дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Lamborghini
   
Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил

Како и на сите саеми – секакви автомобили, од секоја класа...

fotografii фотографии 23 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Lamborghini Lamborghini Urus на тест на Nurburgring Супер автомобили - Lamborghini
Lamborghini Urus на тест на Nurburgring
Италијанскиот луксузен спортски автомобил, својата премиера ќе ја има во 2018 година... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador На продажба Lamborghini Aventador SV и брод Инфо - Lamborghini Aventador
На продажба Lamborghini Aventador SV и брод
Автомобилот достигнува максимална брзина од 350, додека бродот 290 километри на час... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Lamborghini произведе 8000 примероци од Huracan моделот Занимливости - Lamborghini Huracán
Lamborghini произведе 8000 примероци од Huracan моделот
Но, кој ќе биде најпродаваниот следен модел?... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Lamborghini Huracan со преку 2500 коњски сили (видео) Занимливости - Lamborghini Huracán
Lamborghini Huracan со преку 2500 коњски сили (видео)
Разраениот бик стана непобедлив рекордер... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador добива “S” ознака Новитет - Lamborghini Aventador
Lamborghini Aventador добива “S” ознака
Освежениот италијански супер-автомобил би требало да развива 740 коњски сили... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Novitec Lamborghini LP 750-4 Superveloce, врвен дизајн и ѕверски перформанси Тјунинг - Lamborghini Aventador
Novitec Lamborghini LP 750-4 Superveloce, врвен дизајн и ѕверски перформанси
Монуметалниот италијански автомобил постигнува брзина поголема од 355 километри на час... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini Miura ја прослави својата 50-годишнина од филмот “The Italian job” Занимливости - Lamborghini
Lamborghini Miura ја прослави својата 50-годишнина од филмот “The Italian job”
Како дел од прославата по повод 50-годишнината од Miura, Automobili Lamborghini испрати два автомобили Miura од својот музеј, по должината на трасата која се користеше во филмот "Италијанска работа", во режиј... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Како изгледа кога Uber возач ќе биде заменет од Бетмен? Занимливости - Lamborghini Aventador
Како изгледа кога Uber возач ќе биде заменет од Бетмен?
За скриената камера во која улогата на Uber возач ја превзема “Мачниот витез” да успее, беше потребно да се обезбеди уверлив Бетмобил... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Aventador слави јубилеј – 5.000 автомобили за 5 години Маркет / Бизнис - Lamborghini Aventador
Aventador слави јубилеј – 5.000 автомобили за 5 години
Најдобриот модел на Lamborghini го престигне својот претходник по бројот на продадени примероци, суперспортскиот автомобил Murcielago кој се продаваше помеѓу 2001 и 2010 година, иако на пазарот е само пет годи... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Novitec Torado тјунираше Lamborghini Huracan LP 610-4 Занимливости - Lamborghini Huracán
Novitec Torado тјунираше Lamborghini Huracan LP 610-4
Совршенство кое чини неверојатни 320.000 евра... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Женева 2016: Centenario е најмоќниот Lamborghini досега! Новитет - Lamborghini Aventador
Женева 2016: Centenario е најмоќниот Lamborghini досега!
Lamborghini во Женева го претстави моделот Centenario, кој ќе се произведе во комично малку примероци, базиран е на Aventador, има сила од 760 КС и е направен во чест на основачот Феручио Ламборгини... Повеќе
 
 
Lamborghini  Lamborghini открива детали за новиот хиперавтомобил Новитет - Lamborghini
Lamborghini открива детали за новиот хиперавтомобил
До почетокот на женевскиот автомобилски саем остана уште помалку од месец дена, а една од премиерите која се очекува со нетрпение е јубилејниот модел Centenario LP770-4 на Lamborghini... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Пустински хулиган со своето Lamborghini Huracan замина на кратко off-road возење Занимливости - Lamborghini Gallardo
Пустински хулиган со своето Lamborghini Huracan замина на кратко off-road возење
Интересна забава за оние со длабок џеб...... Повеќе
 
 
Lamborghini Murcielago Епска дрифт битка меѓу Murcielago и Mustang Занимливости - Lamborghini Murcielago
Епска дрифт битка меѓу Murcielago и Mustang
Дрифтањето секако дека не е најбрзиот пат околу некој завој, но со сигурност е најзабавниот! Затоа, погледнете го ова торнадо од дрифтање меѓу Ford Mustang и Lamborghini Murciealgo... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini Centenario пристигнува во 2016-та Идни модели - Lamborghini
Lamborghini Centenario пристигнува во 2016-та
Lamborghini подготвува нов супер - автомобил со кој ќе се одбележи стогодишнината од раѓањето на основачот на компанијата, Феручио Ламборџини... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Lamborghini Urus ќе биде придвижуван од моќен V8 агрегат Идни модели - Lamborghini Urus SUV Concept
Lamborghini Urus ќе биде придвижуван од моќен V8 агрегат
Lamborghini веќе одамна ги најави своите намери за создавање на SUV модел (или како што сега е модерно да се каже - кросовер), а шефот на брендот, Стефан Винкелман, потврди дека постои и прототип за идниот авт... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Lamborghini го претстави Huracan LP580-2 Новитет - Lamborghini Huracán
Lamborghini го претстави Huracan LP580-2
Италијанскиот производител на спортски автомобили ја претстави новата изведба на моделот Huracan, која своето деби ќе го има на претстојниот саем за автомобили во Лос Анџелес. Станува збор за верзијата LP580-2... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Фактот што овој Lamborghini Aventador е распарчен на половина и не е така трагичен Безбедност - Lamborghini Aventador
Фактот што овој Lamborghini Aventador е распарчен на половина и не е така трагичен
Кога сте страстен љубител на автомобили, глетката на Aventador поделен на половина, може дури и да ви го уништи денот. Но, овие слики не ги објавивме за да ве депримираме, туку сосема напротив... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Urus SUV ќе биде првиот plug-in хибриден модел од Lamborghini Идни модели - Lamborghini Urus SUV Concept
Urus SUV ќе биде првиот plug-in хибриден модел од Lamborghini
Lamborghini ја објави досега најважната новост во врска со Urus SUV моделот, кој веројатно ќе биде првиот plug-in хибриден автомобил од овој производител... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Франкфурт 2015: претставен Lamborghini Huracan LP610-4 Премиерa - Lamborghini Huracán
Франкфурт 2015: претставен Lamborghini Huracan LP610-4
Новиот Lamborghini Huracan LP610-4 Spyder го имаше своето глобално деби на саемот за автомобили во Франкфурт... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Roadster Lamborghini го претстави Aventador Superveloce Roadster Новитет - Lamborghini Aventador Roadster
Lamborghini го претстави Aventador Superveloce Roadster
Италијанскиот производител на спортски автомобили во Pebble Beach го претстави SV, односно Superveloce изведбата од моделот Aventador Roadster... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Во 2018-та Lamborghini ќе лансира SUV модел Идни модели - Lamborghini Urus SUV Concept
Во 2018-та Lamborghini ќе лансира SUV модел
Најновата вест од Lamborghini се однесува на тоа дека челните луѓе на компанијата дале зелено светло за сериско производство на концептот Urus SUV, што ќе резултира со лансирање на нов кросовер со високи перфо... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador SV со 740 КС Новитет - Lamborghini Aventador
Lamborghini Aventador SV со 740 КС
Забрзување од 0 до 100 km/h се постигнува за само 2,8 секунди а максималната брзина изнесува 350 km/h... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Излетување при 315 km/h со Lamborghini Huracan и двајца преживеани (Видео) Совети за безбедност - Lamborghini Huracán
Излетување при 315 km/h со Lamborghini Huracan и двајца преживеани (Видео)
Пред извесно време на официјалниот сајт на Унгарската полиција се појави застрашувачка видео снимка... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Roadster Дефиниција за супер автомобил: Lamborghini Aventador со HRE тркала Тјунинг - Lamborghini Aventador Roadster
Дефиниција за супер автомобил: Lamborghini Aventador со HRE тркала
Што друго да се каже за автомобил со 690 КС и максимална брзина од 350 km/h?... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini Asterion - Хибриден концепт со 910 КС Концепт - Lamborghini
Lamborghini Asterion - Хибриден концепт со 910 КС
Во Париз, Lamborghini го претстави концепт моделот Asterion LPI910-4... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Несекојдневна драг трка - Lamborghini Huracan против Suhoj SU-27 Занимливости - Lamborghini Huracán
Несекојдневна драг трка - Lamborghini Huracan против Suhoj SU-27
Супер автомобилот му се спротивстави на рускиот ловец... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Lamborghini и Zagato го претставија 5-95 Новитет - Lamborghini Gallardo
Lamborghini и Zagato го претставија 5-95
Станува збор за уникатен примерок кој се базира на Lamborghini Gallardo LP570-4... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador „Здивено“ Lamborghini уништи два автомобила во Лондон Занимливости - Lamborghini Aventador
„Здивено“ Lamborghini уништи два автомобила во Лондон
Возeњето на супер автомобил низ градските улици најчесто причинува голема забава. Најчесто... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Женева 2014: Lamborghini Huracán претставен пред јавноста Супер автомобили - Lamborghini Huracán
Женева 2014: Lamborghini Huracán претставен пред јавноста
Ако го читате ова тогаш несомнено знаете што е тоа интернет и најверојатно досега сте виделе куп слики од новиот Lamborghini Huracán. Сега конечно, во Женева овој модел ја доживеа својата официјална премиера ... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Roadster Несекојдневен споредбен тест на супер автомобили Супер автомобили - Lamborghini Aventador Roadster
Несекојдневен споредбен тест на супер автомобили
Autocar е шампион за небулозни автомобилски тестови и секој пат кога ќе помислите дека британскиот тим го достигнал врвот, тие успеваат да се надминат себе си... Повеќе
 
 
Lamborghini Huracán Запознајте го Lamborghini Huracán - наследникот на Gallardо Супер автомобили - Lamborghini Huracán
Запознајте го Lamborghini Huracán - наследникот на Gallardо
По многу шпекулации во врска со изгледот и името на наследникот на Gallardо, Италијанците конечно ги објавија првите официјални фотографии и технички податоци за новиот модел Huracán... Повеќе
 
 
Lamborghini Veneno Roadster Lamborghini го претстави Veneno Roadster Новитет - Lamborghini Veneno Roadster
Lamborghini го претстави Veneno Roadster
Lamborghini официјално претстави уште еден ексклузивен модел, со кој го одбележува 50-годишниот јубилеј од своето постоење... Повеќе
 
 
Lamborghini Murcielago Работна маса Lamborghini Murcielago Занимливости - Lamborghini Murcielago
Работна маса Lamborghini Murcielago
Што се’ веќе имаме видено? Ладилник базиран на моделот Cinquecento, билјард маса инспирирана од Mustang и столици направени од седишта за Ferrari. Сега пред нас е нешто ново, што особено ќе ги воодушеви љубите... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Lamborghini Avantador со 969 КС од Novitec Тјунинг - Lamborghini Aventador
Lamborghini Avantador со 969 КС од Novitec
Novitec ja претстави новата програма за тјунинг на Lamborghini LP700-4 Avantador кој „по третманот“ во својата најмоќна верзија ќе развива 969 КС со максимален вртежен момент од 912 Nm. Но, да одиме по ред ... Повеќе
 
 
Lamborghini Новиот Lamborghini ќе биде презентиран во септември Идни модели - Lamborghini
Новиот Lamborghini ќе биде презентиран во септември
Моделот Cabrera ќе располага со моќност од 600 КС а ќе има вкупна тежина од 1.300 килограми... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini Egoista - само за најсебичните купувачи Концепт - Lamborghini
Lamborghini Egoista - само за најсебичните купувачи
Во Lamborghini веќе стекнаа навика самите да си се наградуваат за своите годишнини, па така за 50-от роденден го лансираа најлудиот концепт до сега, едноседот Egoista... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Ќе успее ли оваа блондинка да ги дофати 100-те долари додека се вози во Lamborghini Занимливости - Lamborghini Gallardo
Ќе успее ли оваа блондинка да ги дофати 100-те долари додека се вози во Lamborghini
Сигурно веќе сте ги чуле бројните митови за ловење додека автомобилот забрзува. Меѓу нив несомнено бил и оној кога совозачот не може да ја дофати банкнотата поставена на контролната табла пред него, поради тоа... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario Edition Новитет - Lamborghini Aventador
Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario Edition
Во чест на својот 50-годишен јубилеј, на саемот за автомобили во Шангај, Lamborghini ќе лансира нова, помоќна верзија на моделот Aventador... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Lamborghini Urus SUV ќе дебитира во 2016 Идни модели - Lamborghini Urus SUV Concept
Lamborghini Urus SUV ќе дебитира во 2016
Драматичниот Lamborghini Urus е SUV возило, кое според зборовите на шевот на Audi, Руперт Стадлер во сериско производство треба да се појави кон крајот на 2016-та година... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador во лимузинска изведба! Занимливости - Lamborghini Aventador
Lamborghini Aventador во лимузинска изведба!
Специјализираните работилници за трансформирање на автомобили во издолжени лимузини, покрај со стандардните марки подложни на ваква надградба - Lincoln и Rolls Royce, досега работеле и на продолжени верзии од... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Женева 2013 – e ваков SUV сакаме – ItalDesign Parcour! Саеми - Lamborghini Gallardo
Женева 2013 – e ваков SUV сакаме – ItalDesign Parcour!
SUV каков што може да замисли само ItalDesign, односно Guigaro! Базиран на Lamborghini Gallardo, развива 550 КС и има погон на сите тркала... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Женева 2013 – Lamborghini Veneno чини 3 милиони евра! Саеми - Lamborghini Aventador
Женева 2013 – Lamborghini Veneno чини 3 милиони евра!
Специјално развиен по повод 50 годишнината на Lamborghini. Има 750 КС и чини 3 милиони евра. Ау!... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Fast & Furious – Supra растура нов Aventador на автопат! Занимливости - Lamborghini Aventador
Fast & Furious – Supra растура нов Aventador на автопат!
Од овие тјунериве стварно не се може! Човекот поштено си платил околу 300.000 евра, за една тјунирана Toyota да го направи смешен на автопат... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Видео: The Final Gallardo Супер автомобили - Lamborghini Gallardo
Видео: The Final Gallardo
Очигледно, од Lamborghini не подготвуваат за заминувањето на Gallardo во историјата. Но, тоа значи и лансирање на нов модел... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Roadster Топлес бик – Lamborghini Aventador со кабрио верзија Супер автомобили - Lamborghini Aventador Roadster
Топлес бик – Lamborghini Aventador со кабрио верзија
Знаменосецот на Италијанскиот производител на супер автомобили ќе добие и Roadster варијанта... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Му заплениле Lamborghini – казната му била прескапа!? Занимливости - Lamborghini Aventador
Му заплениле Lamborghini – казната му била прескапа!?
Вози супер-автомобил од 350.000 евра, а 400 евра казна му биле премногу ... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Наследникот на Lamborgnini Gallardo ќе се вика Kabrera? Супер автомобили - Lamborghini Gallardo
Наследникот на Lamborgnini Gallardo ќе се вика Kabrera?
Во комбинација се уште и Navara, Veregua и Vistaermosa Parlade... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил Саеми - Lamborghini Gallardo
Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил
Како и на сите саеми – секакви автомобили, од секоја класа... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Ова е тркачки Lamborghini Gallardo Super Trofeo Супер автомобили - Lamborghini Gallardo
Ова е тркачки Lamborghini Gallardo Super Trofeo
Наменет е за т.н. one-make трките, на кои учествуваат уште и Ferrari и Porsche... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Ова е DMC Lamborghini Aventador, со 900 “коњи” Тјунинг - Lamborghini Aventador
Ова е DMC Lamborghini Aventador, со 900 “коњи”
Германската тјунерска компанија DMC, го трансформираше Италијанскиот Lamborghini Aventador, од секој аспект... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Погледнете ја најголемата Drag трка во светот Супер автомобили - Lamborghini Aventador
Погледнете ја најголемата Drag трка во светот
Во неа учествуваат многу супер-автомобили и Subaru BRZ... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini е сопственик на Ducati, а не Audi Маркет / Бизнис - Lamborghini
Lamborghini е сопственик на Ducati, а не Audi
Ова е друга информација, по онаа дека Германците воопшто не платиле 1.1 милијарди евра за Ducati, туку “само” 747 милиони евра... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Aventador ќе штеди гориво, со деактивиација на цилиндри Технологија - Lamborghini Aventador
Aventador ќе штеди гориво, со деактивиација на цилиндри
Економската криза и строгите еко-норми затропаа и на вратите на супер-автомобилите... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Lamborghini го слави 1.000-от произведен Aventador Занимливости - Lamborghini Aventador
Lamborghini го слави 1.000-от произведен Aventador
Се наздравува во Болоња – за оваа цифра беа потребни само 15 месеци... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Погледнете ги најбрзите полициски автомобили Занимливости - Lamborghini Gallardo
Погледнете ги најбрзите полициски автомобили
Покрај тоа што се најбрзи, тие се неверојатно скапи. Lamborghini, BMW, Mercedes-Benz, Nissan GT-R – се само некои од нив... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Lamborghini Gallardo со 1.500 КС “лета” со 405 km/h Тјунинг - Lamborghini Gallardo
Lamborghini Gallardo со 1.500 КС “лета” со 405 km/h
Со Twin-Turbo V10 мотор, преработен од Underground Racing... Повеќе
 
 
Lamborghini Murcielago Roadster Murcielago при сообраќајка со 240 km/h Занимливости - Lamborghini Murcielago Roadster
Murcielago при сообраќајка со 240 km/h
Од прилика, вака би требало да изгледа Lamborghini потоа... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo (Не)интересна трка - Gallardo против GT-R и Corvette Супер автомобили - Lamborghini Gallardo
(Не)интересна трка - Gallardo против GT-R и Corvette
Lamborghini има 1.500 КС, a Corvette и GT-R речиси двојно помалку... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Тајната наречена Urus SUV не издржа до Пекинг Концепт - Lamborghini Urus SUV Concept
Тајната наречена Urus SUV не издржа до Пекинг
Вчера ги видовме главните линии од каросеријата на Lamborghini Urus SUV, а денес – официјалните фотографии... Повеќе
 
 
Lamborghini Urus SUV Concept Ова е силуетата на Lamborghini Urus SUV Концепт - Lamborghini Urus SUV Concept
Ова е силуетата на Lamborghini Urus SUV
Пред официјалното претставување во Пекинг, стигнува овој teaser од Lamborghini... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Како се прави Lamborghini Aventador? Супер автомобили - Lamborghini Aventador
Како се прави Lamborghini Aventador?
Малку кој автомобил одушевува толку како зверот од Sant' Agate. ... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Прв тјунинг на Lamborghini Aventador Супер автомобили - Lamborghini Aventador
Прв тјунинг на Lamborghini Aventador
Oakley Design е прва компанија која на пазарот го представи својот тјунинг пакет за новиот Lamborghini Aventador и тоа многу темелен и комплексен, како што и доликува на една реномирана фирма со богато искуств... Повеќе
 
 
Lamborghini За новиот Lambo Италијанците бараат два милиони евра? Супер автомобили - Lamborghini
За новиот Lambo Италијанците бараат два милиони евра?
Кога Lamborghini минатиот автосаем во Париз го покажа концептот Sesto Elemento, малку кој остана рамнодушен на концептот на суперавтомобил речиси целосно направен од јагледородни влакна.... Повеќе
 
 
Lamborghini Aventador Женева 2011 – чисти италијански 700 КС, по два, различни рецепти Новитет - Lamborghini Aventador
Женева 2011 – чисти италијански 700 КС, по два, различни рецепти
Се разбира, најголема прашина на секој поголем саем се дига на штандовите на италијанските производители на супер автомобили. Овој пат, нови модели претставија Lamborghini и Pagani... Повеќе
 
 
Lamborghini Ова е новиот Lamborghini V12 Идни модели - Lamborghini
Ова е новиот Lamborghini V12
Ова е досега најчистата слика од новиот знаменосец на Lamborghini, кој ќе треба да се натпреварува со најсилните модели на конкурентите... Повеќе
 
 
Lamborghini Долгоочекуваниот SUV на Lamborghini ќе го видиме во 2012? Идни модели - Lamborghini
Долгоочекуваниот SUV на Lamborghini ќе го видиме во 2012?
Откако се дигна голема прашина околу Lamborghini и неговиот SUV, шпекулациите говорат дека тој ќе дојде во 2012 година. ... Повеќе
 
 
Lamborghini Murcielago Бетмобил, но во бело – Lamborghini Murcielago LP640 Bat Тјунинг - Lamborghini Murcielago
Бетмобил, но во бело – Lamborghini Murcielago LP640 Bat
Веројатно доколку веќе поврзуваме, автомобилите на Lamborghini најмногу би не потсетиле на бетмобил, посебно во црна варијанта... Но, JB Car Design се погрижи таквиот дизајн да го добиеме и во чисто бела бој... Повеќе
 
 
Lamborghini Sesto Elemento Concept Шестиот елемент на Lambo – Sesto Elemento Concept Концепт - Lamborghini Sesto Elemento Concept
Шестиот елемент на Lambo – Sesto Elemento Concept
А нели беше најважен петтиот елемент? Не, Lamborghini мисли поинаку – најважен е шестиот елемент. А со него, тие ќе се претстават на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Lambo го претставува најбрзиот Gallardo досега Новитет - Lamborghini Gallardo
Lambo го претставува најбрзиот Gallardo досега
Lamborghini планира да лансира уште поекстремна верзија на својот модел Gallardo LP 570-4. Новиот супер автомобил ќе биде претставен на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Lamborghini Lamborghini ќе прави SUV! Идни модели - Lamborghini
Lamborghini ќе прави SUV!
Како одговор на се повеќето лимузини на конкурентите, како Aston Martin и Maserati, Lambo ќе лансира SUV модел... Повеќе
 
 
Lamborghini Екстремен и на вода – Lamborghini Poweryacht Концепт - Lamborghini
Екстремен и на вода – Lamborghini Poweryacht
Дизајнерот Mauro Lecchi, покажува, како според него би изгледала јахта со логото на налутениот бик... Повеќе
 
 
Lamborghini Дизајнерска вежба - Lamborghini Minotauro Занимливости - Lamborghini
Дизајнерска вежба - Lamborghini Minotauro
Студент на миланскиот факултет за технички дизајн, Andrei Avarvari го објави својот најнов план, а за изработката соработувал со шефот за дизајн на Lamborghini, Filippo Perini... Повеќе
 
 
Lamborghini Македонски поглед на Lamborghini за иднината Концепт - Lamborghini
Македонски поглед на Lamborghini за иднината
Македонскиот дизајнер Славче Таневски, кој моментално е на пракса во Мерцедес, ги покажа своите погледи за супер спортски Lamborghini автомобил.... Повеќе
 
 
Lamborghini Gallardo Вистински разбеснет бик Супер автомобили - Lamborghini Gallardo
Вистински разбеснет бик
Италијанскиот бренд е спремен да го лансира проектот Gallardo LP550-2, зад чие име се крие познатиот бик, но сега со погон на задните тркала.... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 



Најпопуларни
 
Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил

Повеќе >
koli.com.mk - Lamborghini Gallardo Галерија: Автомобилски саем во Сао Пауло, Бразил
 
Вистински разбеснет бик
Архива на Lamborghini


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил