дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Lexus
   
Lexus IS претставен кај нас, со стартна цена од 38.950 евра за хибридот!

Направен околу возачот, со многу поспортски претензии од својот претходник, а за прв пат и со хибриден погон, новиот Lexus IS беше претставен и кај нас, во салонот на Toyota Авто Центар, заедно со новата Corolla...

fotografii фотографии 13 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Lexus  Lexus сака погон и на водород Новитет - Lexus
Lexus сака погон и на водород
Технологијата ќе ја позајми од Toyota Mirai... Повеќе
 
 
Lexus RX - 2016 Тест: Lexus RX450h – софистициран господин во оригами одело Тест - Lexus RX - 2016
Тест: Lexus RX450h – софистициран господин во оригами одело
Уште еден Lexus, уште еден „оригами“ стајлинг со остри, агресивни линии и уште еден хибриден погон... Дали RX450h донесува нешто што досега го немаме видено во јапонскиот луксузен бренд?... Повеќе
 
 
Lexus Париз 2016: Lexus UX концептот, ќе ја претставува иднината на малите кросовери Саеми - Lexus
Париз 2016: Lexus UX концептот, ќе ја претставува иднината на малите кросовери
Официјална премиера на штандот на Lexus во Париз ќе има и нивниот нов концепт, под името UX... Повеќе
 
 
Lexus  И австралиската полиција вози моќни автомобили Занимливости - Lexus
И австралиската полиција вози моќни автомобили
После Porsche 911 и Audi RS4 Avant, полициските сили на Нов Јужен Велс во Австралија добија уште еден престижен спортски автомобил кој ќе им биде од помош во извршувањето на секојдневните задачи... Повеќе
 
 
Lexus Детроит 2016: импресивното Lexus LC500 купе од високата класа Премиерa - Lexus
Детроит 2016: импресивното Lexus LC500 купе од високата класа
Lexus на саемот во Детроит ја представи својата нова изведба, моделот наречен LC 500.... Повеќе
 
 
Lexus Lexus го промовираше концептот LF-FC со погон на водородни горивни ќелии Концепт - Lexus
Lexus го промовираше концептот LF-FC со погон на водородни горивни ќелии
На саемот за автомобили во Токио, Lexus го претстави концептот LF-FC кој всушност ја најавува следната генерација на моделот LS ... Повеќе
 
 
Lexus ES Нови Lexus ES 350 и Lexus ES 300h Новитет - Lexus ES
Нови Lexus ES 350 и Lexus ES 300h
На почетокот од годинава Lexus најави, а деновиве и со официјални фотографии е потврдено дека следната година ќе пристигнат освежени изведби од серијата ES... Повеќе
 
 
Lexus Lexus го напушта конзервативниот дизајн Маркет / Бизнис - Lexus
Lexus го напушта конзервативниот дизајн
Шефот на европската дивизија на Lexus, Ален Ујтенховен смета дека доаѓа „крајот на пубертетот“ и дека олицетворение на актуелната визија на јапонскиот бренд е храбриот LF-SA концепт ... Повеќе
 
 
Lexus Lexus го претстави концептот LF-SA Концепт - Lexus
Lexus го претстави концептот LF-SA
Наскоро на саемот за автомобили во Женева, Lexus ќе ја претстави студијата LF-SA. Станува збор за мал градски автомобил со многу агресивен дизајн и со три врати кој потсетува на хечбек, мини SUV и на купе... Повеќе
 
 
Lexus Новиот Lexus GS F пристигнува со 473 коњски сили Новитет - Lexus
Новиот Lexus GS F пристигнува со 473 коњски сили
Кратко пред официјалната премиера, Lexus го претстави конкурентот на BMW M5... Повеќе
 
 
Lexus RC Lexus ја откажа промоцијата на RC поради слабиот одзив на новинарите Маркет / Бизнис - Lexus RC
Lexus ја откажа промоцијата на RC поради слабиот одзив на новинарите
Во повеќето земји би било очекувано дека автомобил со V8 агрегат од 467 КС ќе привлече медиумско внимание, но не и во Јапонија... Повеќе
 
 
Lexus NX Нов кросовер од Lexus - NX200t Новитет - Lexus NX
Нов кросовер од Lexus - NX200t
Lexus во класата на кросовер возила веќе се докажа со RX моделот кој беше најпродаван во својата класа. Затоа, очекувањата и од NX се високи... Повеќе
 
 
Lexus GS - 2013 Пристигнува Lexus GS F со 500 коњски сили - Нова закана за BMW Новитет - Lexus GS - 2013
Пристигнува Lexus GS F со 500 коњски сили - Нова закана за BMW
Lexus GS F е автомобил за кој долго време се зборува, но никако не дојде до негова реализација... Повеќе
 
 
Lexus RC Lexus RC F - Големо купе со супер перформанси Тјунинг - Lexus RC
Lexus RC F - Големо купе со супер перформанси
Lexus со уште еден, нов F спортски модел... Повеќе
 
 
Lexus Lexus ја освојува и Европа Маркет / Бизнис - Lexus
Lexus ја освојува и Европа
Јапонскиoт премиум производител, кој работи во рамки на компанијата Toyota, засега најдобри резултати остварува на американскиот пазар. Сепак, полека но сигурно, расте и продажбата во Европа... Повеќе
 
 
Lexus LF-LC Концептот Lexus LF-LC ќе добие сериска изведба Идни модели - Lexus LF-LC
Концептот Lexus LF-LC ќе добие сериска изведба
Концептот Lexus LF-LC кој беше презентиран уште во 2011-та година на тогашниот саем за автомобили во Детроит и предизвика одлични реакции кај публиката, во 2017-та година би требало да ја добие својата сериска... Повеќе
 
 
Lexus NX Lexus NX - Прв Lexus со турбо бензински агрегат Новитет - Lexus NX
Lexus NX - Прв Lexus со турбо бензински агрегат
Новиот јапонски луксузен crossover е конкурент на BMW X1 и Mercedes GLA... Повеќе
 
 
Lexus NX Први фотографии од сериската верзија на Lexus NX Идни модели - Lexus NX
Први фотографии од сериската верзија на Lexus NX
Саемот за автомобили во Пекинг е местото на кое Lexus ќе ја претстави својата сериска верзија од моделот NX. Како и обично, интернетот и овој пат беше побрз, па благодарение на тоа може и да видиме како ќе изг... Повеќе
 
 
Lexus IS Тест – Lexus IS300h F Sport Тест - Lexus IS
Тест – Lexus IS300h F Sport
Може ли автомобил со почетна цена од 38.500 евра да се нарече ексклузивен? Ако цениме по возачот на Audi A8, кој не застана за да не праша за автомобилот, како и многуте други заинтересирани минувачи, новиот I... Повеќе
 
 
Lexus RC Lexus објави фотографии од моделот RC Coupe Новитет - Lexus RC
Lexus објави фотографии од моделот RC Coupe
Во јуни, Lexus го најави моделот RC Coupe, а пред официјалното претставување кон крајот на ноември, јапонската компанија објави слики од својот нов адут... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Први фотографии од „освежениот“ Lexus CT200h Новитет - Lexus CT200h
Први фотографии од „освежениот“ Lexus CT200h
Откако пред неколку дена беше потврдено дека следната година на пазарот ќе се појави „освежен“ дизајн на моделот CT200h, веќе е „уловен“ и првиот примерок без никакви заштитни маски, а објавени се и скенирани ... Повеќе
 
 
Lexus IS Lexus IS претставен кај нас, со стартна цена од 38.950 евра за хибридот! Македонија - Lexus IS
Lexus IS претставен кај нас, со стартна цена од 38.950 евра за хибридот!
Направен околу возачот, со многу поспортски претензии од својот претходник, а за прв пат и со хибриден погон, новиот Lexus IS беше претставен и кај нас, во салонот на Toyota Авто Центар, заедно со новата Corol... Повеќе
 
 
Lexus SC Lexus развива нов SC Идни модели - Lexus SC
Lexus развива нов SC
За сега, нема многу информации за овој модел, но најавите се дека ќе станува збор за сосема нов автомобил кој значително би се разликувал од претходниот SC што се „пензионираше“ во 2010-та... Повеќе
 
 
Lexus  На пат е нов теренец од Lexus Идни модели - Lexus
На пат е нов теренец од Lexus
Lexus е подготвен да започне со изработка на нов хибрид - ривал на Audi Q3, а ова е првата фотографија која навестува како би изгледал истиот... Повеќе
 
 
Lexus LF-LC Lexus LF-LC одобрен за производство Новитет - Lexus LF-LC
Lexus LF-LC одобрен за производство
Некои од шпекулациите се дека моделот ќе се вика LC 550 и ќе чини повеќе од 100.000 долари... Повеќе
 
 
Lexus Lexus RC – конкурент на Audi A5 Идни модели - Lexus
Lexus RC – конкурент на Audi A5
По бесниот IS кој го претстави на саемот во Детроит, Lexus планира и купе верзија на истиот, која ќе влезе директно во клинч со купеата од средната класа на германските конкуренти... Повеќе
 
 
Lexus IS IS – најхрабриот дизајн на Lexus досега Новитет - Lexus IS
IS – најхрабриот дизајн на Lexus досега
Јапонскиот производител на луксузни автомобили, врти нова страница со лансирањето на новиот IS, кој изгледа најхрабро од сите модели во својата класа досега (BMW 3, Audi A4, Mercedes C Class) и е директно инсп... Повеќе
 
 
Lexus GS Тест - Lexus GS 450h - Потрага по перфекција Тест - Lexus GS
Тест - Lexus GS 450h - Потрага по перфекција
“Pursuit of perfection” или „Во потрага по перфектното“... Така маркетинг агентите на Lexus ги претставуваат автомобилите на брендот... Повеќе
 
 
Lexus Тетка го возела својот внук во багажникот Занимливости - Lexus
Тетка го возела својот внук во багажникот
За да не и ги наводени седиштата од нејзиниот "скапоцен" Lexus... Повеќе
 
 
Lexus LF-LC Lexus даде зелено светло за производство на LF-LC Идни модели - Lexus LF-LC
Lexus даде зелено светло за производство на LF-LC
Несомнено, се работи за прекрасно луксузно купе. Огромен плус е што еден таков автомобил, оди во производство... Повеќе
 
 
Lexus GS - 2011 Lexus GS F – V10 и 450 КС од Јапонија Новитет - Lexus GS - 2011
Lexus GS F – V10 и 450 КС од Јапонија
Атак од јапонците насочен кон Mercedes-Benz E63 AMG, Audi S6 и BMW M5... Повеќе
 
 
Lexus * LF-A Еве што нуди јапонскиот granturismo - Lexus LF-LC  Новитет - Lexus * LF-A
Еве што нуди јапонскиот granturismo - Lexus LF-LC
Пред нас е ново видео за концептиот автомобил LF-LC, кој јапонската компанија го претстави на авто саемот во Детроит... Повеќе
 
 
Lexus Новото купе на „виделина“ - Lexus LF-LC Новитет - Lexus
Новото купе на „виделина“ - Lexus LF-LC
Луксузниот оддел на Toyota, Lexus, ќе го претстави концептот Lexus LF-LC кој ќе го дефинира идниот правец на компанијата... Повеќе
 
 
Lexus  Lexsus GS 250 Новитет - Lexus
Lexsus GS 250
Луксузниот вренд на Toyota, Lexus, на кинескиот автомобилски саем ќе ја претстави најновата изведба на моделот GS... Повеќе
 
 
Lexus GS - 2011 Претставен F пакетот за новиот Lexus GS Новитет - Lexus GS - 2011
Претставен F пакетот за новиот Lexus GS
Како пандан на M серијата на BMW, односно AMG на Mercedes и RS на Audi, Lexus ја има F дивизијата... Повеќе
 
 
Lexus GS 350 Lexus GS 350 (2012) – Први oфицијални фотографии и информации Новитет - Lexus GS 350
Lexus GS 350 (2012) – Први oфицијални фотографии и информации
На изложбата на автомобилска елеганција во калифорнискиот Pebble Beachu претставена е четвртата генерација на моделот Lexus GS. ... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Toyota и Lexus доминираат на листата за најеколошки возила во Германија Хибриди - Lexus CT200h
Toyota и Lexus доминираат на листата за најеколошки возила во Германија
Хибридните возила на Toyota и Lexus ги заземаа доминантните места во категоријата најеколошки возила на пазарот, позиционирајќи се на првите четири места во конкуренција од 385 возила. ... Повеќе
 
 
Lexus GS 350 Јас сум новиот Lexus GS 350 Новитет - Lexus GS 350
Јас сум новиот Lexus GS 350
Во Lexus сериозно се работи на враќање на разнишаната позиција што компанијата во моментов ја има на еден од најголемите пазари во светот, САД... Повеќе
 
 
Lexus Lexus спрема помал кросовер CX 300h Концепт - Lexus
Lexus спрема помал кросовер CX 300h
Луксузот на Јапонците во мали но моќни пакувања... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Lexus CT 200h постигна максимални 5 ѕвезди на Euro NCAP тест Безбедност - Lexus CT200h
Lexus CT 200h постигна максимални 5 ѕвезди на Euro NCAP тест
... Повеќе
 
 
Lexus * LF-A Може ли некој против LFA? Супер автомобили - Lexus * LF-A
Може ли некој против LFA?
Јапонскиот Best Monitoring безмалку не изненади кога неодамна објави прекинување на снимањето и прикажувањето на култната телевизиска емисија.... Повеќе
 
 
Lexus Lexus LFA: Видео презентација Новитет - Lexus
Lexus LFA: Видео презентација
Уште едно видео кое гу буди лудиот во вас ... Повеќе
 
 
Lexus Нова дизајнерска насока за Lexus Концепт - Lexus
Нова дизајнерска насока за Lexus
LF-GH - агресивен, динамичен и спортски... повеќе и не треба да се посака... Повеќе
 
 
Lexus Lexus на врвот според J.D.Power Награди - Lexus
Lexus на врвот според J.D.Power
Lexus е највисоко рангирана премиум автомобилска марка според задоволството на клиентите, гласи заклучокот од истражувањето на J.D.Power CSI (Customer Service Index) за 2011 година, во Северна Америка... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Тивката револуција на Lexus со 3.8 l/km Премиерa - Lexus CT200h
Тивката револуција на Lexus со 3.8 l/km
Премиум брендот на Toyota ја претстави конечната производна изведба на моделот CT 200h, модел за кој се верува дека сам по себе претставува тивка револуција. ... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Напад на BMW 1 - Lexus CT 200h Новитет - Lexus CT200h
Напад на BMW 1 - Lexus CT 200h
За разлика од другите зелени автомобили, Lexus својот хибрид кој според димензии и цена ќе биде конкурент во класата на премиум компакти, го нарекува „темната страна на зеленото“. ... Повеќе
 
 
Lexus Lexus спрема GT хибрид со 500 КС Идни модели - Lexus
Lexus спрема GT хибрид со 500 КС
На јапонскиот луксузен бренд му беше доста да биде само алтернатива на големите и луксузни лимузини од Германија, па по лансирањето на IS-F и суперавтомобилот LF-A, планира и Gran Turismo кабриолет со хибриден... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Ем хибрид, ем луксузен, ем спортски – Lexus CT200h Премиерa - Lexus CT200h
Ем хибрид, ем луксузен, ем спортски – Lexus CT200h
Пазарот во Европа, никогаш не би можел да биде освоен без компактен модел во гамата, макар и да се работи за премиум производител. Влезот на Lexus во најбараната класа, е најнеобичен од сите... Повеќе
 
 
Lexus Toyota повлекува 270 000 Lexus автомобили Маркет / Бизнис - Lexus
Toyota повлекува 270 000 Lexus автомобили
Јапонскиот производител од месец во месец повлекува се повеќе возила... Повеќе
 
 
Lexus * LF-A Lexus го направи својот прв супер автомобил уште поексклузивен Супер автомобили - Lexus * LF-A
Lexus го направи својот прв супер автомобил уште поексклузивен
Како со цената од 275 000 евра да не беше доволно ексклузивен, Lexus го направи својот прв супер автомобил уште по грациозен со претставувањето на “специјалното издание“ LFA.... Повеќе
 
 
Lexus CT200h Премиум хибрид од компактната класа - Lexus CT 200h Новитет - Lexus CT200h
Премиум хибрид од компактната класа - Lexus CT 200h
Луксузната дивизија на Toyota, на саемот во Женева ќе го претстави новиот модел со кој најавува влез во C-сегментот, попознат меѓу народот како Golf класа.... Повеќе
 
 
Lexus Lexus LF-A Roadster Concept Концепт - Lexus
Lexus LF-A Roadster Concept
Lexus LF-A е се поблиску до производство, на што алудира и последниот концепт, овој пат кабрио верзија на спортистот на јапонскиот производител на луксузни автомобили.... Повеќе
 
 
Lexus Детроит 2009 –Првата луксузна лимузина на со хибриден погон Lexus HS 250h Хибриди - Lexus
Детроит 2009 –Првата луксузна лимузина на со хибриден погон Lexus HS 250h
Lexus на Саемот за автомобили во Детроит ја претстави лимузината Lexus HS 250h, што воедно е првата лимузина на светот со хибриден погон.... Повеќе
 
 
Lexus LS 600 Hybrid Jaguar XJ и Lexus LS 600hL прогласени за автомобили со најдобра задна клупа Награди - Lexus LS 600 Hybrid
Jaguar XJ и Lexus LS 600hL прогласени за автомобили со најдобра задна клупа
Наградата Chauffeur Car of the Year, која се доделува на автомобилите во кои е најубаво да ве возат, т.е. имаат најудобна и најопремена задна клупа, ја добија Jaguar XJ во продолжената верзија и хибридниот L... Повеќе
 
 
Lexus * LF-A Најдоброто од Јапонија досега – Lexus LF-A Супер автомобили - Lexus * LF-A
Најдоброто од Јапонија досега – Lexus LF-A
Видовме многу концепти, видовме многу замаскирани модели, многу видеа од тестирања по патеките низ светот. И тоа само за еден модел – Lexus LF-A, првиот вистински јапонски супер автомобил.... Повеќе
 
 
Lexus * LF-A Најдоброто од Јапонија досега – Lexus LF-A Супер автомобили - Lexus * LF-A
Најдоброто од Јапонија досега – Lexus LF-A
Видовме многу концепти, видовме многу замаскирани модели, многу видеа од тестирања по патеките низ светот. И тоа само за еден модел – Lexus LF-A, првиот вистински јапонски супер автомобил.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Jaguar XJ и Lexus LS 600hL прогласени за автомобили со најдобра задна клупа

Повеќе >
koli.com.mk - Lexus LS 600 Hybrid Jaguar XJ и Lexus LS 600hL прогласени за автомобили со најдобра задна клупа
 
Lexus IS претставен кај нас, со стартна цена од 38.950 евра за хибридот!
Тивката револуција на Lexus со 3.8 l/km
IS – најхрабриот дизајн на Lexus досега
Најдоброто од Јапонија досега – Lexus LF-A
Детроит 2009 –Првата луксузна лимузина на со хибриден погон Lexus HS 250h
Lexus LF-A Roadster Concept
Архива на Lexus


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил