дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Mazda
   
Женева 2009 – Mazda

Се на штандот на Mazda беше во врска со новата тројка. Беа претставени ултра спортската и еколошката верзија со Stop&Start систем на супер успешниот компакт....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 2 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Mazda  Од Mazda најавуваат 30% поекономичен бензински мотор Технологија - Mazda
Од Mazda најавуваат 30% поекономичен бензински мотор
Во наредниве неколку недели, ќе претстават технолошко откритие... Повеќе
 
 
Mazda  Први најавни фотографии за Mazda CX-8 Новитет - Mazda
Први најавни фотографии за Mazda CX-8
Помладиот брат на моделот CX-9 ќе има три реда седишта... Повеќе
 
 
Mazda CX-3 Mazda на две тркала: Кога ти се брза, а имаш многу среќа (видео) Занимливости - Mazda CX-3
Mazda на две тркала: Кога ти се брза, а имаш многу среќа (видео)
Несекојдневна сцена во центарот на Хонг Конг... Повеќе
 
 
Mazda  Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз Маркет / Бизнис - Mazda
Mazda го пропушта саемот на автомобили во Париз
Не можат да се пробијат до купувачите покрај француските автомобилски произведувачи... Повеќе
 
 
Mazda 6 Да ја погледенеме одблизу обновената Mazda 6 Новитет - Mazda 6
Да ја погледенеме одблизу обновената Mazda 6
Mazda ни претстави обновена 6-ка, па да видиме што точно е обновено... Повеќе
 
 
Mazda RX-7 * Mazda ќе го претстави RX-9 во 2020 година Новитет - Mazda RX-7 *
Mazda ќе го претстави RX-9 во 2020 година
Еден од најпопуларните спортски автомобили, Mazda RX-7, најверојатно ќе добие наследник во 2020 во RX-9, модел кој повторно ќе има Wankel мотор... Повеќе
 
 
Mazda  Шпиунски фотографии од новата Mazda CX-4 Новитет - Mazda
Шпиунски фотографии од новата Mazda CX-4
Прдвижувана од 2.0 со 155 коњски сили и 2,5 со 185 коњски сили... Повеќе
 
 
Mazda  Mazda MX-5 RF пристигна во Њујорк Премиерa - Mazda
Mazda MX-5 RF пристигна во Њујорк
Mazda MX-5 RF ќе биде една од ѕвездите на саемот за автомобили во Њујорк... Повеќе
 
 
Mazda CX-9 - 2015 Нов Mazda CX-9 - SUV модел недостапен за европските пазари Новитет - Mazda CX-9 - 2015
Нов Mazda CX-9 - SUV модел недостапен за европските пазари
На саемот за автомобили во Лос Анџелес, Mazda ја претстави новата генерација од својот најголем SUV, моделот CX-9, кој за жал, најверојатно нема да биде достапен на европските пазари... Повеќе
 
 
Mazda CX-9 - 2015 Еве како изгледа новата Mazda CX-9 Новитет - Mazda CX-9 - 2015
Еве како изгледа новата Mazda CX-9
Во последно време на Mazda и' тргна од рака да пласира ценовно пристапни автомобили со добар изглед и солидни возни карактеристики... Повеќе
 
 
Mazda Mazda RX модел ќе биде лансиран во 2017-та година Идни модели - Mazda
Mazda RX модел ќе биде лансиран во 2017-та година
Во последно време постојано се зборуваше за можна ревитализација на линијата Mazda RX, односно за доаѓањето на нов модел со ротирачки, Wankel мотор. Најновиот чекор во оваа насока беше неодамнешната премиера н... Повеќе
 
 
Mazda CX-9 - 2015 Mazda го најави новиот CX-9 Идни модели - Mazda CX-9 - 2015
Mazda го најави новиот CX-9
Mazda објави скица, како официјална најава на новата генерација од моделот CX-9, која премиерно ќе биде претставена кон крајот на месецов, на саемот за автомобили во Лос Анџелес ... Повеќе
 
 
Mazda MX-5 Mazda промовираше Speedster и Spyder изведби на MX-5 Miata Концепт - Mazda MX-5
Mazda промовираше Speedster и Spyder изведби на MX-5 Miata
Кој вели дека Porsche има монопол врз Speedster и Spyder модели? Mazda само што претстави вакви верзии за моделот MX-5 Miata 2016... Повеќе
 
 
Mazda Претставен концептот Mazda RX-Vision Концепт - Mazda
Претставен концептот Mazda RX-Vision
Mazda не се откажува од развојот на Wankel агрегатите, па ваквата технологија набрзо би можела повторно да се појави на пазарот... Повеќе
 
 
Mazda RX-7 * Mazda продолжува да работи на Wankel моторот Мотори - Mazda RX-7 *
Mazda продолжува да работи на Wankel моторот
Кај Mazda се' уште постои амбицијата одново да се заживее ротациониот мотор... Повеќе
 
 
Mazda CX-7 Франкфурт 2015: Koeru најавува нов SUV од Mazda Новитет - Mazda CX-7
Франкфурт 2015: Koeru најавува нов SUV од Mazda
Во Франкфурт, на штандот на Mazda главен беше новиот концепт Koeru. Но, нека не ве лаже тоа што е концепт – ова е автомобил кој е многу близу до производство и кој најавува нов SUV... Повеќе
 
 
Mazda Прва официјална фотографија од Mazda BT-50 Новитет - Mazda
Прва официјална фотографија од Mazda BT-50
Откако ги запознавме новите Mitsubishi L200, Toyota Hilux и Ford Ranger, сега пред нас ја имаме и првата официјална фотографија од камионетот на Mazda, BT-50... Повеќе
 
 
Mazda CX-3 Новата Mazda CX-3 веќе се вози низ Скопје Македонија - Mazda CX-3
Новата Mazda CX-3 веќе се вози низ Скопје
Изведбата со бензински мотор со 120 КС е достапна по цена од 17.980 евра ... Повеќе
 
 
Mazda MX-5 Mitsuoka Roadster: MX-5 кој мисли дека е Morgan Занимливости - Mazda MX-5
Mitsuoka Roadster: MX-5 кој мисли дека е Morgan
Автомобилот што го гледате на сликите е Mitsuoka Roadster кој претставува микс од моделите Mazda MX-5, Morgan и Jaguar Mk II, a ќе биде достапен и на британскиот пазар... Повеќе
 
 
Mazda MX-5 Mazda MX-5 во совршен баланс Занимливости - Mazda MX-5
Mazda MX-5 во совршен баланс
Искусните возачи знаат дека добриот баланс на тежината на автомобилот е „алфа и омега“ за безбедно и возбудливо спортско возење... Повеќе
 
 
Mazda CX-5 Mazda ја најави женевската премиера на моделите CX-5 и Mazda6 Новитет - Mazda CX-5
Mazda ја најави женевската премиера на моделите CX-5 и Mazda6
Јапонскиот производител најави дека следната пролет на саемот за автомобили во Женева ќе ги претстави европските изведби на неодамна освежените модели CX-5 и Mazda6... Повеќе
 
 
Mazda MX-5 Mazda Miata со 1.200 КС Мотори - Mazda MX-5
Mazda Miata со 1.200 КС
Досега се имаме уверено дека во минијатурната Mazda MX-5 Miata може да се вградат многу големи мотори, но кралот на дрифтингот од Нов Зеланд, „Лудиот Мајк“ Видет отиде „таму каде што претходно не бил никој дру... Повеќе
 
 
Mazda 2 Официјално претставена Mazda2 Sedan Новитет - Mazda 2
Официјално претставена Mazda2 Sedan
На меѓународниот автосаем во Тајланд (Thailand International Motor Expo) беше претставена седан изведбата на моделот Mazda2... Повеќе
 
 
Mazda 2 Објавени официјални фотографии од моделот Mazda2 седан Новитет - Mazda 2
Објавени официјални фотографии од моделот Mazda2 седан
Овој автомобил ќе ја доживее својата премиера на саемот за автомобили во Тајланд кој ќе започне на 28 ноември. Иако до шоуто остануваат уште неколку денови, сепак јапонскиот производител веќе објави некои дета... Повеќе
 
 
Mazda Деби на Mazda CX-3 Новитет - Mazda
Деби на Mazda CX-3
Уште летоска Mazda најави дека во ноември ќе го претстави новиот модел CX-3 и сега го исполни ветеното... Повеќе
 
 
Mazda 6 Чудовиште од Mazda - 6 Coupe Идни модели - Mazda 6
Чудовиште од Mazda - 6 Coupe
Според последните информации на лимузинската и караванската изведба ќе се придружи уште една верзија на Mazda 6... Повеќе
 
 
Mazda Новата Mazda CX-3 пристигнува во ноември Новитет - Mazda
Новата Mazda CX-3 пристигнува во ноември
Помалку неочекувано, од Mazda пристигнува една од позначајните вести за оваа сезона... Повеќе
 
 
Mazda 2 Новата Mazda2. Мал автомобил кој ги задоволува секојдневните потреби Новитет - Mazda 2
Новата Mazda2. Мал автомобил кој ги задоволува секојдневните потреби
Иако сите го очекувавме автомобилот да се појави на саемот во Париз, очекувањата не беа исполнети... Повеќе
 
 
Mazda Концептот за Mazda RX-9 пристигнува во 2017-та? Идни модели - Mazda
Концептот за Mazda RX-9 пристигнува во 2017-та?
Концептот би требало да го носи називот RX-9, исто како и неговата очекувана сериска изведба што на пазарот би требало да се појави во 2020-та година... Повеќе
 
 
Mazda Официјално откриена новата Mazda MX-5 Новитет - Mazda
Официјално откриена новата Mazda MX-5
По 25 години постоење ни пристигнува нова, четврта генерација на легендарниот MX-5... Повеќе
 
 
Mazda Mazda подготвува дизел - електричен хибрид Хибриди - Mazda
Mazda подготвува дизел - електричен хибрид
Се појавија информации според кои експертите од Mazda го подготвуваат овој погонски склоп за 2016-та година ... Повеќе
 
 
Mazda 2 Дали новата Mazda 2 е на нивото на вашите очекувања? Новитет - Mazda 2
Дали новата Mazda 2 е на нивото на вашите очекувања?
Mazda ги објави првите фотографии од новата генерација на моделот 2, кој на јапонскиот пазар го носи називот Demio... Повеќе
 
 
Mazda 2 Ентериерот на новата Mazda2 откриен на видео Новитет - Mazda 2
Ентериерот на новата Mazda2 откриен на видео
Новата генерација на јапонскиот хечбек е со поголеми димензии, а интересно е дека ќе биде понуден и нов турбо дизел 1.5 Skyactiv-D агрегат... Повеќе
 
 
Mazda 2 Mazda претстави нов турбо дизел агрегат Мотори - Mazda 2
Mazda претстави нов турбо дизел агрегат
Изгледот на третата генерација од моделот Mazda2 се' уште не е познат, но затоа компанијата од Хирошима ја открива техниката интегрирана во овој автомобил. Имено, неодамна беше промовиран сосема нов мотор од с... Повеќе
 
 
Mazda 3 Тест – Mazda 3 Тест - Mazda 3
Тест – Mazda 3
SkyActiv. Возење со помош на небото. Или воздухот. Како и да е, Mazda, веројатно како осамен каубој, ќе остане верна на атмосферата за своите бензински мотори и ќе одолее на вградувањето на турбо полначи и ќе ... Повеќе
 
 
Mazda CX-9 - 2015 Следната Mazda CX-9 ќе има четири-цилиндричен турбо мотор? Идни модели - Mazda CX-9 - 2015
Следната Mazda CX-9 ќе има четири-цилиндричен турбо мотор?
Во моментов Mazda се соочува со полни раце работа. Имено, покрај лансирањето на новите модели Mazda6 и Mazda3, исто така и новата Mazda2 е зад аголот... Повеќе
 
 
Mazda MX-5 Објавен потенцијалниот дизајн на новата Mazda MX-5 Идни модели - Mazda MX-5
Објавен потенцијалниот дизајн на новата Mazda MX-5
25 години по премиерата на првата Mazda MX-5 (позната како Miata), претставена на саемот за автомобили во Чикаго, бројните фанови ширум светот со нетрпение ја очекуваат, новата четврта генерација од својот оми... Повеќе
 
 
Mazda Сопствениците на Mazda ќе мора да посетат сервис поради минорен проблем Безбедност - Mazda
Сопствениците на Mazda ќе мора да посетат сервис поради минорен проблем
Проблемот со централниот компјутер се манифестира со потешкотии при забрзување ... Повеќе
 
 
Mazda 3 Mazda 3, Audi A3 и BMW Серија 4 се финалисти во изборот за светски автомобил на годината Награди - Mazda 3
Mazda 3, Audi A3 и BMW Серија 4 се финалисти во изборот за светски автомобил на годината
За нешто повеќе од еден месец, поточно на 17-ти април, на саемот за автомобили во Њујорк ќе биде прогласен светскиот автомобил на годината... Повеќе
 
 
Mazda 2 Женева 2014: Hazumi е новата Mazda 2! Новитет - Mazda 2
Женева 2014: Hazumi е новата Mazda 2!
Концептот Hazumi, со кој Mazda се претстави во Женева, е всушност најава за сериската 2-ка, која наскоро треба да пристигне на пазарите низ Европа... Повеќе
 
 
Mazda 2 Новата Mazda2 ќе биде „мала секси ѕверка“ Концепт - Mazda 2
Новата Mazda2 ќе биде „мала секси ѕверка“
Иако атрактивниот дизајн не е најважната карактеристика кај еден автомобил, мора да се признае дека овој концепт ги освои нашите симпатии ... Повеќе
 
 
Mazda RX-7 * Новата Mazda RX-7 пристигнува најдоцна до 2016-та!? Идни модели - Mazda RX-7 *
Новата Mazda RX-7 пристигнува најдоцна до 2016-та!?
Гласините за враќање на моделот RX-7 циркулираат со години, а при секоја последна шпекулација се додаат и нови детали за овој автомобил кој засега се' уште не е официјално потврден ... Повеќе
 
 
Mazda Mazda RX-7 се враќа во 2016-та Идни модели - Mazda
Mazda RX-7 се враќа во 2016-та
Според најновите информации, во 2016-та Mazda би требало на пазарот да го врати моделот RX-7, односно да понуди наследник на легендарниот спортски автомобил произведуван помеѓу 1978 и 2002 година ... Повеќе
 
 
Mazda Mazda: наредната генерација на SkyActiv мотори ќе биде за 20% поекономична Мотори - Mazda
Mazda: наредната генерација на SkyActiv мотори ќе биде за 20% поекономична
Mazda е едeн од ретките производители на автомобили кои не го прифатија трендот на хибридни модели, па така оваа компанија сега се стреми кон подобрување на своите конвенционални агрегати преку програмата SkyA... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Mazda3 на природен гас Хибриди - Mazda 3 old
Mazda3 на природен гас
Природниот гас станува се’ поважен и популарен извор на енергија, па така Mazda реши да се приклучи кон низата на производители кои го користат како гориво за своите автомобили... Повеќе
 
 
Mazda 3 MPS Новата Mazda3 MPS ќе има погон на четири тркала?! Идни модели - Mazda 3 MPS
Новата Mazda3 MPS ќе има погон на четири тркала?!
Последните извештаи велат дека новата Mazda3 MPS ќе има погон на сите четири тркала, со цел да се подобрат возните карактеристики и да се зголеми атрактивноста во однос на конкуренцијата ... Повеќе
 
 
Mazda Mazda CX-3 ќе биде конкурент на Nissan Juke Идни модели - Mazda
Mazda CX-3 ќе биде конкурент на Nissan Juke
Следните 15 месеци во Mazda претстои напорна работа. До 2015-та Јапонците планираат да ланситраат пет нови SkyActiv модели, а највеќе се очекуваа од CX-3, конкурентот на Nissan Juke... Повеќе
 
 
Mazda Инженерите во Mazda посакуваат погон на задните тркала Идни модели - Mazda
Инженерите во Mazda посакуваат погон на задните тркала
Инсајдерски извори известуваат дека голем број на експерти и дел од раководството на Mazda се залагаaт за развој на неколку модели со погон на задните тркала. Според информациите, експертите веруваат дека тако... Повеќе
 
 
Mazda За време на тест, Top Gear го запали концептот Mazda Furai Занимливости - Mazda
За време на тест, Top Gear го запали концептот Mazda Furai
Top Gear е познат по тестирање на „нетрадиционални“ автомобили. Овој пат, тестот не мина како што се очекуваше. Од за сега необјаснети причини, моделот Mazda Furai заврши во пламен, а фотографиjaта која го пок... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Проверете: Онлајн конфигуратор за Mazda3 2014 Маркет / Бизнис - Mazda 3 old
Проверете: Онлајн конфигуратор за Mazda3 2014
Моделот Mazda3 2014 веројатно ќе биде присутен на многу шопинг листи, благодарение на својот впечатливо добар изглед, чистиот дизајн на внатрешноста, економичноста и возачкиот карактер... Повеќе
 
 
Mazda Mazda не сака електрични и хибридни автомобили Хибриди - Mazda
Mazda не сака електрични и хибридни автомобили
Електричните и хибридните автомобили се нов хит меѓу производителите, но очигледно не ги сакаат сите во иста мерка ... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Новата Mazda 3 MPS без турбо полнач!? Новитет - Mazda 3 old
Новата Mazda 3 MPS без турбо полнач!?
Уште со лансирањето на Skyactive технологијата, Mazda се насочи кон поинакви патишта за разлика од својата конкуренција, но доколку се остварат најновите интернет гласини, тогаш ќе испадне дека на „екипата“ во... Повеќе
 
 
Mazda 3 Официјални фотографии од седан изведбата на новата Mazda 3 Новитет - Mazda 3
Официјални фотографии од седан изведбата на новата Mazda 3
Станува збор за фотографии кои протекоа на интернет, пред официјално да бидат објавени од страна на производителот... Повеќе
 
 
Mazda 3 Вака ќе изгледа седан изведбата на новата Mazda 3 Идни модели - Mazda 3
Вака ќе изгледа седан изведбата на новата Mazda 3
Третата генерација на Mazda 3 ќе биде достапна како хечбек и седан. Откако го дознавме изгледот на хечбек верзијата, на интернет се појави и првата фотографија на седан изведбата ... Повеќе
 
 
Mazda 3 Официјално претставена новата Mazda 3 Новитет - Mazda 3
Официјално претставена новата Mazda 3
Mazda конечно ja претстави новата генерација од моделот Mazda 3. Јапонскиот производител верува дека овој автомобил со својот спортски дизајн, богата опрема, висок квалитет на производство и економичност, ќе б... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Вака ќе изгледа новата Mazda 3 Новитет - Mazda 3 old
Вака ќе изгледа новата Mazda 3
Неодамна се појави првата фотографија на новата генерација Mazda3 и тоа без маски! Новата Mazda3 ќе се продава како модел за 2014-та година, а премиерата на јапонскиот хечбек, е закажана за оваа недела во Лон... Повеќе
 
 
Mazda 3 old „Протече“ фотографија од новата Mazda 3 Новитет - Mazda 3 old
„Протече“ фотографија од новата Mazda 3
Неодамна почнаа да кружат информации дека во финансискиот извештај на една американска банка била вметната фотографија од новата генерација Mazda 3... Повеќе
 
 
Mazda Прв пат по пет години Mazdа ги објави резултатите од продажбата Маркет / Бизнис - Mazda
Прв пат по пет години Mazdа ги објави резултатите од продажбата
Американскиот пазар и натаму најголем проблем за јапонскиот производител... Повеќе
 
 
Mazda 6 Новата Mazda 6 ќе добие и купе верзија!? Идни модели - Mazda 6
Новата Mazda 6 ќе добие и купе верзија!?
На фотографијата е само рендер приказ. Како и да е, изгледа одлично... Повеќе
 
 
Mazda 3 “Протекоа” првите фотографии од новата Mazda 3 Идни модели - Mazda 3
“Протекоа” првите фотографии од новата Mazda 3
На прв поглед, изгледа како комбинација од новата 6-ка и CX-5. Изгледа одлично... Повеќе
 
 
Mazda 6 Adventure 4x4 Караван верзијата на новата Mazda6 со деби во Париз Новитет - Mazda 6 Adventure 4x4
Караван верзијата на новата Mazda6 со деби во Париз
Од кој и да е аспект, овој караван изгледа атрактивно... Повеќе
 
 
Mazda 6 Новата Mazda 6 претставена за Рускиот пазар Новитет - Mazda 6
Новата Mazda 6 претставена за Рускиот пазар
Русите ќе можат да бираат помеѓу 2.0-литарски и 2.5-литарски мотори... Повеќе
 
 
Mazda Mazda планира намалување на тежината на сите модели Технологија - Mazda
Mazda планира намалување на тежината на сите модели
Тоа се вика вистинска автомобилска диета – намалување на тежината и до 100 kg... Повеќе
 
 
Mazda 6 Претставена новата Mazda 6 караван Новитет - Mazda 6
Претставена новата Mazda 6 караван
За разлика од актуелниот модел, кој се продава и како хечбек, новата 6-ка на Mazda ќе се продава само во седан и караван изведба... Повеќе
 
 
Mazda 6 Официјално: Ова е новата Mazda6 Идни модели - Mazda 6
Официјално: Ова е новата Mazda6
Вака ќе изгледа новата Mazda6, а официјалната презентација ќе се случи на саемот во Москва, идниот месец... Повеќе
 
 
Mazda RX-8 Mazda престана да ги произведува Wankel моторите Занимливости - Mazda RX-8
Mazda престана да ги произведува Wankel моторите
По 50 години, ротациониот мотор на Mazda заминува во историјата... Повеќе
 
 
Mazda RX-8 Mazda го користи Wankel ротирачкиот мотор од 1960-та Занимливости - Mazda RX-8
Mazda го користи Wankel ротирачкиот мотор од 1960-та
Во наредните 50 години, Mazda само го унапредуваше и усовршуваше... Повеќе
 
 
Mazda 6 - old Новата Mazda 6 подготвена за салонот во Париз Саеми - Mazda 6 - old
Новата Mazda 6 подготвена за салонот во Париз
Дебитираше во Њу Јорк, но вистинската промоција ќе биде во Париз... Повеќе
 
 
Mazda Mazda Takeri – најава за идната Mazda 6 Концепт - Mazda
Mazda Takeri – најава за идната Mazda 6
Динамичен, удобен, економичен, плус визуелно привлечен автомобил... Повеќе
 
 
Mazda Концептот Takeri како најава за новата Mazda 6 Концепт - Mazda
Концептот Takeri како најава за новата Mazda 6
На саемот во Токио, Mazda ќе го претстави концептот Takeri, кој е всушност најава за новата шестка, која на пазарот треба да пристигне кон крајот на наредната година... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Признание за Mazda за системот за надзор на мртвиот агол Награди - Mazda 3 old
Признание за Mazda за системот за надзор на мртвиот агол
Системот за надзор на задниот мртов агол (RVM – Rear Vehicle Monitoring) на Mazda3 следниот месец во рамките на автосаемот во Франкфурт ќе го прими признанието Euro NCAP Advanced. ... Повеќе
 
 
Mazda CX-5 го покажува новиот дизајнерски правец на Mazda Новитет - Mazda
CX-5 го покажува новиот дизајнерски правец на Mazda
Jапонскиот производител константно напредува и го менува својот дизајнерски израз. ... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Мазда повлекува речиси 500.000 возила Маркет / Бизнис - Mazda 3 old
Мазда повлекува речиси 500.000 возила
Перфекционизмот на јапонците... Повеќе
 
 
Mazda Mazda освои уште едно признание за Skyactiv технологијата Технологија - Mazda
Mazda освои уште едно признание за Skyactiv технологијата
Развојот на штедливи и еколошки настроени и еколошки настроени технологии на Mazda повторно е надграден... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Видео: Mazda3 (2012)	Новитет - Mazda 3 old
Видео: Mazda3 (2012)
Mazda на автосаемите во Торонто и Њујорк, ја претстави модернизираната серија 3. Покрај дизајнерските промени, кои се минимални, јапонските инженери направиле неколку промени на техниката. ... Повеќе
 
 
Mazda Mazda повлекува автомобили во сервис поради пајак? Маркет / Бизнис - Mazda
Mazda повлекува автомобили во сервис поради пајак?
Mazda мораше да повлече неколку илјади автомобили во сервис поради пајак кој влегува во резервоарот?!... Повеќе
 
 
Mazda Mazda новитети Концепт - Mazda
Mazda новитети
На овогодинашниот саем на автомобили во Женева, Mazda премиерно го претставува Minagi, новото концепт возило, компактен кросовер кој ја најавува новата генерација на модели на Mazda обликувани потполно со нов ... Повеќе
 
 
Mazda Mazda наскоро тргнува со изнајмување на електрични автомобили во Јапонија Занимливости - Mazda
Mazda наскоро тргнува со изнајмување на електрични автомобили во Јапонија
Mazda Motor Corporation самостојно развива електричен автомобил со цел давање под наем во пролетта 2012 година во Јапонија. ... Повеќе
 
 
Mazda И Mazda со компактен SUV – Minagi Concept Концепт - Mazda
И Mazda со компактен SUV – Minagi Concept
На саемот во Женева, Mazda ќе го претстави Minagi концептот, за кој се верува дека е најава за компактен SUV, кој во сериската верзија ќе се вика CX-5... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Дизел на Mazda кој троши неверојатни 4,4 l/100km Инфо - Mazda 3 old
Дизел на Mazda кој троши неверојатни 4,4 l/100km
Иако хибридните и електричните автомобили во моментов привлекуваа големо внимание кога потрошувачката е во прашање, тоа не значи дека производителите ги запоставија своите “неелектрични и нехибридни” мотори. Д... Повеќе
 
 
Mazda На повидок Mazda RX-9! Супер автомобили - Mazda
На повидок Mazda RX-9!
Mazda работи на новата RX-9, модел кој треба да биде наследник на старata RX-7 и на сегашната RX-8. ... Повеќе
 
 
Mazda 2 - old Освежување за Mazda 2 Новитет - Mazda 2 - old
Освежување за Mazda 2
Jапонскиот производител во Париз ќе ја претстави редизајнираната изведбата на популарната двојка... Повеќе
 
 
Mazda Вака ќе изгледаат идните модели на Mazda Концепт - Mazda
Вака ќе изгледаат идните модели на Mazda
Откако Laurens van den Acker ги спакува куферите и премина во Renault, со доаѓањето на новиот главен дизајнер Iku Maedo, во Mazda решиле и визуелниот јазик на Nagara да го заменат со нешто помалку звучен назив... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Mazda повлекува 215.000 возила Маркет / Бизнис - Mazda 3 old
Mazda повлекува 215.000 возила
Дури и Mazda, произведувач кој се фали со високиот квалитет и издржливост, не остана имуна на повлекувањето возила... Повеќе
 
 
Mazda 6 - old Редизајнот ја освежи Mazda 6 Новитет - Mazda 6 - old
Редизајнот ја освежи Mazda 6
Обновената Mazda 6 и понатаму се нуди како лимузина со четири или пет врати, исто така и како караван. Иако визуелно речиси ништо да не е променето, истото ситно подобрување не можеме да го кажеме и за возните... Повеќе
 
 
Mazda RX-8 Забранет влез во Европа - Mazda RX-8 Маркет / Бизнис - Mazda RX-8
Забранет влез во Европа - Mazda RX-8
Не ни пристигна, но време е да се поздравиме со Mazda RX-8, според најавите на Auto, Motor und Sport... Повеќе
 
 
Mazda 5 Пријател на семејството и природата - Mazda 5 Премиерa - Mazda 5
Пријател на семејството и природата - Mazda 5
Најновиот новитет на производителот на Хирошима на овогодишниот саем во Женева е новата Mazda5. Еден од најомилените моноволумени и семејни автомобили воопшто, пристигна на пазарот... Повеќе
 
 
Mazda Mazda ќе го “позајми“ погонот од Prius Маркет / Бизнис - Mazda
Mazda ќе го “позајми“ погонот од Prius
Почнувајќи од 2013 година, Mazda ќе стане вториот производител (по Nissan) кој за своите модели, ќе го позајми “Hybrid Synergy Drive - HSD“ од Toyota.... Повеќе
 
 
Mazda 5 По пример на „тројката“ – Mazda 5 Новитет - Mazda 5
По пример на „тројката“ – Mazda 5
Како увертира за службеното преставување на претстојниот женевски авто саем, Mazda ги објави првите официјални фотографии и основни информации за популарниот моноволумен. ... Повеќе
 
 
Mazda MX-5 Само за покажување – Mazda MX-5 Superlight Концепт - Mazda MX-5
Само за покажување – Mazda MX-5 Superlight
Есенва во Франкфурт Mazda ќе ја претстави “супер – лесната“ верзија на најпродаваниот спортски двосед на светот, како можен наследник на актуелниот модел.... Повеќе
 
 
Mazda Женева 2009 – Mazda Саеми - Mazda
Женева 2009 – Mazda
Се на штандот на Mazda беше во врска со новата тројка. Беа претставени ултра спортската и еколошката верзија со Stop&Start систем на супер успешниот компакт.... Повеќе
 
 
Mazda Mazda прогласена за “Најдобар производител на автомобили” Награди - Mazda
Mazda прогласена за “Најдобар производител на автомобили”
Според наградите Which?, Mazda е прогласена за најдобра автомобилска компанија. Наградата се доделува на компанијата која најдобро им служи и ги задоволува интересите на своите купувачи.... Повеќе
 
 
Mazda 6 - old Mazda 6 2.0i - болид за градските улици Тест - Mazda 6 - old
Mazda 6 2.0i - болид за градските улици
Како дополнување на тест возењето на Mazda 6 со дизел мотор, ни беше овозможен тест и на бензинската изведба на 6-ката со 2,0 литарски мотор со 147 КС. Да потсетиме, дизелот од истата работна зафатнина, нормал... Повеќе
 
 
Mazda 2 - old Mazda 2 1,5 GT - успешна диета Тест - Mazda 2 - old
Mazda 2 1,5 GT - успешна диета
Zoom-zoom кампањата означи нов правец по кој ќе се движи развојот на автомобилите на Mazda. Од почетокот на таа кампања излегоа неколку автомобили кои воодушевуваат со перформансите и комфорот, но најмногу со ... Повеќе
 
 
Mazda 6 - old Mazda 6 - болид за градските улици Тест - Mazda 6 - old
Mazda 6 - болид за градските улици
Лесно е да се конструира нов автомобил, кој немал многу успешен претходник и да се рекламира како револуционерен, модерен и технолошки напреден. Но, ни малку не е лесно да се наследи успешен претходник.... Повеќе
 
 
Mazda 3 old Mazda 3 - уживање за секого Тест - Mazda 3 old
Mazda 3 - уживање за секого
Во класата на компактните автомобили, Mazda секогаш поминуваше забележано на европскиот пазар. Актуелната "тројка" е наследник на легендарната 323-ка, која беше еден вид икона за јапонскиот производител.... Повеќе
 
 
Mazda  Ванкел револуција во Mazda – на повидок нов RX-7 Новитет - Mazda
Ванкел револуција во Mazda – на повидок нов RX-7
Осоколени од успехот на Nissan GT-R и лансирањето на Lexus LF-A, луѓето од бордот на Mazda одлучија да го вратат легендарниот RX-7, кој повторно ќе има Ванкел мотор и ќе биде поекстремна верзија на актуелниот ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Mazda 6 2.0i - болид за градските улици

Повеќе >
koli.com.mk - Mazda 6 - old Mazda 6 2.0i - болид за градските улици
 
Mazda 3 - уживање за секого
Mazda 2 1,5 GT - успешна диета
Mazda 6 - болид за градските улици
Mazda прогласена за “Најдобар производител на автомобили”
Женева 2009 – Mazda
Ванкел револуција во Mazda – на повидок нов RX-7
Архива на Mazda


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил