes се одлучи пред премиерата на саемот во Франкфурт, да направи т.н. онлајн презентација на својот нов „open-top“ адут... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Mercedes со прв официјален приказ на S-Class Cabriolet Новитет - Mercedes-Benz S-Class
Mercedes со прв официјален приказ на S-Class Cabriolet
Според производителот од Штутгарт, станува збор за првата кабриолет изведба со четири седишта која се појавува по периодот од 1961-1971 кога биле актуелни W111 и W112... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Уловен изгледот на Mercedes-AMG C63 Coupe Новитет - Mercedes-Benz C63 AMG *
Уловен изгледот на Mercedes-AMG C63 Coupe
Mercedes-AMG C63 пред јавноста треба да дебитира за неколку дена, но ние и денес имаме увид во неговиот изглед, благодарение на скриена камера за време на ексклузивната презентација... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Mercedes-Benz го најави S-Class Cabriolet Новитет - Mercedes-Benz S-Class
Mercedes-Benz го најави S-Class Cabriolet
Mercedes објави нацрт за својот нов кабриолет кој премиерно ќе биде прикажан следниот месец на саемот во Франкфурт... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz го претстави системот за далечинско паркирање Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz го претстави системот за далечинско паркирање
Овој систем првенствено ќе се користи во ситуации каде што има премногу малку простор за влез или излез од веќе паркирано возило... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Луис Хамилтон дрифта со Mercedes E63 AMG Занимливости - Mercedes-Benz
Луис Хамилтон дрифта со Mercedes E63 AMG
F1 шампионот одлучил да се проба во сосема поинаква дисциплина... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG GT4 - конкуренција на Panamera? Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG GT4 - конкуренција на Panamera?
Според најновите сознанија Mercedes-AMG работи на развој на целосно нов модел кој се очекува на пазарот да пристигне до 2018-та година, а би бил ривал на следната генерација на Porsche Panamera и други слични ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes ќе инвестира милијарда евра за следната генерација на компактни модели Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes ќе инвестира милијарда евра за следната генерација на компактни модели
Производителот од Штутгарт го објави својот план за инвестиции во развој и производство на следната генерација на компактни модели... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Идните Mercedes-AMG модели ќе користат е-турбо мотори!? Мотори - Mercedes-Benz
Идните Mercedes-AMG модели ќе користат е-турбо мотори!?
Со ваквиот чекор би се намалиле емисијата на штетни гасови и потрошувачката, а би се зголемила ефикасноста... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Дрифтање со Mercedes 200D Занимливости - Mercedes-Benz
Дрифтање со Mercedes 200D
Со години луѓето на овие простори веруваат дека Mercedes 200D W123 е „трактор“ кој лесно може да пренесе два тони зеленчук до локалните пазари, но дека кога станува збор за перформансите, на нагорнини лесно мо... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Први фотографии од Mercedes-Benz GLC Новитет - Mercedes-Benz
Први фотографии од Mercedes-Benz GLC
Пристигнаа и првите фотографии од Mercedes-Benz GLC. Дефинитивно, станува збор за естетски (но и во секоја друга смисла) понапреден модел во споредба со претходниот GLK... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC Coupe Mercedes-Benz ја потврди премиерата за GLC моделот Новитет - Mercedes-Benz GLC Coupe
Mercedes-Benz ја потврди премиерата за GLC моделот
Германскиот произведувач потврди како на 17ти овој месец ќе биде претставен новиот компактен кросовер под ознаката GLC... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Вака би изгледал моделот со кој Mercedes ќе му парира на Audi TT Идни модели - Mercedes-Benz
Вака би изгледал моделот со кој Mercedes ќе му парира на Audi TT
Mercedes-Benz официјално потврди дека подготвува ривал на Audi TT, а сега фотошоп експертите ги изработија и првите скици кои укажуваат на тоа како би можел да изгледа овој модел... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-AMG GT4 ќе пристигне во 2019-та Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-AMG GT4 ќе пристигне во 2019-та
Новото купе со четири врати ќе ги тероризира домашните ривали како BMW Серија 6 Gran Coupe и Porsche Panamera... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes планира конкурент на Audi TT Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes планира конкурент на Audi TT
Mercedes работи на купе со 2+2 конфигурација, со стил кој е инспириран од изгледот на AMG GT... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes казнет со 56 милиони долари поради фиксирање на цените во Кина Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes казнет со 56 милиони долари поради фиксирање на цените во Кина
Властите во покраината Јиангсу во Источна Кина го казниле Mercedes-Benz Daimler со 350 милиони јуани (56 милиони долари), поради воспоставениот монопол... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLC Coupe GLC Coupe: Mercedes – Benz го „копираше“ и BMW X4 Новитет - Mercedes-Benz GLC Coupe
GLC Coupe: Mercedes – Benz го „копираше“ и BMW X4
BMW буквално го измисли Купе – SUV сегментот со X6, кој можеби ни беше чуден на почетокот, но се покажа како многу успешен. Поради тоа, од Минхен го лансираа и помалиот X4, но исто така, од Mercedes – Benz по ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Mercedes C-Class e светски автомобил на годината Награди - Mercedes-Benz C-Class
Mercedes C-Class e светски автомобил на годината
Mercedes-Benz со својот модел C-Class ја освои титулата „Светски автомобил на годината за 2015-та“... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes ги истражувал можностите за автономно возење уште во 1985-та Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes ги истражувал можностите за автономно возење уште во 1985-та
Проектот бил именуван „Eureka-Prometheus“ а имал за цел да ја зголеми безбедноста и да ја намали потрошувачката на гориво... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes GLE - промотивни видеа Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes GLE - промотивни видеа
Mercedes ги објави првите видео материјали за новиот GLE модел ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes го претстави GLE Class Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes го претстави GLE Class
Станува збор за естетски и технички надградена односно преименувана верзија на поранешниот M Class т.е. модел чиј назив сега е усогласен со новата номенклатура на производителот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes ќе лансира десет нови хибридни модели до 2017-та Хибриди - Mercedes-Benz
Mercedes ќе лансира десет нови хибридни модели до 2017-та
Како што стои во официјалното соопштение, отсега па се' дотогаш германската марка ќе претставува во просек по едно ново хибридно возило на секои четири месеци... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes навестува нов исчекор на литиум - јонската технологија Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes навестува нов исчекор на литиум - јонската технологија
Според раководните луѓе на германскиот производител, опсегот на батериите ќе се удвои во текот на наредната деценија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Концептот Mercedes F 015 низ улиците на Сан Франциско Концепт - Mercedes-Benz
Концептот Mercedes F 015 низ улиците на Сан Франциско
Во последниве неколку години традиционалните производители на автомобили и технолошките компании ја прифатија идејата дека може да се создаде пазар за автономни возила... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Brabus Rocket 900 на саемот во Женева Тјунинг - Mercedes-Benz
Brabus Rocket 900 на саемот во Женева
Станува збор за изведба која се базира на S65 AMG и го носи основниот модел неколку чекори понатаму... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Maybach Pullman S600 се „протегна“ низ Женева Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes-Maybach Pullman S600 се „протегна“ низ Женева
Daimler направи голема сензација на саемот за автомобили во Женева со својот нов Mercedes-Maybach Pullman - огромна лимузина со должина од 6,5 метри која од последните „страници на каталогот“ го враќа во фокус... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Моќниот Mercedes G 500 4x4 Новитет - Mercedes-Benz
Моќниот Mercedes G 500 4x4
Mercedes-Benz G500 4x4² е конечно подготвен за да се претстави пред јавноста на саемот за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S63 AMG Coupe * Brabus повторно изненадува – Претставен Brabus 850 6.0 Bi-Turbo Coupe Тјунинг - Mercedes-Benz S63 AMG Coupe *
Brabus повторно изненадува – Претставен Brabus 850 6.0 Bi-Turbo Coupe
Mercedes-Benz S класата е перфектен пример за привлечен, класичен и воздржан дизајн... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Vito Моделот Vito од Mercedes-Benz достапен и во 4х4 изведба Новитет - Mercedes-Benz Vito
Моделот Vito од Mercedes-Benz достапен и во 4х4 изведба
Mercedes одлучи во својата бизнис понуда да додаде 4х4 изведба за моделот Vito... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz V-Class 2009 Тјуниран Mercedes-Benz V ги препиша правилата за луксузот Тјунинг - Mercedes-Benz V-Class 2009
Тјуниран Mercedes-Benz V ги препиша правилата за луксузот
Mercedes-Benz V е еден од најлуксузните начини за превоз на шест патници... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Mercedes-Benz го потврди пристигнувањето на S Class кабриолет Идни модели - Mercedes-Benz S-Class
Mercedes-Benz го потврди пристигнувањето на S Class кабриолет
Еден од најодговорните луѓе во Mercedes за S класата, Мартин Хулдер, потврди дека кон крајот на оваа година ќе биде претставен Mercedes-Benz S Class Convertible... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Mercedes-Benz S63 AMG мина низ рацете на Mansory Тјунинг - Mercedes-Benz S Class - 2014
Mercedes-Benz S63 AMG мина низ рацете на Mansory
800 или 1000 КС, изборот е ваш... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015 Концепт - Mercedes-Benz
Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015
Погледнете го официјалното видео за концептот Mercedes-Benz F 015... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz F 015, концепт автомобил кој ни ја претставува иднината на автомобилите Концепт - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz F 015, концепт автомобил кој ни ја претставува иднината на автомобилите
F 015, или луксуз во движење како што го именува германците, е новиот футуристички концепт кој ни најавува што не очекува во иднината... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Колку чини Mercedes Maybach S класа? Новитет - Mercedes-Benz S Class - 2014
Колку чини Mercedes Maybach S класа?
Mercedes објави нови фотографии и ценовник за луксузната Maybach S класа. Најевтиниот модел во Германија ќе чини 134.000 евра... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Погледнете колку чини новата луксузна Maybach S класа Новитет - Mercedes-Benz S-Class
Погледнете колку чини новата луксузна Maybach S класа
Mercedes неодамна ги сподели новите фотографии од Maybach S класата, која наскоро ќе биде достапна во германија... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes ги потврди новитетите за следната година Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes ги потврди новитетите за следната година
Mercedes-Benz гo објави планот за лансирање на новитети во наредната година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLE Coupe Mercedes – Benz го претстави својот X6, наречен GLE Coupe! Новитет - Mercedes-Benz GLE Coupe
Mercedes – Benz го претстави својот X6, наречен GLE Coupe!
Ова знаевме дека ќе дојде уште од првите месеци кога беше лансиран BMW X6. Рецептот на Mercedes – Benz е ист – платформата е од ML (ќе му се смени името во GLE), а каросеријата е изменета во задниот дел, како ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Жените го избраа својот автомобил на годината Награди - Mercedes-Benz S Class - 2014
Жените го избраа својот автомобил на годината
23 жени новинари од сферата на автомобилизмот, од петнаесет различни земји, гласаа и го избраа светскиот женски автомобил на годината... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes со специјална едиција - SL63 AMG World Championship 2014 Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes со специјална едиција - SL63 AMG World Championship 2014
Во чест на освојувањето на титулата во годинашната F1 сезона, Mercedes-Benz подготви специјална едиција со полн назив SL63 AMG World Championship 2014 Edition... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes GLE е сè поблиску до продажните салони Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes GLE е сè поблиску до продажните салони
Моделот Mercedes GLE Coupe, чиј концепт беше претставен на саемот во Пекинг, е сè поблиску до реалноста... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Pullman изведбата на Mercedes - Maybach S Class пристигнува следната година Идни модели - Mercedes-Benz S-Class
Pullman изведбата на Mercedes - Maybach S Class пристигнува следната година
Според најновите сознанија, на следниот саем за автомобили во Женева (напролет), Mercedes планира да ја претстави новата Pullman изведба на S Class... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz најави нова генерација на LED светла Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz најави нова генерација на LED светла
Audi и BMW веќе се пренaсочија кон ласерски светла, но тоа не го спречи Mercedes да развие, како што рекоа официјалните извори, нова генерација на LED светла... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes и официјално го претстави новиот систем за означување на неговите модели Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes и официјално го претстави новиот систем за означување на неговите модели
По неколку извештаи дека Mercedes наскоро ќе започне со нов систем за означување на своите производи, сега пристигна и официјална потврда со графички приказ кој ќе ви објасни како ќе бидат именувани идните мод... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes најмногу манипулира на тестовите за потрошувачка на гориво Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz
Mercedes најмногу манипулира на тестовите за потрошувачка на гориво
Mercedes секогаш се стреми да биде во прв план. Понекогаш успева, понекогаш не. Автомобилскиот пазар е едно големо бојно поле каде што понекогаш се губи, а понекогаш се добива ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S63 AMG Coupe * Audi R8 против Mercedes S63 Споредби - Mercedes-Benz S63 AMG Coupe *
Audi R8 против Mercedes S63
Погон на задните против погон на сите тркала, V10 против V8 агрегат, се дел од спротивностите инкорпорирани во „борбата“ меѓу Audi и Mercedes... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG потврди дека V12 агрегатот ќе се користи и во иднина Мотори - Mercedes-Benz
AMG потврди дека V12 агрегатот ќе се користи и во иднина
Овие мотори ќе бидат прилагодени за хибриден погон со цел да се задоволат се' построгите еколошки стандарди... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Тест – Mercedes-Benz A-Class - 2012 Тест - Mercedes-Benz A-Class 2012
Тест – Mercedes-Benz A-Class - 2012
„Еј, види новата A класа!“ -ова беа извиците на многу минувачи по улиците, но многу од нив и не ја препознаа. Многу коментари беа „види, ново Mercedes купе“... Епа, не е купе, ама личи ѓаволски блиску до едно.... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz ја промени номенклатурата за кросовер моделите Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz ја промени номенклатурата за кросовер моделите
Според последните информации Mercedes планира темелно да ги промени своите SUV модели, по што на ред би дошле спортските модели... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Новата C-класа вратена во фабрика поради неисправност со управувачкиот систем Занимливости - Mercedes-Benz C-Class
Новата C-класа вратена во фабрика поради неисправност со управувачкиот систем
Кај илјадници автомобили се појавило отежнување или комплетна нефункционалност на управувачот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz GLB пристигнува во 2019-та Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz GLB пристигнува во 2019-та
Развојот на автомобилот се одвива под етикетата X247, а како основа за дизајнот се користи концептот Ener-G-Force... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes ќе лансира десет хибридни модели до 2017-та Хибриди - Mercedes-Benz
Mercedes ќе лансира десет хибридни модели до 2017-та
Mercedes го објави планот според кој до 2017-та година има намера на пазарот да лансира десет plug-in хибридни модели... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz B-Class Mercedes-Benz ја претстави редизајнираната B класа Новитет - Mercedes-Benz B-Class
Mercedes-Benz ја претстави редизајнираната B класа
Mercedes штотуку ги објави првичните фотографии како и техничките податоци за подновената B класа...... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz 20 години Мак Аутостар – Посветени како никој друг Македонија - Mercedes-Benz
20 години Мак Аутостар – Посветени како никој друг
Гламур и сјај, познати јавни личности и странски гости, лица од естрадата и голем број претставници на медиумите, на забава организирана на оригинален начин, заедно го прославија 20 годишниот јубилеј на компан... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Mercedes GLA се покажа одлично на EuroNCAP тестот Безбедност - Mercedes-Benz GLA
Mercedes GLA се покажа одлично на EuroNCAP тестот
Ако по некоја случајност автомобилите ги рангираме во големи и мали брендови, највоочливи ќе бидат тестовите за безбедност ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Sprinter Луксуз на високо ниво - Brabus Mercedes Sprinter Тјунинг - Mercedes-Benz Sprinter
Луксуз на високо ниво - Brabus Mercedes Sprinter
Компанијата Brabus го претстави својот нов проект наменет за Mercedes Sprinter... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Најбрзото такси на светот со 660 КС Занимливости - Mercedes-Benz C63 AMG *
Најбрзото такси на светот со 660 КС
Ова во никој случај не е обично такси возило... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes планира серија на послаби AMG модели Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes планира серија на послаби AMG модели
Со цел да ја пополни празнината меѓу најмоќните стандардни изведби и AMG верзиите на своите модели, Mercedes на клиентите ќе им понуди автомобили со делумен AMG третман ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A-Class 2012 Слeдната A Class ќе има пет каросериски изведби Идни модели - Mercedes-Benz A-Class 2012
Слeдната A Class ќе има пет каросериски изведби
Новата A Class би требало на пазарот да се појави за околу четири години, но планирањето и развојот на моделот веќе започнаа... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Концептот AMG Vision Gran Turismo заживеа на саемот за автомобили во ЛА Концепт - Mercedes-Benz
Концептот AMG Vision Gran Turismo заживеа на саемот за автомобили во ЛА
Ова беше концепт за супер спортски и супер моќен автомобил кој се најде во рамки на познатата видео игра за конзолата PlayStation... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class G63 AMG 6x6 „тероризира“ Farrari и McLaren модели Занимливости - Mercedes-Benz G-Class
G63 AMG 6x6 „тероризира“ Farrari и McLaren модели
Станува збор за практично незапирливо теренско возило... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class „Подвижна тврдина“ - блиндиран Mercedes S 600 Guard Новитет - Mercedes-Benz S-Class
„Подвижна тврдина“ - блиндиран Mercedes S 600 Guard
Автомобил кој ги поврзува функционерите, богатите бизнисмени, мафијата и заштитените сведоци ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S65 AMG Coupe * Mercedes S65 AMG V12 Coupe Новитет - Mercedes-Benz S65 AMG Coupe *
Mercedes S65 AMG V12 Coupe
Mercedes ја заокружи понудата на модели S-Class Coupe со најмоќната AMG верзија чиј мотор произведува 630 КС... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 S класа што троши само 2,8 l/100 km Хибриди - Mercedes-Benz S Class - 2014
S класа што троши само 2,8 l/100 km
Кога во 2013-та година, Mercedes ја најави plug-in хибридната верзија на новиот S-Class, беше соопштено дека автомобилот ќе троши 3 литри гориво на 100 km. Во меѓувреме, германскиот производител успеа дополнит... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe S-Class Coupe ја доби престижната Internet Auto Award Награди - Mercedes-Benz S-Class Coupe
S-Class Coupe ја доби престижната Internet Auto Award
Од страна на германскиот онлајн пребарувач AutoScout24 се одржа 12-от избор за автомобил на годината на кој севкупен победник беше луксузното купе... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Estate AMG * Mercedes го претстави моделот C-Class караван во AMG изведба Новитет - Mercedes-Benz C-Class Estate AMG *
Mercedes го претстави моделот C-Class караван во AMG изведба
Пакетот на стилски детали е сличен со оној што го видовме во класичниот W205 седан... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes го претстави моторот за моделот AMG GT Мотори - Mercedes-Benz
Mercedes го претстави моторот за моделот AMG GT
Mercedes официјално потврди дека моделот AMG GT ќе биде придвижуван од 4,0-литарски V8 би-турбо бензински мотор и воедно објави дополнителни детали за овој агрегат кој според производителот е "технолошки квант... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz AMG празник Македонија - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz AMG празник
04 јуни. Не беше празник, ама исто ко да беше. 20-тина Mercedes-Benz модели, од кои повеќето AMG, како и новите C-Class и GLA, како дел од Mercedes-Benz турнејата ни доловија искуство за почит. ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Во овој Mercedes возачот е тотално непотребен Технологија - Mercedes-Benz
Во овој Mercedes возачот е тотално непотребен
Сакале ние или не, пред нас е иднината, во која автомобилите, наместо од луѓе, ќе бидат управувани од софтверски кодови... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Citan Mercedes го претстави Citan Extra-Long Wheelbase Новитет - Mercedes-Benz Citan
Mercedes го претстави Citan Extra-Long Wheelbase
Капацитетот на багажниот простор изнесува 300 до 400 литри, со максимална зафатнина од 3.500 литри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Estate 2014 Mercedes ја претстави караванската изведба од C-Class Новитет - Mercedes-Benz C-Class Estate 2014
Mercedes ја претстави караванската изведба од C-Class
Mercedes ја претстави C-Class Estate односно караванската изведба на својот седан, која на пазарот ќе се појави во текот на оваа есен... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E63 AMG Mercedes E63 со 850 КС во изведба на Brabus Тјунинг - Mercedes-Benz E63 AMG
Mercedes E63 со 850 КС во изведба на Brabus
Доколку имате мерак за супер-седан, тогаш една од најдобрите опции за вас би била Mercedes-Benz AMG E63. Но, ако дури и тоа не ви е доволно, секогаш постојат тјунерски работилници желни да овозможат повеќе. Та... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Најнови резултати од безбедносните тестови на Euro NCAP Безбедност - Mercedes-Benz C-Class
Најнови резултати од безбедносните тестови на Euro NCAP
Независната организација Euro NCAP денес ги објави резултатите од најновите тестови за безбедност. Овој пат "под лупа" беа новиот Hyundai i10 и Mercedes-Benz C-Class... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes го претстави системот Intelligent Hybrid Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes го претстави системот Intelligent Hybrid
Во соработка со својот F1 тим, Meredes разви хибриден погон наречен Intelligent Hybrid кој со помош на систем за навигација го оптимизира искористувањето на електричниот дел од погонскиот механизам, што се раз... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Shooting Brake BMW M235i или Mercedes CLA 45 AMG, прашање е сега Споредби - Mercedes-Benz CLA Shooting Brake
BMW M235i или Mercedes CLA 45 AMG, прашање е сега
По долгогодишната борба за што повеќе коњски сили во која автомобилите станаа големи и тешки, производителите повторно се насочуваат кон мали и лесни спортски купеа. Меѓу поинтересните дизајни, секако треба се... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Coupe SUV * Mercedes го најави ривалот на BMW X6 Концепт - Mercedes-Benz Coupe SUV *
Mercedes го најави ривалот на BMW X6
На саемот за автомобили во Пекинг, компанијата од Штутгарт ќе го претстави концептот Coupe SUV ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S63 AMG Coupe * Видео кое само потврдува дека S63 AMG Coupe изгледа спектакуларно Новитет - Mercedes-Benz S63 AMG Coupe *
Видео кое само потврдува дека S63 AMG Coupe изгледа спектакуларно
Најпрестижниoт купе модел од Mercedes наскоро ќе ja доживее својата светска премиера на саемот за автомобили во Њујорк, а како загревање за тој настан, на YouTube се појави видео кое го покажува автомобилот од... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SL Следниот Mercedes-Benz SL ќе се базира на нова модуларна платформа Идни модели - Mercedes-Benz SL
Следниот Mercedes-Benz SL ќе се базира на нова модуларна платформа
Новата генерација на Mercedes SL би требало да пристигне на пазарот во 2019-та година, но веќе се познати некои многу важни информации во врска со овој новитет... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S63 AMG Coupe * Mercedes-Benz го претстави S63 AMG Coupе Новитет - Mercedes-Benz S63 AMG Coupe *
Mercedes-Benz го претстави S63 AMG Coupе
Откако минатиот месец беше официјално презентирана купе изведбата од моделот S-Class, во пресрет на премиерата, што ќе се одржи следниот месец во Њујорк, Mercedes го претстави и моделот S63 AMG Coupe, кој на п... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Mercedes – Benz C Class и GLA, претставени во Македонија! Македонија - Mercedes-Benz C-Class
Mercedes – Benz C Class и GLA, претставени во Македонија!
Неколку дена по европската премиера на саемот во Женева, увозникот за Mercedes – Benz во Македонија, МакАутоСтар, ги претстави C Class и GLA и во нашата земја... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Mercedes работи на електрична верзија од S-Class седан? Електрични автомобили - Mercedes-Benz S-Class
Mercedes работи на електрична верзија од S-Class седан?
Откако Mercedes-Benz претстави купе и plug-in хибрид изведба од својот S-Class седан, зошто серијата да не се заокружи и со еден електричен модел... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Mercedes „обработен“ со 24-каратно злато Занимливости - Mercedes-Benz S-Class
Mercedes „обработен“ со 24-каратно злато
Се чини дека швајцарскиот Rinspeed го загуби приматот на производител со најнеобичини модели на саемот за автомобили во Женева. Оваа година титулата (барем според нас), оди кај германската тјунерска компанија ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe Женева 2014: S-Class Coupe - грациозен и префинет автомобил Премиерa - Mercedes-Benz S-Class Coupe
Женева 2014: S-Class Coupe - грациозен и префинет автомобил
Mercedes-Benz очигледно минува низ нова ренесанса кога е во прашање дизајнот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe Новиот S Class Coupe ќе се навалува во кривините како мотоцикл! Новитет - Mercedes-Benz S-Class Coupe
Новиот S Class Coupe ќе се навалува во кривините како мотоцикл!
Еден ден откако протече првата фотографија на интернет, Mercedes – Benz официјално го претстави купето од највисоката класа, кое ќе се навалува во свиоците како мотоцикл, со цел поголема удобност и стабилност... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe Прва фотографија: новиот Mercedes – Benz S Class Coupe! Новитет - Mercedes-Benz S-Class Coupe
Прва фотографија: новиот Mercedes – Benz S Class Coupe!
Купе изведбата на „најдобриот автомобил во светот“, конечно ќе го носи името S Class Coupe, наместо досегашното CL и ќе биде вистински GranTurismo, односно луксузен голтач на километри... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Неофицијални фотографии од новиот Mercedes S600 Новитет - Mercedes-Benz S-Class
Неофицијални фотографии од новиот Mercedes S600
Неколку дена пред почетокот на саемот за автомобили во Детроит, за каде што е предвидена и официјалната премиера на S600, на интернет веќе „протекоа“ фотографии од овој модел... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Новата C-Class на Mercedes ќе се произведува и во Кина Маркет / Бизнис - Mercedes-Benz C-Class
Новата C-Class на Mercedes ќе се произведува и во Кина
Daimler ќе инвестира околу 2 милијарди евра, со намера да ја достигне продажбата на Audi и BMW во премиум сегментот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * Вака ќе изгледа AMG изведбата на новата C-Class Новитет - Mercedes-Benz C63 AMG *
Вака ќе изгледа AMG изведбата на новата C-Class
Откако Германците официјално ги објавија првите фотографии од новата C-Class, на интернет се појавија слики и од изведбата со најспортска опрема ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Официјално претставен новиот C-Class Премиерa - Mercedes-Benz C-Class
Официјално претставен новиот C-Class
Префинет дизајн, одлична аеродинамичност, економични мотори, новата C-Class повторно поставува станадарди во својата класа и најавува ново поглавје во успешната приказна на Mercedes Benz... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo * Пристигнуваат пет примероци од концептот Mercedes AMG Vision Gran Turismo Занимливости - Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo *
Пристигнуваат пет примероци од концептот Mercedes AMG Vision Gran Turismo
Производството ќе и’ биде доверено на надворешена компанија, која ќе искористи пет шасии од моделот SLS AMG GT. Конечниот изглед нема да биде целосно идентичен со концептот чиј дизајн е направен за потребите н... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Еве како Mercedes го замислува својот иден супер автомобил Концепт - Mercedes-Benz
Еве како Mercedes го замислува својот иден супер автомобил
Дали Gran Turismo 6 е добра причина да се купи PlayStation 3 или обратно? Во секој случај, ниту Mercedes не е имун на бранувањата кои во јавноста ги создаваат овие два производи... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Mercedes C-Class (W205) фотографиран без заштитни маски Новитет - Mercedes-Benz C-Class
Mercedes C-Class (W205) фотографиран без заштитни маски
Внатрешноста на новата генерација на моделот Mercedes C-Class (W205) беше претставенa минатиот месец. Премиерата на седанот, кој сега веќе го нарекуваат baby S-Class, ќе се случи во јануари на саемот за автомо... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S65 AMG * Mercedes го претстави S65 AMG Новитет - Mercedes-Benz S65 AMG *
Mercedes го претстави S65 AMG
Mercedes ја претстави AMG изведбата на новата генерација S-Class, која речиси истовремено ќе дебитира на саемите за автомобили во Лос Анџелес и Токио... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Новата C-Class ќе изгледа како смалена S-Class!? Идни модели - Mercedes-Benz C-Class
Новата C-Class ќе изгледа како смалена S-Class!?
Се чини дека во Mercedes одлучиле да преземат некои работи од баварската конкуренција ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz А 45 AMG Edition 1 Mercedes А 45 AMG Edition 1 пристигна во Македонија Македонија - Mercedes-Benz А 45 AMG Edition 1
Mercedes А 45 AMG Edition 1 пристигна во Македонија
Ниту повеќе ниту помалку, туку точно 360 КС поседува Mercedes-Benz А 45 AMG, модел што претставува вистински уникат и е по вкус на сите оние кои сакаат мoќ и врвен дизајн... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C-Class Вака ќе изгледа внатрешноста на новиот Mercedes C-Class Новитет - Mercedes-Benz C-Class
Вака ќе изгледа внатрешноста на новиот Mercedes C-Class
Четвртата генерација на Mercedes C-Class би требало официјалнo да биде претставена на почетокот на следната година во Детроит. Неодамна се појавија слики кои покажуваат како ќе изгледа внатрешноста на овој авт... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Mercedes S-Class пристигна во Македонија Македонија - Mercedes-Benz S Class - 2014
Mercedes S-Class пристигна во Македонија
Најсовршениот автомобил како што уште го нарекуваат во светските медиуми, новата Mercedes S-Class, по прикажувањето на саемот во Франкфурт пред 10-тина дена, пристигна и во Македонија ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Mercedes ја претстави GLA класата Премиерa - Mercedes-Benz GLA
Mercedes ја претстави GLA класата
Mercedes-Benz на Frankfurt Motor Show го презентираше моделот GLA. Првите испораки од овој модел се очекуваат на почетокот од идната година... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Coupe Концептот Mercedes S-Class Coupe го најавува наследникот на CL Концепт - Mercedes-Benz S-Class Coupe
Концептот Mercedes S-Class Coupe го најавува наследникот на CL
CL класата наскоро ќе стане дел од историјата, но доколку Mercedes навистина го пушти во сериско производство концептот кој беше презентиран на Frankfurt Motor Show, најверојатно никој нема да очајува по CL ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class S500 Intelligent drive - автономен автомобил од Mercedes Технологија - Mercedes-Benz S-Class
S500 Intelligent drive - автономен автомобил од Mercedes
Производителот на автомобили од Штутгарт е првиот кој успешно спроведе тест возење на автономен автомобил во урбани и рурални услови, без ниту една интервенција од страна на возачот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes за сега не планира да му парира на MINI Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes за сега не планира да му парира на MINI
Многу производители по примерот на BMW, во изминатите неколку години се обидоа да креираат луксузна конкуренција за Mini. Mercedes, сепак нема намера да се впушти во ваква авантура. Барем за сега... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Mercedes GLA – најмалиот SUV од Штутгарт Новитет - Mercedes-Benz GLA
Mercedes GLA – најмалиот SUV од Штутгарт
Mercedes-Benz го лансираше долго очекуваниот GLA, мини SUV модел базиран на A-Class, кој ќе се нуди со погон на предните и на сите тркала, а ќе биде директен противник на Range Rover Evoque, BMW X1 и Audi Q3... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class Интересна додатна опрема за Mercedes S-Класа Занимливости - Mercedes-Benz S-Class
Интересна додатна опрема за Mercedes S-Класа
Новата генерација на луксузниот седан Mercedes-Benz S-Класа беше презентирана во средината на месец мај, но во таа прилика автомобилот се’ уште го немаше својот последен збор. Во исчекување сме на најлуксузнат... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Coupe SUV * Еве како ќе изгледа компактниот кросовер од Mercedes Идни модели - Mercedes-Benz Coupe SUV *
Еве како ќе изгледа компактниот кросовер од Mercedes
Преку официјалната Facebook страница, Mercedes ги објави првите скици од моделот за кој сите други детали се чуваат во тајност... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes воведе 9-брзински менувач во својата понуда Технологија - Mercedes-Benz
Mercedes воведе 9-брзински менувач во својата понуда
Преку моделот E350 BlueTec во својата понуда Mercedes воведе 9-брзински автоматски менувач кој ќе ja подобри ефикасноста на овој модел со намалување на потрошувачката на гориво до 5,3 l/100 km и емисија на CO2... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S-Class - old Mercedes Pullman S класа ќе има шест седишта Идни модели - Mercedes-Benz S-Class - old
Mercedes Pullman S класа ќе има шест седишта
Наместо Maybach, кој повторно замина во историјата, на клиентите со подлабок џеб, Mercedes има намера да им го понуди Pullman - изведба на новата S Класа која треба директно да му конкурира на Rolls Royce Phan... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SLC AMG Вака би требало да изгледа Mercedes SLC AMG Идни модели - Mercedes-Benz SLC AMG
Вака би требало да изгледа Mercedes SLC AMG
Во неколку наврати до сега беше споменуван „помладиот и помал брат“ на моделот SLS AMG, а последниот пат и Mercedes објави неколку фотографии од прототипот на овој автомобил, за чиј развој и производство, ќе б... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Французите одбиле на регистрираат неколку модели на Mercedes Безбедност - Mercedes-Benz
Французите одбиле на регистрираат неколку модели на Mercedes
Конфликтот меѓу Daimler AG и ЕУ би можел дополнително да се продлабочи откако Франција одби да регистрира неколку модели на Mercedes... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S63 AMG Coupe * 2014 Mercedes-Benz S63 AMG прикажан на видео Новитет - Mercedes-Benz S63 AMG Coupe *
2014 Mercedes-Benz S63 AMG прикажан на видео
По промоцијата на стандардниот Mercedes-Benz S-Class минатиот месец, во автомобилскиот свет со нетрпение се очекуваат следните неколку поглавја од спектарот на брендот, особено промоцијата на моделот S63 AMG ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Citan Mercedes-Benz Citan пристигна во Македонија Македонија - Mercedes-Benz Citan
Mercedes-Benz Citan пристигна во Македонија
Го нарекуваат „Нов херој во градот“ и вистинско решение за сите бизнисмени, претприемачи и сите оние чие деноноќие е исполнето со разни предизвици и случки, каде работното и слободното време постојано се испре... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Некои од поубавите Mercedes-и низ историјата Историјат - Mercedes-Benz
Некои од поубавите Mercedes-и низ историјата
... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes ја призна својата грешка за AMG Е Class Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Mercedes ја призна својата грешка за AMG Е Class
Продукт-менаџер на Mercedes, неодамна призна дека во овој случај компанијата направила грешка и дека на Е Класата навистина и недостасува АМG варијанта... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz со нов систем за спасување на жртвите од сообраќајни незгоди Безбедност - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz со нов систем за спасување на жртвите од сообраќајни незгоди
Системот ја посочува локацијата на главните хидраулични линии, воздушните перничиња и на електричните кабли, како и други важни податоци за возилото преку примена на QR кодовите... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Редизајнираниот E-Class пристигна во Македонија Македонија - Mercedes-Benz E-Class - old
Редизајнираниот E-Class пристигна во Македонија
Редизајнираниот Mercedes E-Class веќе може да се најде во понудата на Мак АутоСтар, а овој автомобил е еден вид навестување за тоа што се’ може да се очекува од обновената S-class... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Пристигна новата Ѕ класа од Mercedes Премиерa - Mercedes-Benz S Class - 2014
Пристигна новата Ѕ класа од Mercedes
Развојот на новата S-Класа беше најмногу поттикнат од ликвидацијата на Maybach минатата година. Daimler на некој начин мораше да ja подигне S-Класата на скалило погоре, па така новиот автомобил изгледа многу п... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Citan Mercedes ги санира штетите по слабите резултати на Citan на тестот за безбедност Безбедност - Mercedes-Benz Citan
Mercedes ги санира штетите по слабите резултати на Citan на тестот за безбедност
Вонредно ќе бидат сервисирани дури 10.000 автомобили, кај кои ќе се менуваат воздушните перничиња... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Нови слики од 2014 Mercedes S-Class Новитет - Mercedes-Benz S Class - 2014
Нови слики од 2014 Mercedes S-Class
Сликата од 2014 Mercedes S-Class која ја објавивме минатата недела најверојатно потекнува од оваа брошура на германски јазик која во целост е посветена на новиот седан ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Објавена првата официјална фотографија од 2014 Mercedes-Benz S-Class Новитет - Mercedes-Benz S Class - 2014
Објавена првата официјална фотографија од 2014 Mercedes-Benz S-Class
Неодамна во Франција се појави првата официјална слика од надворешниот дизајн на големиот луксузен седан... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Новиот луксузен Мercedes - Benz CL65 AMG Новитет - Mercedes-Benz
Новиот луксузен Мercedes - Benz CL65 AMG
Ви го претставуваме најексклузивниот модел зад кадифените завеси на германскиот производител... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Citan Mercedes Citan доби катастрофални 3 ѕвезди на EuroNCAP!!! Безбедност - Mercedes-Benz Citan
Mercedes Citan доби катастрофални 3 ѕвезди на EuroNCAP!!!
Соработката со Renault кај Mercedes – Benz требаше да роди нови модели и повеќе профит, но како страничен ефект на тоа е и вградувањето на истите мотори од Dacia во А-Class, а сега и катастрофални три ѕвездичк... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLA Како ви се допаѓа новиот компактен кросовер на Mercedes? Концепт - Mercedes-Benz GLA
Како ви се допаѓа новиот компактен кросовер на Mercedes?
Ако вниманието што го доби на саемот за автомобили во Шангај е релевантен показател за побарувачката на пазарот, тогаш може да се каже дека Mercedes Benz има нов ас во ракавот кој доаѓа во форма на концептот ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Mercedes CLA пристигна, почетна цена 28.970 евра! Македонија - Mercedes-Benz CLA
Mercedes CLA пристигна, почетна цена 28.970 евра!
Мак Ауто Стар и официјално го претстави новиот купе-седан од компактната класа, CLA, кој на нашиот пазар ќе чини од 28.970 евра за 1,6 бензинецот со 122 КС, па нагоре. И да, изгледа уште пожешко во живо!... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Mercedes CLA 45 AMG – супер седан со 360 КС! Новитет - Mercedes-Benz CLA
Mercedes CLA 45 AMG – супер седан со 360 КС!
Ајмо првите слики од секси седан изведбата на новата A Class, со 360 КС под хаубата, погон на сите тркала и забрзување до стотка за само 4,6 секунди!... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz S Class - 2014 Првите фотографии од новата S Class! Новитет - Mercedes-Benz S Class - 2014
Првите фотографии од новата S Class!
Многу брзо по објавувањето на официјалните фотографии од ентериерот, излегоа и првите протечени фотографии од надворешноста на новата S Class на Mercedes. Ние ги имаме и едните и другите... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува ултра малечок автомобил! Идни модели - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува ултра малечок автомобил!
Ќе биде помал од A Class и ќе конкурира на Mini и Citroen DS3, како и на новите модели со погон на предните тркала на BMW... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes подготвува мал „теренец“ Новитет - Mercedes-Benz
Mercedes подготвува мал „теренец“
Претставници на Mercedes неодамна објавија дека автомобилскиот гигант сериозно размислува за развој и производство на нов автомобил кој би бил член на А класата... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A45 AMG Поклонете се пред A45 AMG – звук од неверојатниот турбо со 360 КС Занимливости - Mercedes-Benz A45 AMG
Поклонете се пред A45 AMG – звук од неверојатниот турбо со 360 КС
Станува збор за сосема краток клип, кој сепак дава одлична претстава за звукот што го креира моќниот мотор под хаубата на овој убавец... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Mercedes CLA пристигна во Македонија! Македонија - Mercedes-Benz CLA
Mercedes CLA пристигна во Македонија!
Атрактивната купе-седан верзија на А класата, пристигна и во Македонија, веднаш по европската премиера во Женева... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz G-Class Mercedes G63 AMG 6x6 има погон на шест тркала! Новитет - Mercedes-Benz G-Class
Mercedes G63 AMG 6x6 има погон на шест тркала!
Погон на сите четири веќе е надвор од мода - G63 AMG 6x6 ќе има погон на шест! И да, ќе може да се вози на пат и да се купи од салон, по цена од 450.000 евра... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz SL Brabus 800 Roadster – чудовиште со 800 КС! Новитет - Mercedes-Benz SL
Brabus 800 Roadster – чудовиште со 800 КС!
Ова за Brabus веќе и не е неочекувано – базирана на SL65 AMG, новата Roadster изведба има 800 КС и катаклизмични 1.420 Nm вртежен момент!... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Новиот „Умри машки“ – 132 уништени автомобили! Занимливости - Mercedes-Benz
Новиот „Умри машки“ – 132 уништени автомобили!
Се чини дека во актот „умирање машки“, често се замислува некој автомобил како се превртува... За тие потреби, во новиот дел на серијалот, уништени се 132 автомобили, додека 518 треба детално да се поправат. В... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz A45 AMG Mercedes A45 AMG – 360 КС и 4,6 секунди до стотка! Новитет - Mercedes-Benz A45 AMG
Mercedes A45 AMG – 360 КС и 4,6 секунди до стотка!
Mercedes – Benz тукушто ја покачи играта во сегментот на спортски компакти. Новата AMG верзија на A Class ќе има 360 КС под хаубата и ќе биде најсилниот компакт досега!... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz C63 AMG * C63 AMG сега има 507 КС Новитет - Mercedes-Benz C63 AMG *
C63 AMG сега има 507 КС
Константните подобрувања на спортското купе од средната класа на Mercedes преминаа 500 КС... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Убиецот на 911 Carrera – Mercedes SLC AMG Идни модели - Mercedes-Benz
Убиецот на 911 Carrera – Mercedes SLC AMG
Успехот на SLS AMG, ги натера одговорните во Mercedes да лансираат нов модел, кој директно ќе конкурира на Porsche 911 Carrera и ќе има стартна цена од околу 90.000 евра... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA Жешко – Кејт Аптон го пере новиот CLA Занимливости - Mercedes-Benz CLA
Жешко – Кејт Аптон го пере новиот CLA
Сите производители на автомобили жестоко се припремаат за рекламите на Super Bowl, односно финалето во Американски фудбал, кои предизвикуваат подеднаков интерес како и натпреварот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Отсега и со погон на сите четири – Mercedes E63 AMG Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
Отсега и со погон на сите четири – Mercedes E63 AMG
Без грижи, погонот на сите четири веројатно ќе се нуди како опција, па вистинските љубители и натаму ќе можат да се радуваат на запалените задни гуми со помош на 550-те КС... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz  Здраво, јас сум Golf. Mercedes Golf! Занимливости - Mercedes-Benz
Здраво, јас сум Golf. Mercedes Golf!
Направен од дизајнерот Еберхард Шулц, кој бил заслужен за многу луди концепти на Mercedes во 80-тите години од минатиот век, овој Mercedes Golf е опремен со 2,6 литарски V6 мотор... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class Coupe 2009 Освежување за E Class Coupe и Cabrio Новитет - Mercedes-Benz E-Class Coupe 2009
Освежување за E Class Coupe и Cabrio
По стапките на седан и караван моделите, Mercedes ги освежи и купето и кабриолетот... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLA А Class купе со четири врати, алијас Mercedes CLA Новитет - Mercedes-Benz CLA
А Class купе со четири врати, алијас Mercedes CLA
Лудилото наречено купеа со четири врати се симнува во најниската класа во Mercedes – Benz, сега базирано на новата A Class ... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Mercedes-Benz повлекува 5.800 возила Безбедност - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz повлекува 5.800 возила
Поради опасност од пожар на најлошото можно место – филтерот за гориво... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old “Протекоа” фотографии од освежената E-Class Новитет - Mercedes-Benz E-Class - old
“Протекоа” фотографии од освежената E-Class
А главните промени се во предниот дел – дводелните фарови сега се “слеани” во едно... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLE SUV Папата Бенедикт XVI ќе се вози во Mercedes-Benz M-Class Занимливости - Mercedes-Benz GLE SUV
Папата Бенедикт XVI ќе се вози во Mercedes-Benz M-Class
Популарниот “Popemobile” може да биде исклучиво Mercedes-Benz SUV... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz CLS-Class Mercedes-Benz и VW повлекуваат возила Безбедност - Mercedes-Benz CLS-Class
Mercedes-Benz и VW повлекуваат возила
23 CLS550 ќе бидат повлечени, како и 2.500 примероци од популарната “Буба”... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz E-Class - old Ова е првото teaser видео за освежената E-Class Идни модели - Mercedes-Benz E-Class - old
Ова е првото teaser видео за освежената E-Class
Во истото е прикажан новиот дизајн на предните светла, кои изгледаат одлично... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz Ова е Mercedes-Benz Ener-G-Force - само концепт Концепт - Mercedes-Benz
Ова е Mercedes-Benz Ener-G-Force - само концепт
Мислата-водилка за овој проект е “Полициско патролно возило во 2025-та година”, и нема да има сериско производство... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz GLK-Class Новата GLK-Class на Mercedes-Benz достапна и во Македонија Македонија - Mercedes-Benz GLK-Class
Новата GLK-Class на Mercedes-Benz достапна и во Македонија
Освежена надворешност, напредна технологија и ефикасни мотори се главните синоними за новиот Германец... Повеќе
 
 
Mercedes-Benz А45 AMG Mercedes-Benz A45 AMG ќе има сличен менувач како SLS Идни модели - Mercedes-Benz А45 AMG
Mercedes-Benz A45 AMG ќе има сличен менувач како SLS
A 2.0-литарскиот мотор со турбо ќе продуцира 354 КС... Повеќе