дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Hyundai
   
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил

Популарноста на моделите од SUV сегментот расте на начин што најголем дел од производителите својот фокус го ставаат на ваквите модели, а веќе сериозно станува прашањето - дали и за кого се наменети моделите со SUV предзнак. ...

fotografii фотографии 1 Фотографии komentari коментари 0 Коментари video видео Видео

 
Автомобили
Тест
Премиера
Возевме
Споредби
Саеми
Идни модели
 
Магазин
Тема
Колумна
Технологија
Интервју
Историјат
Фото на денот
Инфо
 
Совети
Водич при купување на авт.
Корисни совети
За безбедност
ТОП 5
 
Кратки Новости
Македонија
Новитети
Супер Автомоб.
Концепти
Хибриди
Идни модели
Награди
Тјунинг
Маркет / Бизнис
Безбедност
Занимливости
 
Вие кажавте
Прашања & Одг.
Вие кажавте
 
Сите марки
_
Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Chery
Chrysler
Citroën
Dacia
Daihatsu
DFM
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Fisker
Ford
Great Wall
Gumpert
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
KIA
Koenigsegg
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lifan
Lincoln
Lotus
Mahindra
Maserati
Maybach
Mazda
McLaren
Mercedes-Benz
MINI
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proto
Renault
Rinspeed
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Škoda
Smart *
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Tesla
Tofas
Toyota
Trabant
Tushek 2
Venturi
Volkswagen
Volvo
Yamaha
Zastava
 
Hyundai i30 Wagon Hyundai i30 N ги распамети купувачите Маркет / Бизнис - Hyundai i30 Wagon
Hyundai i30 N ги распамети купувачите
Првите 100 примероци на корејскиот спортски комапкт се распродадени во само два дена... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година Инфо - Hyundai
Hyundai сака да биде во самиот врв на технолошкиот пробој помеѓу 2020 и 2025 година
Hyundai со револуционерен план... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30N развива 271 коњска сила Новитет - Hyundai i30
Hyundai i30N развива 271 коњска сила
Корејскиот спортист од 0 до 100 километри на час, забрзува за 6,1 секунди... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai Ioniq станува адут за сите таксисти Премиерa - Hyundai
Hyundai Ioniq станува адут за сите таксисти
Моделот е навистина неверојатен, а има и 15% пониска цена од Toyota Prius моделот... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai Kona, фраерски кросовер од B-сегментот Премиерa - Hyundai
Hyundai Kona, фраерски кросовер од B-сегментот
Корејскиот кросовер ја загрижи својата конкуренција... Повеќе
 
 
Hyundai Tucson Hyundai Tucson добива N ознака Новитет - Hyundai Tucson
Hyundai Tucson добива N ознака
Корејскиот SUV модел ќе добие подобри тркала, подобрени возни карактеристики и многу повеќе сила... Повеќе
 
 
Hyundai Првиот pickup автомобил на Hyundai пристигнува после 2020 година Новитет - Hyundai
Првиот pickup автомобил на Hyundai пристигнува после 2020 година
Се уште е дискутабилно прашањето дали ова ќе биде вистински pickup или пак шминкерски автомобил... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30 N на тест на Нурбругринг Електрични автомобили - Hyundai i30
Hyundai i30 N на тест на Нурбругринг
Под лимот на овој автомобил се наоѓа турбобензински 2.0 литарски мотор со моќност од 250 и 275 коњски сили... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis SUV во Европа пристигнува во 2020 година Новитет - Hyundai
Genesis SUV во Европа пристигнува во 2020 година
Долгоочекуваниот модел Genesis SUV, официјално ќе се појави во 2020 година... Повеќе
 
 
Hyundai Tucson Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил Колумна - Hyundai Tucson
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил
Популарноста на моделите од SUV сегментот расте на начин што најголем дел од производителите својот фокус го ставаат на ваквите модели, а веќе сериозно станува прашањето - дали и за кого се наменети моделите с... Повеќе
 
 
Hyundai  CES 2017: Toyota со премиера на Concept-i Концепт - Hyundai
CES 2017: Toyota со премиера на Concept-i
Автомобил кој не може да предизвика судир... Повеќе
 
 
Hyundai  CES 2017: Hyundai го интегрираше “Google” во своите автомобили Технологија - Hyundai
CES 2017: Hyundai го интегрираше “Google” во своите автомобили
Палете го и гасете го својот автомобил со помош на вашиот глас... Повеќе
 
 
Hyundai  Официјално претставен самовозечкиот концепт Hyundai IONIQ Концепт - Hyundai
Официјално претставен самовозечкиот концепт Hyundai IONIQ
Премиерата ќе има на CES, идната година... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai до 2018 година претставува два нови кросовери Новитет - Hyundai
Hyundai до 2018 година претставува два нови кросовери
Станува збор за кросовери од А и Б сегментот, а Santa Fe и Tucson ќе имаат поголеми димензии... Повеќе
 
 
Hyundai Париз 2016: Hyundai RN30 Саеми - Hyundai
Париз 2016: Hyundai RN30
Hyundai сериознно се подготвува за влегување во хот-хеч класата, а првиот претставник ќе биде базиран на концептот RN30, кој штотуку дебитираше на Саемот за автомобили во Париз... Повеќе
 
 
Hyundai  Малиот SUV на Hyundai во лов на Nissan Juke Новитет - Hyundai
Малиот SUV на Hyundai во лов на Nissan Juke
Во салоните пристигнува до крајот на 2017 година, а дизајнерски ќе се потпре на концептот Intrado... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai RN30 концептот најавува N серија Концепт - Hyundai
Hyundai RN30 концептот најавува N серија
До половината на 2017 година, Корејците ќе го претстават својот прв автомобил со N ознака... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Први фотографии од целосно новиот Hyundai i30 Новитет - Hyundai i30
Први фотографии од целосно новиот Hyundai i30
Корејскиот гигант на саемот во Париз ќе го претстави новиот i30, а ние отсега ги имаме првите фотографии кои скоро целосно го откриваат дизајнот на компактот кој ќе влезе во клинч со европските и јапонските ко... Повеќе
 
 
Hyundai  Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер Инфо - Hyundai
Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер
Корејскиот автомобилски произовдител тргнува во сериозен напад на премиум пазарот... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Genesis New York Concept: Можат ли корејците да се рамнат со BMW? Новитет - Hyundai Genesis
Genesis New York Concept: Можат ли корејците да се рамнат со BMW?
На актуелниот саем за автомобили во Њујорк, премиера имаше концептот на Hyundai, премиум брендот Genesis, како најава за идниот сериски модел во класата на BMW Серија 3... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Претставен Genesis EQ900L, поголем од Maybach Премиерa - Hyundai Genesis
Претставен Genesis EQ900L, поголем од Maybach
Има 425 коњски сили и 60.000 евра пониска цена од Maybach... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Марката Genesis потврди уште 5 новитети Маркет / Бизнис - Hyundai Genesis
Марката Genesis потврди уште 5 новитети
Потврдени се спортско купе, седан со средна големина, голем седан, SUV изведба со средна големина и голем SUV... Повеќе
 
 
Hyundai Tucson Hyundai Tucson е најбрз кросовер придвижуван од водородни горивни ќелии Хибриди - Hyundai Tucson
Hyundai Tucson е најбрз кросовер придвижуван од водородни горивни ќелии
Hyundai неодамна го тестираше својот Tucson Fuel Cell во Калифорнија, при што моделот постави рекорд за најбрз сериски SUV модел со погон на водородни горивни ќелии... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Новата марка Genesis во својата понуда ќе вклучи и помал седан Маркет / Бизнис - Hyundai Genesis
Новата марка Genesis во својата понуда ќе вклучи и помал седан
Шефот на Hyundai за американскиот пазар, Дејв Зучовски, потврди дека неодамна лансираниот луксузен бренд Genesis на купувачите ќе им понуди и помал седан кој ќе се натпреварува со Audi A4, BMW Серија 3 и Merce... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Објавени скици од Hyundai Genesis G90 Новитет - Hyundai Genesis
Објавени скици од Hyundai Genesis G90
Моделот Hyundai Genesis G90 е најавен со неколку скици, пред неговата официјална промоција која треба да се случи во Кореја, до крајот на годинава... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai Ioniq ќе биде корејски конкурент на Prius Хибриди - Hyundai
Hyundai Ioniq ќе биде корејски конкурент на Prius
Според најновите сознанија, Hyundai на своите клиенти наскоро ќе им понуди хибридно возило кое би било конкурент на Toyota Prius, а наводно, ќе го носи називот Ioniq... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai потврди - Genesis станува посебна марка Маркет / Бизнис - Hyundai
Hyundai потврди - Genesis станува посебна марка
Hyundai потврди дека веќе е решено Genesis да стане посебна марка во рамките на групацијата, чија понуда ќе се состои од неколку модели кои ќе бидат достапни ширум светот... Повеќе
 
 
Hyundai Франкфурт 2015: Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo концептот изгледа како да е подготвен за Ле Ман Концепт - Hyundai
Франкфурт 2015: Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo концептот изгледа како да е подготвен за Ле Ман
Корејскиот производител, исто како и Bugatti, го избра германското шоу за да го претстави својот концепт Vision Gran Turismo... Повеќе
 
 
Hyundai i20 Пристигнува Hyundai i20 Active Новитет - Hyundai i20
Пристигнува Hyundai i20 Active
За саемот во Франкфурт, Hyundai има подготвено неколку премиери. Една од нив е и онаа на i20 Active... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Прва слика од ентериерот на новата Elantra Новитет - Hyundai Elantra
Прва слика од ентериерот на новата Elantra
По неколку фотографии и скици од екстериерот на новата генерација на моделот Elantra, Hyundai ја објави и првата фотографија од внатрешноста на овој автомобил, која открива минималистичка и модерно опремена ка... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Hyundai ги објави официјалните скици за новата Elantra Новитет - Hyundai Elantra
Hyundai ги објави официјалните скици за новата Elantra
Од корејскиот производител доаѓаат првите официјални скици за новата генерација на моделот Elantra, односно Avante (каков што е називот на автомобилот во Јужна Кореја)... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai го претстави Vision G Concept Coupe Концепт - Hyundai
Hyundai го претстави Vision G Concept Coupe
Корејскиот производител ги објави првите фотографии и информации во врска со својот нов модел Vision G Concept Coupe, кој премиерно ќе биде прикажан викендов на годинашниот Pebble Beach Concours d'Eleganceu... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30 N со 300 КС ќе биде претставен на саемот во Франкфурт Новитет - Hyundai i30
Hyundai i30 N со 300 КС ќе биде претставен на саемот во Франкфурт
Според одредени информации Hyundai има намера кон средината на следниот месец, односно на саемот за автомобили во Франкфурт, да ја претстави спортската N изведба од моделот i30... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai Creta - кросовер кој ветува Идни модели - Hyundai
Hyundai Creta - кросовер кој ветува
По повеќе неофицијални најави, Hyundai конечно потврди дека на 21-ви јули ќе се случи промоцијата на новиот мал SUV од B класата со назив Creta или ix25 на европските пазари... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai го најави новиот кросовер наречен Creta Идни модели - Hyundai
Hyundai го најави новиот кросовер наречен Creta
Корејскиот произведувач службено го потврди лансирањето на новиот суб-компактен кросовер кој ќе ја носи ознаката Creta... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai го најави новиот кросовер Creta Идни модели - Hyundai
Hyundai го најави новиот кросовер Creta
Корејскиот производител и официјално потврди дека има намера да лансира нов SUV/crossover кој би го носел називот Creta... Повеќе
 
 
Hyundai Sonata Системот Android Auto со деби во Hyundai Sonata Технологија - Hyundai Sonata
Системот Android Auto со деби во Hyundai Sonata
Hyundai си обезбедува поволна позиција во однос на технологијата вградена во автомобилите, со тоа што ќе стане првиот производител кој во своите возила ќе го користи системот Android Auto ... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai е подготвен да влезе на пазарот за пикап возила Идни модели - Hyundai
Hyundai е подготвен да влезе на пазарот за пикап возила
Големи се шансите концептот Santa Cruz да влезе во сериско производство... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai патентираше систем кој го ограничува користењето на мобилни телефони во возилото Технологија - Hyundai
Hyundai патентираше систем кој го ограничува користењето на мобилни телефони во возилото
Борбата против одвлекувањето на вниманието на возачот е една од главните теми во автомобилската индустрија и сообраќајот... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai го претстави i20 Active Новитет - Hyundai
Hyundai го претстави i20 Active
Hyundai ги објави првите слики и податоци за моделот i20 Active, што ќе биде промовиран наскоро, но засега нема конкретни информации за тоа дали и кога овој автомобил ќе пристигне на европските пазари... Повеќе
 
 
Hyundai ix20 Hyundai го претстави освежениот ix20 Новитет - Hyundai ix20
Hyundai го претстави освежениот ix20
Станува збор за автомобил кој е „осмислен, дизајниран, конструиран и произведен во Европа и е наменет за европските клиенти“... Повеќе
 
 
Hyundai Tucson Новиот Hyundai Tuscon ја менува перспективата со нов дизајн и нова технологија Новитет - Hyundai Tucson
Новиот Hyundai Tuscon ја менува перспективата со нов дизајн и нова технологија
Корејците го претставуваат комплетно новиот Tuscon кој се очекува да го освои Европскиот пазар... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai претстави неколку новитети на саемот во Детроит Новитет - Hyundai
Hyundai претстави неколку новитети на саемот во Детроит
На новостите им нема крај, но за разлика од останатите новости овде немаме стотици коњски сили и висока брзина... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Hyundai го претстави „освежениот“ i40 Новитет - Hyundai i40
Hyundai го претстави „освежениот“ i40
Во рамките на малата офанзива на нови модели, Hyundai ја претстави освежената изведба на моделот i40 која во иднина ќе ги привлекува купувачите со поелегантен стил и побогата опрема... Повеќе
 
 
Hyundai i20 Hyundai го претстави i20 Coupe Премиерa - Hyundai i20
Hyundai го претстави i20 Coupe
Hyundai конечно ги објави првите официјални фотографии и детали за моделот i20 Coupe кој ќе пристигне на пазарот во текот на следната година и ќе биде првиот модел од B - сегментот што корејскиот производител ... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai прави конкурент на Prius Идни модели - Hyundai
Hyundai прави конкурент на Prius
Според последните сознанија, Hyundai работи на нов хибриден модел кој би бил директен конкурент на Toyota Prius... Повеќе
 
 
Hyundai Пристигнува Hyundai ix25. Конкуренција на 500L, или? Новитет - Hyundai
Пристигнува Hyundai ix25. Конкуренција на 500L, или?
Првично претставен на саемот во Пекинг, Hyundai пред неколку дена објави информации за почеток на продажбата на автомобилот... Повеќе
 
 
Hyundai i20 Новиот Hyundai i20 на саемот во Париз Премиерa - Hyundai i20
Новиот Hyundai i20 на саемот во Париз
Корејскиот производител смета дека i20 е достоен на својата задача кога е во прашање менталитетот на европските потрошувачи... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai подготвува мини SUV Идни модели - Hyundai
Hyundai подготвува мини SUV
Корејскиот производител пред неколку дена потврди дека концептот Hyundai iX25 нема да остане нереализирана студија... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai подготвува конкурент на Prius Хибриди - Hyundai
Hyundai подготвува конкурент на Prius
Според одредени информации, Hyundai работи на развој на сопствен ексклузивен хибриден модел кој ќе биде директна конкуренција на Toyota Prius и други слични возила... Повеќе
 
 
Hyundai i20 Hyundai го најави новиот i20 Новитет - Hyundai i20
Hyundai го најави новиот i20
Корејскиот производител ги објави првите официјални фотографии од новата генерација... Повеќе
 
 
Hyundai ix35 Колкава е автономијата на возилата со погон на водород? Новитет - Hyundai ix35
Колкава е автономијата на возилата со погон на водород?
За време на неодамнешното тестирање, Hyundai ix35 - модел со погон на водород, само со едно полнење на резервоарот помина 700 km, со што постави рекорд во поглед на автономијата кога станува збор за ваков тип ... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai кое забавува пред полициски камери Технологија - Hyundai
Hyundai кое забавува пред полициски камери
Технологијата галопира со таква брзина што само прашање на денови е кога автомобилите ширум светот сами ќе се управуваат ... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Тест – Hyundai i30 Тест - Hyundai i30
Тест – Hyundai i30
Исто име, но сосема нов модел. Новиот i30 во голема мера ги оправдува фабричките најави за подобрување на популарниот компакт, во сите аспекти. ... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis - 2014 * Новиот Hyundai Genesis ќе лови богати купувачи Новитет - Hyundai Genesis - 2014 *
Новиот Hyundai Genesis ќе лови богати купувачи
Hyundai го привлече вниманието на љубителите на автомобили уште со првата генерација на Genesis. Сега, со моделот-наследник, компанијата има за задача да ја задржи репутацијата ... Повеќе
 
 
Hyundai Sonata Hyundai повторно лажираше податоци за потрошувачката на гориво Маркет / Бизнис - Hyundai Sonata
Hyundai повторно лажираше податоци за потрошувачката на гориво
Hyundai тврдеше дека новата Sonata троши 7,9 литри гориво, а всушност вистинската потрошувачка е 8,2 литри ... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai и Kia ја лажирале потрошувачката на гориво Маркет / Бизнис - Hyundai
Hyundai и Kia ја лажирале потрошувачката на гориво
Санкцијата за ваквото поведение доаѓа во вид на парична казна од 400 милиони долари... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Hyundai го претстави конкурентот на BMW Серија 5 Премиерa - Hyundai Genesis
Hyundai го претстави конкурентот на BMW Серија 5
Hyundai веќе покажа дека знае како да се справи со европската конкуренција во компактниот сегмент. Сега дојде ред да се испроба во поглед на службените лимузини... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Hyundai потврди дека новиот Genesis ќе се продава и во Европа Новитет - Hyundai Genesis
Hyundai потврди дека новиот Genesis ќе се продава и во Европа
Kорејскиот производител потврди дека новата генерација на Genesis ќе биде достапна и на европските пазари, каде што ќе и’ се спротивстави на силната германска конкуренција... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai реши дека е време за спортски автомобили Идни модели - Hyundai
Hyundai реши дека е време за спортски автомобили
Откако се приближија и дури ја надминаа конкуренцијата за само неколку години, во Hyundai веќе се подготвуваат за уште еден чекор напред... Повеќе
 
 
Hyundai i10 Франкфурт 2013: многу помодерен и пошик, новиот Hyundai i10 Саеми - Hyundai i10
Франкфурт 2013: многу помодерен и пошик, новиот Hyundai i10
Втората генерација на успешниот мини модел на Hyundai сега настапува со многу помодерен дизајн, насочен кон помладите купувачи... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai подготвува седан со погон на задните тркала Идни модели - Hyundai
Hyundai подготвува седан со погон на задните тркала
Се чини дека Alfa Romeo не е единствениот производител кој сфати дека за конкурентност во премиум сегментот потребно е да се понуди автомобил со погон на задните тркала... Повеќе
 
 
Hyundai Пристигнува новиот Hyundai i10 Идни модели - Hyundai
Пристигнува новиот Hyundai i10
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Hyundai ќе ја претстави втората генерација на популарниот i10... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai со нов кросовер ќе му конкурира на Nissan Juke Идни модели - Hyundai
Hyundai со нов кросовер ќе му конкурира на Nissan Juke
Сите производители се свесни за фактот дека кросовер сегментот продолжува да расте, а побарувачката за овој вид на возила не покажува знаци на опаѓање ... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Coupe Откриен концептот за 2015 Hyundai Genesis Coupe Концепт - Hyundai Genesis Coupe
Откриен концептот за 2015 Hyundai Genesis Coupe
Hyundai на саемот за автомобили во Сеул, го претстави својот HND-9 Venace концепт кој претставува најава за луксузното спортско 2015 Genesis Coupe... Повеќе
 
 
Hyundai Ново спортско купе од Hyundai - HND-9 Концепт - Hyundai
Ново спортско купе од Hyundai - HND-9
Hyundai во своjот матичен салон во Сеул, во текот на оваа недела ќе ја претстави новата студија која директно ја најавува следната генерација на луксузни спортски купеа... Повеќе
 
 
Hyundai Santa Fe Премиум со седум седишта – Hyundai Grand Santa Fe Новитет - Hyundai Santa Fe
Премиум со седум седишта – Hyundai Grand Santa Fe
Корејскиот производител за Женева спрема поголема верзија на Santa Fe, со седум седишта и уште повеќе простор во внатрешноста... Повеќе
 
 
Hyundai  И Hyundai ќе има купе со четири врати Концепт - Hyundai
И Hyundai ќе има купе со четири врати
На саемот во Детроит, Hyundai ќе го претстави концептот HDC-14, кој е најава за прв купе со четири врати од брендот, но и патоказ како ќе изгледаат идните модели на компанијата ... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Погледнете ги најлудите “шминки” на SEMA 2012 Саеми - Hyundai Elantra
Погледнете ги најлудите “шминки” на SEMA 2012
Од нов Mustang, преправен како од 60-тите, до Elantra за борба против зомбија... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai и KIA лажеле за просечната потрошувачка Маркет / Бизнис - Hyundai
Hyundai и KIA лажеле за просечната потрошувачка
И веќе пристигнуваат првите тужби на нивна адреса, од САД... Повеќе
 
 
Hyundai Veloster Сончевиот кров на Veloster пука – следи повлекување? Безбедност - Hyundai Veloster
Сончевиот кров на Veloster пука – следи повлекување?
Досега се пријавени 15 случаи – Hyundai e на потег... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Премиера – Hyundai Santa Fe и i40! Македонија - Hyundai i40
Премиера – Hyundai Santa Fe и i40!
Со нагласениот флуиден дизајн и многу попремиум карактеристики, Santa Fe и i40 внесуваат нова димензија во понудата на Корејците - на луксуз и напредна технологија... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30 со три врати во продажба при крајот на 2012-та Новитет - Hyundai i30
Hyundai i30 со три врати во продажба при крајот на 2012-та
А ова се официјалните фотографии, кои се појавија пред официјалната презентација во Париз... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai во 2015-та ќе лансира ривал на BMW Серија 3 Идни модели - Hyundai
Hyundai во 2015-та ќе лансира ривал на BMW Серија 3
A истиот ќе биде базиран на платформата на Genesis Coupe... Повеќе
 
 
Hyundai Grand Santa Fe Hyundai повлекува 220.000 возила Santa Fe и Sonata Безбедност - Hyundai Grand Santa Fe
Hyundai повлекува 220.000 возила Santa Fe и Sonata
Поради проблем во воздушните перничиња... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Coupe Ова се топ 10-те автомобили кои ги очекуваме во 2013-та Идни модели - Hyundai Genesis Coupe
Ова се топ 10-те автомобили кои ги очекуваме во 2013-та
Тука спаѓаат SUV, хибриди, спортски автомобили, купеа... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30 подобар избор од KIA cee’d, според Autobild Споредби - Hyundai i30
Hyundai i30 подобар избор од KIA cee’d, според Autobild
Реномираниот Autobild, преку споредба открива кој автомобил е подобар... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Estate Hyundai започна со производство на i30 Wagon Новитет - Hyundai i40 Estate
Hyundai започна со производство на i30 Wagon
Караван изведбата на популарниот корејски хечбек, својата премиера ја имаше на саемот во Женева... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Airbag-от во Hyundai Elantra му го откинало увото на возачот Безбедност - Hyundai Elantra
Airbag-от во Hyundai Elantra му го откинало увото на возачот
Воздушните перничиња треба да се безбедносен додаток... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Мајмуни го тестираа квалитетот на Hyundai i30 Занимливости - Hyundai i30
Мајмуни го тестираа квалитетот на Hyundai i30
Павијаните не го штедеа автомобилот. Ни најмалку... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Hyundai i30 - премиера Премиерa - Hyundai i30
Hyundai i30 - премиера
Редакцијата на koli.com.mk беше дел од регионалното тест возење на комплетно новиот модел на Hynudai во компактната класа. ... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Кореа Ауто-Трејд со награда 2011 Excellent Market Share Македонија - Hyundai Elantra
Кореа Ауто-Трејд со награда 2011 Excellent Market Share
Официјалниот дистрибутер на Hyundai автомобилите во Р.Македонија, Кореа Ауто-Трејд награден со едно од најпрестижните признанија од Hyundai Motor Company – 2011 Excellent Market Share.... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Новиот Hyundai i30 ја освои наградата “Value for money” Награди - Hyundai i30
Новиот Hyundai i30 ја освои наградата “Value for money”
Според оценките на реномираниот германски авто-магазин “Auto Zeitung”... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Уште едно во низата признанија за Hyundai Elantra Награди - Hyundai Elantra
Уште едно во низата признанија за Hyundai Elantra
“Автомобил на годината во Јужна Африка за 2012-та година”... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai ix45 е наследникот на моделот Santa Fe Новитет - Hyundai
Hyundai ix45 е наследникот на моделот Santa Fe
Hyundai ix45 својата премиера ќе ја има во април, во Њу Јорк... Повеќе
 
 
Hyundai i20 - old Hyundai со редизајниран i20 во Женева Новитет - Hyundai i20 - old
Hyundai со редизајниран i20 во Женева
Новите линии “Fluid Sculpture” имаат задача да го зголемат успехот на i20... Повеќе
 
 
Hyundai i30 cw Нов, попростран Hyundai i30 Караван Новитет - Hyundai i30 cw
Нов, попростран Hyundai i30 Караван
Пред закажаната светска премиера на салонот во Женева, достапни се официјалните информации за новата генерација Hyundai i30 Караван, вториот член на семејството на новата генерација на i30 ... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Hyundai во Чикаго ги претстави Elantrа Coupe и GT Новитет - Hyundai Elantra
Hyundai во Чикаго ги претстави Elantrа Coupe и GT
На Chicago Motor Show, корејскиот прозиводител ја претстави новата Elantru во Coupe изведба со две врати и како hatchback, GT (американската верзија на новиот i30)... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Започна сериското производство на новиот Hyundai i30 Новитет - Hyundai i30
Започна сериското производство на новиот Hyundai i30
Во фабриката Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) во чешкото место Nošovice започна производството на новата генерација на моделот Hyundai i30 ... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Coupe Генезата продолжува со 2013 Hyundai Genesis Coupe Новитет - Hyundai Genesis Coupe
Генезата продолжува со 2013 Hyundai Genesis Coupe
На изглед, освеженото 2013 Hyundai Genesis Coupe изгледа навистина агресивно, но чекајте да видите што се крие под хаубата ... Повеќе
 
 
Hyundai Veloster 2013 Hyundai Veloster Turbo  Новитет - Hyundai Veloster
2013 Hyundai Veloster Turbo
Иако Hyundai Veloster 2011 ужива само неколку месеци на сцена, сепак електричниот hatchback добива и турбо варијанта за да го задоволи вкусот на спортските „немирни души“ ... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Coupe 2013 Hyundai Genesis Coupe со неверојатни 350 КС Новитет - Hyundai Genesis Coupe
2013 Hyundai Genesis Coupe со неверојатни 350 КС
Според најавите, Hyundai Genesis Coupe ќе дебитира на саемот во Детроит наредната година, а веќе достапни се и информации моторите.. ... Повеќе
 
 
Hyundai i20 - old Безбедност? Не и кај нас! Колумна - Hyundai i20 - old
Безбедност? Не и кај нас!
Сурфајќи по нашите сајтови на официјалните увозници, наидовме на еден интересен „факт“ за Hyundai i20 – дека кај него „Безбедноста на највисоко ниво“... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Hyundai ќе лансира автоматик со 10 степени!? Технологија - Hyundai Genesis
Hyundai ќе лансира автоматик со 10 степени!?
Само што го претставија новиот 8-степен автоматик во Genesis, според најавите, Корејците развиваат нов автоматски менувач со ни помалку ни повеќе, туку 10 брзини!... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Elantra и Veloster претставени на нашиот пазар Македонија - Hyundai Elantra
Elantra и Veloster претставени на нашиот пазар
Корејскиот производител ги претстави Elantra и Veloster на нашиот пазар, влегувајќи во два интересни сегменти... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Wagon Остро редизајниран – Hyundai i30 Новитет - Hyundai i30 Wagon
Остро редизајниран – Hyundai i30
Ако гледате отстрана најпрвин си помислувате - ова е новата Astra! Под агол од 45 степени оддалеку мислите дека е Peugeot 308, ако гледате од хеликоптер може и да го замените со Golf. ... Повеќе
 
 
Hyundai Veloster Huyndai Veloster Новитет - Hyundai Veloster
Huyndai Veloster
Купе какво дефинитивно досега не сте виделе... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Wagon Нов Hyundai i30 – прва фотографија Новитет - Hyundai i30 Wagon
Нов Hyundai i30 – прва фотографија
Очигледно, првата генерација на i30 ќе има краток век на производство. После помалку од пет години, јужнокорејската компанија, на франкфуртскиот автосаем ќе го претстави наследникот... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Coupe Лимитирана едиција на Hyundai Genesis Coupe GT Тјунинг - Hyundai Genesis Coupe
Лимитирана едиција на Hyundai Genesis Coupe GT
Иако на прв поглед изгледа дека новата едиција на Hyundai Genesis Coupe GT стигнала директно од тркачка патека, реалноста е сосема поинаква... Повеќе
 
 
Hyundai Голем раст на продажбата на Hyundai автомобилите на европскиот пазар Маркет / Бизнис - Hyundai
Голем раст на продажбата на Hyundai автомобилите на европскиот пазар
Во април 2011 година, продажбата на Hyundai автомобилите на европскиот пазар пораснала за 28.4% во споредба со истиот месец 2010 година, во моментот кога вкупната продажба на автомобили во Европа во истиот ме... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Hyundai i40: Први фотографии и информации	Новитет - Hyundai i40
Hyundai i40: Први фотографии и информации
Барселона беше градот каде Hynudai се реши да го претстави новиот седан од средна класа.... Повеќе
 
 
Hyundai Veloster Hyundai Veloster започна да ја освојува Кореа Новитет - Hyundai Veloster
Hyundai Veloster започна да ја освојува Кореа
Hyundai Veloster конечно е подготвен да ги освои срцата на младите во Кореја... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Hyundai објави нови фотографии на моделот i40 Новитет - Hyundai i40
Hyundai објави нови фотографии на моделот i40
На претстојниот саем на автомобили во Женева (3-13 март) Hyundai ќе претстави нов модел - i40, чии први слики, после ентериерот прикажан минатиот месец, сега се објавени за сите медиуми. Да се потсетиме, Hyund... Повеќе
 
 
Hyundai Veloster Hyundai Veloster Rally Car – само за релијата во Америка WRC - Hyundai Veloster
Hyundai Veloster Rally Car – само за релијата во Америка
На интернет последните неколку денови се проши вест за можно враќање на компанијата Hyundai во Светскиот рели шампионат. Тоа сепак нема да се случи... Повеќе
 
 
Hyundai Veloster Huyndai Veloster купе доаѓа оваа пролет	 Новитет - Hyundai Veloster
Huyndai Veloster купе доаѓа оваа пролет
Прекрасното и необично 2+2 спортското купе има две врати на десната страна, а само една на левата. ... ... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Први официјални фотографии од ентериерот на Hyundai i40 Новитет - Hyundai i40
Први официјални фотографии од ентериерот на Hyundai i40
Конечно пристигнаа првите фотографии од новиот автомобил на Hyundai, кој ќе биде наменет само за Европскиот пазар. ... Повеќе
 
 
Hyundai Veloster Дрско револуционерен – Hyundai Veloster Новитет - Hyundai Veloster
Дрско револуционерен – Hyundai Veloster
Од производител на возила за народните маси, Hyundai, помалку и дрско, почна да лансира модели за кои ни најголемите оптимисти не би помислиле, како на пример Veloster, купе кое има две врати од едната и едн... Повеќе
 
 
Hyundai Последната реинкарнација на флуидните линии – Hyundai Curb Концепт - Hyundai
Последната реинкарнација на флуидните линии – Hyundai Curb
Додека другите лудуваат по острите, аглести надворешни линии, најголемиот корејски производител е заљубен во флуидните линии, кои својата последна реинкарнација ја добиваат во концептот Curb... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai ја претстави хечбек верзијата на Verna Идни модели - Hyundai
Hyundai ја претстави хечбек верзијата на Verna
По претставувањето на седан верзијата на Verna, автомобил кој теба да се продава во Кина, Hyundai ни ја презентира и хечбек верзијата на истиот модел.... Повеќе
 
 
Hyundai Официјално: Hyundai Veloster во сериско производство Идни модели - Hyundai
Официјално: Hyundai Veloster во сериско производство
Корејскиот производител објави повеќе детали за своето стилско 2+2 купе кое својата премиера ја имаше како концепт. ... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Први фотографии од Hyundai i40 – каравнската изведба Идни модели - Hyundai i40
Први фотографии од Hyundai i40 – каравнската изведба
Hyundai се одлучи за малку необично претставување на својот нов модел i40. Тие прво ќе ја покажат караванската изведба па потоа онаа лимузинската.... Повеќе
 
 
Hyundai Нови фотографии од идната генерација на Hyundai Azera Концепт - Hyundai
Нови фотографии од идната генерација на Hyundai Azera
Oткако беше претставен како буџет-бренд, Hyundai почна нова кампања со цел да присвои што поголем дел од пазарот.... Повеќе
 
 
Hyundai Elantra Oфицијално: Hyundai Elantra Новитет - Hyundai Elantra
Oфицијално: Hyundai Elantra
Hyundai Elantra официјално беше претставена на американскиот пазар . Како и при појавувањето на секој нов флуиден модел на Hyundai, конкуренцијата загрижено следи што нудат корејците.... Повеќе
 
 
Hyundai Hyundai во борба против гладот Македонија - Hyundai
Hyundai во борба против гладот
Од 18 до 24 Декември, во светот трае неделата на борбата против гладот, која во нашата земја е одбележана и поддржана од Црвениот крст на град Скопје и Кореа Ауто Трејд, ексклузивниот дистрибутер на возилата... Повеќе
 
 
Hyundai i20 - old Еден нов Brabus. Hyundai Brabus, да бидеме појасни Тјунинг - Hyundai i20 - old
Еден нов Brabus. Hyundai Brabus, да бидеме појасни
Соработката меѓу најпознатата тјунинг компанија за возилата на Mercedes и Hyundai не е нова, односно трае веќе две години. Последниот модел кој излезе од соработката е i20 Brabus, претставен на саемот во Париз... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Coupe Hyundai Genesis Coupe доаѓа и во Европа Новитет - Hyundai Genesis Coupe
Hyundai Genesis Coupe доаѓа и во Европа
На саемот во Париз, Hyundai ќе је претстави и долго очекуваната европска верзија на Genesis Coupe, модел кој уште од лансирањето, стана многу популарен на американскиот пазар... Повеќе
 
 
Hyundai Sonata - 2010 Hyundai Sonata – седан со линии на купе Новитет - Hyundai Sonata - 2010
Hyundai Sonata – седан со линии на купе
Hyundai после воведувањето на шестата генерација на моделот Sonata на домашниот и северноамериканскиот пазар, го преставува овој модел и на рускиот пазар и со тоа им се приближува на европските купувачи... Повеќе
 
 
Hyundai ix20 Hyundai го претстави ix20 Новитет - Hyundai ix20
Hyundai го претстави ix20
Корејскиот произведувач пред официјалната „париска“ премиера го претстави својот нов мал MPV... Повеќе
 
 
Hyundai ix20 Hyundai во Париз со компактен crossover ix20 Концепт - Hyundai ix20
Hyundai во Париз со компактен crossover ix20
На претстојниот саем во париз, Hyundai ќе го покаже својот конкурент на kia Venga – модел кој ќе носи ознака ix20... Повеќе
 
 
Hyundai i40 Hyundai i40 е наследникот на Elantra Новитет - Hyundai i40
Hyundai i40 е наследникот на Elantra
Најновата Elantra на Hyundai, веќе беше прикажана на пазарот во Америка, но според најновите најави, таа ќе биде лансирана и на европскиот пазар, со наставката i40... Повеќе
 
 
Hyundai Genesis Hyundai Genesis најквалитетен премиум седан во Америка Награди - Hyundai Genesis
Hyundai Genesis најквалитетен премиум седан во Америка
Hyundai продолжува со награди на американскиот пазар. Премиум седан моделот Genesis, во “Total Quality” индексот, заврши пред етаблираните јапонски и европски конкуренти.... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Wagon Тест – Hyundai i30 Тест - Hyundai i30 Wagon
Тест – Hyundai i30
i30 е првиот Hyundai автомобил кој ја носи новата номенклатура. Заедно со поинаквото именување, доаѓа и малку поинаков автомобил - сега Hyundai има вистински конкурент во компактната класа.... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Wagon Hyundai собира награди за комфор и практичност Награди - Hyundai i30 Wagon
Hyundai собира награди за комфор и практичност
Очигледно, корејскиот производител не случајно е на четвртото место на најпродаваните автомобилски брендови. Со нови награди за најдобри во класата, се закитија i30, и новиот ix35... Повеќе
 
 
Hyundai i30 Wagon Hyundai i30 за 11.190 евра! Македонија - Hyundai i30 Wagon
Hyundai i30 за 11.190 евра!
Најпопуларниот модел во гамата на корејскиот производител, во новата продажна акција од „Кореа Ауто Трејд“, ќе биде 800 евра поевтин и ќе чини 11.190 евра, а згора на тоа вклучува и 5 годишен бесплатен преглед... Повеќе
 
 
Hyundai Отсега и Hyundai автомобилски кредит со 0% камата Македонија - Hyundai
Отсега и Hyundai автомобилски кредит со 0% камата
за суми до 7.000 Евра, со минимум 50% учество и максимум 36 рати... Повеќе
 
 
Hyundai ix35 - old Официјално претставен Hyundai ix35 Македонија - Hyundai ix35 - old
Официјално претставен Hyundai ix35
Спакуван во компактно, спортско одело, новиот SUV на Hyundai пристигна и во нашата земја... Повеќе
 
 
Hyundai Accent Hyundai Accent дебитира како Verna во Пекинг Концепт - Hyundai Accent
Hyundai Accent дебитира како Verna во Пекинг
Флуидната скулптурен дизајнерски јазик на Hyundai се преточи и во новиот Accent, кој дебитираше во Пекинг под името Verna. Многу „spy“ слики видовме, но конечно Accent дебитираше, а со изгледот, потсетува на S... Повеќе
 
 
Hyundai Equus Одговор на Mercedes S и Lexus LS - Hyundai Equus Новитет - Hyundai Equus
Одговор на Mercedes S и Lexus LS - Hyundai Equus
Во последните години Hyundai бележи неверојатен напредок. Зголемувањето на квалитетот и поволните цени на нивните возила, резултираше со раст на продажбата во услови на глобална рецесија, а корејскиот производ... Повеќе
 
 
Hyundai Sonata На повидок хибридна Sonata Идни модели - Hyundai Sonata
На повидок хибридна Sonata
Корејскиот производител на претстојниот саем во Њу Јорк ќе ја претстави хибридната верзија на новата генерација на Sonata... Повеќе
 
 
Hyundai Новиот концепт на Hyundai пред премиера во Женева Концепт - Hyundai
Новиот концепт на Hyundai пред премиера во Женева
Пред саемот во Женева, Hyundai излезе со нова слика за новиот хибриден концепт- i-flow (HED-7). Корејскиот производител го најавува новиот седан кој според нив треба да ја “редефинира перцепцијата за простор“... Повеќе
 
 
Hyundai И Hyundai повлекува возила Маркет / Бизнис - Hyundai
И Hyundai повлекува возила
Најголемиот корејски производител на автомобили, Hyundai, објави дека повлекува 47.000 Sonata автомобили од американскиот и јужно корејскиот пазар, поради проблеми со централната брава.... Повеќе
 
 
Hyundai ix35 - old Флуиден и робусен – Hyundai ix35 Премиерa - Hyundai ix35 - old
Флуиден и робусен – Hyundai ix35
Наследникот на Tucson, новиот компактен SUV на Hyundai, ix35, ја доживеа премиерата и на нашиот пазар. Покрај помодерниот дизајн, новиот модел го карактеризираат и многу технички новитети.... Повеќе
 
 
Hyundai Grand Santa Fe Santa Fe со 2 милиони произведени примероци Маркет / Бизнис - Hyundai Grand Santa Fe
Santa Fe со 2 милиони произведени примероци
За големиот напредок на Hyundai на листата на најголеми произведувачи во светот, не се заслужни само малите и евтини возила. За тоа најдобро сведочи големиот SUV, Santa Fe, кој се произведе во 2 милиони приме... Повеќе
 
 
Hyundai Sonata - 2010 “Соната бр. 6“ од Hyundai Новитет - Hyundai Sonata - 2010
“Соната бр. 6“ од Hyundai
Шестата генерација на Sonatа е потполно нов автомобил, кој со проверената механика, допадливата естетика и значително подобрениот квалитет, би можел да ги привлече и купувачите кои својот љубимец од оваа клас... Повеќе
 
 
Hyundai i10 на струја Хибриди - Hyundai
i10 на струја
На овие први официјални фотографии ја имаме електричната верзија на моделот Хјунади и10 кој на струја да “тера“ 160 километри и веќе влегува во сериско производство.... Повеќе
 
 
Hyundai Корејците не престануваат со изненадувања – Hyundai Nuvis Концепт - Hyundai
Корејците не престануваат со изненадувања – Hyundai Nuvis
Новиот концепт на Hyundai со помалку чудно име, Nuvis, премиерата ја доживеа на саемот за автомобили во Њујорк. Се работи за мешавина на кросовер со компактен автомобил и купе.... Повеќе
 
 
Hyundai ix55 Hyundai ix55 пристигнува на нашиот пазар Македонија - Hyundai ix55
Hyundai ix55 пристигнува на нашиот пазар
Знаменосецот на возилата на Hyundai во Европа, големиот SUV ix 55, наскоро ќе биде достапен и на нашиот пазар. Тој е модерен SUV со седум седишта и голем V6 дизел мотор.... Повеќе
 
 
Hyundai i20 - old Hyundai i20 промовиран и во нашата земја Македонија - Hyundai i20 - old
Hyundai i20 промовиран и во нашата земја
Веројатно најважниот модел на Hyundai на европскиот пазар, новиот i20, пристигна и кај нас. Уште на прв поглед е видливо колкав е напредокот во однос на Getz – i20 изгледа многу поевропски и има поубава и поко... Повеќе
 
 
Hyundai i30 cw i30.cw отсега и на македонскиот ценовник Македонија - Hyundai i30 cw
i30.cw отсега и на македонскиот ценовник
На нашиот пазар пристигна моделот кој летоска ви го најавивме - Hyundai i30.cw, караван изведбата на популарниот компакт на корејскиот производител ... Повеќе
 
 
Hyundai Sonata “Соната бр. 6“ од Hyundai Новитет - Hyundai Sonata
“Соната бр. 6“ од Hyundai
Шестата генерација на Sonatа е потполно нов автомобил, кој со проверената механика, допадливата естетика и значително подобрениот квалитет, би можел да ги привлече и купувачите кои својот љубимец од оваа класа... Повеќе
 
 


Страна со резултати

ПРЕТХОДНА СЛЕДНА
 Најпопуларни
 
Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил

Повеќе >
koli.com.mk - Hyundai Tucson Кои се предностите и недостатоците при купување на SUV автомобил
 
Безбедност? Не и кај нас!
Elantra и Veloster претставени на нашиот пазар
Отсега и Hyundai автомобилски кредит со 0% камата
Oфицијално: Hyundai Elantra
Hyundai i30 - премиера
Први фотографии од Hyundai i40 – каравнската изведба
Hyundai и KIA лажеле за просечната потрошувачка
Премиера – Hyundai Santa Fe и i40!
Новиот Hyundai i30 ја освои наградата “Value for money”
Архива на Hyundai


Тестови
 
_  
_ Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење. Истражување: Како се менува автономијата на електричните автомобили во зависност од брзината на движење.
Прочитајте
Peugeot  301
Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301 Тест - Редизајниран Peugeot 301
Прочитајте
Ford  Ranger
Ford Ranger Тест - Ford Ranger Тест - Ford Ranger
Прочитајте
 
Види ги сите Тестови
 


Возевме
 
Ford  Transit Connect
Ford Transit Connect Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори Возевме: Ford Transit прв со новите супер економични, моќни и тивки EcoBlue дизел мотори
Прочитајте
Peugeot  308
Peugeot 308 Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning Возевме: Peugeot 1.6 HDi CSS Performance Tuning
Прочитајте
Ford  Focus ST
Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST Ексклузивно: возевме Ford Focus ST
Прочитајте
Suzuki  S-Cross - old
Suzuki S-Cross - old Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа Suzuki S-Cross: Сериозен конкурент во компактната SUV класа
Прочитајте
Peugeot  508
Peugeot 508 Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата Нов, поголем и поштедлив - Peugeot 508 - сериозна конкуренција на најдобрите во класата
Прочитајте
 
Види ги сите Возевме
 


Одберете нов автомобил