дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
KIA
   
Фејс-лифтот на KIA Sorento пристигна и кај нас

Нуди многу новитети, а најбројни се оние во безбедносниот сегмент...

fotografii фотографии 6 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
KIA  Kia Stinger GTR сепак нема да пристигне на пазарот Инфо - KIA
Kia Stinger GTR сепак нема да пристигне на пазарот
Засега, GT со 365 коњски сили, останува најсилниот модел на компанијата... Повеќе
 
 
KIA  Први најавни фотографии за Kia Stonic Новитет - KIA
Први најавни фотографии за Kia Stonic
Објавени првите најавни фотографии за Kia Stonic, Crossover модел од B сегментот... Повеќе
 
 
KIA Субкомпактниот кросовер на Kia ќе го носи името Stonic Новитет - KIA
Субкомпактниот кросовер на Kia ќе го носи името Stonic
Овој модел ќе претставува вистински конкурент на Mazda CX-3... Повеќе
 
 
KIA Во Европа пристигнува дизел верзија на Kia Stinger Новитет - KIA
Во Европа пристигнува дизел верзија на Kia Stinger
Премиерата се очекува да биде на саемот за автомобили во Женева, следната година... Повеќе
 
 
KIA Soul KIA го најави освежениот SOUL Идни модели - KIA Soul
KIA го најави освежениот SOUL
На престојниот саем за автомобили во Париз ќе го видиме освежениот SOUL, каде најголема новина е новиот бензински агрегат... Повеќе
 
 
KIA Rio KIA го претстави новото RIO Идни модели - KIA Rio
KIA го претстави новото RIO
При дизајнирањето на новиот модел учествуваше студиото на KIA во Германија, како и она во Калифорнија... Повеќе
 
 
KIA Rio Ова е новиот поагресивен и поспортски Kia Rio Новитет - KIA Rio
Ова е новиот поагресивен и поспортски Kia Rio
Иако доживеа многу промени кои подобро го позиционираа на европскиот пазар, Kia Rio не го доживеа посакуваниот успех. Затоа, Корејците спремаат големи промени во новиот модел... Повеќе
 
 
KIA  Kia освои нови награди за дизајн во 2016 година Награди - KIA
Kia освои нови награди за дизајн во 2016 година
Новиот комапктен SUV Sportage и седанот Optima, се добитници на наградата Red Dot за дизајн... Повеќе
 
 
KIA  Kia ја освојува Америка, за седум години, произведени 2 милиони автомобили Маркет / Бизнис - KIA
Kia ја освојува Америка, за седум години, произведени 2 милиони автомобили
Од 2009 година, кога ја отвори фабриката во сојузната држава Џорџија, Kia во тој погон изработила 2 милиони возила наменети за северноамериканскиот пазар... Повеќе
 
 
KIA Rio Kia спрема спортско Rio GT со 180 КС Новитет - KIA Rio
Kia спрема спортско Rio GT со 180 КС
Европските жешки малишани наскоро ќе имаат конкуренција од Јужна Кореја – Kia спрема спортска верзија на Rio, која ќе има 180 КС и ќе конкурира директно на Fiesta ST, 208 GTi и Polo GTi... Повеќе
 
 
KIA Детроит: Премиерно представен KIA Telluride SUV концептот Премиерa - KIA
Детроит: Премиерно представен KIA Telluride SUV концептот
Киа Америка представи целосно поразличен СУВ концепт... Повеќе
 
 
KIA Cadenza Kia ја претстави новата генерација на моделот Cadenza Идни модели - KIA Cadenza
Kia ја претстави новата генерација на моделот Cadenza
По претходните најави, Kia сега ги објави и првите официјални фотографии од моделот Cadenza, односно K7, како што гласи називот на овој автомобил во Јужна Кореја... Повеќе
 
 
KIA Niro Објавени скици од хибридот Kia Niro Идни модели - KIA Niro
Објавени скици од хибридот Kia Niro
Kia Niro е хибриден автомобил најавен како ривал на Toyota Prius кој ќе биде претставен следната есен, со што ќе се означи почетокот на реализацијата на планот за тројно зголемување на понудата на електрични в... Повеќе
 
 
KIA Optima Kia Optima ќе биде понудена во две хибридни изведби Хибриди - KIA Optima
Kia Optima ќе биде понудена во две хибридни изведби
Kia објави дека актуелната генерација на Optima од следната година ќе биде достапна во две хибридни верзии, што ќе бидат пласирани на повеќето пазари на кои се продава овој автомобил... Повеќе
 
 
KIA Soul Kia ќе повлече околу 260 илјади Soul модели поради проблеми со управувањето Безбедност - KIA Soul
Kia ќе повлече околу 260 илјади Soul модели поради проблеми со управувањето
Kia ќе повлече 256.459 примероци од моделите Soul и Soul EV (2014-2015) поради проблеми со управувачот... Повеќе
 
 
KIA Спортскиот GT автомобил на Kia ќе пристигне до 2020-та Идни модели - KIA
Спортскиот GT автомобил на Kia ќе пристигне до 2020-та
Шефот на Kia за Велика Британија, Пол Филпот, откри нови детали за идниот спортски автомобил на корејскиот производител, кој во продажба ќе биде пуштен кон крајот на деценијата... Повеќе
 
 
KIA Sportage Франкфурт 2015: стапува на сцена четвртата генерација на Kia Sportage Новитет - KIA Sportage
Франкфурт 2015: стапува на сцена четвртата генерација на Kia Sportage
Новиот Sportage ќе биде придвижуван од сосема нов турбо бензински мотор со четири цилиндри... Повеќе
 
 
KIA Optima Франкфурт 2015: време е за новата Kia Optima Новитет - KIA Optima
Франкфурт 2015: време е за новата Kia Optima
Кај новитетот е ангажирана подобрена верзија од актуелниот 1,7-литарски CRDi дизел агрегат, со моќност од 140 КС... Повеќе
 
 
KIA Sportage Kia ги објави првите фотографии од новиот Sportage Новитет - KIA Sportage
Kia ги објави првите фотографии од новиот Sportage
Корејскиот производител конечно објави неколку официјални фотографии од новата генерација на моделот Sportage, која премиерно ќе биде прикажана на годинашниот саем за автомобили во Франкфурт ... Повеќе
 
 
KIA Sportage Први неофицијални фотографии од ентериерот и надворешноста на новата Kia Sportage Новитет - KIA Sportage
Први неофицијални фотографии од ентериерот и надворешноста на новата Kia Sportage
Пред нас ги имаме првите т.н. „шпионски“ фотографии и видео снимка од автомобилот, „уловен“ без камуфлажа... Повеќе
 
 
KIA Cee'd Детали за естетските корекции на Kia Ceed Новитет - KIA Cee'd
Детали за естетските корекции на Kia Ceed
Kia ќе го обнови својот модел Ceed, односно неговите хечбек и Sportswagon изведби, но и Proceed верзијата со три врати. Промените ќе вклучуваат еколошки мотори, измени на шасијата, нова трансмисија со двојна с... Повеќе
 
 
KIA Optima Прва официјална фотографија од новата Kia Optima Новитет - KIA Optima
Прва официјална фотографија од новата Kia Optima
Kia ја објави првата официјална фотографија од новата генерација на моделот Optima, која ќе биде претставена следниот месец на саемот за автомобили во Њујорк... Повеќе
 
 
KIA Cee'd Kia во својата понуда го вклучува новиот 1 литарски агрегат Новитет - KIA Cee'd
Kia во својата понуда го вклучува новиот 1 литарски агрегат
Сведоци сме како емисиите и регулациите се се построги и построги... Повеќе
 
 
KIA Kia со нов концепт автомобил - Sportspace (Фото) Концепт - KIA
Kia со нов концепт автомобил - Sportspace (Фото)
Kia на саемот во Женева ќе го претстави концептот наречен Sportspace... Повеќе
 
 
KIA Sorento Новиот Kia Sorento освои пет ѕвезди на Euro NCAP тестот за безбедност Безбедност - KIA Sorento
Новиот Kia Sorento освои пет ѕвезди на Euro NCAP тестот за безбедност
Благодарение на цврстата каросерија и широкиот спектар на активна и пасивна безбедносна опрема, спортскиот теренец од Kia успеа да добие максимални оценки во сите четири категории... Повеќе
 
 
KIA Kia GT во напад на Audi A7 Идни модели - KIA
Kia GT во напад на Audi A7
Веќе и официјално е потврдено дека Kia сериозно размислува за сериско производство на моделот GT... Повеќе
 
 
KIA Kia со конкурент на Juke Концепт - KIA
Kia со конкурент на Juke
Нов мини кросовер од Kia е на прагот на производството... Повеќе
 
 
KIA Rio Kia го претстави освежениот Rio Новитет - KIA Rio
Kia го претстави освежениот Rio
На саемот за автомобили во Париз, Kia премиерно ќе ја претстави освежената изведба на моделот Rio, која на пазарот ќе пристигне кон почетокот на следната година ... Повеќе
 
 
KIA Sorento Kia ги објави првите фотографии од новиот Sorento Новитет - KIA Sorento
Kia ги објави првите фотографии од новиот Sorento
Моделот ќе биде промовиран на годинашниот саем за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
KIA Kia претстави нов седум-брзински менувач со двојна спојка Технологија - KIA
Kia претстави нов седум-брзински менувач со двојна спојка
На саемот за автомобили во Женева, Kia го претстави новиот седум-брзински менувач со двојна спојка, што всушност го презентира начинот на кој ќе бидат конструирани идните менувачи на корејскиот автомобилски ги... Повеќе
 
 
KIA Sportage Мојата Kia исфрла црн чад и троши многу гориво? Прашања и одговори - KIA Sportage
Мојата Kia исфрла црн чад и троши многу гориво?
Автомобилот многу тешко се придвижува од место... Повеќе
 
 
KIA Cadenza Kia K7/Cadenza пристигнува во Европа Новитет - KIA Cadenza
Kia K7/Cadenza пристигнува во Европа
Kia има намера да ја прошири својата европска понуда со т.н. upmarket модели, а мразот ќе го скрши автомобилот кој на некои пазари е именуван како K7, а на други е познат како Cadenza... Повеќе
 
 
KIA Niro Kia презентираше концепт од нерѓосувачки челик Концепт - KIA Niro
Kia презентираше концепт од нерѓосувачки челик
Со концептите е секогаш иста приказна - дизајнерските тимови добиваат одврзани раце па сите се расфрлаат со нови и неконвенционални идеи, а кога приказната ќе дојде до производство, надвладуваат разумот и реал... Повеќе
 
 
KIA Ова е дизајнот кој Kia го планира за во иднина Идни модели - KIA
Ова е дизајнот кој Kia го планира за во иднина
Откако Питер Шрејер - поранешниот дизајнeр на Audi, направи трансфер во Kia, на Корејците „им цутат рози“, а се чини дека и Германецот нема намера да живее на стара слава... Повеќе
 
 
KIA Kia планира да ја прошири понудата на GT модели Идни модели - KIA
Kia планира да ја прошири понудата на GT модели
Од Kia очигледно веруваат дека со GT верзиите на моделите cee'd и pro_cee'd направиле одлична работа и дека во рацете имаат вистински хит. Затоа неодамна производителот навести дека набрзо може да очекуваме GT... Повеќе
 
 
KIA Kia Pro Cee`d - страсно купе со спортска грациозност Новитет - KIA
Kia Pro Cee`d - страсно купе со спортска грациозност
Овој автомобил е еден од најубавите претставници на компактната класа, кој „без пардон“ може да се споредува со модели како Megane Coupe и Astra GTC... Повеќе
 
 
KIA „Kia треба да произведе мал спортски автомобил“ Идни модели - KIA
„Kia треба да произведе мал спортски автомобил“
Шефот на дизајн студиото на Kia лоцирано во Калифорнија, ја обелодени неговата желба дека фирмата би требало да дизајнира мал спортски автомобил, со погон на задните тркала кој би и’ конкурирал на Toyota GT86... Повеќе
 
 
KIA Kia ги претстави новите мотори Мотори - KIA
Kia ги претстави новите мотори
Во Женева, Kia промовираше 4 нови турбо GDI мотори, кои во иднина ќе бидат составен дел од понудата за моторизација на возила од корејскиот производител... Повеќе
 
 
KIA Женева 2013 – Kia Provo е едно навистина жешко парче хибрид Саеми - KIA
Женева 2013 – Kia Provo е едно навистина жешко парче хибрид
Директно во лицето на Mini Cooper и Citroen DS3! Provo е како ништо од Kia што сме виделе досега – смел, мал автомобил, наменет за трендсетерите и уживателите во брзото, спортско возење... Повеќе
 
 
KIA Optima Kia Optima Superman! Занимливости - KIA Optima
Kia Optima Superman!
На саемот во Чикаго, Kia претстави Superman изведба на моделот од средната класа Optima и не, не може да лета... Повеќе
 
 
KIA Нов премиум SUV од Kia Концепт - KIA
Нов премиум SUV од Kia
Новиот SUV на Kia, ќе се натпреварува со BMW X5, Mercedes M Class и Audi Q7, а концептот ќе биде прикажан на саемот во Чикаго... Повеќе
 
 
KIA Pro Cee'd Во Kia станува жешко – Pro Cee’d GT за 7,9 до стотка Новитет - KIA Pro Cee'd
Во Kia станува жешко – Pro Cee’d GT за 7,9 до стотка
Како и што најавивме претходно, Kia го лансираше својот прв спортист на пазарот во Европа, кој е потопла изведба на Pro Cee’d, со 1,6 литарски турбо бензинец со 204 КС и 265 Nm... Повеќе
 
 
KIA Kia со мал, спортски SUV! Концепт - KIA
Kia со мал, спортски SUV!
Корејскиот бренд ги објави првите фотографии од новиот концепт, кој треба да го претстави на саемот во Женева... Повеќе
 
 
KIA Pro Cee'd Првата спортска Kia со 204 КС – Pro Cee’d GT Новитет - KIA Pro Cee'd
Првата спортска Kia со 204 КС – Pro Cee’d GT
До вчера се смеевме на оние што ги возеа, но на сопствениците на Kia Pro Cee’d GT секако ќе може да им се позавиди – ќе имаат 204 турбо КС под десната нога... Повеќе
 
 
KIA Pro Cee'd Официјално: KIA Pro_Cee’d GT ќе има 204 “коњи” Тјунинг - KIA Pro Cee'd
Официјално: KIA Pro_Cee’d GT ќе има 204 “коњи”
Фотографијата е само првиот teaser кој се појави на интернет, а во продолжение ви ги нудиме првите официјални информации... Повеќе
 
 
KIA Sorento Фејс-лифтот на KIA Sorento пристигна и кај нас Македонија - KIA Sorento
Фејс-лифтот на KIA Sorento пристигна и кај нас
Нуди многу новитети, а најбројни се оние во безбедносниот сегмент... Повеќе
 
 
KIA Cee'd И новиот KIA Cee’d промовиран кај нас Македонија - KIA Cee'd
И новиот KIA Cee’d промовиран кај нас
Одличен, несекојдневен изглед, комбиниран со веќе препознатлив Корејски квалитет и достапна цена... Повеќе
 
 
KIA Optima Знаете ли дека Batman вози KIA Optima? Саеми - KIA Optima
Знаете ли дека Batman вози KIA Optima?
KIA претстави вкупно пет автомобили на SEMA, прилагодени за супер-хероите од Justice League... Повеќе
 
 
KIA Pro Cee'd KIA го најави Procee’d GT за саемот во Женева Саеми - KIA Pro Cee'd
KIA го најави Procee’d GT за саемот во Женева
Исто така, најавени се и повеќе бензински мотори со турбо, како и нови дизел мотори, како за KIA, така и за Hyundai... Повеќе
 
 
KIA Carens - 2013 Новиот KIA Carens – најубав моноволумен во моментов Саеми - KIA Carens - 2013
Новиот KIA Carens – најубав моноволумен во моментов
А претставен е... Погодувате – на саемот во Париз... Повеќе
 
 
KIA Pro Cee'd Освен атрактивен изглед, ништо ново – KIA Procee’d Саеми - KIA Pro Cee'd
Освен атрактивен изглед, ништо ново – KIA Procee’d
Сè останува исто, како и кај пет-вратната верзија, претставена во Женева... Повеќе
 
 
KIA Cerato - 2013 Вака ќе изгледа новата KIA Cerato Идни модели - KIA Cerato - 2013
Вака ќе изгледа новата KIA Cerato
Овој нов модел е понизок, поширок и подолг од актуелниот KIA Cerato... Повеќе
 
 
KIA Quoris Од KIA го заклучија Quoris – а клучевите останаа внатре! Занимливости - KIA Quoris
Од KIA го заклучија Quoris – а клучевите останаа внатре!
И тоа во пустина, при тестирање на новата лимузина на Корејците... Повеќе
 
 
KIA Quoris Првата KIA со погон на задните тркала ќе се вика Quoris Новитет - KIA Quoris
Првата KIA со погон на задните тркала ќе се вика Quoris
Овој назив ќе го замени називот на концептот – K9, или Opirus... Повеќе
 
 
KIA Вака ќе изгледа новиот KIA Pro_Cee’d Идни модели - KIA
Вака ќе изгледа новиот KIA Pro_Cee’d
Иако се работи за нацрт, јасно се гледа како ќе изгледа новата KIA... Повеќе
 
 
KIA Rio - old KIA повлекува 73.000 автомобили од моделот Rio Безбедност - KIA Rio - old
KIA повлекува 73.000 автомобили од моделот Rio
Поради проблем со воздушните перничиња... Повеќе
 
 
KIA Cee'd - old Деби со 13-минутно видео на новиот KIA Cee’d Новитет - KIA Cee'd - old
Деби со 13-минутно видео на новиот KIA Cee’d
Дизајн на Peter Schreyer... Повеќе
 
 
KIA Opirus Opirus - Првата KIA со погон на задните тркала Новитет - KIA Opirus
Opirus - Првата KIA со погон на задните тркала
Во согласност со дизајнерските трендови кои ги наметна KIA, новата луксузна лимузина Opirus (К9) за прв пат се претставува пред јавноста. Се работи за автомобил кои е наменет, пред сé, за европскиот и американ... Повеќе
 
 
KIA Cee'd - old Една од најочекуваните премиери - Kia Cee'd Новитет - KIA Cee'd - old
Една од најочекуваните премиери - Kia Cee'd
Втората генерација на Kia Cee'd спаѓа меѓу една од најочекуваните премиери на саемот во Женева, а како загревање еве неколку информации и фотографии... Повеќе
 
 
KIA Rio Kia Rio е автомобил на годината во Македонија, според Авто Плус Награди - KIA Rio
Kia Rio е автомобил на годината во Македонија, според Авто Плус
Во организација на магазинот Авто Плус, Kia Rio беше прогласен за автомобил на годината во нашата земја. Наградата за најдобар SUV, која се доделува за прв пат оваа година, ја доби SsangYong Korando... Повеќе
 
 
KIA Cee'd - old За нетрпеливите – реални фотогрaфии од Kia Cee´ d Новитет - KIA Cee'd - old
За нетрпеливите – реални фотогрaфии од Kia Cee´ d
Пред неколку дена ја објавивме веста за новата Kia Cee´ d, но сега имаме и нови, реалистични, фотогрфии од новата Kia Cee´ d меѓу сообраќај... Повеќе
 
 
KIA Cee'd - old Наследникот на Kia Ceed пристигнува во март Новитет - KIA Cee'd - old
Наследникот на Kia Ceed пристигнува во март
Наследникот на популарниот Kia Ceed ги спојува стилот на спортските купеа и практичноста на еден hatchback со 5 врати... Повеќе
 
 
KIA Првиот електричен автомобил од Кореја се вика Kia Ray Електрични автомобили - KIA
Првиот електричен автомобил од Кореја се вика Kia Ray
Kia Ray е интересен електричен автомобил кој, за жал, барем засега е наманет исклучиво за домашниот, корејски пазар... Повеќе
 
 
KIA Изненадување од Киа - GT оди во серија Концепт - KIA
Изненадување од Киа - GT оди во серија
На саемот во Франкфурт доби одлични оценки, а сега е спремна за сериско производство - потврди директорот на дизајн одделот на Kia, Peter Schreyer... Повеќе
 
 
KIA Picanto На најновиот тест за сигурност на оние со „петки“ KIA остана разочарана Совети за безбедност - KIA Picanto
На најновиот тест за сигурност на оние со „петки“ KIA остана разочарана
Објавени најновите резултати на EuroNCAP... Повеќе
 
 
KIA Rio - old Видео: Kia Rio – Претставување Новитет - KIA Rio - old
Видео: Kia Rio – Претставување
Нови и посвежи линии на новиот Rio... Повеќе
 
 
KIA Драматичен нов концепт од Kia Концепт - KIA
Драматичен нов концепт од Kia
На саемот во Франкфурт, Kia ќе претстави седан-купе концепт (засега безимен), кој ќе има погон на задните тркала и веројатно голем, V8 мотор, истиот од Genesis... Повеќе
 
 
KIA Picanto Малиот Picanto порасна Новитет - KIA Picanto
Малиот Picanto порасна
Новата, втора генерација на градскиот мал автомобил на Kia беше претставена оваа пролет на женевскиот авто саем, а наскоро можеме да очекуваме и нејзино доаѓање на нашите сообраќајници. ... Повеќе
 
 
KIA KIA напаѓа и во средно-високата класа Новитет - KIA
KIA напаѓа и во средно-високата класа
Додека Volkswagen прави планови како од Toyota да ја преземе водечката позиција на најголем светски произведувач на автомобили, не спијат ни во KIA.... Повеќе
 
 
KIA Venga Краток Тест – Kia Venga Тест - KIA Venga
Краток Тест – Kia Venga
За оние кои сакаат простран и функционален, но мал и евтин автомобил, изборот секако треба да падне на моноволумените од ниската класа... Повеќе
 
 
KIA KIA го претстави 1,0 литарскиот Kappa мотор со 110 КС! Новитет - KIA
KIA го претстави 1,0 литарскиот Kappa мотор со 110 КС!
KIA на саемот во Женева покрај премиерата на трите автомобили (Rio, Picanto и хибридот Optima), го претстави и 1,0 литарскиот мотор од серијата Kappa со 110 КС кој може да се пофали со одлични перформанси и ни... Повеќе
 
 
KIA KIA со три премиери во Женева! Премиерa - KIA
KIA со три премиери во Женева!
KIA на овогодинешниот саем во Женева изненади со дури три нови модели: Rio, Picanto и Optima. ... Повеќе
 
 
KIA Rio Први официјални фотографии на новата Kia Rio Новитет - KIA Rio
Први официјални фотографии на новата Kia Rio
На саемот на автомобили во Женева ќе биде претставен новиот Rio, сега развиен по вкусовите на европските купувачи... Повеќе
 
 
KIA Нов концепт од Kia - KV7 Concept Концепт - KIA
Нов концепт од Kia - KV7 Concept
Kia секако дека знае да направи допадлива форма од кутија. Тоа ни го докажа со Soul, а сега и со моноволуменот, концептот KV7... Повеќе
 
 
KIA Picanto - old Новото Picanto го покажа своето лице Идни модели - KIA Picanto - old
Новото Picanto го покажа своето лице
Новиот адут на KIA, сега со многу пагресивен дизајн, првата промоција пред купувачи имаше во Велика Британија... Повеќе
 
 
KIA И KIA повикува во сервис! Маркет / Бизнис - KIA
И KIA повикува во сервис!
KIA ги повикува сопствениците на Sorento и Optima (во САД) да се обратат во сервис за да бидат решени проблемите кои ги имаат.... Повеќе
 
 
KIA Picanto - old KIA подготвува нов Picanto! Идни модели - KIA Picanto - old
KIA подготвува нов Picanto!
Откако дизајнерот од Audi, Peter Schreyer дојде во KIA, од корејската компанија не престанауваат да изненадуваат со атрактивни модели.... Повеќе
 
 
KIA Cee'd - old KIA најави два нови спортски дизел мотори! Новитет - KIA Cee'd - old
KIA најави два нови спортски дизел мотори!
Од KIA најавија дека во наредниот период ќе не почестат со два нови спротски дизел агрегати, кои би требало да се вградуваат во Rio и Cee`d.... Повеќе
 
 
KIA Како Корејците гледаат на иднината – Kia Pop Концепт - KIA
Како Корејците гледаат на иднината – Kia Pop
Корејскиот произведувач на претстојниот париски авто саем ќе претстави нов концепт на мал градски автомобил под името Рор... Повеќе
 
 
KIA Soul Kia повлекува дел од моделите Sorento и Soul Маркет / Бизнис - KIA Soul
Kia повлекува дел од моделите Sorento и Soul
Дел од најновите модели на Kia (Soul 2010 и Sorento 2011), мора да се вратат на “дотерување“, односно треба да се поработи на подобрувањето на квалитетот на внатрешната инсталација. ... Повеќе
 
 
KIA Venga Промоција – Kia Venga Македонија - KIA Venga
Промоција – Kia Venga
Мулти функционалната Venga на Kia, пристигна и на нашиот пазар, со почетна цена од 12.000 евра за 1,4 литарскиот бензинец... Повеќе
 
 
KIA Sportage - ne treba ova SUV за новата доба - Kia Sportage Премиерa - KIA Sportage - ne treba ova
SUV за новата доба - Kia Sportage
Од обичен корејски автомобил од средината на 90тите, Kia Sportage се претвори во урбан градски убавец, премиерно претставен на саемот во Женева. По Procee'd и Soul, Kia има уште еден модел кој може да се пофа... Повеќе
 
 
KIA Optima По вкусот на американците и европејците - Kia Optima Новитет - KIA Optima
По вкусот на американците и европејците - Kia Optima
На саемот во Њу Јорк, Kia службено ја претстави новата лимузина од средната класа, која е градена на иста платформа како Hyundai Sonata... Повеќе
 
 
KIA Magentis Kia го претстави новиот Magentis Новитет - KIA Magentis
Kia го претстави новиот Magentis
Корејскиот производител ги објави првите фотографии од својот нов адут, кој премиерно ќе биде прикажан на почетокот на Април на саемот во Њујорк.... Повеќе
 
 
KIA Kia Ray - Зошто да не и соларно? Концепт - KIA
Kia Ray - Зошто да не и соларно?
Kia Motors го одбра саемот во Чикаго оваа година, за да го претстави својот нов хибриден концепт. Футуристичен поглед на иден семеен Kia автомобил... Повеќе
 
 
KIA Sportage - ne treba ova Sportage станува градски шмекер Новитет - KIA Sportage - ne treba ova
Sportage станува градски шмекер
По теркот на поголемиот Sorento, и Sportage добива динамичен и модерен дизајн, што е целосна спротивност на претходникот... Повеќе
 
 
KIA Sportage Помодерен и попривлечен – Kia Sportage Идни модели - KIA Sportage
Помодерен и попривлечен – Kia Sportage
Од европскиот уред за патенти, протекле информации за дизајнерските илустрации на новиот компактен SUV на Kia, за кој е веднаш очигледно дека е поатрактивен од својот претходник. ... Повеќе
 
 
KIA Venga Рамо до рамо со европската конкуренција - Kia Venga Новитет - KIA Venga
Рамо до рамо со европската конкуренција - Kia Venga
Потполно новата Kia Venga, со карактеристичната пространост и динамичност, дебитираше на Франкфуртскиот саем за автомобили претходната година.... Повеќе
 
 
KIA Sorento Претставен новиот KIA Sorento Новитет - KIA Sorento
Претставен новиот KIA Sorento
Корејскиот SUV е уште еден модел кој ќе го има своето европско деби идниот месец на саемот во Франкфурт, каде ќе пристигне помоќен, полесен и технолошки најсовремен... Повеќе
 
 
KIA Cee'd - old Cee'd со нова “шминка“ од идната година Новитет - KIA Cee'd - old
Cee'd со нова “шминка“ од идната година
Една од најинтересните премиери во Франкфурт за нас секако ќе биде фејс-лифтот на корејскиот компакт KIA сee'd, кој пред две години во Македонија беше избран за “Автомобил на годината“... Повеќе
 
 
KIA Корејски адут за влез во премиум класата – Kia KND-5 Новитет - KIA
Корејски адут за влез во премиум класата – Kia KND-5
На саемот за автомобили во Сеул, Kia го претстави луксузниот KND-5 концепт, со кој сака да влезе во премиум класата, каде сега владетели се Mercedes E, BMW 5, Audi A6 и Lexus GS.... Повеќе
 
 
KIA Cee'd - old Kia Cee’d 1,4 CVVT - Европеец со корејски гени Тест - KIA Cee'd - old
Kia Cee’d 1,4 CVVT - Европеец со корејски гени
Корејските компании веќе долго години се познати по евтините автомобили, кои и покрај тоа што минуваа стотици илјади километри, не можеа да овозможат уживање во возењето како германските или удобност како фран... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Kia Cee’d 1,4 CVVT - Европеец со корејски гени

Повеќе >
koli.com.mk - KIA Cee'd - old Kia Cee’d 1,4 CVVT - Европеец со корејски гени
 
Малиот Picanto порасна
Претставен новиот KIA Sorento
Фејс-лифтот на KIA Sorento пристигна и кај нас
И новиот KIA Cee’d промовиран кај нас
Opirus - Првата KIA со погон на задните тркала
Cee'd со нова “шминка“ од идната година
Корејски адут за влез во премиум класата – Kia KND-5
Архива на KIA


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил