дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Maserati
   
Франкфурт 2009: Maserati GranCabrio

По големиот успех на купето GranTurismo, Maserati во Франкфурт ја изложи неговата отворена GranCabrio изведба, која на патниците им овозможува уживање на сите нивни сетила....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Maserati Maserati Levante ќе позајми хибридна технологија Технологија - Maserati
Maserati Levante ќе позајми хибридна технологија
Неисплатлив е развојот на сопствен хибриден погон... Повеќе
 
 
Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo кабриолет премиерно на Goodwood Премиерa - Maserati GranTurismo
Maserati GranTurismo кабриолет премиерно на Goodwood
Луксузен кабриолет со 460 коњски сили, цената се уште непозната... Повеќе
 
 
Maserati  Maserati ќе произведува и втор кросовер Новитет - Maserati
Maserati ќе произведува и втор кросовер
Levante во 2017 година ќе биде продаден во дури 25.000 примероци... Повеќе
 
 
Maserati Пристигнува Maserati Levante со 500 коњски сили Новитет - Maserati
Пристигнува Maserati Levante со 500 коњски сили
Овој автомобил од 0 до 100 километри на час ќе забрзува за помалку од пет секунди, а максималната брзина на овој автомобил ќе изнесува 290 километри на час... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Официјално потврден Maserati Alfieri EV Новитет - Maserati Alfieri *
Официјално потврден Maserati Alfieri EV
Електричниот спортист на пазарот ќе се натпреварува со Porsche 911 и Jaguar F-Type... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Maserati Alfieri повторно одложен Маркет / Бизнис - Maserati Alfieri *
Maserati Alfieri повторно одложен
Луксузниот спортски автомобил во салоните ќе пристигне дури 2020 или 2021 година... Повеќе
 
 
Maserati  Maserati повлекува 21.000 автомобили поради патосниците Маркет / Бизнис - Maserati
Maserati повлекува 21.000 автомобили поради патосниците
Италијанскиот производител повлекува речиси 20.842 автомобили во Кина поради грешка во проектот која би можела да го зголеми ризикот од судар... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Maserati Alfieri ставен на чекање Концепт - Maserati Alfieri *
Maserati Alfieri ставен на чекање
Италијанскиот премиум производител ќе се посвети на замените за GranTurismo и GranCabrio... Повеќе
 
 
Maserati Официјално претставен Maserati Levante Новитет - Maserati
Официјално претставен Maserati Levante
Ова се првите официјални фотографии од првиот SUV на италијанската компанија, кој донесува доза на спорт и италијанска елеганција во сегментот каде владеат Германците... Повеќе
 
 
Maserati SUV моделот Levante е „да се биде или не“ за Maserati Идни модели - Maserati
SUV моделот Levante е „да се биде или не“ за Maserati
Не толку одамна Fiat одлучи да ja стави Lancia на „лед“ и предност да им даде на Maserati и Alfa Romeo како негови премиум брендови, а двете марки во моментов се подготвуваат за лансирање на своите први SUV/cr... Повеќе
 
 
Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo Vilner: убавина достојна за боговите Занимливости - Maserati GranTurismo
Maserati GranTurismo Vilner: убавина достојна за боговите
Бугарската компанија која се занимава со креирање на идејни решенија и преработка на ентериери на луксузни автомобили, позната по слоганот „Вашиот стил однатре“ (Your style inside), објави промотивни слики од ... Повеќе
 
 
Maserati Formula 1 автомобил пали на туркање! Занимливости - Maserati
Formula 1 автомобил пали на туркање!
Ако насловот не ве привлече да го видите видеото, тогаш сигурно ќе ве привлече информацијата дека самиот возач го турка болидот, од кокпитот! А, да, се работи за стар, бесценет модел... Повеќе
 
 
Maserati Музика за нашите уши - Maserati MC12 GT1 Centenario Супер автомобили - Maserati
Музика за нашите уши - Maserati MC12 GT1 Centenario
Maserati оваа година слави 100 години од своето постоење... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Сериската верзија на Maserati Alfieri пристигнува во 2016-та Новитет - Maserati Alfieri *
Сериската верзија на Maserati Alfieri пристигнува во 2016-та
Раководителот на дизајнерскиот оддел на Fiat, Лоренцо Рамачоти, откри неколку детали за новото купе од Maserati, коe беше најавено со концептот Alfieri 2+2... Повеќе
 
 
Maserati Alfieri * Женева 2014: Maserati го промовираше концептот Alfieri Супер автомобили - Maserati Alfieri *
Женева 2014: Maserati го промовираше концептот Alfieri
На саемот за автомобили во Женева, во форма на концепт, Maserati го претстави својот нов конкурент на Jaguar F-Type и Porsche 911 Challenger, односно моделот Alfieri... Повеќе
 
 
Maserati Ghibli * Со новиот Ghibli стартува походот на Maserati Новитет - Maserati Ghibli *
Со новиот Ghibli стартува походот на Maserati
Големи нешта се случуваат во Maserati, особено поради тоа што производителот цврсто реши да ја зголеми продажбата на автомобили на 50.000 единици годишно... Повеќе
 
 
Maserati Новиот Maserati Ghibli им се заканува на Audi А6 и BMW 5 Новитет - Maserati
Новиот Maserati Ghibli им се заканува на Audi А6 и BMW 5
Во однос на моторизацијата на возилото се најавени V6 турбо бензински и дизел мотори, па со оглед на тоа моќност не ќе недостасува... Повеќе
 
 
Maserati Maserati ќе развива концепт по урнек на LaFerrari Новитет - Maserati
Maserati ќе развива концепт по урнек на LaFerrari
Според информациите, Maserati планира да развие супер - спортски автомобил кој на пазарот ќе биде понуден до крајот на 2015-та годинa... Повеќе
 
 
Maserati Maserati планира втор компактен SUV автомобил? Идни модели - Maserati
Maserati планира втор компактен SUV автомобил?
Првиот е, во случај да сте заборавиле, со назив Levante, или Kubang Concept... Повеќе
 
 
Maserati Quattroporte - 2013 Новиот Maserati Quattroporte ќе има 530 “коњи” Идни модели - Maserati Quattroporte - 2013
Новиот Maserati Quattroporte ќе има 530 “коњи”
Резултат од V8 моторот, развиен во соработка со Ferrari... Повеќе
 
 
Maserati Quattroporte - 2013 Maserati, во Париз, најави три комплетно нови модели Саеми - Maserati Quattroporte - 2013
Maserati, во Париз, најави три комплетно нови модели
Станува збор за новиот Quattroporte, Ghibli и Levante... Повеќе
 
 
Maserati Maserati Levante – ривал на BMW Серија 5 и Audi A6 Идни модели - Maserati
Maserati Levante – ривал на BMW Серија 5 и Audi A6
Оваа информација е резултат на напорите на Fiat да ја прошири понудата на возила од егзотичниот бренд... Повеќе
 
 
Maserati Quattroporte - 2013 Вака ќе изгледа новиот Maserati Quattroporte? Идни модели - Maserati Quattroporte - 2013
Вака ќе изгледа новиот Maserati Quattroporte?
Актуелниот модел, со дизајнерски потпис на популарниот Pininfarina е сеуште модерен. Новиот, не заостанува во ништо... Повеќе
 
 
Maserati GranTurismo Како се промовира Maserati во Русија? Занимливости - Maserati GranTurismo
Како се промовира Maserati во Русија?
Постојат повеќе начини. Еве еден од нив... Повеќе
 
 
Maserati GranTurismo Помоќен и поагресивен - Maserati GranTurisimo Sport Идни модели - Maserati GranTurismo
Помоќен и поагресивен - Maserati GranTurisimo Sport
Побрз дури и од GranTurisimo MC Stradale ... Повеќе
 
 
Maserati Maserati Kubang - ракавицата е фрлена Концепт - Maserati
Maserati Kubang - ракавицата е фрлена
Веќе најавивме дека Франкфуртскиот Саем ќе е полн со изненадувања! Италијаните не престануваат да изненадуваат и возбудуваат и во Германија, а на теренот преполн со луксузни SUV возила претставија ѕвезден конц... Повеќе
 
 
Maserati Maserati SUV во 2013 година Концепт - Maserati
Maserati SUV во 2013 година
Фрлена ракавицата кон Porsche Cayenne... Повеќе
 
 
Maserati GranSport Spider Автомобилска еротика – Maserati GranCabrio Sport Новитет - Maserati GranSport Spider
Автомобилска еротика – Maserati GranCabrio Sport
Машка предница + женска задница = најубавиот автомобил... Повеќе
 
 
Maserati Maserati SUV добива Chrysler V8 моќ Концепт - Maserati
Maserati SUV добива Chrysler V8 моќ
Lamborghini можеби нема да изработи SUV но, за среќа, плановите на Maserati јасно вклучуваат едно такво возило... Повеќе
 
 
Maserati Maserati GranCabrio Sport се очекува на саемот во Женева! Новитет - Maserati
Maserati GranCabrio Sport се очекува на саемот во Женева!
Единствениот „отворен“ модел на Maserati, добива и спортска изведба – Sport... Повеќе
 
 
Maserati И SUV на Maserati на платформа на Grand Cherokee? Идни модели - Maserati
И SUV на Maserati на платформа на Grand Cherokee?
Шпекулациите кои веќе одамна се појавија дека Maserati својот SUV ќе го прави на платформа на познатиот Jeep Grand Cherokee, добија и официјална потврда.... Повеќе
 
 
Maserati GranTurismo Ултимативната верзија - Maserati GranTurismo MC Stradale Новитет - Maserati GranTurismo
Ултимативната верзија - Maserati GranTurismo MC Stradale
Можеби е најубавиот меѓу GT супер купеата, но GranTurismo на Maserati никогаш не беше најбрз. За тоа треба да се погрижи последната верзија Stradale... Повеќе
 
 
Maserati Франкфурт 2009: Maserati GranCabrio Супер автомобили - Maserati
Франкфурт 2009: Maserati GranCabrio
По големиот успех на купето GranTurismo, Maserati во Франкфурт ја изложи неговата отворена GranCabrio изведба, која на патниците им овозможува уживање на сите нивни сетила.... Повеќе
 
 
Maserati Qattroporte GT Детроит 2009 – Премиера на Maserati Quattroporte GT Саеми - Maserati Qattroporte GT
Детроит 2009 – Премиера на Maserati Quattroporte GT
Новиот суперспортски автомобил Maserati Quattroporte Sport GT S премиерно беше прикажан на Саемот за автомобили во Детроит (NAIAS). Со него овој италијански произведувач на автомобили отвора ново поглавје во ... Повеќе
 
 
Maserati GranTurismo Бел демон – Maserati GranTurismo MC Corse Concept Тјунинг - Maserati GranTurismo
Бел демон – Maserati GranTurismo MC Corse Concept
Легендарниот Maserati на саемот во Париз ќе се претстави со тјунирана тркачка верзија на моделот GranTurismo, која иако за сега само како концепт се очекува да почне да се појавува на GT трките од FIA првенс... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Бел демон – Maserati GranTurismo MC Corse Concept

Повеќе >
koli.com.mk - Maserati GranTurismo Бел демон – Maserati GranTurismo MC Corse Concept
 
Детроит 2009 – Премиера на Maserati Quattroporte GT
Франкфурт 2009: Maserati GranCabrio
Архива на Maserati


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил