дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Jeep
   
Три модели на Jeep на Off-road пиедесталот

Моделите на Jeep доминираа со награди на “2016 OFF ROAD-magazine awards”....

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Jeep Wrangler Повлекување на Jeep Wrangler Маркет / Бизнис - Jeep Wrangler
Повлекување на Jeep Wrangler
Проблеми со сензорот за судир... Повеќе
 
 
Jeep Compass 2010 Нешто сосема поинакво: Новиот Jeep Compass Новитет - Jeep Compass 2010
Нешто сосема поинакво: Новиот Jeep Compass
Американскиот производител во сопственост на FIAT Chrysler групацијата започнува со производство на новиот модел Compass за 2017 година, и тоа во новата фабрика во Јужна Америка... Повеќе
 
 
Jeep  Брендот Jeep на Меѓународниот саем за автомобили во Париз 2016 Премиерa - Jeep
Брендот Jeep на Меѓународниот саем за автомобили во Париз 2016
На предстојниот Саем за автомобили во Париз, Jeep за европскиот пазар премиерно ќе го претстави моделот Grand Cherokee за 2017 година, но и две специјални едиции на Renegade Desert Hawk и Cherokee Night Eagle ... Повеќе
 
 
Jeep Галерија подивени Jeep-ови Занимливости - Jeep
Галерија подивени Jeep-ови
Една од најдобрите работи во врска со брендот Jeep низ историјата е т.н. “blank canvas“ (бел лист хартија) што им овозможува на ентузијастите самите да си ги персонализираат нивните возила. ... Повеќе
 
 
Jeep  Бразилско деби на новиот Jeep пред да се покаже во САД!!! Идни модели - Jeep
Бразилско деби на новиот Jeep пред да се покаже во САД!!!
Jeep планира да ја открие замената за SUV моделите Compass и Patriot во Бразил оваа есен, а за прв пат во Северна Америка, планира да го покаже возилото на автомобилскиот саем во Лос Анџелес во ноември.... Повеќе
 
 
Jeep Три модели на Jeep на Off-road пиедесталот Новитет - Jeep
Три модели на Jeep на Off-road пиедесталот
Моделите на Jeep доминираа со награди на “2016 OFF ROAD-magazine awards”.... Повеќе
 
 
Jeep  Jeep Renegade и Jeep Wrangler добитници на наградите “Автомобили на годината” Награди - Jeep
Jeep Renegade и Jeep Wrangler добитници на наградите “Автомобили на годината”
Според германски Auto Bild... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Претставен Jeep со предна маска за скара Новитет - Jeep Wrangler
Претставен Jeep со предна маска за скара
За љубителите на авантрата и добрата храна... Повеќе
 
 
Jeep  Jeep подготвува нов компактен SUV и Pickup Новитет - Jeep
Jeep подготвува нов компактен SUV и Pickup
Пристигна и службена потврда за новата понуда на Jeep... Повеќе
 
 
Jeep Renegade Jeep Renegade е 4х4 автомобил на годината! Награди - Jeep Renegade
Jeep Renegade е 4х4 автомобил на годината!
Реномираното англиско списание за теренски возила “4x4 Magazine”, му ја додели наградата за најдобро 4х4 возило за 2016 година на Jeep Renegade... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee со над 700 КС Тјунинг - Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee со над 700 КС
Наскоро гигантскиот SUV модел Jeep Grand Cherokee ќе добие нов Hellcat мотор со два компресори, кој ќе развива моќност од 717 КС и максимален вртежен момент од 884 Nm. Но, доколку не можете да чекате, компаниј... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep Wrangler со извонреден резултат на тест за безбедност Безбедност - Jeep Wrangler
Jeep Wrangler со извонреден резултат на тест за безбедност
Неодамна, Американскиот институт за безбедност во сообраќајот (IIHS) ги објави резултатите и видео снимките од безбедносните тестови на теренските возила кои се најпродавани во САД... Повеќе
 
 
Jeep Jeep планира ривал на Range Rover Идни модели - Jeep
Jeep планира ривал на Range Rover
Неуморниот и исклучително креативен Серџо Маркионе најави дека Jeep подготвува нов модел кој ќе му се спротивстави на Range Rover... Повеќе
 
 
Jeep Renegade Женева 2015 - Jeep Renegade Hard Steel Концепт - Jeep Renegade
Женева 2015 - Jeep Renegade Hard Steel
Концептот Jeep Renegade Hard Steel, кој е комбинација на стил, теренски способности и современа технологија, наскоро ќе дебитира на меѓународниот саем за автомобили во Женева... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep Wrangler наскоро со хибриден погон? Хибриди - Jeep Wrangler
Jeep Wrangler наскоро со хибриден погон?
Наскоро се очекува најавувањето на првиот Jeep хибриден модел... Повеќе
 
 
Jeep Jeep размислува за промена на дизајнот Идни модели - Jeep
Jeep размислува за промена на дизајнот
Се се менува освен Wrangler... Повеќе
 
 
Jeep Jeep со продадени преку милион примероци во 2014 година Маркет / Бизнис - Jeep
Jeep со продадени преку милион примероци во 2014 година
Брендот Jeep забележи продажба од 1.017.019 примероци во 2014 година, што е 39% повеќе од 2013 година... Повеќе
 
 
Jeep Renegade Jeep Renegade со одлични оценки на Euro NCAP тестирањето (Видео) Безбедност - Jeep Renegade
Jeep Renegade со одлични оценки на Euro NCAP тестирањето (Видео)
Euro NCAP изврши тестови на неколку нови возила, меѓу кои се најде Jeep Renegade... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Новиот Jeep Wrangler ќе добие алуминиумска каросерија Идни модели - Jeep Wrangler
Новиот Jeep Wrangler ќе добие алуминиумска каросерија
Jeep Wrangler е еден од автомобилите кои имаат култен статус, и чија радикална промена во дизајнот не би била прифатена од публиката... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Unlimited Нова Wrangler Unlimited Х специјална серија Новитет - Jeep Wrangler Unlimited
Нова Wrangler Unlimited Х специјална серија
Jeep го избра подиумот на саемот за автомобили во Париз за да го претстави својот значаен новитет - специјалната серија Jeep Wrangler Unlimited "X Package" ... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Unlimited Wrangler Unlimited Rubicon "Stealth" Концепт - Jeep Wrangler Unlimited
Wrangler Unlimited Rubicon "Stealth"
Екстремна модификација наменета за најтешките off-road услови... Повеќе
 
 
Jeep Париз 2014 - Jeep Cherokee Новитет - Jeep
Париз 2014 - Jeep Cherokee
На подиумот на Paris Motor Show 2014 претставени беа двe верзии на Jeep Cherokee... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Специјална серија - Grand Cherokee SRT Red Vapor Новитет - Jeep Grand Cherokee
Специјална серија - Grand Cherokee SRT Red Vapor
Во центарот на вниманието на саемот во Париз е новата специјална серија Red Vapor односно верзија на Jeep Grand Cherokee SRT со високи перформанси... Повеќе
 
 
Jeep Штандот на Jeep на саемот во Париз Саеми - Jeep
Штандот на Jeep на саемот во Париз
За да го прослави својот комерцијален успех и да го презентира целиот спектар на Jeep, марката одлучи на саемот за автомобили во Париз да се презентира на начин што оставa силeн визуелeн впечаток... Повеќе
 
 
Jeep Jeep Grand Cheroke SRT - теренец со "ѕверско" срце Новитет - Jeep
Jeep Grand Cheroke SRT - теренец со "ѕверско" срце
Дефиниција за бруталност - Jeep Grand Cheroke SRT... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep Wrangler наменет за американските специјалци Занимливости - Jeep Wrangler
Jeep Wrangler наменет за американските специјалци
Jeep се враќа кон своите воени корени... Повеќе
 
 
Jeep Jeep размислува за воведување на хибриден погон Хибриди - Jeep
Jeep размислува за воведување на хибриден погон
Иако економичноста не е силна страна на моделите од Jeep, набрзо ваквата ситуација би можела да се промени со оглед на тоа што раководството на оваа марка, наводно ја разгледува можноста за вклучување на хибри... Повеќе
 
 
Jeep Јеepster Новиот модел на Jeep ќе се вика Јеepster Новитет - Jeep Јеepster
Новиот модел на Jeep ќе се вика Јеepster
Следната пролет, на саемот за автомобили во Женева, Jeep треба да го претстави својот најнов SUV, односно crossover кој ќе го носи називот Jeepster ... Повеќе
 
 
Jeep The North Face Lavaredo Маратон, Кортина Д'Ампецо Занимливости - Jeep
The North Face Lavaredo Маратон, Кортина Д'Ампецо
Изминатиов викенд беше целосно во знакот на Jeep исполнет со 2 значајни настани: The North Face Lavaredo Маратонoт и Средба на Jeep фановите (Jeepers Meeting)... Повеќе
 
 
Jeep Во Монте Карло се оддржа премиерата на „J Set Summer 2013“ проектот на Jeep Маркет / Бизнис - Jeep
Во Монте Карло се оддржа премиерата на „J Set Summer 2013“ проектот на Jeep
Jeep го започна своето патешествие по најлуксузните патишта во Европа. Тоа е она што го прави брендот единствен: качете се во Wrangler и ваша е и највисоката планина, ќе пристигнете каде и да одите... Повеќе
 
 
Jeep Ова лето Jeep ќе биде присутен во најпознатите европски летувалишта Маркет / Бизнис - Jeep
Ова лето Jeep ќе биде присутен во најпознатите европски летувалишта
Настанот „J SET Summer 2013“ започнува денес, а има за цел да ги промовира возилата од гамата на Jeep на најпознатите поморски летувалишта во Европа... Повеќе
 
 
Jeep Jeep Wagoneer го слави својот 50-ти роденден Занимливости - Jeep
Jeep Wagoneer го слави својот 50-ти роденден
Jeep Wagoneer за прв пат беше претставен пред 50 години и e токму она возило на кое би требало да му бидеме благодарни за многуте квалитетни кросовери и спортски автомобили, кои го сочинуваат денешниот автомоб... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Два Jeep Wrangler Zebra патуваат кон Минхен во чест на натпреварот Bayern - Juventus Занимливости - Jeep Wrangler
Два Jeep Wrangler Zebra патуваат кон Минхен во чест на натпреварот Bayern - Juventus
Како што Juventus се соочува со се' потешки противници во Лигата на шампионите, така и возилата се соочуваат со се' потешки патеки на on-and-off road патувањето низ Италија, Швајцарија и Германија. Но, сето ов... Повеќе
 
 
Jeep Cherokee Новиот Cherokee со италијански дизајн! Новитет - Jeep Cherokee
Новиот Cherokee со италијански дизајн!
Првиот модел од соработката на Chrysler со Fiat е новиот Cherokee, кој ќе се обиде да ја внесе малку италијанска пасија во класата на тврдокорните теренци... Повеќе
 
 
Jeep Juventus се вози со Jeep! Занимливости - Jeep
Juventus се вози со Jeep!
Осум фудбалери на италијанскиот шампион ќе учествуваат во новата рекламна кампања на Jeep, со легендарниот теренец Wrangler... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Тест – Jeep Grand Cherokee Тест - Jeep Grand Cherokee
Тест – Jeep Grand Cherokee
SUV автомобилите се множат како кинеската популација – секој производител има неколку во понудата. Густо е и во највисоката класа – натпреварувач има од секој премиум производител, па и пошироко. ... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Поагресивен и поспортски, новиот Grand Cherokee Новитет - Jeep Grand Cherokee
Поагресивен и поспортски, новиот Grand Cherokee
Нашминкан однадвор и целосно подобрен однатре, освежениот Cherokee атакува на врвот од класата... Повеќе
 
 
Jeep Compass 2010 Новиот Jeep Compass во продажба од наредната година Идни модели - Jeep Compass 2010
Новиот Jeep Compass во продажба од наредната година
Главен новитет ќе биде, сè разбира, новиот изглед... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Ова е најдобриот Wrangler за Off-Road на сите времиња! Тјунинг - Jeep Wrangler
Ова е најдобриот Wrangler за Off-Road на сите времиња!
Jeep Wrangler Rubicon 10th Anniversary Edition - одбележување на јубилејните 10 години тестирање на Rubicon Trail во САД... Повеќе
 
 
Jeep Со Јеер до Јувентус! – наградна игра од Automobile SK Македонија - Jeep
Со Јеер до Јувентус! – наградна игра од Automobile SK
Влезници за натпревар на Јувентус, оригинални дресови од Јувентус и многу други награди... Повеќе
 
 
Jeep SEMA 2012: Jeep со 6 фантастични класични автомобили Саеми - Jeep
SEMA 2012: Jeep со 6 фантастични класични автомобили
Малку разум помеѓу лудилото од модифицирани автомобили во Лас Вегас... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8 – супер спортист со 470 КС Тјунинг - Jeep Grand Cherokee SRT8
Jeep Grand Cherokee SRT8 – супер спортист со 470 КС
Најбруталниот Jeep во понудата е теренец и тркачки автомобил, во едно... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee S Limited Grand Cherokee S-Limited – спортистот на Jeep Новитет - Jeep Grand Cherokee S Limited
Grand Cherokee S-Limited – спортистот на Jeep
Новиот Jeep Grand Cherokee S-Limited нуди мускулест стајлинг, а истовремено и атрактивен спортски шмек... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep Wrangler - нов мотор и комплетен редизајн Премиерa - Jeep Wrangler
Jeep Wrangler - нов мотор и комплетен редизајн
На сето ова, ќе додадеме ја додадеме и ултра-модерната технологија од Grand Cherokee, па дури и повеќе... Повеќе
 
 
Jeep Compass 2010 Grand Cherokee во мало пакување – Jeep Compass Премиерa - Jeep Compass 2010
Grand Cherokee во мало пакување – Jeep Compass
Со сите предности на поголемиот брат, плус поголема управливост во градски услови, а сè разбира и поголема економичност... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Поголем и полн со технологија - Jeep Grand Cherokee Премиерa - Jeep Grand Cherokee
Поголем и полн со технологија - Jeep Grand Cherokee
Нови мотори, нов надворешен и внатрешен дизајн и куп системи за асистенција на возачот... Повеќе
 
 
Jeep Automobile SK е новиот ексклузивен увозник на Jeep Македонија - Jeep
Automobile SK е новиот ексклузивен увозник на Jeep
Станува збор за легендарен Американски бренд и синоним за Off-road возила ... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep Еволуција: Од CЈ до Wrangler, за две минути Занимливости - Jeep Wrangler
Jeep Еволуција: Од CЈ до Wrangler, за две минути
Погледнето го ова интересно кратко видео за развојот на Jeep - како технолошки, механички, така и естетски... Повеќе
 
 
Jeep Видео: Неверојатни подвизи со Jeep Занимливости - Jeep
Видео: Неверојатни подвизи со Jeep
Погледнете на што се е способен синонимот за теренски и SUV возила... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Jeep со три нови модели на саемот во Париз Саеми - Jeep Grand Cherokee
Jeep со три нови модели на саемот во Париз
Grand Cherokee SRT White Edition, Wrangler Moab и Compas Overland ќе го надополнат Европското портфолио на Jeep... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee SRT8 – Alpine и Vapor едиции Тјунинг - Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee SRT8 – Alpine и Vapor едиции
Никој, ама баш никој не сака специјални едиции повеќе од Jeep. Уште еднаш се потврдува тоа... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Видео – Wakeboarding со Jeep Wrangler Занимливости - Jeep Wrangler
Видео – Wakeboarding со Jeep Wrangler
Wakeboarding е комбинација од скијање на вода, snowboard и сурфање на вода... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep и The North Face организираат планинарење Занимливости - Jeep Wrangler
Jeep и The North Face организираат планинарење
Името на кампањата е "The North Face® Kalymnos Climbing Festival"... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Trailhawk – роден за Off-road Идни модели - Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee Trailhawk – роден за Off-road
Овој теренец е поставен високо – речиси 30 сантиметри од подлогата... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee S Limited Jeep дебитира на домашните дресови на Juventus Маркет / Бизнис - Jeep Grand Cherokee S Limited
Jeep дебитира на домашните дресови на Juventus
Покрај тоа, Jeep учествува и на пред-сезонските подготовки на Bianconeri-те... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee S Limited Jeep – спонзор на италијанскиот шампион Juventus Занимливости - Jeep Grand Cherokee S Limited
Jeep – спонзор на италијанскиот шампион Juventus
Соработката официјално ќе егзистира во наредните три сезони... Повеќе
 
 
Jeep Wrangler Jeep со Wrangler Dragon Concept во Пекинг Концепт - Jeep Wrangler
Jeep со Wrangler Dragon Concept во Пекинг
Dragon Design соединува две икони. Наменет е за кинескиот пазар... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Видео: Jeep Grand Cherokee Новитет - Jeep Grand Cherokee
Видео: Jeep Grand Cherokee
Американците претставија уште едно промотивно видео за добро познатиот Grand Cherokee.... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee: Трилитарски дизел MultiJet Новитет - Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee: Трилитарски дизел MultiJet
Компанијата Jeep, на саемот на автомобили во Женева ќе го претстави новиот трилитарски турбодизел агрегат за моделот Grand Cherokee. Моторот со систем на вбризгување Multijet II, развиен во соработка со компан... Повеќе
 
 
Jeep Compass - old Jeep Compas 2011 и официјално потврден! Новитет - Jeep Compass - old
Jeep Compas 2011 и официјално потврден!
Chrysler и официјално го објави својот нов модел, Jeep Compas кој е полн со остар стил како и поголемиот брат – Jeep Grand Cherokee. ... Повеќе
 
 
Jeep Grand Cherokee Поглаварот со ново лице – Jeep Grand Cherokee Новитет - Jeep Grand Cherokee
Поглаварот со ново лице – Jeep Grand Cherokee
Со нов, подинамичен изглед и цела плејада механички и технолошки промени, новиот Grand Cherokee ќе се обиде да се спротивстави на се побројната европска и јапонска конкуренција... Повеќе
 
 
Jeep Patriot Jeep, а сака асфалт! Тест - Jeep Patriot
Jeep, а сака асфалт!
Од дамнешни времиња траат дилемите кои теренци се најдобри. Некои се поклонуваат на Land Rover, некои на јапонските теренци, но најголема историја секако има американскиот Jeep. Кај нас, во македонскиот јазик ... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Jeep, а сака асфалт!

Повеќе >
koli.com.mk - Jeep Patriot Jeep, а сака асфалт!
 
Automobile SK е новиот ексклузивен увозник на Jeep
Три модели на Jeep на Off-road пиедесталот
Поголем и полн со технологија - Jeep Grand Cherokee
Архива на Jeep


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил