дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Land Rover
   
Јaguar Land Rover се бори „до крај“ против кинеските копии!

Поништувањето на патентот на Jaguar Land Rover за Range Rover Evoque во Кина, нема да ја спречи понатамошната постапка за нелојална конкуренција и за заштита на авторските права, за наводната кинеска копија, изјави денес портпаролот на Jaguar Land Rover....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Land Rover  Land Rover нуди авантури со своите возила Занимливости - Land Rover
Land Rover нуди авантури со своите возила
Поместување на границите во Намбија и Јута... Повеќе
 
 
Land Rover Нов премиум SUV - Range Rover Velar Новитет - Land Rover
Нов премиум SUV - Range Rover Velar
Дизајнот на екстериерот е микс помеѓу Evoquea и повеќето Range Rover модели, со тоа што Velar изгледа малку покомпактно што му дава дополнително спортски look. ... Повеќе
 
 
Land Rover Париз 2016: Land Rover Discovery се наполни со напредна технологија Саеми - Land Rover
Париз 2016: Land Rover Discovery се наполни со напредна технологија
Land Rover Discovery беше еден од последните теренци – автомобили кои не глумеа дека можат да возат по терен, туку навистина можеа да возат по терен. Новиот модел делумно омекна, но затоа доби многу повеќе т... Повеќе
 
 
Land Rover Discovery 4 Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery Идни модели - Land Rover Discovery 4
Ново, второ претставување на нов Land Rover Discovery
Од Land Rover со второто претставување одкриа повеќе детали... Повеќе
 
 
Land Rover Discovery 4 Land Rover најави нова генерација на Discovery Новитет - Land Rover Discovery 4
Land Rover најави нова генерација на Discovery
Land Rover објави фотографии од новата генерација на SUV моделот, Discovery... Повеќе
 
 
Land Rover  Јaguar Land Rover се бори „до крај“ против кинеските копии! Занимливости - Land Rover
Јaguar Land Rover се бори „до крај“ против кинеските копии!
Поништувањето на патентот на Jaguar Land Rover за Range Rover Evoque во Кина, нема да ја спречи понатамошната постапка за нелојална конкуренција и за заштита на авторските права, за наводната кинеска копија, и... Повеќе
 
 
Land Rover  Range Rover Sport Coupe - нови фотографии од ривалот на BMW X6 Идни модели - Land Rover
Range Rover Sport Coupe - нови фотографии од ривалот на BMW X6
Jaguar Land Rover, ќе влезе во SUV - Coupe продажната класа, со својот прв модел конкретно направен за асфалтирани патишта.... Повеќе
 
 
Land Rover  Land Rover планира производство на SUV Coupe Новитет - Land Rover
Land Rover планира производство на SUV Coupe
Аломиниумската каросерија ќе ја дели со Jaguar F-Pace, а ќе биде нешто пократок од BMW X6... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Претставен Range Rover Evoque Convertible Новитет - Land Rover Range Rover Evoque
Претставен Range Rover Evoque Convertible
Продажбата на кабриолет изведбата на Evoque ќе стартува следната пролет, со почетна цена од 67.000 евра... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Најавена кабриолет изведбата на Range Rover Новитет - Land Rover Range Rover Evoque
Најавена кабриолет изведбата на Range Rover
Првиот премиум компактен SUV кабриолет во светски рамки, на клиентите ќе им понуди префинетост и луксуз... Повеќе
 
 
Land Rover Defender Видео: Land Rover Defender му се спротивстави на Атлантскиот океан Занимливости - Land Rover Defender
Видео: Land Rover Defender му се спротивстави на Атлантскиот океан
Доколку сакате да стигнете до самиот раб на европскиот континент, се' што ви треба е 20 години стар Land Rover Defender со изминати 350.000 километри... Повеќе
 
 
Land Rover Defender Land Rover Defender Zulu² Тјунинг - Land Rover Defender
Land Rover Defender Zulu²
Ексклузивната компанија JE Engineering, која е специјализирана за модификација на британски возила, со традиција долга 40 години, за љубителите на класичните и вистински теренци, понуди убаво тјуниран Land Rov... Повеќе
 
 
Land Rover Defender Производството на Land Rover Defender ќе продолжи и во 2016-та Маркет / Бизнис - Land Rover Defender
Производството на Land Rover Defender ќе продолжи и во 2016-та
Според најновите информации кои доаѓаат од внатрешни извори во Land Rover, легендарниот модел Defender ќе продолжи да се произведува во фабриката Solihull и покрај најавата на компанијата дека 2015-та ќе биде ... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Sport 2009 Range Rover Sport на далечинско управување Технологија - Land Rover Range Rover Sport 2009
Range Rover Sport на далечинско управување
Теренското возење освен способно и добро опремено возило, бара искусен возач и добар поглед на патот пред него. На тешки терени, најчесто при преминување на поголеми препреки, на возачите им е потребен и асист... Повеќе
 
 
Land Rover Новиот Land Rover Discovery ќе биде достапен и во „хардкор“ off-road изведба Идни модели - Land Rover
Новиот Land Rover Discovery ќе биде достапен и во „хардкор“ off-road изведба
Извори од Британија јавуваат дека во Land Rover одлучиле на купувачите да им понудат посебна off-road изведба на следниот Discovery 5, која ќе биде достапна покрај стандардната, повеќе урбано ориентирана SUV в... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Range Rover подготвува нов модел Новитет - Land Rover Range Rover
Range Rover подготвува нов модел
Според последните сознанија, раководството на Land Rover смета дека во понудата на „семејството“ Range Rover се наоѓа голема празнина која треба да се пополни... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover „Event Seating“ во новиот SVO Range Rover од 149.000 фунти Новитет - Land Rover Range Rover
„Event Seating“ во новиот SVO Range Rover од 149.000 фунти
Се обидувате да се сетите на бројната низа на возила од Jaguar Land Rover's SVO (Special Vehicle Operations)? Сега во таа низа ќе треба да направите место за уште еден модел - Range Rover SV Autobiography... Повеќе
 
 
Land Rover Најдобриот поклон што може да го добиете за “Валентајн” (Видео) Занимливости - Land Rover
Најдобриот поклон што може да го добиете за “Валентајн” (Видео)
Уникатна и воедно одлична идеа на Land Rover... Повеќе
 
 
Land Rover Discovery 4 Land Rover одбележа 25 години од моделот Discovery Занимливости - Land Rover Discovery 4
Land Rover одбележа 25 години од моделот Discovery
На многу необичен, атрактивен и духовит начин, Land Rover одбележа 25 години од постоењето на моделот Discovery... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Погледнете го најскапиот Range Rover направен во соработка со Holland & Holland Новитет - Land Rover Range Rover
Погледнете го најскапиот Range Rover направен во соработка со Holland & Holland
Jaguar Land Rover и компанијата за производство на огнено оружје Holland & Holland со здружени сили го изградија овој специјален Range Rover модел... Повеќе
 
 
Land Rover Defender - 2015 Следната генерација на Defender пристигнува во 2016-та Идни модели - Land Rover Defender - 2015
Следната генерација на Defender пристигнува во 2016-та
Наводно станува збор за автомобил кој со своите теренски перформанси би требало да ги засени сите досегашни Land Rover модели... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Land Rover подготвува електричен Range Rover Електрични автомобили - Land Rover Range Rover
Land Rover подготвува електричен Range Rover
Според последните информации кои доаѓаат од Land Rover, британскиот производител подготвува електрична изведба од моделот Range Rover, која ќе биде директна конкуренција на идниот Tesla Model X ... Повеќе
 
 
Land Rover Land Rover ќе ја прошири својата понуда со нов Discovery модел Идни модели - Land Rover
Land Rover ќе ја прошири својата понуда со нов Discovery модел
На саемот во Париз, Land Rover ги откри своите планови кои ќе се реализираат во иднина... Повеќе
 
 
Land Rover Land Rover Discovery Sport - Наследник на Freelander Новитет - Land Rover
Land Rover Discovery Sport - Наследник на Freelander
Како што кажува самиот наслов пристигнува замена за досегашниот Land Rover Freelander, наречн Discovery Sport ... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Sport SVR - 2015 * Range Rover SVR - најбрзиот сериски SUV модел Новитет - Land Rover Range Rover Sport SVR - 2015 *
Range Rover SVR - најбрзиот сериски SUV модел
Автомобилот е придвижуван од 5,0-литарски V8 турбо мотор со 550 коњски сили... Повеќе
 
 
Land Rover Jaguar и Land Rover ќе го претворат автомобилот во личен асистент? Технологија - Land Rover
Jaguar и Land Rover ќе го претворат автомобилот во личен асистент?
Мора да се признае дека денешните конвенционални автомобили располагаат со завидно ниво на софтверска опременост. Сепак, Jaguar и Land Rover сакаат да отидат чекор понатаму ... Повеќе
 
 
Land Rover Причината поради која крадците во Британија ги земаат LED светлата од автомобилите Занимливости - Land Rover
Причината поради која крадците во Британија ги земаат LED светлата од автомобилите
Криминалните групи во Велика Британија се' почесто ги крадат дневните LED светла од луксузните автомобили. Најчеста мета се моделите на Land Rover, а полицијата тврди дека украдените фарови им се препродаваат ... Повеќе
 
 
Land Rover Discovery Sport Land Rover го претстави концептот Discovery Vision Концепт - Land Rover Discovery Sport
Land Rover го претстави концептот Discovery Vision
Пред премиерата која ќе се одржи на саемот за автомобили во Њујорк, Land Rover ги објави првите фотографии и технички податоци за своето ново концепт возило Discovery Vision... Повеќе
 
 
Land Rover Discovery Sport Land Rover ja претстави својата "проѕирна" хауба Технологија - Land Rover Discovery Sport
Land Rover ja претстави својата "проѕирна" хауба
На саемот за автомобили во Њујорк, Land Rover ќе го претстави концептот Discovery Vision, како најава за новата линија на Discovery модели што на пазарот треба да почнат да пристигнуваат во текот на следната г... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque 285 КС и менувач со 9 брзини – Range Rover Evoque AD Новитет - Land Rover Range Rover Evoque
285 КС и менувач со 9 брзини – Range Rover Evoque AD
Можеби моќен колку конкурентите, но Autobiography Dynamic Evoque моделот ветува врвно возачко доживување, а исто така е меѓу првите модели во светот со менувач со 9 степени... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover L Land Rover го претстави Range Rover L Новитет - Land Rover Range Rover L
Land Rover го претстави Range Rover L
Пред премиерниот настап во Дубаи, Land Rover го претстави Range Rover L односно изведбата со продолжено меѓуоскино растојание, која покрај со зголемените димензии може да се пофали и со повисоко ниво на луксуз... Повеќе
 
 
Land Rover Land Rover планира производство на малo теренско возило Идни модели - Land Rover
Land Rover планира производство на малo теренско возило
Британскиот производител размислува за нов теренец чија цена би била пониска од останатите актуелни понуди ... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Sport 2009 Ексклузивни фотографии од Range Rover Sport Новитет - Land Rover Range Rover Sport 2009
Ексклузивни фотографии од Range Rover Sport
Овој модел не требаше да биде откриен до саемот за автомобили во Њујорк, кој ќе се одржи кон крајот на месецов, но неколку слики од автомобилот протекоа на интернет... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Range Rover Evoque ќе има 9 брзини! Технологија - Land Rover Range Rover Evoque
Range Rover Evoque ќе има 9 брзини!
Точен е насловот – новиот автоматски менувач во Evoque ќе има 9 степени на пренос!... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Range Rover Evoque Desert Warrior 3 спремен за Dakar Тјунинг - Land Rover Range Rover Evoque
Range Rover Evoque Desert Warrior 3 спремен за Dakar
Придвижуван од 3.0-литарски BMW дизел мотор со два турбо полначи, развива 275 КС... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Range Rover со четвртo освежување за 41 година Саеми - Land Rover Range Rover
Range Rover со четвртo освежување за 41 година
И сето тоа беше претставено на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Новиот Range Rover – сеуште многу луксузен, a 420 kg полесен Идни модели - Land Rover Range Rover
Новиот Range Rover – сеуште многу луксузен, a 420 kg полесен
Употребата на алуминиум е носител на овој резултат... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Horus е името на тјунираниот Range Rover Evoque Тјунинг - Land Rover Range Rover Evoque
Horus е името на тјунираниот Range Rover Evoque
Германската тјунинг компанија Loder 1899 го модификуваше компактниот SUV... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Range Rover со Evoque Convertible во Женева Концепт - Land Rover Range Rover Evoque
Range Rover со Evoque Convertible во Женева
Land Rover оди по стапките на Nissan со моделот Murano CrossCabriolet... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Ова е Land Rover Evoque за Дакар 2012?! Идни модели - Land Rover Range Rover Evoque
Ова е Land Rover Evoque за Дакар 2012?!
Опремен со шестцилиндричен мотор од BMW, најновиот теренец на Land Roveр ќе се обиде да влезе во друштво на најдобрите на идното рели Дакар... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Премиера - Range Rover Evoque Премиерa - Land Rover Range Rover Evoque
Премиера - Range Rover Evoque
Како и сите гигантски имиња, и Land Rover отстапи од старите, докажани насоки во своите автомобили... Повеќе
 
 
Land Rover Defender - 2015 Комплетно нов Land Rover Defender! Концепт - Land Rover Defender - 2015
Комплетно нов Land Rover Defender!
Една од иконите во автомобилизмот, според некои најдобриот вистински теренец на сите времиња, Land Rover Defender, влегува во светот на модерните автомобили, 67 години од претставувањето на актуелниот модел... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Video: Range Rover Evoque	Новитет - Land Rover Range Rover Evoque
Video: Range Rover Evoque
Најновиот претсавник на Range Rover е досега најмалиот, најлесниот и најштедливиот Range Rover досега ... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Evoque и во топлес варијанта Идни модели - Land Rover Range Rover Evoque
Evoque и во топлес варијанта
Мини луксузниот SUV на Range Rover, ултра привлечниот Evoque, станува уште попривлечен, бидејќи пристигнува негова верзија без покрив... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Range Rover Evoque ќе добие пет врати! Идни модели - Land Rover Range Rover Evoque
Range Rover Evoque ќе добие пет врати!
Land Rover се одлучи да додаде уште еден пар врати на динамичниот Range Rover Evoque, ветувајќи дека тоа нема да влијае на динамиката на возење. А, ќе ја задржи и својата веќе препознатлива динамична линија. ... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover Evoque Range Rover Evoque – најдинамичниот Land Rover Новитет - Land Rover Range Rover Evoque
Range Rover Evoque – најдинамичниот Land Rover
Land Rover конечно го тргна платното на својот најмал, најлесен и еколошки најштедлив модел досега – компактниот SUV Evoque, кој премиерно ќе биде претставен на претстојниот авто саем во Париз... Повеќе
 
 
Land Rover Land Rover LRX ќе дебитира во Париз Концепт - Land Rover
Land Rover LRX ќе дебитира во Париз
Хардкор Land Rover ентузијастите дефинитивно ја очекуваат премиерата во Париз... Повеќе
 
 
Land Rover Range Rover - old Новиот Range Rover - полесен и поекономичен Новитет - Land Rover Range Rover - old
Новиот Range Rover - полесен и поекономичен
Новата генерација на легендарниот теренец, би требало да пристигне во текот на наредната година, а главната разлика во однос на сегашниот модел би требало да биде зголемената економичност... Повеќе
 
 
Land Rover Land Rover наполни шеесет години Тема - Land Rover
Land Rover наполни шеесет години
Кога Land Rover серија 1 дамнешната 1948 година дебитираше на салонот за автомобили во Амстердам, малку кој можел да претпостави дека овој произведувач еден ден ќе стане лидер во сегментот на луксузни теренски... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Јaguar Land Rover се бори „до крај“ против кинеските копии!

Повеќе >
koli.com.mk - Land Rover  Јaguar Land Rover се бори „до крај“ против кинеските копии!
 
Range Rover Sport Coupe - нови фотографии од ривалот на BMW X6
Land Rover наполни шеесет години
Архива на Land Rover


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил