дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Aston Martin
   
Кои се 5те најдобри суперавтомобили денес?

Денес на пазарот на автомобили се појавија многу импресивни суперавтомобили како Ferrari 488, Bugatti Chiron, дури и Ford го оживеа легендарниот GT. ...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Aston Martin  Објавени нови детали за Aston Martin Valkyrie Инфо - Aston Martin
Објавени нови детали за Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie доаѓа во 2019 година... Повеќе
 
 
Aston Martin  Aston Martin Valkyrie ќе поседува 1130 коњски сили Новитет - Aston Martin
Aston Martin Valkyrie ќе поседува 1130 коњски сили
Односот на единицата на сила по килограм ќе биде поголем од еден спрема еден... Повеќе
 
 
Aston Martin  Aston Martin го потврди ривалот за Ferrari 488 Новитет - Aston Martin
Aston Martin го потврди ривалот за Ferrari 488
Новиот британски суперавтомобил на пазарот ќе пристигне во 2020 година... Повеќе
 
 
Aston Martin Кои се 5те најдобри суперавтомобили денес? Супер автомобили - Aston Martin
Кои се 5те најдобри суперавтомобили денес?
Денес на пазарот на автомобили се појавија многу импресивни суперавтомобили како Ferrari 488, Bugatti Chiron, дури и Ford го оживеа легендарниот GT. ... Повеќе
 
 
Aston Martin  Колку чини Aston Martin DB11 во Индија, а колку во Европа? Маркет / Бизнис - Aston Martin
Колку чини Aston Martin DB11 во Индија, а колку во Европа?
Поради данокот за луксуз, британското спортско купе има цена трипати поголема од таа во Европа... Повеќе
 
 
Aston Martin  Aston Martin му останува верен на мануелниот менувач Новитет - Aston Martin
Aston Martin му останува верен на мануелниот менувач
Новиот V8 Vantage пристигнува во 2017 година, додека наследникот Vanquisha ќе биде готов во 2018 година... Повеќе
 
 
Aston Martin  Правење на Aston Martin за 60 секунди Занимливости - Aston Martin
Правење на Aston Martin за 60 секунди
V8 Vantage GTE тркачкиот автомобил дефинитивно не е лесно да се констуира... Повеќе
 
 
Aston Martin  Слушнете како звучи новиот ѕвер на Aston Martin Занимливости - Aston Martin
Слушнете како звучи новиот ѕвер на Aston Martin
Еден од заштитните знаци на автомобилите Aston Martin беа и карактеристичните звуци на V8 моторите како и V12 атмосферските мотори. Но, дали новиот V12 twin-turbo успеа да ги замени и на тоа поле?... Повеќе
 
 
Aston Martin  Во Женева претставен Aston Martin DB11 Премиерa - Aston Martin
Во Женева претставен Aston Martin DB11
Полни 13 години после моделот DB9, Aston Martin во Женева го претстави наследникот DB11... Повеќе
 
 
Aston Martin  Aston Martin се обиде да помине низ малку подлабока вода, па заврши во... Занимливости - Aston Martin
Aston Martin се обиде да помине низ малку подлабока вода, па заврши во...
Сопственикот на овој Aston Martin се обиде да го префорсира својот автомобил, но неговиот потег заврши како вистинска епска грешка... Повеќе
 
 
Aston Martin  Платил 3 милиони евра за автомобил кој нема да може да го вози Занимливости - Aston Martin
Платил 3 милиони евра за автомобил кој нема да може да го вози
Еден од два Aston Martin DB10, кој се направени исклучиво за промоција на филмот “Spectre”, е продаден на аукција за неверојатни 2,43 милиони фунти (3,13 милиони евра)... Повеќе
 
 
Aston Martin  Прва фотографија од Aston Martin DB11 Занимливости - Aston Martin
Прва фотографија од Aston Martin DB11
Според околностите, фотографијата е направена во приватна резиденција... Повеќе
 
 
Aston Martin Rapide Aston Martin најави електричен Rapide со 800 КС Електрични автомобили - Aston Martin Rapide
Aston Martin најави електричен Rapide со 800 КС
Од Aston Martin пристигна голема најава. Имено, британскиот производител на спортски и луксузни автомобили, објави дека во наредните две години на своите клиенти ќе им понуди електрична изведба од моделот Rapi... Повеќе
 
 
Aston Martin Lagonda * Aston Martin Lagonda Taraf чини 980.000 евра Новитет - Aston Martin Lagonda *
Aston Martin Lagonda Taraf чини 980.000 евра
Под хаубата е сместен 5,9-литарски V12 мотор со 550 КС, погонот е на задните тркала, а производството ќе се реализира во Велика Британија... Повеќе
 
 
Aston Martin DB 9 Сè е подготвено за промоцијата на Aston Martin DB9 GT Новитет - Aston Martin DB 9
Сè е подготвено за промоцијата на Aston Martin DB9 GT
6,0-литарскиот V12 во овој случај располага со 547 КС, така што моќност не недостасува... Повеќе
 
 
Aston Martin Vantage Тешка незгода на Red Bull Ring Занимливости - Aston Martin Vantage
Тешка незгода на Red Bull Ring
Шаховското знаме не беше единственото нешто што се виореше низ воздухот на австрискиот Red Bull Ring кој се одржа минатиот викенд. Имено, на трката се случи страшна незгода... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin ќе го постави DBX на нова платформа од сопствено производство Идни модели - Aston Martin
Aston Martin ќе го постави DBX на нова платформа од сопствено производство
Aston Martin продолжува со плановите за лансирање на DBX како прв сериски кросовер. Сепак, се' уште не се прецизира на каква платформа ќе се базира овој модел... Повеќе
 
 
Aston Martin Новиот Aston Martin DBX ќе има за цел да привлече повеќе женски купувачи Идни модели - Aston Martin
Новиот Aston Martin DBX ќе има за цел да привлече повеќе женски купувачи
Со моделот се таргетираат жени на 30-годишна возраст, посветени на својата работа и професионален авторитет... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin со дополнителни 200 милиони фунти ќе го финансира развојот на моделот DBX Идни модели - Aston Martin
Aston Martin со дополнителни 200 милиони фунти ќе го финансира развојот на моделот DBX
Убава вест за љубителите на Aston Martin. Британскиот производител на спортски автомобили најави дополнителни вложувања преку кои ќе се финансира развојот на неколку нови модели, меѓу кои и на DBX спортскиот к... Повеќе
 
 
Aston Martin Концептот Aston Martin DBX најавува луксузен GT кросовер Концепт - Aston Martin
Концептот Aston Martin DBX најавува луксузен GT кросовер
DBX донесува модерен, луциден пресврт во традиционалните стилски особености на Aston Martin... Повеќе
 
 
Aston Martin Vantage Откриен бруталниот ривал на 911 – Aston Martin Vantage GT3 Новитет - Aston Martin Vantage
Откриен бруталниот ривал на 911 – Aston Martin Vantage GT3
Најекстремниот Aston што сте го виделе, кој го среди старо школскиот рецепт: помалку тежина, повеќе сила... Повеќе
 
 
Aston Martin 1965 Aston Martin DB5 Convertible продаден за рекордни 2 милиони долари во Париз Занимливости - Aston Martin
1965 Aston Martin DB5 Convertible продаден за рекордни 2 милиони долари во Париз
Aston Martin и Ferrari можеби се на иста територија во модерниот пазар, но пазарот на класични автомобили е во сосема поинаква класа... Повеќе
 
 
Aston Martin Моделот Aston Martin DB10 ќе го возат само Џејмс Бонд и каскадерите во филмот Занимливости - Aston Martin
Моделот Aston Martin DB10 ќе го возат само Џејмс Бонд и каскадерите во филмот
На почетокот на декември, продуцентите на новиот филм за британскиот таен агент 007 го открија моделот на автомобил зад чиј управувач ќе седи Даниел Крег за време на снимањето... Повеќе
 
 
Aston Martin Vantage Roadster Претставен најбрзиот кабриолет во историјата на Aston Martin Новитет - Aston Martin Vantage Roadster
Претставен најбрзиот кабриолет во историјата на Aston Martin
Aston Martin го претстави моделот V12 Vantage S Roadster за кој тврди дека е најбрз сериски автомобил со отворен покрив во историјата на компанијата ... Повеќе
 
 
Aston Martin Lagonda * Aston Martin Lagonda доаѓа во салоните кон крајот на летово Новитет - Aston Martin Lagonda *
Aston Martin Lagonda доаѓа во салоните кон крајот на летово
Седанот ќе биде произведен во помалку од 100 примероци... Повеќе
 
 
Aston Martin Кучето му го изџвакало крилото од Aston Martin-от Занимливости - Aston Martin
Кучето му го изџвакало крилото од Aston Martin-от
Карбон-фиберот можеби има придобивки во однос на масата и цврстината, но е многу полесен за џвакање. Ова на своја кожа го искуси Ројстон Гримстед, сопственик на Aston Martin од Британија... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin повлекува автомобили заради лажна пластика Занимливости - Aston Martin
Aston Martin повлекува автомобили заради лажна пластика
Вервале или не, добавувачот на носачите на педалот за гас на Aston Martin, кинескиата фирма Shenzhen Kexiang Mould Tool Co Limited доставувала лажна пластика, што резултира со неквалитетна изработка на педалот... Повеќе
 
 
Aston Martin AMG и Aston Martin конструираа V8 агрегат Мотори - Aston Martin
AMG и Aston Martin конструираа V8 агрегат
Tешко дека може да се замисли подобра колаборација од онаа меѓу Aston Martin и AMG. Животот навистина пишува бајки... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin се откажува од хибриден погон!? Мотори - Aston Martin
Aston Martin се откажува од хибриден погон!?
Porsche, McLaren и Ferrari одлучиja да ги следaт трендовите, па така кај супер-автомобилите 918 Spyder, P1 и LaFerrari гордо се истакнува нивниот хибриден погон. Во Aston Martin пак, решија да останат доследни... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin се’ уште не се откажува од марката Lagonda Идни модели - Aston Martin
Aston Martin се’ уште не се откажува од марката Lagonda
Aston Martin. Ова е марката под која се продаваат луксузните GT автомобили, но не и името на компанијата. Целосниот назив на претпријатието е Aston Martin Lagonda Ltd и раководството нема намера да го запостав... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin ќе користи AMG мотори Мотори - Aston Martin
Aston Martin ќе користи AMG мотори
Компанијата Mercedes-AMG GmbH (спортскa дивизија на Daimler AG) пред неколку дена и официјално го објави договорот за обезбедување на делови за Aston Martin Lagonda Ltd... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin претстави два нови модели дизајнирани од Zagato Новитет - Aston Martin
Aston Martin претстави два нови модели дизајнирани од Zagato
Aston Martin ги објави првите фотографии и детали за два нови модели со кои овој производител, ќе го прослави својот стоти роденден... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin CC 100 концепт Концепт - Aston Martin
Aston Martin CC 100 концепт
Ретро автомобил во чест на тркачкиот DBR1 од 1959-та, кој триумфираше во Ле Ман... Повеќе
 
 
Aston Martin One 77 Полицијата од Дубаи во својот возен парк ќе додаде Aston Martin автомобили Занимливости - Aston Martin One 77
Полицијата од Дубаи во својот возен парк ќе додаде Aston Martin автомобили
Полицијата ќе додаде нови егзотични автомобили во својата флота на возила задолжени за обезбедување на редот и мирот ... Повеќе
 
 
Aston Martin Rapide Rapide S - хибридот на Aston Martin ќе дебитира на Нирбургринг Новитет - Aston Martin Rapide
Rapide S - хибридот на Aston Martin ќе дебитира на Нирбургринг
Aston Martin објави дека годинава на натпреварувачкиот настан 24 Hours of Nürburgring ќе го промовира својот модел Rapide S кој всушност е автомобил придвижуван со помош на водород ... Повеќе
 
 
Aston Martin Rapide Aston Martin + Bertone = чиста караван еротика! Концепт - Aston Martin Rapide
Aston Martin + Bertone = чиста караван еротика!
Караваните се „чичковски“, неинтересни и најчесто не се убави. Сигурни сте? Погледнете го овој караван!... Повеќе
 
 
Aston Martin Rapide Бизнис експрес – Aston Martin Rapide S со 550 КС Новитет - Aston Martin Rapide
Бизнис експрес – Aston Martin Rapide S со 550 КС
Џентлменот меѓу спортските лимузини, сега има 550 КС, како би одговорил на се посилните и побрзи конкуренти, во прва рака Porsche Panamera S... Повеќе
 
 
Aston Martin Toyota и Mahindra заинтересирани за Aston Martin!? Маркет / Бизнис - Aston Martin
Toyota и Mahindra заинтересирани за Aston Martin!?
Веќе долго време кружат информации дека Британскиот бренд ќе оди на продажба... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin DB5 на Paul McCartney оди на аукција Занимливости - Aston Martin
Aston Martin DB5 на Paul McCartney оди на аукција
Која ќе се одржи на 31-ви октомври во Лондон, а се очекува да достигне цена до 600.000 долари... Повеќе
 
 
Aston Martin Cygnet Aston Martin планира V12 мотор за во малиот Cygnet!? Занимливости - Aston Martin Cygnet
Aston Martin планира V12 мотор за во малиот Cygnet!?
Cygnet е автомобил базиран на Toyota iQ, колку за илустрација на димензиите... Повеќе
 
 
Aston Martin DBS Ова се 10-те омилени автомобили на James Bond Занимливости - Aston Martin DBS
Ова се 10-те омилени автомобили на James Bond
Сите знаеме кој е Bond... James Bond... Повеќе
 
 
Aston Martin One 77 Ова се 10-те најдобри Aston Martin на сите времиња Занимливости - Aston Martin One 77
Ова се 10-те најдобри Aston Martin на сите времиња
Прекрасна, прекрасна листа. Погледнете... Повеќе
 
 
Aston Martin Vanqiush Новиот Aston Martin Vanquish "вади" 565 КС oд V12 моторот Супер автомобили - Aston Martin Vanqiush
Новиот Aston Martin Vanquish "вади" 565 КС oд V12 моторот
А ќе дебитира во Канада, претстојниот викенд... Повеќе
 
 
Aston Martin DB 9 Ова е Aston Martin DB9 дизајниран од FB фановите Занимливости - Aston Martin DB 9
Ова е Aston Martin DB9 дизајниран од FB фановите
Овој DB9 e симбол на јубилејните 1 милион фанови на Aston Martin на Facebook... Повеќе
 
 
Aston Martin One 77 Aston Martin One-77? Од сега, ги има 76 Занимливости - Aston Martin One 77
Aston Martin One-77? Од сега, ги има 76
Еден од 77-те сопственици, го уништил својот 1 милион фунти вреден Aston Martin... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin на Принцот Чарлс на аукција Занимливости - Aston Martin
Aston Martin на Принцот Чарлс на аукција
Се работи за Aston Martin Virage Volante во темно зелена боја... Повеќе
 
 
Aston Martin One 77 Остана само уште еден нов Aston Martin One-77  Занимливости - Aston Martin One 77
Остана само уште еден нов Aston Martin One-77
Ако планирате да купите Aston Martin One-77, побрзајте бидејќи остана само уште еден нов во фабриката која набрзо ќе се затвори... Повеќе
 
 
Aston Martin Aston Martin V12 Zagato концепт Супер автомобили - Aston Martin
Aston Martin V12 Zagato концепт
Aston Martin во Villa D’Este во Италија го претставува новиот концепт V12 Zagato, спој на V12 Vantage супер-автомобилот и дизајнот на италијанскиот Zagatо со кој се одбележува половина век од DB4 GT Zagatо. ... Повеќе
 
 
Aston Martin Cygnet Aston Martin подготвува електрична изведба на Cygnet Новитет - Aston Martin Cygnet
Aston Martin подготвува електрична изведба на Cygnet
Необичниот потег на еден од легендарните произведувачи на спортски автомобили, сега, како што наведуваат британските медиуми, би можел да стане уште понеобичен... Повеќе
 
 
Aston Martin  Aston Martin Virage	 Новитет - Aston Martin
Aston Martin Virage
Уште две варијанти на новиот модел на Aston Martin – купе Virage и отворена верзија Virage Volante... Повеќе
 
 
Aston Martin Еден нов Aston Martin - Virage Новитет - Aston Martin
Еден нов Aston Martin - Virage
Убавина, луксуз и спортски дух... Повеќе
 
 
Aston Martin Женева 2011: Aston Martin Virage Новитет - Aston Martin
Женева 2011: Aston Martin Virage
На саемот за автомобили во Женева, британската компанија ќе претстави две варијанти на новиот модел – купе Virage и отворена верзија Virage Volante. ... Повеќе
 
 
Aston Martin One 77 Првиот Aston Martin One-77 предаден на купувачот во Монако Занимливости - Aston Martin One 77
Првиот Aston Martin One-77 предаден на купувачот во Монако
Ексклузивното дванаесетцилиндрично купе, до сите 77 сопственици ќе стигне во 2011 година. ... Повеќе
 
 
Aston Martin Cygnet Како автомобилската индустрија не размазува сите нас? Занимливости - Aston Martin Cygnet
Како автомобилската индустрија не размазува сите нас?
Колку мало е премало? Автомобилската технологија оствари значителен технолошки напредок во последните 50 години, а паралелно со тоа автомобилите стануваа се поголеми. ... Повеќе
 
 
Aston Martin Vantage Roadster Еден поинаков тјунинг – Aston Martin V8 Graf Weckerle Тјунинг - Aston Martin Vantage Roadster
Еден поинаков тјунинг – Aston Martin V8 Graf Weckerle
Германскиот тјунер, кој наместо ставањето на крилца и спојлери, е специјализиран за поуметнички настроен тјунинг, кој треба да побуди аристократски чувства, стави свој печат и на V8 на Aston Martin... Повеќе
 
 
Aston Martin 007 Aston Martin продаден за 4.6 милиони долари! Занимливости - Aston Martin
007 Aston Martin продаден за 4.6 милиони долари!
Еден до најпознатите филмски автомобили, Aston Martin DB5 од 1964 година, ѕвездата на филмовите „Goldfinger“, и „Thunderball“, со Шон Конери во насловната улога, го промени сопственикот во трансакцијата тешка ... Повеќе
 
 
Aston Martin Cygnet Aston Martin го потврди доаѓањето на Cygnet на пазарот Новитет - Aston Martin Cygnet
Aston Martin го потврди доаѓањето на Cygnet на пазарот
Еден од необичните потфати во автоиндустријата во текот на последните години секако е соработката со Aston Martin и Toyota, на развој на најмалиот автомобил на овој легендарен британски бренд... Повеќе
 
 
Aston Martin Само 7 и пол милиони? Дај три за мене Супер автомобили - Aston Martin
Само 7 и пол милиони? Дај три за мене
Британскиот производител на спортски возила Aston Martin, во соработка со француската Star Electric Cars France ќе развие Super Sport модел, кој ќе биде произведен во само осум примерока! ... Повеќе
 
 
Aston Martin Во турски стил - Aston Martin Gauntlet Concept Концепт - Aston Martin
Во турски стил - Aston Martin Gauntlet Concept
“Знаете, можам јас и подобро“ - ова би можело да се каже дека е основното мото на Угур Сахин. Се додека не го видиме ова со свои очи, можеме да се восхитуваме на духот кој го поседуваат нивните концепти... Повеќе
 
 
Aston Martin One 77 Пристигнува One-77, најбрзиот и најскап Aston Martin Супер автомобили - Aston Martin One 77
Пристигнува One-77, најбрзиот и најскап Aston Martin
Повеќе не е тајна – Aston Martin откри дека во напредна фаза на развој е One-77, најбрзиот и најскапиот модел во нивната историја. ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Кои се 5те најдобри суперавтомобили денес?

Повеќе >
koli.com.mk - Aston Martin Кои се 5те најдобри суперавтомобили денес?
 
Еден нов Aston Martin - Virage
Ова се 10-те најдобри Aston Martin на сите времиња
Архива на Aston Martin


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил